RECORD 5-KAMP BENEFIETWEDSTRIJD VOOR KEES RENTMEESTER: AL RUIM f1900 Gevaarlijker I erneuzen Schrale troost voor Middelburg VLISSINGEN WON EERSTE HELFT MET 4-0 MAAR VERLOOR DE WEDSTRIJD TEGEN DESK MET 4-6 Middelburg laatste... HERMAN V. SPRINGEL lunsia Cora: 100m in 11.9 VERLIES RAPID PARIJS-TOURS MAANDAG 29 SEPTEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VLISSINGEN Zelden zal men voet ballers hebben kunnen zien met een gevoel van verslagenheid zo duidelijk op het gezicht gegriit als gistermid dag bij de spelers van de VC Vlissin- gen bij het verlaton van het veld. Dat was dan wel te begrijpen want de thuiswedstrijd tegen DESK uit Kaats heuvel kreeg een afschuwelijke anti climax voor de Zeeuwen: voor de rust kon het publiek juichen omdat de Vlis- singers een 4-0 voorsprong namen maar het onwaarschijnlijke gebeurde toen de Brabanders in de tweede helft zes doelpunten scoorden tegen Vlissin- gen niet één. Een 4-0 nederlaag der halve na een 4-0 voorsprong En het was toen het na rust in en kele minuten 4-2 werd bijna met absolute zekerheid voorspelbaar dat die anti-climax voor Vlissingen zou komen. De Vlissingers waren door die twee snelle tegentreffers volkomen aangeslagen. De defensie werd een cha otische zaak, de aanvallers lieten zien simpel eenvoudig van de bal zetten. Kortom: heel Vlissingen geloofde plot seling niet meer in zichzelf. Trainer Bram de Smit en trainer Piet West- strate beenden naar hei doel van Wim s. gingen er naast staan, bij de stand 4-2 reeds, moedigden hun spe lers aan maar het hielp niet. Onaf wendbaar kwamen do doelpunten van DESK Achteraf zou men kunnen stellen dat er een tactische fout bij Vlissingen is gemaakt. Wat lag er bijvoorbeeld meer voor de hand dan aanvaller Marijs (die vorig seizoen steeds verdediger was en dat .vak' dus goed verstaat) als ausputzer achter zijn defensie te laten spelen toen 'net zo snel 4-2 was geworden? Dat gebeurde niet. Maar de vraag is of het inderdaad geholpen zou hebben. Het was namelijk niet in de eerste plaats een tactisch falen maar vooral een mentaal falen. De VC Vlissingen was na die twee snelle doel punten tegen veel te snel aangesla gen en was toen geen schim meer van zichzeir. Overigens was de voorsprong van 4-0 tijdens de rust wel "errtiend maar toch geflatteerd want DESK was zeker niet minder in de aanval (cornerver houding in de eerste helft 6-4 in het voordeel van DESKi Maar de Vlis- smgse aanvallen waren in die periode veel gevaarlijker. Tn de 15e minuut begon Marijs net doelpunten- .feest' met een schitterende kopbal na een voorzet van Van de Velde: 1-0. Tien minuten later werd bij een onoverzich telijke scrimmage voor DESK doel na een door Siwabessy genomen corner eerst tegen de lat geschoten en daar na kopte Van Huizen de terugsprin- WENEN (ANP) De Weense eerste- divisieclub Rapid, woensdagavond voor de tweede maal tegenstander van PSV in de eerste ronde van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars, heeft zondag in de nationale competitie een nederlaag geleden, Op eigen terrein verloor Ra pid met 1-2 de derby tegen Wiener Sportclub. gende bal in de netten: 2-0. Weer tien minuten later, in de 35e minuut, lepelde Lilipaly uit een pass van Ma rijs de bal met een boog in het doel: 3-0. Drie minuten voor rust startte Marijs veel te laat op een dieptepass maar kreeg door een blunder in de DESK-defensie toch nog de bal in zijn