Voor inrichting Sloegebied komt f 10 miljoen vrij Docenten Zeldenrustcollege uitten grieven mammoetwet Fruitkwartet begon gulle tocht Eerste paal voor Terneuzens9 stadhuis ging de klei in 2 ALMANAK TEKORTEN OP VEERDIENSTEN: f 12 MILJOEN VELE BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN CONSERVENFABRIEK BAARLAND RIJKSWEG 58: f22 MILJOEN OP BEGROTING Kosten 7,5 miljoen, bouwtijd twee jaar Duitser aange houden in Vlissingen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1969 OPEN BRIEF AAN DE TWEEDE KAMER KAMERLEDEN MOETEN TEGENSPEL LEVEREN TERNEUZEN De docenten van het. .Zeldenrustcollege' te Temen- zen zijn verontwaardigd over het feit dat de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen, mr J. H. Grosheide, in een televisie- interview van maandag 1 septem ber jongstleden heeft doen voor komen alsof slechts een gering ge deelte van de Nederlandse leraren ontevreden over de uitvoering van de mammoetwet zou zijn. In een open brief aan de tweede kamer van 15 september vestigden zij hier de aandacht op, in de hoop dat de kamerleden de bewindsman ,het tegenspel bij deze zaken' leve ren, dat de docenten van hen ver wachten. In de brief zegt men te hopen dat de docenten voortaan niet meer voor voldongen feiten zullen worden geplaatst. De Invoering van de mammoetwet zit de leraren van het Zeldenrustcollege nogal hoog. In een brief aan de ouders en in eem brief aan de leerlingen zet ten zij hun grieven nogmaals uiteen. .Wat werd voor het onderwijs aan uw kind in het vooruitzicht gesteld? Ten eerste onderwijs waarbij uw kind zo zal worden begeleid, dat het zo spoe dig mogelijk op de juiste plaats te recht komt en ten tweede een zo ruim mogelijke keuze wat betreft vakken en. richting, die hem of haar het meeste liggen' aldus de leraren in hun brief aan de ouders. Het beleid van het mi nisterie sinds de invoering van de mam moetwet begon is volgens de docenten in tegenspraak geweest met het be loofde beleid. ,In verschillende plaatsen Is het aanbal leerlingen per lilas eer der verhoogd dan verlaagd. Vier studie lessen per brugklas werden ons beloofd. We kunnen er echter maar twee geven. Dat komt omdat onze school twee uren godsdienstonderwijs aan de brugklassen noodzakelijk acht. Oorspronkelijk zou 'n klas 34 lessen per week krijgen. Dit aantal is nu zonder enig overleg terug gebracht tot 32. Met name de expres sievakken (tekenen, muziek, handvaar digheid en toneel) worden hiervan de dupe. Maar aan die vakken zou juist onder de mammoetwet extra aandacht worden geschonken'. In totaal noemen de leraren negen punten op, die met het beloofde beleid in tegenspraak zijn. Deze punten worden ook in de brief aan de leerlingen uiteengezet, to deze brief vestigen de docenten ook de aan dacht op de moeilijkheden van de leer lingen van de derde klassen, die kunnen onstaan als ze blijven zitten. .Diegenen onder jullie, die dit jaar in de derde klas zullen gaan doubleren, komen in de grootste moeilijkheden. Zij komen dan terecht In afdelingen of klassen, die vaak al een paar jaar volgens een Meer geld voor openluchtrecreatie- ook Veerse Meer (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Klompé van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk is van plan in 1970 ae openluchtrecreatie krachtig ter hand te nemen. Zes miljoen gulden is uit getrokken voor grondaankopen, ter wijl crm particuliere organisaties meer kansen wil geven natuurter reinen, landgoederen en reservaten aan te kopen. Tot nu toe kregen particuliere orga nisaties een subsidie van 50 procent op de aankoopsom. Het ministerie wil deze organisaties nu subsidiëren in de kosten van rente en aflossingen van leningen. Het rijk zal zonodi; garanties verlenen. De projecten voo de openluchtrecreatie moeten vooral in het westen, dicht bij de grote bevolkingsconcentraties versneld worden uitgevoerd, meent minister Klompé. Ze denkt in de eerste plaats aan Spaarnwoude bij Amsterdam, Midden-Delfland en Rottemeren. El- d'ers in het land zijn de volgende dagrecreatievoorzieningen in Twen te, voorzieningen rond de randme ren (Nulde-Horst, Naarderbos), de Maarsseveense Plassen en eilanden ln het Veerse Meer. In Brabant en leeuwse Ontmoeting Hoewel dit hoekje niet bedoeld is om in zaken van het hurt te bemiddelen, ditmaal een uitzon dering voor een Duitse jongeman, Gerhard Treptow, Braeselstrras.se 9 B, Vier sen. Wij zijn gezwicht voor de hartekreet van Gerhard, die zich totaal ontredderd