Ontwikkeling Westerscheldebekken kan één havenschap gewenst maken KVP-CHU- ARP gaan plaatselijk samen Veranderde straatnamen nieuw Goes: geen rompslomp bewoners Bietenwagens weer in de rij Plaats Uw Familie berichten in de PZC AGGLOMERATIE, DIE TEN OPZICHTE WATERWEGGEBIED AANVULLENDE EN TEN DELE VERGELIJKBARE FACILITEITEN ZAL KUNNEN BIEDEN' BURGEMEESTER YERSEKE STARTTE BOUW 23 HUIZEN IN ZUID-WEST ADRESWIJZIGINGEN VERZORGD DOOR GEMEENTE Samenwerking gemeente en PTT Uniek M"'" Goese lyceum won atletiekdag VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 MINISTERS IN MEMORIE VAN ANTWOORD: VLISSINGEN De ministers van verkeer en waterstaat en finan ciën, Bakker en De Block en de staatssecretaris van binnenlandse za ken V an Veen zijn van mening;, dat de ontwikkeling van het Wester- scheldebekken het in de toekomst .gewenst kan doen zijn de dan in dat gebied bestaande havenschappen tot één havenschap samen te voegen'. Het betreft hier, zo schrijven de bewindslieden, een vraag stuk dat bi het kader van de Commissie Zeehavenoverleg aan de orde zal komen en daar op nationaal niveau zal worden bezien. Onder de gegeven omstandigheden achten zij het gewenst om thans aan te vangen met twee afzonderlijke havenschappen Vlissingen en Ter- neuzen, waarmee dan tevens de nodige ervaring zal kannen worden opgedaan. Zij achten een spoedige totstandkoming van het haven schap Vlissingen urgent. In de toekomst zal het streven van de nieuwe havenschappen er op gericht zijn zo spoedig mogelijk te komen tot een agglomeratie, die ten opzichte van het Rotterdamse Waterwegge bied .aanvullende en ten dele vergelijkbare' faciliteiten kan bieden. De ministers staan niet afwijzend tegen over de gedachte om ook de minister1 van economische zaken een lid in de raad van bestuur van het havenschap te laten aanwijzen. Deelneming van ge meenten, op wier grondgebied zich het territoir van het havenschap uitstrekt, achten zij noodzakelijk. Daarom zal in ieder geval Vlissingen aan de gemeen schappelijke regeling tot oprichting van het havenschap hebben deel te nemen. Ten aanzien van Middelburg tekenen zij aan: ,Voor inbreng in het haven schap komen in beginsel slechts die in dustrieterreinen in aanmerking, waar bedrijven gevestigd zijn of zullen wor den, welke met de havenactiviteiten van het havenschap een directe functionele binding hebben. Het Middelburgse in dustrieterrein voldoet thans niet aan de ze voorwaarde'. Daarom achten zij deel neming van de gemeente Middelburg met inbreng van het industrieterrein van die gemeente in de gegeven situ atie niet gewenst. Aan de andere kant zijn zij echter van oordeel, dat de ver strengeling van overige belangen het gewenst maakt, dat de gemeente Mid delburg in de raad van bestuur van het havenschap met een raadgevende stem is vertegenwoordigd. De drie genoemde bewindslieden schrijven dit in hun memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de tweede kamer over de ge meenschappelijke regeling tot oprich ting van het Havenschap Vlissingen. In deze memorie van antwoord zeg gen zij zich intussen niet te ontvein zen, dat met de voorbereidingen van het ontwerp geruime tijd gemoeid is geweest. .Dit vindt zijn oorzaak ln het feit', zo staat in het stuk, ,dat bij het over leg niet steeds gemakkelijk tot over eenstemming kon worden geraakt'. Zij ijzen er daarbij op, dat het voorlo- ig bestuur van het havenschap inmid- els veel goed weerk heeft kunnen ver richten en dat alzo de uitbouw van het havengebied met behulp van voorfinan ciering door het rijk ongehinderd voort gang heeft kunnen vinden. ,De indiening van het ontwerp van wet inzake de oprichting van het Haven schap Terneuzen' zo leest men verder ln het stuk, ,kan binnenkort tegemoet worden gezien. Nu ten gevolge van de aanneming van een amendement op het wetsontwerp inzake gemeentelijke