Vooruitzichten voor Zeeuwse werkgelegenheid zeer gunstig Zeelandverkoopt' zich op exposities Meer dan 100.000 werkende Zeeuwen Politie Middelburg slaat toe: 5 verdachten in inbrakenserie 0 Begeleiding Pendel Jongelui (19 en 16) stalen binnen week drie wagens Afneming Inventum zorgt voor een warme badkamer Mogelijk bende aan het werk D'66 DOET NIET MEE AAN G0ESE VERKIEZINGEN Santa Maria' leed niet onder wereldreis DOW BOUWT TWEEDE NAFTA-KRAKER ALMANAK Oefeningen vóór de bijl REUMATISGHE- EN SPIERPIJNEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 MIDDELBURG Van de om streeks 105.000 mannen en vrou wen, die in Zeeland een beroep uitoefenen, is by na 47 procent werkzaam in de dienstensector, ruim 38 procent in de nijverheid, 14 procent in de landbouw en bij na 1 procent in de visserij. Deze percentages blijken uit de arbeidsmarktbeschrijving, die het Zeeuws districtsbureau voor de ar beidsvoorziening verspreid heeft. Van de mannelijke beroepsbevol king, die 83.000 personen sterk is, werkt ruim 42 procent (ruim 35.000) in de nijverheid, bijna 41 procent in de dienstensector (bij- ia 34.000), bijna 16 procent (13.000) in de landbouw en 1 pro cent (ruim 800) in de visserij. Van de vrouwelijke beroepsbevol king. groot 21.000 personen, werkt ruim 70 procent (bijna 15.000) in le dienstensector. 22 procent (ruim 4600) in de nijverheid, en 7.6 procent (rond 1500) in de land bouw. Wat de mannen betreft, vindt men de belangrijkste nijverheids- concentraties terug in de metaal nijverheid (bijna 12.000 man), de bouwnijverheid (bijna 11.000 man) de chemische nijverheid (3650 man) en de voedïngs- en genot middelen (3300 man). In het ge west Ternr.ii7.en werken van het totale aantal 14.800 mannen, in Middelburg 11.600, in Goes 5700 en in Zierikzee 3200 Van de 4600 vrouwen in de nij verheid werken er onder meer ruim 1700 in de kleding- en reini gingsindustrie. ruim 800 in de tex tielnijverheid en ruim 840 in de metaalnijverheid. Ook hier de grootste concentratie in Terneuzen (2060), daarna volgen Middelburg (1040), Goes (870) en Zierikzee (700). In de dienstensector werken de meeste Zeeuwen in de handel: bij na 12.000 mannen en bijna 5500 vrouwen. Bij de overheid werken bijna. 5000 mannen. Middelburg' met ruim 16.000 personen en Ter- nuezen met 15.000 personen voeren de boventoon. Goes levert 12 000 werknemers voor de dienstensec tor. Zierikzee 5500. In de land bouw zijn ruim 10.000 man werk zaam in de akkerbouw en vee teelt en 2650 in de groente- en fruitteelt en bloemencultuur. Ter- neuzen met 4300 en Goes met 3S00 man leveren bet. merendeel. (ADVERTENTIE) DBA CONCLUDEERT VOOR LANGERE TERMIJN ARBEIDSPLAATSEN 1968 300 VOOR MANNEN EN 200 VOOR VROUWEN MIDDELBDKG De vooruitzieli- xiettemln «,„.ocht de he„ Buisslng, ten op langere termijn zijn voor £at de volgende 100.000 Zeeuwen sneller r J J bereikt zullen worden dan de derde de Zeeuwse werkgelegenheid zeerïoo.ooo, waarover de provincie 78 jaar heeft gedaan. In de toekomst wordt er dan ook op gerekend, dat de Zeeuwse rroei niet zover meer zal af «ijken van le landelijke ontwikkeling, die in de af- relopen driekwart eeuw nog het viervou- *"*n de Zeeuwse was... groei van de beroepsbevolking, die gerea liseerd zal kunnen worden door een ves tigingsoverschot. Gezien echter het ge ringe aantal uitbreidingen mag venvacht worden, dat in 1969 het tempo van de bevolkingsgroei weinig zal worden ver hoogd.' aldus wordt in het rapport op gemerkt. Niettemin gunstig. Tot deze conclusie komt het Zeeuws districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in zijn ar beidsmarktbeschrijving over 1968. ,Wel vrij Iaat, deze beschrijving', geeft DBA-secretaris C. J. Buïs- sing in een toelichting toe, ,maar ons bureau heeft te kampen met een tekort aan personeel'. De trekpaarden voor deze w erkgelegen heid zijn uiteraard de chemische nijver heid, die in het afgelopen jaar 350 nieu we arbeidsplaatsen opleverde, en de me taalnijverheid, waarin