Zwaarste verliezen voor de grootste fruitbedrijven C. P. Buys nam jaar afscheid na ruim vijftig van de PZC PZC lees die krant CBTB-ONDERZOEK MAR SITUATIE FRUITTEELT P. Balkenende: afscheid van Wissenkerke VETERANENCLUB OUD-M'BURG VIERT HET 45-JARIG BESTAAN Streekfederatie PvdA Z.-Vlaanderen schrijft de kamer over herindeling Bouw technische school Middelburg is aanbesteed VLISSINGSE KINDEREN PLUKTEN VOOR f 300 AAN GLADIOLEN KADER METAALBEDRIJFSBOND OVER MEDEZEGGENSCHAP RAAD HULST LANG IN DEBAT OVER SUBSIDIE CARNAVAL 1,2 miljoen voor nieuwe lagere school beschikbaar 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1969 Minister moet nu maatregelen nemen GOES De verliezen in de fruit teelt beperken zich niet tot de klei nere of minder goed geleide bedrij ven. Dit is gebleken uit een door de Zeeuwse CBTB ingesteld onder zoek. Juist de grotere goed opge zette fruitteeltbedrijven boven de tien ha blijken nu met de grootste verliezen te moeten werken. Het gemiddelde arbeidsinkomen in 1967 voor de bedrijven tussen de 13-18 ha, die bij het onderzoek waren be trokken is 24.000.- negatief. Tevens bleek uit het onderzoek, dat de fruittelers momenteel bezig niet het vierde achtereenvolgende jaar met slech te inkomsten. Gebleken is, dat een zeer groot gedeelte van de bedrijven aan het einde is gekomen van hun incasserings vermogen. Het moderamen van de Zeeuwse CBTB heeft in een spoedvergadering, samen met enkele fruittelers en leden van de fruitteeltcommissie, zich ernstig bera den over de catastrofale gevolgen, die de fruitteelt boven l et hoofd hangen. Uitdrukkelijk werd ei in deze bijeen komst op gewezen dat wij niet meer zitten in de sfeer van een .verbeteren van maatregelen' maar in de sfeer van een lenigen van de cute nood. Het gaat momenteel over het behoud of de ondergang van oen bedrijfstak waar duizenden hun bestaan in vinden. In alle ernst vroeg men zich af, of de overheid het zich kan permitteren, dat deze bedrijfstak geheel ten gronde gaat. En als vanzelf komt dan de vergelij king met het Verolir.e Concern, waar de overheid ook bijspringt om de werk gelegenheid veilig te stellen. De hoofdoorzaak van de moeilijkheden, waarin de fruitteelt verkeert is gele gen in de grote overschotten van het fruit in de EEG, ontstaan door de ge subsidieerde aanplantïugen van enke'.e jaren geleden m Frankrijk. Vooral in jaren, dat er sprake is van een goede oogst wordt de Europese markt over stroomd met fruit. Tussen de EEG-lan- den zijn er geen gi ensbelemmeringen meer voor het fruit, zodat er een bik kelharde concurrentie is ontstaan. Een concurrentie die vertroebeld wordt door allerlei bijzondere maatregelen die de Franse overheid ten gunste van haar boeren treft. de minister er op gewezen worden dat het gehele landbouw bedrijfsleven eist dat ook voor Nederland op klasse 1 wordt geintervenieerd. Dit kan enige verlichting geven op korte termijn en deze maatregel gedoogt dan ook geen enkele uitstel. De minister van landbouw is volgens de CBTB momenteel ook in de gelegen heid op Europees niveau te tonen, dat de fruitteelt hem ter harte gaat. Als voorzitter van de Raad van Ministers wordt nu door het bedrijfsleven ver wacht. dat hij alles zal doen om een Europese rooiregeling tot stand te bren gen. De rooiregeling in Nederland heeft nut tig gewerkt, doch effect zal het pas sorteren wanneer in de gehele EEG een dergelijke regeling van kracht wordt. De fruitteelt in Nederland staat op springen, zowel economisch als ook het geduld van de telers zelf, de minister zal er goed aan doen zich dit te reali seren en direct tot maatregelen over te gaan. De situatie moet op vele bedrijven zo-i danig zijn, dat men in aanmerking