Bij de Klerk geef je niet meer uit B| dan nodig is Waarom zijn Wolmerk-dragers zo vrijheidslievend? verlichting DEKLERK&ZN »1SS- tiibuiy Verkeersmaat regelen tijdens wielerrace RAAD VLISSINGEN BEPAALT DE DUURTETOESLAG OP 140 Elk kwartier Chopin op carillon van de Lange Jan WD-ER OOSTERHUIS STAPTE UIT DE VLISSINGSE GEMEENTERAAD TOPPERS Goese brandweer man na 50 jaar dienst: zilver in orde ON zuiver scheerwol VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1963 Opvallend voordelige aanbiedingen bij De Klerk. Overgordijnen en vitrage in pracht kwaliteiten. Merkdekens en Terlenka hoofdkussens. Dat alles voor prijzen waar u van op zult kijken. A. Als 9 heel bijzondere overgordijnen wilt. Sublieme kwaliteit licht-dicht satijn. Beschaafde bloemdessins. In oranje-rood en blauw-groen. 120 cm breed. Van 10,95 voor 5,80 per meter. B. Terlenka Yoiline: zeer fijn geweven vitrage van 100% polyester. Zeer sterk. 3 jaar garantie. Strijken overbodig. Afgewerkt met het beroemde loodlintje. Prachtige ivoorkleur. 300 cm hoog f 6,80 per meter 260/240 cm hoog 5,80 per meter 220/200/180 cm hoog 4,80 per meter 150 cm hoog ƒ3,80 per meter Omdat een Wolmerk-kostuum van zuiver scheerwol nu eenmaal soepeler valt dan welke andere stof ook en je je daardoor vrijer kunt bewegen. Geen wonder dat een man die werkelijk op zijn vrijheid gesteld is. gedecideerd kiest voor een kostuum van zuiver scheerwol. Vooral als het een echte Tilbury is. Met een coupe die varieert tussen beheerst eigentijds of neutraal klassiek. U moet beslist eens komen kijken. Vooral omdat er kostuums zijn v.a, 150,-. En dan zeggen ze nog vrijheid wordt duur C Dekens van zuiver wol en origineel Rhovyl (krimpvrij, heerlijk zacht en brandvrij). De maten zijn extra royaal. De prijzen zijn minimaal, litsjumeaux 220 x 240 57,50 2-persoons 200 x 240 47,50 1-persoons 170x 210 37,50 Beide kwaliteiten zijn er in 6 effen kleuren. (Schoonheidsfoutje mogelijk). D. Heerlijk zachte hoofdkussens. Terlenka. Dus stofvrij en gemakkelijk wasbaar. Per 2 stuks ƒ19,—. HflBBB» complete woninginrichting Rotterdam Binnenweg 7, te!.: 010-117700 Beijerlandselaan 72, tel.: 010-193500 Winkelcentrum Groot IJsselmonde, tèl.: 010-320502 Den Haag s Groenmarkt 29, tel.: 070-116305 Vlissingen sOude Markt 9, tel.; 01184-2162 Utrecht s Voorstraat 36, tel.: 030-14142 Hoorn Grote Noord 47, tel.: 02290-4790 De Lier «Hoofdstraat78, tel.: 01745-2272 MAIS0N 175.02.02 Verdeeldheid over verdeling MOGELIJK IN 1970 VERBETERING VAN ARODA-VELD MIDDELBURG Met Ingang van het volgende kwartaal zuUen de volgende melodieën op het speelwerk van het ca rillon van de Lange Jan te Middelburg worden gezet: a. Hele uren: Andante uit serenade op. S, L. v. Beethoven. b. Halve uren: Jeanle with the light brown hair, volksliedje. c. Kwartieren: themas van Fr. Chopin MIDDELBURG In verband met de wielerwedstrijd die op zaterdag a.s. op het Molenwater te Middelburg wordt gehouden zijn voor die dag de volgende verkeersmaatregelen genomen. Voor het Molenwater met uitzondering van het gedeelte bij de watertoren is een parkeerverbod van kracht van 12 uur tot omstreeks 17.30 uur: voor het zelfde weggedeelte is een verbod voor alle rijdende verkeer van kracht van 13.30 uur tot omstreeks 17.30 uur; ge durende de wedstrijd is op de toeleiden- de wegen het doorgaand verkeer ge stremd De bewoners van het Molenwater wor den verzocht hun voertuigen tijdig van het circuit te verwijderen. De burgemeester van Mid- denschouwen maakt bekend, dat met ingang van 1 okto ber 1969 gedurende één maand ter gemeentesecre tarie te Scharendijke voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestem mingsplan .Kerkwerve- West' met bijbehorende toe lichting en voorschriften. Gedurende genoemde ter mijn van een maand kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het ontwerp in dienen bij de gemeenteraad.. Scharendijke, 24 sept. 1969 De burgemeester voornoemd, S. Francke. lijke ordening en de fase, waarin ze verkeren plus de prioriteit die ze heb ben. Op een vraag van de heer De Pries ter werd opgemerkt, dat mogelijk in oktober de nota krotopruiming kan wor den tegemoet gezien. De raad besloot tijdens deze vergadering onder meer nog een tijdelijk ambtenaar voor civiele ver dediging aan te stellen en tot het garan deren van een lening van ruim een mil joen door de NV Sportfondsenbad-Vlis singen voor de bouw van het zwembad. In aeze vergadering werd de heer G. van Sluys tot bestuurslid van de stichting Sportbelangen benoemd. De heer Van de Sande (bp)" wees voor de stemming op, dat na benoeming van een van de kan didaten van de voordracht drie van de vijf leden van de commissie sportzaken ook lid zijn van de stichting Sportbe langen. Hij vroeg zich af: .Zal de kri