Aan kanaal naar Gent wordt nog gewerkt SI Verdachte op stoel: ,Wat is dat hier voor een rechtspraak?' Gebouw ,De Schakel' Terneuzen wordt dienstencentrum Meer werklozen in Zeeland: personeel in horeca kwam vrij Dekenaal beraad Hulst wil van Zeeland twee dekenaten wajang* cehc ItGrokö uitnodiging BELG EEN POOSJE WEG VAN DE WEG Gentse industrie wil ruimte voor grotere schepen Meer kansen voor kantoorpersoneel ,GEEN STENCILDEKEN NODIG' Foyer nu{ ALLE DIEPVR1EL GROENTEN VAN NOG GOEDKOPER :>t4 33ct DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 KANTONRECHTER TERNEUZEN (ADVERTENTIE) ...om eent geheel zonder ver- plichling ONZE GEVARIEERDE COLLECTIE TERNEUZEN De verdachte F. M. de B. uit Hulst die van de Ter- neuzense kantonrechter mr C. J. Af. van Hees dinsdag beleefd een stoel aangeboden kreeg wegens rugklachten, zei na de eis van of ficier mr H. Spreij, 60 gulden boe te en toewijzing van 'n civiele vor dering van 100 gulden aan de be ledigde partij tegen de kantonrech ter: ,Ik kan hier niet tegenop, wat is dat hier voor een rechtspraak Mr Van Hees vroeg met stemveiiief- fing of De B. redenen had om aan te nemen, ,dat wij er hier met de pet naar gooien'. ,Hebt u hier niet het volle pond gekregen? Ik schiet praktisch nooit uit mijn slof, dat dit nu tegenover u ge beurt, bewijst, dat u een van de uitzon deringen bent', vervolgde de verontwaar digde kantonrechter tegen de verdachte. Hierna veroordeelde hij hem tot 50 boete plus toewijzing van de civiele ver- dering. Nadat de behandeling de eerste maal aangehouden was stond de verdachte voor de tweede maal terecht, omdat hij op 2 mei bij het oprijden van de Grote Markt te Hulst een auto zou hebben aangereden die uit de Gentse straat kwam. De bestuurder hiervan J. L. uit Hulst was volgens de verdachte dron ken, hij reed met grote snelheid uit de auto en stapte niet. maar viel uit de auto. L.: als getuige gehoord: ,Ik wil. dat u dat zwart op wit bevestigd. .Zo wel L. als een andere getuige zeiden, dat L. de hele dag op zijn werk was geweest. .Gewerkt', schampeerde De B: de hele middag in een café gezeten. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de schade aan L.'.s auto ruim dui zend gulden in der minne zou wor den geregeld en wel in de zaak van De B; die zelf caféhouder is. De B. wilde echter een schriftelijke verklaring dat L. de aanrijding zou hebben veroor zaakt en daar ging L. niet op in. Mr. Spreij noemde de suggestie bijzonder incorrect en achtte ondanks het hard nekkige verweer de overtreding van De B. bewezen: de kantonrechter was het niet hem eens. want hij is met mijn dochter getrouwd.' De kantonrechter sprak V. bij gebrek aan bewijs vrij. J. C. M. de W. uit Hengstdijk werd bij verstek tol tweemaal j 25 boete veroor deeld. Hij had zonder akte en vergun ning in een walergaun aan de Hengst- dijkse Kerkstraat met een kruisnet zit ten vissen. De /.liddelburger A. van D. die samen met zijn Hengstdijkse schoon vader wel over de nodige faciliteiten be schikte had er politiewéik van gemaakt. ,Wij beialen pacht en we wilden zelf ook gaan vissen.' De uitspraak was conform de eis. V. vroeg De P. of deze normaal was in l het waterschap deze sloot te schonen I zijn reactievermogen. De P.: .Gezien en reed daarom de fruithandelaar on mijn leeftijd, (22) dacht ik van wel.' zijn fiets achterna. Deze ontkende ietsl De 82-jange schoonvader van V. mede-.met het