Dr. Ezendam nam afscheid van het ziekenhuis in Zierikzee Colleges kunnen positie ambtenaren best zelf regelen Bibliotheek wijzigt plannen vestiging Raad Sas van Gent opnieuw over sloot 2 Bestuur, personeel, collega's, patiënten Concert op de zondagmiddag van start... CHU Goed gerund MOSSELCONTACTDAG OP TEXEL Weer inbraken in Middelburg KIESPIJN? fijn! xC) ALMANAK M P. DE GROFF: ,WAAR IS GROND? PRO JUVENWTE-KALENDERS ZIJN WEER UIT BORRELGLAASJE CADEAU VERDONK Bromfietser ernstig gewond bij botsing op Zuidsloeweg PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 OKTOBER 1969 VERSCHILLENDE RECEPTIES Drieduizend gulden gestolen sociale werkplaats Hulst HULST In de nacht van maandag op dinsdag bij een inbraak in de sociale werkplaats te Hulst, is drieduizend gul den uit een bureau gestolen. Met een snijbrander werd een stuk uit een raam gesneden, waardoor toegang ontstond tot het kantoor van de sociale werk plaats De diefstal werd om half acht 's ochtends ontdekt en dinsdagavond was de politie nog bezig met het onder zoek. Daarbij is een speurhond en de technische récherche uit Den Haag in geschakeld. Bestuurder zwaar gewond bij botsing Zondagmiddadg vond op de -N'otendijk te Terhole een frontale aanrijding plaats tussen een personenauto en een nerso- ijenbusje waarbij de bestuurder, ue 52- iarige L. van D. uit Kuitaart. klem kwair. te zitten Nadat met breekijzers ruimte was ge maakt. kon hij vanachter het stuur be vrijd worden Dokter Eijsink consta teerde een dubbele beenbreuk en liet L. v. D. naar het ziekenhuis te Hulst vervoeren. In de personenauto zaten drie personen van wie mevrouw M. v L.-d. B. uit Terhole een polsbreuk op liep. Beide auto's werden bij de bot sing totaal vernield en moesten wegge sleept worden. Raac Zaamslag ZIERIIvZEE Het bestuur van het Zweedse Rode Kruiszïekenhuis in Zierikzee, het personeel, collega's en oud-patiënten, hebben dins dagmiddag afscheid genomen van dr. H. Ezendam, de directeur-ge neesheer van het ziekenhuis. Dat gebeurde in verschillende bijeen komsten een vergadering van de raad van bestuur, een receptie voor genodigden, een receptie voor het personeel en een receptie voor de oud-patiënten. Dr. Ezendam is 23 jaar directeur-geneesheer geweest van het Schouwse ziekenhuis. In 1957 was dat in Noordgouwe. Hij vestigde zich in 1946 als internist op het eiland. Dr. Ezendam is 63 jaar, maar hij stopt met zijn werk, waarvan hij vindt, dat het een te grote omvang heeft gekregen. De voorzitter van de raad van bestuur van het ziekenhuis, mr J. J. van dei- Weel gaf dinsdagmiddag tijdens een ver gadering, waar ook de oud-leden aanwe zig waren, een overzicht van het werk van dr Ezendam. Hij karakteriseerde de scheidende di recteur-geneesheer als een bedachtzaam man en hij toonde veel waardering voor dien3 prestaties. De heer Van der Weel wees "erop, dat dr Ezendam precies twaalfeneenhalf jaar na de opening van het ziekenhuis in Zierikzee vertrekt. Hij attendeerde erop, dat dr Ezendam veel heeft gedaan voor de totstandkoming van het ziekenhuis in Zierikzee, en voor de plannen voor uitbreiding. Als geschenk was er een filmcamera, verder ontving dr Ezendam de gouden legpen ning van het Nederlandsche Roodé Kruis. Van de coördinator voor de bouw van het ziekenhuis, de heer Von Hofsten, was er een persoonlijke brief. Tijdens de receptie voor de geno digden sprak drs J. H. Motmans. chi rurg