voor 500 nieuwe arbeiders een plaatsje werd gevonden. Het totaal aantal arbeidsplaatsen in de Zeeuwse nijverheid nam met 800 toe. In de dienstensector ging het om 150 arbeidsplaatsen meer (met daarbij 230 voor vrouwen). Daartegenover zette de vermindering van het aantal arbeids plaatsen in de landbouw (met 600 man) en de visserij (met 50 man) zich voort. De resultaten van dit alles is: 300 nieu we arbeidsplaatsen voor mannen en 200 voor vrouwen. Die toeneming is geringer dan in 1967, hetgeen is veroorzaakt doordat in de bouwnijverheid de personeelsbezetting verminderde als gevolg van gereedgeko men belangrijke objecten. De toeneming in de dienstensector werd bovendien on gunstig beïnvloed door een vrij belang rijke afneming van het aantal dienst plichtigen, dat in deze sector verant woord moet worden. De pendel is in het verslagjaar afgeno men. De inkomende pendel nam zelfs vrij belangrijk af, namelijk met 220 man, hetgeen verband hield met het gereed komen van verschillende grote bouwob- jecten. De uitgaande pendel verminderde met ongeveer 50 man. Naast de verbete ring van de werkgelegenheid in de eigen provincie was dit toe te schrijven aan net ontslag voor een aantal arbeiders uit Zeeuwsch-Vlaanderen. dat in het Rotterdamse havenbedrijf werkte. Door de te verwachten sterke toene ming van het aantal arbeidsplaatsen moet rekening worden gehouden met een toeneming van de inkomende pendel. Vanzelfsprekend zal Zeeland zelf ook in de behoefte aan meer arbeiders in de chemische- en metaalnijverheid kun nen voorzien, maar er zal toch ook een beroep op de binnenlandse- en zelfs buitenlandse markt moeten worden ge daan. Momenteel is in dit verband het aantal in Zeeland werkzame buitenlan ders nog te verwaarlozen, maar in de komende 5 jaar mag men toch wel een grote toeneming verwachten, zo is het oordeel van de heer Buissing. De inkrimping van de agrarische werk gelegenheid en de expansie van de in dustriële en dienstensector brengen mee. dat speciale aandacht besteed zal moe ten worden aan begeleidende activitei ten. Op het gebied van de her-, om- en bijscholing zullen de centra voor vakop leiding een belangrijke tussenschakel zijn: tevens wordt verwacht, dat ook van de opleidingsmogelijkheden met trai- ningstoeslag een frequenter gebruik zal worden gemaakt. Bij dit alles wordt verwacht, dat de Zeeuwse arbeidsmarkt nog gevarieerder zal worden. In het rapport wordt voorts nog de aan dacht gevestigd op het belang van liet Baalhoekkanaal, de vaste oeververbin ding over of onder de Westerschelde, verbeteringen voor de recreatie en de stimuleringsregeling voor de bevordering van nieuwe vestigingen. De Ruton-Wasautomaat RO"1305 Of: De centrifuge met ook nog 13 perfecte wasprogramma's Liefst 15 perfecte programma's: 13 voor wassen en 2 voor centrifugeren, zelfs even droog centrifugeren als in een aparte centrifuge. Zuinigheid is ingebouwd. Programma's voor wolwas, dekenwas, onder andere. Zéér onder andere. Ruton: wasautomaten, koelkasten, stofzuigers, afwasmachine, wasdroger en andere huishoudelijke apparaten. UIT BELGIE GEZET HULST De rijkspolitie van Hulst heeft dinsdagavond bij Kapelle-Brug twee inwoners van Beverwijk opgehaald, die door de Belgische rijkswacht over de grens waren gezet wegens diefstal van een aantal wagens. De jongelui, de 19-jarige A. A. van A. en de 16-jarige .P J. van M., zullen vandaag (woens dag) naar hun woonplaats worden ge bracht. De reeks diefstallen waarvan ze worden verdacht, begon vorige week in Amster dam, waar van A. en Van M. een wagen stalen. Ze reden er mee naar Beverwijk en zetten henfif daar neer. In hun woon plaats namen ze vervolgens opnieuw een auto mee, ditmaal voor een uitstapje naar Antwerpen, waar de auto onbe heerd werd achtergelaten. De jongelui liftten vervolgens terug naar Amster dam en stalen er maandag weer een wa- ;en. Toen ze in Sint-Niklaas dinsdag en verkeersovertreding begingen hield de rijkswacht van A. en