PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WERKNEMER KRIJGT INSPRAAK IN BESTUUR VAN ONDERNEMING industrialisering Ossenisse gaat vóór inpoldering van Land van Saeftinge' WERKSTAKINGEN BIJ KROMHOUT-WERKSPOOR Incident in Belfast Gromiko in VN: TERUGTREKKING TROEPEN VAN BEZET GEBIED Vandaag in de krant... Personeel wilde zekerheid: ontslag of herplaatsing LONDEN SE HIPPIE (HUISWESTING IN GEVAAR VOORTZETTING VAN TERNEUZEN Rood zonder stroom 212e jaargang - no. 221 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 20 sept. 1969 Grieken aan Dlrtctl* NV Mi. Ml), nn 4* C V Provincial* ZMuwit Couranti P. a. 0. Valda, t. 8. 4m Sosr an W. 4a P alter. Hoofdr«4,i O, A. 4a Kok. Abonn.prlja ƒ1,10 por vrcok, ƒ14, Bur. Vlln., Walotr. 56-60, M. >144 (b|| rod. 3506, adv. 01186-584, axp. 2751). Mlddolburf, Markt II, tal. 7(51 (k a rad. 2078/3169, odv. 2375). Goot, Grote Merkt 2, tc Zltrlktta. rad. tal. 3346, adtn. tol. 2094 Adv. pn|o 37 ct por mm. Min. par adv. ƒ8.55. In»»*. mod. 2^ tarlat. Klalne adv. (max. 8 rcgcla) 37 d per regol (min. 1.85) .Br ott 18,28 por kwartaal. Loco* aummor* 21 cant (Intl. 4 ktw) v 6213). Ooitbvrf, tol. 2165. Tameurofl, Nlouwotraat 22, tal. 4457. ear (all* ado. prllrtn axel. 4 ktw). Giro 358300, P2C. Mlddalbur* de zwier Pagina 2 NEW YORK (RTR) (AFP) (DPA) De Sowjetrussische mi nister van buitenlandse zaken, An- drie Gromiko, heeft gisteren in een toespraak tot de algemene verga dering van de VN opgeroepen tot grotere veiligheid en vreedzaam samenleven. Hij richtte zijn woor den tot ,alle landen van de wereld'. Gromiko zij tevreden te zijn dat het al meer dan 20 jaar lang ge lukt is, het uitbreken van een nieu we wereldoorlog te voorkomen. Niettemin heerst er geen stabilee wede in de wereld, zei hij. Gromitko eiste terugtreMring van alle (roepen uit gebieden die door militaire icties Bezet zijn. Tot de internationale veiliglheid zouden regionale veiligheidssystemen een Bij drage kunnen leveren. Op regeringsvlak louden periodiek bijeenkomsten moeten vorden gehouden, waarop de veiligheid t de wereld zou moeten worden bespro- len en besluiten worden genomen tot let nemen van de nodige maatregelen. !e Sowjetrussische minister leverde kri- ïk op de politiek mzake1 Vietnam van li VS. Hij zei te hopen, -:iat ,het ver ted en een realistische benadering ui de toestand naar voren zou komen i de Amerikaanse poiitieik. en dat de Sspreliiken in Parijs tot een overeen- omat zullen voeren". Deze gesprekken even de VS de kans, op een eervolle rijze uit de impasse te komen, die zij elf hebben geschapen". a het Midden-Oosten herhaalde Gromiko de Sowjetrussische kritiek op ie Israëlische politiek. Hij verklaarde, dat er in het belang van alle landen dat gebied een pnuitieke regeling et worden bereikt, f Over beperking i de wapenleveranties aan die landen, toals president Nixon i donderdag had roorgesteld kan volgens -hem niet met wcces worden gesproken. Zolang de Is raëlische troepen Arabisch gebied bezet houden. Benoemingen van bestuurders ge schiedt door de raad van commissaris sen, datzelfde geldt voor ontslag, maar in dat geval moet de visie van de aan deelhouders worden gehoord. Er bestond reeds overeenstemming tus sen werkgevers en werknemers over verplichtstelling van een raad van c< Asbest Het Havenschap Vlissingen-Oost voert onderhandelingen met de Canadese Maatschappij Asbestos over de vestiging van een asliest- venverkend bedrijf in het Sloege- bied (pagina 2). Noodsprong EEN MACHINIST van de Neder landse Spoorwegen heeft zich gis teren het leven moeten redden met een snoeksprong toen de rem men van zijn trein weigerden en een botsing met een .tegenligger' onvermijdelijk was... (pag. 3)- VN DE SECRETARISGENERAAL der VN heeft in zijn jaarverslag gepleit voor uitstel van de ont wikkeling van strategische wa pens... (pag. 9). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina 1, 3, 8 en 9 Zeeuws nieuws: pagina 2, 4, 5 en 7 Sport: pagina 11 Financieel nieuws: pagina 27 Radio en tv.pagina 25 En in het par/. In: Anthony Fokker: man van het eerste uur; logboek van 50 jaar vliegen. pag. 10: Wat trekt de jongeren toch aan om de zaterdagavond in Kortgene door te brengen? Ver der: memoires van Albert Speer, pag. 17: Van muziek in blik naar levende muziek: letterkundige ru briek door Hans Warren, pag. 10: De man achter de vrouw, de vrouw achter de man met Erik Vos co Ine Vos-van DuUemen. Pag. 21: Vredesweek Amsterdam m het tclcen van het leger; Stem men uit de kerken: Waar gerech tigheid ontbreektis van vrede geen sprake. AKKOORD IN SER NA HELE DAG VERGADEREN: DEN HAAG (GPD) De werknemer krijgt inspraak in het be stuur van de ondernemingen. Dat is heel ruw geschetst de in houd van het akkoord, dat werknemers en werkgevers gisteren in de Sociaal-Economische Raad volledig tegen alle verwachtingen in hebben bereikt over de herziening van het ondernemingsrecht, waarover meer dan vier jaar in de SER is gesproken. ,Dit is een belangrijke fase in het sociale geheimen van ons land' constateerde een verheugde drs J. W. de Pous, voorzitter van de SER, na afloop van de vergadering, die de gehele dag duurde. Naast de aandeelhouders zullen de werknemers zeggenschap krij gen in de samenstelling van de raad van commissarissen. De kern punten van het akkoord zijn: Het systeem van coöptatie (het zich zelf aanvullen) blijft gehandhaafd voor de raad van commissarissen van naam loze vennootschappen'. Bij de benoeming van com missarissen kunnen kandida ten worden gesteld door de raad van commissarissen, de aandeelhouders, de onderne mingsraad en de directie. Zowel de ondernemingsraad als de aandeelhouders krijgen het recht van veto voordat de benoemingen van kracht wor den. Bij geschillen zal een commis sie uit de Sociaal-Economische Raad een oplossing moeten vinden. Het unanieme advies van de SER stelt verder voor over de taaie en de bevoegd heden van de ruiden van conunissarissen van naamloze vennootschappen: De goedkeuring van de jaarstukken geschiedt door de aandeelhouders, na dat deze financiële stukken zijn bespro ken in de ondernemingsraad en vast gesteld zijn d'oor de raad van comimas- missarissen voor alle nv's met een eigen vermogen van ten minste tien miljoen en een ondernemingsraad (met dispensatiemogeiijkheid te verlenen door de SER), benoeming van commis sarissen voor een periode van telkens vier jaar en bepaalde besluiten, die slecht kunnen worden genomen met toestemming van de commissarissen (grote investeringen, uitbreiding of in krimping van de produktie, ingrijpende wijzigingen van de productiemethode, faillissementsaanvrage (Zie slot pagina 3 kolom 5) BELFAST De Britse minister van defensie, Dennis Healy, heeft don derdagavond een onverwacht bezoek gebracht aan de Britse troepen, die het roerige Falls Road-gebied van Belfast bewaken. Tijdens zijn bezoek deden zich incidenten voor, waarbij de menigte opdrong naar de minister. Soldaten moesten hen in bedwang houden, en Healey werd op zijn rond gang door gewapende militairen vergezeld. Op de foto: minister Healy met zijn escorte. KROMHOUT-DIRECTIE MOEST TOEGEVEN AAN VAKBONDSEIS UTRECHT (ANP) Bij Kromhout in Amsterdam en bij Werk spoor in Utrecht is het werk vrijdag enige tijd stilgelegd omdat de personeelsleden wilden praten over de moeilijkheden die ten aanzien van de toepassing van de afvloeiings- en ontslagregelingen zijn ge rezen. j van het bedrijf maai- enkele tien tallen binnen het VMF-concern kunnen worden geplaatst. Bij Werkspoor- Urtecht, waar de afdeling staalconstruc ties dichtgaat, ligt de situatie iets .gun stiger: ongeveer 180 van de 270 werk nemers