TON VISSERS WEET PUBLICITEIT OP JUISTE WAARDE TE SCHATTEN ZEEUWSE DAMBOND TELT NU NOG NIET 1 ZEEUWS-VLAAMSE CLUB Wiebrsponsors zijn geen filantropen Pellenaars formeert wielerteam TV-schaken reeds 2000 deelnemers Uitslagen atletiek Middelburg Feijenoord zonder Romeijn en ¥an Hanegem maar met Geels en Haak tegen Reykjavik Verkoopkunde Pellenaars: een wankele figi uur Uw Kunstgebit Hek van de dam MIDDELBURGSE HOCKEYERS VERSLOEGEN GOESENAREN: 2-3 St Aloysius 1-9-zege Hans van Pagee Maar activiteiten zijn er al wel... Marathondames 5e in finale DINSDAG 30 SEPTEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 ARNHEM (GPD) ,C'est le ton qui fait la musique'. Er is niet veel fantasie voor nodig oni deze beeldspraak van toepassing te brengen op Ton Vissers, de man die zich in betrekkelijk korte tijd tot een toonaangevende figuur in het wielerrijk heeft ontplooid. Vast staat in ieder geval, dat zijn werkgevers, Willem II en Gazelle zeer goed te spreken zijn over de representatie van de door hem gesponsorde wielerformatie. Hoewel Ton Vissers (47) uiteraard voor zijn als ploegleider en manager bewezen reclame- en publiciteitsdiensten een evenredig salaris opstrijkt, laat het hem toch niet onverschillig als zijn bazen ook op andere dan materiële wijze van hun tevredenheid getuigen. Zoals onlangs na de Ronde van Frankrijk, toen men de waardering voor de debuterende tour-ploegleider niet onder stoelen of ban ken stak. Jk telde toen nog niet eens een we reldkampioen (Harm Ottenbros) in mijn formatie', zegt Ton Vissers zelf genoegzaam. Er zit dus volop muziek in voor hem. Voorlopig zal men de goedlachse man uit Oisterwijk dan ook nog de grote trom horen roeren. Een rol die hem uitstekend ligt en waarbij" zij'n welbespraaktheid, flair en zakelijk inzicht nuttige hulpinstrumen ten vormen. Wat verlangen de spon sors van iemand die een post bekleed zoals Ton Vissers en die zij een bud get van zo'n half miljoen toevertrou wen? ,Mijn taak is een dusdanige publici teit te maken dat het geld wat men geval als je minstens driemaal de Cbliciteitswaarde haalt. Die firma's mnen het zich nu eenmaal niet per mitteren zulke grote bedragen uit. te geven, als ze er niet iets voor terug krijgen. Dan zouden ze het beter in vaste vorm van reclame kunnen om zetten'. ,Als je het heel goed versiert, is acht- tot tienmaal de publiciteitswaarde wel haalbaar. Het moet echter ook op een nette verantwoorde wijze ge beuren en dat is in de wielersport waar het vaak op het scherp van de snede toegaat, soms een moeilijke en riskante zaak. Volgens mij bestaat er van industriële zijde ruime belang stelling voor de wielersport, niet om dat het zulke filantropen zijn,- maar vanwege het gunstige reclame-object'. .Het is alleen jammer dat die ge- interesseerde firma's dikwijls benaderd worden door mensen die het niet kunnen verkopen. Je hebt kwaliteiten nodig om een zaak te dienen. Als je voor een firma werkt, zul je de sponsor is iets wat veel renners he laas niet begrijpen. Ze vergeten dat zonder die sponsors er nauwelijks droog brood te verdienen zou zijn'. ,Mij Interesseren de belangen van de renners tamelijk weinig. Als zij het goed doen, wórden zij er ook goed voor beloond. Mijn stelregel is daarom de renners zoveel mogelijk buiten de firma's te houden', aldus het oordeel van Ton Vissers, die een ongeveinsde X weergeeft over ploegleiders in bet ing weergee algemeen. ners in je ploeg hebt. Neem hijvoor beeld Driessens. die heeft Eddy Merckx en ikzelf wereldkampioen Ot tenbros als visitiekaartje. Zo is het natuurlijk niet. Ik durf gerust te stel len dat zestig procent van de huidige ploegleiders opgeruimd kan worden. Van de overige veertig procent kan dan nog eens de helft naar huis, om dat ze het totaal niet kunnen verko pen'. .Resteren de mannen die de benodig de