Breewegcomplex verdrievoudigt veldenareaal Swift en MMHC Zeelandal in 1973 een tekort aan water Nimmer zo groot en nimmer zo goed... Modeshow ,Rita? en babyhuis De Gunst 7 MIDDELBURG KRIJGT ER 70.000 M2 SPORTVELDEN BIJ OUDE TERREINEN middel grove en grove grassoorten er in\| VOOR VOETBAL Openluchtrecreatie Zeeland: bijdrage van j 141.400 Accommodatie Wedstrijden GROND VOOR 223 WONINGEN IN SOUBURG-NOORD Vertraging op veer naar Vlissingen Biesbosch wordt ingeschakeld, niet waterfabriek VERLIEZEN INDUSTRIEWATER EN DE TARIEVENBEVOLKING KUSTVAARDER TEGEN ZEESLUIS IN TERNEUZEN Drs M. C. Verburg voorzitter van kamercommissie Waterleidingmij Zwsch-Vlaanderen: ruim 1 ton verlies DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG ,Een forse druppel op een gloeiende plaat'. Aldus schetst Middelburgs sport ambtenaar Joop J. G. Scholten het nieuwe sportveldencomplex aan de Breeweg (tussen ijsbaan en Lau rens Stommeweg), dat burgemees ter mr J. Drijber zaterdag aan staande om 3 uur officieel zal openen. ,Het is een geweldige uit breiding, waarmee de clubs, die erop gaan spelen, enorm blij zijn', voegt de heer Scholten er nog aan toe. Die verheugde clubs zyn de korfbalvereniging Swift en de Middelburgse MLxed Hockey Club (MMHC). Geen wonder, want ze laten beiden op het Sportlaancom- plex één hectare sportterrein ach ter en ze krijgen er ieder drieën eenhalve hectare voor terug! Voor tlke club drie velden, waarop meerdere speelterreinen zyn uit te letten. Het gevolg van deze verhuizing van korfballers en hockeyers is, dat op het oude korfbal- en hockeyt er rein twee voetbalvelden en een vrij grote oefen- itrook aangelegd kunnen worden. De uitvoering van deze voetbalvelden is op genomen in een groot verbeteringsplan r de Nadorst- en Sportlaancomplex- dat onder meer voorziet in de nieu- »o kleedruimten op het Nadorstveld, de bouw van een nieuwe ingangspartij met parkeerterrein) van het Nadorst- ?3rk, waarmee men reeds druk bezig is, m de uiteindelijke doortrekking van de Sassaulaan richting Noordweg, waar- lij dan aan de linkerzijde tussen de bei- ie sportcomplexen in, een groot parkeer- icrrein aangelegd zal worden. Overigens: voor de voetbalcubs is winst van twee voetbalvelden welis waar zeer welkom, maar niettemin een kleine druppel op de bekende plaat. .Naar mijn smaak moeten er nog minstens zeven bijkomen om te kunnen voldoen aan de vraag naar spelmogelijkiheden van alle sport clubs. En dan ook graag een paar velden in de stad, waarop je zomaar wat sporten kan. Er is er nu nog maar eentje, buiten de stad. aan het eind van de L. Stommesweg-hoek Seisvveg', aldus redeneert de heer Scholten. )verlgens: de jeugd vergeet wel eens !e speelweide van 't Zand. Dat is een eweulig terrein en je ziet er maar heel reinig jongens en meisjes... "erug naar het nieuwe complex: een Ètstekende, weldoorgroeide, grasmat vin zeven hectare is, zo glad als een Yjartlaken! Toen de Koninklijke Ne- irlandse Heidemij aan de uitvoering er in begon was de kwaliteit van de pond echter ronduit slecht. De Heide- sij heeft echter kosten nog moeite ge baard om de grond een goede structuur 't geven. Er zijn heel wat kubieke me iers zand in verwerkt en de drainage leeft veel aandacht gekregen. Bij de samenstelling van het in te zaal- in grasmongsel zijn de cultuurtechnici ran de Heidemij en de Nederlandse iporl federatie zeer actief geweest. .Vaak sordt er', zo Jicht de heer Scholten toe, tornaar wat ingezaaid, maar op liet Breewegcomplex is een mat ontstaan ivenwichtige verhoudingen fijne, IEN