WAARSCHUWENDE GELUIDEN UIT ACHTERLAND ROTTERDAM Haveiiontwikkeling niet verheven tot doel op zichzelf Expansietempo van de uitvoer stimuleerde de hoogcon iuctmir BURGEMEESTER THOMASSEN IN BELEIDSNOTA HAVENBEDRIJF: TIEN MAAL UITGEBROKEN HAAL METEEN EEN NIJMMEll BIJ UW KIOSK BESLISSING RIJNP00RTHAVEN MOET OP KORTE TERMIJN VALLEN Prijzen komen in stiller vaarwater Rotterdam houdt vast aan eigen World Trade Center BERGMAN'S CR0TE STILTE' OP HET VIISSINGSE WITTE DOEK LOODZWARE REACTOREN VERLATEN GOES m CV-plannen Even belten! VM'estelle NV 91100-6995 KACHELS KIJKEN GEL0K VOOR WARMTE ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 ADVERTENTIE ROTTERDAM (GPD) De kracht van Rotterdam is dat het de rol van continentale haven vervuld en met de groeiende economische integratie in Rotterdam deze rol in steeds toenemende mate behoort te vervullen. Evenmin als grote naties zich kunnen onttrekken aan door hen soms niet geambieerde internationale verantwoordelijkhe den, zo is het ook onmogelijk dat Rotterdam zich aan zijn verplichtin gen tegenover het achterland onttrekt. stalleerde commissi'.- zeejagyenoverleg zou hiertoe naar zijn mening kunnen! bijdragen De heerThomassen verzet zich tegen de kritiek als zou de indus trievestiging in de Hoeksche Waard, waar een kanaal voor schepen van 60 tot 70.000 ton zou moeten komen, ten on rechte onder de Rotteidamse invloeds sfeer worden gebraont Als schrijvers van recente rapporten, zo zegt hij, liet laten vallen op ilo Hoeksche Waard dan staat hun geen coh- •ontic met enig ander Nederlands engebied voor ogen. Het gaat htm uitsluitend om -iggieiiK-ra tic-industrie ën die de nabijheid van een industrieel complex als Botlek en Europoort niet kunnen missen. Het gaat om industrie ën die of nabij Rotterdam, o! in liet buitenland kans van slagen hehlien. Westerschelie Dat zegt burgemecst.ei W. Thomassen van Rotterdam in zijn beleidsnota voor, het havenlieilrijr, waarin hij zich onder meer verzet tegen tie gedachte als zou ha ven ontwikkeling lot een doel op zich zelf worden verheven. De ontwikkeling van de haven kan slechts worden be schouwd ais een middel opi het econo mische leven van een plaats, regio, land of continent te ne\ m-deren, naar ge lang van de eeonomisch-ruimfelijke functie van de het rokken haven. Ro'- terdam heeft er zelf belang hij, aldus de heer Thomassen, als de met deze ontwikkeling samenhangende economi sche uitstraling in liet hele Rijn-Maas- Sehclde-della en in andere en potentiële havengebieden tot g-iding komt Tekort Rotterdam, zo zegt de heer Thomassen m be'eidsno' ji.pt met een ern stig teekort aan ruimte voor havens en havenindustrieën. Het geldt vooral voor de noordelijke delta, "/aar een aantal grote bedrijven on spoedige beslissingen over het tweede deel van de Maasvlakte en de industrialisering' van de Hoekse Waard aandringt. Waarschuwende ge luiden bereiken ons ook aldus de heer Thomassen, uit het achterland, dat in dal erhand wijst op de Europese rol die Rotterdam mede dient te vervullen. Waard toelating verdienen als niet eerst I was aangetoond dat vestiging elders m: Nederland uitgesloten is Indien werke lijk de keus moet orden gemaakt tus sen verlies voor Nederland of vestiging in de noordelijke delta, zo zegt Rotter dams burgemeester, dan zal de beslis sing een regeringsbesluit moeten zijn. Wie meent, zo voegt hit eraan toe, dat! de bestuurders