Van AI. aan. Toen kwamen de diverse diefstallen vrij spoedig aan het licht. De gemiddelde werkloosheid nam in het verslagjaar toe, umdat de cijfers in het eerste halfjaar hoger waren dan in het voorgaande jaar. In het tweede halfjaar was het gemiddelde echter lager. .Re kening houdend met een verdere inkrim ping van de werkgelegenheid in de agra rische sector, ten uitbreiding van de chemische fabrieken en voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een aluminiumfabriek en de kerncentrale wordt voor dit jaar een vrij belangrijke afneming van de gemiddelde werkloos heid verwacht. Voorts verwacht het DBA een verdere (ADVERTENTIE) de nieuwste badkamer- kachel met kwartsstraler is de KB 8 1000 watt 54.50 MIDDELBURG Precies op het moment dat de bevolking zich zor gen begon te maken over het snel oplopende aantal inbraken gedu rende de laatste weken heeft de politie enig houvast gekregen. Van de vijftien inbraken zijn er nu zes geheel of gedeeltelijk opgelost. In het politiebureau verblijven thans vijf jongemannen, geen Zeeuwen maar wel lieden die in Middelburg en Vlissingen verblijven. De kna pen zijn zonder beroep. ,Die ve geteren hier zo maar', zo zei de voorlichtingsman adjudant Lense link van de Middelburgse politie gistermiddag in een nadere toe lichting op het suksesvolle onder zoek van de Middelburgse recher che onder leiding van de kersverse chef brigadier Priester. In enkele weken tijds werd de Middel burgse politie geconfronteerd met een grote reeks inbraken en insluipingen. Het laatste weekeinde spande de kroon, egin deze week ging de zaak aan het dien toen in Vlissingen om zuiver for mele redenen de zeventienjarige M. L. B. uit Roermond werd aangehouden. De ze jongeman, die al vanaf zijn veertien de jaar regelmatig van huls is weggelo pen en nu er pas geleden een ontwen ningskuur op heeft zitten om van zijn verslaving aan verdovende middelen af te komen, bleek de hand te hebben ge had in enkele inbraken. Hij heeft er drie bekend. Uit de verhoren werd duidelijk dat er ook anderen bij betrokken waren ge weest, Maandagnacht werd daarop de 27-jarige Amsterdammer M .H. D. die eveneals H. in Middelburg verblijft aan gehouden. D. ontkent echter in alle toon aarden iets met de inbraken reeks te maken te hebben gehad. In de loop van de middag zijn giste ren vervolgens in Vlissingen aange houden de 19-jarige scholier W. L. V. uit Rijsbergen en de 18-jarige. zich vertegenwoordiger noemende G. H. M. H. uit Breda. Dit tweetal heeft ook bekend betrokken te zijn geweest bij drie inbraken. Op verzoek van de Middelburgse politie is verder in Utrecht aangehouden de 27-jarige in Middelburg wonende stoffeerder W. pakken te hebben. Wel is het vrijwel ze ker dat er een complete bende heeft ge opereerd. De jongelieden kennen elkaar. Een aantal van hen is eveneens bekend bij de politie. Van de buit, die bij de in braken in de wacht werd gesleept va.lt niets te zeggen. De verhoren zijn nog lang niet afgerond. Het was vandaag een drukke dag voor de politie zo con cludeerde de heer Lenselink wijzend op de brandweeroefening. .Maar een blije dag voor de recherche nog niet van overtuigd alle daders te 11970. GOES D'66 zal niet meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen voor Goes. Dit heeft de afdeling Noord- en Midden- Zeeland van D'66 na een uitvoerige dis cussie besloten. Voorzitter Beekmans van het hoofdbestuur was bij de bespre kingen niet aanwezig. D'66 acht deelname aan de Goese ver kiezingen niet verantwoord vanwege de geringe belangstelling in Goes voor het werk van de democraten. Een bezoek van Van Mierlo aan Goes, een ledenwerf actie en een openbare discussieavond hebben hieraan niets kunnen veranderen, zo blijkt uit een persbericht van de partij. De Goese leden hebben besloten zich volledig in te zetten voor de ver kiezingen van de Zeeuwse staten :n BRESKENS Het zeezeilschip Santa Maria', waarmee de Vlaar- dinger Zijdenhos onlangs een reis 0111 