Prinses Margriet deed een Zeeuws weekendje Schoones' gebroken Schelderace BILT Hearing herindeling is een aanfluiting' Twee doden in het verkeer bij Oostburg Prins Bernhard in Hulst Excessen tegengaan L zeevm IN TERNEUZEN DE KERMIS OP Schilderijen uit Amsterdam naar Vlissings stadhuis Eén lijst in Kapelle voor CH, AR en KVP ALMANAK Commissie sloot hearingen af JMaar Ben ZWEMPOGING ZANDVLIET-HANSWEERT MISLUKT Rademakers na 4 uur verkleumd binnen boord PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 VLISSINGEN Prinses Margriet en haar echtgenoot, de heer P. van Vollenhoven, hebben met een aantal vrien den een tweedaags bezoek aan Zeeland achter de rug. Het bezoek was informeel: men kwam met de ,Piet Hein' slechts wat spelevaren op de Zeeuwse wateren. Zaterdagochtend en -middag bleef het geselschap dicht dn de huurt van de .Piet Hein1, die voor de ha ven van WemekMnge lag. Het was er blijkbaar niet te koud voor zwemmen en waterskiën. Om half drie kwam de ,Piet Hein' de slui zen in: de lmkopenlijat leverde on der meer zo'in vijftien kilo mosse len op. Vda het kanaal door Zuid- Beveiand voer de Piet Hein op het eind van de (middag naar de Wes- tersdhelde, die werd overgesto ken naar Terneuzen, Nadat de ,Piet Hein' en het rijks- politievaartuig in Terneuzen wa ren afgemeerd aan de stijger van de Provinciale Stoombootdiensten, ging het gezelschap de wal op om er kermis te vieren. Kermis Aanvankelijk verliep het bezoek aan Terneuzen vrijwel onopge merkt, ook nog toen het gezel schap zich tegen half negen tus sen kermis vierend Terneuzen op de markt begaf. Het sportief ge kleed gezelschap werd daar even wel spoedig herkend. Als een lo pend vuurtje ging het bericht rond over het kermisterrein, waar op sommige plaatsen een oploop je ontstond. Het gezelschap bleef ongeveer twee uur op het markt terrein. Prinses [Margriet zweefde op een gegeven moment hoog bo ven het kermisgewoelt, terwijl haar echtgenoot zijn talenten toonde als autoscooter-coureur en als schutter in een kenmdsschdet- tent. Het gezelschap, dat zich kennelijk uitstekend vermaakte, kwam aan het slot van de tocht over het kermisterrein wat op adem in een poffertjeskraam, waar ongeveer een half uur werd vertoefd. ,Ja, ze hebben hier poffertjes zit ten eten en een biertje gedronken. 5Iaar ze hadden niet veel poen toen er voor de kraam een hele sa met het afrekenen.' aldus het relaas van de exploitanten van de poffertjeskraam op de kermis. ,We hadden ze niet eens zien ko men. Dat er wat bijzonders aan de hand was, kregen we pas door toen er vior de kraam een ïiele massa mensen stond te gapen. Zakelijk hebben we er niet veel aan gehad. Alle andere mensen stonden maar te staren, maar pof fertjes eten ho maar. We hebben ons wel afgevraagd of we ons nu hofleverancier mogen noemen.' Tegen half elf ging het gezel schap slapen om de andere mor gen zondag in alle vroegte (zeven uur) naar Vlissingen te vertrekken, waar de Piet Hein-, geëscorteerd door de RP-18, om acht uur dn de sliuis arriveerde. Het jacht passeerde om 9 uur de sluis van Veere en voer vervol gens het Veerse Meer op. Na een klein dagje varen in aan zienlijk woeliger water dan de dag tevoren, verliet het gezelsohap Zeeland in de namiddag. Fotot De Piet Hein in de sluis van Wemeldinge. Midden (met hond) P. van Vollenhoven, rechts in mini prinses Margriet. TJSSENGEN Hel stadhuis Vlissin gen heeft gedurende tie ntaand oktober (van 4 tot en met 26 oktober) weer eens een schilderijententoonstelling bin nen zijn muren. De collectie komt- uit het stedelijk museum Amsterdam en ze werd aangetrokken door de Stich ting Culturele gemeenschap Vlissingen. Op vrijdag 3 oktober 's middags om vijf uur wordt de expositie geopend door burgemeester drs. D. Roemers. gAPKUiE De OHU, AK en KVP Euflen bij de komende gemeenteraads verkiezingen voor de nieuw te vormen gemeente Kapelle met een gecombineer de lijst uitkomen. Een en ander werd besloten tijdens de vrijdagavond in res taurant ,De Caisson' te Kapelle gehou den vergaering van besturen van de drie politieke groeperingen. De vergadering stond onder leiding van de heer L. van Wel uit Kapelle. Reeds eerder besloten de OH- en AR-kies- verendgingen van Kapelle en Wemeldin- deze -groep heeft zich nu ook de KVP ge om samen te gaan werken. Bij aangesloten. Een samenwerking die tij dens de gevoerde besprekingen uiter mate werd toegejuicht. De definitieve lijst van kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen zal nog wor den samengesteld. Tevens werd besloten dat, wanneer er vanuit de drie politie ke groeperingen in een later stadium een raadszetel vrijkomt, automatisch die kandidaat in de raad komt, die vol gens de lijst het eerst in aanmerking komt, ongeacht van welke poktickc- richting hij zal zijn. Het zoeken naa samenwerking met de KVP is voorbe reid door een commissie waarin zit ting hadden de heren M. J. Klaassen (kvp), M. C. Duijnhouwer (ar-Kapel- le), C. Dagevos (chu- Wemeldinge) en P. G. Vermaire (chu-Kapelle). .eeuwse Herindeling fiat is nu Krabbemlijke, en straks komt Yerseke. Die blijven bij die gemeentelijke herindeling in janu ari zelfstandig', wist een duide lijk Haagse méneer, die een me- depassagier in de sneltrein van' fiolland' naar Zeeland onderricht gaf in de bestuurlijke we I's en wee's van onze provincie. Jitraks komen hier zes nieuwe gemeen ten', ging de meneer verder. In Zeeuwsch-Vlaanderen krijg je ook zoiets. Maar daar blijven Terneu zen en Cadzand zelfstandig.' Een collega, die wat slaperig het gesprek had aangehoord werd bij 'het horen van (leze boude bewe ringen klaarwakker. Op slot van zaken had-ie niet voor niets uren :n de tweede kamer rondgehangen om wegwijs te worden in de her- indelingsperikelen. Met een beleefd .pardon heren, wat meneer daar zegt is niet helemaal juist*, on dernam hij een poging tot betere voorlichting. De Haagse meneer hoorde hem met nauwelijks be dwongen verachting, fioe kom je aan al die onzin, man?' vroeg de Randst.adt.er. .Van de krant, me neer.' antwoordde onze collega be scheiden en naar waarheid, fian zal ik morgen die lui eens opbellen dat ze er niets van we ten. Laat ze maar eens de moeite nemen naar de tweede kamer te komen als daar zoiets aan de or de is, in plaats van zo maar wat neer te pennen.' Na. deze boete- predikatie wendde de heer zich weer tot zijn andere reisgenoot, nog wat door foeterende over die krantenlui. De collega heeft toen maar weer berustend de ogen ge sloten.... Wethouder Plasschaert van Clinge: HULST ,Die hearing is een aanfluiting. Het is een verkoch te boel. Dat voel je als je daar binnen komt'. Dit was het kor te, commentaar van wethouder F. Plasschaert van Clinge, za terdag in Holst direct na afloop van de hearing door de vaste commissie voor binnenlandse zaken uit de eerste kamer. Evenals vrijdag spraken de commissieleden met een aantal gemeentebesturen over het, door de tweede kamer al aange nomen, wetsontwerp inzake de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen. Burgemeester P. V. M. Vercauteren van Clinge liet de commissie weten dat er volgens zijn gemeente met twee maten is gemeten. .Sluis en Aardenburg blijven zelfstandig en Clinge en Graauw die graag één ge meente hadden willen vormen, wor den van de kaart geveegd.' Hij noem de dat bijzonder jammer, omdat juist de combinatie graauw-Clïnge een goede toekomst zou hebben in ver band met de plannen voor het Baal- hoekkanaal. Voorkeur Behalve Clinge ontving de commissie in Hulst ook de colleges van Sint- Jansteen en Hontenisse. Burgemees ter mr J. I. M. Reuser van Sint-Jan steen verklaarde, dat voor het wel zijn van zijn gemeente een herinde ling niet noodzakelijk is. Hij zei, dat het gemeentebestuur van Sint-Jan steen nog steeds voorkeur heeft voor één grote gemeente in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Overigens voegde hij daar aan toe, dat in huidige stadium niet meer mag den gewacht. ,Als het toch moest, maar zo vlug