en medewerkers van Rotterdam deze omitting niet delen, l vergist zich Samenwerking-CQÖrdinatie De heer Thomassen betreurt het dat het ten aanzien van havenbeheer en haven- ontwikkeling geen organisatorisch goed gefimdeerde vorm van samenwerking en' coördinaetie bestaat. De in 1968 geïn- Burgemeester Thomassen spreekt zich in zijn nota niet duidelijk uit voor of tegen de gedachte voor de Westerschel- de een afzonderlijke corporatie te vor men in plaats van een havenschap voor de gehele delta. Hij is van mening dat de ontwikkeling van de opvattingen hierover niet in negatieve zin mag wor den beïnvloed door het actuele probleem dat nu in het overicg'rgaan aan de or-1 de is: de poging orii een gezamenlijk; deltae-geluïd te laten horen over het, plan 2000 en de daaraan ten grond slag liggende geschriften. (NIEUWE REVU 40) Voor abonnement op NIEUWE REVU - postbus 497 - Amsterda Aan de geïnteresseerde lezer van NIEUWE REVU Rotterdamse nota havenbeleid: v-i i [zeeschip ln Rotterdam is weer sterk Container naven op gestegen. In de eerste vier maanden van 11968 bedroeg het brutogewicht rond n11oe>rt Rnffprnnms 259.000 ton: over dezelfde periode in dit alleen Auiieruuma 'jaar was dat 541.000 ton. een groei van I I 7**L procent. Volgens de nota moet daar- sebiea onmoseLijR w nog rekening worden gehouden met O J de remmende invloed van de Amerikaan- ROTTERDAM (GPD) Op kor-,se havenstaking begin dit jaar. De con- tainercapaciteit van de wereldvloot is in te termijn zal moeten worden be- acht maanden met 70 procent gegroeid slist over het al dan „iet graven van de Rijnpoorthaven tussen I 100000 eenheden van 20 voet bedragen. iHoek van Holland en Maassluis. I De haven is. zo zegt burgemeester Antwerpen het havenbedrijf, onmisbaar. Een aantal lijn- - de Eemha- ven inmiddels uitgeput. Voor enkele .re derijen is dit al aanleiding geweest Toegeiuicht NEDERLANDSE BANK IN KWARTAALBERICHT: De knelpunten van de ha.venproble- matiek liggen niet in het noorden van het land, evenmin rond de Wes- terschclde. Rlkn vestiging in een van deze gebieden wordt ook in Rotter dam van harte toegejuicht. Knel punten zijn er wel in de noordelijke delta. Naar de mening van de heer Thomassen dient op de Maasvlakte geen vestiging te worden geaccep teerd als daar het zeer grote schip niet toe noodzaakt. Evenmin zou 'n vestiging in de Hoeksche Rotterdam studeert op een grotere veiligheid in haven (Van onze correspondent) ROTTERDAM (GPD) De gemeente. Rotterdam gaat na of liet mogelijk is1 de aan- en afvoer van sommige gevaar-! lijke en giftige stoffen, die niet bestemd zijn voor de in de Rotterdamse haven, gevestigde bedrijven of liet directe ach terland, tegen te gaan. Aldus burgemees ter Thomassen in zijn beleidsnota voor het havenbedrijf. Wat de veilgheid in de haven betreft' constateert hij dat bij plotselinge onge vallen een snelle en slagvaard.ge reac tie mogelijk is dankzij een goede sa menwerking tussen alle betrokken in stanties. Er is nog overleg gaande over het uitvaardigen van voorschriften ten aanzien van de opslag van gevaarlijke, en giftige stoffen. Daarbij wordt niet' alleen aandacht geschonken aan bulk-, goedere:-, maar ook aan stoffen die a.ls] 'stukgoed worden aan- en afgevoerd. DEN HAAG (GPD) De voortzetting van de hoogconjunctuur is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het hoge expansietempo van de uitvoer. Uit