deponeren van afval te maken inzittende was de volgende getuige. Op te hebben, en weigerde het uit de sloot de mededeling van da raadsman dat de-lte halen zoals V. hem voorstelde Het ze getuige slechthorend was vroeg de kostte hem nu ƒ60 waartoe hij bij ver kant onrechter: .Is ie te beschreeuwen?' stek en conform de eis werd veroordeeld. Raadsman: .Hij is wel te beschreeuwen, De bejaarde J. de P. te Terneuzen die maar met assistentie.'Op de vraag of de zijn auto niet tijdig tot stilstand had getuige familie van de verdachte was, kunnen brengen werd veroordeeld Lol! antwoordde deze monter: .Dat zal wel.j25; boete. Het gebeurde op 10 mei lol Honlenisse op de kruising" Provinciale weg-Hulsterweg. De eis was 40. Wegens overtreding van de maximum rijsnelheid werden veroordeeldG. T. te Philippine (30 gld); j. P. van de P. iel Terneuzen (60 gld): G. van D. te Ter-, neuzen (40 gld); M. J. de B. te Aalter (B) (40 gld); A. B. tc- Antwerpen (50 gld): R. N. D. te Bergen op Zoom 301 gld); R. V. MW. van F., uit Tilburg (75 gld); met een voorwaardelijke ontzeg ging van 3 maanden en een proeftijd van 2 jaar. ;J. G. uit Sas van Gent die geen kente kenbewijs had en met een gladde band f Kenuewijs naci en mee een giaciae nana Jnnc mpf 3 rV3 had gereden werd veroordeeld tot resp. II1CL dl V dl 25 en 50 boete Uc eis was ƒ40 en M. C. van O. uit Hoedekenskerke hadl.' 60. op 5 september te Hengstdijk van zijn Aangehouden werd de zaak tegen W. D. fruitwagen een doos naar een sloot ge-|M. K.-Van de B. uit Hulst, voor het ho- bracht. Het echtpaar G. P. M. K. V., ren van nadere getuigen. Zij zou op 15 aat juist aan de dis zat zag het gebeu-iapril te Zaamslag een auto hebben in- ren. V. liep naar de sloot aan de Hengst-1 gehaald, terwijl haar eigen wagen werd dijksestraat en zag daar rot ooft en pa-1ingehaald. Een der betrokken auto's pier in liggen Hij is verplicht vanwege kwam hierbij in een sloot terecht. VOOR BEJAARDEN Lange kalt met nertz si. kraag f 1195.- .•y 4 i '«KSfaSaHS De ijrond die momenteel bij de verdieping van het kanaal Genl- k*# Koop in een speciaalzaak! J Betrouwbare jervice Vol- J ledige garantie Credietservice mogelijk Eigen atelier, ook voor J veranderingen en reparaties die binnen uw bereik lig- grote J VAN 12,5 NAAR 13,5 METER DIEPTE verd. De waterdiepte komt daar- ^et de uitdieping van het kanaal tot 1 113 \~t meter werd afgelopen voorjaar by mee van 12\2 meter op 131me- Terneuzen begonnen. Het gedeelte lus ter. Weg van de weg .•an R. uit Borgerhouti 18 maanden on- j Tegen G. J. M. (B) eiste mr voorwaardelijke ontzegging uit de rij bevoegdheid en een boete van ƒ150. ,u' moet maar eens een poosje van de Ne derlandse wegen blijven'. Van R. reed op 22 juli met een auto waaraan een aanhangwagen was gekoppeld te Ter Hole over de Hulsterweg. Hij was op weg naar de boot en reed twee perso nenauto's voorbij waardoor twee hem tegemoetkomende wagens naar rechts in de inrijstrook moesten vluchten. De ver dachte reageerde: ,Die 18 maanden geeft niets want ik blijf hier toch weg.' Maar de kantonrechter wilde de officier niet volgen in zijn eis. ,Er wordt niets ont zegd'. Hij wilde voorts rekening hou den dat Van R. zelf door een andere auto die naast hem kwam rijden was gehinderd en reduceerde de boete tot 50. De 14-jarige M. R. uit Philippine werd 9 september toen zi.i op het fietspad van de provinciale weg even voor Philip