her- Indeling van Zeeuwsch-Vlaanderen de le gehele kanaalzo ne, zou omvatten, niet zal worden ver wezenlijkt, zal ook de gemeente Sas van Gent aan de oprichting van het havenschap moeten deelnemen. In ver band hiermee is nog enig nader over leg noodzakelijk geworden'. IVV Haven Vlissingen Over de eventuele inbreng in de toe komst van het havenschap Vlissingen in één havenschap voor het gehele Wes- terscheldebekken zeggen de ministers «n de staatssecretaris: dit is in begin- «el mogelijk en kan worden verwezen lijkt door middel van een soortgelijk wetsontwerp als het onderhavige waar- In dan onder meer de overgang van de eigendom, het beheer en het onder houd van havens en haven- en industrie terreinen naar dit nieuwe havenschap ral worden geregeld. Het Is de bedoeling van de bewinds lieden, dat de NV Haven Vlissingen ger heel zelfstandig naast het havenschap zal blijven voortbestaan en dat zij der halve haar stuwadoors-, cargadoors- en expeditiewerkzaamheden alsmede haar tankbedrijf, opslagbedrijf en veembc- drijf, waarvan de uitoefening niet tot de taak van het havenschap behoort, ook na de oprichting van het haven schap Vlissingen zal voortzetten. ,Deze activiteiten', zo leest men in de memorie van antwoord, .behoren dus niet tot de taak van het havenschap en de oprichting van het havenschap zal de ongestoorde voortzetting daarvan dan ook geenszins in gevaar brengen' Tengevolge van de beëindiging van df exploitatie van de havens zullen dooi de NV Haven Vlissingen niet langer haven- en kadegelden kunnen worden geheven. Hier staat tegenover dat de nv ook niet langer de uit de exploita tie voortvloeiende kosten zal hebben te dragen, met het oog waarop de be voegdheid om die rechten te heffen werd verleend. Het is de ministers bekend, dat de inkomsten uit de heffing van die rechten mede van invloed zijn ge weest op de gunstige bedrijfsresultaten, die in de laatste jaren door de nv zijn behaald. Toch gaat zij er van uit, dat door de beëindiging van de exploi tatie de nv een niet onbelangrijke bron werden, dat de nv hierdoor in een fi nancieel minder gunstige positie zou komen te verkeeren. Naar hun oordeel zal de beëindiging van het gebruiks recht van de havens dan ook moeten samengaan met het verlenen van een financiële tegemoetkoming aan de nv ter compensatie van de door haar te derven inkomsten. Hierdoor zullen ook de belangen van de particuliere aan deelhouders in de nv zijn gewaarborgd. In antwoord op de vraag van vele ka merleden, welke de verwachtingen zijn ten aanzien van de exploitatie merken de bewindslieden op, dat de vooruitzichten gunstig zijn, gezien ook het feit dat zich in liet gebied van het Zuid-Sloe reeds een aantal bedrijven heeft gevestigd. .Weliswaar Investering pensioenfonds Schildersbedrijf in Zeeland te interesseren. Het gevolg daarvan is, dat begin deze zomer werd In Zuid-West reeds 150 huizen klaar YERSEKE Met het leggen van ee eerste steen heeft burgemeester mr Pijl Hogeweg van Yerselte donderdag het officiële startsein gegeven voor bouw van een serie van 23 woningen het uitbreidingsplan Zuid-West Yerseke. I)e woningen worden neergezet door het bedrijfspensioenfonds Schil dersbedrijf. Aanvankelijk was het de be doeling donderdag een officiële eerste paal in de grond te slaan. De, voorbe reidingen voor de bouw van «Ie huizen waren echter al zover gevorderd, dat alle palen reeds geheid waren. In een toespraak herinnerde burgemees ter Pijl Hogeweg er aan, dat in het plan Zuid-West met deze woningen nu in het totaal 58 huizen in aanbouw zijn. Hij noemde het tekenend voor de voor uitstrevendheid van Yerseke. dat dit ge beurt ln een uitbreidingsplan, dat nog niet eens officieel is goedgekeurd. Niet alleen zijn er 58 huizen in aanbouw, in de laatste twee jaar heeft men in het plan reeds 150 woningen gerealiseerd. Binnen enkele dagen, zo