HAAG Van de 28,4 miljoen lulden, die. het ministerie van erm voor heeft bestemd voor de open- •alie, is Zeeland ƒ141.384 toe- raegd. Het belangrijkste "deel van dat «drag wordt besteed aan voorzieningen het kader van de dijkreoreatie. Met me gaat het daarbij om de aanleg in parkeer- en picknickplaatsen in foineldinge en Iiattendijke. waarvoor totaal 120.75!) is gereserveerd, oor dez'e categorie van voorzieningen wi uwe i;.iLv:5uiit VÜU vuuiAiniJiugcu tot nu toe 297.875 aan subsidies «schikbaar gekomen. Voor het opstellen m een basisplan voor het kustgebied Vest Zeeuwseh-Vla anderen is een bij- Irage van 20,625 toegekend. In de «dichting wordt erop gewezen, dat de ntsluiting van de kust in Zeeland in 1? opeenvolgende jaren steeds de aan dicht heeft gevraagd. Voor de kustont- duiting in Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal soren en op Westerschouwen is in de sren 1960-1969 voor wegen, paden, duin vergangen en parkeerterreinen en ba- splannen een bedrag van 2.051.604 ïreserveerd. Er wordt op gewezen, dat oor voorzieningen in het gebied van, et Veerse Meer in de eerste tien ja- Wat de mogelijkheden voor het verkrij- :n van het subsidiebeleid 1.025.362 is gen van water bet -eft. noemt het jaar- oegekend. verslag Het nieuwe complex wordt met grote zorgen omringd, zoals een .pasgeborene' die toekomen: nazorg heet dat. waar voor een uit ambtenaren van de Heide-, mij. gemeentewerken en sport- en jeugdzaken samengesteld begeleidings team zich onder meer bezighoudt met onkruidbestrijding, bemesting, water huishouding en beplanting. Én verder zal clief-terreiruneester Cor Bostelaar met zijn vaste assistenten en met hulp van GSW-krachten er wel voor zorgen, dat de zeven hectare velden in optimale conditie blijven. De 70.000 vierkante meter nieuwe sport velden zijn zonder onderlinge erfafsehel- cling aangelegd en dat mag een zeld zaamheid genoemd worden. Daar de KNKB en de IOiHB prijs stelden op af scheidingen is een oplossing gevonden in de vorm van afneembare scheidingen, die liet voordeel bieden, dat ze frequent verschoven kunnen worden. Dat is voor al in het belang van de doel- (bij lmckey) en korfgebieden, die kwetsbaar zijn en dus geregeld verschoven kunnen worden. In de afgelopen jaren is er steeds ge streefd naar een kleedaccommodatie, die bruikbaar was zowel voor de van het terrein gebruikmakende verenigingen als voor de ijsclub, welke laatste het ge bouw zou kunnen benutten in de perio den dat er niet gesport wondt (ijsver maak en kamperen). Toen de ijsclub besloot een eigen accommodatie te bou wen is er alsnog geprobeerd tezamen met de korfbal- en hockeyclub een kan tine te realiseren, maar ook dat bleek achteraf niet mogelijk. Als enige finan ciële mogelijkheid bleef aanvankelijk over de bouw van een bescheiden ge bouwtje, van waaruit thee geserveerd kon worden. Totdat tenslotte gemeentewerken met volgens Joop Scholten uitgekiend datic annex kantine te verwezenlijken. Het gebouw bestaat uit twee maal vier kleedkamers en er tussenin een kantine, met uitzicht op het complex. Het oude clubhuis van MMHC op het Sportlaancomplex is door de gemeen te aangekocht met de bedoeling het te verhuren aan. de atletiekvereniging Dynamo. Na de opening: zaterdag van het complex worden enkele wedstrijden gespeeld, waarbij MMHC de gelegenheid te baat -enomen om een interessante pro- la voor zijn favoriete sport te maken. Een vrij sterk Batavierenelftal van oud le klassen met onder meer de oud-internationals Han Drijver (85 maal in de oranjetrui), Jan-Piet