Zeeuwse Culturele Raad openbaar bijeen' voor ontwikkelingsschets gs voor de slanke lijn jen dikke korting ZLM vreest sluiting fruitteeltbedrijven A.J. Kaland: burgerij niet mee besturen Burgemeester Roemers hees in Ritthem Veilig Verkeersvlag Zwembad Terneuzen 7 Ch-statenkring Middelburg Artikelen van ETI-medewerkers politiek geladen Onvoorwaardelijke tbr geëist tegen Vlissinger DsKouwenhoven in Toronto overleden Meer steun voor studiefonds Reeks financiële voorstellen voor Den Haag OKTOBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG Woensdag wordt dan de .bijzondere dag' in de geschiedenis van de Zeeuwse Culturele Raadvoor de eerste maal zal deze adviesraad in open bare vergadering bijeenkomen. De ZOR loopt hiermee voorop in Necler- iand, zij het dat de Raad voor de Kunst zaterdag 27 september onder voorzitter schap van prof. dr. Ph. J. Tdenburg eveneens in het licht trad. Het be sluit van de ZCR om voortaan Ln het openbaar te vergaderen is overigens al tijdens zijn vergadering van 20 augustus genomen. Voor deze eerste openbare vergadering wordt nogal enige belang stelling verwacht. De bijeenkomst zal dan ook niet gehouden worden in het vergaderzaaltje van de Stichting Zee'.and maai' in de foyer van de Concert- Gehööraaal te Middelburg. De vergadering van woensdag plaatst dc ZCR. onder voorzitterschap van mr. dr. A. J. J. M. Mes, voor de behande ling van de sociaal-culturele ontwikke- lingBScliets van gs, die 7 novenilrer ook in de zitting van provinciale staten de orde komt. In deze ontwikkelingsschets is, zoals be kend, een en ander uit het Cultuurplan, de toekomstverkenning van de ZOR, verwerkt. Iii zijn prae-advies aan de raad die gewaagd wordt ter vergadering- een reactie te bepalen, zegt het dage- herhaaldelijk verweten, dat zij in het plan wel aandacht hebben getoond voor een aantal noodzakelijke voorzieningen, en beleidsinstrumenten, maa.r nauwe lijks zijn ingegaan op de inhoudelijke kant van een in Zeeland te voeren cul tuurbeleid. De Raad acht dit verwijt ongegrond. Het Cultuurplan heeft nimmer de pre tentie gehad de provincie een cultuur beleid voor te schrijven. Wat het plan we', heeft willen doen is de provincie vijzen op de noodzaak van beleidsinstru menten om een cultuurbeleid welk dan ook te verwezenlijken. Zonder deze instrumenten is in het geheel geen beleid mogelijk, Alleen uit het dyna misch karakter van het instrumertari- um kan men iets over de dynamische vorm van het beleid dat de Raad voor ogen staat opmaken. Niet meer maar .vooral ook niet mtlnder. Cultuurfonds, Cultureel Dienstencentrum en deskun digheid zijn de beleidsinstrumenten die de Raad gevraagd heeft de provincie ter beschikking te stellen. De inhoud van het met déze instrumenten te voe ren beleid zal afgezien van haar dwingend dynamisch karakter pas vorm krijgen wanneer de instrumenten beschikbaar zijn. Cultuurfonds Een paragraaf die in liet prac-a<lvies uitvoerige aandacht krijgt, heeft betrek king op een der hoofdpunten uit het Cultuurplan, het autonoom Cultuurfonds Het dagelijks bestuur van de 'ZCR: ,In de sociaal-culturele ontwikkeLings- schets wordt de suggestie gedaan om een fonds onder beheer van gs te stel len waaruit naast culturele ook sport- financierd. Afgezien van het feit dat het nimmer in de bedoeling van de Raad heeft gelegen het Cultuurfonds onder beheer van gs te plaatsen een slagvaardig beleid vereist namelijk dat de Raad zelf dit beheer heeft is ook de combinatie Sportfonds Cultuur fonds een niet aanvaardbare zaak. Bei de gebieden cultuur en sport hebben hun eigen prioriteiten die in een totaal pro vinciaal beleid dienen te worden afge wogen. Onderbrenging in een gezamen lijk fonds schept slechts venvarrig en vervaging. Ware echter bedoeld dat het bestaande provinciaal Cultuurfonds een zich accumulerende culturele reser ve van niet verbruikte gevoteerde gel den voor culturele doeleinden onder