Ouderwetse' boetes voor Zeeuwse prijsopdrijvers Ontwikkeling Zierikzee stagneert BILT A. J. Schot 30 jaar raadslid Bieten campagne begonnen KLAAGZANG VAN HORECABEDRIJFSVOERDERS RIJSCHOOLHOUDERS KREGEN NU ZELF EEN LESJE Klaagzang Zeeuwse ALMANAK Legertje Sporthal Terneuzen openbaar aanbesteed Produktie SNELHEIDSTEST EINDIGDE MET AUTO-ONGELUK Prak likum MIDDENSTAND IS TERECHT BEZORGD Wandelaar Bruel (Halst) in race om de 100 mijl van Winterborne 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 SEPTEMBER 19693 3ÜDDELBURG De Zeeuwse horecabedrijfsvoerders en de rij schoolhouders die zich dinsdagmiddag op de zitting van de econo mische politierechter moesten verantwoorden voor hun prijsopdrij vingen konden opgelucht ademhalen. Want in geen enkele zaak ging nir P. van Empel mee met de officier van justitie mr C. W. Mouton, die forse boetes eiste. Eén keer kwam hij zelfs tot het in stellen van een vordering van totaal 5000. Maar daar keek de po litierechter toch even tegen aan. .Misschien ben ik een ouderwets man', concludeerde mr Van Empel. En hij bracht de geëiste straffen tot aanzienlijk lagere geldboetes met grote voorwaardelijke gedeeltes terug. T. L. uit Clinge kreeg f 400 boete, waar van f 250 voorwaardelijk. J. R. uit Hon- tenisse werd veroordeeld tot 700 boete, waarvan £400 voorwaardelijk en D. J. uit Breskens kreeg een geldboete van f 300, waarvan f 200 voorwaardelijk. J. S. uit Oostburg kreeg een geldboete van f S00, waarvan f 450 voorwaardelijk, plus nog een kleine boete van 25 voor enkele vrachtautolessen. waarvoor het honorarium met f 2 per les was ver hoogd. De eis luidde f 1200 boete plus f25 boete. Het vonnis voor J. W. uit Schoondijke luidde f 275, waarvan f 275 voorwaardelijk en F. D. uit IJzendijke kreeg een geldboete van f600, waarvan f 400 voorwaardelijk. Tenslotte kreeg J. R. uit Terneuzen f250 boete, waarvan f150 voorwaardelijk en T. de B. uit Sas van Gent f 400 boete, waarvan f 250 voorwaardelijk. I. P. uit Aardenburg werd vrijgesproken. In zijn geval kwam men niet tot bewezenverklaring van het ten laste gelegde. De officier had in deze zaak nog f225 boete geëist. Zo was daar de zaak van mevrouw M.-M. uit Kortgene. In haar Middel burgs hotel berekende ze prijzen die de beschikking te boven gingen. Over het algemeen waren het stuivergrote bedragen die bovenop de prjjs waren gelegd, maar er waren toch ook wel flinkere uitschieters geweest. De offi cier had uitgerekend dat deze niet ge oorloofde prijsverhogingen hadden ge leid tot een voordeel van 160 in de week. Raadsman mr H. Bruin betoogde dat de feitelijke winst niet meer dan 40 gul den bedroeg. Hij vroeg zich af of de gasten er wakker van zouden liggen dat er voor een halve kip, die toch tot op het bot mocht worden afgekloven twintg cent meer moest worden betaald. Zelfs bij een extra winst van f40 per week is dit bedrijf nog maar amper rendabel te krijgen, zo zei de raadsman. Mr Van Empel wees erop dat de economie in het oog moet worden gehouden en dat men daarbij vooral op de kleintjes moet let ten, maar hij vond het kennelijk toch wel te gortig worden dat daar een zo hoge gel dboete tegenover moest staan. De offcer eiste namelijk twee geld boetes van f2500, zijnde de strafop legging die het ten onrechte geïncas seerde moest wegcijferen. Mr Van Empel maakte ervan f500, waarvan f300 voorwaardelijk. Restauranthouder M. uit Breskens deed spijzen en dranken tegen hogere prijzen de deur uit dan was toegestaan. Dat