tot ons heeft gewend, nadat hij een ont luikende liefde op het strand van Vrouwenpolder de' mist in zag gaan. Hij is daar ook wel bij zonder slordig opgetreden. Hij ontmoet een aardig meisje, er is een eerste contact vol'be loften en de onbedreven sukkel verzuimt de antecedenten ie no teren. Hij weet zelfs haar ach ternaam niet, laat staan haar adres. ,Ik was op 9 en 10 augustus met enige vrleiulen op het strand van Vrouwenpolder' schrijft hij, ,waar tk een keurig Nederlands meisje leerde kennen. Helaas ken ik al leen haar voornaam, En tot over maat van ramp was ik niet in staat zoals was afgesproken op e3 augustus nog eenmaal naar Vrouwenpolder te rijden'. En nu zit hij daar in het verre Viersen haar voor haar uit het lxoofd te trekken. De Nederlandse ambassade i« Bonn voelde erg met hem mee. Men gaf hem daar het adres van onze krant en nu heeft Gerhard zich gehaast in een soort smeekschrift een beschrijving van het meisje Marianne te geven, dat in Middelburg of omgeving moet ■wonen, tussen 18 en 21 jaar oud is, zwart haar heeft, Nederlands, Engels en geriefelijk) Duits Xeekt en zich per bromfiets ver- itst. Gerhard geeft nog aller lei lovende details, maar het meis je zal het Intussen wel begrepen hebben. Hij schrijft tenslotte, dat hij teer graag vriendschap met haar wil sluiten'. Wij bevroedden hl zoiets. Voor zoveel laconieke open hartigheid zijn wij gezwicht. DEN HAAG Op 23 september zal de afdeling geschillen van het bestuur van de raad van state een zeer groot aantal bezwaarschriften behandelen die zijn gericht tegen het besluit van bur gemeester en wethouders van Baarland waarbij aan de NV Spyer Brothers en v<in der Vijver te Rijnsburg (ZH) een rgunning is verleend tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een conservenfabriek aan de Oude Dierikpolderweg 1. In de bezwaarschriften wordt gezegd, dat b en w van Baarland niet objec tief hebben geoordeeld over de bij dit college ingediende bezwaren tegen de vestiging van de fabriek. De adressan ten menen, dat zij schade zullen lij den, omdat zij hun zomerhuisjes in de omgeving van het fabrieksterrein niet meer zullen kunnen verhuren. .Hier wordt geen waardevermindering be doeld, maar inkomstenverlies. Alle voor zorgsmaatregelen ten spijt wordt toch gevreesd, dat, nu blijkt dat ook het af val van de fabriek, zoals uienschillen en dergelijke, in de Schelde zal worden geperst, dit onmiddellijk boven zal ko men en zal gaan stinken'. Gevreesd wordt, dat op bepaalde tijden, waarin getijen en windrichting een rol spelen, dit afval zoals veel drijvend afval en oke zal aanspoelen op de dijken, zand banken en schorren en daar blijven lig gen stinken. ,Dlt zal de beschermde na- :uurgebieden in de omgeving van Baar land verknoeien en de lucht verontrei nigen. Het zal ook zeker de visstand beïnvloeden. De planologische dienst van Zeeland waarschuwt niet voor niets voor lozing beneden de lijn Hoedekens- kerke-Ossenisse. Luchtverontreiniging >p eem afstand van 3 km goed te merken. Dit zal uiteraard veel hinder veroorzaken in ficheldeoord vanaf de dijken, schorren en zandbanken. Het enige reële bewijs was deze stank be- treit, kan worden geleverd door de in woners van 's-Gravenpolder. Katwijk, Rijnsburg, Dirkslamd, StwPhilipsland, totaal ander systeem werken. Het valt te betwijfelen of zij in staat zullen zijn zich zonder begeleiding aan deze nieu we vorm van onderwijs aan te passen. Voor deze extra begeleiding van dou- blanten die van het oude naar het nieu we systeem moeten overstappen, biedt ons liet departement van onderwijs nau welijks mogelijkheden. Het kan dus ge beuren, dat enkelen van jullie de weg naai1 hêt gewenste doel (universiteit en dergelijke! radicaal wordt afgesne den". In de brief aan de ouders" DEN HAAG De telforten op de exploitatie van de veerdiensten Westersehelde worden voor 1970 niet minder dan 12 miljoen ge raamd. Deze bijdrage van het rijk len de leraren: .Steeds duidelijker wordt IS althans opgenomen lil de begro- dat het departement de kósten voor een juiste invoering van de ma mm wet niet goed heeft overzien. Men gert echter min of meer dit toe te Voor raad van state ,B en w hebben niet objectief geoordeeld' adres- Breda en Roosendaal en Nisp> dergelijke fabrieken staan'. D santen zeggen, dat zij in deze plaatsen bal van mensen hebben gesproken, die hinder hebben van deze stank. Zij me nen, dat de verklaringen van de gemeen tebesturen in deze gemeenten gedaan