Geen expositie bij opening Zuidlandtheater Zierikzee: nog geen besluit fusie vleeskeuringskringen Zeeuwse douane-agentschappen niet bezorgd voor terugslag JILJ GESLOTEN P0TTENMARKT 24 Welkom op Korte Delft 5-7! Orgelconcert van Daan Manneke RAAD GERESERVEERDVOORSTEL AANGEHOUDEN Eerste overleg kring Zierikzee Rapport SLUITSTUK RESTAURATIE WESTHOVE en Den Boer levert het drukwerk Chocolaterie A J. Burger. Korte Delft 5-7, Middelburg BESTUUR PARTEN rERNEUZEN Als crm-minister ilompé zaterdagavond in Terneuzen bet Suidlandtheater officieel opent, zal ze - ondanks alle actie en goede bedoe- (ngen geen kennis kunnen nemen an het werk van Zeeuws Vlaamse geldende kunstenaars, om de eenvoudl- e reden dat de aangekondigde expo- itte geen doorgang zal vinden, ie heer Aart Janszen. secretaris van et schouwburgbestuur: De redenen lig- in een tekort aan tijd en verder er problemen van organisatorische a technische aard. Het is van het bs- in af de bedoeling geweest dat er ter elegenheid van de opening iets anders jpresenteerd zou worden dan een the- termanifestatie alléén. Ik en nie- aand anders heb toen het initiatief at een expositie genomen en ben daar-i oor te rade gegaan bij de BBK. We ebben samen over de cpzgt gesproken, P een moment dar de openingsdatum og niet was vastgesteld. Nu alles zo iug moet gaan. valt deze expositie anïmer genoeg voorlopig af, zoals er rel meer dingen nog even moeten wach- sn'. De kunstenaars zullen, volgens ie heer Janszen ,nog zeker voor het :nd van het jaar in de gelegenheid resteld worden hun werken te exposeren 'anszen: ,Ik wil er nadrukkelijk WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BBK HEEFT TE VROEG GEJUICHT... via de al overeengekomen oplossing van een open inzending wil realiseren. We zullen beslist niet op uitnodiging ken.. Er is tot nu alleen maar gesp,ra ken over een voorlopige opzet van een tentoonstelling bij de opening. Er zijn met geen enkele kunstenaar verdere afspraken gemaak'. Openbare verkoping in Arnemuiden ARNEMUTDEN Notaris J. A. Janse de Jonge heeft in Arnemuiden publiek verkocht het huis en tuin aan de Molen weg 12 in Arnemuiden. Koper werd de heer A. de Nooijer te Arnemuiden voor f 6000,—. Hen gelwedstrijd in Axel hield zaterdag op haar viswater in het Axelse recreatie gebied de vierde en laatste wedstrijd voor het clubkampioenschap 1969. Totaal namen aan deze wedstrijd 40 sportvissers deel. Evenals de voorgaan de wedstrijden was ook ditmaal de vangst matig. De uitslag was: 1. O. Kiekens, 325 punten; 2. M. de Ca- Zoals bekend zal minister Klompé hotlluwaert, 140: 3. M. Buyck. 115; 4. Th. v. d. Abeele, 95; 5. R. Lefebube 80; 6. R. de Lange, 75; 7. K. Roelands. 60: 8. E. van Laere, 40; 9. M. C. Roose 40; 10. J. de Schrijver, 40; 11. J. Bassleer, 35; 12. P. Bassleer. 25: 13. J. Praet, 25: 14. J. Overdulve, 25: 15. P. Kalle, 25; 16. P. Bockstael. 25 punten. De totale uitslag van het kampioen schap; 1. O. Kiekens, 1115 punten: 2. J. A. Roose, 735 punten; 3. M. Buyck, 625 punten. Zuullandtliealer zaterdagavond om acht tiur openen. Om half acht komen de ge nodigden er worden voor deze eer ste avond geen koopkaartjes verstrekt bij elkaar. Na de opening volgt een optreden van een uur door liet Neder lands Dans Theater en na afloop van dit programma, dat onder meer een wereldpremière oplevert, is er een recep tie (maar niet tussen de schilderijen). TERNEUZEN