Weinig nieuwe beslissingen in de maand augustus ^£29 LEZERS SCHRIJVEN Grote show van gebruikte auto's GARAGE R R. R. VISSER s s 6 ECONOMISCHE KRONIEK Middelburg krijgt een .meanderflat' NET KINDERMEISJE 2 HULP CHAUFFEURS MAGAZIJN BEDIENDEN Het ,peace-ship' van Abie Nathan ZEEUWSCH-VLAANDEREN Fascisme in Griekenland Successen Zeeuwse wielrenners 3"1-, Duiven- kampioenschappen H 0 W PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 SEPTEMBER Ui ]~)e maand augustus pleegt weinig nieuwe be. slissingen of officiële openingen op te leve ren en meer .doorlopende' zaken. De laatste zijn dan soms toch weer beslissingen die eerder werden voorbereid. Vlissingen b v stelde het bestemmingsplan vast; de komende vier a vijf jaar zullen de meeste uitbreidingen zich afspe len in Souburg-Noord. Middelburg behoort tot een groep van steden waarin een experimenteel bouwproject mag worden opgezet. Het betreft een .meanderflat', een langgerekte slinger van 200 woningen in zes woonlagen. De woning voorraad in de hoofdstad heeft er een complex van 10S premiewoningen bij gekregen. Vlissingen ontving van Hoechst 2.5 ton voor de bouw van een zwembad. Dit concern draagt daarmee bij aan de leefbaarheid en verbetert de vestigingsfactoren, een algemeen belang en een belang van Hoechst. Helaas is de draagkracht van de Zeeuwse overheden te zwak om veel en snel dergelijke projecten uit te voeren. De nieuwe schouwburg van Terneuzen, het Zuidland theater, heeft ruimte voor 484 bezoekers en kost 2 miljoen. Het twintig jarig bestaan van de stichting Verpleeg- en Rustluiizen Zeeland is een eresaluut waard. Zij verzorgt nu 700 mensen, binnenkort zelfs 1000, en telt 500 personeelskrachten. Nu weer begint de bouw van een verpleeghuis in Terneuzen met 160 bedden, waarvan 100 voor somatisch zieken en 60 voor psychiatrische patiën ten. De bouwkosten bedragen 8 miljoen. Er zijn verder nieuwbouw- en uitbreidingsplannen voor Tholen, Zeeuwsch-Vlaanderen, Beveland en Walcheren. In Oost burg wordt begin 1970 aangevangen met de bouw van een nieuw ziekenhuis met 121 bedden. Voor de Haringvlietbrug werd geen ministeriële toe stemming verkregen de autotarieven van 2,50 tot 2 te verlagen Er wordt rekening gehouden met verkeersver- lies na de opening van de Haringvlietdam in 1971. Na studie is het misschien mogelijk de tarieven op 1 januari a.s. te verlagen. De voorbereidingen voor de bouw van de vaste Westerschei de verbinding zijn in gang. Er komen een stuurgroep, een projectgroep en nog een viertal werkgroepen. De kans op een hangbrug bij Waarde is niet geheel uitgesloten. Het aanbod op het .toeris tische" veer Vlissingen-Breskens lag in de zomermaan den nagenoeg gelijk aan dat in 196S. G s van Noord-Brabant hebben een plan voor een snelle verbinding tussen de nieuwe randweg rond Bergen op Zoom en rijksweg 5S door Zeeland. Deze drie kilometer moet snel gereedkomen. De minister van verkeer en waterstaat heeft mee gedeeld dat de Oosterschelde definitief zal worden af geslopen, zulks naar aanleiding van geopperde bezwa ren. De Kon. Mij De Schelde gaat een aantal belangrijke onderdelen voor machines leveren voor containerschepen van Sealond Service. De bestelling is geplaatst bij de Rotterdamse Droogdok Mij, hd van de Rijn-Schelde- groep. Een oude Zeeuwse zaak. de Kon. Massee te Goes (landbouwmachines) is overgenomen door Boeke en Huidekoper, op welke weer een bod is gedaan door Vul kaan. Een sterke concentratie in de landbouwmachine wereld: De opdracht voor de