mode WOENSDAG 1 OKTOBER rnnnp PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MODE IN MAKE-UP: Een hansoppak met wijde pijpen in zachte tere kleurtjes tegen de rood-oranje daken van het gehucht De Paal. getekende lijntjes te gaan ver vangen. Het is weer een poging om het gezicht een natuurlijker aanzien te geven. Ook de nagellak is aangepast aan dit modebeeld. In verschil lende uitvoeringen zijn er gouden (en voor wie daar be slist nog niet aanwil ook zil veren) lakken Er bestaat ook een gouden 'overcoat' die slechts een gouden glans aan een andere kleur lak geeft. Wie zelf slechte of niet zo bijster mooie nagels heeft kan nu baat vinden bij aftrekbare nagels. De manier om ze op te brengen en weer af te halen is erg eenvoudig geworden, dus het is de moeite van he! pro beren waard. Ook de vloeibare make-up, vooral in beige en in zandkleur, kan een gouden poedertje er overheen krijgen De lippen worden tenslotte ook nóg van een doorschijnende lipstick met gouden glans voorzien en klaar is kees. Het belangrijkste van de hele schoonheid-in-doosjes blijft van zelfsprekend dfe reinigingscere monie. Alle schoonheid begint met een gave huid, elke schoon heidsspecialiste zal het u ver tellen. En dus zijn er van alle huizen voor elk type huid wel één of meer watertjes, crèmes, lotions en dergelijke voor een goede reiniging en stimulans voor de huid te vinden. Ook een gouden feestfee heeft die reiniging en verzorging nodig voor er maar aan een gouden glansje gedacht kan worden. Overdag gaan we het waf min deren met de oogmake-up. Geen harde uitlopende oog- lijnen meer, zeker niet in het zwart, geen harde donkere wenkbrauwen meer en zeker geen felgekleurde oogschaduw meer. De algemene tendens is: over dag een klein ooglijntje in grijs, lichtblauw, lila, zachtblauw of zelfs oud-roze. 's Middags kan een vleugje parelmoerglans de pret nog verhogen, 's avonds gaan we beslist de goudtintjes opzoeken. De wimpers blijven lang en sierlijk, maar met behulp van kunstwimpers wordt nu ook de onderste ooglid benadrukt: aan de kunstwimpers zijn kleine plukjes haar op wat afstand van elkaar gezet. De wimpers zullen een poging doen om de Deze winter mag de vrouw zich voor een feestje baden in het goud. Dat begint zelfs met een vloeibare make-up waar een gouden glansje door kan spelen. Maar daarnaast krijgen de ogen, de nagels en de lippen ook een gouden accentje. De avondmake-up belooft iets goeds, iets gouds. Een warm wil winterjurkje met een aparte kraag-en-revers-lijn; Hannie draagt een blauwe rok met bijpassende blouse. De glazen zijn vrij groot, vrij hoog ook. De zonnebrillenmode met de grote ronde glazen heeft een opvolger gezien in de 'gewone' brillenmode. Alleen zijn de glazen niet uitgesproken rond, ze mogen ook wel wat vierkanter zijn. Ze zijn ook niet zó verschrik kelijk overdreven groot, omdat er ook andere eisen aan een bril gesteld moet worden. In de eerste plaats is het een cor rectieapparaat voor het ge zichtsvermogen. En dat betekent dat men om die correctie ten volle uit te laten komen, door het optisch centrum van het ge slepen glas moet kijken. Daar om kan het niet zonder moei lijkheden in alle mogelijke uitzonderlijke maten gemaakt worden. Maar wat is uitzonder lijk groot: de glazen kunnen nu al tot een doorsnee van 70 mm gemaakt worden. Vroeger was dat ongeveer 40 tot 45 mm! Er zijn nog meer andere aspec ten Sommigen soorten gekleurd glas zijn niet zo pretig in het dragen. Hef veelgevraagde lichtblauw bijvoorbeeld verliest het een heel eind van lichtgrijs, geel, lichtgroen en lichtbruin, Er komt ook nog een andere kant van de zaak bij: de ana tomische verhoudingen. Een zonnebril kan een bijzonder groot glas verdragen: wat er achter zit is vrijwel niet te zien. Maar als een andere bril zowel voor het oog als voor de wenk brauw bedoeld lijkt, dan komen de gezichtsverhoudingen een beetje scheef te liggen. Naast deze lichte celluloid brilletjes bestaan ook nop steeds de bruine gevlamde cel luloid en de doublé monturen Nieuw in deze branche zijn de aluminium monturen. In de wintersportcentra worden ze veel gezien en gedragen, hie> liggen ze voorlopig vrijwel uit sluitend in de etalage. Mis schien brengt de winter daa> verandering in. De heren volgen de dames brillenmode wat bedachtzamer De bruine gevlamde celluloic monturen zijn en blijven er maar daarnaast komen toch ook wat grijze monturen voor. Aan de hele lichte pasteltintjes wagen ze zich voorlopig nog maar nietl BRILLENMODE 1969-1970 In de brillenmode is er een heel sterk modebeeld te zien: mode betekent hier een lichtgekleurde celluloid bril zonder enige verdere versiering. Een bril die best lichtblauw, lichtgroen, lichtroze, zelfs lichtoranje of grijs mag zijn, gecombineerd met glazen in dezelfde kleur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 21