pine reed, door con auto geschept. Ze bracht het er goed af, de kantonrech ter merkte op, dat zij de volgende dag alweer naar een fuifje bij een vriendin netje ging, De bestuurder van de auto, O. H. M. J. S. uit Gent had 30.000 fran ken schade aan zijn voertuig. Volgens hem was liet ongeval geheel aan het meisje te wijten geweest: .Ze keek om en ik dacht, dat ze op de rijweg zou ko men'. Het omgekeerde was het geval geweest: de auto was gaan slippen en op het fietspad terechtgekomen. De of ficier geloofde dat S. te hard gereden had. Rekening houdend met diens eigen grote schade eiste hij een boete van ƒ100. De kantonrechter zei nog iets meer krediet te willen geven aan de woorden van S. dan de officier en biste 50. laar na on; geluk Een jaar nadat een aanrijding plaats vond tussen A. de K. uit Axel en A. D. oe G. uit Hulst, deed laatstgenoemde hiervan aangifte. Op 25 augustus 1968 kwam De K. achteruitgereden met zijn auto m de Wilhelminastraat te St-Jan- steen. De auto was geparkeerd voor het verenigingsgebouw, waar het die avond volgens een getuige .liardstikke vol autos' stond. Er werd die avond in gebouw gedanst. De K. beweerde dat er jongens op de weg liepen die De G. met zijn wagen wilden ontwijken en dat de ze laatste daardoor ziïn auto aangere den had. °e G. ontkende dat hij voor voorbij gangers had moeten uitwijken. De offi cier achtte de aanwezigheid van een öusje. waarachter De. O vandaan kwam, floor de getuigenverklaringen bewezen r!1 S?eF. ),el '4eei' onvoorzichtig dat, 1 c hier zo maar opeens van achter kwam rijden, ƒ60 boete en tóewijzing van de civiele vordering van f 100 was de eis. De boete werd 50 Vrijspraak De zaak tegen H. L. M. V. uit Clinge w ien£neens een oude koe- °P 2 novem- oei 1J68 was hij met zijn auto achteruit nJLgaüage de Gravenstraat te Clinge uitgereden. V. was voorzichtig en wacht te even om een auto die hij "in de verte zag komen vrije doortocht te geven. *\,ar z'ju naast hem zittende vrouw zei .flat het nog wel kon.' Het kon niet. althans niet vlekkeloos, want de auto ïiaJL é>¥'-.^ P" Ult Hulsl dlp "It dp rich- img Belgie kwam botste eerst op het ve- hikel V8n V. en daarna tegen een muur tje. Mr W. J. Spanjaard, raadsman va Nieuwe Binnenweg 17 Rotterdam 2 bij's-Gravendijkwal Tel.234577 2 2 Vrijdagavond rot 9 uur geopend 2 X" A: ningsavonden, waarop regelmatig beat-bands optraden., terwijl ook bruilof!tsgangers er een goede gele genheid vonden, een feest op te bou wen. Sinds het gebouw in juli door de ge meente is gekocht, Is het uiteraard afgelopen met het verhuren voor ver gaderingen en bruiloften. Wel zijn er nog verschillende café-za'.en, terwijl voorts de foyer van de nieuwe schouwburg apart gehuurd kan wor den. zodat toch weer gedeeltelijk in de behoefte aan zaalruimte wordt 'A DVER.TENTIE) GROTE PLANNEN VAN STICHTING TERNEUZEN In november zal een begin worden gemaakt met de aanpassing aan de nieuwe bestemming van het voormalige jeugdgebouw ,De Schakel' aan de Kerkhoflaan in Terneuzen. Dit gebeurt omdat de stichting ,open bejaardenwerk' grootse plannen heeft met het gebouw, dat sinds juli van dit jaar eigen dom is van de gemeente Terneu zen. De bedoeling is dat na de verbouwing een dienstencen trum wordt opgericht ten be hoeve van de bejaarden. Dat betekent dat de bejaarden er op allerlei manieren recreatiemogelijk heden moeten kunnen vinden, ter wijl men ook denkt aan