iu het Zweedse Rode Kruis-zie- kenhuis. Hij constateerde, dat zijn collega een werkzame tijd achter de rug heeft en hij herinnerde aan de moeilijke omstandigheden, waaron der dr Ezendam werkte in de tijd. dat er geen vaste verbinding was vanaf Schouwen-Duiveland. ,We heb ben wel eens dingen moeten doen, die eigenlijk buiten ons terrein la gen'. aldus dokter Motmans, die ook sprak namens het bestuur van de stichting ziekenhuisverpleging Schouwen-Duiveland. Voor de kring Schouwen-Duiveland van de maatschappij der geneeskunst werd het woord gevoerd door dokter A. J. van den Hoorn. ,We zijn u als direc teur dankbaar voor alles wat u voor; (ADVERTENTIE) Mr. dr. A. J. J. M- Mes, lid van het bestuur van de Zeeuwse Muse umstichting zal zondagmiddag 5 oktober de reeks .Concerten op de plaat' in het Zeeuws Museum te Middelburg openen. Deze serie wordt gehoudendoor de heer Lau rens van der Pol te Middelburg. Hij wil er een brug mee slaan tus sen muziek in blik en levende mu ziek en zal speciale aandacht schenken aan in Zeeland weinig te beluisteren (ook eigentijdse) muziek. De concerten worden ge geven in de grote zaal van liet museum aan ae Wagenaarstraat. Het programma van de eerste mid dag heeft als onderwerp .Muziek horen en zien'. Er zal worden ge ëxperimenteerd met een combina tie van beeld en klank. De heer G. W. Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschoolzal vervol gens een bekend pianoconcert in leiden. Toegang tot deze concert reeks is tegen het gewone mu seumkaartje geheel vrij. personeel van Zaamslag. Hoek en Bier vliet na de herindeling bij Terneuzen moet worden ondergebracht. Dat kan toch nooit zo'n vreselijk probleem zijn Hij meende dat de colleges met het on derzoek dan ook niets anders beoogden dan de verantwoording afschuiven. En look het raadslid A. de Visser (gpv) vroeg zich af of de colleges bevreesd ZAAMSLAG Met veel aaraelig ls svaren het hete hangijzer zelf aan te de meerderheid van de Zaamslag) ge-,pakken, nieenteraad dinsdagmiddag akkool ge-'- L. FLORUSSEN: ,EEN KWESTIE VAN AFSCHUIVEN?' STRAKS ZIE PAG. 10 het ziekenhuis heeft gedaan. Als inter nist was u een waardig collega. U had een hoge opvatting van uw beroep'. Zuster Francois sprak namens het per soneel .het spijt ons. dat u weg gaat' en mr K. A. Keuning namens het gemeentebestuur van Zierikzee. .Als voorzichtig aan een beoordeling waag, dan lijkt me, dat u het zieken huis goed gerund hebt' Namens de Corneliastichting sprak drs M. C. J. van den Heuvel: ,U straalde medemenselijkheid uit'. Ds M. .G Wes terhof sprak voor het convent van pre dikanten. Tijdens de receptie voor het personeel werd woord gevoerd door burgemeester D. W. Kastelein en door de directrice van het ziekenhuis, zuster A. Kortleve. Dr Ezendam beantwoordde na afloop de receptie alle sprekers. De scheidende geneesheer-directeur i mocht verschillende geschenken ontvan gen. Enkele personeelsleden overhandig den hem een zilveren sigarettendoos, een borrelglas met zilveren voet, een kris tallen asbak en een boek. Voor mevrouw Ezendam was er een bloemenvaas. Dins dagavond waren de patiënten en oud patiënten bijeengekomen om afscheid van de dokter te nemen. Uit handen van de heer J. L. Legemaate uit Zierikzee, die samen met de heren A. C. Hartog (ook uit Zierikzee) en J. Straayer uit Haamstede, een comité had gevormd om geld in te zamelen, mocht de vertrekken de arts een