Zuidlandtheater Terneuzen open ■AGENDAh PZC lees die krant Provinciale manifestatie: slot vredesweek in Zeeland BBK protesteert tegen elite programma opening Schouwburg Bureau onderzoekt reorganisatie van secretarieën 5 Doel: doorbreken van mentaliteit Kandidaatstelling statenleden KVP Zeven gewonden bij Bergen op Zoom door ,een vuurtje' MOTORTANKER HAD PROBLEMEN BIJ BRUINISSE TOTALE KOSTEN BELOPEN ROND 58,000,- PvdA-Vlissingen is verontrust over besluiten,van tweede kamer HULPMONTEURS MAANDAG 29 SEPTEMBER 1969 Y/ISSÊL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN AMBACHTSSCHOOL GOES GOES De provinciale manifes tatie tijdens de interkerkelijke vredesweek in Zeeland heeft za terdagmiddag tweehonderd en za terdagavond ruim driehonderd mensen naar de ambachtsschool te Goes gebracht. Het doel van deze manifestatie was het veran deren en doorbreken van de men taliteit van apathie zoals voorzit ter D. E. Hiensch had gezegd. 's Middags was er een forumbijeen komst, ingeleid door drs J. W. A. Yingerhoets, wetenschappelijk me dewerker van het instituut voor ont wikkelingsvraagstukken in Tilburg, 's Avonds werd de aandacht vooral op geslokt door het cabaret .Neerlands hoop in bange dagen' van. Freek de Jonge en Bram Vermeulen. Na succes volle optredens in Amsterdam en Haar lem. Ook tijdens de provinciale mani festatie in Goes veel succes voor deze jonge cabaretiers. Het thema, van de vredesweek: rijk- dom-armoede werd in de middaguren centraal gesteld door drs Vingerhoets. die drs J. P. Pronk, medewerker van prof. Tinbergen verving. Hij gaf een duidelijke uiteenzetting "over de situatie, in de wereld: de westerse rijke landen met een hoge welvaart die steeds stijgt, de .derde wereld' waar men het met een ontstellende armoede moet doen. Aan de hand van cijfermateriaal zette drs Vingerhoets uiteen dat de tegen stelling rijk en arm steeds groter zal worden, ook als de rijke landen hun aandeel in de ontwikkelingshulp con stant zouden houden. In zijn lezing spralt hij zowel over de hulp aan ontwikkelingslanden als over de handel aan ontwikkelingslanden en de haken en ogen die er aan vast zitten. Na d'eze inleiding kwamen de vragen uit de zaal tot een forum onder leiding van wiika R. Wasterval. directeur van het vormingscentrum .Hedenesse'. Forumle den waren verder drs Vingerhoets. mr J. F. G. Schlingeniann uit Goes, drs G. M. Kerkhof te Middelburg. Agnes Puyn, districtsleidster van de katholieke wer kende jongeren in Zeeland, Lauw de Jager uit Wolphaartsdijk die in Kame roen als vrijwilliger heeft gewerkt ir D. van Zaken, hoofd-ingenieur en directeur van de cultuurtechnische dienst in Zeeland die drie maal als ad viseur ra een ontwikkelingsland is ge weest. Uit de discussie-bleek hier en daar on tevredenheid met politieke spelletjes die over het hoofd van de ontwikkelings hulp worden gespeeld, en er kwamen vragen los over de voorkeur aan bila terale of multilaterale hulp. over de taak van de regering bij het uitzen den van vrijwilligers en dergelijke. In de ambachtsschool was verder een MIDDELBURG Op de dezer dagen gehouden ledenvergadering in ,De Een dracht' heeft de KVP-afdeling Middel burg do hieronder volgende kandidaten voor de komende verkiezingen voor de provinciale staten gesteld, de heren: 1. drs W. Dusarduyn. Goes; 2. A. L. van Gcesbergen, Zierikzee; 3. C. Verdonk, 's-Heerenhoek; 4. Van der Voorde, di- strictsbestuurder KAB, Sluiskil; 5. drs W. L. A. Lockefeer, Hulst; 6. P. A. Wil- derom, Vlissingen; 7. J. R. Roose, Goes; 8, W. P. Hamelinck, Vlissingen. Drs Dusarduyn, lid van de tweede ka mer voor de KVP, die deze avond zou