bouw van de PZBM-kernenergie- centrale aan Siemens is door de Europese Commis sie aangemerkt als een eerste voorbeeld van een ,markt- opening'. Ook voor Zeeland een goed voorbeeld, immers het was de laagste offerte. De elektrieiteitstarieven in Zeeland liggen vrijwel op het landelijke gemiddelde, zo werd meegedeeld. De Zegam heeft na vier jaar de 50.000ste verbruiker op het aardgasnet aangesloten. Binnen drie jaar volgen de resterende 15.000 percelen. Tot slo: enkele diversen: In Terneuzen komt de eerste dagopleiding voor secre- Er is een voorstudie gereedgekomen tot behoud van de visserijcultures in Yerseke vla een 40 km lange persleiding naar een 30 ha groot bekken' bij dit dorp. In juli had Zeeland het hoogste vnaagpercentage voor vrouwelijke werknemers in ons land. In de metaalsector is de vraag 600 (mannen) tegenover een aanbod van 59. In de' bouwsector 312 tegenover 87. In de landbouw dreigt in de komende vijf a tien jaar een tekort aan arbeidskrachten, tengevolge van de sterke industrialisatie in Zeeland. Dr Van Beekom die dit vaststelde bepleit een bredere scholing van de land arbeiders. Drs M. C. Verburg Kerncentrale PZEM ill opbouw Zuidlandtheater Terneuzen God nam tot Zich, onze dierbare echtgenoot, zoon, schoonzoon, broer, behuwdbroer en oom, de heer JOSEPH FRANS MERCEDES GHISLAIN DE MELRICHU, op de leeftijd van 49 jaar. I. N. P. de Meurichlj-de Smit Familie De Meurichij Familie De Smit Sluiskil, 22 september 1969, Ir C. Lelyplein 2. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op heden, donderdag 25 sept. '69, om 11.00 uur in de kerk van de H. Antonius van Padua te Sluiskil, waarna de begrafenis om 12.00 uur op de r-k begraafplaats. Samenkomst: om 10.45 uur in het Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk: WIJ VRAGEN: (leeftijd tot en met 18 jaar). Ervaring in het levensmiddelenvak strekt tot aanbeveling. Persoonlijk aanmelden bij: ii gezin met 3 kinderen, a 5 jaar. Dienstbode aanwezig. MEVR. A. LESAFFRE-V. D. POEL Villa Belle Rive, Moortelputstraat 43, St-Martens Latem b(j Gent (B.). F. MALJERS ZOON NV Achter de Houttuinen 12 'MIDDELBURG Tel. 01180—475ü| TERNEUZEN CL1NGE Personeelsvereniging Zilveren' jubileum gemeente Terneuzen van wachtmeester P. R. Verstraeten turèel gebied. Bij de verkiezingen van het bestuur werd dit als volgt samengesteld: J. Huigh (voorzitter.!, H. Biok (secreta ris), L. Simpelaar (penningmeester), P. Dingemanse, J. Jansen, C. Ollebek en J. J. de Vos. Tot nieuw lid van de kas- commissle werd aangewezen de heer J. van de Wege. Na afwerking van de agenda hield de heer J. de Vries uit Terneuzen een lezing over Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen district Middelburg. Hij prees vroeger en nu. Met een groot aantal!larjs z'-jn optreden. Adjudant Var door hem vervaardigde dn'a's lichtte de Hove, groepscommandant Hulst Maandagavond hieid de personeelsver eniging van de gemeente Terneuzen een I algemene vergadering in de kantine van I de bestuttende werkplaats. Blijkens het verslag van Iris zijn de activiteiten van deze ver- Het is alweer enige tijd geleden, datieniging steeds groeiende, vooi het z.g. .Peace-sliip' van Abie Nathan tureel gebied, ons land verliet met bestemm" Amerika, nadat het vertrek met i bombarie door stuntman Abie voorbereid. Gedachtig aan het .Kerstschip' van Abie^ van vorig jaar, omtrent de juiste uitlevering van de lading, waarvan de milde gevers in Holland weinig of niets meer heb ben vernomen, vrees ik. dat wij om