Gasbomen verontrusten Vlissingse raadsleden Tóch een expositie bij opening theater Stankkwestie weer in raad Terneuzen Werkeiland Oosterscheldedam gegroeid Weer pleidooi voor open Oosterschelde 2 ALMANAK BIJ BEGIN BIETENCAMPAGNE R. HOL KWAAD OVER AFWIJZING VAN HTS DR BOELMANS KRANENBURG WIL TOETSING Veranderd Middelburgse leraar deed proefpreek in Getuigeniskerk RAAD VLISSINGEN GUL MET GULDENS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1969 NU ALS PROTEST TERKEUZEN Het bericht, dat er morgen (zaterdag) avond bij de ope ning van het Zuidlandtheater geen werk van Zeeuws-Vlaamse beeldende kunstenaars te zien zal zijn, is hier en daar in ïerneuzen niet goed ge vallen. Ondermeer niet bij de kunste nares Kie van Driel-Vermeulen, voor wie de opening van een schouwburg duidelijk iets is waar iedereen een boodschap aan heeft. Het gemeente bestuur. zegt ze ronduit, staat op het pont voor de zoveelste keer een kans te missen. De kans. in dit ge val, om bij de ingebruikname van de schouwburg lets van het culturele leven in Terneuzen zelf te betrekken. Omdat het er niet naar uitzag, dat ge meente- of schouwburgbestuur alsnog op betere gedachten zouden komen, besloot mevrouw Van Driel ze signeert haar werk overigens met haar meisjesnaam op eigen hou tje tot actie over te gaan. Ze praat te via een kennis de etalage van een leegstaande winkel in de Axelse- etraat los. Achter die winkelruit zal morgenavond iets van haar werk te zien zijn: kinderportretjes in kiel en schilderijen. Minister Klompé is van de protest-actie, want zo is het be doeld, op de hoogte gesteld. Er ging een keurig getikt briefje naar Den Haag. waarin ze schrijft op deze wij ze iets voor het culturele leven in haar woonplaats te willen doen. ZINVOL Denkt ze dat een protest ln deze vorm zinvol is? Rie van Driel: ,Ja, want ik laat zien dat ik ook iets heb. Als je een actie voert kun je niet alleen maar staan schreeuwen dat dit of dat niet deugt. Je moet ook Iets la ten zien wat volgens Jou wel goed is'. Waarom heeft ze andere kunste naars of de BBK niet in haar actie betrokken? ,Hc heb', zegt ze, ,geen steun nodig.' De BBK doet niets. Die richt zich helemaal naar het be leid van de culturele commissie. Hier speelt nog teveel de rust van het platteland mee. We zijn te beschei den. We staan niet genoeg op die stoep te schreeuwen. Je mag niet meespelen en dat aanvaarden we dan maar,' Mevrouw Van Driel vindt dat behalve de plaatselijke en regionale kunste naars ook de plaatselijke bevolking te weinig bij de opening van de schouwburg is betrokken. ,Drie we ken geleden kon iedereen ln de krant lezen dat die bevolking niet of nau welijks geïnteresseerd is. Dat werd dan gezegd door een ambtenares die precies een half jaar ln Terneuzen woont en dat dus nooit kan weten. Maar op het gemeentehuls wordt dat kenneelijk zonder meer aangenomen'. Eerwacht Rie van Driel van haar een- vrouws actie in de etalage nog eer bepaald resultaat? .Natuurlijk', zegt ze. .Dat het gemeentebestuur van Terneuzen wat meer aandacht krijgt voor het feit dat ook ln de eigen streek kunstenaars wonen waar bij bepaalde gelegenheid best eens mee kan worden gepraat.' (ADVERTENTIE) ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Leeuwse Stukken Uil Axel bereikt ons het bericht, dat een daar wonend lid van de Zeeuwse staten bij een plaatse lijk middenstander een belangrij ke order op muizenvallen heeft geplaatst. Jlet is overigens een groot dierenvriend' zo schrijft men, ,maar een kolonie muizen heeft zich in een la van zijn bu reau op de stukken geworpen, die betrekking hadden op de gemeen telijke herindeling van Zeeuwsch- Vlaanderen'. De knaagdiertjes hadden de stuk ken geheel versnipperd. Toen het statenlid eind vorige week hij was toen in Middelburg voor de stafenziUing telefonisch van de catastrofe op de hoogte