voor deze regeling komt. De Zeeuwse CBTB acht het ook noodzakelijk, dat de fruit telers, die financieel vast zitten of spoe dig vast dreigen te lopen, een aanvraag indienen. Dit in de eerste plaats ter- wille van hunzelf en van hun gezin. Doch daarnaast ook om de overheid duidelijk met de nood in deze bedrijfs tak te confronteren Anders kan Je overheid zich er te gemakkelijk ach ter verschuilen dat het niet de nood nog wel wat zal meevallen omdat er nog zo weinig ondernemers uit deze be drijfstak van de aanwezige mogelijkhe den gebruik maakt. Er werd op gewezen, dat de Rijks groepsregeling Zelfstandigen bijstand kan bieden met het periodiek verstrek ken van levensonderhoud, alsook met het verstrekken van bedrijfskapitaal op zodanige voorwaarden, dat de lasten daarvan voor het bedrijf niet te gaan worden Kanaalvissers: wedstrijd op 4 oktober Steun Nu de financiële nood op vele bedrij ven zeer hoog is gestegen overwoog Zeeuwse CBTB uitvoerig, hoe op KAPELLE Zaterdag 4 oktober or ganiseert de hcngelsportvereniging ,De Kapelse Ka naai vissers" in het kanaal door Zuid-Beveland haar elfde interna tionale hengelwedstrijd. Voor de enkele honderden sportvissers die voor dit con cours worden verwachc, zal dat de no dige spanning meebrengen, omdat deze wedstrijd weer als laatste in een serie bepalend is voor het Deltakampioen- scnap. De wedstrijd begint om één uur en zal drie uur in beslag nemen. By dit con- ■aar cours gaat het niet alleen om de per- soonlijke prestatie, er is ook een ver- j enigingswedstrijd aan verbonden, ter- wijl voorts vijf >ndividuële vissers nog Ueerz Gunst jin kunnen schrijven voor het korps* vissen. Van Belgische zijde worden er De Zeeuwse CBTJ5 wil nogmaals on- v'eel deelnemers" verwacht Maar het derstrepen, dat de mogelijkheden van rullen met alleen onze Zuiderburen zijn, de bijstandswet niet als een gunst doch als 'een recht moeten worden gezien. Dat dit voor de fruittelers te meer geldt omdat de ooi-zaak van hun moei lijkheden in hoofdzaak, ligt in de sub sidiëringen uit voorgaande jaren van de overheid in een ander EEG-land. Van dit recht dient men dan ook gebruik ook de Brabantse Westhoek zal flin! vertegenwoordigd zijn, terwijl er ver der vanuit eigen omgeving veel henge laars hun geluk zuilen komen beproe ven. Om alles weer in goede banen te leiden, is de wedstrijdorganisatie al we ken in de weer. Het voorbereidende werk is een eind kiaar en het waeli- op mooi weer. Zowel .Met verwondering werd er kennis van genomen dat volgens een gehouden en quête nog een slechts zeer beperkt aan tal aanvragen bij de Rijksgroepsrege ling Zelfstandigen van de ABW is in- maken. De economische-socTale voor-de prijswinnaars als voor de verloting gediend. Als belangrijkste reden hiertoo lichters van de star.doiganisaties zullen die men er aan heeft verbonden, werd verondersteld, dat zeer vele fruit-1 de individuele fruitteler des gevraagd en fraai prijzenpakket heschikbaar telers een enorme schroom hebben te gaarne bij het indienen van een aan-1 Na afloop zal burgemeester H. G. var overwinnen alvorens ze er toe over- vrage helpen en dit desgewenst voor Saijlekom in hotel ,f)» Zwaan' de nrij- gaan om een aanvraag in te dienen, hem verzorgen. j zen uitreiken. JE MOET MAAR ZIEN DAT JE HIER WEGKOMT' Klasse 1 Met name het verschil van de toepas sing van de interventleregeling (het uit de markt nemen van het fruit bij een bepaalde te lage prijs) is een ernstige grief. In Frankrijk intervenieert men óp klasse I, de Nederlandse minister van landbouw heeft de interventie op klasse II gesteld. Dit verschil betekent een bevoordeling van plxn 7 cent per kilogram voor de Franse fruittelers. In het kader van de