bezit en scoorde met een sliding: 4-0. DESK begon na rust direct met een offensief en al in de 5e minuut scoor de Joosten uit een scrimmage: 4-1. Nog geen twee minuten later had de ge vaarlijke aanvalspits Van Roov suc ces met een afstandsschot waarbij een niet geheel fitte doelman Bos over de bal dook: 4-2. Drie minuten later, in de 10e minuut, was het al 4-3 toen Van Rooy een niet te missen kans aan Van Esdonk gaf. Met kunst en vlieg werk hield Vlissingen zich nog geruime tijd staande maar in de 27e minuut r: een schitte- i halfspeler Da- Vijf minuten later was de anti-climax compleet: Van Rooy scoorde na een schitterende 1-2-combinatie met Soe- terbroek (4-5). Arbiter Plasman gaf Vlissingen in de o.e minuut een ge schenk: omdat Marijs bij een vrije trap werd weggeduwd schonk hij de VCV een penalty, in deze malaise was het niet vreemd dat Van de Velde recht op ae keeper schoot die de ba! via de lat uit zijn doel sloeg. Nog geer. minuut later lag de bal voor de zesde maal achter doelman Bos. Van Rooy had zijn derde doelpunt gescoord: 4-6. In de eerste klas E bezet kampioen Middelburg na zijn 3-0-nederlaag in' Beek en Donk tegen Sparta 25 sa men met Brabantia, dat met 2-1 van Veerse Boys verloor, de laatste plaats. De andere Zeeuw, Vlissingen, staat daar met één puntje meer maar net boven, want de Vlissingers verloren verrasend van het bezoekende DESK (4-6). Aan de kop gaat nog steeds Helmond (Helmond-Schjjndel 0-0), maar met TSC op 'Ie loer, dat zjjn eer ste puntje aan RKC verspeelde (2-2). Alliance speelde verdienstelijk gelijk tegen Concordia SVO (2-2). Helmond Sparta '25 Veerse Boys TSC RKC DESK Concordia SVD TOP Vlissingen Alliance Schqndel Middelburg Brabantia LEVERKUSEN (ANP) Met 5155 punten heeft de 22-jarige Westduitse atlete Heide Rosendahl in haar woon-: plaats Leverkusen zaterdag een1 nieuw wereldrecord on de vijfkamp tevestigd. Zij verbeterde het bestaan-j de wereldrecord van de Europese kani- ïioene Liesel Prokop (Oostenrijk) metl 36 punten. .-Ieide Rosendahl, die de eerste dag van ie vijfkamp afsloot met een totaal .an 3056 punten (13.7 sec. over de 100 meter: 13.95 met kogelstoten: 1.64 neter met hoogspringen) kwam op de' weede dag tot uitstekende prestaties. Bij het verspringen 'twam zij 6.33 me ter na de at'zetbalk in de bak neer. De Westduitse atlete sloot haar vijf- kamp af met een schitterend gelopen 200 meter. Zij legde deze afstand af In'23.9 sec. RKCTOP speelden een goede en snel le wedstrijd. Tot aan de rust werd er niet gescoord. Toen gaf Poulides de thuisclub een 1-0-v oorsprong en het zag er nog somberder voor de Ooster-j houters uit, toen h'j even later opnieuw raak schoot (2-0)'. Maar TSC kwarn terug. De Jong 'i.orgde voor 2-1 en Snoeren sleepte verdiend een gelijkspel! uit het vuur (2-2). HELMOND EN SCH1JNDEL kwamen niet tot doelpunten. Helmond is bijna j de gehele wedstrijd In de meerderheid' geweest. Dat het niet tot scoren kwam was enerzijds pech, onkunde en de ver-| dienstelijke achterhoede van de bezoe-, kers. Al met al een sportieve wedstrijd met een juiste uitslag VEERSE BOYS—BRABANTIA was een slappe vertoning. Zpnder zich in te spannen liep Veerse Boys voor de ruift uit tot een 2-0-voorsprong door doel punten van A. van de Broek (1-0 en 2-0) Het tweede doelpunt maakte hli uit een strafschop, nadat hij werd ge haakt Na de rust was een foutieve terugspeelbal van Schipperen nodig om