vertelde, de bur gemeester, zul in Zuid-West. de, eerste naai worden geslagen voor een nieuwe kleuterschool van de gereformeerde ge meente. Ook binnenkort zal er worden begonnen met de bouw van een nieuw politiebureau plus twee dienstwoningen. Het tolaie uitbreidingsplan omvat on geveer 22.5 hectare. Er is plnat.s voor 556 woningen. De voorzitter van het bedrijfspensioen fonds Schildersbedrijf, de heer A. J. van Hagen, bracht nog eens in herinnering, hoe het fonds in Yerseke en Kapelle verzeild is geraakt. De heer Van Ha gen, die gemeenteraadslid is in Den Haag, ontmoette de burgemeester van Yerseke, oud raadslid van Den Haag, eens op de publieke tribune in de Haag se raadszaal. Tijdens een daar gevoerd gesprek wist mr Pijl Hogeweg de be- arijfsbondsvoorzitter voor het bouwen MAN (73) NA ONGEVAL OVERLEDEN VLISSINGEN Ln ziekenhuis St-Jo- 3eph in Vlissingen is dezer dagen over leden de 73-jarige N. Karman uit Sou burg. De heer Karman was in dit zie kenhuis opgenomen nadat hij met hoofd wonden was aangetroffen op het jr~~ pad langs het kanaal in Souburg, man was waarschijnlijk met. zijn brom fiets tegen een betonblok in het gereden," waardoor de voorband van voertuig was lekgeslagen. begonnen met het bouwen in Kapelle, terwijl men nu de activiteiten in Yer seke voortzet. De heer Van Hagen zei veel vertrou wen te hebben in de ontwikkeling van Zeeland. Het bedrijfspensioenfonds is aan het bouwen in Kapelle, Yerseke Vlissingen. De heer Van Hagen sprak de hoop uit. dat de eerste serie van 23 huizen in Yerseke door meerdere series zal worden gevolgd. dient gedurende een zekere aanloop-1 eigen positie, die deze gemeente inneemt' eventuele kanaal zou zeker bevaarbaar periode rekening te worden gehouden aldus de memorie van antwoord, met exploitatieverliezen, doch naar De gemeente Borsfslele', zo vervolgt bet zieli thans Iaat aanzien zullen de memorie. ,is in dit opzicht niet met deze verliezen geen grote omvang de gemeente Middelburg op een lijn te aannemen', zo schrijven zij. stellen'. Het verlenen van een adviseren- de stem ook aan deze gemeente is dan Raad van bestuur n,et Borsele Ten aanzien van Borsele, tekenen zij aan, dat zij evenmin kunnen inzien, dat de belangen van andere gemeenten, zoals Borsele c.q. Bossele, een zodanige gelijkenis met die van Middelburg ver tonen, dat ook zij door middel van een adviserende stem bij het bestuur van het havenschap zouden zijn te betrek ken. ,Het verlenen van een adviseren de stem aan de gemeente Middelburg geschied met het oog op de geheel Intussen is dit laatste onder de gege ven omstandigheden van gering pralc- tich belang, aangezien wel vast staat, dat het havenschap zich reeds zeer spoe dig na zijn oprichting over liet grond gebied van de voorgestelde nieuwe ge meente Borsele zal moeten uitbreiden, zodat alsdan ook de spoedige toetre ding van die gemeente zal worden be vorderd'. Het door het havenschap bestreken ge bied zal zich voorshands niet uitstrek ken tot Goes. .Zolang dit laatste het ge val niet is. zal er voor toetreding van die gemeente geen aanleiding zijn' aldus de bewindslieden. In de omstandigheid dat de waterchap- pen Walcheren en De Brede Watering van Zuid-Beveland bij de plannen van het havenschap kunnen zijn betrokken zien zij geen aanleiding deze een advi serende stem te geven in de raad van bestuur. Naar hun oordeel is de coördi natie van de belangen van deze water schappen met die van het havenschap een zaak van het bestuurlijke overleg. Omtrent een eventuele binnenvaartver- binding van het sloegebied naar de Oos- terschelde, bijvoorbeeld naar Goes, kun nen zij thans geen uitspraak doen, der halve ook niet omtrent het tracé. Het EXAMENS Aan de universiteit van Amsterdam slaagde, voor het doctoraal examen tandheelkunde M. D. Smallegange uit W olphaartsdij k Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde voor het propedeutisch examen van de afdeling scheikundige technologie de heer J. W. Pouwelse uit Middelburg. daarin den van zelf van adequate middelen tot bestrijding van verziltmg dienen te wor den voorzien. Verontreinigd water Naar het oordeel van de minister van verkeer en waterstaat bestaan er vol doende waarborgen, dat vanuit de ha ven van Vlissingen, bij het schutten der schepen naar- en vanuit het Kanaal door Walcheren, geen ontoelaatbare hoeveel heden zout water op het kanaal ge bracht worden. .Evenmin bestaat er ge vaar' aldus de memorie van antwoord. ,dat door industrieën verontreinigd wa ter schadelijke gevolgen zal hebben voor mens en dier. Blijkens de nota inzake de waterhuishouding in Nederland zul len ter bestrijding van het zoutbezwaar op het Veerse Meer na de afdamming van de Oosterschelde de schutsluizen te Vlissingen en te Veere van luchtbel-1 lenschermen worden voorzien, terwijl een zoetwaterstroom door het Kanaal door Walcheren in de richting van de Westerscheldé zal worden onderhouden.' In de memorie van antwoord is voorts te lezen, dat ten behoeve van het havenschap in de Sloehaven een los- en laadkade zal worden aangelegd. De kosten hiervan worden in afwach ting van de. totstandkoming van het havenschap door het ministerie van verkeer en waterschap voorgefinan cierd. Over de vervanging van de Vissersha ven en de Koopmanshaven te Vlissingen, die door de verzwaring van de zeewe ring in verband niet de Deltahverken zullen worden afgesloten, wordt nog op gemerkt, dat een voorlopig plan is op gesteld voor een nieuwe haven. ,De ver dere uitwerking van dit plan zal af hankelijk zijn van het overleg omtrent de meest geschikte plaats voor een serijhaven in de Zeeuwse stromen', dus de bewindslieden in hun memorie van antwoord. GOES Wie in het heringe deelde Goes door wijziging van de naam van de straat, plotseling op een ander, adres komt te wonen, zal daar weinig ongerief van on dervinden. De gemeente Goes hanteert samen met de PTT een systeem, waarbij de ver huizers op papier' alleen een lyst hoeven in te vullen en waarbij de gemeente en de PTT vervolgens zorgen, dat de adreswijzigingen daar ko men, waar ze moeten zijn. Zo als bekend moet in verband met de herindeling een aantal namen van straten worden gewijzigdomdat anders in de nieuwe gemeente Goes verschillende keren dezelfde straatnaam voorkomt. Dal zou voor de mensen in die straten betekenen, dat zij net als bij een verhuizing, adres wijzigingen zouden moeten versturen. De gemeente 'en de PTT nemen nu die taak over. zodat de inwoners geen kos ten hoeven te maken en weinig tijd kwijt zijn om hun adres wijzigingen weg te krijgen. Vandaag valt bij een aantal van de mensen, die een nieuw adres krijgen, een brief van de gemeente Goes in de bus, waarbij een lijst is gevoegd, die kosteloos naar de gemeente kan worden terugge stuurd. Op die lijst kan men aangeven, naar welke instanties men zijn adreswijziging wil sturen, zoals verzekeringen, kerk, huisarts, slager, bakker, omroepvereniging. Verder kan men op het formulier de namen van kennissen en fami lie invullen. Men stuurt de lijst terug naar de gemeente en die zorgt dat de adreswijzigingen ver stuurd worden. Een aantal instan ties wordt door de gemeente al automatisch ingelicht. Dat zijn onder meer PZEM, ZEGAM. PZC, CBTB, ZLM en een aantal ban ken. Ook verschillende omroepver enigingen eri weekbladen werken mee: ze sburen hun ledenlijsten en krijgen ze gecorrigeerd met de juiste adressen in Nieuw Goes dus terug. De vorm van samenwerking tussen PTT en gemeente is uniek. De gemeente Goes gaat ervan uit. dat de inwoners niet om nieuwe adressen heb ben gevraagd, zelf niet zijn verhuisd en dus ook zo weinig last van de administratieve veranderingen moeten hebben. De PTT heeft er baat bij als de juiste adressen bij de juiste