EEG-bepalingen heeft onze minister van landbouw het recht ook voor Neder land de interventie op klasse I te zet ten. Met de grootst mogelijke klem zal WISSEN KERKE In de raadszaal van Wissenkerke is vrijdagmorgen af scheid genomen van de heer P. Balken ende. commies-ontvanger bij de gemeen te wegens zijn vertrek op 1 oktober aanstaande naar de provinciale griffie te Middelburg. Het afscheid vond plaats in aanwezigheid van onder meer burge- - meester P. Wisse, beide wethouders, oud-burgemeester J. van Halst en het voltallig gemreentepersoneel. In zijn toespraak memoreerde de heer Wisse de ambtelijke loopbaan van de heer Balkenende, die 22 jaar geleden, op 1 oktober 1947 op het gemeentehuis van Wissenkerke in dienst trad. Hij was onder andere waarnemend secretaris, ambtenaar van de burgerlijke stand, afgevaardigde van de stichting bejaar denzorg Kamperland. ,U hebt de finan ciële gemeente-administratie op zeer goede wijze verzorgd', aldus burgemees ter Wisse. Het college van b en w is trots op zo weinig kritiek op de jaarlijkse gemeen tebegroting, zo ging de burgemeester verder, die ook wees op het belangrijke werk dat de heer Balkenende de laatste jaren voor de recreatie heeft verricht. De heer Wisse bracht de scheidende ambtenaar dank voor zijn collegialiteit, waarna hij hem namens het gemeente- personeel een cadeau onder couvert overhandigde. Mevrouw J. Meulenberg-de Regt over handigde namens het gemeenteperso- neel een boeket aan mevrouw Balken ende-Van Zee. In zijn dankwoord zei de heer Balken ende onder andere dat leefbaarheid en ruimtelijke ordening 22 jaar geleden nog onbekende woorden waren. Nu is het gemeentelijk werkgebied begrensd. Hij wees er op, dat er in deze tijd veel meer voor de burgerij wordt gedaan door de overheid, zoals wat de voorzie ningen in een dorp betreft. Hij be dankte b en w voor het geschonkeq vertrouwen en collega's en overige ge- meentepersoneel voor de goede samen werking en de geschenken. BUYS EN PZC EEN BEGRIP PZC-directeur F. B. den Boer over handigt. de scheidende heer Buys een van de vele geschenken. (Foto PZC) I heei ject MIDDELBURG .-Jongen, je moet maar zien, dat je zo gauw mogelijk wegkomt, want er is hier niets te halen'. Deze raad kreeg de thans 65-jarige heer C. P. Buys van z'n hoofdboekhouder; G. K. van .Ier Weel tn.,. hij als 12-jarixi De teer D(,n Ba,r ook ilijk.se uuii automat jector aan. Voor mevrouw Buys waven bloemen. ,Een man, waar de redactie met zilveren banden mee verbonden is', zo noemde de heer C. de Voogd, dc PZC-redactie- chef. sprekend namens de administra- knaapje, in z'n korte broek nog, zijn loopbaan begon bij de NV Middelburgse Courant. De heer Buys heeft die raad niet opgevolgd: vrijdagmiddag nam hij als procuratiehouder afscheid van het bedrijf, eerst de Middelburgse Courant, later'de PZC, waaraan hij onafgebroken bijna een mensenleeftijd, namelijk ruim 52 jaar, zijn beste brachten gaf l ,In die 52 jaar heeft u zich doen kennen als een zeer prettig medewerker. U was één van de steunpilaren van het bedrijf, iemand op wie men kon vertrouwen', zwaaide PZC-directeur F. B den Boer de heer Buys lof toe. .U heeft heel wat stormen over uw hoofd zien gaan, met name de liquidatie van de Middelburgse Courant en de opbouw van de PZC. Met onverstoorbare kalmte en rust heeft u zich er door geslagen', verklaarde de heer Den Boer. ,De naam Buys en de PZC zijn een begrip geworden. Beiden zijn onaf scheidelijk', verzekerde de directeur, die de heer Buys voor alles wat liij deed hartelijk dankte en die dank: vergezeld deed gaan van een envelop pe niet inhoud. ,Om het atselieid wat tie Jje rec|actie en 'iet technisch perso- gemakkchjker te maken voegde de