hulpverle- ning voor maatschappelijk werk, vestiging van een arts, pedicure en; gymnastiek. Om dit te kunnen verwezenlijken moet het gebouw van binnen aangepast worden aan dit doel. Het interieur moet geriefelijker worden gemaakt en er wordt centrale verwarming aangelegd. Er is ook in Terneuzen ontzettend veel te doen om het be jaardenwerk uit te breiden en de ope ning van zo'n dienstencentrum zou, TT volgens de stichting een eerste stap'Diaken. Van de zeventien aanwe- i*fe«tera in dit de- ook een he.e week ter beschikking]Senaat van Zeeland waren er acht hebben. voor een dekenaat en nesren voor Reeds vele jaren verzorgt de Federatie I voor vrouwelijke Vrijwillige Hulp- twee. Van de achttien aanwezige verlening een bejaardensociëteit op,. dinsdagmiddagen. Men verstrekt dan leken bleken er veertien voor twee bijvoorbeeld ook broodmaaltijden. j Apfcenaten pn v;Pr voor ppn Donderdags staat ,De Schakel' ter aeKenaten en vier vooreen, beschikking van bejaarden uit het] parochiehuis. Rector P. J. VV. Boeren van net Jan- Hoewel nog geen definitieve plannen op seniuslyceum maakte zich te tolk van tafel liggen, is het zeker dat hierin de vele tegenstemmers toen hij zei: door do activiteiten van de stichting Als er één deken komt, zal hij te wei-1 ,Opcn bejaardenwerk' grote verande- nig pastor en teveel steneildeken zijn', ringen komen. B en w van Terneu- Inmiddels heeft het dekenaal beraad zen moeten nog beslissen of .De Scha- Terneuzen zich uitgesproken voor één 'dekenaat. Alle leken waren vóór. twee van de priesters onthielden zich van Auto door bus in sloot gedrukt BERGEN OP ZOOM Op de weg. van Bergen op Zoom naar Tholen ter hoog- van de smederij J. van de Kint bot sten dinsdagmorgen een auto en een bus op elkaar. Hel ongeluk gebeurde toen de bus van de firma A. Bergen op Zoom naar links afsloeg (naai de smederij), op het moment dat de automobilist G. van R. uit V.issingen hem aan het inhalen was. De auto van Van R. kwam in de sloot terecht. R. werd slechts licht gewond. Dijkbestuur wil schipper van tanker vervolgen AXEL Het dijkbestuur van de water- 'tering Scrlippeiis o.u. overweegt een cchtsvordering in te stellen tegen de cliipper-eigeuaar van de binnenvaart- tauker Klaver Vier' die op 12 april van dit jaar strandde tussen de oude en de nieuwe haven van Terneuzen. Bij deze stranding kwam een grote hoe veelheid stookolie in de Westerschelde terecht, waardoor de di.jkglooiing van de waterkering ernstig werden bevuild. Omdat de stookolie' ondermeer terecht kwam op de steenglooiing van de zee dijk van de Margaretpolder, die in het kader van een dijkverzwaring moet wor den herzet, claimde de aannemer schade ten gevolge van niet voorziene omstan digheden. Het is deze schade die het dijkbestuur op de schipper van .Klaver Vier' wil verhalen. Een poging de zaak langs minnelijke weg te schikken le verde tot dusver nog geen resultaat op. In verband hiermee zal de dijkraad op 16 oktober worden gevraagd het dijk bestuur te machtigen om zonodig een ;erechtelijke vervolging in te stellen. TERNEUZEN Bijna een jaar nadat koningin Juliana en koning Boudewijn van België het verbe terde kanaal Gent - Terneuzen openden, opereren er nog steeds cutterzuigers tussen de kanaaloe vers. De bedrijvigheid van deze baggermachines houdt verband met de beslissing om het kanaal nog een meter dieper te maken dan het vorig jaar werd opgele- Het