die direct of indirect bij deze af deling betrokken zijn, kunnen bij Werk spoor of elders in het concern een an dere functie krijgen. Bij Kromhout is de hele ochtend niet gewerkt door de 400 personeelsleden, bij Werkspoor-Utrecht vergaderden zestien a zeventienhonderd werknemers gister middag na de lunchpauze een half uur In de kantine, waar ze over de situatie werden voorgelicht do,or vertegenwoor digers van Ide ondernemingsraad. Bron van de moeilijkheden was de toe passing van de ontslag- en afvloeiings regeling. Van de vierhonderd werkne mers bij Kromhout zullen er na de slui- Hippie-zwervers in Londen die zes dagen geleden een groot huis in de buurt van Buckingham Pa lace in bezit genomen hadden, hebben vrijdag voor de rechter in Londen in hoger beroep nul op rekest gekregen voor hun ver zoek nog enige tijd in het huis te mogen blijven wonen. Het gerechtshof gaf de eigenaars van het 100 kamers tellende huis, dat uitziet op Hyde Park, Buc kingham Palace en het Hilton Hotel, toestemming hel pand weer in bezit te nemen, maar de 300 illegale bewoners van het huis schijnen niet van plan te zijn hun tijdelijke onderdak goed schiks op te geven. Jk geloof dat we spoedig actie te zien zullen krijgen', zo zei hun leider, dr. John Mo ff ai, na- de ge rechtelijke uitspraak, ,wij gaan onze krachten mobiliseren en van het huis een zo sterk mogelijk fort maken'. Reeds hebben de hippies alle toe gangen tot het huis gebarrica deerd.. Onderhandelingen die de hippies vrijdag voerden met de Australische zakenman Wylton Dickson die belang stelt in de aankoop van het huis, zijn op niets uitgelopen. Namenlijsten Het probleem is. dat de directie van de bedrijven nog geen lijsten heeft opge steld met de namen van degenen die zullen worden ontslagen. Veel werkne mers wachten niet op het vallen van de de klap, maar zoeken zelf bulten het concern werk. Verschillende van de be trokken personeel sleden zijn al elders aan de slag gegaan. Pamfletten Vrijdagmorgen werden bij Kromhout door de vijf betrokken vakbonden pamfletten verspreid met mededelin- fen over het verloop van de onder- andelingen. In dit pamflet werd on der meer gesteld, dat de directie eerst de belangen van ne.bedrijf veilig wil stellen en dat zij werknemers die zij meent te kunnen gebruiken, on der druk wil zetten om binnen de VMF te blijven werken. De bonden zijn van mening, dat de VÏMF in de eerste plaats medewerkers die wegens hun persoonlijke omstandig heden moeilijk elders aan de slag kun nen komen, een plaats binnen het con cern moet aanbieden. Eis ingewilligd De secretaris van <le ondernemings raad, de lieer A. P. G. de Jong. kon vrijdagmiddag op de bijeenkomst in de kantine ineenelej), dat de Krom hout-directie aisnog tegemoet Is ge komen aan de verlangens van de vakbonden. Op zeer korte termijn zullen in Am sterdam de lijsten worden gepubliceerd met de namen van de personeelsleden die moeten afvloeien en van hen die bin nen het concern kunnen worden her plaatst. De directie beloofde volgens de heer De Jong voorts, bij de toepassing van de afvloeiings- en herplaatsingsrege ling geen onderscheid te zullen maken tussen de mensen die op eigen initiatief het bedrijf verlaten en degenen die moe- tem vertrekken. BELFAST (AFP/RTR) In de Noordierse hoofdstad Belfast is het donderdagavond tot een kort handgemeen gekomen tussen bur gers en Britse militairen. Het inci dent deed zich voor, kort nadat de Britse minister van defensie een bezoek aan de katholieke wijk van de stad had gebracht. De militai ren vormden een kordon om de op dringende menigte tegen te hou den. Deze verspreidde zich, nadat een voorzitter van het comité voor burgerlijke verdediging door een luidspreker van de militairen de mensen opriep naar huis te gaan. Een patrouille van de Britse troepen ln Belfast