Daan Manneke ver zorgde dinsdagavond in de Grote Kerk te Terneuzen een orgelconcert. De con certgever stelde er prijs op zijn pro gramma vooraf toe te lichten. Hij deed dit enthousiast en wees erop dat hij een grote liefde koesterde voor de Franse orgelmuziek. In de vorige concerten was deze muziek wat karig bedeeld. Daan Manneke hoopte hoewel het Terneu- zense orgel niet de typisch Franse tong werken bezit er toch in te slagen deze sfeer op te roepen. Hij is hierin ten volle geslaagd en dit getuigt van grote muzi kaliteit en van durf. De Franse barok was vertegenwoordigd door Clerambault, de Duitse door twee orgelkoralen van J. S. Bach. De organist had de volgorde van zijn programma enigszins gewijzigd. Na het prelude van Durufle kwam 't deuxième choral van C. Franck. In beide werken wist Manneke door uitermate boeiende registraties een zeer aparte sfeer op te roepen. Duidelijk bleek dat hij in deze muziek gelooft. Hij betreedt nu eenmaal niet graag platgetreden paden. Een pu bliek dat wat conventioneel denkt en luistert zal zulks moeilijk verwerken, maar de .argeloos' luisterende concert-; bezoeker raakt verrast door boeiende re gistraties, door dit devote orgelspel, door I deze gezonde mystiek. Zo is dit concert ongetwijfeld met ge mengde gevoelens beluisterd. Hoe men zich ook opstelt: er was een jong, veel belovend musicus te beluisteren die in zijn zaak gelooft en met de weergave van Messiaen tot een climax kwam. Scheepvaart in kanaalzone Z.-VIaanderen 'BRNEUZEN Van 1 januari tot en net, 31 augustus van dit jaar werden n de kanaalzone van Zeeuwscli-Vlaan- leren in toïnnl 1.039 zeeschepen gelost if treinden. Samen meten deze schepen 1,135.217 brt. In dezelfde periode van ifit vorig jaar werden er 713 zeesche- inn geladen of gelost in de Zeeuws- i'laamse kanaalzone (in totaal 1.600.085 irt). Snkele cijfers va,n dit jaar: rede Ter- wuzen-west buitenhaven Dow Chemi- al 135 schepen fl.057.357 brt); ka- laalihavens Terneuzen 699 schepen 806.391 brt): Sluiskil 100 schepen 206.976 brt): Axelse Sassing 15 jchepen (3.863 brt) en Sas van Gent 10 schepen (60.630 brt). Het aantal iinnenvaartschenen dat in dezelfde leriode van dit jaar in de Zeeuws- 'laamse kanaalzone werd geladen of relost was 9.377 met een totaal aan ladvermogen van 5.731.98S. In dezelfde eriode van het vorig jaar waren dat .455 schepen met een totaal aan laad- ermogen van 5.43S.179. Enkele cijfers in dit jaar: rede Terneuzen-west bui- unhaven Dow Chemical 609 schepen 6.020 ton): kanaaihavens Terneii- i 5.007 schepen (2.691.363 ton): Sbiskil 2.305 schenen (1.687.619 ton): helse Sassing 265 schepen (123.608 en Sas van Gent 1.193 scliepen ,378 ton). EXAMENS De heer F. Dobbelaer uit St-Jansteen jaagde te Oudenbosch voor het examen tollëdig bevoegd onderwijzer. ZIERIKZEE De vleeskeurings- kring Zierikzee zal niet zonder slag of stoot meegaan met de fu sie van vleeskeuringskringen in Zeeland benoorden de Wester- schelde. De Zierikzeese raad heeft liet voorstel van b en \v, dat wél te doen, dinsdagavond met veel re serve ontvangen en het college kwam na een korte schorsing van de vergadering met liet voorstel, de zaak aan te houden tot een vol gende vergadering en eerst kennis te nemen van het oordeel van de vleeskeuringskring Zierikzee. Dat gebeurde, nadat de heer W. F. Sprengelmeijer (pc) in een uitvoe rig betoog onder meer had duide