eigenschappen (kwaliteit en ver koopkunde) bezitten. Er zijn te wei nig goeile ploegleiders en er is ook geen school voor. Eentje die er naar mijn mening bovenuit steekt en niet omdat hij Gimondï coacht, is de Itali aan Pezzï. Ook Driessens is een goede, maar ook een grote fantast'. ,Een man als Kees Pellenaars vind ik een wankele en aanvechtbare figuur, die vroeger misschien wel kwalitei ten heeft gehad. Zijn uitlatingen en gedragingen hebben de wielersport echter in de laatste jaren geen goed gedaan. De structuur is trouwens ook wel wat veranderd. Schreeuwende en tierende ploegleiders zie je tegenwoor dig vrijwel niet meer. Nee, zelf ben ik ook niet zo'n volmaakte. Wel een goede publiciteitsman voor dit werk, veronderstel ik. Bij de man in de straat haal ik geloof ik wel een vol doende. Mijn zwakheid is echter dat ik niet de juiste instelling heb om alle lief en leed met de renners te delen. Het komt misschien, omdat ik zelf nooit op een echte racefiets heb gezeten. Zelfs niet voor de lol'. .Gewoon fietsen doe ik bijna dage lijks. Dat gebeurt op doktersvoor schrift in verband niet- mijn rugklach ten. Zodoende heb ik mij een nor maal rijwiel (laat het nou een Gazelle wezen) aangeschaft. De avond voordat ik mij in het tour-avontuur stortte, heb ik samen met mijn vrouw nog een heerlijk ontspannend fietstochtje gemaakt in de mgeving van Oister- wïjk'. ,11c dacht het als ploegleider nog be ter te kunnen doen. als Ik nog meer vrijheid van handelen had in liet aan trekken en afstoten van renners. Nu ben ik dikwijls verplicht te luisteren. Als men een bepaalde renner (hetzij uit streekbelang of andere voorliefde) in de ploeg wfl, moet ik ermee ak koord gaan. Soms is het moeilijk on- ADVERTENTIE Hoe Houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Hel Ts niel nodig, dat U anasl heefl, dot Uw febit losschiet bij het elen, lachen of niezenl en weinig Dentofix - 's morgens op do gebitsplaat gestrooid - houdt Uw gebit on wrikbaar op zijn plaats en doet U alle vroe gere vngemakken vergeten. Verkrijgbaar in discr. neutrale plastic flacons,prijs 1.2,51, bij apotheken en drogisterijen. dergeschikt te zijn, als je zelf eigenaar van een zaak bent en gewend om handel te drijven. Dan is het verve lend, als je het ergens niet mee eens bent'. ,Als ik geen ploegleider was, zou ik de zaken op gebied van wie lersport wel willen uitbreiden. Nu ont breekt me de tijd daarvoor. Met de plannen die ik in petto heb, samen met de vereniging voor beroepsren ners, zijn mijn bazen niet gelukkig. Ze hebben liever dat ik mij zuiver met de ploeg bezighoudt'. Het Jolige verdwijnt uit de blikken van Ton Vissers als het woor pinggebruik' valt. Zijn naam dit verband onder andere in opspraak fewecst door de affaire Jos van der 'leuten. Zijn eerder ingenomen stand punt heeft Vissers herzien na het ge val Merckx. ,Ecn renner die .gepakt' heeft en waar van de uitslag van het onderzoek po sitief is, krijgt ontslag zoals bepaald is in een clausule van zijn contract. Nu sta ik daar niet meer zo achter. Men kan erop rekonon dat elke ren- Ton Vissers: ■ploegleider ner die voortaan gepakt wordt onmid- oni z(jn moeder begint te schreeuwen en met de hand op zyn hart beweert dat een ander het hem heeft geflikt. »r_ uitspraak a,is jn )let geval vooral p ubliciteitsman. Merckx is het hek naturlijk van de dam. Er zal aan het hele dopingscon- trole- en onderzoeksysteem flink moe ten worden gedokterd', oordeelt Vis sers. De ploegleider-manager van Willem II Gazelle, die tevens directeur eigenaar van het Bureau Sportrecla- me in Rotterdam is, timmert ook ijve rig aan de weg als organisator van diverse wielerronden. Samen met Kurt Vyth (die garant stond) bracht hij destijds de Ronde van Nederland voor beroepsrenner van de grond en ook de Amstel Gold-race, die de enige echte Nederlandse