besluit om het kanaal nog wat dieper te maken viel vorig jaar vlak vóór de officiële ingebruikname. Wel waren er jarenlange onderhandelingen tussen België en Nederland aan vooraf gegaan. Overeengekomen werd de kos ten van het extra werk wat het Neder landse gedeelte betreft weer voor 80% voor rekening te brengen van België. Dat betekent, dat Nederland nog altijd 20% van 7 miljoen op tafel moet leg gen. Bij de verdere uitdieping van het kanaal heeft in feite alleen België belang. Bij een waterdiepte van 13 '/2 meter kunnen in het algemeen ge sproken schepen tot ruim 60.000 ton het kanaal bevaren. Met name het hoogovenbedrjjf Sidmar en de olie raffinaderij Texaco, twee bedrijven ir het Gentse havengebied, zullen daar van profiteren. KLEINE STIJGING IN SEPTEMBER MIDDELBURG Voor het eerst sinds maanden heeft het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland een kleine stijging van het aantal werkloze mannen moeten registreren, namelijk van 959 tot 975. Deze stijging is met name toe te schrijven aan het feit, dat in de afgelopen maand weer de seizoenwerk loosheid onder het horecapersoneel aan de dag getreden is. Hoewel de sty ging onder de horecamensen niet 50 personen identiek was aan de styging van vorig jaar, was ze niettemin groet genoeg ons de vermindering van het aantal werk lozen onder het visserijpersoneel en de arbeiders in de wegen-, spoor- en water bouwsector te overtreffen. Bij de dames was het in de afgelopen maand van hetzelfde laken een pak: door inschryving van horecapersoneel steeg het aantal werkloze vrouwen van 207 naar 233. Het Zeeuwse werkloosheidscijfer onder de mannen betekent, dat in de afgelo pen maand 1.6 procent een baantje zocht. Na de drie randstadprovin cies (Noord- en Zuid-Holland en Utrecht) met 0,9 procent en Gelderland net 1,4 procent staat Zeeland hiermee op de vijfde plaats in de rij der pro vincies. Het landelijk percentage !o 1 4 PR AE ADVIES IS EENZIJDIG I burg, waren, de stemmenverhoudingen: I zeven leken voor één. drie leken voor I twee dekenaten, drie priesters voor één I en zes priesters voor twee dekenaten. VLISSINGEN Het dekenaal beraad Hulst heeft zich dinsdag avond uitgesproken tégen 't voor stel van de bisdomleiding Breda om van Zeeland één dekenaat te .Eenzijdig' Algemeen was de indruk in het deke naal beraad Hulst dat het prae-advies, zoals de commissie pastorale organisatie dat had uitgebracht speciaal aan de Zeeuwse dekenaten, waar de dekenale vooral bestuurlijke herindeling moeilij ker :.igt dan in het Brabantse deel van het bisdom, eenzijdig was. Sommigen vonden, dat Zeeland één deken werd .opgedrongen' en vooral het feit, dat de tegen-stemmers om een alternatief was gevraagd ontmoette nogal wat kri tiek. De argumenten van het bisdom Breda om van Zeeland één dekenaat te vormen, in plaats van de huidige vier, wijzen op onder andere de terugloop van het aantal priesters, de grotere deelneming van de leken in pastorale werkzaamheden, de betere presentatie aan en relatie van de rk-kerk met pro vinciale instanties en instituten alsmede de overweging dat ook de hervormde en gereformeerde kerken een provincia le vergadering kennen. Bovendien is er uiteraard de toenemende eenwording van Zeeland en de financiële kant van de zaak: voor de 75.000 rk-zielen in Zee land zou één deken betekenen per jaar ongeveer dertig cent aan bijdragen. Het pastoraal comité, de