lijk gemaakt, dat het bestuur van de kring liet niet eens is met de voorgestelde fusie. De heer Sprengelmeijer leverde kri tiek op de argumentatie, die tot liet voorstel heeft geleid en hij stelde voor te te wachten met een beslis sing. Hij was niet zonder meer te gen fusie. Volgens de heer Spren gelmeijer is het argument dat men aan de EEG-voorscJiriften moet vol doen niet juist. Burgemeester D. W. Kastelein bleek dat later met hem eens: ,Dat gaat alleen als er exportslagerijen zouden zijn en die zijn er niet in onze kring'. Overigens twijfelde de heer Sprengel meijer aan de juistheid van de voor spelling dat de fusie financieel gun stig zou zijn. Hij had geen vertrouwen in de begro ting van de nieuwe dienst, die naar zijn mening te laag is opgezet. Verder meen de hij dat de nieuwe dienst voor Schou- wen-Duiveland zeker niet beter zal functioneren dan de huidige dienst, die naar zijn mening .perfect werkt'. De heer Sprengelmeijer wees erop, dat op Schouwen-Duiveland geen hoofd van dienst zal zijn in de nieuwe constellatie en hij vroeg zich af of op het eiland een tweede dierenarts zich zal vestigen, als voor hem geen taak is bij de vleeskeu ringsdienst. Ook de overige raadsleden vonden de argumenten voor het voorstel weinig overtuigend. Men was het met de heer Sprengelmeijer eens, dat het be stuur van de bestaande kring moet wor den gehoord. Mevrouw J. P. van der Werve-Schouls (pvda) vroeg zich af, hoe vaak het voorkomt, dat plotseling een keurmeester nodig is. De heer J. G. L. Simmers (kvp)die fel tegen was .Wekelijks komt het voor, dat er lintworm wordt geconstateerd bij een geslacht rand. Dan moet je meteen een keurmeester bij de hand hebben'. De heer M. C. Doeleman (wd) wees erop, dat de minister van volksgezond heid twee commissies heeft ingesteld, die landelijk de kwestie gaan bekijken en hij meende, dat men op de adviezen van die commissie moet wachten. Ver der werd de aandacht gevestigd op de noodzaak van strenge controle, met na- me in de recreatiegebieden. Burgemeester Kastelein meende, dat de begroting voor de nieuwe dienst niet met grote bedragen zal moeten worden verhoogd. Hij stelde, dat er keurmees ters genoeg zullen zijn om de twee keurmeesters op Schouwen-Duiveland zo nodig te assisteren en hij wees erop, dat er twee .volambfcelijke dierenartsen' zullen komen met een derde als vervan ger. Dat er geen tweede dierenarts op Schouwen-Duiveland zal komen is naar de mening van burgemeester Kastelein niet afhankelijk van fusie. Hij stelde, dat dat komt door de werkverdeling tussen de dierenartsen onderling. In antwoord op een vraag van de heer Doeleman zei de heer Kastelein, dat de mogelijkheid bestaat, dat gedeputeerde staten de nieuwe regeling zullen opleg gen ais Ziedkzee negatief beslist. ,Dat zeg ik niet a.ls stok achter de deur', aldus de raadsvoorzitter. ,Het zal wel loslopen' De commissie voor middenstandsza ken zal het rapport, dat over de Zierikzeese middenstand is versche nen bestuderen en daarna zal er in de raad over gepraat worden. Dat werd besloten nadat burgemeester Kastelein had gewezen op .onjuist heden' in het rapport. De burgemees ter stelde, dat in de binnenstad de bevolking niet verouderd is, dat er wel woningnood bestaat en dat de woningbouw in de afgelopen jaren wel de oorzaak van stijging van de bevolking is geweest, dit in tegen stelling tot wat in het rapport