vierd ge steldmoet hij nog gezegd heb ben ,dat kan geen toeval zijn'. Maar wat is het dan Hef ging hier. zo vertelt men te Axel, om muizen die ie Terneu zen op het consumeren van papier waren geconditioneerd. In liet holst van de nacht zijn ze naar Axel overgebracht, met het duide lijke oogmerk hen hier te laten toeslaan. Een mooi staaltje dressuur, het resultaat mag er zijn. De muizen hebben de plannen op gevreten. Anderen lusten er geen brood van, maar deze heftige knagertjes val len er op aan als gold het. een stuk volvette boerenkaas. Waren we maar als deze kleine, bedrij vige diertjes. Wie sprak er dan nóg over een onverteerbaar stulct TERNEUZEN De stank van de wes telijke rijkswaterleiding, waardoor de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone tijdens iedere bietencampagne wordt geplaagd.! is donderdagavond in de gemeenteraad van Terneuzen voor de zoveelste maal in de geschiedenis ter sprake geweest. Waarom ïs het nog steeds mogelijk dat afvalwater anders dan via de gesloten afvalwaterleiding wordt geloosd?', wil-j de het KVP-raadslid M. van Nispen we- t ADVERTENTIE BURGHSLUIS De eerste fase in de aanleg van de negen ki lometer lange deltadam door de monding van de Oosterschelde is een stevig eind gevorderd: het ei-vormige werkeiland op de Roggeplaat is op het ogenblik al voor tachtig procent boven wa ter. Sinds eind april van dit jaar het eerste zinkstuk voor dit laatste deltaproject te water werd gelaten en anderhalve maand later een eenzame bulldozer kon worden neergezet op een droog plekje van 150 meter in het vierkant midden in de zeearm, is hier heel wat werk verzet Da deltadienst van rijkswaterstaat en de aannemerscombinatie hebben langzaam maar zeker steeds meer materieel Ingezet. Zuigers epuwden vrijwel onophoudelijk zand tegen de eerste aanzet van het eiland aan. In totaal! Is er nu al zo'n 2,5 miljoen kubieke meter opgespoten. Nog een klein miljoen kubieke meter en het zand zit erin. Intussen is ook de aanleg van de oeververdediging begonnen. Een klein stukje (300 meter) zit er a l in. Bulldozers, kranen, vrachtauto's en linies in het midden op de foto een asfaltinstallatie fatsoeneren het werkeiland verder. Links bovenin is een drijvende lcraan bezig met do bouw van een cirkelvormige dam, die de begrenzing van de werkhaven aan de binnenkant van het eiland zal gaan vormen. Tegen de komende winter zal deze eerste operatiebasis voor de bouw van de Oosterscheldedam (klaar ln 1978) etormvellig moeten zijn. Het werk gaat door. Volgend voorjaar komt de aanbesteding van het tweede werkeiland ln de monding van deze zeearm en de aanleg van een damvak ln zuidelijke richting. (Luchtfoto Wim Riemen») IN MAATSCHAPPIJ-BELANGEN': (Van een onzer redacteuren) HAARLEM Opnieuw is een vurig pleidooi verschenen om de Ooster schelde aan de monding open te hou- j den. Het is van de hand van dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, se-l cretarls van de Stichting van de Ne-j derlandse visserij en opgenomen in het maandblad .Maatschappij belan gen' van de Nederlandse maatschap pij voor Nijverheid en Handel. De auteur noemt de uitspraak van niïnïs- ter Bakker van verkeer en water staat. dat er beslist geen twijfel meer j mogelijk is aan de afsluiting van de I Oosterschelde niet een delladam, ne-1 gatïef. Dwars tegen deze verzekering van j de bewindsman, gegeven in antwoord op vragen van net eerste kamerlid1 jhr. mr. L. E. de Geer van Oude- ein. houdt de auteur van het arti-, el in Maatschappij belangen, de vol gende conclusies staande: Er is alle aanleiding te be twijfelen of de in de deltawet genomen beslissing de Oosterschel de af te dammen in het licht van de thans bekende ontwikkelingen juist is geweest. Noch voor de veiligheid, noch voor de zoetwa terhuishouding, terwijl de indu striële- en havenexpansie worden