klassieker werd door hem op poten gezet. Vissers heeft thans een omvangrijke vinger in de pap bij zo'n vijfentwintigtal koersen. .Hoeveel blauwe (willem U-Gazelle) truien moet ik laten rijden? Zeg het maar. Ik heb als het moet ook nog een paar Belgen achter de hand, maar die laat ik liever niet starten. We hebben met de jongens van andere nierken meegerekend, renners van naam genoeg om een sterk veld te for meren'. Ongeveer in deze trant wordt onderhandeld over de wielerronden, waarbij het Ijjlvt, alsof Vissers het he le rennersarsenaal als een soort ma rionettentheater aan een touwtje heeft. ,Het is gewoon een bedrijfje wat ik heb en het marcheert wel goed', al dus Vissers, wiens pretogen de omhoog krinkelende rook volgen, als hij trek doet aan zijn sigaartje van een voor de hand liggend merk. Zoals hij de contracten losjesweg uit zijn mouw schudt, het vvielervofkje bereid willig links en rechts wil laten op draven, schuilt er veel van een im- pressario in hem. Evenmin ontkomt men aan de indruk met een uiterst gladde zakenman te maken te hebben, die uit elke onderneming zijn publici- teitsmunt weet te slaan. Vissers komt daar overigens recht voor uit en wil best openhartig toegeven dat hij bij wijze van reclamestunt het vuurtje tussen zijn vedette Rini Wagtmans en ex-tourwinnaar Jan Janssen tijdens de laatste Tour de France stevig heeft aangewakkerd. En passant verdiende hij een kist champagne door op het goede (zijn) paard te gokken. (Van onze correspondent) BREDA (GPD) Kees Pellenaars, de ploegleider die in de wielersport grote faam geniet, zal na enkele jaren van non-nctiviteït vermoede lijk volgend seizoen opnieuw met een fabrieksformatïe nantreden. De Am sterdamse importeur van Amerikaan se cosmetica (o.a. Mum) wil de pro- dukten op de Europese markt meer bekendheid geven via reclame in de wielersport. Daartoe zocht hij con tact met Pellenaars, die. er naar streeft een gemengde wielerformatie tot stand te brengen. De équipe zal worden samengesteld ii_ overleg met Frans Cools, leider van de Belgische formatie dr Mann. De wielerploeg van Mann is, zelfs voor Belgische begrippen, erg groot. Uit dat areaal (waartoe o.a. behoren Her man van Springel, Jos Huysmans, de gebroeders In 't Ven, Leo Proost, Van Rijckeghem en de Nederlanders Kees van Dorst en Jacques Frijters) zal Pellenaars kunnen putten ter aanvul ling van In Nederland beschikbare jonge krachten. Indien de besprekin gen een dezer dagen met succes wor den afgerond, zal Pellenaars volgend seizoen zeker weer in alle grote in ternationale wielerwedstrijden ver schijnen. (ADVERTENTIE) munHRRDTS qfo HOOFDPIJN poeders werken verrassend scfBch"B'' tel Ockenbur g te Goes een bijeenkomst voor jeugdleiders belegd van de Zeeuw- schaakbond. Hiervoor was de jeugd leider van de KNSB de heer C. Itothert naar Goes gekomen. De heer Rotliert vertelde over de teleac- scliaakcursus dat de toeloop enorm 500 aanmeldingen per dag kwamen binnen en tot deze week waren ruiin 2000 geboekt. Verwacht wordt dat voor 25 oktober er 10.000 tot 15.000 aanmeldingen binnen zullen zijn gekomen. beerd een aantal schakers In verband te organiseren. Verder merk te hij op, dat een studie wordt ge maakt om tot schooltelevisie te ko men, waardoor het schaken recht streeks op de lagere scholen wordt gebracht.Hij weesin dit belang op het belang van een jeugdleider in alle ver enigingen. Ook de groepen jeugdspelers die al gevormd zijn in Zeeland moe ten zo snel mogelijk als lid worden opgeheven. Iedere club kan voor elk jeugdlid subsidie aanvragen bij de ge meente. zodat bezwaren van niet op geven gewoon vergeten kunnen wor den, alduB de heer Rothert. NEDERLANDSE STAYERS BOTSTEN OP ZWIJN burg zijn zondagnacht betrokken weest bij een auto-ongeluk. Zij reden op de autosnelweg tussen Berlijn en Helmstedt, met