de wereld maakte, heeft niet veel schade van die reis ondervon den. Dezer dagen kreeg het schip op de werf van de fa gebr. Maas le Breskens (waar liet schip in 1963 werd gebouwd) een onder houdsbeurt. Veel meer dan schoonmaken en schilderen moest er aan de .San ta Maria' niet worden gedaan. ,We waren, verhaastover de goede staat van het schip. Het zag er niet slechter uit dan elk ander schip, dat in twee jaar niet op de werf is geweest', aldus het commentaar van het jachtbouw- bedrijf. DEN HAAG (ANP) Dow Che mical Europe SA te Zurich heeft plannen bekendgemaakt voor de bouw van een tweede grote nafta- kraker in West-Europa. Volgens Zoltan Merszei, president van liet concern, zal de kraakinstallatie of bij Terneuzen, of in Stade, West- Duitsland komen. Op het ogenblik wordt nog onderzocht welke van de twee plaatsen voor vesti ging het gunstigst is. Een beslissing hierover zal binnenkort worden geno men. Zoals bekend, is Dow onlangs bij Stade op een terrein van 400 ha met de bouw van een groot chemisch complex begon- De nieuwe naftakraker. die tegen het eind van 1971 gereed moet zijn. krijgt een capaciteit van ca 400.000 ton ethy leen per jaar. ongeveer gelijk aan welke over enige weken Dij Terne1 in bedrijf zal worden gesteld. Met een totale capaciteit van 800.000 ton per jaar wordt Dow Chemical een van de grootste producenten van ethy- leen in Europa. De twee naftakrakers zullen tevens Dows grondstoffenposi- sitie voor produkten als styreen, chlooroplosmiddelen. ethyleen amines, ethyleen oxide, alsmede propyleen oxi de "en derivaten hiervan verbeteren. VIJF MILLE VOOR W.G. KRUIS PHILIPPINE PHLIPPINE Van het Nederlands co mité voor kinderpostzegels te 's-Graven- hage, werd bericht ontvangen dat op voordracht van de Nederlandse Bond voor Moederschapszorg en Kinderhy- giëne, een bedrag aö 1 5.000 aan de - deling van het Wit Gele kruis zal v den uitgekeerd uit de opbrengst van de kinderpostzegelactie 196S. /ADVERTENTIE MTC1 Leeuwse Dominee De vsereld dringt er met klem op aan dat dominees zich meer her kenbaar in het straatbeeld verto nen. Ze lopen erbij in slobberige colbertjes en dito broeken. Ze- dragen geen hoed, hoogstens een alpinopetje. Ze slaan elkaar (en anderenop de schouders en als ze lachen komen de tanden bloot. 's-Zomers morden er zelfs open sporthemden gedragen. Nee, dan de tijden van vroeger. Een Terneuzen.se dame, wier om standige brief we hierboven be knopt hebben weergegeven, be sluit haar relaas met een echt gebeurde historie die haar indruk ken bevestigt £en dame loopt met haar neefe van vier (in Terneuzen) op straat. Ze komen een lijkdienaar tegen in vol ornaat: zwart-betrest met hoge hoed. Bij het ventje gaat ergens een lichtje branden, pijk tante, zegt-ie, .daar gaal een ka potte dominee. (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zeeland verkoopt zich de laatste tijd op exposities. Dat is zojuist twaalf dagen achtereen ge beurd op de 22e internatio nale Femina in Rotterdam. In het hart van de Ahoy-hal- len aan het Hofplein presen teerde de provincie zich met een opvallende tent-vormige stand aan de voorbij schuife lende bezoekers. Onder het linnen dak van die stand had men de kwaliteiten van het moderne Zeeland nadrukke lijk en overzichtelijk uitgeme ten. De afdeling voorlichting van het provinciaal bestuur, de NV Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij en de pro vinciale Zeeuwse. VW heb ben er voor een aardig trek- kertje gezorgd. Een trekkertje. zeker. Want tus sen de stands met koelkasten en doe-het-zelf-attributen, meubeluit- stalllngen en koffiezetapparaten, pruiken en Perzische tapijten was Zeeland één van de weinige niet- commerciële deelnemers aan deze jaarlijkse beurs en tentoonstelling. Naast de stad Rotteddam, het Rode Kruis en de kerk van Warf- fum. Waarom Zeeland zich op exposi ties laat bekijken? Voorlichtings ambtenaar J. J. Tevel van de pro vincie: .Wanneer ons daartoe, zo als op de Rotterdamse