spreken over vraagstukken van alge meen politieke aard. moest verstek la ten gaan. omdat zijn aanwezigheid in de tweede kamer dringend noodzakelijk was. BERGEN OP ZOOM Op de Wouw- sostraatweg te Bergen op Zoom deed zich zaterdagavond een aanrijding voor tussen twee personenauto's, waarbij ze ven personen gewond raakten. G. de R., M. de R en diéns echtgenote en mej. J. de R„ allen uit Sint-Maartensdijk, en J. van D. uit Roosendaal en zijn pas sagiers mej. M. van T. en mej. C. van de A. werden per ambulance naar het I.ievcnsbergziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. De bestuurder van de auto uit Sint-Maartensdijk, G. de R., werd ernstig gewond. Het ongeval, dat even voorbij het voor malige Koepeltje ontstond, is het ge volg van het geven van een vourtje. Van D. verklaarde dat hij door het vlammetje, dat hij van één van de in zittenden kreeg werd verblind en dat hij toen is gaan slingeren. Er zou even wel ook van drankmisbruik sprake zijn. De twee auto's werden geheel vernield. De brandweer moest ook nog in het ge weer komen omdat één vin de wagens benzine verloor. Brand is echter niet ontstaan. EXAMENS NOORD-ZEELAND SINT-MAARTENSDIJK Raad Sint-Maartensdijk over bestemmingsplan VLISSINGEN De gemeenteraad van Sint-Maartensdijk zal woensdag het voorstel behandelen toL vaststelling van het bestemmingsplan .West'. Dit plan biedt plaats aan in totaal 195 woningen, waarvan 20 bejaardenwoningen. De eer ste zeven bejaardenwoningen zijn bijna gereed en de bouw van de overige der tien wordt ter hand genomen door de woningstichting .Eiland Tholen'. In dit ilan is voorts geplaats voor 53 garage- joxen, er is ruimte gelaten voor een bejaardentehuis en een openbare lagere school, In verband met de bouw van de reeds genoemde dertien bejaardenwonin gen stellen b en w voor een bouwter rein van 2495 vierkante meter te ver kopen aan .Eiland Tholen' voor 26.- per vlerkante meter. De vergadering van de gemeenteraad van Sint-Maar tensdijk begint 's ochtends om tien uur. STAVENISSE Verkoping landbouwschuur In het café van de heer M. Smits te Stavenisse, werd dezer dagen op ver zoek van mevrouw A. C. Steendijk-van der Slikke, door notaris W. L. Blinden- bach uit Sint-Maartensdijk een land bouwschuur met erf en grond, staande aan de Stavenisseweg en groot 14.35 aren. openbaar verkocnt. Dit pand werd ingezet door de heer W. J. van Putte te Stavenisse voor 2500. De hoogste bieder en koper werd de heer M. J. de Wilde eveneens wonende te Stavenisse voor de prijs van 15.500. VAN ONZE ADVERTEERDERS Zierikzee kreeg zelfbediening voor dranken ZIERIKZEE In Zierikzee is eind vo rige week een zelfbedienïngszaak in dranken geopend. Het is een primeur voor Schonwen-Dulveland dat de klan ten zelf hun gedistilleerd kunnen uit zoeken. Daarvoor zijn vele rekken langs de wanden aangebracht met daarbij een beschrijving van het produkt. De eigenaar van die nieuwe zaak. de heer J. Duimel uit Rotterdam, heeft al een ruime ervaring metdeze manier van drank verkopen. In de Maasstad heeft hij namelijk reeds vier drank- supermarkten. Het ligt wel in zijn be doeling het goedkope gedistilleerd te brengen. Hiervoor heeft hij een groot assortiment van .witte' merken uitge stald. Bij de opening was Kees Verkerk aanwezig om handtekeningen aan de vele belangstellenden uit te delen. De drankzaak Is gevestigd aan het Kraan plein in de voormalige kunsthandel ,De Poort'. Maandag 29 september 1969 MIDDELBURG Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. SINT-LAURENS Consistoriekamer gereformeerde kerk, 20 uur: causerie en lezing voor de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, afdeling Middelburg. VLISSINGEN Museum. 