Fokker (86 maal), G. Overdij Dekker (19 maal gen het zuidelijk Iers, waarin Joost Bellaart van 1 'astspeler is. Swift speelt twee compe- litiewedstrljden: het eerste komt uit te gen Dubbel Zes uit Den Haag, het twee de ontmoet Ons Eibernest IV. De opstelling van het hockey-Batavie- renelftal is: doel: J. v. d. Zee, achter: H. Drijver en T. Ykema, midden: H. Klarenbeek, J. P. Fokker en H. Kruyt, voor: J. Scheepstra, G. Overdijkink, K. Dekker. E. Timmerman en G. Bakker. Zuidelijk elftal: doel: J. Vrijdag (Til burg), achter: A. Tamïniau (Tilburg). Th. Kaanders (HTCC); midden: J. van Eijik (Venlo), H. Prinsen Geerlings (Keep Fit), M. Hasehbos (HTCC) en P. Braiuakirnan (Venlo); voor: J. Mol- kenboer (Tilburg), W. van Meurs (MEP), J. Bellaart (MMHC) en M. Kossma.n (Venlo). Hel eerste tea-m van Swift treedt in, de volgende opstelling aan: aanval: Jo-j hanna Eiff, Lenneke van der Vlist. Keesi Kooman en Joost Looise; middenvlak: Joke Geluk, Lenie de Steur, Daan van Noppen en Leo de Hond: verdediging: Anneke van der Weel, Marijke Strubbe, Paul Sanderse en Ton Neve. In het team van Dubbel Zes speelt onder meer de oud-Swiftspeler Wim van Renen mee. De opstelling van Swift II: aanval Bep Joziasse, Marijke de Keizer, Aart Geert- se en Jan Leuvellnk; midden: Corrie Janse, Sari den Hollander, Alex Jonk heer en Paul van den Vlist; verdediging: Ria Reijnhoudt, Bep Huijbregtse, Thijs Soeting en Kees de Wolff. MIDDELBURG Zo groot en zo goed hebben MMHC en Swift, die de vaste bespelers zullen worden van het Bree- weg-sportveldencomplex, de terreinen nog nooit gehad. Ongetwijfeld komt er nu een eind aan een periode met vooral in de eerste fase enorm veel verhuizingen, voor beide clubs van het ene naar het andere veld of vaak zo maar een wei... Zo trainde het nu 60-jarige MMHC van 1911 tot 1920 op een weitje in de omgeving van het Brigdamse padje. Rond 1922 kreeg de club een veld toegewe zen op het Nadorstcomplex (nu het voetbalveld achter de tribu ne): in die tijd werden ook de monstratiewedstrijden gespeeld voor scholieren op het militair oefenterrein (nu Miniatuur Wal cheren). Omstreeks 1937 kreeg MMHC een nieuwe grasmat van de gemeente waar nu het halfver bard veld ligt. De hockeybond moest dispensatie verlenen, omdat het veld te smal was... Pas in het begin van de dertiger jaren na men de heren deel aan de compe titie, de dames volgden in 1937. Tijdens de oorlogsjaren trainde MMHC zo goed en zo kwaad als het ging op Moöderoord, terwijl de competitiewedstrijden op de velden van de tegenstanders uit gevochten werden. Na de bevrij ding was MMHC gedwongen de competitie in Goes af te werken (tengevolge van de inundatie). In 1957 beitrok de club nieuwe vel den en een eigen clubhuis op het sportveldcompTex, velden, die inde laatste jaren uitermate slecht wa ren. Het unieke van het Breeweg complex is, dat er aparte velden zijn voor de dames- en de heren wedstrijden en daarop kunnen weinig hockeyclubs in Nederland zich beroemen. De komst van Swifl naar de Bree weg betekent, dat deze korfbal vereniging (in 1934 opgericht door een fusie van de clubs van de chr. kweekschool en de PZEM) naar de omgeving van zijn eerste speel terrein terugkeert. Swift begon namelijk op een terrein aan de Lageweg (bij café Lommerrijk). Reeds in 1987 verhuisde Swift naar liet Nadorstterrein, waar in 1939 voor liet eerst het kampioen schap van Zeeland veroverd werd. In hetzelfde jaar ging Swift de andere clubs voor met het vor men van een adspirantenafdelin^. In de oorlogsjaren werd de club opgeheven (omdat