namen bekend zijn. Dat voor komt veel tijdverlies bij het zoeken naar .waar moet die brief bezorgd worden'. De PTT haakt in op een systeem, dat zij zelf per 1 oktober gaat invoerende adresmutatiedienst. Die zorgt ervoor, dat mensen, die verhuizen en die kaarten voor adreswijzigingen op het postkan toor halen, een aparte kaart krij gen. waarop de gegevens voor de verschillende diensten van de PTT kunnen worden ingevuld. Men kan op die manier met één kaart de telefoondienst, de post cheque- en girodienst, de rijks postspaarbank, en de dienst om roepbijdragen inlichten over zijn adreswijziging. Bij de adresmuta tiedienst hebben zich ook aange sloten de ANWB en het Neder landse Roode Kruis. In de toekomst zullen meer in stanties van de dienst gebruik kunnen maken. Dit systeem, dat veel administra tieve rompslomp zal laten ver dwijnen, wordt nu eenmalig voor de nieuwe gemeente Goes toege past. Niet de inwoners, maar net ambtelijk apparaat van de ge meente zorgt voor het schrijfwerk voor een kleine 1000 mensen, die In de 90 straten met veranderende namen wonen. En dat gebeurt, zoals gezegd, kosteloos. Proble men kunnen zich voordoen, als de inwoners van de straten, die andere namen krijgen, de formu lieren niet invullen. De mensen zullen er zelf de last van onder vinden, omdat him juiste adres sen niet bekend ziin. De PTT zal er last van hebben, omdat men moet gaan zoeken, waar een brief heen moet en dat zal dan weer tijdverlies opleveren. Daar om zal de PTT nog bekijken hoe men de formulieren binnenkrijgt van de mensen, die dat niet uit zichzelf doen. De waarnemend di recteur van de PTT Goes, de heer T. F. C. Verwer: ,Als de mensen de formulieren niet invul len. zullen ze er zelf het meeste ongemak van hebben. Het is in hun eigen belang'. De hele campagne moet voor 1 december afgerond zijn. Dan zul len namelijk 90 straten ln nieuw- Goes andere namen krijgen. De PTT hoopt, dat ook de andere her in te delen gemeenten op Zuid-Beveland het systeem zul len volgen. TWEE GEWONDEN BIJ ONGELUK OP DOW-TERREIN TERNEUZEN De Axelaar J. R. van W. en C- W. J. K. uit Terneuzen zijn donderdagochtend gewond toen ze voor hun firma werkzaamheden uitvoerden op de glycol-plant van Dow-Chemical. De mannen moesten met brandwonden in tweede en derde graad worden op genomen in het Terneuzense Juliana- ziekenhuis. Ze waren met een propaan- gasfles aan het branden op de omloop van een in aanbouw zijnde reactorto ren. Bij het aanbrengen van een bekle ding moet zich kennelijk een ontplof fing hebben voorgedaan. Arbeidsin spectie en politie steUen een onderzoek Meisje ernstig gewond na botsing met auto KAMPERLAND Omstreek* half vijf donderdagmiddag is het achtjarige meis je P. t. uit Kamperland ernstig ge wond geraakt, toen z|j bjj het inhalen van een tractor tegen een tegemoet ko mende personenauto op de Molenweg in Kamperland reed. Het kind werd per ambulance overgebracht naar zie kenhuis Bergzicht in Goes. Ze luid •ermoedelijk eeen schedelbasïsfraetuur. Het meisje passeerde een tractor, die werd bestuurd door J. C H. uit Wissen- kerke. De personenauto had als be stuurder A. P. H. uit Kamperland. Dok ter Van 't Hart verleende eerste hulp. Brand in cabine vrachtauto TERNEUZEN Op de Oostlangeweg te Hoofdplaat is donderdagochtend de cabine van een vrachtauto uitgebrand. De chauffeur zag plotseling rook van onder de motorkap komen. Hil stopte de auto, maar zag geen kaas de vlam men te doven. De vrachtauto La eigen dom van de firma Vermeirre in Koe wacht. De lading bestond uit betonblok ken. SAS VAN GENT Zoals ieder jaar rijgen de bieten- wagens zieh in de straten van Sas van Gent weer aan een. Het begin van de campagne heeft voor de Sasse- naren weer het gebruikelijke ongerief meegebracht. Vooral de bewoners langs de nanrijroute naar de CSÏV1 klagen: de wagens met bieten sluiten zijstraten en