Zeeland present op Femina Jeugdvorming is in Zeeland stiefkind ,De Schelde' bouwt op Curasao water-ontzoutingsinstallatie 2dagen Amsterdam KUNST IN ZEELAND f34.50: Rotterdams Philharmonie The Hadleigh Band HADLEIGH TEMPLE BAND OP ZEEUWSE TOER Bedrijfsongeval op Zuid-Chemie .eeuwse ,Blaauwe Hoeve' te Hulst krijgt er in verpleegafdeling negen bedden bij Al MANAK L,eswagen seramd /ALIVl/AI Al\ jOQr twee aut0's SloeZ bij voorsorteren Aanleg van eiland .Arneplaat' aanbesteed Vier keer ENGELS-NEDERLANDSE SAMENWERKING ORDER: RUIM f7 MILJOEN SCHILDER BIJ VERVEN VLOER BEDWELMD BAGGEREN IN HET VEERSE MEER BIJ WOLPHAARTSDIJK HOOFDPIJN? WITTE KRUIS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 MIDDELBURG Aan de van 26 septem ber tot en met 7 oktober a.s. in het Rotter damse Ahoy'gebouw te houden 22e inter nationale Femina zal ook de provincie Zee land. samen met de NV Provinciale Zeeuw se Brug Maatschappij, deelnemen. Er zal een stand oppervlakte 90 vier kante meter worden ingericht, die een globale indruk zal geven van de provincie Zeeland in deze tijd. Daartoe zal gebruik worden gemaakt van ruim dertig fotopanelen, enkele kaarten (w.o. een omvangrijke en geheel bijge werkte kaart van de provincie en omlig gende gebieden), maquettes e.d. De foto's geven niet alleen een impressie van een aantal agrarische aspecten, maar tonen ook de recreatie en de toeristische moge lijkheden, alsmede de industriële ontwikke lingen gedurende de laatste jaren. Daarnaast zijn er fotobeelden van enkele typisch Zeeuwse landschappen, van histo risch stedeschoon, van de strijd tegen de zee, van de nieuwe verbindingen (Zeeland- brug) etc. Wat dat laatste betreft zal op de Zeeuwse stand de nu voltooide Deltaroute, de snelle en korte verbinding tussen de Randstad Holland en Midden-Zeeland, een bijzondere plaats innemen. Verder komt er een grote kaart van de Groene Kustweg, de meer dan 1500 kilo meter lange toeristische route, die in Noor wegen begint en via Denemarken, Noord- Duitsland en Noord-Nederland over de Af sluitdijk naar Rotterdam loopt en vervol gens dwars dooi' het Deltagebied om bij Sluis in Zeeuwsch-Vlaanderen te eindigen. Naast dit alles zal de bezoeker kunnen kij ken naar een drietal maquettes: van het Veerse Meer, van het haven- en industrie gebied Vlissingen-Oost en van de bij Bors- sele in Zuid-Beveland in aanbouw zijnde kernenergiecentrale van de NV Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschappij, drie elementen, die in zekere zin kenmerkend zijn voor het nieuwe .gezicht' van de pro vincie Zeeland. Tijdens de openingsuren van de tentoon stelling zullen informanten en informatri- ces gereed staan om degenen die nadere in lichtingen omtrent Zeeland wensen, van dienst te zijn. ADVERTENTIEl Ontdek de gezell; van Nederland! Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. -v voordelig uit met NS stuk niet zo interessant als het pro- •I grammaboekje ons wil doen geloven. Edo de Waart gaf. voor zover de kerk- I ruimte geen spelbreekster werd in onze akoestische waarnemingen onlangs lazen wij over plannen voor een concert zaal in Midden-Zeeland), een zo kleur rijk-mogelijke lezing van het werk. Stuwend naar een dynamisch hoogte- Het programma van het jaarlijks herfst- punt in laatste variatie, waar hij ae concert door het Rotterdams Philhar- bombast van d? slotmaten met opzet ac- monisch Orkest in Goes week. behou- centueerde. daarmede een punt zettend dens het obligate klassieke soloconcert,achter zijn welkom optreden in Goes beduidend af van vertrouwde schema's: |en aan de holle romantiek ten tijde on- Blgars in Nederland weinig ten gehore zer eeuwwisseling. gebrachte .Enigma-variaties' en werk- G. W. B. I stukken van Giovanni Gabrieli en Nico I Scliuvt als een wat rommelige inleidins lot Beethovens vierde concert voor piano en orkest. Een werkelijk gelukkig begin. hoewel daartoe niet het gehele orkest naar Zee land behoefde te komen werd de