trent het z.g. .Peace-ship' van Abie niet veel meer zullen horen; dit schip zou weieens een tweede .Vliegende Hollander' kunnen worden. Abie aenkt vermoedelijk: die Hollanders moeten maar denken, geen nieuws, goed nieuws en daarmede basta: als ui weer eens nodig heb dan merken ze dat we). M. B. de Blaeck Vlissingen Na tweeëneenhalf jaar kolonels-jun ta heerst er omtrent de gebeurtenis sen in Griekenland nog steeds de grootst mogelijke verwarring. D< corruptie, door de kapitaalmach ten van dit land gedirigeerde dag bladpers laten slechts enkele sensa tionele, spectaculaire berichten d« censuurzeef passeren. Een geslaagde of een mislukte bomaanslag, arresta ties van legerofficieren, die de staats greep totmei l'.)67 hadden willen 'uitstellen een onderhoud van koning Constantijn met een junta-kolonel kan de dagbladpers, de radio en de tv passeren. Er wordt gemoord en gemarteld in Griekenland, socialisten, communisten, syndicale militanten en ieder ander die er van verdacht zou kunnen worden tegenstander van het regiem te zijn vullen de gevangenis sen en concentratiekampen. Dat kan ieder weten. Dat is de associatie aan de woorden: fascisme en militaire dictatuur. Maar over heit verzet in en buiten Griekenland, over de or ganisaties van dat verzet, over hun strijd en hun programma's geen woord. Zij kunnen dat ook niet. De NAVO, liun aller meester en be schermer, was immers zelf de ini tiatiefnemer van de putsch! Overal in Europa en Amerika zijn door re volutionaire arbeiders en studenten werkgroepen, gesticht, die acties voe ren en informaties verspreiden te gen fascistische en militaire dicta turen. Ook in het Nederlandstalige deel van Europa, vooral de universi teit van Nijmegen was daarin zeer actief. Vanaf september 1969 zal nu ook een Griekenland-bulletin worden uitgegeven. Ook in Zeeland is een Griekenland-werkgroep in oprich ting. Alle inlichtingen: Werkgroep Griekenland PER ADRES G. de heer De Vries een en ander zeer duide lijk toe. Medegedeeld werd nog, dat op vrijdag 26 september aanstaande weer wordt gestart met de welceiijksc ontspannings avond in de kantine van de beschut tende werkplaats. Er staan onder meer verschillende kaartwedstrijden met an dere personeelsverenigingen on het pro gramma. Om kampioenschap schaakclub Terneuzen Voor het clubkampioenschap van de ter- neuzense schaakvereniging werden de volgende wedstrijden gespeeld: W. J. Eberhard - J. Hubbeling - IA A P. Beishuizen - K H. Cohen 0-ï, Stadhouders - G. W de Ridder 0-1, G. de Ridder - D. de Jonge 1-0, P. Smolders - C. H. Provoost 0-1, E. Elbertse jr - P. de Ruy-ter 0-1 CIiTNGE Wachtmeester eerste klas der rijkspolitie P. R. Verstraeten vierde te Clinge dinsdag zijn zilveren ambts jubileum. Om twee uur werd de jubi laris gehuldigd door zijn superieuren in de zaal Sint Ceacilia, Onder anderen waren hier aanwezig alle leden van groep Hulst der rijkspolitie, alle d< nebeambten van Clinge, alle leden de hondendressuurelub en verschillende oud-collega's. Namens de districtscommandant sprak adjudant Pipping. stafadjudant van het district Middelburg. Hij prees de jubi- Schieting Wim Dubois uit Zuidzande wist in de Belgische plaats Houthulst een mooie; vijfde plaats te veroveren in een 150 km wegwedstrijd. De Belg V. van Sweevelt won de koers in een tijd van 3.48 uur. Er verschenen 59 beroepsrenners aan de start. Antoine van den Bunder uit IJzendijke veroverde in de 80 km wegwedstrijd in de Belgische plaats Sint Kruis-Brug- ge oen tiende plaats. Hier