Beweeglijkheid bevolking in afgelopen jaar toegenomen Minister De Block weigert inspraak te eisen in top bij Verolme Brazilië bereidt uitroeiing acht miljoen Indianen voor' Slik de pijn weg. 13 RANDSTAD MINDER IN TREK Verhuizingen Bootz Vieux Brandy Special Drink'miiit Scandinavische etnoloog wil reddingsactie: Napalm tegen communisten' lepadS Apuejg xiwja zjoog OVERLEG OVER DE STATUS VAN SURINAME EN DE ANTILLEN Studenten moeten bezet huis in Utrecht verlaten ZIEKENHUIS ENSCHEDE KRIJGT AFDELING HART-LONGBEWAKING NOL VAN DIJK OVERLEDEN ZUIVERINGEN IN TSJECH0- SL0WAKIJE Nitro-cellulose in Noordhollands kanaal gegooid Den Haag beperkt begrotingstekort lekastft lekasin VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DUN HAAG (GPD) Een week geleden werd bekend dat Neder land thans ruim 12,8 miljoen in woners telt, op 31 december vorig jaar waren het er 12.798.346. De bevolking nam in het vorige jaar met ruim 137.000 toe. en dat bete kent een grotere stijging dan wij sinds 1964 in dalende lijn ge wend waren. Doch die extra stij ging kwam in hoofdzaak voort uit a vergrote toeloop van buiten landse arbeiders hierheen. Im- scw, die tellen ook mee als ,be- voüring'. Uoeh is het merkwaardig van jaar jurte vernemen dat de eigen bevolking in het land toch altijd seff met een goed© honderddui- aesffid ia toegenomen. Want waar hieven de mensen allemaal? Ma da oorlog stapelden de roorspeliin- a rich op, dat Nederland in ijltempo Brbevolkt zou raken. Vooral de grote ■fcedeiijke gebieden in het westen en midden van het land zouden uit elkaar barsten. Dat is ook, althans vergeleken met wat wij hier gewend waren, ten dele gebeurd. Diezelfde stedelijke gebie den nemen echter de laatste jaren voortdurend ln inwonertal af. Bij vele van hun randgemeenten is dat ook al het geval. Dus: er komen mensen bij, en toch lopen de steden leeg. Ergo, men verhuist. Maar waarheen? Het hoofd van de afdeling bevolkingsstatistieken van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, drs J. C. van den Brekel, geeft in het september-maandschrift van het CES een uitvoerig overzicht van het verloop van de Nederlandse bevolking. Hieronder i3 daaraan een aantal gege vens over binnenlandse verhuizingen ontleend. zag daarentegen, op enkele uitzonde ringsjaren na, meer verhuiswagens gaan dan komen. Het verloor sedert 1960 door verhuizingen ruim 16.300 in woners. Uit Zeeland placht men in de laatste negen jaren aanvankelijk weg te gaan; sinds 1966 trekt men er echter weer heen. Dit geeft de provincie over het totaal der jaren een verliessaldo aan vertrekkenden van ruim 6.300 in woners. Zuid-Nederiand (Noord-Bra bant en Limburg) verging het precies omgekeerd. Tot cn met 1966 jaarlijkse vestigingsoverschotten: daarna (zij het weer afnemend) vertrek, voorname lijk uit Limburg. Dit deel van het land heeft daarmee sinds 1960 nog altijd een verhuisoverschot overgehouden van ruim 24.800. West-Nederland (Noord en Zuid-Holland en Utrecht) wuift reeds jarenlang de vertrekkenden na. In 1960 was er voor het laat3t een vestigings- Het aantal binnenlandse verhuizin gen was vorig jaar 610.000 (dat la iiuiim 32.000 méér dan in 1967). Dit getal slaat niet op verhuizingen bin nen de eigen stad, doch op veran deringen van woonplaats. Met ande re woorden, bijna 5 procent van de Nederlandse bevolking verhuisde vo rig Jaar van de ene plaats naar de andere. Laat daar nu de nodige tij delijke verhuizingen tussen ritten, ■oals die van dienstplichtige mili tairen en van studenten, dan nog i» er sprake van een respectabele be weeglijkheid van de bevolking. Niettemin rijn er geen werkelijk rrote verschuivingen naar andere windstre ken. Uiteindelijk hield Oost-Nederland er een vestigingsoverschot van 4800 aan Zeeland eén van 650 en de zuide polders één van 2100. 