de auto van Piet de Wit, tegen een wild zwijn. Door de botsing sloeg de wagen over de kop en werd volkomen vernield. Wonder boven wonder liepen de drie Nederlan ders slechts zeer lichte verwondingen op. Het zwijn liet zijn leven, RAPID WIEN IET 15 SPELERS NAAR NEDERLAND WENEN (ANP) Karl Rappan, de trainer van Rapid Wien, dat woens dagavond in Eindhoven uitkomt te gen PSV in een wedstrijd voor het Europese toernooi voor bekerwinnaars, vertrekt dinsdag (vandaag) met 15 spelers naar Nederland. Bij deze 15 is het complete elftal, dat in Wenen tegen PSV in het veld kwam. De na-' men van de 15 geselecteerden zijn: Fuohsbichler, Rieslnger, Gebhardt, Glechner, Ullmaam, Fak. Eigenstiller, Jagodic, Floegel. Fritsch, Hartl. Bjer- regaard, Grausam, Gallos en Redl. Adspirantenwedstrijden van het christelijk gymnastiekverbond MIDDELBURG Zaterdag hield de kring technische commissie van het koninklijk Nederlands christelijk gym nastiekverhond wedstrijden voor ad- spiranten dames en heren. Deze wed strijden werden gehouden in de beide gymzalen aan de Rotterdamse kade te Middelburg. Er werd voorgeschreven oefenstof verwerkt in. 3 graden. Voor de meisj'es waren dat oefeningen aan brug ongelijk - ringen - evenwïchts- balk en paard en voor de jongens brug -rekstok -ringen en paard. Er werd hard door de jongelui gewerkt en de zenuwen waren daarom strak gespannen, wat met name bij de balkj zijn gevolgen had- Mejuffrouw C. M. de Klerk, de wed strijdleidster van deze middag, had de zaak goed in handen, zodat er rustig door de deelnemers gewerkt kon wor den. De uitslagen zijn: 3e graad: 3e prijs. Genie. Bergen op Zoom 57.6 pnt: 2e prijs, Oranje Nassau, Wissingen S0 3 pnt: le prijs, Tuveo, Kloetinge SS.3 pnt. 2e graad: 3e prijs. Oranje Nassau, Vlissingen 60.3 punten; 2e prijs, Ge nie. Bergen op Zoom 61.1 pnt; le prijs Tuveo, Kloetinge 63.6 pnt.; le graad: 3e prijs, Tuveo, Kloetinge, 29.8 pnt: 2e prijs, Tuveo, Kloetinge, 31.3 pnt: le"prijs. Oranje Nassau, Vlissingen 33.8 pnt. Persoonlijke prijzen voor: 3e graad: 3e prijs, Henk Ruissen, Tuveo 29.2 pnt: 2e prijs. Jan Kloosterman Tuveo, 29.4 pnt: le prijs, Matthijs v. d. Velde, Tuveo 29.7 pnt; le prijs, Hans Wes- selink. Genie 29.7 pnt. 2e graad: 3e prijs. Peter v. d. Male, Genie, 31.7 pnt; 2e prijs, A. Wille- boordse O.N. 31.S pnt; le prijs, Adrie Hoor. Tuveo. 32.0 pnt. le graad: 3e prijs, Hans Trimpe, Tu veo. 29.'8 pnt: 2e prijs, Ad v. cl. Velde. Tuveo 31.3 pnt; le prijs, J. Meliefste, O.N. 33.8 pnt. Bekeruitslag: adsp. heren: 1 Tuveo, Kloetinge 183.2 pnt. beker; 2 Oranje Nassau, Wissingen 174.4 pnt; 3 Genie, Bergen op Zoom, 118.7 pnt. Adsp. dames: 3e graad: 3e prijs Ge nie, Bergen op Zoom 94.3 pnt; 2e prijs O.K.K. Goes 96.6 pnt; le prijs, Oranje Nassau, Vlissingen 104.3 pnt. 2e graad: 3e prijs, Oranje Nassau, Vlissingen 67.1 pnt; 2e prijs (idem) 64.5 pnt; le prijs (idem) 61.2 pnt. le graad: 3e prijs, E.M.M. Terneuzen, 32.2 pnt; 2e prijs, Oranje Nassau, Vlissingen, 32.6 pnt; le prijs, Genie, Bergen op Zoom 33.8 pnt. Persoonlijke prijzen: 3e graad: 3e prijs, Pauline Loeve O.K.K. 33.6 pnt; 2e prijs, Corrie Baalt O.N. 35 pnt; le prijs Ellen Geene O.N. 36.1 pnt. 2e graad: 3e prijs Els de Witte, O.N. 33.4 pnt; 2e prijs Nel v. d. Veen O.N. 33.5 pnt; le prijs, Daphne d. Wijze, O.N. 33.6 pnt. le graad: 3e prijs Jeanette v. d. Mast, E.M.M. 32.2 pnt; 2e prijs, Hennie Ver kouteren O.N. 32.6 pnt; le prijs Si- mone Hartman, Genie, 33.8 pnt. Bekeruitslag adsp. dames: 1. Oranje Nassau. Wissingen 204.C pnt. beker; 2 Genie, Bergen op Zoom, 190.7 pnt; 3 E.M.M. Terneuzen 187.1 pnt. De wisselbeker voor de adsp. dames is door de dames voor de 3e achter eenvolgende maal gewonnen zodat hij eigendom van Oranje Nassau wordt. De uitslagen van de atletiekwedstrij den zaterdag jongstleden in Middel burg zijn: 1500 meter heren: 1 P. Vonck. HAV 4.09,9: 2 W. de Grave. Zeeland Sport 4.10,6; 3 P. Daa- ne, Schelde Sport 4.11,6; 4. W. van Houten. HAV 4.20.5; 5 C. v. d. Bulk, Zeeland Sport 4.26,9; 6 H. v. Vlier den. Marathon 4.33.8. 