men geen Duit se inmenging in het bestuur wens te) en ,dook men onder* bij de Vlissingse zustervereniging Mad- joe. Na de bevrijding speelde Swift zijn wedstrijden op de Markt, terwijl getraind werd op een bouwterrein aan de Groen markt... In 1956 doorbrak Swift het Zeeuwse korfbalisolement door aver te stappen naar de landelijke competitie. Toen Swift in 1957 overstapte naar de nieuwe ter reinen aan de Sportlaan had de club al de tweede klas bereikt en later handhaafde men zich zelfs enkele jaren in de eerste Mas. Met het uitbreiden van de velden iverd het jaarlijkse Swifttoernooi ook steeds groter: al jaren strij ken er nu op Hemelvaartsdag zo'n 1300 korfballers in Midelbur-g neer. Wellicht komen er nu met het nog grotere veldenarsenaal weer zo'n paar honderd bij.... Ben w van Ylissingen stellen de genteen-, te raad voor aan de christelijke woning stichting Walcheren te Oost-Souburg ten behoeve van de bouw van 88 keuze woningen een aantal percelen grond in het bestemmingsplan Souburg-Noord te verkopen met een totale oppervlakte van 14.836 vierkante meter. Hiermee is een prijs gemoeid van in totaal 405.022,80 te vermeerderen met een vergoeding voor de aanleg van de ach terpaden van 24.570,00. De raad had reeds eerder op 27 sep tember 1968 besloten aan de Christe lijke Woningstichting Walcheren t< Oost-Souburg grond te verkopen voor de bouw van de 88 keuzewoningen. Het college van gedeputeerde staten van Zeeland deelde echter mee. dat men aan het besluit goedkeuring had onthouden aangezien de grondprijs voor woning wetwoningen door de hoofdingenieur-di recteur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid te hoog werd geacht. De grondprijs was gebaseerd op een voor lopige exploitatie-opzet. Nu het bestem mingsplan Souburg-Noord en de ex batie-opzet in de vergadering van 2! giustus definitief zijn vastgesteld moet besluit tot verkoop van de grond aan de Christelijke Woningstichting Walcheren aan de nieuwe situatie worden aange past. B en w merken op, dat ingevolge de grondprljskaart voor de te verkopen grond een prijs geldt van ƒ29,40 per vierkante meter, waarin begrepen 2,10 per vierkante meter voor de achterpa den. Daarom moet de grond worden ver kocht voor ƒ27.30 per vierkante meter. B en w stellen de raad dan ook voor het eerder genomen raadsbesluit in te trek ken en een nieuw besluit te nemen tol verkoop van grond aan de Christelijke Woningstichting. Verder wordt de raad voorgesteld aan de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlisslngen en omlig gende gemeenten te verkopen ten be hoeve van de bouw van 135 keuzewonin- oppervlakte van 22.030 vierkante meter. Daarmee is een totale som van 601.419 gemoeid te vermeerderen met een ver goeding van 17.505 voor de aanleg van de achterpaden. VLISSENGEN De veerboot van 19.20 uur uit Breskens liep woensdagavond een dubbele vertraging op. De boot kwam ten eerste door slecht zicht bui tengaats een kwartier te laat de veer haven binnen. Vervolgens werkte de brug niet en kwam er nog een tijdje oponthoud bij. Om tien voor negen kon de veerboot vanuit Vlissingen weer nor maal zijn vaarten volgens het dienst rooster invoeren. KLEUTERS STALEN SHOW IN GOES BIJNA 370 MILJOEN M3 NODIG IN 2000 TERNEUZEN Do produktiemiddelcn de NV Industriewatervoorziening Zeeuwsch-Vlnnnderen zijn al in 1972-78 niet langer toereikend om de behoefte te dekken. Door de invloed van de industrialisatie op de verbruiks- ontwikkeling zullen de voor de aanvulling benodigde technische werken een grote flexabiliteit moeten