bracht hem eveneens voor het hekje. Op de zitting ontspon zch een apetijtelijke discussie over gebakken tong, paling in roomsaus en garnalencoctail, waarbij de officier van justitie de vinger legde bij de hapjes die te hoog in prijs waren ver kocht. M. betoogde dat er sprake was van een misverstand. Bfl een onderzoek door de ambtenaren van de economische controledienst had een serveerster ver ouderde, niet nader bijgewerkte prijslijs- feen overgelegd. En dat zou ertoe hebben geleid dat het uitgangspunt bij het vast stellen van de zogenaamd historische prtjs niet luist gekozen was. Dat gaf de economische politierechter aanleiding om een deel van het ten laste gelegde te laten vallen, omdat de officier van justi tie niet met tegenbewijzen op de proppen was gekomen. De officier eiste totaal f2000 boete. De politierechter bepaalde tenslotte de geldboete op f 500, f 300 voorwaardelijk. zekeren dat deze raar zou staan kijken als hij de balans onder ogen zou krijgen. .Daar sta je dag en nacht voor te wer ken', vulde B. aan. Mr Van Empel kon wel begrip opbrengen voor de proble men waarmee de horecasector wordt ge confronteerd. .Maar we moeten een dam opwerpen tegen de spiraal van de prijs opdrijving', zo sprak de economische po- icierechter. Mr Mouton eiste opnieuw een geldboete ter grootte van het ten onrechte genoten Inkomen. Naar boven afgerond betekende dat een geldboete van f 1250. De politierechter besloot weer tot een gecombineerde straf in de vorm van een geldboete van f 750, waar van f 450 voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Hotelhouder E. T. O. uit Vlissingen kwam er genadig vanaf. Met cijfermate riaal had hij kunnen aantonen dat de prijsverhoging noodzakelijk was ge weest. Dat had hem ook een ontheffing van het ministerie opgeleverd. Daarbij werd bepaald dat O. de prijzen mocht aanhouden zoals ze in de dagvaarding stonden. Omdat het hier een lonter for mele kwestie betrof eiste de officier een geldboete van f 25 subs. 3 dagen. De po litierechter vonniste conform. Evenals in de andere zaken kreeg mr Van Empel by de behandeling van de etrafzaak tegen de Goese zaalhouder B. een klaagzang te horen over de moei lijkheden rondom de exploitatie van de horecabedrijven, zeker na de Intrede van de btw. B. verklaarde niet zomaar de prijzen te hebben verhoogd. ,Er moet toen een uitkomst overblijven' vond hij. En B. voerde verder aan dat de service is uitgebreid. Bovendien wees hij erop dat niemand verplicht si om een be paalde consumptie te nemen. ,AJs u ergens in een etalage ziet wat u te duur vindt, dan koopt u net toch ook niet' zo hield hij mr Van Empel voor. En ht) kon de politierechter wel ver- ADVERTENTIE) Wilt u er jonger uitzien? Kies een nieuwe bril... uit onze collectie. St-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Telefoon 2398 Een legertje rijschoolhouders werd vervolgens voor het hekje geroepen. Het waren Zeeuwsvlamingen die op aandringen van de bónd destijds de mogelijkheid om twee kwartjes op de vergoeding voor één lesuur te zetter nog even hadden opgeschort. Ze sne den zich echter danig in de vingers want later mocht het ineens niet meer. De officier van justitie vond het ook wel sneu maar hij meende dat daarmee niet goed was te praten dat de rijschoolhouders op een ge geven moment fl,50 meer voor eén uur lessen waren gaan vragen. Ook voor verhalen als zouden sommige rijschoolhouders meer kosten moeten maken voor het ophalen van ver