Het Effect Plan verzekert uw aandeel in de groeiende welvaart. éEffiectPlan Al met f40.- per maand. Eenvoudig. En verantwoord. Wint de vier Nederlandse namen achter dit plan zijn veilig en vertrouwd.U kent ze: het Amro-Pierson Fund. Een beleggingsidee voor iedereen,van de Amsterdam-Rotterdam Bank; Pierson, Heldring A Pierson;de Eerste Nederlandsche Ybrzekeringmaatsehappij en de Nationale Levensverzekering-Bank/De Nederlanden van1845. Amsterdam-Rotterdam Bank; Pierson,Heldring Pierson; Eerste Nederlandsche Verzekering maatschappij; Nationale Levensverzekering-Bank/ De Nederlanden van 1845. Daarom is het belangrijk een antwoord te krijgen op vragen, die u zich over modem beleggen zou kunnen stellen: Hoe kan ik al met f 40,- per maand deelnemen? Misschien denkt u dat zulke kleine bedragen in het niet vallen op de aandelenmarkt. Kleine bedragen op zich zelf doen dat ook. Maar véél regelmatig gestorte bedragen kunnen tezamen een imposant aandelenbezit vormen. En dat is nu precies de kracht van het Effect Plan: gezamenlijk ën regelmatig beleggen. Waarom is het voor-mij aantrekkelijk om aan die gezamenlijke belegging mee te doen? Er zijn verschillende goede redenen om mee te doen. Laten wij er een paar noemen: 1. De kosten van levensonderhoud stijgen per jaar ongeveer 4%. Op zichzelf al een sterk argument om met uw belegging méér procenten per jaar te maken. 2. Goed beleggen is niet eenvoudig. Lijkt het u daarom niet verstandig om zoiets te laten doen door mensen, die er hun vak van maken? 3. U kunt al met f 40.- per maand meedoen; natuurlijk ook met een hoger bedrag. Zo bouwt u bijna ongemerkt, en stap voor stap uw aandelenbezit op. 4. Als op zekere dag uw deelneming wordt uitgekeerd, betaalt u over het verworven bedrag geen inkomstenbelasting. Achter het Effect Plan staan twee banken entwee verzekeringsmaatschappiien.Hoewerktdatdan? U stort bijvoorbeeld f 40.- per maand bij één van de levensverzekeringsmaatschappijen: de Eerste Nederlandsche Verzekeringmaatschappij of de Nationale Levensverzekering-Bank/ De Nederlanden van 1845. Dat is fase 1. U krijgt daarvoor een polis, die meteen uw bewijs van deelneming aan het Effect Plan is. Door middel van die polis zorgen de verzekeringsmaatschappijen ervoor, dat het Effect Plan wordt voltooid ingeval van overlijden of algehele invaliditeit van de deelnemer. Dat is fase 2. De verzekeringsmaatschappijen zenden uw stortingen (na aftrek van de kosten voor verzekering) naar het beleggingsfonds van de AMRO Bank en Pierson, Heldring Pierson. Dit Fonds heet het AMRO-Pierson Fund. Door de specialisten van dit Fonds worden de aandelen gekocht. Dat is fase 3. Ik kriig dus belang bii Wat is dat Fonds eigenlijk en hoe werkt het? Het AMRO-Pierson Fund is een gezamenlijk vermogen waarin wordt deelgenomen door duizenden particulieren en ook door een aantal ondernemingen. Dit gezamenlijke vermogen wordt in het bijzonder belegd in aandelen, waarbij wordt beoogd de waarde-toeneming (koersgroei) plus het rendement zo groot mogelijk te doen zijn. Daartoe worden de beleggingen o.m. gericht op ondernemingen met sterke expansie-mogelijkheden in een groot aantal landen. De beleggingen worden geleid en gestimuleerd door de beleggingsdeskundigen van de AMRO Bank en van Pierson, Heldring &Pierson, die uitgebreide research-afdelingen tot hun beschikking hebben. Stijgen de koersen altijd? Koersen van aandelen gaan natuurlijk niet altijd in een rechte lijn omhoog. Daarom is het de doelbewuste tactiek van de beleggingsdeskundigen om zorgvuldig te selecteren. Zij weten uit ervaring, dat dit beleid op lange termijn goede resultaten oplevert. Vanzelfsprekend wordt u regelmatig op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen, zodat u de groei van uw deelneming kunt volgen. Wat is nu precies mijn profijt van de aandelen die het AMRO-Pierson Fund koopt? Wanneer uw deelname-periode is voltooid, krijgt u van de verzekeringsmaatschappij uw uitkering: naar keuze in participaties in het AMRO- Pierson Fund of in contanten. De grootte van die uitkering is afhankelijk van de koersontwikkeling. Hoe lang kan ik meedoen met dit Effect Plan? U kunt met het Plan meedoen voor een periode van bijvoorbeeld 10,15 of 20 jaar. De periode van deelname kiest u zelf op het moment van de start. Die f 40.- per maand, is dat de minimale inleg? Inderdaad, dat is het minimum. Maar u kunt zoveel inleggen als u wilt Per maand is de minimale storting f 40.-. Per kwartaal f 125.-, per halfjaar f250.- en per jaar f 500.- minimaal. Als ik nu eens plotseling niet langer door wil gaan met mijn stortingen - wat dan? Als u - om welke reden dan ook - zich na enkele jaren wilt terugtrekken uit het Plan, kan dat Het inmiddels gevormde bedrag wordt dan terstond uitgekeerd. Wilt u echter werkelijk optimaal profiteren, dan kunt u het beste uw periode vol maken. Hoeveel groei mag ik verwachten? Het is bij beleggen altijd lastig voorspellingen te doen. Wel kunnen de beleggingsdeskundigen aan de hand van cijfers uit de afgelopen jaren zien hoe de gemiddelde koersstijgingen geweest zijn. En dan komen zij tot uitkomsten die een optimistische veiwachting rechtvaardigen. Met wie kan ik contact opnemen als ik mee wil doen? U kunt contact opnemen met uw eigen verzekeringsadviseur of met één van de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank; Pierson, Heldring Pierson; de Eerste Nederlandsche Verzekeringmaatschappij (Postbus 5, Den Haag, tel. 070-514351), of de Nationale Levensverzekering-Bank/ De Nederlanden van 1845 (Postbus 796, Rotterdam, tel. 010-282700). Zal ik meteen contact opnemen? Dat zou een uitstekend begin zijn. Het Effect Plan storten - verzekeren - beleggen)de verantwoorde verzekering van uw aandeel in de groeiende welvaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 36