80 meter jongens-C: 1 H. v. d. Haar,! Dynamo 9.8; 2 P. de Munck, AV '56 10.5; 3 Mouthaan, Delta Sport 10,8. 80 meter meisjes-B: 1 J. Kodde, Zee land Sport 11.2: 2 Meyaard. HAV 11.3; 3 R. Kloet. Delta Sport 11,4; 4 M.j Bun, HAV 11,6. 80 meter meisjes C finale: 1 H. Her- turn, AV '56 11,9; 2 I. Hage. Delta Sport 12.1: 3 E. Crucq, AV '56 12,2; 4 M. Pieters. idem 12,3. 100 meter dames: 1 L. Donders, Spa- do 12.9; 2 S. Deurloo AV '56 13.0; 3 W. de Crom, Spado 13,9; 4 E. Car- pentier, idem 14,1. 100 meter jongens A: 1 P. Crince, Schelde Sport 12,2: 2 C. Nooyens, Zee land Sport 12,4; 3 L. v. d. Boog AV '56 12,6: 4 R. Everse, idem 12,7; 5 J. Koch, Schelde Sport 12,7. 100 meter jongens C: 1 H. v. d. Haar, Dynamo 11,9 (nieuw Zeeuws record), 200 meter meisjes A: 1. R. de Vin, Zeeland Sport 28,4; 2 C. van Stee, AV '56 28,9. 200 meter heren: 1 J. v. d. Dries, Zee land Sport 23,3; 2 K. Sijp, AV '56 23,8; 3 H. Schep, Schoonn. 24,0; 4 Vriens, Spado 24,4. 1500 meter jongens A: 1 P. Behaee, AV '56 4.24,2; 2 J. Hasevoet, HAV 4,24,8: 3 J. do Regt, Zeeland Sport 4,25,3; 4 A. Bours HAV 4.38,1. 400 meter dames: 1 L. Donders, Spa do 59,2; 2 M. Moerman, Mar. 1.00,6; 3 W. de Crom, Spado 1.02,9. 4 x 1500 meter estafette heren: 1 HAV 17.40,2; 2 Zeeland Sport 18.01,4. 4 x 100 meter estafette jongens A; 1 AV '56 47,2; 4 x 100 meter meis jes A estafette; 1. Zeel. Sp., 2. 4 x 100 meter estafette dames: 1 Spado 53,6; 4 x 100 meter estafette heren: 1 AV '56 45,7. Hoogspringen heren: 1 L. Reyerse, AV '56 1,65 m; 2 Wijnen, Delta Sport 1,55; 3 Vriens Spado 1,50; 4 I. Sinke, Zeeland Sport 1.50. Hoogspringen dames: 1 E. Deurloo, AV '56 1.45; Hoogspringen jongens C: 1 Mouthaan, Delta Sport 1,55. Verspringen heren: 1 K. Sijp, AV '56 6.18; 2 J. v. d. Dries. Zeeland Sport 6.00: 3 E. Pieters AV '56 5,73; 4 H. Schep. Schoonhoven 5,68. Verspringen jongens B: 1 K. Kloet, AV '56 5.89; 2. M. Reedijk. Zeeland art 5,56; 3 P. de Munck, AV '56 5,39. Deurloo, AV Verspringen dames: '56 5,41. Speerwerpen meisjes A: 1 G. den Bes ten, 28,97; 2 W. Vos, Delta Sport 18.96. Discuswerpen jongens B: 1 li. Reedijk, Zeeland Sport 34,34 2 J Piesens. HAV 31,72; 3 K. Kloet AV '56 29,68: 4 J. de Regt. Zeeland Sport 29.00. Discuswerpen meisjes B: 1 R. de Vin, Zeeland Sport 26,IS: 2 J. de R'dder, idem 22.52 3 R. Kloet, Delta Süort 19,40; 4. E. Laport. Zeeland Sport 19.16: 5 M Kun. HAV 18.60. Discuswerpen meisjes C: 1 I. Hage, Delta Sport 20.06. De Zeeuwse hockey derby Goes-M.MIIC heeft een overwinning opgeleverd voor de hoofdstedelingen. In de eerste helft bleken de beide partijen aan elkaar gewaagd, doch de Goese aanvallen wa ren gevaarlijker. Zij wisten deze te benutten en namen in de beginperio de een 3-U voorsprong. Langzaam maar zeker kwamen de gasten er beter in en zagen kans de Goese voorsprong te verkleinen. Dit doelpunt ontstond van de stiek van J. Bellaart. Na de rust kregen de Zeeuwse hoofd stedelingen het heft in handen. De aanvallen werden beter opgezet en de verdediging van de gastheren werd on der zware druk gezet. Zij wisten deze veldmeerderheiü uit te drukken m tv/ee doelpunten L. van Brink scoor de de gelijkmaker en nogmaals J. Bel laart kon MMHC de leiding geven. Ook kwam de thuisclub nog diverse malen gevaarlijk opzetten doch MMHC doelverdediged B. van Aken, die een zeer goede wedstrijd speelde, wist zijn doel schoon te houden. Een toegewe zen strafbal wist 'nij te houden. Hoco - MMHC I d3mes 1-1. De Middelburgse dames hebben in Ho-i co in de laatste minuten één punt af moeten staan aan de Brabantse da mes. De gehele wedstrijd hadden de gasten een veldmeerderheid doch wis ten