weg wonende leerlingen bleek hij niet oorloofde prijsverhogingen, werden geld boetes opgelegd. Daarbij nam de econo mische politierechter de geëiste boetes alleen als uitgangspunt voor het bepalen van een gecombineerde straf, waarbij het accent weer duidelijk viel op de voorwaardelijke geldboete. A. van ae S. uit Terneuzen kreeg een geldboete van f300 waarvan f200 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eis was Tegen W. V. uit St-Jansteen, A. V. uit Westdorpe en A. M. uit Gent eiste de officier f500 boete. In dit geval bepaalde mr Van Empel de straffen op f500, waarvan driehonderd gulden voorwaardelijk. P. VIER INBRAKEN IN MIDDELBURG MIDDELBURG In de nacht van zo dag op maandag is ingebroken in drie woningen aan de Nieuwe Vlissingseweg Bij mevrouw F. werd uit een geldkistje een klein bedrag weggehaald. Bij de familie Van de H. was de buit 175 eveneens afkomstig uit een geldkistje en bij M. werd helemaal niets ver mist. Eveneens werd in de nacht var zondag op maandag ingebroken in de sociale werkplaats aan" de Noordmon- sterweg. Daar werd uit de bedrijfsapo- theek een aantal capsules en tablet ten weggehaald. Ook mist men een mi crofoon, enig snoepgoed en wat gereed schap. Projectiel in Dauwendaele gevonden MIDDELBURG Bij nieuwbouwwerk- zaamheden in plan Dauwendaele in Mid delburg is een projectiel uit de tweede wereldoorlog opgegraven. Het stuk oorfogstuig is zorgvuldig opgeborgen in afwachting van de komst van de op ruimingsdienst. MIDDELBURG ,Alle raadsle den dragen u een warm hart toe, ook als u getuigt van uw politieke opvattingen, want u hebt de merk waardige eigenschap, dat u res pecteert dat anderen er anders over denken'. Deze waarderende woorden sprak burgemeester mr J. Dryber maandagmiddag aan het begin van de Middeibnrgse raadsvergadering tot het SGP- raadslid A. J. Schot, die begin de ze maand dertig jaar deel uit maakte van de raad. De burgemeester wees er op, dat de heer Schot zich in de laatste jaren in toenemende mate ge noodzaakt zag een van de raad afwijkende mening te getuigen, wanneer het om welvaarts- en welzrjnbevordering ging als daar de zedelijke normen overschreden werden. ,U weet zich daarbij ge steund door een grote groep aan hangers. Er moet veel herijkt worden, u staat standvastig, maar ook u zal steeds weer komen te staan voor de moeilijke vraag: wat is van de mens en wat is van God', merkte de raadsvoorzitter op. Mr Drijber had er voorts op ge wezen, dat ook in het persoonlijke leven van de heer Schot na diens 25-jarig raadsjubileum veel ver anderd is: het SGP-raadslid kreeg een koninklijke onderscheiding, ging met pensioen en vierde zijn 40-j~arig huwelijksfeest, terwijl in de raad zijn fractie met de komst van de heer Rentier verdubbeld werd. .Het zijn bewogen jaren ge weest, die reden tot dankbaarheid geven', vond mr Drijber, die na mens b en w en de raad de heer Schot het boek over de Middel burgse monumenten van dr J. S. Unger aanbood. Voor mevrouw Schot waren er bloemen, haar aangeboden door het raadslid me vrouw De Koning. De nestor van ae raad. de heer C. A. Kammeraad, sloot zich gaarne aan bij de waarderende woorden en de gelukwensen van mr Drijber. ,Het komt niet vaak voor, dat iemand 30 jaar bij een openbaar bestuurscollege is. Bij het uitdragen van uw beginselen vond u de raad vaak tegenover u', verzekerde de heer Kammeraad, die er voorts op wees, dat de heer Schot altijd met grote jjver en nauwkeurigheid de raadsstukken