beheer van gs zou worden geplaatst dan acht de Raad dit een belangrijke ver betering op de bestaande situatie. Een bescheiden aanvang tot het door de Raad bedoelde Cultuurfonds is zijns in ziens dit jaar gemaakt met het zoge naamde exrperimentenfonds. Dit fonds dient echter in de toekomst belangrijk uitgebreid en onder beheer gebracht te worden van de Culturele Raad'. .Omtrent de vorm van een cultureel dienstencentrum staan de Raad nog geen definitieve plannen voor ogen. De part ners die in een dergelijk centrum tot samenwerking dienen te komen ten be hoeve van een efficiënte dienstverlening op cultureel gebied zijn echter allen betrokken in het overleg rond de erea- tieviteitscentra. Te verwachten is dan ook dat binnenkort nadere voorstellen zullen worden gedaan'. Concertzaal Ook over de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, plaats van vergadering en ook wel ,een heet hangijzer in de midden-Zeeuwse cultuurpolitiek' ge noemd, zal de ZCR nogmaals om een MIDDELBURG ,Ik vind niet, dat de burgerij moot meebesturen. De kiezer stemt, de statenleden kiezen gedeputeer de staten en deze besturen, uiteraard met verantwoordingsplioht aan de sta ten', aldus gedeputeerde A. J. Kaland maandagavond in Middelburg tijdens een vergadering van de stafenkring Mid delburg van de Christelijk Historische linie. Hij Itwam tot deze uitspraak naar aanleiding van een vraag van de Mid delburger drs H. W. Hiétkamp: ,IIebt u bezwaar togen inspraak van de bevol king lijj de vestiging van industrieën De heer Kaland stelde, dat de verant woordelijkheden afgebakend moeten zijn. Ds provinciale staten zijn, aldus de heer Kaland in eerste instantie verantwoor delijk: ,Maar niet de kiezers, want die kunnen die verantwoordelijkheid niet aan'. In dit verband haalde d'e CH-gede- MIDDELBURG Gedeputeerde A, J. Kaland heel't maandag avond m Middelburg sterke be waren geuit tegen de artikelen van de ETI-medewerkers drs C. de Schipper en drs S. P. van der Zee in het Zeeuws Tijdschrift. Goede en kwade kansen van zeohavenontwikkeling' en ,Zo moet het in Zeeland niet'). Dat gebeurde tijdens een vergadering van de CH-statenkring Middel, burg over het concept-verlcie- zingsprogram voor de provinciale stoten. Men stond uitvoerig stil b|j zaken als milieuhygiëne en luchtvervuiling. Naar aanleiding van de twee arti kelen in het Zeeuws Tijdschi-ift zei de heer Kaland: .Deze we tenschappelijk gevormde mensen reageren hierin emotioneel en vrezen offers aan de leefbaarheid bij een voortgezette industrialisa tie. Tot nu toe heeft de industrialisa tie heilzaam gewerkt in deze pro vincie. Welzijn en welvaart zijn vermeerderd. De vergelijkingen lussen het Waterweggebied en Zeeland gaan helemaal niet op, omdat dit onvergelijkbare dingen zijn, Toen de industrialisatie bij Rotterdam begon, gaf men daar geen twee ton" uit in verband met de luchtverontreiniging, zoals hier wel gebeurt. De ETI-medewerkers doen alsof er sprake is van een keerpunt. Het is onwezenlijk om nu al te gaan jeremiiëren, terwijl nauwelijks de eerste sfchoorsteen brandt. Ik heb bezwaar tegen de ze artikelen, die duidelijk emotio neel en politiek geladen zijn'. Ik heb vertrouwen in de techno logische ontwikkeling, wat betreft de lucht- en waterverontreiniging' aldus de heer Kaland. .We moeten verder, ómdat het Zeeuwse be lang gediend is met industrialisa tie. Dit brengt een ontwikkeling teweeg, die welvaartsvermeerde rend en in tweede instantie wel- zi.insvonnecrdcrend is. Willen we de functie vei'vullen, diie we geo grafisch op ons hebben gekregen, dan mogen we niet aarzelen op de ingeslagen weg voort te gaan. Hierbij móeten we er natuurlijk voor waken, dat het geen agglo meratie wordt zoals het Water- weggcblevcn. Het provinciaal bestuur doet daar volgens (le heer Kaland al het no dige aan: ,Dat merken de mensen vnn een nieuwe Zeeuwse vesti ging wol'. Eut eerde de afwijzing van Progil