bezitten. Voor wat Zeeland betreft is de raming "an de waterbehoefte in 1980 en 2000, •olgens de werkgroep Zuïd-West-Neder- and. respectievelijk 119,4 miljoen mS •n 309.8 miljoen 3 voor bevolkings- en industrieel verbruik samen. Het tekort aan water zal zich In 1973 voor liet eerst duidelijk manifesteren. Het jaarverslag van de NV Industrie watervoorziening .Zeeuwsch-Vlaanderen' I uitvoerig op de mogelijkheden voor vervulling van de Zeeuwse behoefte aan water in. Ter vergelijking: de produktie voor dustriële 'afnemers was in 1968 7.926.645 m3 tegen m 1967 6.773.508 m3. DOW Chemical nam daarvoor bijna 5,5 miljoen m3 voor zijn rekening, de NSM bijna 1.5 miljoen c-n overige industrieën 1.06 m3 levering van grondwater door de NV| waterleiding maatschappij Noord-West- Brabant' tot een hoeveelheid van 10 miljoen m3 per jaar, waarvan 6.5 mil joen ni3 per Jaar ten goede komt aan Zeeuw3cli-Vlaanderen. winning van 11.000.000 m3-jaar op pervlaktewater u.it de polders bij Ossen- drecht en Woensdrecht. Mogelijkheden TERNEUZEN .Of do minder goede exploitatieresultaten bij de NV Indus triewatervoorziening .Zeeuwsch-Vlaanderen' inderdaad aan de tarïcien var de. bevolking zullen voorbijgaan stond in 1968 nog niet vast'. Aldus het jaar verslag over 1968 van (leze nv, die in dat jaar een verlies boekte, van 5.768.483,—, tegen 5.409.836 in 1967. Deze dochtermaatschappij van de NV Waterleidingmaatschappij .Zeeuwsch- Vlaanderen', die in 1967 reeds werd geconfronteerd met. de onmogelijkheid van een rendabele benutting van de vergrote produktie, wat na veel bespre kingen in dit gewest leidde tot een streven naar grotere eenheden (één wa terleidingmaatschappij voor heel Zeeland), verwacht, dat dat streven binnen afzienbare tijd zal gebeuren. De onderhandelingen over de hoogte van de overheidssubsidie voorwaarde was de fusie van de waterleidingmyen endc wijze van toekenning konden in 1968 overigens nog niet worden afge rond, mede omdat eerst aan het einde van het verslagjaar de nieuwe overeen komst met Dow Chemical ten aanzien van de afname werd getekend. In het laatste kwartaal van 1968 werd overigens wel al vier miljoen gulden voorschot ontvangen op het rijkssubsidie van het ministerie van economische zaken. De NV Industriewatervoorziening was daardoor in staat om in de financieringsbehoefte van 3968, ten behoeve van de nieuwe investeringen en het exploitatietekort, te voorzien. De besprekingen met dc betrokken minis teries van economische zaken en financiën leidde tot een nieuwe nota over de financiële toestand van de maatschappij. Het ligt in de verwachting, dat voor het eind van dit jaar omtrent de omvang van de aanvullende financiële steun meer zekerheid zal zijn verkregen. Aldus directeur ir P. Stoter in zijn jaarverslag, dat woensdag in de le Temeuzen gehouden vergadering van aandeelhouders onveranderd is goedgekeurd. winning van 150.000.000 m3-jaar op pervlaktewater na afsluiting van de Oosterschelde door aanleg van spaar bekkens in de hals van St-Philipsland. produktie van gedistilleerd water door middel van verdampingsinstalla ties. uitbreiding van de winning Isabellawater mg (België) en daaraan gekoppeld uitbouw van het oppervlak tewaterpompstation in de Braakman tot een capaciteit van 16.000.000 m3-jaar De reeds geruime tijd bestaande contac ten met de Belgische autoriteiten om te komen tot een definitieve benutting van liet afstromende water van de Isa bella-watering zijn nu in een nieuw sta dium gekomen, zodat de benodigde ze kerheid voor de uitbouw van het pomp