bestudeert. TERNEUZEN In de raadszaal van het stadhuis van Terneuzen werd maan dag het bouwen van een sporthal met bijkomende werken aan de Alvareslaan te Terneuzen openbaar aanbesteed. Er waren vijf en twintig inschrijvers. Leenhouts aann.bedr. NV Sluis 544.400; F. Verburg Wolphaartsdijk 552.400; fa gebr. M. en A. de Bruine Terneuzen 574.000; L. J. Krieckaert Hengstdijk 581.000: aann. bedr. Marcel Muiyres Sittai'd 585.000; gebr. Van der Poel NV Terneuzen 592.000; verenigde bouw bedrijven Koppelmans NV Eindhoven £592.000: NV Lensen Axel ƒ607.000; NV Albouw Breda 624.000; aann. bedr. Van Etten Breda 664.000: aann. bedr. Welling Diedijk 622.000; Zeebregt aan nemersbedrijf Goirle ƒ612.000; Batu NV Den Haag 611.000; fa D. van Vliet en Van Duist bouw bedr. Den Bosch 611.000; fa D. van Kerckhoven Kloos- terzande ƒ611.000; fa W. Hennepman Leiderdorp ƒ632.000; B. A. de Bruine Wachtebeeke 698.000; Duras aann. mij Rotterdam 619.000; Hollandse beton- mij Rijswijk 654.000; aann. bedr. Van Gastel Schijf ƒ649.500; Bouw mij Heme NV Utrecht ƒ695.000; A. J. Goossens Walsoorden 602.000; NV Mabuwat te Zwijndrecht 667.000 en De Muijnck en Petri Vlissingen 691.000. Verijzer 25 jaar employé bij Zegam AXEL In ,De Ha l ie* te Axel werd maandagmiddag de heer P. H. Verijzer uit Axel gehuldigd in verband met het feit dat hij 25 jaar als employé in dienst was bij de Zegam. De heer Verijzer en zijn echtgenote werden achtereenvol gens toegesproken door de administra teur van de Zegam, de heer C. Hordijk uit Middelburg, de heer J. J. Wieles, hoofd district zuid van de Zegam, en de heer A. P. Knyt uit Goes afdeling personeelszaken. In zijn felicitatierede sprak de heer Hordijk zijn waardering uit over het werk dat de heer Verijzer steeds naar volle wenselijkheid had verricht. Hij sprak tevens de hoop uit dat de heer Verijzer tot aan zijn pensioen op deze manier doorgaat. De neer Wieles sprak in zijn woord over de prettige samenwerking die steeds had bestaan. De heer Knuiji bood hierna de heer Verijzer het jubi leumcadeau aan. EXAMEN Aan de christelijke kweekschool ,De Klokkenberg' te Nijmegen slaagde voor de volledige onderwijsbevoegdheid mej. G. M. de Vos te Zaamslag. Zij werd met ingang van 1 oktober an. benoemd tot onderwijzeres aan een hervormde school te Nieuwendam (igem. Amster dam). Slot van pagina 1 te automatiseren waar dat mogelijk is. Volgens cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek zijn er dit Jaar in Nederland 102.700 ha bieten uitgezaaid. Dat is iets minder dan vong jaar, maar niettemin ziet het er naar uit da: de bietenoogst in Nederland dit jaar ongeveer even groot zal zijn als in 1968. Hoewel het suikergehalte op zich niet be paald hoog is, valt er per hectare toch een hoge suikerproduktie te ver wachten. Dat is een gevolg van het feit dat de Nederlandse bietenakkers in vergelijking met het buitenland een uitstekende oogst opleveren. Over het gehele land genomen bedraagt de verwachte opbrengst 48.7 ton per hectare. Voor Zeeland liggen de ver wachtingen nog een flink stuk ho ger: Zeeuwsch-Vlaanderen 50 ton en de Zeeuwse eilanden zelfs 52 ton per hectare. Een belangrijk deel van de Zeeuwse bieten worden in de Westbrahnntse suikerfabrieken verwerkt. Overigens overigens geen bieten uit Zeeland worden aangevoerd, start men ver moedelijk vandaag. Ook in Brabant ls het vinden van do benodigde sei- zoenkrachtcn geen gemakkebjke op gave geweest. Bij de suikerfabriek in Dinteloord zag het