1 raakte aan de verhul- 1230 inwoners kwijt, West-Ne- 5700 en Zuid-Nederland 300. Als men de bevolkingsbewegingen kijkt over een langere periode, van I960 af, dan blijkt OostNederland (Overijsel, Gelderland en N. O. P.) in al die Jaren steeds verhuiringsover- schotten te hebben gehad. In totaal rijn dat nu bijna 38.000 verhuizingen meer néér het oosten, dan eruit. Noord-Ne derland (Groningen, Friesland, Drente) ringen 1: denand overschot. Sedertdien ziet men niets dan verliezen door méér vertrekkenden. In 1968 nam hun aantal (5730) weer sterk toe, na een opmerkelijke daling (van 10.200 tot 2S75) van 1966 op 1967. Het westen verloor in die jaren ruim 48.800 inwoners door verhuizingen, hetgeen vergelijkbaar is met de complete bevol king van een stad als Gouda. Herstel Zeeland Als som van de laatste negen jaren zien wij dus veel verhuizingen uit het wes ten 'en noorden en Zeeland, met alleen voor Zeeland een duidelijk herstel. En verhuizingen naar het oosten en zuiden, waarbij het zuiden in een kentering is gekomendoch het oosten gestadig blijft aantrekken. De cijfers geven nog maar de helft het hele gebeuren weer. Althans in 1968 vond meer dan de helft van het totaal aantal verhuizingen binnen de eigen provincie plaats. Deze verhuizingen wekken de indruk dat men in grote getale wat verder van de grote steden en hun randgemeenten is gaan wonen, doch er toch nog voor zijn werk en dus de reisafstand aan gebonden is gebleven. ADVERTENTIE) STOCKHOLM De Zweed se etnoloog Lars Persson be vindt zich momenteel in Lon den, waar hij tracht een ac tie op touw te zetten om de acht miljoen Amazone-india nen te redden, die, naar hij zegt, door de Braziliaanse re gering dreigen te worden uit geroeid. Tijdens een persconferentie in Ko penhagen verklaarde de heer Persson, dat op het vliegveld Downfield in Toronto, Canada, elf vliegtuigen van het type Ha- villand-Caribou staan, gekocht door de Braziliaanse militaire re- „.ring. klaarde hij zullen worden ge bruikt voor vluchten boven het oerwoud, waarbij met napalm en ander oorlogstuig zal getracht worden de acht miljoen indianen, die het Amazone-gebied nu nog bevolken, te vermoorden. De mili taire attaché van de Braziliaanse ambassade in Ottawa had hem verzekerd, dat deze indianen niet meer te civiliseren waren en groot gevaar liepen het slachtoffer van communistische propaganda te worden. Na een opleiding in Zweden en Canada heeft de heer Persson als etnoloog drie jaar temidden van de Amazone-indianen gewoond. Hij keerde onlangs terug van een reis door Zuid-Amerika. De inter nationale Vereniging van Etnolo gen heeft een verzoek om hulp gericht aan de Scandinavische re geringen en is voornemens dit probleem binnenkort voor te leg gen aan de Verenigde Naties. Een medewerkster van de heer Persson, werkzaam bil het Insti tuut voor volkerenkunde in Stock holm, verklaarde op onze vraag, dat haar bij een bezoek aan Co lombia was gebleken, dat de in dianen daar reeds grotendeels wa ren uitgeroeid. De strijd was daar ontstaan tussen bewapend perso neel van enkele Internationale oliemaatschappijen en de primi tieve indianen. Eenzelfde lot, zo vreesde zij, zou de Braziliaanse indianen wachten. Bij navraag verklaarde een woordvoerder van de Colombiaan se ambassade in Stockholm, dat deze beweringen inderdaad enig spoor van waarheid bevatten, maar ontkende dat de Colombi aanse regering van deze feiten op de hoogte was. De persattaché van de Braziliaan se ambassade weigerde elk com mentaar. Het Amerikaanse week blad Newsweek vestigde vorig jaar reeds de aandaent op de moordpartijen in het Amazone gebied en maakte daarbij niet al leen melding van de verkoop van indianen, maar tevens van de kunstmatige besmetting met ver schillende dodelijke ziektes, die een onderdeel van de uitroeiings- campagne vormde. DEN HAAG (ANP) Na do verkie