het verloop van de invoer, die tegelijkertijd een sterke stijging vertoonde, en de verdere teruggang van het overschot in het dienstenverkeer met het buitenland, waardoor de lopende reke- ning van de betalingsbalans per saldo niet verbeterde, kan tot op ze kere hoogte worden afgeleid dat ook de binnenlandse bestedingen niet onaanzienlijk zijn toegenomen. in de twaalfmaandspenode medio 1968 medio 1969 bedroeg slechts rond f50 miljoen.. Bank cle dovic/a-nbankc-n begin'juli ver zocht hel uitstaande bedrag van 'het net to buitenlands actief te beperken ATLANTA - Hebben ze Werner von Broun .ik celf naar de maan geschoten Nee, Von Braun wan delt slchts over een natuur getrouwe maquette op levensgro te schaal, van de maanlanding, die nu te zien is op een tentoonstel ling in Atlanta. Personeel Een sterke stijging van de Invoer van in vesten ngsgoederet. en van grondstof-1 fen en halffabrikaten doen een aanzien-; lijke toeneming van de particuliere in-j vesteringen in vaste activa, exclusief bouwwerken, en in voorraden vennoe-i den. Daarnaast is het particuliere ver bruik ten opzichte van een jaar gele den, na een stationair blijven in het eerste kwartaal, in het tweede kwar-i taai gestegen. De gunstige ontwikkeling van de uit-l voer is een gevolg van het hoge tem po waarin de wereldhandel zich vooral 1 sedert het tweede halfjaar 1968 uit breidt. Zonder meet mag daaruit dan| ook niet tot een versterking van dei concurrentiekracht van de Nederlandse] economie worden geconcludeerd. Medej i onder invloed van het beloop van de in voer en het dienstenverkeer was het| j surplus op de lopende rekening in het .eerste halfjaar 1969 200 miljoen klei-( ner dan een jaar tevoren. Het suplusj De personeelsbezetting in de industrie lag in het eerste kwartaal 1 procent hoger dan een jaar eerder, zodat de se dertdien opgetreden productiegroei (10 procent) vooral aan een stijging van de produktie per werknemer kan worden, toegerekend. Spanning om geld De spanning op de geld- en kapitaal markt, die zich aar het einde van het- vorig jaar voordeed en zich in het eer ste kwartaal voortzette, ntens: veerde, zich in het tweede kwartaal, zo con-] stateert de Nederlandse Bank in het; tweede kwartaalbericht nopen de eco-j nomische situatie in ons land. De kapi-l taairente nam a'anzlenlijk toe ondanks een niet onbelangrijke stijging van de, nationale liquiditéitsquote. die" is opge treden na een deling in de periode ok tober 1968 - maart 1969 Hoge kapitaalrente Dat de kapitaalrente onder deze om standigheden meer steeg dan n enkele; belangrijke landen is vermoedelijk mede te verklaren uit een toegenomen liqui diteitsvoorkeur !n verband met de on zekerheid over het toekomstige rente beloop. Ter beperking van de invloed van de hoge buitenlandse geldrenle op de lo-; kale geldmarkt heeft de Nederlandsc.he; Prijsbeweging Aan de sterke maanden van Invloed van het gevoerde prijsbeleid, na medio april'een einde. Nadat het prijs niveau van medio april 'ot medio juni ongeveer stabiel was gebleven trad in juli een daling op. die de in verband met de uitverkoop gebruikelijke daling in de ze maand enigermate overt- -' De dnar-l op volgende stijging in augustus was; kleiner dan die tn augustus ÏP^S Tweeiarig jongetje in sloof verdronken GORREDI.JK 1 ANP I De 2-jarige Arend Marco de Vries uil Gorredijk is donderdagavond spelenderwijs te water geraakt, in