station Braakman kan worden tegemoet- gezien. Besloten is voorlopig geen gebruik te maken van de mogelijkheden tot win ning van oppervlaktewater door aan wending van afstromend polderwater uit de gebieden Ossendrecht, Woens drecht en de Verenigde Kruislandpolders, omdat met name door de hogere belas ting met organische stoffen van het polclerwater deze winningsmogelijkheid niet goedkoper is dan het alternatief, inkoop van de NV Biesbosch; In pla nologisch opzicht is voorts de bestem ming van liet poldergebied tot water wingebied zeer bezwaarlijk; Onvoldoende mogelijkheden zijn aanwe zig om de kwaliteit van het in te ne men polderwater op afdoende wijze te beheersen door onder andere het toe nemend gebruik van bestrijdingsmidde len ten behoeve van de landbouw, de aanwezigheid van vele ingegraven olie tanks en van olielei dingen in het be trokken gebied. Ook de produktie van gedestilleerd wa ter blijkt in vergelijking met het alter- ■tïef van inschakeling van ile Bies bosch in eerste instantie niet aantrek kelijk voor de aanvulling met grote hoe veelheden. Door (le hoge prjjs zal eerst dan tot deze produktiemethode overge gaan kunnen worden indien zekerheid bestaat over voldoende afzet van (lit. produkt als hooggekwalificeerd water de Industrie, aldus het jaarverslag. Tenslotte moest :n aanmerking worden genomen, dat het tekort aan water zich in 1973 voor het eerst duidelijk zal ma nifesteren, terwijl de Biesbosch als pro-, duktiebron van oppervlaktewater even eens in 1973 ter beschkking komt. In dit licht gezien bleek net ongewenst ter overbrugging tot het tijdstip dat hoe dan ook een beroep op de Biesbosch moet worden gedaan, nndere, kleinere en daardoor per m3 relatief duurdere bron nen aan Le wenden. Het te St-Philipsland geprojecteerd; spaarbekken kan 'pa3 worden gevuld na de afsluiting van de Oosterschelde en verzoeting van de wateren ter plaatse, hetgeen in de jaren 1983-S4 het geval zal zyn. De maximale capaciteit van dit te ontwikkelen waterwinningswerk wordt op 150.000.000 m3-jaar gesteld. Na benutting van de aanwezige produk- tiecapaciteit in Zeeland, inclusief de eerdergeneomde aankoop van 10.000.000 m3-jaar van de NV Noord-West-Bra bant' en de uitbouw van het pompsta tion Braakman moet de behoefte tot 1984, hetgeen neerkomt op 120 miljoen m3 per jaar, van elders worden betrok ken. Ook moet de voor het jaar 2000 geraamde hoeveelheid min 60.000.000 m3 van de bestaande bronnen en min de capaciteit van de spaarbekkens bij St-Philipsland, voorlopig gesteld op 150 miljoen m3-jaar, blijvend van elders worden aangevoerd. De werkgroep heeft geconcludeerd, dat in het nationale basisplan voor de. wa tervoorziening ten aanzien van Zeeland vastgelegd dient te worden een levering, na aanwending van de eigen produklie- mvd'delen en inkoop van 10.000.000 m3- jaar grondwater, van in totaal 120.000.000 m3-ja.ar uit de Biesbosch. De werken welke nodig zijn voor de aanvoer en zuivering van deze 120.000.000 m3-jaar kunnen In twee fa- jsen, elk 60.000.000 m3-jaar, worden uit gevoerd. Het Biesbosch-water zal na winning een eenvoudige zuivering ondergaan om het geschikt te maken voor transport naar Zeeland. De definitieve zuivering zal dan plaat! vinden nabij de belangrijkste Industrie centra Terneuzen Vlissïngen-Oost en ns 1980 Reimerswaal, hetgeen mogelijkhe den opent deze zuivering naar behoefte te doen geschieden. TERNEUZEN Bij het binnenkomen van de Zeesluis in Terneuzen is Duitse kustvaarder ,Ostesand' van 850 (lwt woensdagmiddag tegen de noordelijke binnendeur