neel van hel viissinese bedrijf, de heer lieer Den Boer er aan toe. Buys. .Dank voor de wijze, waarop u brief zorgvuldig onze centen verpakte en dank voor het eindeloos geduld, dat u MIDDELBURG Geseten in een wel de leeftijd (voor velen variërend van oude Walcherse huifkar, waarin het 60 tot 80 jaar, een te groot woordje bestuur zetelt, en een versierde open meespreken. Toch willen de veteranen landuuwer zullen bijna 50 leden vin hun steentje voor de medemens blij er voor, die de vroegere directeur Middelburgse Courant (ds S. S. Smeding die om gezondheidsredenen niet zelf aanwezig kon zijn; had gestuurd. De vroegere directeur verzekerde, dat hij uitstekend met de heer Buys samenge werkt had. Hij meende, dat de schei dende procuratiehouder voldeed aan de vereisten, waaraan hij moest voldoen: allesomvattende deskundigheid, volstrek te betrouwbaarheid en taaie vasthou dendheid. Sinds 1922 hebben we samen in en voor het bedrijf gewerkt en ik ge loof, dat er hier niet veel aanwezig zijn, die ons dat kunnen nazetten', merkte PZC-directeui W. de Pagter op. ,Er is veel veranderd in al die jaren, dat we samenwerkten, niet alleen in de kleine kring maar ook in de grote wereld er omheen. Het was soms niet gemakkelijk ons aan tc passen, we moesten trachten het goe de in al die veranderingen te waarde ren en over wat ons minder goed voorkwam niet al te veel te zeggen'. De heer De Pagter dankte de heer Buys voor de goede verstandhouding. ,L"\v parate bedrijfskennis heb ik altijd enorm gevonden', erzekerde bureau- chef J. J. Rijksc, die namens het perso neel van de PZC en drukkerij den Boer te Middelburg gelukwensen aanbood. ,ln de vier jaar, dat we samenwerkten, heb ik schaamteloos gebruik gemaakt van die kennis'. Namens het personeel (ad ministratie PZC en Ja Den Boer, buiten dienst, redacties Middelburg, Goes co Terneuzen en de buitendienst) bood de met ons had bij her invullen van de di verse papieren",' aldus de heer De Voogd, die enkele oude prentenboeken overhan digde. Nadat de heer Buys een dank woord had gesproken kwamen nog vele personeelsleden en relaties de scheiden de procuratiehouder bedanken. BRESKENS 'Tijdens de vergadering van de streekfederatie West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de PvdA is langdurig gedebatteerd over de herindeling en dë onlangs gehouden hearing van ae leden der eerste kamer. Op voorstel van le heer \Y. C. van der Hooft werd, bij meerderheid van stem men besloten een brier te zenden aan de fractieleden van de eerste kanier van de partij niet hel verzoek het wetsont werp te aanvaarden, zoals dat door de tweede kanier reeds wat besloten, niet, omdat men nu bepaald zo gelukkig was met de uitslag, maar, omdat een verwer ping in zijn totaliteit zou resulteren in een nog groter bestuurlijke moeilijkheid. Via de verschillende partijkanalen zal op de gewestelijke vergadering op 6 de cember in Goes de aandacht worden ge vestigd op de benarde toestand rondom Rijksweg 58 en tevens aandacht worden gvraagd voor een betere coördinatie van het openbaar vervoer. De vergadering, dia gehouden werd in gebouw: .Goedertijt' te Breskens. werd geopend door de heer J. Keijmel uit Aardenburg, waarna lange tijd van ge dachte werd gewisseld over de kandi daatstelling voor de komende verkiezing van de provinciale staten. Aan het Zeeuws federatiebestuur zal voorgesteld worden om de leden van de staten, die zich weer herkiesbaar stellen, kan didaat te stellen -voor de nieuwe zit tingsperiode. Daarnaast werden kandi daat gesteld mevrouw Van Zanten-Leij- sen uit Vlissingen, J. Vergouwe uit Breskens. R. de Roo uit Goes, burge meester Boersnia uit Brouwershaven, E. J. Prins uit Goes R Wastervall