heeft donderdag vijf personen gearresteerd nadat in een voertuig 31 karabijnen, bwee jachtgeweren en 500 patronen waren gevonden. Het voertuig stond op slechts enkele kilometers van het vliegveld waar kort tevoren de Britse minister van defen sie Healey was geland. De meeste straatbarricaden zijn uit Bel fast verdwenen, maar de beschuldiging van ds Ian Paisley, dat de Britse troe- MOOI WEER Van onze weerkundige medewerker) Het hogedrukgebied waarvan het restant boven de Noordzee aan- viezig is, neemt tijdens het week einde verder in betekenis af. Er ligt geen depressie op de loer zo dat een snel einde van het zonni ge weer niet is te verwachten. Doordat de wind. afneemt en te gen zondag meer westelijk gaat worden kan de middag tempera tuur weer iets stijgen 'tot onge veer HO graden. De nachten zijn veel kouder geworden vooral in het binnenland waar het kwik plaatselijk al beneden de 5 graden kwam. In Finland i-s de eerste sneeuw gevallen. In de komende dagen komt ons land in een zwak ke westelijke stroming met ge leidelijk wat vochtige lucht. Daardoor zal de kans op mistvor- ming in de nacht- en morgen uren weer groter worden, maar overdag blijft, september zich voorlopig verdienstelijk gedragen. GS ANTWOORDEN STATENLID DE WAAL: UJ iw rr WAL/LUI JI /II LIVLIL/ UH, VV JA/AL'. fWTJVTTlkir het college in antwoord op vra- tgjBa had de bewindsman gezegd da» Het Zeeuwse college kon lid, In de- die behoefte er ivel i» moet UKlibl llNU gen van het statenlid G. J. de hKS'v^sSSTnïI STÏÏÏFZ?Bd-ë worden tegen- MIDDELBURG De industrië le bestemming en inrichting van het Zeeuws-Vlaamse gebied ron dom Ossenisse komt volgens het provinciaal bestuur eerder aan de orde dan inpoldering van het Land van Saeftinge voor de zelfde doeleinden. «Ossenisse moet worden gezien als een voortzetting van de ontwikke ling rond de kern Terneuzen', zei gistermorgen gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen namens het college in antivoord op vra gen van het statenlid G. J. de Waal (bp.). ,Het ligt voor de hand in een ge bied waar een zekere agglomere- rende werking aanwezig is de si tuering van nieuwe bestemmingen in de onmiddellijke omgeving te doen plaats linden. Afgezien van planologische overwe gingen die nauw verband houden met de bestaande infrastructuur bestaat ook hier een duidelijke relatie met dc tc verwachten wensen van even tuele gegadigden voor industrie- en havengebieden," aldus het college dat de nabijheid van een industrieel com plex een zeer wezenlijke vestigings factor noemt, gezien vanuit 't stand punt van een onderneming. De heer De Waal had de visie van het college van gs gevraagd op uitspra ken van minister Bakker van verkeer en waterstaat naar aanleiding van de onderhandelingen met België over het Baailhoekkanaal. Volgens dit sta tenlid had de bewindsman gezegd dat Nederland niet denkt aan inpoldering van liet Land van Saeftinge en aan industrievestiging op Nederlands ge bied langs het kanaal Antwerpen- Baalhoek. Het Zeeuwse college be twijfelde om te be-ginnen of de heer De Waal de minister wel juist had ge citeerd. Daarom werd in de staten- zitfcing van gistermorgen de letter lijke tekst van de toespraak van de minister nog eens gereleveerd. Het vragende statenlid werd er daarbij opmerkzaam op gemaakt dat de be windsman heeft gezegd: .Voorshands denk ik niet aar. industrieontwikke ling lanes het Baalhoekkanaal op Nederlands grondgebied en derhalve nóg niet aan inpoldering van het Land van Saeftinge. In eerste in stantie dient derhalve een verdere ontwikkeling van het Sloegebied en van de kanaalzone Terneuzen-Sas van Gent te worden bevorderd.' Bij de kanaalzone betrok de bewindsman toen ook een industrieontwikkeling oostelijk van Terneuzen, langs 't Gat van Ossenisse. Het Zeeuwse college kon zich ln de ze