op ritten af, op sommige momenten kan niets of niemand er meer door. En dan hebben we tot nog toe droog weer gehad, zeggen de Sassenaren veelbetekenend. Ook langs de aanrjjroute naar de CBS doen zich problemen voor. B en w zullen de gemeenteraad volgende week dinsdag voorstellen langs deze route voor de duur van de cam pagne een tijdelijk parkeerverbod ln te stellen. De be woners mopperen nu al: .lawaai en modder voor je deur is kennelijk oog niet erg genoeg. Nu kunnen we nog gaan lopen ook'. (Foto PZC) Slot uan pagina 1 partijen niet raadzaam om met een gezamenlijke lijst uit te komen. De partijen wilden een gemeentelijke herindeling niet laten samenvallen met een .herindeling' van partijen om het de kiezer niet extra moeilijk te maken. Veel van de zittende raads leden zullen niet kunnen terugkeren. KVP-raadslïd C. Verdonk van 's-Heer-Arendskerke: ,In de verschil lende raden van de gemeenten, die straks deel zullen uitmaken van Nieuw-Borssele hebben wij zo'n der tig mensen zitten. En in de nieuwe gemeenteraad zal de KIT met een man of zes-zeven terugkomen. Ik ben al blij, dat we het intern kunnen rooien bij het samenstellen van een lijst*. Onverantwoord Wat D'66 betreft, deze partij zal op 27 november waarschijnlijk niet aan de raadsveridezingen in Zuid-Beve land deelnemen. Tot voor kort leek een deelname in Goes wel tot de mo gelijkheden te behoren. Maar gezien de geringe belangstelling en het zeer kleine aantal beschikbare personen (ten hoogste vier of vijf) voor de gemeentex-aad leek het de werkgroep Goes van D'66 onverantwoord om aan de verkiezingen deel te nemen. D'66-er F. Kapenga: .Het zou zeker niet democratisch zijn om met zo'n klein aantal mensen zo'n verstrek kende beslissing te nemen'. In Goes is een andere vorm van samenwerking overigens nog niet uitgesloten. Een groep PSP- en OPN-leden, en een aantal andere _lin.ksdenken.de' mensen overlegt over de mogelijkheden om met een eigen lijst uit te komen. Het Middelburgse gesprek tussen PvdA, PSP, D'66 en PPR is op niets uitgelopen. In eerste instantie ble ken deze partijen een principiële ovei-eenstemming te hebben bereikt, maar in een speciale vergadering trokken de leden van D'66 zich uit het mogelijke samenwerkingsverband terug. Toen ook de PSP zich in ver band met voorschriften van het hoofdbestuur zeer gereserveerd ging opstellen, bleef er van een progres sieve concentratie niet veel meer over. Ook in Middelburg beschikt de PPR over slechts enkele leden. Ge zien de ervaringen in Middelburg kwam de afdeling van de PvdA in Vlissingen tot de conclusie, dat het aandringen op de vorming van een progressieve concentratie in deze ge meente ook weinig zinvol zou zijn. De confessionele partgen in Middel burg zullen waarschijnlijk wel tot een vorm van samenwerking Dra G. M. Kerkhof (ar): .De voor stellen over de manier waarop, moe ten nog worden besproken :.r. een commissie van negen voordat he'. aan de leden wordt voorgelegd. Be zie in een samenwerking niet meer dan een bevestiging van de reeds ge groeide samenwerking tussen de drie partijen'. Over enkele weken zullen m Middelburg de resultaten bekend zijn. Voorlopig In Terneuzen werd begin deze maand een contactorgaan in het le ven geroepen van de KVP, de CHU en de ARP. Bij dit besluit waren de afdelingen van de verschillende po litieke partijen uit Terneuzen, Sluis kil, Hoek, Zaamslag en Biervliet (de nieuwe gemeente Terneuzen) betrok ken. De besprekingen over de ma nier waarop zal worden samen gewerkt, bevinden zich nog in een zeer voorlopig stadium. VLISSINGEN Het Goese Lyceum heeft donderdag de centrale atletiekdag voor de scholen van het voortgezet on derwijs gewonnen. Tweede werd de christelijke scholengemeenschap ,ScheJ- demond' te Vlissingen. Het Goese ly ceum behaalde een mime overwinning met 193 punten. Een heel eind daarach- teraan kwamen