zingen in Suriname cn de Antillen zal met de nieuwe regeringen worden over legd over het verlangen van beide ge bieden om de zelfstandige status bin- I nen het koninkrijk duidelijker tot gel ding te brengen, over nndere onderwor pen die van belang zijn voor een beter I functioneren van de bestaande^ rechts verhoudingen en over de bij die rege ringen levende gedachte om die rechts verhoudingen op welke termijn dan ook in de toekomst te wijzigen. j Dit zegt de vice-president, drs. J. A. I Bakker, in een toelichting op de begro ting van rijn kabinet, die dit jaar voor ziet in uitgaven van 73-832.000 gulden (1969 89.652.000 gulden). Nederland heeft zich herhaaldelijk bereid getoond mee te werken aan de door Suriname en de Antillen gewenste veranderingen m de staatkundige betrekkingen tus sen de drie landen. Er bestaat in die landen geen eensgezind oordeel over de daarmee samenhangende vraagstukken, maar er is een ontwikkeling gaande naar vastere omlijning inzake de wens om de zelfstandige status die de landen binnen het koninkrijk bezitten tegen over het buitenland duidelijker tot gel- brengen. In alle drie landen id dat de Nederlandse regering zich achter dit verlangen stelt. De drie regeringen zijn tot. nu toe van oordeel dat hieraan kan worden vol daan binnen het koninkrijksstatuut. Over de verschillende mogelijkheden om aan de wens van Suriname en de Antillen te voldoen wordt thans door minister Luns en de twee gevolmachtige minis ters overleg gepleegd, aldus minister Bakker. UTRECHT (ANP) Het coUege van b en w van Utrecht heeft donderdag avond de vier Utrechtse geologie-stu- denten en een onderwijzeres, die vorige week zaterdag een leegstaande 15-ka- merwonlng aan de Wed in de Domstad hebben bezet, opgedragen de woning uiterlijk vanmiddag 17 uur te ontrui men. B en w hebben geconstateerd dat de jon- Kliul er bivakkeren zonder vergunning, burgemeester heeft zijn bevel tot ontruiming daarop gebaseerd. Het be vel is gisteravond aan de clandestiene bewoners uitgereikt. Als ze er niet voldoen zal tot ontruiming worden over gegaan, zo hebben b en w aangekon- ENSCHEDE (GPD) De benedenverdieping van een nieuwe vleugel van het rooms-katholieke ziekenhuis in Enschede is ingericht als een hart- en longafdeling met ln totaal 40 bedden, waarvan acht bedden opgesteld staan in een speciale kopgroep die is uitgerust met een moderne en zeer kostbare bar tbewakin gsappara tuur. Iedere patiënt die thans na een hartaanval naar een ziekenhuis wordt ge bracht wordt opgenomen in deze nieuwe afdeling, waar men minstens rijf dagen (de gevaarlijke periode) 24 uur per dag onder bewaking staa.L Volgens internationale schattingen zal het aantal hartinfarcten met dodelijke afloop door toepassing van deze methode met ruim 20 procent verminderen. Samenwerking tussen beide plaatselijke ziekenhuizen heeft ertoe geleid dat deze ziekenhuizen een zelfde hartbewakingsapparatuur en behandelingswijze hebben gekozen. Beide Enschedese ziekenhuizen treffen thans voorbereidingen om nog in de loop van dit jaar ook te beginnen met revalidatie van hartpatiënten. Kleuter verdronken BfRUMMIÖN (AiNP) De 2-jarige Marco Rutgers uit Brummen is don derdagmorgen om elf uur in ,Het Goor' te water geraakt en verdonken, de knaap was met nog twee andere kin deren uit de buurt van huis weggelopen. De rijk.J het lljkj De dood op de weg WYCHEN (ANP) De zesjarige Reinier de Bont uit Wychen werd don derdag toen hij met zijn fiets aan de hand de Nieuweweg in zijn woonplaats overstak, door een auto geschept. Na de aanrijding botste de auto tegen een boom. De jongen en de twee inzittenden van de auto werden ernstig gewond overgebracht naar een zlekei.nuis in Nij megen, waar de jongen later is over leden. WESTWOUD (ANP) Donderdag middag omstreeks vijf uur liep het 3- jarige jongetje