Femina de kans geboden wordt, zeggen we natuurlijk geen ,nee'. Het is -.enslotte één van die vele gelegen heden om te laten zien wie je bent, wat je doet. Een gelegen heid ook om de vele misverstan den die er nog altQd over Zee land-van-vandaag bestaan te hel pen opruimen'. Het is al een paar keer eerder gebeurd dat de provincie een stand inrichtte «n zo de aandacht op zich vestigde. De jongste ZLM- tentoonstelling in Wllhelminadorp was de eerste keer; kort geleden volgde een presentatie op de ex positie Holland-Vier' bij gelegen heid van de opening van de nieuwe Heinenoordtunnel onder de Oude Maas. De Zeeland-stand op de Femina had een oppervlakte van 90 vier kante meter. En op dat stukje expositieruimte hadden de Mid delburgse ontwerpers A. de Werk en P. van Liere voor hun op drachtgevers een aardige entou rage geschapen voor het materi aal dat de bezoekers een indruk moest geven van wat Zeeland te bieden heeft. Het materiaal be stond uit dertig fotopanelen, en kele in het oog springende kaar- :en, maquettes en dergelijke. Op de foto's elementen van de moderne landbouw, van recreatie mogelijkheden en toeristische at tracties, van de industriële ont wikkelingen in Sloe en Terneu zen. Drie maquettes brachten in dat globale beeld nog wat meer relief: die van het Veerse Meer, van het haven- en industdiegebied Vlissingen-Oost en van de kern centrale PZEM te Borssele. De verbindingen van en naar Zeeland kregen in de stand ook de nodige aandacht: de deltaroute en de Groene Kustweg van Noorwegen naar Parijs. De Zeeland-promotion op de inter nationale Femina in Rotterdam is de afgelopen weken bemand met vriendelijke informanten en informatrices, die stapels folders bij de hand hadden en de bezoe kers ook in persoonlijke gesprek ken wegwijs konden maken ln Zee land. Of dat nu ging om werk gelegenheid. woonmogelijkheden. het zomerse recreatiepakket of algemene inlichtingen. De ervaringen? Voorlichttngsman Tevel: ,We hebben gunstige reac ties gekregen. Het valt alleen op dat Zeeland dit soort dingen meestal op z'n eentje doet. Waar om ook niet eens een provincie als Friesland of Limburg? Direct resultaat kun je natuurlijk moei Bij het begin van het programma dat hel Duitse cabaret Das Kom(m)ödchea dinsdagavond in de Middelburgse schouwburg bracht, stond op het toneel een levensgrote guillotine met het aan zien van een uit de kluiten gewassen Sehick-scheermesje. Het programma heette ,Es geilt urn den Kopf' en Dm Kom(m)ödcneo heeft er weinig twijfels over laten bestaan dat het om de kop van een hele maatschappij ging: aan hei eind van de avond stond de guillotine e: nog. Een tafereeltje 0111 te bewaren, mee naar huis te nemen. Intussen had Das Kom(m Jödchen duidelijk gemaakt dat de karakteristiek die het meekrijgt en .politiek-literair' heet. niet het holle si- 1 gemene heeft van de gebruikelijke ver klarende aanduidingen. Scherp als een scheermes sneed het programma over de hoofden van de botte burgers, een handeling waar menig geroutineerd guillotinist aanzienlijk meer moeite mee gehad zou hebben. Das Kom(m>ödchen staat ln Duitsland op vrij eenzame hoogte. Het is naar d» aard nog enigszins te vergelijken me: het politïek-literaire cabaret van voor de oorlog, een soort grote kunst waar vooral de Berlijnse uitgaansgidsen naar konden verwijzen. Het derde rijk voerde zijn beperkingen door naar deze caba rets. Men wist er wel raad mee: te ge vaarlijk, mond dicht. De politieke ca barets ontstonden in de sfeer van he'. gezonde literaire en algemeen culture!» tijdschrift dat in die tijd nog veel as pecten van het totaalbeeld bepaalde. Dat kan nu van Das Kom(m)öd- chen, een kind van na de oorlog, niet meer gezegd worden. De strikte Duits- bepaaldheid is verdwenen. Europese as pecten spreken duidelijk mee. Toch staat Das (Kom(ni)ödchen in zijn scherpe sa tiriek praktisch alleen, op bijna onaan tastbare hoogte. Het vierde, enigszins gerevalueerde, rijk zal er borg voor staan dat