mogelijk. Maar om ad ministratieve rerenen liever niet hal verwege het jaar.' Het gemeentebestuur van Hontenisse verklaarde volledig achter het herin del ingsontwerp te staan. Men drong wel aan op spoed. In Terneuzen spraken de commissieleden zaterdag nog met de gemeentebesturen van Sa.s van. Gent, Westdorpe en Philip pine. De colleges van deze drie ge- meeenten betuigden hun instemming met het wetsontwerp. Commissievoorzitter dr P. van Vliet wilde na afloop van de hearing geen commentaar geven, .omdat er in deze commissie leden van diverse fracties zitten.' Hij herhaalde, dat het voorlopig verslag van de hearing over drie weken kan worden ver wacht. Aan gevolgen van ongeval overleden OOSTBURG In het St-Antoniuszie- kenhuis te Oostburg is zaterdag de 75- - jarige M. A. Huisman uit LJzendijke overleden, die op 12 september tenge volge van een verkeersongeluk met ver wondingen in het ziekenhuis werd op genomen. Het slachtoffer stak per fiets de kruising Zevenhofstedestraat - Rijks weg 61. tussen Schoondijke en IJzendij- ke over en werd toen gegrepen door een personenauto, bestuurd door de heer J. van den H. uit Philippine. Bromfietster bewusteloos na val OOSTKAPELLE Zaterdagmiddag kwam mejuffrouw M. G. in de Oude Domburgseweg te Oostkapelle met haar bromfiets ten val. Toegeschoten omwo nenden troffen haar bewusteloos aan. Dokter P. J. Bom verleende ter plaat se eerste hulp en liet het slachtoffer met een hersenschudding naar het Gast huis in Middelburg overbrengen. In afgelopen weekeind GEVAARLIJKE OVERSTEEK PLAATS OOSTBURG In het afgelopen weekeind heeft het verkeer in de omgeving van Oostburg twee do den geëist. Zaterdagmiddag is het tienjarige meisje Lilian de Paepe uit Schoondijke omgekomen tus sen Schoondijke en Oostburg, ter- (Slot Van pagina 1 leger gehekeld. Deze rede, die enigs zins verminkt tot in Londen was doorgedrongen, was voor vijf gene raals aanleiding om hun ontslagbrief in te dienen. De letterlijke tekst van de rede moest toen uit Hulst naar Engeland worden verzonden voordat de zaak weer gezond was. De slechte bewapening van toen was voor prins Bernhard aanleiding een beroep te doen op de vertegenwoor digers van de politieke partijen bij deze reünie. ,1Ve moeten niet alleen zorgen dat er geld is voor recreatie, onderwijs en dergelijke, hoe belang rijk ook, maar we moeten ook zor gen dat de soldaat van nu het mi nimum aan spullen krijgt, die hij nodig heeft om zijn taak naar be horen te vervullen'. Een daverend applaus bewees dat de reünisten het met deze opmerking eens waren. Tussen de ontvangst en de lunch m De Koning van Engeland, werden de prins, de comitéleden en de offi ciële genodigden van de reünie in het gemeentehuis, door burgemeester en wethouders ontvangen. Het gezel schap legde de afstand van De Ko ning van Engeland naar het ge meentehuis en terug te voet af. De prins werd door de vele belangstel lenden met applaus begroet. Burgemeester Mol thora haalde in zijn welkomstwoord aan de prins nog eens de geschiedenis van R/udoilf Fassaert op. de grote Zeeuwse verzetsstrijder naar wie het bataljon oorspronke lijk was genoemd. De heer Fassaert ook op de reünie aanwezig was namelijk door Duitsers gevan gen genomen en de oprichters van het bataljon wisten toen met beter of de heer Fassaert was doodgescho ten. Toen bij de invasie van Wal cheren bleek dat de heer Fassaert niet dood maar ontsnapt was uit de Middelburgse gevangenis, werd de naam van net bataljon veran derd in ,1-14-RI'. Die ontsnapping is weer een verhaal apart. De heer Fassaert stopte zijn karige rantsoen brood in het toilet: net zolang tot het verstopt was. Hij kreeg toen de opdracht de zaak open te breken en zelf de boel te repareren. Bij deze werkzaamheden heeft hij kun nen ontsnappen en is op die manier aan de kogel ontkomen, die heen was beloofd. Tot Prins Bernhard zei burgemeester Molthoff: .Deze ontvangst is een ge tuigenis van de dankbaarheid van de Hulst erse bevolking. Het doet ons