gevaren. Dc deur is daarbij beschadigd. De aan- varing gebeurde rond 14.30 uur. Aan genomen wordt hoewel het onder zoek nog aan de gang is dal de machines van do kustvaarder hebben geweigerd. Direct na de aan,varing is men begon nen met het afbreken van uitsteken de delen van de sluisdeur. De ,Oste- sand' liep geen noemenswaardige schade opliet schip meerde op ei gen kracht voor de sluis af. Het scheepvaartverkeer op en naar het kanaal Gent-Terneuzen ondervond enige vertraging van de botsing. Te gen zes uur was de stremming op geheven, nadat een uitstekend deel van de sluisdeur was verwijderd. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje RUDOLF MARIA (Rudie) H. Coenen T. Coenen-d'Hondt Chantal Koudekerke, 23 sept. 1969 Middelburgsestraat 42. In het ziekenhuis .Bethesda' te Vlissin gen nam de Here, uit ons midden weg, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader, de heer .ABRAHAM VERDÜIJN, weduwnaar van l'ieternella Vergouwe, In de ouderdom van 78 jaar. ,Komt, alle dingen zijn gereed'. Lucas 14, vers 17. Breskens: C. de Baare-Verduijn P. de Baare A. Oosterling- Verduijn E. Reijntooudt- Verduijn F. Verduijn E. Verduijn-Verduijn J. Reijnhoudt P. Verduijn S. J. Verduijn- Basting J. Verdouw-Verduijn D. J. Verdouw S. Wisse-Verduljn A. Wisse Rotterdam: N. v. d. Vrie- Verduïjn Q. v. d. Vrie Oost-Souburg: A. Verduijn A. Verduijn- Schuiling Sluiskil: J. Klaassen-Baaij A. Kiaassen A. Verduijn T. Verduijn- Mlchielsen Kleinkinderen en achterMeinkinderen De rouwdienst zal wor den gehouden in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Ge meente, Papendrecht te Breskens, op zaterdag 27 september 1969 om 12.00 uur waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Breskens omstreeks 13.00 uur. Gelegenheid tot condo leren na de teraardebe stelling in het gebouw ,De Uitkomst', Lange- weg, Breskens. De overledene ligt op gebaard in het zieken huis .Bethesda' te Vlis singen. GOES Dartele kindertjes op het mo- grijs. Bij veel jurkjes en mantels wer- deplankier in de grote zaal van de den hoeden van modehuis Rita zelf ge- Prins van Oranje' in Goes verzorgden showd. woensdagavond voor een vrolijk beginTussen de jeugdige modellen zaten ook de gezamenlijke modeshow van ba- .hippe' stukken zoals een zwart jmita- lis De Gunst en modehuis ,Rita', tiebontj byhuis heiden te Goes. ,Rita', tiebontjasje naar ontwerp van Sophie -aren niet te stuiten, de mannequins in-de-dop. In een fiks holletje liepen marine poncho met grappige puntmuts, afgezet met rode randjes. Zowel voor de jongens als voor de meisjes waren van Kleef. Het jasje had een leren ver hoogde ceintuur en leren .galgjes', bei de voorzien van koperen garneringen. Aan het slot van de show kwam de cocktail- en bruidsMeding aan de orde. Er werd één kort complet en drie lange japonnen getoond. Het sluitstuk was een lange japon met zeer lange sleep die vanuit de rug kwam en ook voor zien van een lange sluier. er verschillende grappige nylonbontjas-Bij de foto: Twee kinderen die trots jes. Een rood eskimopak, afgezet met'iets van de nieuwe kindermode lieten wit bont werd getoond voor hele koude jzien. (FotoPZC). dagen en voor een feestje waren er takjes. Jehalve kinderMeding toonde babyhuis i De Gunst ook een aantal kinderwagens j en wiegen. Twee genres Modehuis Rita kwam met twee genres: één voor de tieners en twens en één voor de oudere vrouw. Wat niet wil zeggen dat er voor de dertigers en veer tigers niets bij was. Verschillende mo dieuze jurkjes" en pakjes zijn immers .leeftijdloos'. Voor