deze niet te benutten. De aanval- KWALIFICATIES WERELDKAMPIOENSCHAP SAN SALVADOR Haïti en San Salvador zullen in een beslissingswed strijd moeten uitmaken welk land zich uit groep 13 (midden- en Noord-Ame rika en Caralbisch gebied) plaatst voor de eindronde van het wereldkam pioenschap voetbal 1970. In El Salva dor zagen 45.000 toeschouwers Haiti met 3-0 winnen, waarbij alle doelpun ten in de eerste helft werden gemaakt. In eigen land had Haïti met 1-2 verlo- De beslissingswedstrijd zal In Kings ton (Jamaica) worden gespeeld. MIDDELBURG Het overgangsklas seteam van St-Aloysius uit het Zeeuws- Vlaamse Graauw is de competitie be gonnen met een fraaie 1-9 overwin ning op het Tilburgse Irene 3. In deze uitwedstrijd kwamen de punten niet in gevaar. Van Waterschoot en Baum- garte wonnen hun drie wedstrijden en alleen Jo Delforge moest in de derde game zijn tegenstander vóór laten gaan, zij het met gering verschil, het geen de Tilburgers het enige tegenpunt opleverde. Belcrum n en VOZ speelden gelijk. Gispen moest met 4-6 beide punten uit handen geven aan Never Despair III. STAND: 1. St-Aloysius I 110 0 2 2. Nev. Despair m 1 1 0 0 2 3. VOZ 10 10 1 4. Belcrum n 10 10 1 5. Gispen 10 0 10 6. Irene Hl 10 0 10 Wilno I klopte Wllno IH met 8- wijl MZ I met dezelfde cijfers team III versloeg. STAND GROEP A ONA I Ion van de thuisclub konden echter zeer gevaarlijk zijn maar de MMHO verdeaiging wist deze te onderschep- Derust ging dan ook met blanco stand in. Na het fluitsignaal voor de tweede helft trokken de gasten weer in do aanval. In de 3e minuut wist C. Kril- ger uit een strafcorner MMHC de lei ding te geven. Door dit doelpunt ge ïnspireerd kwamen de bezoeksters nog meer in de aanval. Het zag er naar uit dat zij belde pun ten zouden behalen. Maar in de laatste minuten wisten de Hoco-dames uit een gevaarlijke aanva! de gelijkmaker te scoren. 2. Wilno I 3. MZ I 4. MZ m 5. ONA IH 6. MZ V GROEP B: 1. ONA H 2. Wilno II 3. B. Sm. I 4. MZ n 5. Wilno m 6. MZ VI 7. MZ IV Uitslagen groep 110 0 2 110 0 2 10 0 10 10 0 10 10 0 10 1 1 0 O 2 110 0 2 110 0 2 110 0 2 10 0 10 10 0 10 2 0 0 2 0 10- 0 8- 2 2- 8 0-10 0-10 10 -0 8- 2 7 3: 6- 4: 3- 7 0-10' 7-13 -13 MZ ra-MZ I 2-8: ONA m-ONA"l 0-10; MZ V-Wilno li 0-10. Groep B: MZ H-MZ IV 6-4; ONA H-! MZ VI 10-0: Wilno m-Wilno H 2-8; MZ rV-B. Smash I 3-7. MIDDELBURG Onder ideale weersomstandigheden zon en vol doende wind verzeilde de water sportvereniging Arne het jaarlijkse clubkampioenschap in de 16 m2-k!asse op het veerse Meer voor de haven Oostwatering, waarvoor een veertig tal deelnemers hadden ingeschreven. Uit de voorwedstrijden, waarin do kaarten reeds geschud werden, kwa men de tien finalisten tevoorschijn, dio in twee finale-wedstrijden zouden gaan uitmaken, wie voor één jaar zich bezitter mag noemen van de Arne- wisselbeker. In de eerste finalewed strijd stelde Hans van Pagee reeds duidelijk zijn kandidatuur door in een strijd met wisselende kansen te win nen vóór W. Nijs. ïn de tweede finale wedstrijd bouwde Piet Verstelle een voorsprong op met L. Janson als goe de tweede. Na een traag begin wist Hans van Pagee van de laatste plaats op te rukken naar de derde plaats. cretaris, de heer J. H. van Pagee in het clubgebouw de officiële uitslag bekend en bracht de vrouwelijke be manningsleden van de eerste en twee de in het eindklassement een bloemen hulde. De eindrangschikking is ala volgt: 1 J. A. van Pagee. clubkam pioen; 2 P. Verstelle; 3 L. Janson; 4 W. Nijs; 5 H. J. van Pagee; 6G.S. Hellinga; 7 J. P. de Hullu; 8 J. Kees- sen; 9 J. H. van Pagee; 10 L. van Belzen. UITSLAGEN EN STANDEN 2E KLAS ZATERDAG Tweede klas A: Sizo - Quick Boys 0-3, ND SM - SSC '55 1-1, 's-Gravenz. SV - Rijnsb. Boys 3-0, Doto - Huizen 3-2, Koz. Boys - Spijkenisse 1-0, Sprang - ARC 3-0. Tweede klas A Doto 5-10; Quick Boys 5-7 