platenspeler, een verrekijker een envelop met inhoud en een grote foto van het Rode-Kruisziekenhuis in ont vangst nemen. Voor, mevrouw Ezendam waren èr'bloemen. directeur komst. DEN BURG. (ANP) In Den Burg (Texel) wordt vrijdag 3 oktober een mosselcontactdag gehouden om de aandacht te ves tigen op Texel als mogelijke vestigingsplaats voor de mosselin dustrie, die in verband met de afsluiting van de Oostersehelde uit Zeeland moet verdwijnen. Zoals bekend heeft de overheid onlangs besloten op Texel een kunstmatig experimentele mosselverwateringsplaats aan te leg gen, om te kunnen vaststellen aan welke voorwaarden een nieu we waterplaats moet voldoen. Dit miljoenenproject, dat onlangs door de Koningin werd bezocht, is inmiddels vrijwel gereed. De contactdag wordt georganiseerd door de zogenaamde mosselen commissie. Indien de mosselvissers inderdaad naar Texel ko men, zal de kottervloot met tenminste 60 vaartuigen worden uit gebreid. gaan niet een voorstel om de Vercigiiig van Nederlandse gemeenten advfc te vragen inzake de organisatie va de. secretarie in de toekomstige geiiienle Terneuzen en de manier wnarci de ambtenaren uit de op te licffci ge meenten daarin kunnen worden nge- past. Het gaat om een onderzoe dat 58.000 kost en dat betaald zou neten worden door de gemeenten Terntzen. Zaamslag, Hoek en Biervliet naairnto van het inwonertal. Voor Zaamsla be-| dragen de kosten 6200 De aarzeling van de Zaamslagse ïads- leden sproot niet alleen voort u de, wat men noemde, .kosten om vanach terover te vallen'Voor een goede ege- ling van de positie van de ambtearen bleek men het bedrag wel over teheb- ben. .Maar is dit hele onderzoek wel nodig?', vroeg de heer L. Florjsen (pvda) zich af. .Waar het in feit om| gaat is dat een man of 15 secre.rie- MIIDDELBURG Er zijn de a gelopen dagen in Middelburg wei twee inbraken gepleegd. Het a gelopen weekeinde verdween uit de school aan de St-Jorisstra; een kartonnen doos met een b drag van omstreeks 76,-. Me kon gemakkelijk binnenkomen. 1* was al een paar maanden een ru kapot. In de nacht van maande; op dinsdag is ingebroken in efl woning aan de Kinderdijk, bij A M. den H. Daar werden naast ec portemonnee met 100.- ook ee gouden dameshorloge en nog ei kele sieraden ontvreemd. de foto: de scheidende geneesheer- tijdens ae afscheiösbijeen- (Foto PZC) Examens Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen bouwkunde mejuffrouw ?>L van den Bos uit Vlissingen. rADVERTENTIEI Weg pijn... Want v WITTE KRUIS helpt (en spaart'boveódie'ndé*maag)' Poeders, tabletten, cachets. leeuwse Contact Ze zouden elkaar op het perron in Vlissingen ontmoeten. De heer A. zou daar de trein verlaten, op reep naar een zakenbespreking met de heer B en omdat het eer ste contact telefonisch was ge legd, zon de heer B. ter onder scheiding een krant in de rech terhand houden. Een leuke gedachte, want er zijn tegenwoordig nogal wat mensen die een krant in de rechterhand houden. De heer A. zag er zo al. na een vluchtige blik over het perron, vijf. Geheel verward stap te hij voort keek even niet vit en struikelde toen over een per soon, die hem, terwijl ze samen tegen het plaveisel sloegen, geheet bedolf onder kranten, 'f. Was een krantenbezorger, die zich op dat moment juist met een extra edi tie voortspoedde. Toen men hen beiden uit de pa piermassa had bevrijd stond daar nog altijd de heer B, die zijn krant