in <-;oES W'ESTEBEERK fraai dialogiserende klankvlakken opge- h„,0lIO |lSdEdo0d?WMrt maakt? de dubbel-1 ^rJ^g'j'^hH^Tenfple^Band^ef'n Ikoperblazeis tegenover elkaar op. Mag i des Heils uit Engeland, er dan door de bezetting met hedendaag- Zeeland GOES/VEERE Tegen vijf uur gistermiddag hief kapelmeester Michael Kenyon van ,The Had leigh Temple Band' zijn dirigeer stok. Een seconde later klonk er uit 38 zilveren instrumenten het Wilhelmus' en het ,God save the Queen'. Dat gebeurde voor de Campveerse Toren te Veere, waar deze Leger des Heils- brassband uit Engeland even pauzeerde voor een kopje koffie. De band was omstreeks half vier in Goes aangekomen bij het gebouw van het Leger des Heil.-. Hier waren de korpsorficieren, de plaatselijke offi cieren, en de provinciaal contact man van de Brassband Club Neder land ter begroeting van het Engelse gezelschap aanwezig. Na een kop. thee ging het per bus vla Noord-Be- veland naar de dam aan het Veerse Gat. waar de Britten met de nodige bewondering keken naar dit delta werk. Vandaar ging het naar Veere, waar de instrumenten even werden uitge- SAS VAN GENT Tijdens een be drijfsongeval dezer dagen op de NV Zuid-Ohemie te Sas van Gent liep de heer De B. uit Sas van Gent een g3 broken arm en been op. De B.' elektri cien op de Zuid-Chemie. was bezig met de reparatie van een transportband, toen hij op het verkeerde knopje drukte waardoor de band in werking werd g< steld. pakt voor een kort buiten-c. Terug in Goes werd de maaltijd ge bruikt in de kantine van het veiling complex. Voorafgegaan d'oor het Goe- se trompetterkorps .Excelsior' mar- T ERNEL' ZEN De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr R. J. H. KruLsinga, lieeft zich in beginsel akkoord verklaard met een uit breiding van de verpleeginrichting chronisch zieken in liet bejaarden- verpleegtehuis ,De Blaauwe Hoeve' Hulst. Het gaat om een uitbreiding met negen bedden, waardoor het totaal aan tal bedden in de betreffende afdeling op 65 wordt gebracht. De ruimte om de uitbreiding mogelijk te maken zal worden gevonden door het opheffen van de zogenaamde zie kenboeg. In de praktijk blijkt aan deze ziekenboeg vrijwel geen behoefte bestaan vanwege Je aanwezigheid de verpleegafdeling. Het staat op dit moment nog niet vast wanneer de uit breiding kan worden gerealiseerd. D: directie van ,De blaauwe hoeve' ver wacht overigens niet, dat de definitie ve toestemming lang op zich zal laten wachten. cheerde de Hadleigh Band' naar de gereformeerde ksrk aan de Westwal, waar een concert werd gegeven. Voor een verslag hiervan verwijzen wij naar onze rubriek .Kunst' op pa gina 2. Vandaag vertrekt de band naar Apel doorn. Gisteren -- dinsdag werden er 's morgens in Gorinohem opna men gemaakt voor de NORV-radio. De Hadleigh Temple Band beëindigt na een bezoek aan het noorden des lands en Maassluis zondag zijn trip door ons land in Rotterdam. Een teat huiselijk drama van daag, hoewel het zich in een Ter- neuzens bedrijf afspeelt, waar de leiding besloot het gehele kantoor van nieuw zitmeubilair te voor zien. Het oude teas sleets en doorgezeten en bovendien ontbrak het aan uniformiteit, een jammer lijk gemis in deze dagen, ledereen, van de boekhouder eer ste klasse tot He postjongen kreeg zo"n zelfde stoel. Op een morgen stonden ze er. Het waren van die doordachte, zwenk- bare kantoorzetels, waar je van alles aan kunt verstellen, net zo lang tot je die echte fijne ont spannende zit hebt gevonden, die tot grotere prestaties aanspoort. Aan dit genre zitmeubelen heb ben specialisten jarenlang gedok terd, niets om in te zitten dus. Men was er zeer mee ingenomen, de eerste tijd. De eerste, bij wie het opbrak was een oude boek houder. De man had de laatste dertig werkjaren doorgebracht op een oude, met leer overtrokken zetel die zich geheel naar hem had gevormd. 