door et Amsterdamse gemeentebestuur aan, nadat een aantal hearings was gehou den: .Vanuit praktisch-bestuurlrjk oog punt zeg ik dan nee. Bij dergelijke hea rings komt een groot aantal vooringe- nomenen en die zouden dan beslissings bevoegdheid krijgen'. De heer Hielkamp vroeg zich af of men dan niet snel ver valt in een beleid, dat door technocra ten wordt beheerst. Hij zag wel moge lijkheden van een meebesturen door de bevolking, met name wat betreft het welzijnsbeleid. Drs P. J. Smalleigange waarschuwde de heer Kaland de kennis en het inzicht van de kiezers niet te onderschatten. De heer Kaland stelde hiertegenover: ,Ik onderken de toene mende belangstelling om mee Le doen, maar laten we dat niet overschatten. Ga eens in een dorp vragen of ze een psychiater in Zeeland nodig achten. Het antwoord zal ontkennend zijn. Maar een psychiater zal zeggen, dat je er aan drie nog niet genoeg hebt'. De heer Hietkamp bleek het slechts op een punt eens te zijn met de heer Kaland: ,Je kunt ovei dit onderwerp een hele avond praten'. De heer Kaland vond, dat de ruimtelij ke ordening geen-dogima mag zijn: .Bin nen de grote lijnen moeten we de nodi ge flexibiliteit hebben. Van jaar tot naar moet dat weer opnieuw worden bekeken. Met het nu bereikte hebben we in ieder geval impulsen gegeven aan onder meer het vrachtvervoer, de bouwvakken en de toelevering. Dorpen, di'e anders een langzame dood zouden zijn gestorven zijn nu levenskrachtige gemeenschappen De heer Kaland toon de zich voorstander va,n industrievesti ging langs de Westersohelde. Het Rei- merswaalplan is volgens de heer Kaland nog lang geen uitgemaakte zaak: ,Ir dat plan binnenkort nog wel nodig? De ze vraag zal binnenkort worden gesteld bij de studie in interprovinciaal ver band over dit onderwerp'. Wat de in dustrialisatie ten oosten van Borssele betreft: ,Daar komen we voor bepaalde keuzes te staan, die niet altijd even ge makkelijk zijn. We moeten er in ieder feval voor waken, dat de woongebie- en daar worden uitgebreid'. uitspraak, althans een reactie worden gevraagd. Het dib: ,Het wekt enige ver wondering dat gs uit het Cultuurplan menen te moeten lezen dat de Culturele Raad het reconstructieplan van de con cert- en gehoorzaal te Middelburg ge wogen en te licht bevonden heeft. Nauw keurige lezing kan ons inziens slechts leren dat de Raad aanvaardt rekening te houden met belangen die verder gaan dan die van de Middelburgse en Wal- cherse bevolking. Bovendien was ten tij- Ie van de opstelling van het Cultuur- Man de Raad het huidige reconstruc tieplan nog niet bekend. Overigens kan de raad ten aanzien van de nu wel bekende plannen zijn stand punt ten aanzien van de concert- 'en ge hoorzaal wellicht het best beschrijven als: Dat de concert- en gehoorzaal in Middelburg moet blijven bestaan, dat wil zeggen dat zij door middel van een aan tal voorzieningen tegen instorten moet worden behoed is voor de raad een ge heel aanvaardbare zaak. Een totale verbouwing zoals echter in de huidige plannen wordt voorgesteld acht de raad wellicht een te groot be slag op de mogelijk beschikbare mid delen en misschien niet bevordeli.jk voor een gelijkmatige uitbouw van het cultu reel voorzieningspakket in de provincie Zeeland. Archeoloog Het dagelijks bestuur gaat voorts nog kort in op enkele punten uit het cul tuurplan die al dan niet door gs zijn overgenomen. ,Met de museale instellingen in de pro vincie die bij de aangtellïng van een functionaris voor de oudheidkamers di rect bejang hebben, zal op korte ter mijn overleg worden gepleegd over de specifieke eisen waaraan deze functio naris dient te voldoen en het organisa torisch kader waarin hrj dient geplaatst'. .De raad blijft aandringen op liet aan stellen van een provinciaal archeoloog. Het kosten-argument dat de nota ge bruikt geldt in principe voor iedere cul turele voorziening in Zeeland. Kennelijk waardeert de raad