W. J. Th. Ciïiekens in Westwoud van een glooiing de rijweg op en werd door een passerende auto aan gereden. Het kind werd zodanig gewond dat het ter plaatse overleed. ZWARTSLUIS (ANP) De 78- jarige J. Kuipers uit Lemmer is donder dagmorgen op de rondweg in Zwart sluis om liet feven gekomen toen hij te voet de weg overstak en daarbij door een personenauto werd aangereden. Hij overleed ter plaatse. EPE (ANP) Twee mannen zijn overleden tengevolge van een verkeers ongeval, dat woensdag gebeurde op dc weg Epe-Emst. Tijdens een inhaalma noeuvre kwam de bestelauto, waarin ze reden, licht in aanraking met een voor hen rijdende personenauto. Zij reed daarna met grote snelheid tegen een boom. Ernstig gewond werden de slachtoffers, na door de brandweer uit het autowrak te zijn bevrijd, naar een ziekenhuis in Zwolle overgebracht, waar ze respectievelijk woensdagnacht en don derdagmorgen zijn overleden. De slacht offers zijn de 23-jarige ongehuwde chauffeur T. Zuydam uit Epe en de 34-jarlge gehuwde J. M. Groenewold uit Heerde Slot van pagina 1) dichtdraaien, maar brengt dan tege lijk de uitbetaling van lonen en sa larissen in gevaar. De fractieleider van de PvdA, drs Den Uyl wees er op dat de regering in 'feite aan- en dat reeds in Juli duidelijk was dat de kostenraming voor het mammoet- dok-op "Lr»»SE-s- d° De minister had op de stelling van de oppositie bijzonder weinig weerwoord. Hij beëindigde na de interventie van mr Van Mierlo boos en abrupt zijn verdediging en daarmee het debat. Ook van de regeringspartijen kwam geen repliek meer. De woordvoerders van KVP, ARP, CHU en WD wezen de motie van de socia list Nederhorst, waarin op toevoeging van een regeringscommissaris aan de top van Verolme werd aangedrongen, af met de uitspraak dat eerst het on derzoek voltooid moet zijn alvorens over dit soort voorstellen kan worden beslist. De motie kreeg daardoor alleen de steun van PvdA, D'66, PPR, PSP en CPN en werd verworpen. Mr De Block, die zich met felle in terrupties tegen de beschuldigingen van de oppositie verdedigde, werd door de regeringspartijen volledig de hand bo ven het hoofd gehouden. Zijn verweer dat niemand de verliezen bij Verolme heeft kunnen zien aankomen, dus ook de regering niet. werd volledig geaccep teerd. Desondanks werd uit zijn betoog duidelijk dat al in maart van verlies op de bouw van tankers sprake was worden overschreden. Volgens Block heeft echter ook Japan zich bij de calculaties verkeken op de snelle kostenstijging die zich hebben voorge daan in de scneepsbouw. De minister verwierp elk verwijt dat hij de situatie te laat heeft onderkend eri voerde aan dat de kredietgaranties, die de regering Verolme vorig jaar toe stond, waren gebaseerd op degelijk on derzoek. Hij wees er op dat tenslotte ook de handelsbanken hebben meege werkt aan de financiering van het dok en de overname van de ND SM. Dat die overname gedwongen zou zijn geweest, weersprak de minister. Hij stelde vast dat de moeilijkheden bij Verolme niet alleen zijn ontstaan door miscalculaties voor de bouw van 4 tankers bij de NDSM, maar ook door verliezen op op drachten die Verolme zelf voor zijn be drijf op Rozenburg heeft aanvaard. AMSTERDAM (ANP) Donderdag ochtend is in Amsterdam op 60-jarige leeftijd overleden de conferencier Nol van Dijk, die na de oorlogsjaren een duo vormde onder de naam Willy Rex en Nol van Dijk, humoristen aan vleugel. In 1950 maakte Nol van Dijk met on der anderen de Wama's 'n tournee dooir het voormalige Nederlands-Oost-Indië. Enige jaren geleden verliet hij de plan ken wegens een harlaandoening. Chrysanten! Zeeën Tan kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Neem vaker een bloemetje meel Geen uitzicht PRAAG (AFP) Het Tsjec.hoslowaak- se persbureau CTK heeft de namen be kendgemaakt van negen uitgestoten le den van het