uit Cadzand. A. van Overbeeke uit Kruinin- gen. E de Priester uit Vlissingen. zus ter M. Bos uit Schoondijke, J. Geertse uit Vlissingen, J. van Houte uit Cad zand. J. de Lijser uit Cadzand en J. Casteleijn uit Groede en mevrouw N. Ivens van der Wiel uit Cadzand. Met tertijd zal door het Zeeuws federatiebe stuur een groslijst worden samengesteld die zal resulteren in een definitieve sa menstelling van de lijst, waarbij reke ning zal worden gehouden met de spe ciale instelling van de kandidaten en de regionale vertegenwoordiging. Medege deeld werd nog dat liet aantal Zeeuwse slatenleden zal worden uitgebreid met drie in veerband fet de bevolkingstoe name in de provincie. De architecten prof. ir P. H. Tauber te Alkmaar en J. A. d? Bruyne i. te Goes hebben aanbesteed het bouwen van een technische school met school voor scheepswerktuigkunde te Middelburg. De uitslag der aanbesteding luidt: MACO NV, Middelburg, a ƒ4.930.000,—, b ƒ5.100.000,—; Gebr. SLruycken. Tilburg, a ƒ4.921.000,b 5.096.000,Kortewegs Bouw Mij. NV, Breda, a ƒ4.866.000,b 5.041.000,—Leenhouts Aann. bèdi*. NV, Sluis, a 4.852.000,—, b 4.952.000; Aann. bedr. W. F. Christiaansen, Vlis singen, a 4.820.000.—, b 5.100.000, Albouw NV, Breda, a 4.634.000. b 4.730.000,Van Waning Co., Rotterdam, a 4.624.000.b 4.714.000; Aann. bedr. Stegink NV, Vlissingen, a 4.620.000,b 4.810.000; NV Bato, Den Haag, a 4.614.000, b 4.714.000,—IBB, Leiden, a 4.609.000, b 4.700.000,—; Peters Aann. bedr., O.-Souburg, a 4.603.000, b 4.783.000, Amsterdamse Aann. Mij., Den Haag, a 4.602.000, b 4.692.000,Bataafschc Aann. Mij., Den Haag, a 4.594.000, b ƒ4.686.000; NV Int. Gew. Betonbouw. Breda, a 4.594.000,—. b ƒ4.686.000,—; Geer- dink Aann. bedr. NV, Rotterdam, a 4.559.000,b ƒ4.659.000,Euram, Den Haag, a ƒ4.549.000,—, b 4.640.000,-; NV Aann. bedr. A de Kok Zonen, Bergen op Zoom. ƒ4.537.000—, b ƒ4.627.000,—. De bedragen a zijn inclusief risicoverre kening, de bedragen b exclusief risi coverzekering. Alle bedragen zijn ex clusief btw. De officiële gunning van het bouwwerk aan het aannemingsbedrijf A. de Kok Zonen NV wordt op korte termijn verwacht. R-k ondernemers vergaderen GOES De Goese rooms-katholieke ondernemersvereniging gaal donderdag vergaderen over da strubbelingen, die er zijn geweest in het bestuur van de vereniging. De vergadering wordt ge houden in hotel Terminus en begint 's avonds om half neseii. Ouders aansprakelijk gesteld VLISSINGEN Het gladiolenveld van de lieer P. J. Poppe aan de Zuïdbeekseweg te Vlissingen heeft in ver schillende Vlissingse ge zinnen nogal wat op schudding veroorzaakt. Al zo'n dag of veertien waren groepjes kinderen bezig het veld van de heer Poppe een aange vreten aanzien te geven. .Sommige van die kin deren hadden wel zo'n tweehoraleerd bloemen meegenomen', vertelde ile heer Poppe. ,En dat ls allemaal nog niet zo erg als ze daarbij maar niet alle planten zouden vertrappen. Als ik zeg dat ik zo'n driehonderd gulden schade heb, dan ben ik nog aan de lage kant'. De heer Poppe, die re gelmatig door tie bewo ner van het aangrenzen- d huis weerd gewaar schuwd, ,dat er weer zo'n zwerm spreeuwen in zijn veld zat', ging eerst naar de politie. .Dat hielp echter niet zoveel. Toen heb ik twee fietsjes afgepakt er lagen er wel dertig en gezegd: .die kan je vanavond met je vader op het politiebureau gaan halen'. Ik heb toen ook zo'n vijftien namen opgeschreven. De kin derpolitie is er toen achteraan gegaan en die is niet de ouders over eengekomen dat ze zou den betalen. Het ont vangen van het geld heb ik maar aan de deur waarder overgelaten, want dat is mijn val? aiet". Voc ouders zit de zaak niet helemaal lekker. De meeste van de kinderen beweren