het belang van deze functionaris hoger dan de provincie.' De bestudering der aanstelling van 'n tweede toneeladviseur dient plaats te vinden binnen het kader van de gehele musische vorming. Door even redige vergroting van het kader hier voor dient een gelijkmatige uitbouw van de gehele musische vorming te worden bevorderd. Behalve de reactie op de sociaal-cultu rele onfcwikkelinigsschets van gs komen nog aan de orde: een voorstel de voor zitter te machtigen besprekingen te voe ren over nieuwe statuten in verband met de rechtspersoonlijkheid en een voorstel om statutair of reglementair vast te stellen: de openbaarheid; een uitbrei- j van het dagelijks bestuur tot ten minste vijf en ten hoogste negen leden en een voorstel tot een functie-verde ling waarbij elk lid van het dagelijks bestuur tevens lid is van een der sub commissies van de ZCR. De vergadering in de foyer van de Con cert- en Gehoorzaal begint woensdag om tien uur. MIDDELBURG Officier van justitie mr. T. Lebret heeft maan dagmiddag de onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de re gering geëist in de zaak van de Vlissinger J. J. G. Deze stond te recht voor de rechtbank voor twee pogingen tot oplichting en flesse- trekkerij in Hulst. Vermogensde licten hadden al twintig keer ge leid tot een veroordeling van G. die er al zes jaar voor had moeten opknappen. Daarnaast was hij ja ren eerder al voor een periode ter beschikking van de regering ge steld. Volgens psychiatrische rapporten haalt een gevangenisstraf niets uit. In het be lang van de openbare orde achtte de officier- dan ook een onvoorwaardelijke tbr op zijn plaats. Raadsman mr E. H. A. Schutc aïhtte een ter beschikking stelling echter zinloos. Een verpleging ter verbetering zit er namebjk niet in. Gezien tegen de achtergrond van de weinig voorstellende delicten achtte de raadsman een tbr: ,wat eigenlijk neer komt op een soort levenslang', veel te zwaar gestraft. Daarom vond hij dat de rechbank er beter aan zou dóen voor de laatste keer enige verdraagzaamheid te tonen door een gevangenisstraf te eisen met daaraan gekoppeld een voorwaarde lijke ter beschikking stelling van de re gering. Uitspraak in deze zaak over veertien dagen. TORONTO (CAN.) In de Canadese plaats Toronto is zaterdag plotseling overleden (ls F. Kouwenhoven, die on langs daar werd benoemd tot hoogle raar aan de nog maar kort geleden op gerichte theologische schooi te Hamil ton van de Canadian Reformed ChuroJi. Ds Kouwenhoven, die 4 april 1916 werd geboren in Maassluis begon zijn loop baan als predikant van de gereformeer de kerk (synodaal) te Zonnemaire op 23 januari 1944. In de oorlogsjaren ging hij mee met de vrijmaking, de scheu ring in de Gereformeerde Kerken, waarna de Gereformeerde Kerken (vrij gemaakt) werden gesticht. Op 30 de cember 1S45 werd ds Kouwenhoven hulp predikant in Kampen, waarna hij op 7 december 1947 werd bevestigd ais pre dikant van de gereformeerde kerk (vrij gemaakt) te Brouwershaven. In 1951 vertrok hij naar Hattum en in 1955 werd hij predikant van de Canadian Re formed Church in Toronto. OPENING NATIONALE VERKEERSWEEK VOOR DE KLEUTERSCHOOL ,DE KLAVERTJES' RITTHEM Met het hijsen van de vei- lig-verkeersvlag voor de kleuterschool ,De Klavertjes' te Ritthem opende bur gemeester drs D. Roemers maandagmor gen de nationale verkeersweek voor de gemeente Vlissingen. Voor deze gelegen heid hadden de kleuters zich verzameld op het grasveldje voor de school, waar de vlaggemast staat opgesteld. De aan wezigen, onder wie hoofdinspecteur G. J. Schutten en brigadier VV. Heij van de Vlissingse gemeentepolitie, werden wel kom geheten door de secretaresse van de afdeling Vlissingen van het Verbond voor veilig verkeer, mevrouw E. A. L. van Tongeren-van Kaalte. Drs Roemers merkte op dat de opening van de verkeersweek ditmaal een heel ander karakter droeg dan het vorige jaar. In 1968 werd er een tentoonstel