afgesloten, de binnenscheepvaart wordt belemmerd en vooral de vis serij. ook op de Noordzee, ernstig wordt geschaad. De minister van verkeer en waterstaat zou op korte termijn aan een breed samengestelde com missie een hernieuwd onderzoek moeten opdragen om het besluit van jaren geleden te toetsen aan de huidige omstandigheden. Dr. Boel mans Kranenburg stelt vast, dat er meer en meer een gevoel van onbehagen bij velen ontstaat, waarbij de ongerustheid bepaald niet op emotionele gronden steunt. ,Zij maken zich zorgen dat met het af sluiten van de Oosterschelde iets on herstelbaars gaat gebeuren, waar van het gehele Nederlandse volk in de toekomst de dupe zal zijn. En wat de commissie, die hem voor ogen staat betreft: ,De tijd dringt en even zo de ernst van 'le situatie. Dat mag echter geen reden zijn daarom 'n vele jaren geleden benomen besluit alleen maar op grond van zijn legali teit te laten doorlopen zonder het te toetsen aan de huidige omstandig heden'. De omstandigheden zijn volgens de auteur van net artikel ten opzich te van 1953 totaal veranderd. Het argument veiligheid voor afsluiting van de Oosterschelde is toen prak tisch uitsluitend in waterstaatkun dige zin bekeken, is z'n betoog. Sinds een aantal jaren heeft men echter geleerd de waterstaatkundige kant van afdammingen en inpolderingen te bezien binnen het geheel van de ruimtelijke ordening, waardoor alle andere belangen in evenwichtigheid ten opzichte van waterstaatkundige worden beoordeeld. Dr. Boelmans Kranenburg noemt in dit verband de milieu-hygiëne, die een even gro te rol gaat spelen. Hij toont verder met allerlei argumenten aan dat de landbouw en de zoetwatervoorziening bij nader inzien heel wat minder voordeel, zo niet nadeel, zullen on dervinden van afsluiting. Bovendien wordt afsluiting een belemmering voor de binnenscheepvaart genoemd, omdat men daar veel last zal krijgen van ijsvorniing. Uiteraard noemt de schrijver de ondergang van de visse rij in de Oosterschelde en de nadeli ge invloed op de Noordzee-visserij als belangrijkste argumenten tegen afsluiting. Hij becijfert dat verhoging var de dijken in het Oosterschelde- zebied niet duurder zal uitkomen dan afdamming en stelt tenslot te vast dat een potentiële ïndu- striehaven in de Oosterschelde al bij voorbaat wordt getorpedeerd. I VOORSTEL GS VAN ZEELAND Subsidieverhoging j onderhoud molens MIDDELBURG Het college van ge deputeerde staten stelt zieli voor de subsidieregeling van de onderhoudskos ten voor molens te herzien. Gedacht wordt aan een jaarlijkse bijdrage van vijftien procent (met een maximum van 225,per in bedrijf zijnde niolen) en vijftien proeent (met een maximum van f150,per buiten bedrijf gestelde mo- en. De jaarlijks terugkerende kosten van onderhoud blijken vaak het struikelblok te zijn waarop de plannen tot aankoop en veilig stellen van de molens stran den. De bestemming van de molens zal de doorslag moeten geven. Zo zullen mo lens die tot zomerverblijf of café zijn ingericht nimmer aanspraak op subsidie kunnen maken, zo wordt gesteld. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft voorgesteld om het aandeel van de provincies en ge meenten met respectievelijk vijf en vijf tien procent te verhogen zodat de ei genaar slechts twintig procent hoeft hij te dragen, berekend bij een maximum bedrag van 1000.aan ondei'houds- Examens mogelijkheid om het molenbezit te hand haven en voor achteruitgang te behoe den. In dit gewest zijn er op dit moment nog 74 molens, waarvan zeventien er vrij regelmatig in bedrijf zijn. Een elf tal molens is gemeentelijk eigendom. De rest is in particuliere handen. Vier molens zijn, voordat de monumenten wet van kracht werd, ingericht tot zo merwoning of café. De resultaten van de in juli afgeno men staatsexamens, door leerlingen var de avondschool van het Nederlands Ge