'Ze hadden eigen lijk samen iets van al die jaren gemaakt. Z&n man moet je niet meer op een andere stoel zet ten, De eerste dagen zwierf hij, door nostalgie gedreven, doelloos door het gebouw, van kelders tot- zolders speurend naar zijn oude stoel. Maar de bedrijfsleiding had de oude stoelen weggeschonken. Wie wilde, mocht er één meene men. En ze waren allemaal meegeno men. Zomaar weg. Ineens is zo'n stoel uit je leven. De man v>erd met de dag bleker en van een opgewekte, levens lustige jzestiger, die dagelijks zin gend zijn cijfertjes in de kolom men plaatste, verviel hij tot een tobberige grijsaard, wie het open slaan van het crediteurenboelc al moeilijk viel. Maar op een dag kwam hij ge heel opgeruimd binnen, "k Heb 'm gevonden', vertelde hij opge wonden, ,hij staat bij Jansen in de keuken'. Dat was knap speurwerk ge weest. ,En, krijg je 'm terug?' .Nou, daar hebben we 't eigen lijk niet over gehad. Maar heel vriendelijke mensen hoor'k Mocht er even bij'. NIEUWER KERK Omstreeks half twaalf dinsdagmorgen ontstond op rijks weg 18 te Nieuwerkerk nabij de splitsing met ilc Stolpweg een botsing tussen drie auto's. De bestuurster van een personen auto alsmede een inzittende kregen en kele kneuzingen. De inzittenden van de andere twee auto's kregen lichte ver wondingen. De materiële schade was groot. Een lesauto van J. S. uit Nieuwerkerk met aan het stuur de leerling A. S. uit deze gemeente, die uit de richting Zierik- zee reed. wilde de rijksweg verlaten om de Stolpweg in te slaan. Tijdens het voorsorteren werd deze wagen aange reden door een personenauto, bestuurd door mevrouw J. H. uit Enkhuizen. Zij bemerkte het voorsorteren te laat en raakte met de voorzijde van haar auto de achterzijde van de leswagen, waar door deze op de linker weghelft terecht kwam. Een tegemoetkomend busje ram de daarop de lesauto. Het busje werd bestuurd door J. N. uit Dordrecht.. Mevrouw H. en een mede-inzittende van haar auto moesten zich onder dok tersbehandeling stellen. De personen auto en de lesauto werden ernstig be schadigd. Een takelwagen sleepte de lesauto en de wagen van mevrouw H. weg. Het busje behoefde niet te worden weggesleept. DEN HAAG Dinsdagmorgen heeft de Deltadienst van rijkswaterstaat in Den Haag het maken van het eiland ,Arne- plaat' met bijkomende werken in het Veerse Meer in de gemeente Veere aan besteed. Laagste inschrijver was de NV Aannerningsmaatschappij v/h J. Prins van Wijngaarden niet- f199.744. Er werd verder als volgt ingeschreven: aannemingsbedrijf Schouwen-Duiveland NV 213,000; A. van der Straten jr aannemingsbedrijf NV f215.000; K. Dekker 224.000: NV aannemingsmaat schappij vh J. M. Strijland f247.000; NV aannemingsbedrijf v/h B. M. van Noordenne en Zn 267.000; aannemings bedrijf E. Blok NV f284.000; S. A. Sanders aannemingsbedrijf NV f 289.000; NV aannerningsmaatschappij v/h Hil- len en Roosen 296.000. Busdienst vervangt pont-in-revisie te Sluiskil Sluiskil zullen van maandag september tot en met woensdag 1 oktober revisiewerkzaamheden worden uitgevoerd. In verband daarmee zal de veerdienst op die dagen voor alle verkeer zijn ge stremd. Om de vele mensen die dagelijks van het veer gebruik maken niet al te zeer te ontrieven heeft de rijkswaterstaat besloten om een busdienst in te leggen. De bus zal in bedrijf zijn van 's morgens 4 uur tot 's nachts 12 uur. De bus sen vertrekken van de aanlegin- richting aan de westzijde van het kanaal om de twintig minuten te beginnen om 4.25 uur. Van de aanleginrichting aan de oostzijde van het kanaal vertrekken de bus sen eveneens om de twintig mi nuten, te beginnen om 4.15 uur. Deze busdienst is geheel gratis. De .rijkspont' is een drukke veer dienst. Dagelijks maken er onge veer duizend voetgangers en dui zend fietsers en bromfietsers ge bruik van. Het zijn veelal werk nemers van de Nederlandse Stik stof Maatschappij en van de Co- kesfabriek en verder zijn er be zoekers van het ziekenhuis in Sluiskil en mensen die inkopen gaan doen. De rijkspont is in de plaats gekomen van de Minister Lelybrug. die