staat. Mevrouw Van der Werve-Schouls drong erop aan, dat veel raadsleden volgende week woensdag bij de bespreking van het rapport zullen zijn. Burgemeester Kastelein wees erop, dat de Zierikzeese Middenstand Centrale in drie jaar nooit gevraagd heeft om een gesprek met b en w. Wel heeft de ZMC nu het rapport aangeboden aan het gemeentebestuur. Tevreden hoorde de raad de mededeling aan, dat in het museum de 10.000-ste bezoeker is geweest. De heer M. de Moor (pvda) kreeg als antwoord op zijn vraag hoever het met het rampmonument staat te horen dat naar een plaats wordt gezocht voor het monument, dat klaar is. De heer De Moor drong verder aan op een onder zode naar de toestand van de Nobel- poort, die door de slechte toestand ge- 'aar zou kunnen opleveren. 'an de Nederlands hervormde gemeente an Zierikzee werd een stuk grond ge kocht van 4.99.20 hectare aan de Miere- weg in het bouwplan West voor de prijs van f 118.565,— Geen grote veranderingen verwacht TERNEUZEN .Het zal voorlopig wel loslopen met de vrijmaking van het grensver keer en dus met het daaruit volgende ontslag van grens- declaranten'. Dat is de opti mistische verwachting bij veel douane-expeditiebedrij ven langs de Zeeuws-Vlaam- se grens. Men gelooft beslist niet dat de douane-agenten op korte termijn met werkeloos heid worden bedreigd'. ,En nu met dat uitstel van de btw in Belgn zitten or helemaal geen spectaculaire verande ringen meer in de lucht'. Enige tijd geleden vielen er bij de douane-agentschappen aan de Ne derlandse zuidgrens wél heel wat somberder geluiden te horen. De steeds verdere openstelling van do grenzen voor het goederenverkeer leek 'net werk van de declaranten binnen afzienbare tijd overbodig te maken In Brabant ontstond een actiecomité, dat de belangen van de betrokken werknemers ging bepleiten. Vorige week deed de staatssecretaris van financiën de toezegging, dat bij de ophef t'ing van de Beneiux-grenzen eer deel van liet geschoolde admini stratieve personeel geplaatst zou kunnen worden bij controle-afde lingen van het ministerie. De mi nister van sociale zaken en de staatssecretaris van financiën ver klaarden zich bereid om binnen kort de hele problematiek nog eens met vertegenwoordigers van de grensdeclaranten te bespreken. T wijf el Dal bij een massale afvloeiing van personeel er inderdaad een groot aantal bij .financiën' te recht zou kunnen, wordt aan de Zeeuws-Vlaamse grens sterk betwijfeld Maar men gelooft ge woon niet dat het binnen afzien bare tijd tot zo'n afvloeiing komt Een woordvoerder van een douane agentschap in Kapellebrug: .Als de grenzen verdwijnen, zullen Ne derland en België op een dusdani ge schaal worden opgelicht, dal ze niet weten hoe vlug ze hun douaniers terug moeten zetten. Het is toch te gek om te veron herstellen dat iemand die in Bel gië een tafel koopt, die gaat aan gever, ap basis van vrijwilligheid zoals dat zo mooi heet. Nu ko men ze 800 miljoen aan btw te kort, maar dan wordt het min stens een miljard'. Volgens dezelfde zegsman zal hel voorlopig allemaal wel blijven zo als het is. En een collega van hem in Sas van Gent: ,11c geloof niet dat iemand er wakker van ligt'. PZEM Oostburg nam afscheid van J. de Voogt OOSTBURG In het gebouw van de PZEM te Oostburg werd dinsdag tijdens een gezellige bijeenkomst van de heer J. de Voogt afscheid genomen, die we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de