nootschap tot Opleiding van Leerkrach ten voor het Nijverheidsonderwijs te Goes luiden als volgt: Geslaagd voor de akte: N I: C. Lokerse te Dordrecht, C. J. de Nooyer te Arne- muiden, .G P. .J Roovers te Rosendaal, Ch. Schot te St-Maartensdijk. N Hl: 2e deel: P. L. van Aken te Roosendaal, E. Dekker te Vlissingen, J. Nonnemans te Hulst, E. A. P. Schilleman en J. F V: P van Wijk te Bergen op Zoom. N IV: P. Peene, H. L. v. d. Weyde te Vlissingen, G. C. van Tilburg te Bergen op Zoom, A. C. M. Rommers te Steenbergen le deel (Tek.): W. N. Jacobs te 's-Graven- lolder, J. A. van Tilburg te Bergen oj Joom. 2e deel (Theorie): A. M. J. Hoof man te Graauw. N V: J. C. Linders te Wouw. le deel (Tek.): H. F. Dolleman te Sas van Gent, A. Pierssens te Terneu zen, M. A. Reyerse te Goes. Nb: A. Flip- se te Middelburg, J. A. Osté te Ritthem, L. P. de Pagtcr te Domburg, prijktijk: P. M. Beulens te Kwadendamme, P. Hengst te Westkapelle. theorie: E. Veen- dijk te Oostburg. Nh: W. C. D. Gebraad te Goes. Ni: H. Koetsier te Vlissingen, L. Murray ce Klundert. praktijk: J. v. d. Kooi te Zierikzec. thorie: H. A. A. v. d. Boer tc Roosendaal. Nj: C. H. P. v. d Aarssen te Roosendaal, G. J. M. Fruy- tier te Terhole, L. Ch. M. van Kaam te Steenbergen, theorie: J. M. L. v. d. Berg te Bergen op Zoom, J. J. Hollebrandse te Kapel le. Nu: H. E. M. Kerstens te Putte, H. C. Poley te Krulnlngen, Ch. J. A. Schrauwen "te Bergen op Zoom. Nw: A. C. van Waarde te Nw en St- Joosland. praktijk: G. P. Backx te Ber gen op Zoom. theorie: J. A. M. van Gas tel te Roosendaal. MIDDELBURG De 45-jarige gods dienstleraar «Ir J. Bakker van de chris telijke scholengemeenschap op Wal cheren (clir. hbs) heeft donderdagavond zijn kerkelijke examens voor hervormd predikant (na een half Jaar studietijd) afgesloten met een proefpreek in do Middelburgse Getuigeniskerk. Dat be tekent dat hij, zoals hij het zelf noemt, ,nu voor vol wordt aangezien. Soms vragen leerlingen mij hun huwelijk to sluiten, er zijn er ook die graag willen dat ik hun kind doop. Dat kon tot nu toe niet, ik vind het leuk, dat dat nu wel mag', aldus de heer Bakker, die zich overigens voorlopig nog wel le raar en nog geen gemeentepredikant ziet. ,lk vind het plezierig met het jon ge volk op te trekken'. Dr Bakker promoveerde in 1964 op een proefschrift over John Smyth, de stich ter van het baptisme. Hij ia thans tien jaar leraar aan de chr. hbs voor Wal cheren. Voor de hervormden in West kapelle, die daar kerkdiensten houden in .Westkapelle Herrijst' ia hij regel matig de voorganger. Bij de proef preek in de Getuigeniskerk traden als paranimfen op ds J. A. A_ de Boer, ge reformeerd predikant en kapelaan F. M. Haverbeeke, beiden in Middelburg. De proefpredikatie vond plaats onder voorzitterschap van dr M. H. Bolke- stein, lector aan de rijksuniversiteit ïd Leiden. De heer Bakker preekte over de vrede, in verband met de vredes- week, aan de hand van Lucas 7:36-50, de geschiedenis van Jezus en de zon dares. In de korte kerkdienst, die in feite gelijk stond aan de gebruikelijke dienst, die aan de universiteiten wordt gehouden, waren onder de enkele hon derden aanwezige docenten leerlin gen van de chr. hbs. Na deze dienst was er een receptie, waarop volgde de gebruikelijke kritiek op de preek in de consistorie, waarbij onder andere aanwezig waren emeritus pastoor H. Snel, ds P. van Til (geref.), ds G. .J van Embden, herv. en ds A. E. Ding jan van de Zevende dag3 adventisten in Middelburg De kritiek op de preek kwam van de Leidse lector en de beide paranimfen. Leerlingen van de chr. hbs haalden met de verkoop van door henzelf ge maakte tekeningen met als onderwerp de vrede in deze dienst ƒ86 op. Dat bedrag gaat naar zeehospitum .Zonne veld'. ten. Burgemeester -J. C. Aschoff zei, dnt de betreffende suikerfabriek kennelijk nog steeds vergunning krijgt