stevig omklemde. De heer A. legde, wat moeilijk sprekend het eerste contact. Het is een geanimeerd dagje geworden. Met dank aan de inzender, die tenslotte nog meedeelde, dat de lieer A. verkoopleider is bij een fabriek van verbandmiddelen. Hij kwam pleisters vcrlcopen en aan vaardde, geheel overdekt door zijn eigen produlct, de thuisreis. Slot van pagina 1 denkt in de bibliotheek in Oostburg' 5000 tot 6000 boeken onder te bren gen. De stichting heeft verder plan nen om in november te starten met een bibliotheek in Biervliet (aanvan kelijk in een school, later in een nieuw gebouw aan de markt) en in de toekomst bibliotheken te openen in Aardenburg, Breskens, Schoondij- ke en Sluis. Verder gaat de stichting eveneens, van november af, met een bibliobus met tussen de 2 en 4000 boeken i el ke week de inwoners van Schoondij- ke, Breskens, Zuidzande, Cadzand. Sluis en Aardenburg van lectuur voorzien. Bovendien wil de stichting het van de gemeente Oostburg ge daan krijgen om de bus 2 keer per week te mogen stationeren op het Ledelplein ten behoeve van de bewo ners van de bejaardentehuizen en pa tiënten van het ziekenhuis. ,De Ka tholieke Kring' is volgens de heer Van Dongen zonder meer geschikt als bibliotheek. De stichting zal de bo venzaal als zodanig inrichten, de benedenruimte wordt gebruikt voor de opslag van boeken van de bus. .Wellicht moeten er nog enkele ver bouwingswerkzaamheden worden uit gevoerd en we gaan in ieder geval de centrale verwarming verbeteren. Daarmee is 10.000,gemoeid,' al dus de heer Van Dongen. Weggelopen jongeman in Nieuwvliet opgepikt TERNEUZEN De rijkspolitie te Nieuwvliet heeft dinsdagmorgen een, 17-jarige jongen uit Gent aangehouden die de nacht had doorgebracht in een; zomerwoning. De jongeman, J. M. van V. was maandag van huis weggelopen. Hij was het zomerhuisje binnengekomen via een raampje dat niet vergrendeld was. De politie heeft er voor gezorgd dat de jongeman weer thuis kwam. A. P Schouwenaar lijstaanvoerder P'.'dA Kapelle IvAPELLE De definitieve kandida-j tenlijst van de Partij van de Arbeid voor de gemeenteraadsverkiezingen in, de nieuwe gemeente Kapelle ziet er alsj volgt uit: 1. A. P. Schouwenaar, Wemel- dinge; 2. A. N. Lamper, Kapelle: 3. M.. J. de Jager. Kapelle: 4. M Zuijdwegt Wemeldirige: 5 B. Spuij, Kapelle: 6. mevrouw A, Vermerris-Feijtel. Wemel- dinge: 7. J. J. van Stel. Kapelle: 8. dr V. G. Vlasblom. Wemeldlnge: 9. J. P. koesterde ten aanzien van de werk- Lepoeter. Kapelle: 10. G. van der Lin- plaats. .Alles droeg etui \oorlnpigl den_ Wemeldlnge; 11 mevrouw G P. karakter. Er was nog geen defim- j Lamper-Verburg Kapelle: 12. L. H. Pro- tïeve overdracht vereist in dit sta- voost. Wemeldmge. diuni. Bovendien moest er nog h<-( een en ander aan het gebouw wor- den veranderd. Nee, ik ontken be- ,iii//?ptpwtii?i slist dat de gemeente schuld heeft aan de gewijzigde plaiim stiehting. Hier is sprake vond bijvoi Burgemeester J. de Pree zet, dat bij het besluit om het voorstel in de raad te brengen doorslaggevend was geweest dat over deze zaak een onpartijdig ad- zal worden uitgebracht. Vanuit de zag men dat niet zo ,Je hebt ten slotte altijd met mensen te doen', be toogde dc lieer De Visser. Hij verklaar de zich tegen het voorstel, evenals de heer Florïssen en de heer J. Pladdet (sgp). Speelterrein De raad besloot bij Othene een speel terrein voor de jeugd aan te leggen en daarvoor