kwamen 21 junioren aan de rtart. De Belg J. de Baedts won de koers in de tijd van 2.05 uur. Dezelfde Antoine van den Bunder reed de andere dag in Sint Amandsberg na bij de Belgische plaats Gent. Hier werd hij vierde. De Belgische junior F. Maer- tens won en legde de 90 km af in 2.12 uur. Er namen 50 renners aan de koers deel. Theo van Poecke uit Koewacht werd 2e in de koers voor amateurs in de Vlaamse stad Waasmunster. Er kwamen 52 renners aan de start en de Belg L. Bosch wist te "-innen. Hij legde Je 105 km af in 2.20 uur. Meerdere Zeeuw- sche renners wisten zich hier te onder scheiden. Ad. Duvker (Axel) werd 3e. Kees Priem (Goes) 5e er Ko de Vrieze (Goes) 7e. Ko de Vneze uit Goes werd 5e in de Belgische plaats Bacnte-Maria-Leernv, waar 24 amateurs deelnamen a3n een 110 km wegwedstrijd. De Belg E. Grij- solle won hier in een tijd van 2.40 uur. Ko Tolhoek (Yeseke) nam de zesde plaats in. Tenslotte was het Hc-ndrik Gïjsel uit St-Jansteen die een m&oie tweede plaats mnam in de 75 km wegwedstrijd in de Belgische plaats Baasrode. Hier won de Belgische junior H. Vleugels in een tijd van 1.51 uur. Er namen 23 junioren aan deze koers deel. Johan Hinneman, de amateur-wielren ner uit IJzendijke. die dit jaar reeds menig succes in België behaalde, maar de laatste tijd wat nundere resultaten boekte, heeft in het afgelopen weekein de te Merelbeke (Belg-c) een fraaie der de plaats behaald. W'nnaar werd de Belg Willy de Bosscner. die voor Bel gië deelnam aan de wereldkampioen schappen op het nummer .één kilometer tegen het uurwerk'. Hij reed de 108 ki lometer in 2 uur 37 minuien. Er waren 56 deelnemers. Ter gelegenheid van de kermis organi seerde de handboogmij ,De Wester- schelde' in Terneuzen de traditionele kermisschietingen waarvan de voorlaat ste een goede deelname had en de laat ste een matige. De uitslag is voorlaatste kermisschie- ting): le hoge B. de Haan, Terneuzen; 2e hoge A. Roose, Axel; 3e hoge H. Wijffels. IJzcndSjke; zijvogels: le Joh. Caessens, Axel; 2e Th. Inghels, Koe wacht; kallen: le A. van Hecke, Ter- Joh Caessens, Axel. I.natste, kermisschieting: le hoge M, Herman. Zuiddorpe; 2e hoge P. van Es- broek, Sluiskil; zijvogels; le Eug. de Wit, St-Jansteen: '2e J. Fopma, Sluis kil; 3e Ph. Obrie, Zandstraat en 4e O. M. Saeg, Sas van Gent. Belde kollen: A. van Kouteren, Terneu zen. De stand van de puntenschietlng voor 1969 om 5 geldprijzen is momen teel: Om. Saey. Sas van Gent, 12 pun ten; H. Velleman, Terneuzen en Ed Kaas, Zandstraalt, 9 punten; G. Savoy, Slnt-Jansteen en J. Dliert, Terneuzen, 8 punten. NI EUW-NAMEN C. Bosschaert 40 jaar bestuurslid NKV Onder grote belangstelling vierde de heer C. Bosschaert zijn 40 jarig - be stuurslidmaatschap van het NKV, afde ling Nieuw-Namen. Hij is de laatste 5 jaar voorzitter van de afdeling. De heer Jacobs uit Breda, voorzitter van -het NKV Zeeland, speldde de jubilaris de gouden speld voor 40 jaar lidmaat schap op. Mevrouw Bosschaert kreeg bloemen aangeboden. Ook werd woord gevoerd door de heer Kaam Bergen op Zoom als distrlcbsbestuurder van de Baggerbedrijven, de heer Van de Voorde als afgevaardigde van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen van het NKV, de oud-voorzitter van de afdeling Nieuw-Namen de neer E. van Ruym- teke. tie geestelijk adviseur pastoor A. Mangnus en de plaatsvervangend voorzitter van de afdeling Nieuw-Na- de heer A. Pauwels. Vogeltentoonstelling Ln haar jongste bestuursvergadering be sloot de vogelvereniging ,De Vlaamse