10-12, 14- 17 en 19-21 uur: museumweek. ANTWERPEN Middelheimpark: 10e Biennale voor de beeldhouwkunst. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling werken Joop van Dam. .MIDDELBURG Vleeshal stadhuis. 10-12.30 en 14-17 uur: tentoonstelling werken Siegward Sprotte. VLISSINGEN Museum, 10-12, 14- 17 en 19-21 uur: tentoonstelling .Wat wij verwierven'. GOES Grand. 20 uur: 100 geweren, 18 laar. MIDDELBURG City. 20 uur: Goed geschoten Malt Helm, 14 jaar. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Naakt in de val. 18 jaar. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Das Mhdchen met dem sex-ten Sinn, 18 jaar. l LISSINGEN Alhambra, 20 uur: grote stilte, 18 jaar. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER OEZE RUBRIEKr G. VAN OORSCHOT P/A PZC -VlISSINGENTELOim-SIM. tentoonstelling van werken van de Zeeuwse kunstenaars Robert Maaskant. B. Mieras en J. Milhous. Ook de ten toonstelling van de KWJ-Zeeland was aanwezig. Er waren ook stands van de Unicef, van Novib en van de Sjaloom- groep en de Goese Linons verkochten loten voor ,de vliegende oogarts' in Kenia. Verder waren er kramen met voorlichtingsmateriaal over de proble matiek in en rond de ontwikkelings landen. Éénentwintig scholen in Goes en om streken hebben gezorgd voor een lading kindertekeningen over het onderwerp rijk-arm. Die tekeningen werden uitge deeld aan de deelnemers van de provin ciale manifestatie. Ook andere tekenin gen en groepswerken waren tentoon gesteld in de Goese ambachtsschool. Avondprogramma 's Avonds was er dus .Neerlands hoop in bange dagen' van Freek de Jonge en Bram Vermeulen. Vóór dit optreden in twee gedeelten werd de film Homo Homini voor John Tayler in opdracht van de Wereldraad van Kerken voor de vredesweek 1969 gemaakt, vertoond en daarna zorgden de .Sop White Camel band' uit Kruiningen. de protestzanger Dimitri van Toren, de spelgroep van de rijkskweekschool te Middelburg onder leiding van de heer Scheeper en een lichtshow met dia's en geluidseffecten voor een gevarieerd programma. officieel werd geopend werd 's avonds I om half twaalf beëindigd. Een collecte voor het medisch comité; Nederland-Vietnam. door drie ,roofover-l vallen gepleegd" bracht 170.83 op. BRUINISSE Het Duitse motortank schip .Wlntrans I', met 1200 ton gas- olle op weg van Antwerpen naar Duits land, heeft zondagmorgen bij boei 19 ter hoogte van de Grevelingendam te Bruinisse mat moeilijkheden te kampn gehad, toen de machinekamer vol water liep als gevolg van een gesprongen koel waterleiding. De bergingsvaartuigen .Tijgerhaai'. .Inktvis' en .Haai' van L. PoLderman te Hansweert kwamen het schip te hulp. De machinekamer werd leeggepompt en op sleeptouw van de .Tijgerhaai' is het vaartuig naar Dordrecht gebracht. Daar zullen de nodige voorzieningen voor her stel worden uitgevoerd. (ADVERTENTIE) Donkerblauwe met vest 249,- - 219,- en 149,- TERNEUZEN (Slot van pagina 1) betekent een breder zich geestelijk welbevinden van de mens. Overigens ben ik met u van mening dat er niet zonder het ander'. In het kader van de vraag naar openheid had dr KJompé uit de de partementale archieven een .geheim' gewag werd gemaakt van de tra ditionele belangstelling voor toneel die in Terneuzen en omgeving be staat. Dat bleek onder meer uit de aanwezigheid van 4 amateurclubs en verenigingen In Sluiskil, Hoek en IJzendijke). .Toentertijd ging men ervan uit dat met een combinatiegebouw tegen ge ringe kosten een goede accommoda tie kon worden gerealiseerd. Over die geringe kosten wil ik het nu maar niet meer hebben'. De