vorig jaar rnaart is gesloten en d:e is afgebroken. Slot uan pagina 1 mentenzorg en jeugdvorming; de Erovincies voor monumentenzorg en ibliotheekwezen en de gemeenten voor lichamelijke vorming en sport. Zeeland wijkt van de volgorde af doordat de uitgaven van de provincie die voor toneel op de tweede plaats komen. Zoals gezegd valt het op dat et- in Zeeland zulke geringe bedragen worden uitgegeven voor de jeugd vorming. Dit is 24 procent in vergehjking niet de overeen komstige landelijke gemiddelde bedragen. Bij de lichamelijke vor ming en de sport ziet men onge veer een zelfde beeld. De verschil len met de landelijke cijfers zijn echter niet zo groot omdat de ne gen grootste Zeeuwse gemeenten op dit punt royaler zijn. eenkomstig landelijke gemiddelde. Voor volksontwikkeling lag het uit gavenniveau ruim de helft boven het landelijk gemiddeld bedrag. Het bi bliotheekwezen kon zich verheugen in ruime bijdragen van de provincie. Door het geringe uitgavenniveau van de gemeenten lagen de totale uitga ven van provincie en gemeenten sa men echter 22 procent beneden het landelijk bedrag, tn de verhouding provincie-gemeenten tekende zich een verschuiving af in de richting van de gemeenten. Ook de kunst werd hoog gewaardeerd door de provincie. De bijdragen lagen gemiddeld zeventien procent hoger dan het landelijk over eenkomstige niveau. Het gemiddeld uitgavenniveau voor vrijetijdsbesteding lag in Zeeland op zestig procent van het overeenkoms tig landelijk gemiddelde. Opvallend is hierbij, dat de verschillen tussen. Zeeland en het land geringer worden. In het bijzonder voor de openlucht recreatie lag het gemeentelijk uitga- j reecjs rU|jm boven het over- In Zeeland werd verder in totaal voor de monumentenzorg vier keer zoveel uitgegeven als het lamlel\jk nu'ddeld bedrag. Voor het museumwe zen werd zestien proeent uitgegeven van het gemiddeld overeenkomstig landelijk bedrag. Voor natuur- landseliapsbesclierming werd e' eens in Zeeland een laag bedrag uit gegeven. Het was tien procent liet landelijk gemiddelde bedrag. se instrumenten een stilistisch vertekend klankbeeld opgeroepen zijn (zinken, een enkel strijkinstrument en bazuinen zou- i den voor een getrouwere copie kunnen zorgen), de groep blazers van het Rol- Iterdnmse orkest kweet zich superieur Ivan haar taak. Tn een voor deze muziek geschikte ruimte. Iln het daarna volgend programma toon de de Maria Magdalenakerk zich van Ihaar ongunstigste zijde. Ritmische en I coloristische verfijningen ontgingen de 'muzikale fijnproevers, de pianoklank Uverd in hoge mate misvormd, over eik- laar tuimelende geluidsgolven resulteer- den in een ongenuanceerd nepstereo- effect. Het slachtoffer werd de jonge, begaafde Stanley Hoogland, wiens me ditatieve speelwijze (vooral in het twee de deel van Beethovens concert tot een intieme samenspraak met het prachtig reagerend orkest leidend) niet afge stemd was op de immense kerkruimte In de presentatie van het eerste deel was jammer genoeg te weinig vitaliteit aanwezig om nog te overtuigen. Welis waar bloeide deze in de cadens op. De Waart evenwel viel met het orkest terug in een te ascetische visie waaraan innig heid ontbrak. De noviteit in het programma was Nico Schuyts .Hymnus per Orchestra', in 1967 in opdracht van het Nederlands Studen tenorkest geschreven. Het werk ken merkt zich door zeer openhartig beleden verkenningen in reeds door gewiekstere knapen geëxploreerde nieuwere klanlt- gebieden. ritmische impulsen vanuit het jazzdomein en de op de achtergrond wa rende geest van de eens verguisde Wil lem Pijper. De kennismaking met het wat pretentieuze Juk verplichtte tot niets. Sir Edward Elgars programatische Enigma-variaties', die in de Royal Al- bert Hall ten aanliore van een voor dc in deze muziek vervatte Engelse humor begrijpend publiek alle kans op slagen hebben, kwamen ons toch wel eniger mate belegen voor. Ongetwijfeld geeft Elgar in dit zeventig jaar oude werk