centrale comité van de communistische partij in Praag. Het zijn: Bohumil Simon, voormalig cerstc- secretaris van liet comité en een van de voormannen van de hervormingsbe weging. Milan Huebl, voormalig directeur van de hogere partijschool en lid van de ,brain trust' van Dubcek en Smrkov- sky. Professor Venek Silhan. die door het buitengewoon geheim partijcongres op 22 augustus van het vorige jaar werd gekozen al3 tijdelijk partijleider ter vervanging van de toen door de Russen vastgehouden partijleider Dub cek. Karei Kyncl, een journalist, dit vorig jaar mei op eön bijeenkomst van het Praagse partijcomité, waarop Hu- sak aanwezig was, deze fel kritiseerde om diens .politiek van collaboratie en capitulatie'. Pavel Machonin, hoogleraar in de politieke wetenschappen, oud-se cretaris van het verbond van studen ten. Jaroslav Porutka, voormalig secre taris van de partij bij de film-indu strie van Baranov, bij Praag. Jirikan- turek, televisiecommentator. Jaromir Li- tera. voormalig secretaris van het comi té. Frantisek Pavlicek, directeur van de stadsschouwburg van Praag. RchuhiZifutie De ministers van binnenlandse zaken van het federale Tsjecho-Slowakije, Tsjechië en Slowakije hebben don derdag in een gezamenlijk commu niqué 29 functionarissen van hun ministeries die na 21 augustus 1968 zijn beschuldigd van samenwerking met de bezetter, en hoogverraad, vol ledig gerehabiliteerd. Onder hen is Viliam Salgoric. voorma lig onder-minister van binnenlandse za ken en thans hoofd van de staatsvei ligheidsdienst. Uit een grondig onder zoek, aldus het communiqué, is gebleken dat deze functionarissen in augustus gehandeld hebben overeenkomstig de wet om het socialistische systeem in Tsjecho-Slowakij'e te beschermen maar dat rij, die de valse beschuldigingen doorgaven aan de pers, in strijd met clc wet hebben gehandeld. lijke partijen vonden niet mr De Block dat Verolme daarom niet de verant woordelijkheid voor de verliezen bij de overheid kan leggen. Zij stelden dat de scheepsbouwer <le NDSM vrijwillig heeft overgenomen en daarom geen claim kan laten gelden op overheids hulp zonder meer. De bijdrage van 50 miljoen die Verolme heeft gevraagd, we zen zij dan ook af. Mr Portheine (vvd) was nog niet zo ver dat hij vond dat Verolme weg moet, maar wilde wel bewakers naast hem zetten die scherpe controle op de gang van zaken in het bedrijf zouden moe ten uitoefenen. Den Uyl noemde het verhaal van de be windsman een ernstig requisitoir tegen de wijze waarop bij Verolme is gecal culeerd. Hij vond dat de minister ook een vernietigend oordeel gaf over de wij ze waarop net bedrijf wordt geleid. Des ondanks verbindt de staat zich nu al voor ruim 130 miljoen aan dit concern zonder ook maar een vinger in de pap te hebben. De fractieleider van de PvdA vond dat inconsequent en riep de minister op de verantwoordelijkheid op zich te nemen door de huidige leiding te onttronen en in de top van het bedrijf een gedelegeerd commissaris te eisen. Eerder had zijn fractiegenoot Neder horst in die eis ook de top van Rijn- Schelde betrokken. Hij wilde een af lossing van de wacht door mensen die meer bereid zijn tot onderlinge samenwerking en sprak zich uit voor een groot nationaal scheeps bouwbedrijf, dat zou kunnen ontstaan door samenvoeging van Verolme en Rijn-Schelde met bet perspectief van een verdere integratie in de plan nen van Hoogovens en Hoesch voor de bouw van een groot staalbedrijf op de Maasvlakte. De communist Bakker waarschuwde echter daartegen. Hij vreesde dat de hele zaak in Duitse handen zou raken, het- drs Goudzwaard vonden verdere samen werking nodig, vooral bij de bouw van het mammoetdok. Afbouw dok Steun voor de scheepsbouw in het alge meen werd bepleit door de liberaal mr Portheine en de CH-woordvoerder drs Van der Mei, die hogere rentesubsidies