ling geopend in het stadhuis te Vlis singen. waarbij hoofdzakelijk volwas senen aanwezig waren, terwijl deze keer het kind de belangrijkste plaats in neemt. Vroeger hoefde de jeugd nog niet zo op te letten in het verkeer, meende de burgemeester, want t en wagen, men en soms een appeltje mee pakken'. Maar aan dat laatste had de heer Roe mers zich naar zijn zeggen nooit schul dig gemaakt. Het huidige verkeer ver releek hij met het water: zolang je le zwemkunst nog niet meester bent, moet je je er niet te ver in wagen. Evenals het water dat kon zijn, meende de burgemeester dat ook de auto beetje een vijand van de mens was worden. Zes doden Het zijn echter niet alleen de kinde ren die moeten opletten in het verkeer, ook de ouderen hebben natuurlijk hun plichten. De heer Roemers wees erop dat hét verkeer in Vlissingen dit jaar al zes mensenlevens had geëist. Na het hijsen van de vlag, die bij gebrek aan wind niet erg wilde wap- Eeren, ging het gezelschap de school innen, waar brigadier Heij een aan- tal dia's van het Verbond voor vei lig verkeer liet zien. De dia's ga ven een beeld van de wijze waarop men een kind in het verkeer kan opleiden. De brigadier merkte op dat er in Vlissingen dit Jaar al twintig kinderen betrokken waren geweest bij aanrijdingen, die het gevolg wa ren van onvoorzichtig oversteken. De bijeenkomst werd besloten met de bezichtiging van een in de school inge richte tentoonstelling. Onder leiding van de hoofdleidster, mejuffrouw A. Struijk, hadden de kleuters deze tentoonstelling in elkaar gezet. Zo is er onder andere een .maquette' van Ritthem gemaakt. Voorts hangen er door het Verbond ver strekte kleurplaten. De prijsuitreiking van de hieraan verbonden kleurwed- strijd vindt woensdagmiddag om half drie plaats in het .groene zaaltje' van hotel .Noordzeebouleva.rd' (ingang Beursplein). Mevrouw Van Tongeren wist al te vertellen dat er heel wat prijzen in Ritthem waren gevallen. De kleuters van ,De Klavertjes' vielen ove rigens maandagmorgen al enigszins in de prijzen, want ze werden getrakteerd op limonade en een lollie. Op de foto: burgemeester drs D. Roe mers van Vlissingen hijst in Ritthem voor de kleuterschool ,De Klavertjes' da vlag van het Verbond voor veilig ver keer ter opening van de nationale ver keersweek. (foto PZC) (ADVERTENTIE) mm MIDDELBURG Ged. staten van Zeeland stellen de staten voor om het in rekening-courant te verstrekken krediet aan het Zeeuws studiefonds te verhogen van 350.000 naar 450.000 en liet pro vinciaal subsidie van f 15.000 tot 25.000. Dit is noodzakelijk geworden door liqui- diteitsmoeiliikiieden, die het gevolg zijn van de sterk wisselende jaarlijkse ren teloze voorschotten en van het feit, dat het begin van de aflossingsperiode door gaans 7 jaar na de aanvang van de stu- lie ligt, terwijl de aflossing zelf gebeurt DRS F. J. VAN GRANSVEN BIJ PLANNING EN OPBOUW VAN STICHTING ZEELAND MIDDELBURG Per 1 oktober 196 is benoemd tot 2e- functionaris voo planning en opbouw bij het instituut voor overleg en advies stichting Zee land, drs. F. J. van Grunsven te Beek (L.) Drs F. J. van Grunsven is 34 aar oud en van beroep socioloog. Hij werd op 24 april 1935 geboren te Heerlen. Na zijn studie in de sociologie van het open baar bestuur te Nijmegen is hij werk zaam geweest bij het provinciaal op- bouworgaan Limburg, belast met de voorbereiding en structurele vormge ving van een regionale stichting voor samenlevingsopbouw in de westelijke mijnstreek. ALS MINISTER NIET INGRIJPT GOES Het dagelijks bestuur i de Landbouwmaatsehappij (Slot van pagina 1) jecten van de Heidemij. was waar in een dergelijke constructie was toegepast. Tot slot verklaarde de heer Th. Ac- lce, kringvoorzitter Zeeland van de KNZB en voorzitter van dc zwem en polovereniging ,De Schelde' te Terneuzen, erg blij te zijn met het Instructiebad, ook al is het voor sportzwemmers eigenlijk iets aan de kleine