stuurgroep van het dekenaal beraad, had dit be raad een aantal bezwaren geformuleerd waarbij men onder andere wees op een veel te grote provincie en niet te ver waarlozen afstanden, een provincie met 48 kerkgemeenschappen, acht strand- kerken en totaal 73 priesters. De zorg voor priesters en kerkgemeenschappen kan naar de mening van dit comité niet voldoende door één man worden gedra- fen. De Westerschelde was voorts voor it comité een hinderpaal. De cijfers per rayon in, Zeeland be keken blijkt, dat Middelburg met 1.9 procent, Hulst met 2,7 procent en Oostburg met 3,1 procent boven het Zeeuwse gemiddelde uitsteken. Het DBA acht dat wei normaal, omdat in Middelburg overwegend het hore capersoneel geconcentreerd is en in de beide andere rayons de landbouw zijn invloed doet gelden. ADMINISTRATIEF Opmerkelijk is, dat in vergelijking niet vorig jaar september de werkloosheid onder het kantoorpersoneel aanmerke lijk daalde, waaruit geconstateerd kan worden, dat de zogenaamde schoolverla ters praktisch allen aan het werk zijn, dit in tegenstelling tot vorig jaar. Voor heen moesten die schoolverlaters nog in de novembercijfers opgenomen worden. Dat alles betekent, dat de vestiging van verschillende industriële bedrijven de mogelijkheden voor het administra tief personeel aanzienlijk heeft verbe terd. Dit was, zo deelde men op het DBA mee, altijd een zwak pont. Uit het provinciaal overzicht blijkt voorts, dat de situatie voor de metaal arbeiders ook steeds beter wordt. Vorig jaar waren er 60 werklozen, thans am per 40. Minder gunstig staan wat de da- ADVERTENTIE i de toekomst door de gei te of door de stichting beheerd zal Toen ,De Schakel' nog eigendom was van de stichting .Hervormd jeugdge bouw'. werd het pand behalve door bejaarden -ook gebruikt door ver schillende verenigingen voor het hou den van vergaderingen, door de jeugd voor het organiseren van ontspan- stemming, hun overige collega's waren eveneens voor. Het eerste gedeelte van; het dekenaal beraad Middelburg (Wal cheren) heeft zich deze week ook uit-; gesproken met meerderheid van stem- men voor een dekenaat. Daar waren een priester en een leek de tegenstemmers. Het Bevelandse en Schouwse gedeelte van dit dekenaat zal vandaag, donder dag, het voorstel van het bisdom Bre da bespreken. In het dekenaat Aarden- gedeelte sen Terneuzen en Sluiskil werd uitg voerd door een aannemerscombinatie. Bij het .passeren' van de brug in Sluiskil sneed de snijkop van de zuiger enkele bedieningskabels door, waardoor de brug dagenlang voor het wegverkeer gesloten moest worden. Vorige maand begon de firma Van Oord uit Utrecht met ae aan passing van het gedeelte tussen Sluiskil en de Belgische grens. Als een eventuele strenge winter geen onvoorziene vertra gingen oplevert, komt het werk om streeks het voorjaar van 1970 klaar. De zuiger .Utrecht', die momenteel bij het Sluiskilse kanaaleiland ligt, stuwt de specie uit het kanaal naar het opspuit- gebied ten zuiden van Axel, waar al in een eerder stadium 6 miljoen m3 werd gedeponeerd. Met de aanpassing van het Belgische kanaalgedeelte werd al in een veel eer der stadium begonnen. Op veel plaatsen lieten de Belgen hun zuigers al direct tot 13Mr meter gaan in plaats van 12!,i Over de vraag of het voldoende ia het kanaal voor grotere schepen alleen maar te maken, is inmiddels ook al de nodige woordenstrijd geweest. Volgens sommige