Gaai' te Clinge om op 8 en 9 novem ber a. s. in de zaal Sint-Cecilia' bij de heer J. de Vilder te Clinge haar jaar lijkse vogeltentoonstelling te houden. De vogels zullen vooral bestaan uit kana ries en tropische vogels. Voor de keu ringen van de kanaries zullen de keur- meéslers A. van Bemmel uit Roosen daal, P. Kraak uit Terneuzen en A. Cools uit Zuidzande worden aangezocht, terwijl voor de keuring, van tropische vogels zal worden gevraagd de keur meester A. van Nuenen uil Breda. De vier keurmeesters zijn aangesloten bij de Nederlandse Bond van vogelliefheb- onder Clinge valt, sprak over de colle gialiteit van de jubilaris. Namens d"e gemeenteambtenaren sprak de secreta ris van de gemeente Clinge. de heer J. van Sambeek. Opperwachtmeester Abrahamse als voorzitter van de politiebond St-Michael afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De ontvanger van het grenskantoor te Clin ge. de heer S. Staeiman, sprak namens de douane van Clinge. Namens de hon denclub. die zich voornamelijk beweegt op het gebied van dressuur van sur veillancehonden in oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. sprak de bekende oud-adju dant der rijkspolitie, de heer Van de Zande. Hij wees er op, dat de jubilaris bekend staat als een hondenvriend. Als laatste spreker voerde opperwachtmees ter De Koning, groepscommandant van Clinge het woord. Hij preees de colle gialiteit en de dienstijver van wacht meester Verstraeten. Alle sprekers lie ten hun woorden vergezeld gaan van een geschenk. HULST BedrijfsvoIIeybal in Hulst In de bedrijfsvolleybalcompetitie Hulst werden afgelopen week een groot aantal wedstrijden weer betwist. In deze wedstrijden kwam een twee tal grote verrassingen naar voren, zo wisten de KPJ-dames -met 3 tegen 1 te winnen van het sterke Clitex, de KPJ- heren dwongen de Clitex-heren een ge lijkspel af. dit na een zeer spannende strijd. De Bondia bleef in de running door te winnen van Hema (A) niet vier tegen nul. Uitslagen: Lybeert - Hema B 3-1: Ly- beert - Hema 4-0; CVC A - KPJ B 4-0; CVC - Dageraad 0-4; KPJ - Clitex 2-2; KPJ A - Clitex 2-2: Mavo - Morres 0-4; Hema A - Bondia Ö-4; Am-bulo - CVC B V ader-zoon-weekeinde van Rowengroep De Rowan-wehkenners- en welpengroc St-Willibrordus te Hulst heeft het a. gelopen weekeinde ln het buiteneëntrum het .Jagertje' een .Vader-zoon'-weekein- de gehouden. Hieraan, namen 24 vaders en hun zoons deel. Door de deelnemers, die in tenten kampeerden, werden er verschillende spelen gedaan, voorts werd een nacht- tocht gemaakt. Behendigheidswedstrijden voor de jeugd Ter gelegenheid van de bevrljdingsfe- ten te Hulst werden er op de Grote Markt te Hulst behendigheidswedstrij den voor de jeugd gehouden. De uitslagen luiden: brommerwedstrij den: 1 J. Verstraten: 2 W. Thijs; 3 C. Picavet; 4 J. Christiaansens: 5 P Mortier. Ringsteken: 1 R. Segehers: 2 M. Pie- ters; 3 K. HamenLink: 4 R. Sanian; 5 D. Kerkhaert. Werkzaamheden aan Trumanlaan Hulst De hoofdstraat van Nieuw-Hulst, Tru-manlaan. wordt verbreed. De strook met bomen, zal verdwijnen, wat gedeeltelijk ten goede komt aan het verbreden van de rijweg en voor het aanleggen van een parkeerstrook aan een kant van de straat. Ook de verlichting wordt vernieuwd. Activiteiten vrouwengilde bers. Luchtbuksclub vergaderde De luchtbuksclub ,De Liefhebbers' te Sluis hield een ledenvergadering in ho tel .Het Zwin'. Besloten werd om ook de komende wintermaanden weer een competitie voor leden te houden. In de samenstelling van het