ministeriële uitspraak volledig vin den. Men is het met de bewindsman eens dat versnippering van de zeeha- venontwikkeling in liet Westerschel- debekken vermeden moet \\orden. Uit de opmerldng van drs Bekker kan overigens volgens de heer Van Don gen niet worden afgeleid dat de mi nister zich verzet tegen de door hem genoemde mogelijkheden in het ui terste oosten van Zeeuwsch-Vlaande- De gedeputeerde: .Tn dit verband wil len wij nog opmerken dat het Baal hoekkanaal is bedoeld als ontslui ting van de linker Scneldeoever bij Antwerpen. Na aanleg van het Baal hoekkanaal zal de industrialisatie dan ook aansluiting zoeken bij de Antwerpse agglomeratie en zich pas na langere tijd op Nederlands grond gebied kunnen voortzetten". Gs wil len, evenals de minister, alle moge lijkheden open laten: er is nog geen behoefte aan inpoldering van het Land van Saeftinge, maai- wanneer die behoefte er wel is moet dit niet door België worden tegengehouden. ,In beginsel is het naar onze over tuiging niet juist', aldus gs, .de gebieden Saeftinge en Ossenisse - als het ware tegenover elkaar te stellen. In het kader van de uit bouw van het Westerscheldebek- ken tot een nationaal industrie ën zeehavengebied zullen na ver loop van tijd beide vestigings plaatsen aan de orde komen'. In hun antwoord aan de heer De Waai geven gs ook nog even drie redenen aan voor de vraag waarom er langs het kanaal Gent-Terneuzen zo veel industrievestiging op Bel gisch en zo weinig op Nederlands ge bied is te vinden: 1. de invloed van de agglomeratie Gent stuitte steeds op de barière landsgrens, 2. Bel gië concentreert zijn industrie langs waterwegen met capaciteit voor zee schepen meer dan Nederland: 3. in Nederland is de rijks-radustriestimu- lering beperkt tot het territoir van de gemeente Terneuzen. We zijn benieuwd naar het afdelingsverslag van pro- vinciale staten over wat in *3*0 vaktaal heet de .artikel 4-lijn gfrfisSI streekplan Midden-Zeeland'. Die lijn heeft een voorgeschie- denis, die voor een goed begrip hier moet worden gereleveerd. Met arti kel 4 wordt een bepaling bedoeld uit de wet op de ruimtelijke ordening, in welk artikel (lid 8) wordt bepaald, dat in een streekplan gedeputeerde staten de be voegdheid kan worden verleend bepaal de gebieden binnen het streekplan nader uit te werken dan wel voor die ge bieden van het plan af te wijken. Een dergelijke uitzondering is inderdaad in het streekplan Midden-Zeeland opgeno men, namelijk voor een gebied van circa 980 ha rond Borssele en een gebied van circa 550 ha tussen Nieuwland en Nieuwdorp. In het streekplan is name lijk voorzien dat deze gebieden welis waar voorlopig hun agrarische bestem ming houden, maar dat zo nodig gede puteerde staten daaraan geheel of ge deeltelijk een industriële bestemming kunnen geven. Dit gebied is met een Irjn op de streekplankaart aangegeven en deze streep nu wordt aangeduid als de .artikel 4-lijn'. Enkele maanden geleden hebben gedeputeerden binnen deze lijn een haven- en industriegebied nader uit gewerkt en aan de staten aangeboden. Formeel is dat niet nodig, want de wet op de ruimtelijke ordening geeft gede puteerden volledige bevoegdheid tot de ze uitwerking binnen de .artikel 4-lijn'. Toch hebben gs van Zeeland provinciale staten ingelicht en wel op grond van een eerder gedane belofte. Tijdens de vaststelling van het streek plan in juni 1968 deden gedeputeer de staten namelijk bij monde van de heer Schorer de toezegging, dat met de staten overleg zou worden gepleegd als binnen de stippellijn een uitwerking ter hand zou worden genomen. Die toezeg ging was toen voor gs wel nodig, want de teneur van de debatten was niet erg pro-stippellijn. De vrees kwam vooral naar voren dat Borssele weggedrukt zou worden tussen industrie-giganten. De staatkundig-gereformeerde heer