de hoogte niet werkelijk on aantastbaar wordt, want, ook met Das Kom(m)ödchen dient rekening gehouden te worden, al is het vandaag wat moei lijker om anders dan door geld alleen te laten zwijgen. Nederland kent dit soort politieke sati riek van niveau niet. Eens in de twee jaar krijgen we wat opgezouten vondsten van op en rond het Binnenhof, op oude jaarsavond tegelijk met de oliebollen. Het is allemaal niet zo ingrijpend en zeker niet gevaarlijk. Het gevaar loopt voor de direct betrokkenen parallel met de oliebollen, teveel van het goede Is •at naar voor de spijsvertering. Een programma als dat van Das Kom' m)odehen maakt duidelijk dat het een tijd geleden is dat we cabaret konden zien. cabaret dan in de speciale vorm, die waarborgt dat er nog meer dan ai- leen maar te lachen valt. Kav Lorentz, leider van programma en gezelschap, heeft zijn oude tik-tak-formule laten varen eri komt niet een doorlopend pro gramma waarin hij een aantal theater elementen voortreffelijk heeft verwerkt De spitse toepassing van stemmen, ex pressies. licht, beeld en geluid maken .Es geht urn den Kopf' tot een uitzon derlijk goed programma, ook en zelfs in de reeks die Das Kom(m)ödchen tot nu toe uitbracht. De solisten van vroeger zijn allen ondergebracht in het team, treden als zodanig op. waardoor een brokkeleffect teniet wordt gedaan. Een haarscherpe tekst, bij de andere kwali teiten gevoegd, maakt doel en stelllu duidelijk. Das Kom(m)ödchen v/cfc nergens troebel en zegt de burger wui het vindt dat het op staat. Das Kom(m)ödchen beschikt over voor treffelijke artiesten. Glenn WaJbaum, Jochen Piel en vooral Lore Lorentz. Ernst Hilbich en Werner Vielhaber. Z wisten met hun helpers een maatschap pij een avond lang de guillotine voor a houden. Dat het op boeiende wijze ge beurde. getuigde na afloop een goed gevulde schouwburg, ditmaal kennelijk niet in de rol van de openbare aankla ger Die stond enkele uren lang op het podium (met gelukkig eigen vol machten). Zelfs als men maar ten dele weet hos de gemiddelde samenstelling- van liet Nederlandse schouwburgpubliek is. valt het niet moeilijk vast te stellen dat Daj Kom(m)ödchen een van de weinige pro gramma's brengt die bij de goede men sen terecht komen. (ADVERTENTIE) Onmiddellijke verlichting ven "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsein, Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te •croorzaken) en "doorstraalt" verlichtend vccfsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting cn welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dal U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt 0111 zodra het nodig is de pijn te Verlichten. ALGESAL bij alle apoLh. en drug. lijk meten. Maar het is een feit, dat een frisse manier van je pro vincie presenteren alleen maar positief kan werken bjj de beeld vorming over Je gewest'. Of Zeeland tiic soort verkoop van de eigen provincie in de toekomst systematisch gaat toepassen ,Het is niet direct de bedoeling d)at we allerlei exposities gaan aflopen of per jaar een soort kalender van tentoonstellingen gaan volgen. Maar wanneer we zo'n kans heb ben als op de Femina in Rotter dam laten we die natuurlijk niet zomaar passeren'. TIJDELIJK MEEIt BEWOLKING Tijdelijk veel bewolking maar op meeste plaatsen droog weer. Meest n tige wind tussen zuid cn zuidwest. On geveer dezelfde temperaturen als dinv- dag. DROOG. PERIODEN MET ZON EN OVER HET ALGEMEEN VRIJ WARM Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: - tot 8; Min temp: omstreeks normaal; Max temp: 1 tot (5 graden boven nor maal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur( 95 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 2 tot 8; Min temp: van ongeveer normaal tot 1 graden onder normaal: Max teinp: 0 lot 6 graden boven normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; Kans op een geheel droog et maal: 90 procent. 9 oktober Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2