een sloot in zijn plaats en verdronken. VERDEELDHEID OVER OMVANG RIJNPOORT- HAVEN ROTTERDAM (GPD) Het dagelijks bestuur van Rijnmond stelt de raad in principe te besluiten tot wijzi ging van het streekplan YVestland ten behoeve van de aanleg van de Rijn- poorthaven tussen Maassluis en Hoek van Holland, in de door Rotterdam ge wenste omvang. De grootste mogelijke minderheid wil de omvang van de Rijnpoorthaven be perkt zien tot de grootte, die op Rot terdams eigen grondgebied mogelijk is. De kleinste meerderheid acht "het een plicht voor te stellen de aanleg van Rijnpoort mogelijk te maken, omdat de aanleg van deze haven nationaal econo misch een belangrijk rendement ople vert. I Het dagelijks bestuur heeft uitvoerige studies van deze containerhaven laten maken naar de economische en ruimte lijke consequenties. Daaruit blijkt dat de aanleg (volgens Rotterdam) 170 mil- i joen gulden zal kosten. Doordat het goederenverkeer via deze I haven per ton tien gulden goedkoper zal uitkomen, staat er over 25 jaar [gerekend een rendement van 450 mil joen gulden tegenover. Hetgeen overeen zou komen met het .positief saldo van de sociale baten van [tienduizend arbeidsplaatsen over geheel; Nederland en 2000 arbeidsplaatsen van mening dat me in een dichtbevolkt gebied. dement uit een oc Wanneer een containerhaven in het ien behoud van het door de recente ontwikkeling in stap overwegen is het'géboden zo zegt _„l,„ de beleidsnota, spoedig te beslissen over de OOUW an snelle contamerscne- verlenging van de kade aan de zuidzijde pen en van zeer grote container- J^griethaven, waarmee 1 1 de eerste behoefte kan worden opgevan- schepen. die de Eemhaven in Rot- gen. terdam niet kunnen bereiken. Ver- wacht wordt dat de Eemhaven. waar alle containeractiviteiten zijn gebundeld, in 1974 de maximale capaciteit zal hebben bereikt. In zijn beleidsnota wijst burgemeester Thomassen een Rijnpoorthaven, die uit sluitend op Rotterdams grondgebied komt te liggen, nadrukkelijk af. Wie thans voor zo'n kleine Rijnpoorthaven zou pleiten, zo stelt hij, wijst in feite ROTTERDAM (GPD) De %-oorberei- hel project af, zich wellicht niet rea- dingen, voor een World Trade Center liserend dat de bestelde en toekomstige containerschepen langer zuilen zijn dan het passagiersschip ,De Nieuw Amster dam. Een klein gedeelte van de haven komt. aldus de beleidsnota, te liggen op Naald- wijks grondgebied. Het gaat om 80 hec tare waar slechts enkele kassen zijn ge bouwd. Het tegen de aanleg van de Rijn- Eoorthaven gebruikte argument dat liit- reiding van de haven niet meer is te gen te gaan als hij er eenmaal is. steunt noch op feiten noch op reële verwach tingen. aldus de burgemeester. Rotterdam zal op grond van cijfers over het toekomstige containerver voer met het Rijnpoortcomplex gedu rende vele jaren in de behoefte aan faciliteiten kunnen voorzien. Boven dien is de heer Thomassen van me ning dat latere uitbreiding van het havencomplex nooit rendabel te ma ken is. Gelet op de nationale en inter- nationele betekenis van het tuin bouwbedrijf in het Westland dient zo'n uitbreiding ook niet te worden nagestreefd, aldus de nota. De aan- en afvoer van containers per in Rotterdam zijn zo ver gevorderd, dat een leidinggevende figuur kan wor den aangetrokken, die zich geheel aan het project kan wijden. Intussen is liet nog niet bekend of de minister van economische zaken