Van de Hurk in staat te stellen de eer te redden (2 1) Een verdiende overwinning. ALLLANCE speelde in zijn thuiswed strijd tegen Concordia beter dan het| tot nu toe in deze competitie had ge daan. Concordia bieef echter voortdu rend gevaarlijk bij zijn uitvallen. Van de Boom opende tie score (1-0), maar nog vóór dè rust zorgde Trum voor de gelijkmaker (1-1). De *huisc!ub nam opnieuw de leiding door Zandvliet (2-1). maar de Bossenarer. kwamen te rug en Van Grinsven zorgde voor de juiste uitslag (2-2). TOURS Herman van Springel behaalde zondag zijn tweede klas sieke zege in zijn carrière. Na zijn zege in de Ronde van Lombardrje van 1968 werd hij nu winnaar van Parijs-Tours na een sterk gereden solo in de laatste kilometers. De eerste serieuze uitlooppoging werd ondernomen door Roger Pingeon. Hij kreeg gezelschap van de Portugese vedette Joaquim Agostinho en van de Eelg Verbeek. Het drietal werd ach terhaald door Herman van Loo, Van Impe en... door Willem Ü-Gazelle- coureur Rik van Looy. De zes voor aan werkten voorbeeldig samen. Zij bouwden een voorsprong op, die uit groeide tot meer dan drie minuten. Toen pas begon het peloton zich te roeren. Er kwam een jachtgroep tot stand met de Belgen De Geest, Van Nuetén, Van Con'.ngsloo, Van de Cor- tele, Timmermans, Poppe, Edouard Janssens, Cla.es, De Witte, Joclimans, Buysse en De Wolf en de Nederlan ders Duynda.m, Den Hartog, Dolman en Van der Vleuten. De jagers' liepen snel In op het leidende sextet. Toen Rik van Looy, die al eerder had plat- gereden, opnieuw een lekke band kreeg, en Pingeon en Van Loo wensten le wachten op versterking uit het achtervolgende peloton, was het tem po uit de kopgroep verdwenen. De .jagers' streken neef op de vluchters. Uit de groep van 22 man. die aldus was ontstaan, verdwenen nog Rik van Looy, die voor de derde maal zijn achterband onder rich voelde leeglopen, Agostinho, Van Nueten en Van Loo. In het laatste deel van de koers wa ren vooral de Nederlanders actief. Duyndani en Dolman probeerden Ieder voor zich om een gat te slaan, maar ■le concurrentie tussen de Cabaliero's en de Willem H-Gazellerijders was te grnnt. «aar Duyndani. Dolman en ook Verbeek niet ïn slaagden, dat presteerde Herman van Springel. En kele kilometers voor de streep flitste hij uil de kopgroep weg. Niemand rea geerde. Van Springers greep naar de macht was op het juiste ogenblik ge komen. De uitslag is: I. Herman van Springel (Belg) 286 kilometer in 6 uur 38 minuten en 43 seconden; 2 Verbeek (Belg) 6.39.11; 3 Jochems (Belg): 4 Claes (Belg); 5 Hermie (Belg): 6 Dolman (Ned). II. Duyndani (Ned); 13 Van der Vleu ten (Ned.19. Pingeon (Fr.); 20 Den Hartog (Nedi: 21 Karstens (Ned); 22 Pijnen (Ned.) op 6.40.44; 26 Van Katwijk (Ned) 6.41.06: 27 Ottenbros Ned.); 29 Steevens (Ned.). E3Qi Gedeeld succes voor de Zeeuwse twee de klussers. Terneuzen won met 10 van het onderaan bengelend Rood-Wit, en Axel moest de winst en de heide punten in Bavel achterlaten. Aan span ning met drie lijstaanvoerders ont breekt het echter niet. Verdere uitsla gen: lino AnimoRAC 10, RKTVV VCVV 0—0, RWB—Longa 0—1, SC GastelRKVVU 1—0. vcw Longa SC Gastel Uno Animo Terneuzen RKVVU RAC Bavel RKTW RWB Axel Rood-Wit 4 2 2 0 6 5—2 4 2 2 0 6 4—2 4 2 115 6—5 4 2 115 9—9 4 2 0 2 4 8—7 4 12 14 3—3 4 12 14 4—5 4 12 14 4—5 4 0 2 2 2 6—8 de leiding. De doorgebroken G, Viveen werd in het strafschopgebied onregle mentair gestuit. E. Lauret benutte koelbloedig de toegekende strafschop (1—0). Hierna werd de strijd, doordat de Zeeu wen zich in de verdediging terugtrok ken, wat grimmiger. De bezoekers slaagden er echter niet meer in, mede dankzij het uitstekende werk van de pas getrouwde doelman Roose, om lijk te maken, Enkele Rood-Wtt-spelers meenden hun teleurstelling af t.e moeten reageren op de Tcrneuzen-spelers. waarbij er na de wedstrijd zelfs enkele klappen vielen. 