er aanvankelijk zeer somber uit, maar op het laatste moment slaagde men er toch in de benodigde 60 man te vinden. Ook ii Zevenbergen zijn nn alle 250 plaat sen bezet. Rijksrecherche ingeschakeld bij zaak .Adriana' TERNEUZEN Behalve de douanere cherche is nu ook de rijksrecherche betrokken bij het onderzoek naar liet munitieschip .Adriana' dat begin vori-: ge week in Sas van Gent aan de ket ting werd gelegd. Volgens de officier! van justitie zijn er overigens geen ge-: heel nieuwe aspecten naar voren geko men. De .Adriana' zoals bekend gela den met ongeveer 10 miljoen geweerpa tronen van Duitse herkomst, ligt nog; steeds onder bewaking bij het kanaalei-' land te Sluiskil. ADVERTENTIE Kan brillantgroeien? Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine brillant Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het graag vertellen. solitair ringen met 1 steen In prijzen van 125.-, 200.-,325-en hoger. heetman edelsteenkundige f.g^. I diamantexpert g l a. I UJNBAAH 02 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam VLISSINGEN Een snelheids test met de auto heeft maandag morgen ln Vlissingen drie gewon den opgeleverd. De auto werd ge heel vernield, terwjjl aan beplan ting, afrastering en verkeersbor den flink wat schade werd aange richt. Vier jongelui waren maandagmor gen tussen zes en half zeven be zig met een snelheidswedstrijd op de Zwanenburgseweg, de weg van de Van Woelderenlaan door het Nollebos naar het tennispark ,De Zwanenburg.' Het ging er daarbij om wie het snelst het traject vanaf de Van Woelderenlaan naar de duinen en terug kon afleg- P, C. K. als bestuurder en R. C. M. B. uit Oostmarsum als bijrijder en de Vlissinger H. R. M. en W. I. L. uit Amstelveen als tijdopne mers fungeerden werd het viertal noodlottig. K. verloor bij het na deren van de Van Woelderenlaan de macht over het stuur. De auto reed eerst enkele boompjes om ver, vernielde een verkeersbord, schoot de rijbaan van de Van Woelderenlaan over raakte een paal met prikkeldraad, ging over een sloot en kwam achttien meter verder in het weiland tot stil stand, waarbij de auto onderste boven kwam te liggen. M. was bij het begin van de Van Woelderen- kwam op énige i voertuig in het weiland terecht. Hij hap bij dit ongeluk twee ge broken benen op en een hersen schudding. B. kreeg een aantal schaaf- en snijwonden. M. werd Eer ambulance overgebracht naar et ziekenhuis Bethesda. K. leek aanvankelijk niets te mankeren. Op het politiebureau werd hij ech ter onwel. Hij werd eveneens naar Bethesda overgebracht waar bleek dat hij een hersenschudding had. De auto, eigendom van M. werd geheel vernield. (ADVERTENTIE) Ongeveer iegélijkeriijd met de inwerkingtreding van de mam moetwet is men op sommige Zeeuwse scholen begonnen te wer ken met talenpraatika. Zo'n talen- practicummet bandrecorders en afluisterapparatuur, is een kostba re zaak. Iedere leerling krijgt een koptelefoon op en is dan hecht verbonden met de leraardie als een soort hoofdmachimst achter een schakelbord zit, en door hel bedienen van knopjes iedere wil lekeurige leerling kan inschake len. Zo'n installatie tikt wel even aan. Het Goese lyceum heeft een on betaalbaar handige amanuensis, die voor zelfbouw van een talen- praeticum zijn hand niet om draait Nu was deze amanuensis een gewaarschuwd man. Opeen hopingen van draden moet voor komen worden' ha/1 men gezegd, .anders gaat zo'n kluwen als een antenne werken'. Het merkwaardige Is, dot- men op