een terrein van 4000 m2 te huren voor 700 per jaar. Veel raads leden lieter er overigens geen twijfel over bestaan dat ze die 700 een fors bedrag vonden, te meer omdat de eige naar van de grond nog een groot aantal bijkomende voorwaarden stelt, waar door de totale exploitatiekosten oplo pen tot 2500 per jaar. ,Maar we staan met de rug tegen de muur. Er is daar geen ander terrein beschikbaar', aldus de heer Florussen. Op het speelveld zullen door de bewoners van Othene zelf speeltoestellen worden geplaatst. Omdat het betreffende terrein momen teel verkaveld is in volkstuintjes, deel de burgemeester De Pree nog mee dat er voor dat doel nog een strook be schikbaar blijft. De raad vijrleende een krediet van 2700 voor het verlichten van een deel van de zonneweide bij het zwembad, zodat de voetbalvereniging 's avonds kan trainen. De vereniging zal zelf de sleuven voor de kabels graven en de armaturen aanbrengen. Verder gingen de raadsleden akkoord met het voorstel om de verbindingsstraat tussen de Veerstraat en de Adriaan Walraven- straat de ,Van Heetveldestraat' te noemen naar de ambachtsheren van Zaamslag. Het raadslid De Visser 'had er liever een voornaam bij, maar dat bleek wat moeilijk te liggen omdat, zo zei burgemeester De Pree ,het niet dui delijk is wie van de Van Heetveldes daar dan het meest voor in aanmerking komt. Tenslotte nam de raad nog een besluit over de aankoop van de woning Korte Delft 16. Het is de bedoeling hier een doorsteek te maken naar het bestem mingsplan Noordoost. Burgemeester De Pree zei nog. dat in de toekomst de hele Korte Delft in het kader van een sane ring zal worden opgeruimd. Als de ge legenheid zich voordoet, koopt het ge meentebestuur dan ook panden in dit gebied aan. tandpasta Behoud van Uw tanden SAS VAN GENT De raad van Siis van Gent heeft zich dinsdagavond letterlijk van de wal in de sloct gepraat. Directe aanleiding: een stuk sloot op' liet industrieterrein, gegraven door het waterschap ,De Vere- nigde Braakmanpolders'. Het raadslid M. P. de Groff (pvda), dat de herkomst van het delf- werk tijdens een vorige raads vergadering aan de orde stelde, wilde nu weten of een water schap zomaar mag graven waar het wil. ,Het is mij bekend dat er op dal punt! verstrekkende bevoegdheden zijn.l maar het is toch wel zo dat men dC| eigenaar van de grond van de plannen; in kennis stelt. Ik vind het heel op-| vallend dat het waterschap, sinds heti terrein gemeente-eigendom is, ineens een sloot gaat graven. Trouwens] waar is de grond gebleven? Waarj Geen schuld Volgens wethouder A. P. Modde Oostburg, die burgemeester Van Leeuwen wegens diens ziekte ver vangt, is het voorstel om de sociale werkplaats definitief aan de stich ting over te dragen tot nu toe niet in b en w en de raad aan de orde geweest, omdat men niet de indruk had dat de bibliotheek vast plannen Duiker die hielp bij berging Tholen 38 stal uitrusting DEN HAAG (GPD) De recherche heeft maandag de 25-jarige Haagse dui ker gearresteerd, die vorige maand de familie van de omgekomen bemanning van de vermiste kotter Tholen 38 zijn hulp heeft aangeboden bij het zoeken naar het vermiste schip en het bergen van de stoffelijke resten. De duiker heeft bekend dat hij uit de gezonken kotter voor achtduizend gul den aan uitrustingstukken heeft gesto len, zoals netten, het kompas en ankers. De goederen verkocht hij door. Doordat de