4 0 13 1 4—7 4 0 13 1 3—6 TERNEUZEN TERNEUZEN. Ondanks het feit, dat Terneuzen in de afgelopen week M. van der Staal. F. Bakker en L. Fnkko aan de reeds lange ziekenlijst moest toevoegen, zijn de Zeeuwen er toch in geslaagd de volle winst thuis te houden. Rood-Wit werd hiervan het slachtoffer. Het werd een wedstrijd, waarin Rood- Wit over het algemeen wat in de meer derheid is geweest. Terneuzen was echter veel gevaarlijker door zijn snelle uitvallen. Vooral de 16-jarige R Pol derman, één van de vijf invallers, was in de eerste helft enkele malen zeer gevaarlijk. Vanaf het bcginsignaal trok Terneu zen het initiatief naar zich toe. Dit leverde, behalve enkele gevaarlijke schoten van Lauret en Viveen niets op. Onk na het Terneuzen-offensief kon Rood-Wit geen vuist maken, zodat het tol de rust. die met een blanke stand aanbrak, een wedstrijd was waarin de verdedigingen overheersten. Zeven rhinïiten na rust nam Terneuzen AXEL. Axel is er niet in geslaagd een puntje rijker te worden in de uit wedstrijd tegen Bavel. Na een middel matige wedstrijd, waarin de Zeeuwen het grootste deel een overwicht had den, moesten zjj tenslotte met een 2-1- nederlaag naar huls terugkeren. De thuisclub startte sterk aanvallend, wat in de 5e minuut in een 10- voorsprong resulteerde door een hard schot van de vrijstaande Van der Mast. Axel nam hierna het initiatief over en bleef tot aan de rust duidelijk sterker. Dit overwicht drukten zij sléchts uit Ln in één doelpunt. In de 30e minuut schoot Lensen de gelijkmaker tegen de touwen (11). Ook het eerste kwartier na rust waren de Axelaars nog sterker. Lensen schoot in deze periode rakelings langs de verkeerde kant van de paal De Brabanders wisten zich geleidelijk! aan de druk te onttrekken en na 18 minuten spelen schoot Schets van korte afstand zijn ploeg naar 2—1. Bavel be perkte zich in de resterende speeltijd tot stevig, overigens wel sportief defensie- spel. waardoor de Zeeuwen weinig of geen kans meer kregen gevaarlijk tei worden. I (Van onze sportredacteur) MIDDELBURG Kees Rentmeester, Zeelands grootste pech vogel van het wielerseizoen 1969, kan zijn reis naar de zon ma ken: honderden guldens stroomden zaterdagmiddag binnen tij dens een voor hem gehouden benefietkoers op het Molenwater- parkoers in Middelburg en tenslotte kon speaker Wim Hendrik- se de opvallend talrijke toeschouwers vertellen dat een bedrag van 1900 gulden was gepasseerd. Voorzitter Ben Mulder van het organiserende Middelburgse wielercomité: ,Maar pas over twee weken kunnen we de zaak helemaal afsluiten. Er is nog wat, op de giro onderweg en verwacht mag dan ook in ieder ge val worden dat we de 2000 gulden zullen passeren. Over veer tien dagen zullen we dan tijdens een officiële bijeenkomst het eindbedrag aan Kees Rentmeester overhandigen'. Het verhaal is bekend: in februari van dit jaar, juist nadat hij een prof contract had getekend bij Gaballero, maar nog voor hij ook maar