het. elders in Goes gelegen christelijk lyceum, waar men met een soortgelijke installatie werk te, met dit verschijnsel ie kam pen heeft gehrul. Tot groot ge noegen van de leerlingen leverde het practicum behalve Duitse les afwisselend Hilversum I, II en III, terwijl op gunstige dagen ook zwakjes Veronica te beluis- ZIERIKZEE ,De ontwikkeling van Zierikzee stag neert. De middenstand is terecht bezorgd over de naaste toekomst en heeft alle reden die bezorgdheid tot uitdrukking te brengen'. Tot deze conclusie komt het bedrijfsadviesbureau Schoofs en Keiler NV uit Amsterdam in een rapport over de positie van de Zierikzeese middenstand in verband met de toekom stige ontwikkeling van de stad en het eiland. Het rapport is uitgebracht in opdracht van de Zierikzee se middenstandscentrale. Schoofs en KeJler zien wel mogelijkheden voor de toekomst, maar die kunnen volgens hen allen worden gerealiseerd, als de middenstanders tot een sterke organisatie komen, een organisatie, die op grond van feiten en onderzoeken namens de middenstand invloed kan uitoefenen op het plaatselijk beleid Hiermee onderschrijft het bureau enkele van de overwegin gen, die de middenstandscentrale ertoe bracht het rap port te laten uitbrengen. Die overwegingen waren de moei lijkheden, die de middenstanders ontmoetten bij het tot stand brengen van een voor de hand liggende innige samen werking tussen de middenstanders en het gevoel, dat de be langen van de gezamenlijke middenstand niet voldoende tot uitdrukking komen op het niveau van de gemeentelijke besluitvorming Voor de toekomst van de Zierikzeese winkeliers acht het rapport niet de industrialisatie van doorslaggevend belang, maar de recreatieve functie van het Zeeuwse Meer, in het bijzonder en van het eiland in het algemeen. Er zal voor Zierikzee heel wat veranderen als de Ooster- schelde na afsluiting het Zeeuwse Meer wordt. Plaatsen als Renesse ea Haamstede, die nu het achterland van Zierik zee vormen, zullen dat door de dam niet meer zijn. Zij ko men ln een gelijkwaardige geografische positie te verkeren. De ontwikkeling van waterrecreatie op de grote meren ach ter de dammen is voor Zierikzee een voordeel. De plaats zal volgens het rapport aan het Zeeuwse Meer een centrale plaats verwerven. ,In het algemeen wordt een reistijd van 45 minuten tussen wonen en werken als een maximum gezien, terwijl enquêtes bewijzen, dat men buiten de grote steden in het algemeen 15 tot 20 minuten afstand prefereert'. Recreatie Groei De rapporteurs hebben geen overmatig vertrouwen in de voorspelde groei van Zierikzee van 7800 inwoners nu naar io'n 11.000 tn 1980 en 30.000 in 2000. .Gezien de gang van zaken in de laatste jaren lijken deze verwachtingen vrij optimistisch. Geconstateerd kan worden, dat de bouw van woningen niv! gevoerd heeft tot een stijging van het inwo nertal, omdat alleen verschuivingen optreden binnen de stad van de oude kern naar de nieuwbouw. Ook het aantrekken van industrie is in de afgelopen jaren zeer moeilijk geble ken' Het rapport omschrijft de opvatting, dat Zierikzee een ge schikte woonplaats vormt voor mensen, die werken ln de Het belang van Zierikzee, zo stelt het bureau Schoofs en Keiler, ligt bij dagbezoek en watersport. Men beveelt aan reeds nu een op de toekomst gericht beleid te voeren. Het rapport adviseert de middenstanders samen te werken bij de sanering van marginale bedrijven en het opvullen van open plekken in het centrum. ,Ln overweging