bestuur kwarn geen verandering. '\NSTEEN Camere van Rhetorica met .Fientje Beulemans' TERNEUZEN - De uitslagen van de duivenkampioenschappen 1969 van de bond van zaterdagvliegers te Terneuzen waren als volgt; Vitesse: Hokkampioenschap: Onaange- duid 1. A. Smallegange Zn 431 pun ten; 2. D. Deurwaarder 397 3. A. Seheele 354; 4. P. Verberkmoes 287; 5. J. Dhaeze 273 punien. Aangeduid: 1. D. Deurwaarder 219 punten T 2. ,1. Dhaeze 182: 3. A. Scheeie 176: 4. F. Verhelst 169: 5. A. de Bruyne 168 pun ten. Duifkampioen Vitesse: 1. J. Dhaeze met 5570774,156 punten; 2. D. Deurwaarder met 1517128.143 ounten: 3. A. Smalle gange Zn. met 4190688.127 punten: A. de Bruyne met 252057.125 pun- 5. P. Verberkmoes met 864531,118 punten. Midfond; Hokkamp:oen?cha.p: onaange- duid: 1. A. Smallegange Zn 656 pun ten; 2. D. Deurwaarder 536 3. A Scheeie 462: 4. P. Verberkmoes 410; 5. W. v. Hoeve 356 punten. Aangeduid: 1. D. Deurwaarder 354 punten; 2. A leanae 320: 3 F Verhelst 234: Dhaeze 226: 5. A. Scheeie 212 Dunten. Duifkampioen Midfond: 1. A. Smalle gange Zn. met 672127 234 punten 2. L>. Deurwaarder met 557025 214 pun ten: 3. A. Smallegange Zn met 252447 204 punten: 4. A. Smallegange Zn met 4232824 198 punten; 5. D. Deur waarder 557038 198 punten. Fond: Hokkampioeu.rehap onaangeduid- 1. A. Smallegange Zn 150 punten; 2. D. Deurwaarder 125 punten; 3. Me vrouw Wieland-de Zwart 70 punten; 4. J. Zagers 45 punten; 5 A. de Bruyne 45 punten. Onaangeduid: 1. D. Deur waarder 90 punten; 2. Mevrouw Wie land-de Zwart 70: 3. A. Smallegange Zn. 50: 4. .1. Zegers 45: 5. W. v Hoeve 20 punten. Du-fkamoioen: 1. D. Deurwaarder met 1402081 90 punten; 2. A. Smallegange Zn met 2014054 70 rmnten; 3. A. Smal legange Zn met 2012795: 3. A. Smal legange Zn met 948881: 5. J. Zegers met 1424870. Jonge duiven Hokkam-pioensehap. on aangeduid: 1. A. Smallegange Zn 899 nunten; 2. D. Deurwaarder 897: 3. J. Zegers 891; 4. A. Scheeie 888: 5. W. v. Hoeve 867. Aangeduid: 1. J. Zegers 508 punten: 2. J. de Kraker 340: 3. D, Deur waarder 314; 4. W. Je Vos 232; 5. C. v. d. Klosster 229 punten. Duifkampioen jong: 1. J. Zegers met. 1552247 330 punten; 2. J. Zegers met 439343 318 punten: 3. C. v. d"Klosster met 1552902 307, punten: 4. A. Scheeie met 439322 305 Dtmr.en; 5. A. d. Ouden- Reinhout 2124843 303 punten". Generaal kampioenschap 1969: 1, A. Smallegange 'Ar met 2136 pun ten 2. D. De'--waarde-.- met 1955: 3. A. Scheeie met 1704: 4. W, v. Hoeve met 1315 en 5 .1- Zegers met 1218 punten. Reclames bij Chris Smallegajige. Linde laan 19, Terneuzen. voor 1 oktober 1969. Uitslag wedvlucht .De Snelvliegers' te Oostburg op 14 september vanuit Moes ereen met 86 oude en jonge duiven. Hoogste snelheid 1114 meter. 1-2-5 L. Verheije; 3-4-7-10 M. Krijger; 6-9 Me vrouw Risseeuw; 8. J. Bakker. De postduivenhoudersvereniging ,De Snelle Duif' te Clinge hield een wed vlucht op Quivt-ain, "de uitslag: Jonge duiven: 1. R. v. Gaevei2 P. Willaert; 3-8 A. v. Cauteren; 4. J Gova.ert: 5. E. Verstraeten6-10 A. :1e Cock; 7. R. de Kirnjpe en 9. C. van Landeghem. Oude duiven: 1-4-5 J. Govaert; 2. F. v. Heese; 3. R. Willaert; 6. R. v. Lande ghem; 7-9 J. v. VHerberghe; 8. P. Bol- sens en 10 P. Braeke. De duiven maatschappij, .De Zwaluw' 'e St-Jansteen organiseerde een wedvlucht op QuTvrain, Dé uitslag luidde: 1. 