van plan is verte genwoordigers van Amsterdam en Rot terdam bijeen te brengen voor een nieuw gesprek over een gecoördineerd optre den bij de vestiging van een wereld handelscentrum. Dat schrijft burgemeester W. Thomas sen in zijn beleidsnota voor het haven bedrijf. in augustus heeft Amsterdam een begin gemaakt met de acquisitie, zonder acht te slaan op de opvatting van de minister van economische zaken dat er één nationaal World Trade Cen ter zou komen en aan de wenselijk heid van een' met Rotterdam gecoördi neerd optreden. Rotterdam had de minis ter begin augustus laten weten, dat het bereid was aan de totstandkoming van een nationaal wereldhandelscentrum mee te werken, maar het had toen te vens te kennen gegeven dat een der gelijk centrum het best in een centraal complex in Rotterdam tot zijn recht zou komen. Rotterdam houdt, zo blijkt uit de beleidsnota, vast aan de oor spronkelijke plannen aan de Leuveha- ven. Met de twee bedrijven die daartoe moeten worden verplaatst word: nog onderhandeld over een nieuwe vestiging. tADVERTENTIE ;n dit verlies aan ren-1 jgpunt van spreiding -karakter in de noor- jbloe-gebied zou worden aangelegd, zijn delijke delta voor lief moet nemen, de baten de helft lager. De minderheid Ook in de verschillende raadscommis- het dagelijks bestuur van Rijnmond sies van de Rijnmondraad blijkt een- recommitteerden iszelf de vèrdeeldheid te bestaan. (de socialistische Films in Midden-Zeeland f ADVERTENTIE i Maft Helm heeft het in Middelburg wel goed geschoten De beroemde film ,De Grote Stilte' van Ingmar Bergman, draait deze week in Alhambra te Vlissingen, Deze film, waarin Ingrid Thulin, Gunnel Lindblom, Jörgen Lind- ström, Birger Malmsten en Haken Jahnberg, de hoofdrollen vertol ken, gaat over drie mensen, die noodgedwongen in Timuka (een verzonnen land met een verzonnen taal) moeten overblijven. Deze drie mensen i twee zusters en een zoontjeverstaan de taal van het land niet en zijn dus volkomen op elkaar aangewezen. De ene zuster is nog ziekelijk aangelegd en koestert een gro te genegenheid voor de andere zuste- (Anna). Anna daarmtegen is nogal le venslustig en frivool en zoekt avontu ren met mannen Tussen deze twee men sen scharrelt het zoontje door. Matt Helm heeft he' m City te Mid delburg weer gc-J geschoten. DeaD Martin slaat zich i i de persoon van Matt Helm kolderiek en bijgestaan door veel vrouwelijk schoon door de schijnbaar onoverkomelijke moeilijk heden. Het is nlc'i de bedoeling van de makers van dc film dat deze enig zins James Bond achtige film se rieus wordt genomen Zo'n slordige drie duizend jaar geleden eindigde in het beschaafde China een schatrijke keizer-dvnastie. Vanzelfspre kend heeft deze dynastie een aardige grijpstuiver aan belastinggelden ach- terovergedrukt. De traag is alleen .waar is die grijpstuiver gobieven.' Het ant- woord op deze vraag is ook niet zo moei lijk want er bestaat een medaillon waar 1 dc bergplaats in gegraveerd staat. Om deze medaillon dramt de film .Dp hel j van Macao.die deze week in Alham-; bra wordt vertoond en waarin Robert Stack. Elke Sonimt-; en Nancy Kwam de hoofdrollen ver'olio-n De film voert de kijklustige» door de sinistere en exotische wereld van C'hina, langs de speelbanken on strip-tease tenten van Macao en langs de geheimzinnige pago des. ln Grand Goes doet Krank Sinatra in de rol van de super harde detective Tony Rome