mode bruidjes dragen weer een lange witte bruidsjapon hansoppakken voor een avondje thuis WOENSDAG 1 OKTOBER I III lllr1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bruidjes... nog steeds torsen ze een eeuwenoude traditie> een emotionele last op de dag dat ze er een naam bijkrijgen. En misschien is het wel daarom dat de bruidjes ook deze winter weer voor 95 procent in het wit en in het lang zullen trouwen. Misschien ook vinden ze het zelf erg romantisch om voor die ene dag in hun leven eens in het lang rond te lopen, mis schien ook willen ze onbewust, hoe verlegen ze verder ook zijn, één keer in zo'n wit gewaad opvallen. Misschien ook willen ze vóór ze in het keurslijf van het huwelijk (met een regel matig huishouden, elke dag aardappels schillen en zo meer) stappen nog één keer goed uit spatten. Eén keer niet op geld en praktische waarde letten één keer onbezorgd de mooiste jurk van hun leven kopen. Hoe dan ook: het bruidje voor de winter 1969 staat er, gehuld, in witte trevira, diolen of an dere kunstvezels in crêpe achtige stoffen weer keurig op Ze zal om aan de modeten- densen mee te doen een pof mouwtje, een trompetmouwtje of een wijd uitlopende mouw dragen. Ze zal misschien ook een randje (maraboe) bont ver werkt hebben. Ze kan een cape dragen, maar ook een kanten mantel met capuchon. In ieder geval zijn de japonnen door hef vrijwel verdwijnen van de schoudersiepen iets minder sta tig, iets jeugdiger ook. De meeste slepen en sleepjes komen nu vanuit de rug. De hoge taillelijn blijft, hef maakt de bruidjes ook wel zo slank. Er worden veel korte sluiers ge dragen deze .winter, meer dan lange sluiers in ieder geval. En als de bruid het helemaal zon der sluier wil doen kan ze in haar haar of haarstukje of wel echte dan wel stoffen bloemetjes laten verwerken Voor de bruid die in het kort wil; ze kan kiezen uit een een voudig kort jurkje, een com plet of een tuniekpak. Maar wat de mode ook voor schrijft er is erg veel keus, en erg veel verschil in details; voor elke bruid zal hóór bruidsjapon de mooiste zijnl Fina Verschragen in een lange witte bruidsjapon met een typische trompetmouw; foto Dick Faber Een kort kittig kopje voor de dames In het nieuwe wintersei zoen voorspelt de haarmode. Een kort kapseltje, dat iets lan ger In de nek uitloopt en dat vaak een pony heeft. Met zo'n kapseltje is nog vrij veel ta variëren als het haar op de kruin zeven a acht centimeter lang wordt gehouden. Men verwacht dat veel vrouwen wel Iets voor zo'n makkelijk kort kapsel voelen: de voorpartij meestal naar voren gewerkt en daar kan het haar, om aangepast te worden aan de gezichtsvorm, zowel bol over het voorhoofd val len, maar ook iets naar de zij kanten worden verwerkt. Kortom, een kapseltje met mogelijkheden. Er worden altijd twee versies uitgebracht: een Franse en een Duitse. Met alle Duitse grondig heid die er nu eenmaal bijhoort wordt het een stevig kapsel dat het best een weekje uit kan houden. De Fransen gaan nu eenmaal, ook in de haarmode, met de Franse slag aan het werk, En dat betekent in de meeste ge vallen dat er een elegant, be koorlijk en springlevend kunst werkje uit de bus komt, maar dat nu eenmaal niet bestand is tegen de wind en regen van het Hollands klimaat. Maar de Nederlandse kappers weten dan ook meestal een gul den middenweg te vinden en ma ken op het gegeven van dit korte kapsel, al naar gelang dame en gezicht vragen, een charmant kapseltje dat toch wat van de Franse bravour vertelt, maar dat door een vleugje Duitse gron digheid nét iets meer body heeft. Voor de avonduren zijn er volop haarstukjes en pruiken. Daar zijn nu eenmaal honderdenéén varia ties op te maken en voor een origineel avondje uit, kan het korte dagkapseltje dus in een mum van tijd in een origineel lang kapsel veranderen. Maar hoe dan ook, wie de mode op de voet wil volgen, moet in het lang, ook 's avonds bij een boek, de naaimachine of lekker lui voor de tv. Behalve de hansoppakken kan men ook kiezen uit verschil lende lange nachtjaponnen en lange dusters: in heel felle kleurtjes, maar ook in zachte pasteltintjes. Voor de felle kleurtjes zijn rood en marine favoriet. Op het gebied van foundation en corsetterie is niet veel nieuws te bekennen. Behaatjes en onderjurken in een licht bruine doorschijnende huids kleur worden weer op grote schaal op de markt gebracht en iedereen heeft er nu hoogge spannen verwachtingen van. Drie jaar geleden trachtte men al eerder die huidskleur er in te brengen, maar de tijd bleek er nog niet rijp voor. Naast de huidskleur, blijft wit nog be staan en daarnaast alle vrolijke kleurtjes en dessins die ge bracht worden in de setjes van beha, slipje, panty, onderjurk. En dat kunnen streepjes, ruitjes, stippeltjes, bloemetjes of effen felle kleurtjes zijn. Voor de koude dagen komen de setjes van panty met pijpje en hemdje met mouwtjes in allerlei jeug dige dessins weer tevoorschijn. De panty, die tegenwoordig de step-in zo goed als verdrongen heeft krijgt in ieder geval langere pijpjes. Bij de zo in zwang zijnde tuniekpakken komt dat alleen maar goed uit. Onder een heel soepel jurkje overigens ook. Nieuw is een corseletje dat nu met een panty eraan vast op de markt is gekomen, een prima foundation voor een strak hansoppak. De corseletjes wor den vreemd genoeg zowel met een sluiting in het kruisje, als zonder geleverd. Het laatste is nu niet bepaald erg praktisch De bradol heeft inmiddels be wezen dat hef er zijn mag; veel vrouwen blijken het prettig te vinden om een beha en onder jurk te kunnen combineren in één kledingstuk. En onder een ietwat doorschijnende jurk o! jumper staat het in ieder ge val ook veel netter. De pyama's om maar weer met de lingerie te eindigen raken voor de vrouw aan he' eind van hef Latijn. Alieen voor in ziekenhuizen en voor cen traal verwarmde huizen zijn er nog steeds de flinterdunne mooie pyamaatjes van batist, en voor heel kouwelijke mensen zijn er rekbare badstoffen pyama's. Deze winter wordt het tijd voor een heerlijk warme huispyjama, zo'n heerlijk lang gewaad met wijde pijpen, ruime mouwen, kortom een gerieflijk en warm pak. Ze zijn er in dikke stoffen, ze zijn er ook van dunne mousseline voor de cv-mensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 29