deskundigen is de breedte (150 meter) absoluut onvoldoende voor sche pen van meer dan 50.000 ton. Deze pes simistische opvatting wordt overigens gelogenstraft door het feit, dat het ka naal naar Gent nu al regelmatig wordt bevaren door schepen tot 70.000 ton. Uiteraard zijn deze schepen dan niet volledig geladen. ADVERTENTIE planten maigarine HOGER SUBSIDIE ZEEUWS MUSEUM MIDDELBURG GS stellen de staten voor het subsidie ad 45.775 per jaar voor de Zeeuwse Museumstichting te verhogen tot 52.968 per jaar, ingaande 1970. De bruto exploitatieuitgaven zijn geraamd op 148.500 voor volgend jaar, in 1969 was 125.000 begroot. Het door overheidssubsidie te dekken tekort komt op ƒ141.250, dit jaar was dat ƒ122.280. Van rijk en provincie worden daarom gevraagd 52.968 en van Middelburg 35.314. Een belangrijk deel der ver hoogde exploitatiekosten rond ƒ16.000, ligt in de personeelssfeer. Deze verho ging houdt verband met het toekennen van periodieke verhogingen en trendver- hogingen aan de huidige staf. Verder is de post tentoonstellingen van ƒ5000 op 8000 gebracht. Concert in r-k kerk Groenendijk KLOOSTERZANDE Zondag 12 okto ber zal de serie concerten die enige ja- - geleden werd georaganiseerd wcu- mes betreft de kleuterleidsters er-|don Het rrSle van deze uit voor In Middelburg stonden in septem-lConcerten bestaande reeks wordt ge- ber 17 van hen ingeschreven en een houde;; -n de r-k kerk (Groenendijk, schatting over geheel1 Zeeland geeit een;Medewerkenden zijn het Bergen oc getal van tussen de 25 en 30. Zooms Madrigaalkoor onder leiding van oAfl HrmiElsa Hernady-van Bueren. de fluitist /lin IVIr r R Henk van der Vliet en Daniël Manneke uv 'aan het orgel. Op het programma onder raag naar mannen bleef in verge-.andere werk van Lassus. Isaac. T n- lijking met augustus jongstleden prnk-iland, Telemann en Caplet. Het cc tïseh gelijk: in vergelijking met voi.'glbegint om half vier. De drie jaar september zijn net er met 1600;concerten in deze serie zijn een gr.aa:- ruïm 400 meer. De metaalsector nam]recital i Benny Ludemann) een slap er alleen al 2:0 voor zijn rekening enjwerkconcert (Jan Anthonissei en een ook in vergelijking met augustus jongst-jpianoconcert (Geoffrey Madge), leden was er een grotere vraag naar 50 man. Van DB A-zijde werd er op ge-I wezen, dat juist ook de oiiderlioudsaf- delingen van de grote bedrijven metaal arbeiders nodig hebben. i ADVERTENTIE) In verband met de concentratie van de: vraag in de metaal- en de bouwnijver-l heid heeft het hoofd van de Neder- wervingscommissie in Marokko de arbeidsbureaus erop gewezen, dat vele Marokkanen van 21 tot 26 jaar (meti lts-opieiding) in de metaalindustrie ge-| plaatst kunnen worden. Voor de bouw is er een ruim aanbod van timmerlie den en metselaars met ervaring in dei •oningbouw. en wat het aanbod van Marokkaanse meisje betreft: hun aan bod is onbeperkt, met name voor huis- houdetijke werkzaamheden en in de ver zorgende sector. Ze kunnen, zo deelde men uit Marokko nog mee. binnen veer- tien dagen in Nederland zijn; voor hun overkomst moet 300 tot 450 per ar beidskracht uitgetrokken worden. Wat de prognose van het Zeeuwse werk- I loosheïdsc-ïjfer op korte termijn betreft: een duidelijke stijging in oktober door toedoen van een verhoogde werkloosheid van horecapersoneel is normaal te ach- GROKO SPINAZIE 600 gr. QQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9