de jonge vrouw waren er verschil lende tuniekpakken: met en zonder lan ge mouw, maar allemaal met een tu niek tot dijhoogte en een pantalon met uitlopende pijpen. Overigens werd er ook zo'n pak voor de grotere maten getoond. Voor de oudere vrouw zoekt Rita het in het algemeen in slank-afkledende eenvoudige en simpele japonnen volgens het klassieke stramien en in een zeer uitgebreide serie pakjes en jassen, veel al afgezet met bont. Zowel imitatiebont als nerts en bever namen daarbij een belangrijke plaats in. Bijzonder fraai was ook 'n tuniekjapon een grijze japon met een tuniek in breedtestrepen in verschillende nuances DEN HAAG De Zeeuwse senator dre M. C. Verburg (pvda) is met ingang van het nieuwe parlementaire jaar be noemd tot voorzitter van de vaste com missie voor economische zaken van de eerste kamer. TERNEUZEN De in 1968 doorge voerde tariefverhogingen van de NV Waterleidingmaatschappij .Zeeuwsch- Vlaanderen' waren niet voldoende om tot een sluitende exploitatierekening te ko men. Er resteert over 1968 nog een ver lies van f 135.519. Het tekort was wel aanzienlijk lager dan in 1967 (f745.000), omdat de meerdere baten, voornamelijk uit de tariefverhogingen, na aftrek van de hogere lasten, f610.000 opleverden. Met uitzondering van de agrarische ta rieven, zijn de tarieven begin dit jaar gezien de verwachtingen voor 1969 en het nog ongedekte tekort over 1968. wederom verhoogd, nu met gemiddeld circa acht procent. De financiering van de investeringen en van de maatschappij kon in het vorige jaar plaatsvinden uit de opbrengst van leidingen op Belgisch gebied, wegens overdracht aan de natio nale maatschappij der waterleidingen te Brussel, uit de bijdrage van rijkswater staat in de werken voor aanpassing van het leidingnet aan het verbrede kanaal Terneuzen-Gent en uit bijdragen in aan- legkosten. Uit het jaarverslag van deze nv, dat woensdag door de aandeelhou dersvergadering onveranderd is vastge steld, staat verder dat van de 37 ontsla gen personeelsleden, door de gang van zaken bij de NV Industriewatervoor ziening, er per 31 december nog vijftien geen andere werkkring hadden gevon den. Negen van hen waren ouder dan 60 jaar. vijf van hen zullen in de loop van 1969 de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt- Heden heeft het de Heer behaagd uit zijn Ijjden le verlossen en uit ons midden weg te nemen, ons geacht mede-bestuurslid, de heer JAN MEIJER, op de leeftijd van 54 jaar. ,Gij, die treurt, kom met uw smart, daar is plaats bij het kruis'. Bestuur interkerkelijke evangelisatiekring .Walcheren' Oost- en West-Souburg, 23 september 1969. In plaats van liaarten Op 21 september 1969 ging van ons heen onze geliefde broer, zwager en oom DR KLAAS KOOIMAN In de ouderdom van S6 jaar. Gouda: J. W. Rem-Kooiman Oosterbeek: M. Goudswaard Middelburg: C. E. van Eeuwen-Kooiman Nichten en neven. Middelburg. 24 september 1969. .Ter Veste', Seissingel 100. De crematie heeft heden in besloten kring in hel crematorium .Ockenburgh' te Den Haag plaats gevonden. In plaats van kaarten Heden overleed, tot onze droefheid, in het Gast huis te Middelburg, onze geliefde zuster, schoon zuster en tante, mejuffrouw ADRLANA CORNELIA BEDET in de ouderdom van 6S jaar. Familie Zwarthoff - Beöet Familie De Kraker - Bedet Middelburg. 23 september 1969 Verpleeghuis ,Ter Hooge' De begrafenis zal DV plaatsvinden op vrijdag 26 september 1969, om 13 uur, op de algemene be graafplaats te Middelburg, vertrek van .Ter Hoo ge' om 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7