minister wees op het belang van het nieuwe thea ter voor de amateurkunst. Ze hoopte dat .allen uit deze streek dit gebouw op hun eigen wijze zullen gebrui ken. Het moet een trefpunt wor den'. Wethouder F. 31. Berbers, voorzit ter van de stichting Terneuzense schouwburg (die overigens nu de naam .Zuidlandtheater' in haar bla zoen en statuten gaat voeren) hoop te dat het gebouw in de toekomst ook kan - profiteren van Vlaamse kunstmanifestaties (.wanneer dat subsidietechnisch mogelijk is'). Hij zag met dr Klompé vooral ruimte voor amateur-kunstbeoefening, ter wijl ook de rijksscholengemeenschap waaraan het theater is vastge- bouwd volop van de accommo datie kan profiteren. .Onze samen werking met de school heeft niets van een gedwongen huwelijk'. In Zeeland over de periode '61-'65 voor het jeugdwerk gemiddeld 0,37 Ser inwoner gegeven, in Terneuzen is at bedrag over '69 2,80 per inwo ner. Ander cijfermateriaal: lichame lijke opvoeding 6,78 tegen ƒ12,90 vrijetijdsbesteding 1 tegen 2,20. bibliotheken 0,50 tegen 4,42 en muziek 0.27 tegen 4,35. Na de toespraken was er een optre den van het Nederlands Dansthea ter. De officiële ingebruikname van het .Zuidlandtheater' (484 plaatsen, kosten 1.600.000, ontwerp ir H. de Lussanet de la Sabloniere, hoofdar chitect van de rijksgebouwendienst en Bouw van Vliet en Van Duist) werd afgerond met een receptie ïd de foyer. Daarna bekeken de geno digden onder wie commissaris van de koningin mr J. van Aartsen, een groot aantal gemeentebestuurders en vertegenwoordigers van ,het Zeeuw se culturele leven' het gebouw. Subsidies De heer Berbers kwam terug op de recente nota van de Stichting Zee land. waarin wordt opgemerkt dat provincie en gemeenten relatief vrij weinig geld spenderen aan bijvoor beeld volksontwikkeling, jeugdwerk, en vrije-tijdsbesteding. Ter vergelij king gaf hij enkele cijfers. Werd IN .NIEUW-TERNEUZEN' ZAAMSLAG Het- centraal adviesbu reau voor organisatie, documentatie, re gistratuur en personeelsbeheer van de vereniging van Nederlandse gemeenten gaat een onderzoek instellen naar de reorganisatie van de gemeentesecreta rieën van Terneuzen. Hoek, Biervliet en Zaamslag, die na de herindeling de nieuwe gemeente Terneuzen zullen vor men. De raad van Zaamslag moet dinsdag over een extra-voorstel beslissen om ƒ6200 (ongeveer ƒ2 per inwoner) be schikbaar i steller voor een dergelijk onderzoek. Het totale bedrag dat met deze zaak gemoeid is beloopt ongeveer 58000 het zal naar rato van het aantal nwoners over de 4 gemeeuten worden •erdeeld. Het adviesbureau brengt zo is de be doeling advies uit over de meest ge wenst structuur van de gemeentelijke organisatie in het nieuwe Terneuzen en de plaats van de ambtenaren daarin .Wat dat laatste betreft zal er vanwege het bureau en onderhoud met elke ambtenaar plaats hebben, teneinde hem op grond van uitgesproken voorkeur, van aanleg en bekwaamheid in het ambtelijk apparaat van de nieuwe ge meente een zo bevredigend mogelijke plaats toe te kennen', schrijven b en w van Zaamslag. In verband met de bouw van het nieuwe stadhuis in Ter neuzen zal ook de huisvesting betrok ken worden bij de adviezen. Bijeenkomst I Uit de toelichting op het voorstel blijkt verder, dat er al enige tijd geleden een bijeenkomst is geweest va.n de gemeen tebesturen van Terneuzen, Biervliet, Hoek en Zaamslag. Het iniatief ging uit van Terneuzen. Tijdens de bespre king kwam ondermeer naar voren dat alle 4 de gemeenten in dezelfde positie verkeren: ook de huidige gemeente Ter neuzen zal immers worden opgeheven. B en w van Zaamslag zeggen in hun toelichting verder, dat het misschien be