namelijk bij hoog en bij laag dat ze voor het plukken toe stemming hebben gehad. .Niemand heeft toestem ming gehad', zegt de heer Poppe. ,Wat voor opvoeding die kinderen krijgen, weet ik niet, maar een heleboel van die gasten hadden van hun ouders een mesje meegekregen om bloemen te snijden. Eén van de ouders belde mij later op en vertel de dat iemand die bij het gladiolenveld was, zijn kind zo had afge rammeld dat het meisje in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Hij zei er toen bij dat er van betalen natuurlijk niets meer kwam. Dat zijn echter allemaal smoesjes, want van ons is er op die dag niemand op het veld geweest. Dc heb wel een keer zo'n kind. dat ik had be trapt. een oorveeg ge geven, maar daar heeft ze vast geen hersen schudding aan overge houden. Want toen ik de dag daarop weer een stel kinderen had be trapt, was zij en weer bij. Tegen de buurman zèi ze toen dat ze er niets van wist, dat ze dat niet mochten, en ik had ze notabene de dag tevoren nog een oorveeg gegeven', aldus de heer Poppe, die hoopt, dat de spreeuweninvasie' nu afgelopen zal zjjn. Studiedag in Goes Nieuwe reglementen in ondernemingsraad GOES De kaderleden van het district Breda van de nietaalbedrijfsbond NVV hebben zich vrijdag in Goes een dag be ziggehouden met de problemen, die ver hand houden met concentraties van be drijven, waarbij veel aandacht werd be steed aan de medezeggenschap van de werknemers. Districtsbestuurder H. F. Berkhout leid de 's morgens de discussie over die on derwerpen in. Hij wees erop. dat het doorgaan van concenti-aties, zonder dat daarbij enige controle kan worden uit geoefend, tegen het algemeen belang is en evenzeer tegen het belang van de in dividuele werknemer. ,De maatschappij moet streven naar wel zijn van elk individu. Als niet te con troleren grote machten streven naar deelbelangen dan komen de belangen van liet individu in het gedrang', aldus de heer Berkhout. Hij zei, dat als men ervan uitgaat, dat ieder mens gelijkwaardig is. de zeggen schap van de werknemer een eerste ver eiste is. .Als de structuur van de maat schappij verhindert, dat de zeggenschap mogelijk is, dan moet die structuur ver anderd worden'. De heer Berkhout stel de, dat de economische machthebbers zo veel kapitaal hebben, dat zij mensen kunnen wegkopen, die ,als tegenpartij optreden' en dat zij bovendien specialis ten kunnen aantrekken, die in een ge sprek tussen werkgevers én werknemers voor .betere argumenten' zorgen. De districtsbestuurder ging in op het verschijnsel van buitenlandse infiltratie van industrie. Ook sprak hij over de op name van kleine bedrijven door grotere, waarbij het risico bestaat, dat na ver loop van tijd de kleinere bedrijven wor den afgestoten. .Fuseren kan voordelen hebben, maar er moet altijd duidelijk zijn. waarom dat zo is. Dat is niet te controleren en wij kunnen te weinig weerwoord geven', constateerde de heer Berkhout. ,We hebben het recht niet vragen te stellen'. De kaderleden discussieerden na de in leiding in groepsverband over de kwes ties en na de middag beantwoordde dis trictsbestuurder F. Leemans de vragen, die waren gerezen. Deze districtsbestuur der noemde ook een aantal punten, die in het reglement voor de ondernemings raad zullen moeten worden opgenomen teneinde het goede functioneren van een ondernemingsraad te bevorderen. Eén van de' belangrijkste zaken, die de metaalbedrijfsbon cl vastgesteld wil zien, is het recht voor de georganiseerde on dernemingsraadsleden, zich in de verga dering te doen bijstaan door vakbonds deskundigen. De heer Leemans kondigde aan, dat in Zeeuwse bedrijven binnenkort de door hem genoemde lijst van or-voorwaarden zal worden besproken. Eén