weer beseffen welke kostbare dingen we toen hebben herkregen: die on vervangbare vrijheid, die we net zo nodig hebben als zuurstof'. Bij deze gelegenheid overhandigde de burgervader een fruitmand aan de prins. ,Het lijks me ook voor U prettig een appeltje voor de dorst te hebben', aldus de burgermees ter. Na de officiële ontvangst ging het gezelschap weer naar de Koning van Engeland, waar de lunch wachtte. Ook hier was de prins het middel punt van de belangstelling. Op heel wat naamkaartjes van de reünisten moest hij zijn handtekening zetten. Toen iemand de prins vroeg wat hij van de reünie vond stak de prins glunderend zijn duim omhoog. Na de maaltijd ging de prins weer met de auto naar het Smt-Liduinazieken- huis en even voor tweeën verdwe nen prins Bernhard en zijn adju dant weer In de lucht. Voor de reünisten was het feest echter nog niet afgelopen. In restau rant Oosterom (bij gebrek aan plaats ruimte in De Koning van Engeland, hadden de dames hier de lunch ge bruikt) hield men een gezellig sa menzijn. Daar werden de gezamen lijke belevenissen opnieuw (maar dan mooier dan in werkelijkheid) verteöd. De oude bataljonsliederen (de gekuiste versies) werden nog eens gezongen en maar dat ge beurde de hele dag al oude vriend schappen hernieuwd. Zo kon het tij dens de officiële ontvangst op het gemeentehuis gebeuren dat de heer B. H. J. Doppen, voorzatter van de oudstrijdersvereniging Nederland van burgemeester Molthoff dacht: ,Hé dat gezicht komt mij bekend voor'. Toen hij zich wilde voorstel len zei de burgemeester: .Maar Ben dat hoeft toch niet meer. Wij ken nen elkaar vanen toen volgde het zoveelste verhaai van die dar Oorspronkelijk was het de bedoeling dat deze reünie voor de eerste en de laatste maal zou worden gehouden. Tot afscheid zei oud-bataljonscom mandant Casparie echter: maar over vijf jaar zien wij hier elkaar weer terug'. wijl zaterdagnacht de 19-jarige bromfietser M. J. P. Gommers uit Wilrijk (B) dodelijk verongelukte tussen Draaibrug en Oostburg. Omstreeks tien voor vier zaterdagnud- - deed zich het eerste ongeval voor loondijke. vlak bij de bebouwde kom rijksweg 5S op grondgebied van van Oostburg. Twee zusjes uit Schoon dijke. de 17-jarige Emmy de Paepe en de 10-jarige Lilian de Paepe, kwamen op een bromfiets in de richting Oost burg gereden. Op de verplichte over steekplaats voor 1.etsers stak Emmy de Paepe met haar zusje als duopassagiere, de rijksweg over en werd in de flank gegrepen door de eveneens uit de rich ting Schoondijke komende auto bestuurd door W. M. M. E. uit Wychen. Het jong ste zusje en de bromfiets werden onge veer 45 meter door de auto meegesleept, terwijl de bestuurster nog verder werd meegesleurd. De bestuurder van de auto werd na de aanrijding het uitzicht ont nomen door dat de motorkap bij de bot sing naar boven schoot en voor de voor ruit kwam de staan. De 10-jarige Li lian overleed ter plaatse, terwijl de 17- jarige Emmy ernstig gewond naar het ziekenhuis werd vervoerd. De Breskense art3 V. d. Ent. die Juist de plaats van het ongeluk passeerde, en de Oostburgse arts G". U. M. de Bruy- ckere, verleenden eerste hulp. De vier inzittenden van de auto kwamen met de schrik vrij. Volgens mededelingen van de rijkspoli tie van de groep Breskens die het on derzoek bij dit ongeval had, is de si tuatie bij deze oversteekplaats niet al leen zeer gevaarlijk, maar voor onbe kende automobilisten onduidelijk aange geven. Temeer omdat deze oversteek plaats over rijksweg 58 buiten de be bouwde kom ligt, op een plaats dus, waar voor het snelverkeer geen maxi mumsnelheid geldt. Het tweede dodelijke ongeval deed zich zaterdagavond omstreeks middernacht voor. De 19-jarige M. J. P. Gommers uit Wilrijk (B) kwam op een brom fiets met een duopassagiere een meisje uit België, uit de richting Draaibrug gereden over het rijwielpad langs rijks weg 58. In een flauwe bocht bij de kruising naar d'e Sophiapolder is de bromfietser rechtdoor gereden en met zijn hoofd tegen