vreemding wekt dat men nu al met de reorganisatie bezig is. ,Het za.I bij na der inzien blijken dat daartoe alles zins reden aanwezig is. Van groot be lang moet immers worden geacht dat het bestuur van de nieuwe gemeente wordt bijgestaan door een goed georga niseerd en efficiënt ambtelijk apparaat. Uiteraard dient de raad van de nieuwe gemeente de daartoe strekkende beslui ten te nemen. Wil dit onderwerp ech ter in één van de eerste vergaderingen aan de orde kunnen komen, dan is het noodzakelijk reeds thans de nodige voor bereidingen te treffen'. Uit een nader specificatie van de kosten die het onderzoek vergt blijkt, dat de 58.000,- opgaan in 35.000,- tot 40.000,- voor de secretariepersoneel. 10.000.- tot 12.000.- voor de dienst gemeentewerken en 5000.- tot 60 voor de huisvesting. B en w doen de raad nog de suggestie de ƒ6200.- die Zaamslag op tafel moet leggen in 5 jaar af te schrijven Een ander extra-voorstel aan de raad gaat over het huren van 4000 vierkante meter grond voor een speelterrein in Othene. Tijdens onderhandelingen met de eige naar. de heer G. Dees ging de gemeente uit van een bedrag van 1500.- per hectare. Voor 4000 vierkante meter kwam men dan op 600,-. De vraag prijs was echter f 1000.-. De eigenaar blijkt nu bereid te zijn 700.- huur te vragen. De raad wordt om een me ning over deze zaak gevraagd. VLISSINGEN. De afdeling Missingen van de Party van de Arbeid heeft een motie aangenomen, waarin teleurstel ling en verontrusting wordt uitgespro ken over een drietal besluiten van de tweede kamer. In de eerste plaats be treurt de afdeling Vlissingen van de PvdA het, dat de parlementaire enquê te naar economische machtsconcentra ties voorgesteld door de PPR werd afgestemd door de tweede kamer. Voorts spreekt in genoemde motie de afdeling Vlissingen er haar teleurstel ling over uit. dat de motie-Den Uyl in zake het staatstoezicht op de bedrijven van Verolme werd afgestemd en in de derde plaats blijkt uit de motie, dat de PvdA-Vlissingen allerminst gr' -kkig is met het aannemen van de ,lot- -.knevel- wet'. De bedoeling van deze motie is om duidelijk te stellen, dat de afdeling Vlis singen van de PvdA bijzonder verontrust is door het beleid, dat de meerderheid van de tweede kamer op het ogenblik steunt. Tijdens de vrijdagavond gehouden ver gadering stelde de afdeling Vlissingen van de PvdA de lijst van namen samen die naar haar oordeel op de kandidaten lijst voor de verkiezingen van de provin ciale staten zouden moeten komen. Alle leden hadden voordien schriftelijk de ge legenheid gehad kandidaten in te dienen. De vergadering besloot: de volgende volgorde voor de kandidatenlijst voor te stellen: 1. M. J. van Poelje, Vlissingen; (2. mr J. P. Boersma, Brouwershaven; 3. J. Stenvert, Terneuzen; 4. C. Hoek, Goes; 5. mevrouw Vaas-van Oven, Yer- seke; 6. mejuffrouw H. ten Have, Groe- de; 7. dr J. Prins, Goes; 8. P. A. Roels, Sint-Maartensdijk; 9. A. van Overbeeke, Kruiningen; 10 mr drs A. J. J. M. Vis ser, Middelburg: 11. J. J. Vergouwe, Brcskens; 12. R. J. Wasterval, Cadzand, De volgende ingediende kandidaten kre gen geen speciale aanbeveling: D. Boo- gerd, Middelburg; mevrouw Broekhui zenSchipper, Tholen; mevrouw H. A. ClarisseJanssen. Vlissingen; H. Gillis sen. Middelburg: W. van der Hooft. Breskens; R. Hol. Terneuzen: mr K. A. Keuning, Zierikzee: A. J. de Koene., Vlissingen: B. J. Korstanje, Yerseke: P. de Nooijer, Nieuwland: A. P. Schouwe- naar, Wemeldinge; F. D. Verhey, Vlis singen: drs P. Vs, Zierikzee: mr J. J. van der Weel. Middelburg: mevrouw C. C. van ZantenLeijsen. Vlissingen. In een langdurige discussie over de