nodig vond. Minister De Block zei later, dat hij nog eens zou bekijken of de EEG- norm van tien procent, die overigens nog niet geheel is bereikt, dat toelaat. De minister liet ook weten, dat aan de Stichting Scheepsbouw om advies is gevraagd over de afbouw van het mam- moetdolc. Hij weigerde echter de olie maatschappijen. die indirect van de sub sidies aan Verolme profiteren, e~ ziening van de offerte voor te leggen, zodat de radicaal Janssen voorstelde, omdat hij dat niet zijn taak vond. Van de zijde van de oppositie werd voorts nog bezwaar aangevoerd tegen de plannen van de minister om mr Biesheuvel in zijn functie van voorzitter van het college voor de scheepsbouw uit te nodigen met prof Langman het on derzoek bij Verolme ter hand te nemen. Drs Nederhorst vond het niet juist ver tegenwoordigers van de bedrijfstak met dit onderzoek te belasten. Drs Den Uyl daagde voorts de KVP uit door te stel len, dat kamerleden geen persoonlijke binding behoren te hebben met particu liere winstbeogende bedrijven, die een speciale relatie met de overheid aan gaan. Mr Nelissen noemde dat later een .honorabel standpunt', maar vond het meer te waarderen dat drs Schmelzer zijn relatie met de Verolme Trust niet opgeeft op een moment dat het bedrijf in moeilijkheden verkeert. Voor de behandeling van de Ver- olme-kwestie in de tweede kamer bestond uiteraard grote belang stelling van de zijde van de vcerf- directie geheel links vooraan). Mevrouw Verolme op de tweede plaats rechts met hand aan de kin volgde eveneens aandachtig de de batten. AMSTERDAM (ANP) Elf twee-li terblikken, die door nog onbekende in zittenden van een bestelauto in het Noordhollands Kanaal waren gegooid hebben gisternacht enkele politieman nen van het bureau Mosplein in Am sterdam-noord de schrik van hun leven her. bezorgd toen zij ontdekten dat de in houd uit de explosieve stof nitro-cellu lose bestond. Een bewoner van de langs het kanaal lopende Buiksloterdijk had gezien dat twee mannen omstreeks half twaalf een groot aantal voorwerpen in het kanaal deponeerden. Toen het tweetal merkte dat het be trapt was sprongen rij in een bestel auto en reden met gedoofde lichten weg. De burger waarschuwde daarop da politie en gaf het kenteken door. De politiemannen die een onderzoek kwa men instellen ontdekten dat op de eti ketten van de blikken .nitro cellulose' gevolgd door een chemische formule was geschreven. Op drie etiketten stond bovendien een ontbrandingstïjd. Onmiddellijk werd de politiedeskundi ge drs D. Eskes gewaarschuwd. Nadat deze had geconstateerd dat men inder daad met nitro-cellulose te maken had werden de blikken overgebracht naar het bureau Mosplein en daar .veilig ge steld'. Nagegaan zal worden of de blikken bij een of ander bedrijf worden vermist. Mogelijk is de nitro-cellulose die on der andere in de lakindustrie wordt gebruikt, samen met de wagen gesto len is. DEN HAAG (GPD) De gemeente Den Haag komt met een strak bemeten begroting voor 1970 tot een tekort op de gewone dienst van 19,8 miljoen. Maar dat is een zacht' tekort, dat met enkele inkomsten waarvan de gemeen te voor volgend jaar reeds vrijwel zeker kan zijn, valt af te pellen tot een .hard' hiaat van ruim aebt miljoen, wellicht zelfs niet meer dan ruim zes miljoen gulden. Meevallers die het tekort terugschroe ven rijn onder meer het bedrag van 5,5 miljoen, dat Den Haag als grote gemeente extra van het rijk ontvangt, en een enkele miljoenen hogere doeluit kering voor het kleuter- en basisonder wijs zoals de miljoenennota zojuist heeft geleerd. De gemeentelijke begro ting pleegt steeds te worden opgesteld ver voor de derde dinsdag in septem ber, zodat verrassingen nooit helemaal uitgesloten zijn. 'ADVERTENTIE) de snelle en zekere pijnverdrijver

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 13