onder water s'-n sinistere ontdek king. Een poedelnaakte vrouw ligt met een blok cement aan haar voeten op de zeebodem en is uiteraard dood. Je bent detective of je bent hei niet en dus ver geet Tony vlug liet ooi-spronkelijke doel van zijn komst (zoeken naar een schat) en gaat op zoek naar de daders Tijdens zijn onderzoek, waarin op een gegeven nioment Tony zelf van dc moora wordt verdacht door,..,,natuurlijk de politie, maakt hij kennis met een beeldschone zij het aan drank verslaafde vrouw: de kleine Raquel Welen. De zaak wordt er niet gemakkelijker door Het deftige Sint-Gregory Hotel in New Orleans is liet, omstreden knelpunt uit de film .Hotel', die deze week in City draait. Rod Taylor n Catherne Spaak nemen in deze film de. hoofdrollen voor hun rekening. I)e moeilijkheid met het deftige hotel is dat tie centjes op zijn en voor tie eigena.it- .«.it er titel veel ders op dan de boel te verkopen, vraag is alleen. ,aan e.u-V Ook in tie telwercld (en dan nog wel tie deftige) blijkt dat gekronkel en geintrigeer tot de in., i.ale bezigheden Iv-horcn. O.y -wu.i ook .De "-.luokzolcle; per' griezelfilm waarin Gig Young an Carta Lynley de hoofdrollen vertolken. Eigenlijk is het geen spookzolder maar een heel spookhuis >it huis, behorende bij- een molen en geiegen op een stil ei landje, is het erfclem voor Susannah, die getrouwd is met de journalist Kel- Cenmaal bil hun erfgoed aangeko- 'olijkt dat de bevolking nog al vij- tegenover hen staat. Volgens dt irod3el rust er op het huis en de jiers een vloek het begin lijkt het er ook wel een beetje op dat de dorpelingen gelijk hebben Al spoedig blijkt dat er meer achter steekt Honderd van die ouderwetse geweer tjes kunnen aanleiding zijn tot moord annex vechtpartijen. Dit blijkt ten minste uit de film .100 geweren', die deze week in Grand te Goes wordt vertoond. ZAAGMOLENSTRAAT 1 - GOES ■S Jim Brown. Raquel Welch, Burt Rev nold en anderen brengen u naar de Mexicaanse staat s&nora. van 1912 die het zwaar te verduren heeft onder de, lyran generaal Verdugo Deze Verdugoi heeft, zoals nu nog wel eens in dat soort landen gebeurt, de touwtjes strak in| handen. Nog wel. maar daar kan spoe dig een eind aan komen De opstande- lingen hebben, door een bankoverval, de beschikking over honderd geweren gekregen. .Samurai piraat is ue zondagmiddag-1 produktie van Alhambra. De hoofdfi guur is ene Luzon, die, verdacht van zeeroof, wordt veroordeeld tot de brand stapel. Na het blussen van het vuurtje blijkt de ton, waarin de stoffelijke res ten van Luzon hadden moeten zitten, ge heel leeg te zijn. Ach. als je toch van zeeroof wordt verdacht, waarom zou i het dan niet echt doen Grand levert zondagmiddag .De slag; aan de bloedkust'. Een onderzeeboot nadert de kust van en tloor Japan be zet eiland. De onderzeeboot is niet van de Japanners en het zit er dus in dal! het hommeles wordt (alles speelt zïch| tijdens de tweede wereldoorlog af). GOES Op liet terrein van de Goese AKE-fabrieken heeft vrijdag een bui tengewoon zwaar transport plaats gevonden. Twee reactoren moesten uit tie fabriek wordc-n gehaald, over liet terrein worden vervoerd en op een motordokschuit worden gelegd. De reactoren wegen ieder 30 ton, ze zijn 13 meter lang en hebben een doorsnee van 4,5 meter. Fabriekskranen plaatsten de gevaar tes op een wagen en toen de wagen naar dc waterkant was versleept, werden de reusachtige