om op de open leiding le lozen. Wel meende hij le j weten, dat er binnenkort Iets aan bet stankprobleem zou worden gedaan. Het raadslid R, Hol (pvda) bleek zich erg kwaad te hebben gemaakt over een krantebericht. dat een hts :r: öe kanaalzone volgens de inspec tie voor het hoger technisch onder wijs geen bestaansgrond heeft en dat gs het daarom niet nodig vinden het ETI hiernaar opnieuw een onderzoek te laten instellen. .Den Haag wordt wel eens te weinig aandacht voor de periferie verweten, maar zelf zijn ze in Middelburg geen haar beter,* zei hij. Uit de .nonchalante en trage gang van zaken' rond de gemeentelijke herinde ling en de aanpassing van de haven van Terneuzen alsmede het havenschap zet de heer Ho! le concluderen, dat Zeeuwsch-Vlaanderen zich kennelijk maar tevreden moet stellen met de krui meltjes die van de tafel vallen. Hij zei ten aanzien van de hts-kwestie benieuwd te zijn wat de chemische industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen daar van denkt. Onderwijs-wethouder F. Berbers kon hem op dat punt overigens dadelijk ge ruststellen. ,Die hebben nog nooit om een hts gevraagd,' zo zei hij. De heer Berbers vertelde, dat ook het gemeente bestuur van Terneuzen zelf tot de con clusie is gekomen dat het Inwoneraan tal van Zeeuwsch-Vlaanderen niet vol doende is om op korte termijn een ht» te realiseren. De heer Hol vond, dat er dan niet voldoende rekening was gehou den met de geografische ligging en de prognoses omtrent het inwonertal. ,Een uts kon indertijd ook niet en die is er toch ook gekomen,' betoogde hij. Bij de afhandeling van de agenda ging de raad akkoord met een verhoging van de rioolbelasting van 30 tot 65 per aansluiting. Deze verhoging houdt on der meer verband met de in 1967 geno men beslissing om de gemeentelijke be lastingen voor de bouw van het nieuwe stadhuis in vier fasen te verhogen. Ver der besloot men de riolering in een ge deelte van Sluiskil te reconstrueren en om de Vereniging van Nederlandse Ge meenten opdracht te geven tot een or ganisatie en functie-onderzoek met het oog op de komende herindeling. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Huijbreclvt (pvda) nog eens om aandacht voor de kwestie van speelterreinen voor de jeugd. Hij vond dat het aanwijzen van een grasveldje niet voldoende was. .Daar moet iets van speeltuigen op,' aldus de heer Huijbrecht, die overigens van wet houder M. de Vos kreeg te horen, dat een speelveldje bij de flats in de Breit- nerstraat binnen enkele dagen za.1 wor den voorzien van betonnen speelwerk? buigen. VLISSINGEN De raad van de re in een te Vlissingen heeft In z\Jn vergade ring van donderdagmiddag het voorstel aangenomen, dat «le subsidiëring BLIJFT PZEM-ROOK WEL BINNEN DE PERKEN??? WEINIGE GROEN GRAAG BEHOUDEN VLISSINGEN Verschillende le den van de Vlissingse gemeente raad hebben in de vergadering van donderdagmiddag tijdens de rondvraag gepleit voor het behoud van het toc-h al weinige groen dat de gemeente heeft. In eerste in stantie sprak de lieer S,j. Joustra (pvda) zijn verontrusting uit over liet zich overal te lande manifes terend verschijnsel van bomen- sterfte ten gevolge van aardgas. .Worden er maatregelen genomen of wordt volstaan met rooien?' wilde de heer Joustra weten, met verwijzing naar een landelijke commissie die de invloed van aard gas op de beplanting bestudeert. Wethouder F. G. Smit antwoord de: .Van de ruirn 1500 bomen, die we in 1968 hadden, waren er in datzelfde jaar 30 aangetast. Van zelfsprekend zal rekening worden gehouden worden met de resulta ten van het onderzoek'. De heer C. C. Verheul (pvda) wees in dit verband op de .steeds kaler wordende Scheldestraat en l-Iobeinstraat'. ,Wat wordt aan de der Smit wees erop dat niet al leen het aardgas maar ook ver schillende boomziekten voor uit dunning zorgen. Hij zei de