dienst verliet. In het bijzijn van zijn vrouw, familie, per soneel van het district Oostburg en af gevaardigden van de personeelsvereni ging Aardenburg en Breskens werden verschillende toespraken gehouden. Als eerste sprak de hear W den Hollander, technisch ambtenaar var. de PZEM; hij prees liet werk van de heer De Voogt, die ruim dertig jaar bij de PZEM werk te. Vervolgens voerden de heren P. A. N. Vis. bedrijfsingemeur. C. J. Verploeg, J. Nijssen en J. Sanderse het woord. Als afscheidsgeschenk kreeg de heer De Voogt een schilderij aangeboden. FONS JANSEN IN OOSTBURG OOSTBURG De ZVU begon dinsdag avond het winterprogramma voor West Zeeuwsch-Vlaanderen met een cabaret voorstelling van Fons Jansen in het Le-| deltheater te Oostburg. De cabaretier, bekend om zijn vroegere one manshows ,De lachende kerk' en .Hoe meer zie-: len...". die beide de kerken als onderwerp hadden, wijkt in zijn nieuwe programma .Driemaal andermaal' van dit oude the ma af. In zjjn vermakelijke teksten die van de ongeveer 450 aanwezigen veel bijval kregen behandelde Fons Jansen op zijn manier zaken als sex, geboorte, huwelijk en opvoeding. In zijn liedjes werd hij aan de vleugel begeleid door Frans Oudhoff. die samen mét Hary Bannink en Jules de Corte de muziek schreven. De teksten waren van Jansen zelf. Aan het begin van de voorstelling, die voor de ZVU een goede start betekende, sprak de heer J. E. K. van den Berg uit Oostburg een opwek kend woord tot deelname aan de deze winter te houden evenementen, zoals filmliga, cursussen en uitstapjes. - '«ri-Ui ..w v.„ OOSTKAPELLE Er wordt druk gewerkt aan het sluitstuk van de restauratie van kasteel Westhove in Oostkapelle. Het gaat hier om de rechtervleugel met toren, op het einde van de tweede wereldoorlog tijdens een beschieting ge heel uitgebrand. De eerste restauratie vond plaats in 1953-'54 en betrof het hoofdgebouw. Het bijgebouw wordt thans in volkomen oude stijl opnieuw opgetrokken. De steensoorten die men gebruik zijn originele .Zeeuwse moppen' en Utrechtse steen. De toren die al gedeeltelijk is voltooid krijgt bovenaan een achthoek met leien spits. Binnen anderhalf jaar hoopt men met de restauratie gereed te zijn. Het kasteel zal dan weer zijn oude luister hebben herkregen. Het hoofdgebouw doet dienst als zomerverblijf voor spastische kinderen. Kasteel Westhove was van 1277 tot 1572 bekend als lusthof van de abten van de abdij in Middelubrg. Heden is, na een geduldig, doch smartelijk lijden, van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame man en vader JAN MEIJER op de leeftijd van 54 jaar. H. Meijer - Goethart Ronny Souburg, 23 september 1969 Van Turnhoutstraat 46 De overledene is opgebaard in de aula van het ziekenhuis .Bethesda'. Bezoekuren van 14.30 tot 15.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op zaterdag 27 september, des voormiddags 10.15 uur, in het gebouw Concordia', Paspoortstraat 28, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 11.10 uur op de algemene begraafplaats. Liever geen bezoek Heden is, na een smar telijk lijden, van ons heengegaan, onze beste schoonzoon, zwager en oom JAN MEIJER op de leeftijd van 54 jaar. Vlissingen A. Goethart A. A. Goethart C. Goethart-Carlsen Hoek van Holland: J. A. A. Goethart C. Goethart- van Sprang Vlissingen: L. H. Krijger- Goethart Neven en nichten Vlissingen, 23 september 