een brugleuning over de ter plaat se liggende duiker terecht gekomen. De bestuurder overleed ter plaatse, terwijl de duo passagiere van de bromfiets vloog en in een sloot terecht kwam. Zij liep slechts enkele schaafwonden op. en kon na behandeling in het Oostburg se St-Antoniusziekenhuis naar huis ver voerd wöriden. Ter plaatse werd eerste hiulp verleend door de artsen G. U. M. de Bnuyekere uit Oostburg en N. J. Rijk uit Aarden- toniusziekenhuis vervoerd en zondaga vond naar België overgebracht. De brom fietts werd totaal vernield. van fie Koning van Engeland' naar het gemeentehuis. AUTO'S EN CARAVANS IN MIDDELBURGSE TREINEN f MIDDELBURG ,Het gaat er vooral om excessen tegen te gaan'. Dat zegt de heer J. tie Jong, de secretaris van de schoonheidscommissie te Middelburg, ter verduidelijking van de door het gemeen tebestuur van Middelburg voorgestelde wijziging van de verordening op het stadsschoon, waardoor opgetreden kan worden tegen ernstige ontsiering door het plaatsen van caravans en auto's xa tuinen. Het gaat niet om de man, die voor zijn auto een keurig opritje maakt en daar de wagen neerzet, evenmin te gen diegene, die zijn caravan naast de woning zet en het voertuig een beetje camoufleert. Daardoor wordt het esthe tisch aanzien geen geweld aangedaan', vindt de heer De Jong. .Onze indruk is', aldus de heer De Jong, ,dat er geen direct aanwijsbare geval len zijn van enkelingen, waardoor het stadsschoon ontsierd wordt, maar we hebben meer het oog op enkele speci fieke gevallen'. Hij wijst er daarbij op, dat in enkele delen van de stad ver koopcaravans en auto's in allerlei sta ten rond het huis staan. ,En dat is niet zo prettig voor de buren', vindt de heer De Jong. Hij geert toe, dat het een gevaarlijk ar tikel kan zijn. ,-Maar \\c iekenen cr op, dat we met de nodige democratie zullen hanteren', aldus de heer De Jong, die er aan toevoegt, dat men pas na lang durig constateren zal gaan ingrijpen, waarbij ieder geval apart zal worden bekeken. ,We willen bepaald niet de per soonlijke vrijheid van de burgers aan tasten, maar er zijn er, die er iets te veel gebruik van maken en daartegen willen we een middel hebben om tegenop te kunnen treden'. Heemschut Middelburg bezocht Hulst HULST Leden van de Middelburgse afdeling van de oudheidkundige bond Heemschut hebhen zaterdag een bezoek gebracht aan Hulst. Voordat het gezelschap er om ongeveer half twaalf arriveerde, was de Neder lands hervormde kerk te Kloosterzande al bezichtigd. Stadsarchivaris W. Bau- wens ontving heemschut in Hulst en leidde "net gezelschap over de oude wallen naar de opgravingen van de Land- en Waterpoort. Op de terugweg vertelde hij een en ander over oude gebouwen in de binnenstad. Na de lunch in .De Graanbeurs' hield architect J. Bedaux een inleiding over stedebouwkunde. Wethouder P. .J Brand van Hulst sprak over de westingstad Hulst en haar oude gebouwen en leidde het gezelschap rond in de St-Willibror- dusbasiliek en de oudheidkundige ka mer. Tot slot van het bezoek aan Hulst werd heemschut ln de burgerzaal va.n het stadhuis ontvangen door b er zwemmen - DOEL (België) Consternatie ontstond gistermiddag op de Westerschelde bij de bemanning van de volgboot .Bacchus', toen badmeester Peter Schoones uit Kloosterzande (31) ineens recht op haar afzwom en zich resoluut via de railing aan boord hees. Hiermee kwam na een uur a! een abrupt einde aan een zwem- race, die voorspelde zo specta culair te zijn. Schoones had zich als doel voor ogen gesteld in on geveer vier uur van de Belgi sche Zandvlietsluizen stroomaf waarts naar Hansweert te - een afstand van ruim dertig kilometer via de stroomdraad. Voor zijn jonge rivaal en plaatsgenoot Evert Rademakers brak hij zijn race af. Rademakers tempo was moordend te laag voor Schoo nes. Nog in het water schreeuwde hij: ,Ik slop er mee. Dat kan zo niet. Het risico is veel te groot. Als badmees ter voel ik me verantwoordelijk voor die jongen. Straks scheelt liet zo'n 6 h