wordt gege ven het oprichten van een ontwikkelingsmaatschappij waar van de gezamenlijke middenstand aandelen kan verwerven alsmede in engere zin, reeds nu het bundelen van belangstel lenden voor de binnenkort in de westelijke uitbreiding te stichten winkels. Stellig zal in west te zijner tijd een wijk winkelcentrum moeten worden gesticht. Wanneer men geza menlijk optreedt is het niet alleen gemakkelijker financie ring te verwerven voor een dergelijke expansie, doch kan men ook voorkomen, dat concurrentie van buiten zich daar vestigd. Bovendien is het voor allen voordeliger, wanneer men een dergelijk centrum precies afstemt op de behoefte en daardoor rendabel kan werken, dan dat men daar in concurrentie opereert'. Het rapport cn do suggesties, die daarin worden gedaan, /.uilen vanavond (dinsdag) worden besproken op een verga dering van do Zierikzeese middensfandscentrale. De rappor teurs, de heren Keiler en Schoofs, zullen ter toelichting aan wezig zijn. HULST De Hulster wandelaar Ju Bruel zal van vrijdag op zaterdag deelnemen aan de 160 mijl race van Winterborne bij Bristol ln Enge land. De 31-jarige Bruel is opgenomen ln di Nederlandse ploeg, die vérder onder anderen bestaat uit Kasteleins, Ou denbosch, Nederlands recordhouder op de 100 mijl, Schol uit Den Bosch recordhouderop de 380 km en De Vos uit Amsterdam, houder van het 100 km record. De Wdnterbornerace wordt aangemerkt als een internationale klassieker, die over zeer golvend terrein gelopen moet worden. Bruel kwam nog onlangs ln het nieuwe toen hij het record Terneuzen - Hulst met 12 minuten verbeterde en op 2.21.30 bracht, (het record stond tot die tijd op naam van de PTT-er Stoffeijn). De Hulstenaar heeft voor deze racs enorm hard getraind: elk weekend liep hij tochten van 100 km en nam voorts deel aan de race Amsterdam- Leeuwarden over 150 km. Eke deelnemer aan de wedstrijd in Winterborne krijgt bij voleindiging van de tocht de 'titel .centurion en de daarbij behorende zilveren speld De race heeft tot nu too nog geen Nederlandse winnaar gekend. Bruel vertrekt donderdag naar Enge land. De hertog De Beaufort zal vrijdagochtend om zes uur het start schot lossen. Aanvoer bramen veiling Kapelle loopt terug KAPELLE Vele weken achtereen werden op dc fruitveilingen In Kapel- le-Biezclinge dagelijks 10 (<>t, 15 ion bramen aangevoerd, die vlot werden gekocht door conserv eiifabrieken in Ne derland, West-Dultsland en Zwitserland. Op het ogenblik begint de aanvoer ech ter belangrijk terug te lopen. Om te bereiken dat er steeds een voldoende groot kwantum is wanneer er wordt eveild. heeft de veiling in Kapelle- iiezelinge besloten met ingang van de- e week geen bramen meer te vellen op vrijdag. Verwacht wordt dat spoedig de aanvoer teruggebracht zal kunnen wor den tot twee of drie dagen per week. Over liet algemeen is> de branienoogst dit jaar kleiner geweest dan normaal, maar de prijzen lagen belangrijk hoger en hierdoor was het voor de ongeveer 200 telers die dit produkt telen in Ka pelle en omgeving toch een jaar met gunstige financiële resultaten. VERWACHT... ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden en op dc meeste plaat sen droog weer. Zwakke tot matige aan de Watldenkiist «f en t.oe vrij krachtige wind tussen west en zuidwest. Ongeveer dezelfde iiiiridagtenipcra tu ren als maandag. ZON EN MAAN 24 september Zon op 06.29 onder 18.34 Maan op 18.08 onder 04,21

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2