staaltjes van opmerkelijke instrumenta tiekunst ten beate. In harmonisch opzicht, de dode Wag ner ligt voortdurend achter de deur, de levende Debussy is nergens is het VLISSINGEN Op het eiland Curacao (Nederlandse Antillen) zal een zeewaterverdampingsin- stallatie worden gebouwd, waar mee ruim zeven miljoen gulden is gemoeid (plm. 3,5 miljoen Antil- bricage van dergelijke installaties zeei goed is uitgerust. Beide ondernemingen zijn samen in staat grote zeewater- ontzoutingsinstallat'.os te leveren voor een groeiende internationale markt. Hoewel de meeste commerciële zoetwa terfabrieken in zeer droge gebieden zijn ebouwd, brengt de grotere vraa; slechts verontreinigingen tol niet meer dan 5 milligram opgeloste zouten per liter en de installatie zal in staat zijn kleinere hoeveelheden van nog zuiver der water te leveren voor gebruik als ketelvoedingsvater. De installatie, die m grote trekken ge lijk is aan andere installaties die Weir - Westgarth reeds voor commerciële toe- 7f! water met zich mee, dat ze ook no- pass ügc» heeft gebouwd, zal 38 trap- dlS zu.Ile,n z«n 1,1 streken met een meer pen hébben. De. verhouding tussen degematigd klimaat, zoals in Nederland hoeveelheid gedestilleerd water en de zelf- De twee ondernemingen verwach ten, dat een verdere samenwerking, zo als die ook op Curacao tot stand zal komen, het mogelijk zal maken aan trekkelijke offertes uit te brengen vooi de bouw van ontzoutLngsinstallaües de laatste tijd verwend op brassband-gebied. In juli kon men in Middelburg luisteren naar de uitsteken de Wingates Temperance Band. een or kest van wereldnaam. Wat de .Hadleigh Band echter dinsdagavond in Goes pres teerde. was van nog betere kwaliteit dan de al uitmuntende prestaties van de collega-brassband uit Wingates. Een prima orkest, met een bijzondere spelddisciplïne. een zingende eometsec- tie, die wel krachtig kan zijn, maar nooit scherp wordt, een warm tenor-register; warme, diepe bassen; een sonore trom bone-sectie en een goed aangepaste slag- werkersgroep. Daarbij een van het eer ste tot het laatste- nummer muzikaal be ogen en toegewijd musicerend orkest» met e enhoge techniek: zie hier de Had leigh Band! De fluwelen toon van het orkest bleek al bij de na de beide volksliederen door componist-kapelmeester Michael Kenyon als eerste nummer gekozen Kronings mars van Meierbeer, die stralend uit de achtendertig instrumenten kwam. Diri gent Kenyon gaf daarna de dirigeerstok over aan majoor Ray Bowes, cornet speler in de International Stafband, die namens het internationaal hoofdkwartier de tour van de band meemaakt. Majoor Bowes dirigeerde op inspirerende wijze de band in zijn compositie .Overwinnend geloof' via een bezonken geïnterpreteerd middengedeelte naar een syncopisch slot. Cornetsolist Keith Johnston wist zijn pu bliek te boeien met zijn verbazingwek kende dynamiek in een solo van Eric Ball: .Ere zij Zijn naam'. Ook de twee andere solisten: Malconi Clarke op trombone in een transcriptie van Gounod en Bramwell Chestney op Euphonium in een werk van Erik Leid- zen demonstreerden een hoog peil. Voor al de euphonium-solist gaf in ,Lied van de heilsoldaat' een charmante, spranke lende techniek ten beste, en een fraaie toonvorming daarbij ondersteund door een fijn genuanceerde begeleiding van de band. die ook als mannenkoor later In het programma vooral in de spiritual .Were you there?' een mooi timbre liet horen. Hoogtepunten in het goed gevarieerde programma waren voor ons de door Bramwell Colew gearrangeerde gedeelten uit de 4e en 6e symfonie van Tsjaikows- ky. Een werk waarin vooral cornetten en trombones voor een majestueuze ver tolking zorgden. Overweldigend was Ene Bals toondicht Resurgam, speciaal uit gevoerd op verzoek van Zeeuwse brass band-muzikanten. Overweldigend was het .klop-thema' utt dit werk. Aangrij pend de weergave van het melodieuze hoofdthema door euphoniums en alt- hooms. Verder noemen wij nog een