Mal- jaars formuleerde het toen zo: ,Wij zijn van mening, dat de .artikel 4-lijn' een permanente bedreiging voor Borssele zal zijn'. Hij diende een amendement in tot schrapping van de bewuste lijn uit het streekplan en aan vankelijk kreeg men de indruk dat een meerderheid van de staten voor dit amendement wel te vin den zou zijn. Namens gedeputeerden werd aanvaarding van dit amendement echter met klem ontraden door de heren Schorer en Kaland. De laatste hield da staten voor, dat zij weliswaar de indus trialisatie ,met de mond belijden', maar dat zij deze belijdenis blijkbaar niet wensten waar te maken in een streek plan. Na schorsing en intern beraad volgde de stemming en daarbij bleek het klemmende beroep van gedeputeerden te hebben geholpen: het amendement- Maljaars werd bij zitten en opstaan met grote meerderheid verworpen. Dit alles speelde zich af op 14 juni 1968, ruim een jaar geleden dus. Gisteren was het dan zover: de uit werking van de .artikel 4-lijn' lag ter tafel en gedeputeerde staten stelden voor, deze uitwerking voor kennisgeving aan te nemen, opdat zij zelf zoals de wet voorschrijft tot vaststelling kon den overgaan. Wellicht ten overvloede, maar voor de duidelijkheid willen we het nogmaals herhalen: formeel gezien was deze kwestie uitsluitend een aange legenheid voor gedeputeerden, maar zij handhaafden hun toezegging tot nader overleg en bovendien bieek dat zij nog vooroverleg hadden gepleegd met ge meentebesturen; waterschappen en ver dere instanties. Men mocht derhalve ver wachten dat nu de staten het voorstel zonder meer in hun vergadering giste ren zouden behandelen. Maar neen, met de kleinst mogelijke meerderheid be sloot men de zaak toch eerst nog een3 naar de afdelingen te verwijzen voor vooronderzoek. Van dit vooronderzoek wordt dan verslag uitgebracht, welk verslag (met het voorstel) in de open bare vergadering komt. En daarom schreven we in de aanhef van deze be schouwing: we zijn benieuwd wat er in dat afdelingsverslag zal staan. We zien namelijk niet goed wat pro vinciale staten nu eigenlijk nog te berde kunnen brengen aan nieuwe ge zichtspunten. De bewuste lijn hebben zij zelf vastgesteld, misschien niet con a more, maar ze hebben het gedaan. Wat willen ze nu? Hun besluit van 14 juni 1968 intrekken? Zo gemakkelijk gaat dat niet: in feite betekent dat een her ziening van een streekplan en dat is een procedure waar nogal wat tijd mee is gemoeid. Trouwens die herziening is op het ogenblik helemaal niet aan de orde, aan de orde is uitsluitend de uitwerking een eerder genomen besluit. Men moet dus concluderen, dat de staten weinig anders kunnen doen dan het licht op groen zetten voor gedeputeerde sta ten. Toch willen zij eerst de zaak in de afdelingen bespreken, daarmee naar bui ten suggererend, dat zij in plaats van groen via oranje naar rood kunnen of misschien wel willen gaan. En dat. ter wijl de staten heel goed weten dat dit laatste in dit stadium onmogelijk is. Dat ons bezwaar tegen dit nadere af- delmgsonderzoek: naar buiten wordt de indruk gewekt alsof het allemaal met die .artikel 4-lijn' nog eens nader zal w orden bekeken en alsof de agrarische bestemming misschien toch gehand haafd blijft. Laat men zich buiten de staten in dit opzicht geen illusies ma ken: zoals de zaken nu liggen gaat het plan door zoals gedeputeerde staten hebben voorgesteld. Dat is namelijk op 14 juni 1968 in feite besloten en het in de afdelingen behandelen thans zal daar aan weinig (of liever: niets) verande ren. Dat weten de staten. Zij hadden er beter aan gedaan dit gisteren te erken nen. Nu doen ze alsof ze de hand voort durend boven de schakelaar van het rode licht houden, terwijl daar helemaal geen stroom op staat. Alleen het groene licht is aangesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 1