3, 8 R. Vermorkeri'; 2, 4 P. Letens; 5 C. de Roeck; 6, 9 P. Collet; 7 E Ringoot: 10 C. Blommaart. SAS VAN GENT Gouden bruiloft Hef echtpaar C. C. Nollaert-Baecke, Rijsenburg 22 te Sas van Gent vierde zijn gouden bruiloft. Ter gelegenheid hiervan was het feest in het bejaarden huis de Redoute waai- de echtelieden wonen. Het echtpaar werd ook geluk gewenst door de burgemeester en wet houders van Sas van Gent. Het bestuur van het katholiek gilde te Hulst heeft voor het komende, seizoen een uitgebreid programma op gesteld. Vrijdag 10 oktober is de openings avond. met een euenarisbeviering in de basiliek te Hulst, en een bijeenkomst in ,Het klein patronaat' Dinsdag 21 ok tober maakt het vrouwengilde een uit stapje naar het .Evoluon' bij Eindho ven. Donderdag 30 oktober begint de we cursus (op iedere donderdag) .ca deautjes maken met draad en naald'. Op maandag 3 november geeft drsi P. J M. Kalmthout uit Bergen op Zoom een lezing met dia's over he'tl onderwerp .Het leven ontsluiert'. Dinsdagmiddag 25 november houdt broeder Arthur, hoofd van de blo-school te Huist, een inleiding over de verschil-j lende soorten bijzondér onderwijs. In december geeft de heer B ci De Camere van Rhetorica .Sint Jan tenuit Sint-Jansteen een lezing met dia's Steene' te St-Jansteer, heeft in studiejover zijn reis naar Egypte en het graf genomen het toneelstuk .Fientje Beule- van koning Toetanehanion. mans' van Fonson en Wicheler. Zij zal In januari staat onder andere dit blijspel in drie bedrijven opvoeren!het programma de lezing .aanleg - on-; op 21 en 22 december a.s jderhoud van border gazon' GROEDE Lutherse avond in Groede Op vrijdag 3 oktober aanstaande zal in de christelijke nationale school te Groe de een gemeenteavond worden georga niseerd voor de Jeden ren de evange lische Lutherse gemeente Groede. De heer G. K. Fafié, onderwijzer te Ter neuzen. zal een inleiding 'houden over .de Lutherse kerk :n Nederland en het werk van de lutherse jeugdbond. De bijeenkomst begint om half acht. KOEWACHT Raad Koewacht dinsdag bijeen KOEWACHT Het gemeentebestuur van' Koewacht wil de straatbelasting gaan verhogen. nameJ.jk het gebouwd van 12 naar 22 procent en voor onge bouwd van 6 naar 11 procent. Dit stel len b en w voor aan de raad die op dinsdag 30 september in vergadering bijeen "komt. B en w adviseren verder de raad het verzoek om subsidie door de sticht; rte Omloop Zeeuwch Vlaanderen ;af te wijzen. Wel gaan b en w akkoord imet een - lbs; die verhoging van 9.OHO Itot 11.160 ten bate van "het katholiek sociaal werk Verder komen aan de orde het plaat sen van een lantaren, een verzoek tot ontheffing van woonforensenbelasting. ihet verlagen der leges voor grote visak- ten en de teruggaaf van een subsidie ten behoeve van de landbouwschool. H 0 W 1 VIVA DE LUXE 1966 2 VIVA DE LUXE 1967 VIVA DE LUXE 1968 1 VIVA 1968 1 VICTOR SUPER 101 1966 1 VICTOR STATIONCAR 1968 1 VICTOR 1963 1 VICTOR 1600 /pook' 1968 Bezoek deze geweldige show van gebruikte auto's in onze garage aan het parkeerterrein. Aanstaande vrijdagavond 19.00-22.00 uur; zaterdag 27 sept. 10.00-22.00 uur; zondag 28 sept 10.00-20 00 uur SIMCA IIOO 1968 1 SIRICA 1300 1966 1 SIMCA 1000 1964 1 TRIUMPH HERALD 1963 1 TRIUMPH SPITFIRE 1964 FIAT 1300 1963 2 RENAULT R 8 1967 1 RENAULT R 4 1964 1 RENAULT DAUPHINE 1964 1 OPEL REKORD 1964 OPEL REKORD 1966 FORD 12 M 1966 FORD ESCORT 1300 1963 VOLKSWAGENS 1500 S 1965 CHEVROLET CHEVY AUT. 1962 CITROEN ID 19 1962 MERCEDES BENZ 220 S 1963 "-neuzen - Telefoon 011.50-7900 (3 lijnen) Schriftelijke garantie, zeer lage prijs. Financiering mogelijk. Profiteer nu van de lage prijzen. Uw oude auto ruilen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 24