één wed strijd bij de profs had gereden, slipte Kees Rentmeester vlak bij zijn woon plaats Ovezande ovei een sneeuwrand, smakte tegen een boom en brak zijn linker bovenbeen zeer gecompliceerd. Met een opvallende verbetenheid is Kees Rentmeester eindelijk weer aan de trainig leunnen beginnen. Half augustus startte hij voorzichtig en nu maakt hij al weer tralnigsritten V".n 70 a 80 km. Maar volgend jaar moet hij direct in de eerste maanden aan rijn conditie kunnen schaven en dat kan meestal jn Nederland niet op de weg in de maanden januari en februari. Vandaar deze benefietwedstrijd oim Rentmeester naar de zon te brengen. Het staat nog niet vast naar welke plaats Kees Rentmeester In Januari af februari zal gaan. Wel is het vrijwel zeker dat het zes weken Spanje wordt, In de loop van deze week heeft Kees Rentmeester een gesprek met zijn ploegleider van CabaUero. Als Caballero een tralningsploeg naar het zuiden stuurt, kan Kees Rentmeester nu ln ieder geval mee. Zeker Is ln leder geval dat hij zich bij een trainingsgroep (van welk merk of nationaliteit ook) zal aansluiten omdat hij dan ook de noodzakelijke steun van bijvoorbeeld een masseur krijgt- De giften kwamen vlot binnen tijdens deze wedstrijd die gehouden kon worden dankzij de financiële steun van de PZC. Honderden programma's (I gulden per stuk) werden verkocht, wielerenthousiasten braohten regel matig bankbiljetten naar de jurywagen, een spontane collecte (met de pet) opgezet door de dames Ba' (moeder van de meefietsende Kees) en Grimminck uit Goes bracht 165 gulden op. En dan waren er nog de grote reeds toegezegde bedragen. Zo kwam de heer Van Turenhout van Trico Noble uit Aardenburg vlak voor de wedstrijd nog met 250 gulden in het vuistje aanstappen... Andere gevers: Braat Bouwstoffen Goes 150 gulden, Gebroeders Cok Goes 235 guiden Toyotadealer Blanker 200 gulden, Breda Bier 100. Café De Geere 50, Datsundealer Jobsc 50. Zeeuwse wielercompetitie 200, comité Ronde van Midden-Zeeland 50. wielerclub Theo Middelkamp 100 en be dragen van 50, 2a en 15 van vele wielerconiité's uit heel Zeeland. Op vallend was ook de belangstelling voor de wedstrijd. Iedereen uit de Zeeuw se wielerwereld was er voor i.aar Middelburg gekomen, bestuursleden van comité 3 van veren gingen, our-renners. De wedstrijd op het snelle Molenwaterparkoers (1 kilometer) was bijzon der zwaar door het tempo en de wind: van de 58 vertrekkers waren er tenslotte nog 22 in koers. Renners als Boh Kroonen. Jan Spetgens, Jos van Beers, Kees Priem en Koos Bal controleerden lange tijd de wedstrijd: BEEK EN iKlNK Er is één troost, zei het een schrale, voor Middelburg, dat gisteren met -s0 van Sparta verloor en op een gedeelde laatste plaats terecht kwam met 1 punt uit 3 wedstrijden. SC Enschede, tegenstander van dc! groenwitten in de finale om bet kampioenschap van Nederland, doet het nog slechter: het staat laatste met 1 punt uit 4 wedstrijden... De Sparta-zege was volkomen verdiend: het speelde beter, had meer lijn in zijn spel en was pittiger. Het zal zonaer twijfel een moeiijk seizoen worden voor de drievoudige lands kampioenen: .We zijn teveel spelers kwijtgeraakt. Het loopt nog niet, het moet nog even aan elkaar gelijmd worden', merkte trainer Piet Lindenberg op, die toch nog enkele pluspuntjes opgemerkt had. De ploeg heeft er in eik geval hard voor gewerkt terwijl een nieuweling, de 18-jarige Wim Koster, het