sug gestie tot het plaatsen van bloem bakken graag over te willen ne men. ,Er wordt in elk geval naar een passende vervanging gezocht. Nu het toch over aardgas ging kwam de heer H. A. Reddingius (boerenpartij) met de opmerking dat mensen van de Zegam tij dens hun werkzaamheden nog wel eens met de stalen prikstok lus sen de trottoirtegels willen steken met het gevolg aat telefoonkabels stuk raken. .Willen b en w dat bij de Zegam eens aan de orde stellen?' Wethouder Smit haalde applaus niet zijn antwoord dat hetgeen de heer Reddingius gezegd had zeker waar kon zyn. .Ik ben ook wel eens by een landarts geweest, «lie bij het horen een zenuw raakte'. Hot heroep van de heer Reddin gius zal aan de hilariteit niet vreemd geweest zyn. Niettemin beloofde de heer Smit de kwestie met de Zegam op te zullen nomen. Een laatste opmerking kwam van de heer P. Bikker (pc): ,Als ik vroeg opsta zie ik uit de schoor steen van de PZEM een opval lende dikke rookwolk. Als je dan even later rond je kijkt wemelt liet van de zwarte roetdeeltjes. Ik dacht dat er een regeling was getroffen om dit soort vervuiling tegen te gaan' Wethouder Smit antwoordde be vestigend. ,Er is inderdaad een re geling getroffen. De PZEM mag rook uitstoten maar moet wél binnen de perken blijven.' De heer Smit zegde toe da.t nagegaan zal worden of de regeling goed wordt nagekomen. neer op een dubbeltje per inwoner pe* jaar. Een voorstel tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzor ging op het platteland van Walcheren moest na een korte technische uiteen zetting van de heer E. de Priester (pvda) voorlopig een procedurestap te rug doen. Na de bedekte, maar zeer duidelijke kritiek van de heer De Priee- ter op de technische kant van dit voor stel, werd het terugverwezen naar de commissie voor sociale zaken. Wethouder G. J. Janse zegde toe dft soort zaken ook ln het vervolg eerst ln de commissie te willen brengen, voordat ze in de raad komen. Toch een »tap vooruit, vond de raad. De raad besloot voorts tot het verle nen van een aanvullende krediet voor de verbouwing van de lagere school ta Ritthem (ƒ12.000): vervolgens tot da bouw van een betonnen opslagloods b(| de sociale werkplaats en het verlenen van een krediet daartoe van 36.000. De ontmanteling van de SInt-Jacobslterk zal vorderen door de verlening van een krediet van 22.300, nodig voor het slopen van het pand Lepelstraat 7 en de bij de ontmanteling behorende voor zieningen. De stichting sportbelangen krijgt een aanvullende geldlening van ƒ4500 voor de afsluiting van de sportvelden en van S500 voor het gereedmaken van een oefenterrein voor veldsporten. En tot slot: do be.woners van Goed Wonen-huizen die nog niet voorzien van centrale verwarming, kunnen dit binnen afzienbare tijd verwachten. D« gemeente Vlissingen zal zich graag rant stellen voor de voor dat doel aan te gane geldlening van 870.000. (ADVERTENTIE) 3 FLESSEN SHERRY 8,95 Kwaliteit: ongekend goed Prijs: ongekend laag. Slijterij-wijnhandel VERDONK Pottenmarkt 13 Middelburg Telefoon 01180—2364 (ADVERTENTIE) DE DILI VERWACHT. MEER WIND Enkele zonnige perioden en op de mees te plaatsen droog. Meest matige, ln d» kustprovincies later tot krachtig toene mende wind tussen zuidwest en west- Dezelfde temperaturen als donderdaf of iets lagere. TIJDELIJK REGEN EN ONGEVEEI NORMALE TEMPERATUREN. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 5: min. temp.: 1 tot 5 graden boven nor maal; max. temp, van ongeveeer nor maal tot 3 graden onder normaal; kan» op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 7; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op een aroge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog et maal: 40 procent. ZON EN MAAN 27 september Zon op 06.34 onrler 18.27 Maan op 18.43 onder 08.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2