mode wat vindt u van de mode? WOENSDAG 1 OKTOBER miuiH PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 'Wat vond u nu van de mocle, mevrouw?' Het is zo'n bekende vraag na afloop van een mo.deshow. Mevrouw A, nog spinnend van twee uur lang kleren en mooie mannequins kij kend, het kopje koffie en het petit fourtje, de sigaretten en het zomaar ver der niets doen en met mevrouw B be kritiseren vond het een bijzonder leuke show. Ze heeft zich wel af zitten vragen of die jurken allemaal zo duur waren om zo'n paar honderd mensen te tracteren op koffie en gebak, sigaretten en bloemen. Ze heeft ook zitten giechelen om de speaker, die een spraakgebrek had waar hij zelf moedig omheen zeilde, maar waar de hele zaal onderdrukt om zat te ginnegappen. De man sliste én vond alles even mooi. Zelfs van die ene tut- jurk die mevrouw A in geen jaren of eeuwen zou willen aantrekken zei hij optimistisch, dat het een zeer bijzon dere japon was door de stofkeuze en de coupe. Nou ja, het was voor die man natuur lijk ook moeilijk om steeds iets leuks te zeggen, per slot van rekening, waren die jurkjes wel erg mooi, maar vier van de zeven leken wel erg veel op elkaar En gelachen dat ze haddenelke keer als die mannequin en dressman (die hij steeds 'drasmen' noemde) samen op kwamen maakte hij toespelingen op 'de teerbeminden, het ééénige stelletje dat zo onverwachts hand in hand naar voren De avondjapon van de voorplaat: een lange zwartfluwelen jurk met goudkleurig bovenstukje en gouden strepen. kwam, de romance die ongetwijfeld uit deze ontmoeting voort zou komen, de verliefde ogen van de Don Juan die naar het werkelijk bééldige pakje van een wollen jersey in oud-roze keken en dergelijke nonsens meer. Ze waren een avondje uit, dus waarom zouden ze niet om die flauwe grapjes lachen! En mevrouw A vond ook wel dat de meeste jurken erg lang waren, vlak boven of op knieën. De man achter de microfoon praatte het wel weer goed: 'En dames, niet iedereen voelt er iets voor om in het mini te lopen. Wij be grijpen dat heel goed. U ziet aan deze klassieke japon van uitzonderlijke klasse dat de lengte juist heel chique is'. Getikt hoor. Mini vindt ze ook niets meer, maar er is toch een gulden middenweg. En dan die tuniekpakken, dat waren nu eens leuke dingen, maar natuurlijk on zin om er bij te zeggen dat die tunieken ook als jurkje gedragen kunnen worden. Dat was opeens wel weer heel erg mini. O ja, het was een vreselijk leuke show, en die koffie was voortreffelijk, maar het was wel zoals mevrouw B al zei: 'Bij een heleboel jurkjes die dan ook nog eens tussen de honderd en tweehonderd gulden lagen, was de stof zo soepel dat iedereen zag hoe de slipjes van de mannequins zich aftekenden'. Enfin, de show was bijzonder geslaagd, mevrouw A had het wel gezien, de mode was wel aardig dit jaar. Er was tenminste heel wat stof tot praten I Twee leet-, speel- en springpakken voor ieder die jong van lijf en leden is; links een zwart-wit, rechts een rood exemplaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 19