kant. Hij pleitte ervoor om ook in de winter In Terneuzen over te gaan tot het afnemen van diplo ma's. ,Dat moet eigenlijk in een bad van minimaal 300 m2, maar ik dacht dat we van die verplichting wel dispensatie konden krijgen', al dus de heer Acke. De genodigden kregen na de offi ciële opening een indruk van de gebruiksmogelijkheden van het over dekte bad door demonstraties van de zwem- en poloclub .Schelde' te Terneuzen, de zwem- en poloclub .Ganze' te Goes en de reddingsbri gade Zeeuwsch-Vlaanöeren. Uiter aard was er gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Foto: Bij de opening van Terneusens overdekte imtructleawembad waren naast vertegenwoordigers van bel verenigingsleven en d.e KNZB ook de leden van de gemeenteraad aanwe zig. voor Zeeland en Noord-Brabant, de ZLM, heeft zich in zijn verga dering van maandag uitvoerig be raden op de nijpende situatie in de fruitteelt. Het bestuur is van oordeel dat indien niet op bijzon der korte termijn ingrijpende maat regelen getroffen zullen worden, vele goedgeleide moderne bedrij ven zullen moeten sluiten. Wat Zeeland betreft zouden dan bijna alle fruittelersbedrijven moeten worden opgeheven, aldus zei een ZLM-woord- voerder. Landelijk gaat het om zeker 15.000 werknemers in de fruitteelt, die hun werk zouden verliezen. Ir J. Prins, de ZLM-voorzitter, is zeer waarschijn lijk zelf woensdag aanstaande bij het periodiek overleg" van het Landbouw schap met minister Lardinois van land bouw aanwezig. Dan zal de problema tiek van de fruittelers in ons land aan de prde komen. Ir Prins is in Den Haag voorzitter van de commissie bedrijfs ontwikkeling en agrarische voorlichting van het Landbouwschap. De fruitteler voelt zich volgens het ZLM-bestuur volledig door de minis ter van landbouw in de steek gela ten, getuige diens jongste beslissin gen inzake» het nationale interven- tiobeleid en de monetaire ontwikke lingen in de EEG. Het ZLM-bestuur acht het onbegrijpelijk dat de minister tot dergelijke voor de fruittelers ongunstige beslissingen komt en ook overigens steeds een afwachtende houding heeft aangenomen, terwijl vol gens de ZLM toch steeds genoegzaam bekend is dat de fruitteelt in een bij zonder moeilijke positie verkeert en ook de organisaties reeds lange tijd op con structieve maatregelen hebben aange drongen. Naar de mening van bet ZLM-bestuur zal de minister op korte termijn de vol gende maatregelen moeten treffen: 1. een mogelijkheid tot herfinanciëring van de moderne fruitteeltbedrijven in nauwe samenwerking met de banken en met het Borgstellingsfonds voor de land- en tuinbouw, waarbij de rente en de aflossingsverplichtingen worden overgenomen door een financiering vol- ;ens de Groepsregeling zelfstandigen een toeslag per hectare fruitteelt voor de moderne fruitteeltbedrijven: 3. een eveneens door het Landbouw schap voorgestelde verhoging van de ba sisuitkeringen van de saneringsrege ling en van de rooïpremie voor de fruit telers. In dit verband zal het evenzeer noodzakelijk zijn een EEG-rooipremie totstand te brengen; 4. een interventieregeling voor hard fruit in Nederland, op basis van kwali teitsklasse 1 en net instellen van een invoerkalender. Aldus de volgens de ZLM noodzakelijke maatregelen voor de fruitteelt. ZEEWSE STATEN NAAR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VLISSINGEN De provinciale staten van Zeeland maken vrijdag 17 oktober een excursie in Zeeuwseh-Vlaanderen. Het gezelschap Krijgt enkele inleidin gen te horen van burgemeester M. G. M. van Berckel van Aardenburg. burge meester J. C. Aschoff van Terneuzen, burgemeester R. A. J den Boei van Sas van Gent en burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst. De statenleden brengen onder andere een bezoek aan het stadhuis en het streekmuseum te Aardenburg, het .Zuidlandtheater" te Terneuzen en het stadhuis te Hust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7