van de eer ste bedrijven, waar men de nieuwe pun ten in het or-reglement wil laten opne men. is de AFK te Goes. .Ons uitgangs punt is al geaccepteerd door de confes sionele bonden daar', aldus de heer Lee mans. Tijdens de pauze kregen alle aanwezi gen de NVV-brochure medezeggenschap. De studiedag werd besloten met een discussie over dit werkje. Jongen krijgt armbreuk bij voetbalspel ARNEMUTDEN De 14-jarige jongen J. Poortvliet te Arnemuiden kwam vrij dagmiddag omstreeks vijf uur tijdens voetbalspel zo te vallen dat hij een elle- 'Poogfractuiir kreeg. De jongen moest worden opgenomen in het-Gasthuis te Middelburg. Dokter J. Janse uit Nieuw en Sint-Joosland verleendeeerste hulp na het ongeval dat gebeurde op een veldje aan ae Veersedijk. Examen Voor het diploma geestelijke vorming van de cursus ter opleiding van cate cheet, slaagden de volgende cursisten: M. C'. Deurwaarder, s-Ileer Arendsker- Ue; J. C. Sloteina, HcinkenszandG. Sinke, Renessc; Juc. Sinke, Souburg; IV. A. Junielet, Bruitiisse; J. Goedege- bure, NieuwcrkerkIV'. Verwijs, Brui- nisse; F. A. Bergwei ff. Middelburg; J. C. Faas, Retraiieheinent en mevrouw M. \Y. Kaashoek-Peters, Goes. veteranenclub oud-Middelburg vandaag (zaterdag) het 1,5-jang be staan vieren. Ze gaan, zoals onze voorvaderen dat deden, spelerijden rond Walcheren in ouderwetse stijl. van verschillende Middelburgse voetbal verenigingen, mag een unicum m ons land lieten: het gebeurt zelden, dat ex- voetballers op deze manier in ecu vrien denclub bijeen blijven. Het accent van deze veteranenclub heeft altijd gelegen op het voetballen voor liefdadige doel einden, terwijl vooral gedurende de laatste jaren ruime aandacht wordt be steed aan de ontspanning. Toch is het nog met zo heel lang gele den, da! het geld bij elkaar werd ge trapt. Zo liep er een jaar of vijf terug nog een vijfmansvoorhne.de op de groene mat, waarvan de spelers tezamen ver over de 300 jaar telden... Nu gaal even- bijdragendaarom wordt er nu vandaag al spelerijdend een inzameling gehouden voor Sport Stuent Zonneveld. De tocht voert de veteranen en hun da mes naar Oranjezon, waar een brood maaltijd genuttigd wordt en vervolgens via de bossen van Domburg naar Westkapelle, waar er voor de dames een brandewijntje en voor de heren een mokje oude klare klaarstaat.. In Oost- kapelle drinken de dames vervolgens haver en hooien de mannen een krmkje bier. In hotel Zeeburg wordt er gedineerd. Het merendeel van de bestuursleden van deze ongecompliceerde vereniging van trouwe sportminnaars zit al het maximum aantal jaar, waarin de vete ranenclub bestaat, op hun zetels. Voor zitter Piet Koster is al 5 jaar de hoofdman' en Arie Jobse sr is al 1/5 jaar algemeen leid,er; verder zorgt Frans Baljeu al 35 jaar voor de penningen. Scheepvaart op Zeeuws-Vlaams kanaal gestremd SLUISKIL De scheepvaart door het kanaal door Zeeuwsch-Vlaanderen is op donderdag 2 oktober van 7 uur tot 12 uur bij Sluiskil, even ten zuiden van het zijkanaal C (naar de Axelse Sas- sing) volledig gestremd. De stremming houdt verband met het verwijderen van een zinker uit het kanaal. Afhankelijk van het verloop van de werkzaamheden kan de duur, waarin de scheepvaart zal zijn gehinderd uitlopen of korter zijn. Duizend gulden voor ,De Vossen' HULST lu de raad van Hulst, don derdagavond gehouden, keerde het raadslid W. O. Warnier zich tegen de subsidie van duizend gulden aan het carnavalseomité .De Vossen'. ,Op de be groting hebben we gezien', aldus de heer Warnier, ,dat er een behoorlijk tekort is en hij wilde dan ook voor alle zeker heid liever een subsidie, één van vijf honderd gulden toegekend zien om mee te beginnen. Wel uitte liij de kreet: .Het carnaval