tische instelling van de leden daar niet onder lijden?' Burgemeester Roemers: .Gezien de ervaringen met deze heren heb ik niet de indruk dat dit zal gebeu ren'. De raad benoemde mejuffrouw H. E. van Hoorn tot tijdelijk hoofdleidster aan de kleuterschool .Hummelhonk op de Molenberg' en mejuffrouw E. J. van der Eijk tot tijdelijk hoofdleidster aan de kleuterschool De Savornin Lohman- laan. VLISSINGEN De Vlissingse raadi, heeft donderdagmiddag met 1-5 stemmen vóór en zes stemmen tegen besloten de duurtetoeslag voor het gemeenteperso- neel te bepalen op 140 en niet op he- dragen, die naar gelang het salaris, va riëren van 1123 tot f200 (bruto). Dat Is het resultaat geweest van een dis cussie, waarin met name de vraag: .kie zen we voor procenten of eenten' op de achtergrond een rol speelde. De WD, de BP-fractie en de wethou ders I. Filius en G. Janse kozen voor een .variabel' bedrag, in samenhang met het salaris, de andere raadsleden en wet houders gaven er de voorkeur aan een zelfde bedrag van 140 te geven. Wet houder Janse wees erop. dat bij een ge lijk bedrag de laagst bezoldigde ambte naren netto ƒ118 overhouden, terwijl dat bedrag voor de hoogste ambtenaar 77 is. In het andere geval ontlopen de netto-uitkeringen elkaar veel minder: 106 voor de laagst betaalde, 110 voor de hoogst betaalde. Wethouder Smit be toogde. dat de gemeente nu de moge lijkheid had om de laagst bezoldigden, die het meest van de prijsstijgingen te lijden hebben nu wat meer te geven. Een visie, waarvoor met name ook de heer E. de Priester (pvda) zich uit sprak en waarover het PSP-raadslid L. Koster nog aantekende, dat de prijsstij gingen voor de laagst betaalden op 8.6 procent komen en voor de hoogst be taalden op niet meer dan ruim 3 pro cent van het salaris. De raad besloot donderdag de verkoop van grond in het bestemmingsplan Sou burg-Noord te delegeren aa"n b en w. voor zover het gaat om bedragen, die niet hoger liggen dan 50.000 voor in totaal per koper. Dit in afwijking van het voorstel van b en w. dat uitging van een delegatie voor een maximum bedrag van oO OOO per kavel. Komt u ook even kijken bij Pleidooi voor een beter contact met de burgerij Segeersstraat 27 MIDDELBURG Wij brengen steeds het nieuwste tegen de laagste prijs. Brushed nylon NACHTHEMDEN 7,95 Ragfijne crèpe-mousse KOUS 1,98 Nylon ONDERJURKEN fond de robe 4,50 DAMESPYJAMA'S edeldons 9,95 Jonge mode 2-delige PAKJES 27,50 GOES 4! BRABANT1A strijkplanken broodtrommels pedan lemmers IJZERHANDEL DREMPELVREES IS NIET NODIG. 100.000 cliënten-ambte naren en iedereen in vas te dienst vinden kopen zonder vooruitbetaling 'n uitkomst. Door enorme omzet werkelijk zeer la ge prijzen: kostuums, re genjassen, enz. eoz., ja ponnen, mantels, enz. B.v. u koopt contant ƒ109 of u bet. pas na 4 weken, in 12 m. termij nen 10. Meest gesor teerde zaak in dames-, heren- en kinderkleding .Victoria', Hoogstr. 97, R'dam, teL 010-117115 (3 lijnen). - Vraag gratis folder. GOES De lieer D. Nonnekes uil Goes heeft woensdagavond uit handen van burgemeester mr. F. G. A. ITuber de zilveren medaille ontvangen, die hoort bij de Orde van Oran je Nassau. De heer Nonnekes nam afscheid van de Goese brandweer, nadat liij daarbij 50 jaar dienst heeft gedaan. Tijdens de bijeen komst in de "brandweerkazerne aan de Brouwersgang nam ook de heer P. van Belnis afscheid. Het 50-jarig jubileum van de heer Nonnekes is een unicum. Tegenwoordig worden de brandweerlie den op 55-jarige leeftijd ontslag ver leend. Burgemeester Huber toonde in een kor te toespraak waardering voor het werk dat de brandweerlieden voor de Goese gemeenschap hebben gedaan. Na de uitreiking van de onderscheiding werd het woord gevoerd door brandweercom mandant D. Taekema, die de heer Non nekes een medaille voor 50 jaar trouwe dienst uitreikte. Van de personeelsver eniging was er voor de beide scheiden de brandweerlieden een geschenk en ook hun echtgenotes werden bij de hul de betrokken. L. Delft SI - Middelburg De nota naar aanleiding van 't adres van de sportverenigingen rond de behoefte aan accommodatie, kreeg van de heren G. van Sluys (pe) en E. de Priester (pvda) nog de. kant tekening, dat daarop nader kan wor den ingegaan bij de behandeling van de ia het vooruitzicht gestelde snort- nota. Wel wilde de lieer Van Sluys nog weten of liet Aroda-veld op kor te termijn verbeterd kan worden. Wethouder F. Smit zei hem, dat b en w proberen daarvoor in de begro ting van volgend jaar gelden op te Burgemeester drs D. Roemers zegde de raad naar aanleiding van een be slissing over de voorbereiding van enkele bestemmingsplannen toe, dat het col- loge een overzicht zal geven van de op drachten op het gebied van de ruimte-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 8