cilinders door nieuwe kranen op het vaartuig ge deponeerd. Het transport werd ver zorgd door expeditiebedrijf J. H. Roose. De reactoren zijn bestemd voor de Gulf-raffinaderij in de Botlek. Wal Gulf ermee gaat doen, weet men bij de akf niet. Het is gebruikelijk, dat chemische bedrijven bij de bestelling van apparatuur alleen aan de fabri" kant zeggen aan welke eisen de ap- S araten moeten voldoen. Om be- rijfsspionage' te voorkomen, wordt er nooit precies gezegd, hoe en waar voor dergelijke reactoren gebruik' zullen worden. De reactoren voor Gulf moeten kun nen functioneren bij een tempera tuur van 650 graden. De builenman- tel is vervaardigd uit een legering van chroom-nikkelstaal De binnen zijde bestaat uit geperforeerd chroomstaai De reactoren zullen op het terrein van de Gulf worden voor zien van de technische .ingewanden' Voor maandag heeft de AKF weer 'n wonderlijk transport op het program ma staan. Dan zullen vijf zoutindam- pers. met ieder een gewicht tussen de 30 en de 50 ton in twee schepen worden geborgen om naar Stade I Duitsland) te worden gebracht. Eén van beide schepen zal 750 ton meten. Dat is te groot om in de Goese sluis te kunnen worden ge schut. Beide sluisdeuren zullen dan ook moeten worden geopend, zodat het vaartuig bij gelijk water binnen kan varen. kachelshow nieuwe modellen GASHAARDEN Noordpoortstraat 2 Telefoon 2093 Middelburg j Laat u eens vrijblijvend voorlichten voor het nieuwe stookseizoen, De tocht naai Duitsland zullen de beide schepen voor een deel door de DDR moeten maken De vijl zoutindampers vormen de voltooiing van de tweede grote op dracht voor de bouw van zoutindam pers voor de AKF. De eerste gin gen vorig jaar naar Engeland. Aan het eind van dit jaar komen in de fabriek de grootste indampers ge reed, die men tot nu toe heeft ge maakt. De produkten zijn bestemd voor Hengelo. Kerkelijke mutaties NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te I.Tsselmuiden P. Koeman te Bruchem - Kerkwijk. Bedankt voor Nieuw Stadskanaal J. P. van Room te Katwijk aan zee. Bedankt voor Neer langbroek T J. Kamerbeek te Rouveen. Beroepen te Renkum. C. Baas te Nieu- werkerk aan de IJsel. GEREFORMEERDE KERKEN Aan de v. u. te Amsterdam slaagden voor het kandidaats-examen theologie de heren W. J. Dijk te Amsterdam. J. Dijkstra ie Amstelveen en J. G. Ki Littooy te Rijssen. Bedankt voor Voor schoten. P. Reedijk te Hoogezand-Sap- pemeer. Benoemd tot hulpprediker te Oostzaan. dr J. H, Becker te Nieuwerkerk, die deze benoeming heeft aangenomen. GEREF. KEKKEN VRIJGEM. I beroepen te Fergus-Guelph. Ontario (Canada) W. W. J. van Oene te New- I Westminster 'Brits Columbia) voorheen j predikant te Schiedam. Aangenomen jnaar Coaldale Alberta (Canada). M. van Beveren te Fergus-Guelph Orita. 1 rio Canadavoorheen te Vrouwenpol der. ONTMMTINCCDAG GEREF. VROUWENVERENIGINGEN IN VLISSINGEN De Zeeuwse gereformeerde vrouwenve renigingen houden aanstaande dinsdag in de Petruskerk aan de Paul Krusrer- straat in Vlissingen de jaarlijkse ont moetingsdag. De morgenvergadering half elf bevat onder meer een inlei ding van de heer G. J. Boot. oud-bursre- meester van Hilversum, over .Christen dom, een rijke godsdienst.' De middag vergadering begint om twee uur. Er Is onder meer zang door een dameskoor en een kledingshow van honderd jaar voor Christus tot heden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9