Spijkenisse 5-6; 's-Gravenz. SV 5-6; Huizen 5-6; Kozakken Boys 5-6; NDSM 5-5; Rijnsb. Boys 5-5; Sprang 5-4; SSC '55 5-4: Sizo 5-1; ARC 5-0. Tweede klas D: Urk - Workum 2-1, Spakenburg Go Ahead K 2-1, WZC - DOVO 0-1, ONS - WHC 0-2, Genemuïden - SVZW 2-3. Tweede klas D Dovo 5-10; WHC 4-8; WZC 5-6; Spa kenburg 4-5; Go ahead K 5-5; Urk 5-5 SVZW 4-4: Klazienaveen 4-2 ONS 4-2; Workum 4-1; Genemuiaen 4-0. Tweede klas C: HCSC - Ymuiden 2-1, CJW - SHO 4-3. Zuidvogels - VP.C 1-1, WOG - Rijsoord 0-0, Geinoord - Heerjansdam 0-4, GVW - Ysselm eervogels 1-0. Tweede klas C CJW 5-8; SHO 5-7: Heerjansdam 5- 6; HCSC 5-6; Ysselmeervogels 5-5; Rijsoord 5-5: VP.C 5-5; WOG 5-5; GVW 5-5; Zuid vogels 5-4; Geinoord 5-3; Ymuiden 5-1. Tweede klas E: Excelsior '31 - Nur.speet 2-1, WVF - Oranje Nassau 3-1, ACV - Be Quick'28 2-0, Blaauw Wit '34 - Harke- ma Boys 1-0, Dosk - DES 1-1. Tweede klas E WVF 4-8; ACT 4-6; Excelsior '31 5-8; Nunspeet 5-6; DES 5-6: Oranje Nas sau 5-5; Blauw Wit '34 4-4; Be Quick "25 5-4; Dosk 4-3; Harkema Boys 5-2; WT 4-0. GOES Opmerkelijk druk be zocht was zaterdag de najaars vergadering van de provinciale Zeeuwse dambond: ruim veertig afgevaardigden waren aanwezig en van de aangesloten clubs liet alleen Ouddorp (Goeree-Over- flakkee) verstek gaan. Waar schijnlijk wordt het in de toe komst nog drukker, want nu nog telt de Zeeuwse dambond geen enkele vereniging in Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook uit dit ge bied kon tijdens de vergadering activiteiten worden gemeld. Zo is het te verwachten, dat binnen kort in Aardenburg en Terneu zen damclubs zullen worden op gericht. Uit een ander deel van Zeeland meldde zich reeds een nieuwe vereniging: DC '69 uit Tholen. die op 20 januari van dit jaar werd opgericht. Ia het bestuur vonden enkele belang rijke wisselingen plaats. Secretaris M- J. Walraven uiit Souburg (lid van de Middelburgse damclub) vertrekt naar Warmond waar hii een betere betrelcking heeft aanvaard ter gemeen tesecretarie. Bij enkele kandidaatstel ling werd de heer A. Trapman uit Middelburg in zijn plaats benoemd, De heer I. de Bert uit Vhssingen nam af scheid als jeugdleider. In deze functie werd benoemd de heer G. Gor8se uit Kloetinge, lid van Goes. De heer H. C. van de Vreugde uit Goes, voorzitter van de Koninklijke Neder landse Dambond, wees nog op het gro te belang van de propaganda onder de jeugd. Op nationaal niveau zullen ka derleden voor het jeugddammen wor den opgeleid. Deze kaderleden zullen aan de provincies worden toegewezen. Teneinde dit. werk reeds voor te berei den werd aan de Zeeuwse jeugdleider een driemanschap ter assistentie toe- Dït driemanschap bestaat uit de heren: M. de Wild uit Zierikzee, W. Dekker uit Goes en A. van de Sluijs nil Mid- öelharnïs. Competitieleider Piet Goedbloed uil Vlissingen kon de indeling van de ko mende competitie bekend maken. In de hoofdklas komen negen '.ientallen: Goes (dat terugkeerde uit de nationale hoofdklas), Vlissingen, Middelburg, ROTTERDAM (ANP) Feijenoord zal dinsdagavond (vanavond) ïn de tweede wedstrijd tegen de IJslandse kampioen KR Reykjavik aantreden zonder Piet Romeijn en Wim van Ha negem. Romeijn, die zondag in de wed strijd tegen MVV omdat nij zijn en keibanden verrekt had moest- uitval len, was maandagmiddag toen Feije noord op een van de bijvelden een lichte training afwerkte, niet van de partij evenals Van Hanegem, die na afloop van de wedstrijd klaagde over pijn in zijn kuitbeen dat bij een duel was geraakt. Clubarts Abarbanel, die het tweetal maandag nog onderzocht, achtte het niet verantwoord om Romeijn en Van Hanegem te laten spelen. ,De wed strijd tegen KR Reykjavik is in fcitv onbelangrijk, zondag staat er tegen Go Ahead veel meer op het spel. Waarom zouden we dan risico's lo- oen. Zondag kunnen Romeijn, wiens blessure bij nader