T km.' Schoones' vrouw: ,Go gaat cr weer in! Ge vet go in en ge gaat terug:' Het werd allemaal te gen dovemansoren gezegd. Voor Pe ter Schoones was deze eerste pres- tigepoging, dertig kilometer school slag, voor deze keer in elk geval van de haan. Mevrouw Schoones üe.t zich in panische teleurstelling volle dig gaan: ,Wc hadden je moeten la ten liggen, dan had ge wel gemoe ten'. Schoones: ,tieen denken aan. Dan was ik wel naar de kant ge gaan'. De hele clou van deze kortstondige en emotionele woordenstrijd draai de om de 22-jarige medezwemmer Evert Rademakers, eveneens uit Kloosterzande. Wegens gebrek aan een volgboot had hij badmeester Schoones gevraagd of hij van diens organisatie mocht profiteren. Als collegiale rivaal stemde hij hier in toe. op voorwaarde dat Evert Ra demakers zich aan het slagenbempo van hem zou aanpassen. Indien namelijk zou blijken, dat hij de maandenlang opgevoerde zwem- stijl van Schoones niet zou kunnen bijbenen, dan had hij beloofd de strijd te zullen staken, zodat de volgboot volkomen op Peter Schoones kon worden geconcentreerd. Praktijk De praktijk pakte gisteren anders uit. Na de'eerste meters kon men al een verwijdering tussen Schoones en Rademakers constateren. Na een uur zwemmen lagen beide zwemmers zo'n honderdvijftig meter uit elkaar en achtte badmeester Schoones het niet langer verantwoordelijk, dat de .Bacchus' de aandacht over beiden moest verdelen. Talloze redenen waren er achtera! aan te voeren waarom Schoones plotseling de 30 km-afstand ter hoogte van de Hedwigpolder kapte. Eén reden was de sportieve overwe ging deze Evert Rademakers de kans dan maar te gunnen, ondanks dat hijzelf reeds maandenlang op de ver werkelijking van deze race had ge vlast. Door intensieve trainingen kon Peter Schoones op het laatst met Daarbij een stroomversnelling van 4 km per uur geteld bracht hem in de stellige overtuiging en volgens zijn berekening m ongeveer vier uur het stuk Schelde var. Zandvliet naar Hansweert te kunnen afleggen. Het draaide er tenslotte op uit, dat Evert Rademakers moest gaan waar maken, waarvoor Peter Schoones in feite was uitgezwommen. Anti-elementen stropten evenwel na vier uur en vijf minuten in h water te hebben gelegen tenslotte de poging van Evert. Klapperend van de kou moest hij aan handdoe ken binnen boord worden getrokken. Vele ontberingen moest Rademakers onderweg trotseren: in zijn eentje verdwaalde hij plotseling, gestuwd door de stroom, op dc Marlemonsche plaat onder de kust van het Ver dronken land van Saeftinge. Na. een uur kreeg .Bacchus' Rade makers weer in hot vizier. Kort daar na stak hij zijn hand op; ten teken dat hij de strijd wenste te staken. Kou veroorzaakte krampen en beving in zijn hele lichaam. Na elf waterige kilometers kwam hij min of meer uitgeput bij boei 65A op de Konlj- nenschor onder de haven Paal uit het water. Kort commentaar van Evert Rademakers, toen hij weer wat on verhaal was gekomen: ,lk kreeg net zoveel zeewater binnen als bijeen gans weekond bier drinken'. VERWACHT... VEEL WIND In liet algemeen veel bewolking en plaatselijk enige regen of motregen. Ma tige tot krachtige, aan de kust tydcltjk tot hard toenemende wind tussen west en zuidwest. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen als gisteren. Vooruitzich ten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18 uur: Opklaringen en gematigde temperatu ren. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor Dinsdag: aantal uren zon: 2 tot 9. Mm. temp: omstreeks normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode van mins tens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 9. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden boven nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Normalen voor 23 tot 27 sept. Min. temp. Max.temp. Den Helder Eelde 9 De Bilt 9 Vlissingen 12 Zuid-Limburg 10 ZON EN MAAN 23 september Zon op 0(5.27 oi Maan op 17.5r 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2