nummer twee met 106 en nummer drie met 101 punten. Door de overwinning konden de Goese Ly- ceïsten de aan het festijn verbonden wisselbeker weer mee terug naar huis nemen. De atletiekdag werd voor de vijfde keer georganiseerd door de rijksscholenge meenschap .Scheldemond' te Vlissingen, maar voor de vierde keer ten einde ge bracht omdat de dag één van de keren in het water is gevallen. Een kleine vijfhonderd leerlingen deden donderdag mee. De winnende school ontving de wissel- beker uit handen van de rector van de rijksscholengemeenschap .Scheldemond'. de heer A. F. J. Jacobs, die ook de be ker beschikbaar heeft gesteld en samen met de heer C. Euwe net leeuwen-aan deel ln de organisatie van de dag heeft, gehad. Voor de individuele prestaties waren er medailles, die tussen de nummers door aan de sportievelingen van de Zeeuwse middelbare scholen, werden uitgereikl- Zli namen daartoe dan plaats "op het bekende 1-2-3 platformpje. Op de uit slagen komen wij nog nader terug. Waterschap N.-Beveland Geen sluitende begroting bij een zelfde geschot KORTGENE ,Het ziet er niet naar. dat wij bij dezelfde schotshoogte voori 1970 een sluitende begroting kunnen be reiken'. Dit zei dijkgraaf C. J. Schip pers van liet waterschap Noord-Beve land donderdagavond in zijn openings-1 toespraak voor de waterscliapsvergade- j ring in hotel De Korenbeurs te Kortge- ne. Wel zullen de uitgaven van het water schap zoveel mogelijk omlaag moeten, omdat de rentestand bijzonder hoog is geworden. Dit had de dijkgraaf al eer der duidelijk gemaakt. De heer Schippers vertelde, dat het wa terschap gedurende de tweede helft van augustus geen wateroverlast heeft ge had. Dit ondanks de overvloedige regen. De rest van de afgelopen zomer om schreef de dijkgraaf als .buitengewoon mooi'. Het nieuwe gemaal, dat bij Colijnsplaat in aanbouw is zal, als het werk'niet door het winterweer stagneert, op tijd gebruik kunnen worden genomen, kwaliteit van het in aanbouw zijnde gemaal lijkt goe-d. .maar', aldus de dijk graaf, ,het komt ons voor, dat kwanti- teitswei'ken te wensen overlaten'. De algemene vergadering van het wa terschap besloot tot het nemen van een aantal salarismaatregelen, zodat de be taling van het waterschapspersoneel kon worden aangepast aan dat van het rijks- j personeel. Een voorstel van het dage lijks bestuur tot het in eigen beheer uit- voeren van een vei*betering van een stuk steenglooiïng op de berm van de west nol van de Nieutv-Noord-Bevelandpol-1 der werd goedgekeurd. Dat kon moei lijk anders, want, zo bekende de dijk graaf, het werk is inmiddels uitgevoerd.! Heden overleed onze lieve vader en broer LEO VAN GEMERT op de leeftijd van 47 jaar. P. F. van Gemert G. van Gemert W. D. van Gemert P. Leijnse- van Gemert F. Leijnse En verdere familie Wissenkerke, 24 september 1969 Ooststraat 7 Condoleantleadres Korte Burg 7, Middel burg De crematie vindt plaats dinsdag 30 sep tember 1969 om 14.30 uur in het crematorium Ockenburgh te 's-Gra- venhage. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader WILLEM JOBSE weduwnaar van A. C. Wouters, in de gezegende ouderdom van bijna 85 jaar. Middelburg: P. W. Jobse M. Jobse - Weststrate N.- en St-Joosland: L. Poppe - Jobse P. Poppe Vlissingen: A. P. Jobse C. M. Jobse - Bolier Kapelle: P. M. Lepoeter - Jobse C. Lepoeter Yerseke: A. C. Koeman-Jobse Joh. D. Koeman Middelburg: J. P. Weststrate - Jobse J. A. Weststrate Yei'seke: W. Scheéle - Jobse J. Scheele L. v. d. Plasse - Jobse A. J. J. v. d. Plasse M. Minnaard - Jobse Joh. Minnaard W. Jobse M. C. Jobse - Manneke Klein- en achterklein kinderen Yerseke, 25 september 1969 Postweg 2 De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 29 september op de algemene begraafplaats te Yer seke om 14.00 uur. vanuit het verenigingsgebouw Molenlaan 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7