sublieme, boeiende vertolking van Dean Goffme selectie over reformatorische liederen. Terecht bracht het talrijke publiek aan het eind van het concert dat werd gepresenteerd door brigadier H. Pauwel» en majoor C. C. Gestel deze .symfonie in koper', die Hadleigh Tempe Band heet, een ovatie. G. v. L, A. Gillissen in gemeenteraad van Vlissingen de hoeveelheid stoom is geveer 10 1. Dc installatie zal worden gevoed door afgewerkte stoom van tur- bo-gene.ratoren van een bestaande elek trische centrale in Mundo Nobo liaanse guldensDe opdracht van1 voor de NV Kon. M.j. .de Schelde' in de regering van het eilandgebied flven? D^Sant"ï'zaj''overh5n jaar Curacao aan de NV Kon. Mij zeswa. Schelde' te Vlissingen, lid van delter-verdampingstnstallBties in gebruik. ij - i i Voor rekening van net gouvernement Rijn-Schelde groep, IS dezer dagen bouwde men reeds twee installaties wrWnrl met een capaciteit van ongeveer 6300 vuiieunu. kubieke meter per dag elk en in 19631TKRNEUZEN De Terneuzense re- Het ontwerp is van Weir Westgarth werd CI' voor de Koninklijke Shell één'cherche en de arbeidsinspectie onder- Ltd. te East Kilbride. Schotland, spe- c J met een nest van b:jna|zoeken hoe het mogelijk is geweest dat cialisten op het i) eci van zeewater-6000 kubieke nieter per dag De bouw de 19-jarige J. S. uit Drunen dinsdng- i de. VVD in I VLISSINGEN De heer A. Gillissei wordt de opvolger van de heer p Ooslcrhuis als raadslid de Vlissingse gemeenteraad. Reeds eerder was in deze vacature be noemd verklaard de heer C. L. Verhoe ven. die de benoeming echter niet aan- Nadat ook de heer J. S. Bloos voor een benoeming had bedankt werd de heer Gillissen benoemd verklaard. 6000 kubieke 1 ontzoutingsmstaiia'. es De onderhav.gevan de nieuwe instailatie is noodzak.?- ochtend bedwelmd raakte l»ij het i installatie zal door .de Schelde' in li-''ijk in verband met do stijgende levens-I van de vloer in de rijkswaterstaat-1 a een tie worden gebo: Het betreft hier een mt-ertraps ontspan- rtings-verdamperns'j !atie. met een pro- duktie van 4000 kubieke meter zoet water per dag. De nominale produktie. die als drinkwater en voor huishoudo- llijk gebruik zal worden benut, bevat landaa: J op hei c.iandgebied met dei bunker op het eiland nabij de Westsluis. i daarmee gepaard gaande stijgende vraag naar zoet water. Weir Westgarth heeft de grootste er varing ter wereld <ii Ik-", ontwerpen van; ontzoutingslnstallaties. terwijl ,De Schelde' als produktiebedrijf voor de fa- De jongeman ligt in het Julianazieken- huis. Zijn toestand is redelyk. S. werd omstreeks 11 uur niet goed toen hij aan het werk was niet plasticverf. Dokter R. .1. P. Bauwens liet de schilder naar het ziekenhuis brengen. f ADVERTENTIE) Weg pijn... fÜn! Want helpt (en spaart bovendien dë maag) Poeders, tabletten, cachets. WOLPHAARTSDIJK Mom Wolphaartsdijk druk gebaggerd. De bedoeling is liet verbreden en een punt, van een zandplaat weg te baggert vuniu.Uci minder scherp wordt. Het baggerwerk wordt uitgevoerd fa. Blok. Op de foto de zandzuiger met de persleiding. (Foto PZC) VRIJ VEEL BEWOLKING Vry veel bewolking niet aanvankelijk hier en daar mist. I-ater op de dag ook enkele zonnige perioden. Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidwest Dezelfde temperaturen als dinsdag of iets hogere. Opldnringen, maar tijdelijk ook regen en temperaturen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: l tot 7; Min. temp!' 0 tot 5 graden boven normaal; Max. temp: 1 tot 5 graden boven normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; Kans op een geheel droog etmaal; 40 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 1 tot 7: Min. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: Max. temp: van ongeveer normaal tot graden bo ven normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON EN MAAN 25 september Zon op 06.30 onder 18.32 Maan op 18.19 onder 05.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2