verzekeringsmaatschappij het schip liet lichten, kwam de vermis sing aan het licht. De duiker blijft vol houden dat hij dacht dat hij de uitrus tingstukken straffeloos kon meenemen, omdat de Tholen 38 als wrak zou kun nen worden beschouwd. De politie heeft intussen voor twee mil le aan goederen achterhaald. MIDDELBURG Dinsdagmorgen is het startsein gegeven voor de verkoop' van de bekende Oranjekalenders in Zee land. Dat gebeurde met de uitreiking van de eerste kalender aan mevrouw C. van Aartsen-Stap, echtgenote ran Zeelands commissaris der koninging. Voorzitter dr D. van Ooijen van de ver eniging Pro Juventute wees daarbij op de verkoopcijfers in de afgelopen ja ren. DaA waren er in 1964 bij elkaar 3863, in. 1965 waren dat er 4605, n 1966: 4867, lil 1967: 5143 en vorig Jaar 5011. Zeeland steekt gunstig af bij de andere provincies. Het gemiddelde ligt lande lijk: één kalender op tachtig inwoners. In Zeeland is dat éen op zestig Inwo ners. Vorig jaar kwam in Zeeland ƒ6500 ten goede aan de bescherming van het kind. Dr van Ooijen vestigde' er de aandacht op dat Pro Juventute op een moderner wijze wil gaan wer ken. Wij willen ons vooral op de pre ventie gaan richten, zo zei hij. Daar- voorts is de aanstelling van een aparte kracht onontbeerlijk. Öe opbrengst van de kalenderverkoop voor 1970 kan er| misschien het startbedrag voor vormen zo zei de voorzitter. Hij sprak met veel waardering over het werk van het Vlls- singse echtpaar De Bert dat voor de distributie zorgt. Voor de verkoop van de kalender, waarin foto's van de jong ste oranjetelgen de boventoon voeren, zijn 150 vrijwilligers aangetrokken. De kalender is ook in de boekhandel te koop. BIJ de foto: mevrouw Van Aart- wordt die voor gebruikt? Er kam heel wat vrij'. Op zoveel vragen nies ten b en w het antwoord schiflig blijven. Het raadslid L. F. S. de Meijer ?b) vond dat de heer De Groff zelf eien- lijk hoorde te weten wat het uier- schap met de grond had uitgeverd. .1 bent, hebt ii verteld, zelf sflnen met de wethouder openbare wenen wezen kijken bij het werk. Nee. we draaien rond de pot en niet andrs'. Die opmerking viel duidelijk rer- keerd. .Meneer De Meijer, u tuit wel altijd een bepaalde richtmgbe-, pleiten en nu kunt u wel met nuk-j ken gaan gooien, maar daamee snoert u mij de mond niet hor'. Burgemeester R. A. J. den Boei be daarde de gemoederen door dar- toe al eerder uitgenodigd dooi de heer E. P. van Assche kath,b en w staan met de mond vol taden, zo schieten we niels op: er loet maar eens informatie worden ige- wonnen') te beloven dat de aad op een volgende vergadering uige breide voorlichting krijgt. De twiede sloot (en een bijzónder vieze) if het open riool in de Zandstraat. ?oeni b en w tijdens de vorige versie ring voorstelden om het voor 4(.000 te overkluizen, namen ze dat plan terug omdat de raad dacht dat het aanzienlijk goedkoper kon via de verkaveling. B en w hadden tens geïnformeerd en toen bleek dat .De Braakmanpolders' over dezp wak! pas in '73'gaan stemmen. .Voor het, werk wordt uitgevoerd gaan er mis-1 schien wel 10 jaar overheen' zii de burgemeester. Vandaar dat de raad het extra-voorstel accepteerde om het karwei dan maar zelf uit te voe ren. De centrale dienst bekijkt clan. of de maatregelen afdoende zijn, want, daaraan twijfelden erkele raadsleden onder wie de heer De Meijer die dacht dat het ever- kluizen alleen voor de huizen wlinig] zal