moet los'. Raadslid J. D. J. Martens zag liever een garantiesubsidie van duizend gulden om de carnaval in Hulst de kans le ge ven van de grond te komen cn vond het gevraagde bedrag beslist niet teveel. De heer G. A. van der Voorde antwoordde de heer Warnier: ,lk weet me nog goed te herinneren, dat de lieer Warnier van gemeentewege een carnaval uit de grond wilde stampen. Ik begrijp dan ook niet. dat hij zich nu zo fel keert tegen deze subsidie: hij weet toch al te goed wat dergelijke evenementen kostenRaads lid H. E. M. de Gucht stemde hier vol ledig mee in en stelde vraag aan de raad, wat een cai r ioptocht aan financiën moet opbren.De heer P. J. Leeraert bracht in, dat men echter niet .met het geld moet smijten voor derge lijke ondernemingen. Burgemeester P. J. G. Molthoff ant woordde hierop toch de carnaval een 1 kans te geven, daar het feest dit jaar al beter was dan het afgelopen jaar en wil de het voorstel in stemming brengen, j Zonder stemming ging het voorstel ten slotte onder de hamer door. Raadslid De Gucht zei, dat de gemeente 651,- voor het regionale woonwagen kamp van Zeeuwsch-Vlaanderen zou moeten betalen. Naar aanleiding hiervan vroeg hij wanneer het centrum wordt ingericht en waar. Burgemeester Molt hoff zei hierop, dat men nu zover is de plaats te kunnen bepalen. Hij voegde er evenwel aan toe, dat de verwerkelijking van dit woonwagenkamp nog wel enige tijd zou gaan vergen. Verder deelde hij mee, dat de rijkssubsidie voor dit pro ject gunstiger lag. dan oorspronkelijk werd gedacht. Burgemeester Molthoff kon verder nog mededelen, dat Hulst een geld lening van 1,2 miljoen gulden zal mogen afsluiten ten behoeve van de nieuwe 12-klassige lagere school, die in de Sportlaan gebouwd zal wor den. De lening zal tegen acht pro cent worden afgegeven cn ze moet. in vijfentwintig juar worden afbetaald. De heer De Gucht stelde in de rond vraag. dat het emplacement van de Nederlandse Spoorwegen NV van het Hulster station zo langzamerhand lijkt op een prairie. Burgemeester antwoord de dat hot grond van de Spoorwegen betreft, maar dat hij niettemin con tact hierover zal opnemen, Vrolijk voeg de hij er nog aan toe; ,We zullen de wet houder de prairie inzenden'. Heden nam God tot Zich onze lieve RIK Hij is 23 jaar oud geworden. ,Hij heeft hem ontrukt aan het domein van de duisternis en overgebracht naar het koninkrijk van Zijn geliefde Zoon' (Colossensen 1 13). H. H. Merkelijn J. J, Merkelijn - Flintcrnian Jet Rouwdienst dinsdag 30 september te 12.15 uur in de Johanneskerk, Bonedijkestraat. Na afloop van de dienst gelegenheid tot condoléance in ,Het Anker', naast het kerkgebouw. Wij stellen ons voor, de begrafenis in stilte te doen plaatsvinden. Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde man, onze vader en grootvader IZAK GUNST op de leeftijd van 76 jaar. Goes: W. H J. Gunst- de Buck Roosendaal: S. P. Houtekainer- Gunst A. Houtekamer Wilma Leo Goes, 26 sept. 1969 Heemisseweg 23 De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 29 september, om 14.00 uur, op de alge mene begraafplaats. Na de begrafenis gele genheid tot condoleren in de aula. Heden overleed onze beste broeder, zwager en oom, de heer IZAK GUNST op de leeftijd van 76 jaar. Goes: C. Filius-Gunst P. C. Filius S. Verhage-Gunst Middelburg: P. Gunst M. Gunst-de Graag Rijswijk: P. van Luyk-Gunst Goes: J. van der Peijl- Gunst A. C. van der Peijl Neven en nichten Goes, 26 sept. 1969 Heden nam God tot Zich, onze geliefde zwager IZAK GUNST in de ouderdom van 76 jaar. Zyn leven was dienen. J. van de Weert- dc Buck P. L. K. Mijnsbergen- de Buck A. J. Mynsbergen Goes, 26 sept. 1969

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4