ont- werp-resolutie .inkomens- en vermo gensverdeling' besloot de afdeling Vlis singen drie mogelijke aanvullingen on der de aandacht van het partijbestuur te brengen: de afschaffing van do. kinder bijslag zodra het minimumloon hoog ge noeg is. de gelijkstelling van belasting voor gehuwden en vrijgezellen en hogere aow voor vrijgezellen, weduwen en we duwnaars. Veebeoordeling te WJnlsoorden WALSOORDEN Op het bedrijf de heer Verschueren te Walsoorden worden dinsdag de nationale vee-beoor- delingswedstrijden van de drie platte landsjongeren organisaties gehoude-n. Er wordt aan deelgenomen door de best ge plaatsten op de landelijke wedstrijden. Het ochtendgedeelte bestaat uit het rangschikken van een aantal koeien naar kwaliteit met een schriftelijke toe lichting en het middaggedeelte bestaat uit het rangschikken van koeien met een mondelinge toelichting. Aan de mid- da,gwedstrijd wordt deelgenomen door de beste van de ochtendwedstrijd. TERNEUZEN ,U bent hierheen gekomen om aanwezig te zijn bij de feestelijke opening van het Zuidland theater Terneuzen. Wy zyn hierheen gekomen oni een aantal grieven naar voren te brengen', aldus het pamflet dat de actiegroep Zeeland van de Be roepsvereniging Beeldende Kunste naars zaterdagavond aan de ingang van het .Zuidlandtheater' in Terneu zen uitdeelde. De BBK zegt daarin onder meer dat de schouwburg ,een verrijking bete kent voor de hele bevolking van Terneuzen en omstreken' en het daar om onjuist te vinden ,dat de opening gepaard gaat met een voorstelling gericht op .image building' voor een door de overheid geselecteerd pu bliek.' .Overheidsgelden zijn gemeenschaps- gelden', meldt het stencil. ,De ge meenschap is de werkelijke eigenaar van de schouwburg en dient over de ze ruimte te kunnen beschikken. Hier uit vloeit ook voort dat de gemeen schap in al zijn geledingen inspraak dient te hebben in het benutten van het gebouw en de daartoe te creëren ruimte.' Volgens de actiegroep hadden de kunstenaars inspraak moeten hebben in de totale planning, zodat een ruim te geschikt voor exposities zou zijn ontstaan. ,Alle zoeken achteraf naar geschikte muurtjes voor schilderijen betekent lapwerk.' In het pamflet stelt de BBK de eisen .inspraak in die problemen waarbij het beeldend aspect een onderdeel vormt van de totale problematiek' en .beslissingsrecht in die problemen, die het culturele leven in meer enge zin betreffen (museum beleid, aankoop, exposities en dergelijke manifesta ties).' Besluit de actiegroep: ,Bom- mengooiers zijn wij wellicht niet. maar wij gaan door met de strijd voor een werkelijk levende cultuur'. In de etalage van de Nederlandse Middenstandsbank had de Terneuzen se kunstenares Rie van Driel-Ver- meulen samen met mevrouw D. Co- sijn schildergen en keramiek tentoon- imps arriveert bij het Zuidlandtheater en neemt de goede wensen van de BBK-Zeeland in ontvangst. Links van huur burgemeester Aschoff, rechts de heer en mevrouvj Van Aartsen. (Foto PZC gesteld. Deze expositie al eerder aangekondigd is bedoeld als pro test tegen het feit dat de gemeente Terneuzen kunstenaars uit eigen stad en streek niet voldoende bij haar be leid betrekt. ,Dat kv/am onder meer tot uiting in het feit dat er geen ex positie was bij de opening van de schouwburg, maar dat staat niet op zichzelf', aldus mevrouw Van DrieL Ze heeft al diverse reacties op haar expositie gehad. Zo kwam er de sug gestie om de tentoonstelling oor spronkelijk bedoeld voor een week end langer te laten duren. Overi gens staat deze zaak los van de BBK. In plaats van kaartjes. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje M. Filius M. Filius-Tissink Rens Marianne en Jan Ritthem, 26 sept. 1969 Dorpsstraat 5 Door een droevig on geval is plotseling uit ons midden weggerukt, mijn geliefde man. onze lieve, zorgzame vader, groot- en overgrootva der JACOBUS JOHANNIS KORSTANJE in de ouderdom van 79 jaar. Goes: W. Korstanje- van Haveren Kloetïnge: M. J.~J. Oele- Korstanje A. Oele Middelburg: J. M. J. Temmerman- Korstanje F. Temmerman Vlissingen: J. C. Segboer- Korstanje W. J. Segboer Klein- en achter kleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 30 sept., om 14.00 uur, te Wilhelminadorp. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis in het Wilhelminahuis. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, mejuffrouw in de ouderdom van S7 jaar. Zy is verlost. God heeft haar welgedaan. Uit aller naam, Familie Leenhouts Oostburg. 27 sept. *69 Burg. Gratamastr. 18 Condoleantieadres Beeckmanstraat 3. Aardenburg De teraardebestelling zal plaatshebben DV op dinsdag 30 septem ber 1969, om 15.00 uur. Vertrek vanaf herv. kerkcentrum te Oost burg- Geen bloemen Geen bezoek Heden overleed, na geduldig gedragen lijden, onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader BENJAMIN KOLE echtgenoot van Tannetje Ruijsaard, op de leeftijd van ruim 75 jaar. Uit aller naam, T. Kole-Ruljsaard Goes, 27 september 1969 Schengestraat 24 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes. De begrafenis, voorafgegaan door een rouwdienst in de aula van de algemene begraafplaats te Goes, zal plaatsvinden op woensdag 1 oktober 1969. te 14.00 uur. Liever geen a huis. Met diepe droefheid geven wy kennis, dat na een kortstondige ziekte van ons is heen gegaan, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader op de leeftijd van bijna 66 jaar. Vlissingen: S. S. Bruijnooge- van Overbeeke J. S. Verduijn- Bruijnooge I. J. Verduijn Jan Leendert Sjoerd Terneuzen: M. J. Adriaanse- Bruijnooge J. V. Adriaanse Victor Vlissingen, 27 sept. '69 P. Krugerstraat 346 De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 1 oktober, om 14.15 uur. op de al gemene begraafplaats. Vertrek van huis om 14.00 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden is, zacht en kalm, van ons heenge gaan. onze geliefde broeder en oom in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, C. N. van Baalen- Kristelijn Domburg, 27 sept. 1969 ,Ter Mantelinge' Correspondentieadres Mr dr Meslaan 29 Heinkenszand De begrafenis zal DV plaatshebben op woens dag 1 oktober, om 13.00 uur, op de algemene begraafplaats te Hein kenszand. Na de begrafenis ge legenheid tot condole ren in het dienstgebouw van de Ned. herv. kerk. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons oud bestuurslid en oprichter van onze afdeling JOOST DE NOOIJER Zijn vriendschap en ac tiviteit voor onze bond, zullen wij ons steeds blijven herinneren. Het bestuur afd, Vlissingen Alg. Bond Mercurius. Vlissingen, 27 sept. "69 G. de Greef, arts, wegens ziekte GEEN PRAKTIJK. Heden overleed, nog onverwacht, zacht en kalm, onze lieve, zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader Goes: T. Mondeel-Robeis H. J. Olivier-Mondeel J. N. Olivier I. J. Mondeel C. J. Mondeel- van Oosten En kieinkinderen Goes, 27 sept. 1969 Schengestraat 58 De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 30 september 1969 om 1 uur, op de alge mene begraafplaats te Goes. Wij vragen voor spoedige indiensttreding Schriftelijke of telefonische sollicitaties te richten aan Stigter+ Messemaeckers Rotterdam N.V. Verwarmingstechniek Magdnlenastraat 11, Goes telefoon (01100) 8923 PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 19