helpen. T heologiekandidaat van 65 jaar NIEUWERKERK Kandidaat A. Vreugdenhil, 65 jaar, voor kort nog le rend-ouderling van de gereformeerde kerk tc Zwartewaal, zal 12 oktober aan staande worden bevestigd als predi kant van de gereformeerde kerk van Vrijhoeve-Capelle. Op Schouwen-Duiveland stond de heer gdenhd van april 1949 tot juli 1952 ierend-ouderling van de gerefor meerde kerk van Nieuwerkerk. Waar de meeste predikanten op 65-jarige leeftijd met emeritaat gaan. wordt kandidaat Vreugdenhil pas op deze leeftijd als pre dikant bevestigd. Arie Vreugdenhil werd 28 mei 1904 te Rotterdam geboren. Hij was eerst vele jaren als procuratiehou der van een bank in Rotterdam werk zaam, waarna hij vervolgens van april 1949 tot juli 1952 lerend-ouderling was te Nieuwerkerk vau de gereformeerde kerk aldaar. Voorts was de heer Vreug denhil ongeveer vier iaar directeur van een bijkantoor van de bank. waar hij eerst procuratiehouder was. Daarna was hij nog ongeveer negen jaar directeur van een vennootschap handelend in elek trische huishoudelijke artikelen. Sinds 7 november 1965 dient hij de gerefor meerde kerk van Zwartewaal op Voorne en Putten als lerend-ouderling. tADVERTENTIE met gouden rand bij aankoop van 10,- of meer. SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Pottcnmarkt 13 - MIDDELBURG Telefoon 2364 RITTHEM De Vlissinger L. W. S. is dinsdagmiddag om vijf uur op de Zuidsloeweg met zijn bromfiets door een auto geschept en daarbij zeer ern stig gewond. S stak mei. zijn bromfiets de weg over zonder voorrang te verle nen aan de door de Middelburger C. M. bestuurde personenauto. De "brom fiets kwam tegen dc linker voorzijde van de auto terecht. J, K. uit Vlissin gen. die in de auto van M- zat. kreeg scherven van de gebroken voorruit in zijn gezicht. S. en K. werden niet een ambulancewagen van .De Schelde' naar het St-Josephziekenhuis overgebracht. K. kon korte tijd later huiswaarts ke ren. De toestand van S. was dins dagavond iaat nog ernstig. De auto zo wel als de bromfiets liepen enige scha de op. Niets vermist bij inbraak zomerhuisje DOMBURG Dinsdagmiddag bleek, dat was ingebroken in een zomerhuis je aan de Duinvlietweg tussen Dom-| burg en Oostkapelle. Dc inbraak bleek uit een geforceerde ruit naast de ach terdeur. In het huisje werd niets ver mist en er was niets vernield. Do inbraak moet tussen zondag toen was de sleutelbewaarder nog bij liet huisje geweest en dinsdagmiddag zijn gepleegd. Het is de tweede keer korte tijd, dat een of meer i zich toegang tot dit huisje liebl schaft PLAATSELIJK ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking niet plaatse lijk enkele buien. Maligo lol krachtige, langs de kust lijdelijk harde wind en west mi noordwest, iets lagere niiddagtomperatiiren. De vooruitzichten voor donderdag en vrijdag: Aanvankelijk vrjj zonnig, later weer toe nemende kans op regen en 's naelils minder koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: voor donderdag: aan tal uren zon: 2 tot 8; min.temp. 2 tot 6 graden onder normaal: max. temp. 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog el> il: 50 proeent. r vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog et maal: 40 procent. Normalen voor 3-7 oktober: min.temp. max.temp. Den Helder 10 15 Eelde 7 15 De Bilt 8 16 Vlissingen 11 16 Vliegveld Z.-Limburg 8 16 2 oktober Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2