1969 Heden is, na een lang durig, smartelijk lijden, van ons heengegaan, onze lieve broer, zwa ger en oom JAN MEIJER op de leeftijd van 54 M. Geldof-Meijer Den Haag: P. J. Abspoel-Meijer E. B. Abspoel Rotterdam: C. J. Slingerland- Meïjer Souburg: D. Goedhart-Meijer Middelburg: P. Meijer C. Meijer-Schoe Neven en nichten Souburg, 23 sept. 1969 Heden is van ons heengegaan, mijn lieve, zorg zame man en onze lieve vader en grootvader, de heer ANTHONIE VAN DER SLTKKE in de ouderdom van 68 jaar. Scherpenisse: M. E. van der Slikke- Minderhoud 's-Gravenhage: Natty en Jaap Bijleveld- van der Slikke Simone Scherpenisse, 21 september 1969. Langeweg 33. De begrafenis zal plaatshebben op heden, woens dag 24 september, om 2 uur te Scherpenisse. Liever geen bezoek Moegestreden is van ons heengegaan, onze geliefde oom JAN MEIJER op de leeftijd van 54 jaar. Heerlen: A. C. Meijer W. P. Meijer- Boo gaart Vera Oostkapelle: E. C. P. Wattel- Meijer A. Wattel Marcel Middelburg: Els en Piet Lies Souburg, 23 sept. 1969 Heden ging van ons heen, na een geduldig lijden, onze broeder, zwager en oom JACOB ANDRIES ROOZE Goes: G. J .Rooze C. F. Rooze- Westdorp Den Haag: E. J. Broere-Rooze C. Broere Amsterdam: J. A. Rooze S. E. Bal-Rooze Neven en nichten 21 september 1969 Heden is, na een kort stondige ziekte, v ons heengegaan, i sterkt door de genade middelen der H. Kerk, onze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MINA SCHWARZ weduwe van Johannes van Egeraat, in de ouderdom van 91 jaar. Uit aller naam, L. van Egeraat Putte (N-B), 23 september 1969 bejaardentehuis .Bieduinhof' Correspondentieadres W. Schink Schuitvaartgracht 51 De gezongen H. Mis van Requiem zal wor den opgedragen op vrij dag 26 september te 30 30 uur, in de pa rochiekerk van OL Vrouw van de H. Ro zenkrans en de H. Ja cobus te Vlissingen, gevolgd door de begra fenis op het r-k kerk hof aldaar. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis in het wijkgebouw ,'t Ankeri, Bonedijke- straat 163. Heden nam de Heer tot Zich, onze geliefde moe der, groot- en overgrootmoeder en pleegmoeder JOHANNA MARIA CORSTAXJE geboren Moerland, In de ouderdom van 85 jaar. Maastricht: A. Tïmmerman-Corstanje G. Timmerman Grijpskerke: N. Corstanje A, H. Corstanje-van Aggelen Goes ,Ter Valcke': B. Corstanje Dordrecht: J. Moerland C. Moerland-v. d. Werfhorst Klein- en achterkleinkinderen Goes, 23 september 1969 .Huize Randwijck' De begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Goes, vrijdag 26 september 1969, des namiddags om 2 uur. Liever geen bloemen Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Huize Randwijck'. Misschien jammer, maar 1 oktober 1969 wordt onze zaak op de Pottenmarkt 24 gesloten. Te veel verkeersdrukte, te weinig parkeerruimte, winkel langzamerhand niet geheel aangepast aan deze moderne tijd. Jammer Maar daarom kunt u wel bij ons terecht, natuurlijk! Op ons nieuwe adres: KORTE DELFT 5-7. Daar vindt u een gloednieuwe, moderne zaak, en véél parkeermogelijkheid. Wij hopen vee! bekende gezichten van de Pottenmarkt ook op de Korte Delft te begroeten. En uiteraard bent ook u, die onze zaak nog niet kent, van harte welkom. Loopt u eens binnen om kennis te maken met ons uitgebreide assortiment binnen- en buitenlandse specialiteiten. En vergeet u daarbij onze volledige diëet- afdeling niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7