inzien erg mee viel. en Van Hanegem in elk geva' snel f'ei; :len'. •"eijenoord-trainer Ernst Happel heeft als vervangers van het gebles seerde duo Guus Haak en Ruud Geels, die in de eerste wedstrijd tegen de IJslanders vier doelpunten maakte aangewezen. KR Reykjavik arriveerde pas maandagavond laat in Rotter dam. De IJslanders hadden vertraging ondervonden bij het vertrek en kwa men daardoor bijna vijf uur later in Nederland aan dan de bedoeling was geweest. Stadion-directeur De Kinipe verwacht dat de wedstrijd KR Reykjavik - Feij enoord het is een thuiswedstrijd voor de IJslandse kampioen van avond door ongeveer 45.000 toeschou wers zal worden bijgewoond. ,In de voorverkoop zijn mede omdat de toe gangsprijzen in vergelijking niet de eerste wedstrijd gehalveerd zijn. ruim dertigduizend kaartjes verkocht. Als het weer zo blijft als het nu is ver wacht ik toch wel zo'n vijfenveertig- duizend bezoekers.' Feijenoord, dat in de eerste wedstrijd tegen KR Reykjavik met 12-2 v spéélt vanavond in de volgende op stelling: doel- Treytel; achter: Kaak. Israël. Laseroms en Van Duiver.bode; midden: Hasil en Jansen: voor: Geels. Kindvall, Wery en Moulijn. Landskampioen Feijenoord, dat de ko mende maand een zwaar competitie programma krijgt af te werken, zal voor de wedstrijden tegen Go Ahead. Sparta, NEC en Ajax in .retraite' gaan. Voor de uitwedstrijd van aan staande zondag tegen Go Ahead zoe ken de Rotterdammers de rust van een hotel in Heelsum op. Als voorbereiding op de drie andere wedstrijden gaat Feijenoord naar het sportcentrum van de KNVB in Zeist. Lammerenburg. Aagtekerke. 's-G ra- venpolder. Kapelle. Sint-Laurens en Souburg. In de eerste klas spelen ze ven tientallen: Sommelsdijk I en H, Goes H, Ouddorp. DOS, Middelburg II en Zierikzee. Waarschijnlijk :s dat ook DC'69 uit Tholen. in deze klas zal starten. Vijftallen van Aagtekerke, Lammerenburg en Sint-Laurens zullen een onderlinge competitie spelen. Een rapport over de samenstelling van een Zeeuws damtïental (dat eventueel aan de competities van de KNDB zon kunnen deelnemen) bleef achterwege omdat er inmiddels een rapport is uit gebracht- door de .commissie competi tie nationale hoofdklas' aan het be stuur van de KNDB. Als de vooretel len die in dit rapport worden gelan ceerd aangenoemen worden is de sa menstelling van een Zeeuws tiental vrijwel onmogelijk geworden. In dit rapport wordt onder meer ge steld: ,Om te komen tot een verdere piramide opbouw van de competi ties in de KNDB wordt voorlopig uit gegaan van de volgende westrijdklas- sen: 1 Ereklas met 8 tientallen: 2 Na tionale hoofdklas met 2 groepen van elk S tientallen; 3 Gewestelijke of re gionale hoofdklas met 4 groepen van elk 8 tientallen; 4 Rayonwedstrijden: 5 Provinciale wedstrijden. In gewest IV komt Zeeland voor: 7 tientallen uit Zuid-Holland en 1 uit Zeeland. Voor de rayonwedstrijden ls Zeeland samen met 'een dee! van Zuid-Holland in rayon 8 ingedeeld. Overigens moet dit rapport r.og in de nationale bondsvergadering worden behandeld. Voor 1971 zullen, zo is de verwach ting. de suggesties uit dit rapport niet in praktijk kunnen worden gebracht- VLISSINGEN De damesploeg van het Vlissingse Marathon hééft in de derdeklasfinale van de atietiekcomoe- titie zondag ïn Dordrecht de vijfde plaats veroverd. De prestaties van de Vlissingse atletes waren over het alge meen aan de matige kant. Mary Moer man zorgde voor een goede prestatie op de 800 meter, die ze aflegde in 2.26.1 waardoor ze meteen op ~de tweede plaats van de Zeeuwse besteciijst aller tijden komt. De 200 meter legde Mary Moerman af in 27.- seconden. Lia Stroo werd met 1.45 meter eerste bij het hoogspringen. Wil Bakker-Cijsouw - voor het eerst sinds zeven jaar weer actief - kwam bij het verspringen tot 4.45 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11