op de rechtsbuitenplaats zeker niet onaardig deed. De regelmatige nederlaag begon zich af te tekenen in de 17e minuut toen Verhappen de openingstreffer Tegen de touwen schoot. Smits bepaalde de rust stand op 2- -0. Na rust kreeg Frans Venmeirssen enkele goede kansen om wat aan de marge te doen maar de eerste maal knalde hij op een paar meter voor de goal over en de tweede maa. trapte hij in de grond. Ook Tonnie Hendrikse schreef nog een paar goede acties op zijn conto, maar de Spartakeeper hield de afstandschoten van de Middelburger knap uit zijn doel. Verhappen slaagde Sparta op 30 te brengen en daarmee kwamen de Middelburgers nog goed weg, want eenmaal schoot Verhappen tegen de paal en in de laatste minuut doelman But was al geslagen lepelde dezelfde speler de bal net over de lat. NIJMEGEN Cora Hofman uit Terneuzen liet zondag zien. dat ze nóg sneller kon. In de jeugd- interland tegen België evenaarde de eerste jaars A-juniore van Schelde Sport het Nederlands re cord 100 meter A-meisjes, dat sinds acht jaar op naam stond van L. Boeie. Ook op de 200 me ter zorgde Cora Hofman weer voor verbetering van haar eigen (en Zeeuwse) record. In Nijme gen legde ze deze afstand af in 25.- seconden. Meer informatie over Cora Hof man: zie pagina 11. ieder ontsnapping werd aanvankelijk weer vrij snel te niet gedaan. Onder de renners die moesten opgeven was ook Theo van Poeeke, die in de suiker- bietencampagne werkt en die er juist een nachtdienst had opzitten. .Van avond, zaterdag, moet ik weer om elf uur beginnen. Normaal was ik dan ook niet gestart maar voor Kees Rentmeester doe je dat natuurlijk wel', zei Theo van Poeoke. Circa 25 kilometer voor het einde kwam dan toch de beslissende ontsnap ping. Wim Liebrechts uit Viaardingen en Sjef van de Burg uit Berkel ont snapten na vele schermutselingen uit het peloton namen ruim een halve minuut voorsprong en hadden tenslotte aan de finish nog 23 seconden over. Sjef van de Burg een 22-jarige tuinder, was veruit de rapste in de eind sprint. Sjef was ook bijzonder rap met zijn woorden. In de microfoon ver telde hij na afloop .Het :s fantastisch wat Kees Rentmeester doet. Velen zouden gestopt zijn no zo'n ongeluk maar hij is een voorbeeld voor ons allen Ik ben met plezier naar Miode'burg gekomen Vroeger reed ik samen met Kees in ae ploeg van Smitn Acifit van ploegleider Riet Liebrechts. We wa ren toen ai vrienden Daarom heb :k graag hier gereden'. De uitslag van de wedstrijd: 1 Sjef van de Burg, Berkel, 100 km in 2.29.31: 2 Wim Lie brechts. Viaardingen. zelfde tijd. Op 23 seconden het peloton, 3. Jos van Beers, België; 4 Tonnie Bsrten, Klundert; 5 W. Steenis. Hoog'olokland; 6 Peter -.egierse. Den Haag: 7 B. Jurnaans, Amsterdam; 8 C. van Dongen. Oud-Gastel; 9 M. v. d. Meulen, Aalsmeer; 10 H. van Leeuwen, Den Haag: 11 Kees Mem, Goes; 12 I-ui Spetgens, Someren; 13 Wim Pr.nsen, Hank: 14 Henk Stander, Oude-Tonge; 15 Kees van de Bergh, Sint-Maartensdijk; 16 Ad van Overveld, Zegge: 17 Piet Gödde, Zwijndrecht: 18 B. Kroonen, Dordrecht; 19 Kees Bal, Kwadendamme; op 1 ronde: 20 B. Slings. Het startschot is gevallen vom de benefietwedstrijd voor Kees Rentmeester. tFoto PZC) Kees Rentmeester had ook een aandeel in het evenement. Hij loste het start schot (links). Twee en een half uur later kon Sjef van de Burg (rechts) als winnaar worden gehuldigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9