aan de gemeente Baarland eenzijdig zijn geweest en dat de gemeente Baarland deze verklaringen heeft gebruikt om de vergunning er door te drukken. JDit moge blijken uit het feit. dat de gemeente Baarland niet objec tief staat tegen de vestiging van de fabriek, maar alles in het werk stelt ten kosten van de eerder op gezette recreatie, de vestiging van deze fabriek te bevoordelen. De enige reden, waarom deze fabriek zich in Baarland wil vestigen is dat men Afscheid dr. Ezendam Zweeds Rode-Kruis- ziekenhuis ZIER.IKZEE Tn aansluiting op het maiandag gepubliceerde bericht over het afscheid van dr. H. Ezendam als geneesheer-directeur van het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee, zij nog medegedeeld, dat de op die dag van 3 tot 4 uur te houden receptie alleen bedoeld is voor genodigden. pen, terwijl men in het Sloeplan een veelvoud daarvan zal moeten be talen. Het argument van de werk gelegenheid kan nauwelijks meetel- ten, omdat Baarland zo goed als geen werkzoekenden heeft'. De adressanten vrezen, dat er geluids hinder zal ontstaan van machines, het geknerp van transportbanden, het laden én lossen en het gerij van aan- en af- voei-materiaal. Zij zeggen, dat uit de afgegeven vergunning de houding van het gemeentebestuur van Baarland dui delijk blijkt, waar wordt opgemerkt: het geluid zal wel meevallen. De adres santen menen voorts, dat er luchtver ontreiniging zal ontstaan door de uit laatgassen van machines en aan- en &f- voermateriaal, welke niet zoals de eigenaars van zomerwoningen een malig naar Scheldeoord rijden, doch de gehele dag door en dan nog met stinkende tractoren en vrachtwagens met dieselmotoren. ,Het zal dan gedaan zijn met de door hen aan de gemeente Baarland met erfpacht betaalde rust en landschappelijke omgeving. Het recre atiegebied Scheldeoord zal veranderen in een industriegebied en voor totaal een half miljoen aan recreatie-objecten zal waardeloos worden'. De adressan ten zeggen, dat het toch mogelijk moet zijn aan de hand vavn de hinderwet en op .grond van de onmogelijke combina tie van industrie en recreatie de ves tiging van deze falbriek te weren, te meer omdat dit ook door de planolo gische dienst van Zeeland in het streek plan wordt geadviseerd. ,Het moet voor deze fabriek toch mogelijk zijn zich in het Sloegebied te vestigen, waar lo zing dicht bij de Noordzee zal plaats vinden. Het feit, dat deze fabriek werk gelegenheid zou verschaffen, is van on dergeschikt belang, omdat Baarland geen werkzoekende heeft en voorts, om dat het meeste werk toch ïn de zomer maanden zal vallen. De boeren -.-rezen, dat hun moeilijk voor de zomermaan den verworven personeel naar de fa briek zal gaan. waardoor in een andere sector een personeelsprobleem zal ont staan', zo menen zij. tin» van verkeer en waterstaat voor liet volgend jaar. Dat is 2,5 miljoen meer dan in het vorige be grotingsjaar. Het was de laatste jaren steeds zo da- de exploitatiekosten van de veerdiens ten op de Westersehelde met ,fl miljoen tot 1.5 miljoen toenamen. Er komt nu dus een forse extra stijging bij. In de memorie van toelichting op de be groting wordt aangetekend dat deze ver hoging het gevolg is van het feit dat volgend jaar op de lijn Kruiningen- Perkpolder de tweede dubbeldeksveer boot in bedrijf zal worden gesteld. Zo als bekend: de nieuwe dubbeldekker is enkele maanden geleden op de werf ,De Mervvede' te Hardinxveld-Giessendam te water gelaten en gedoopt. Op het ogen blik wordt aam de afbouw van Qiet schip gewerkt. DEN HAAG - Voor de verdere aanleg van de nieuwe rijksweg 58 op Zuitl- Beveland en Walcheren is in 1970 een bedrag van 22 miljoen op de begroting van het rijkswegenfonds gezet. Uit de toelichting valt af te leiden, dat dit stuk wegverbinding wordt beschouwd als onderdeel van de oost-westverbinding in het zui den des lands, inn Eindhoven-Breda- Ylissingen. Voor deze oost-west-verbinding is ir totaal o4 miljoen op de begroting geraamd. Eén bedrag van 25 mil joen zal worden besteed aan de voort zetting van het nieuwe gedeelte Til- burg-Breda, 7 miljoen aan rijbaan verdubbelingen van een plaatselijke verbetering aan de oude rijksweg tiussen Breda en Roosendaal en zoals gezegd 22 miljoen voor de voortzetting van de nieuwe rijks weg door Beveiand en Walcheren, to totaal is voorts j 117 miljoen ge raamd voor aanleg en uitbreiding van diverse over "het gehele land verspreide wegwerken. Daar onder valt onder meer een bedrag van 5 miljoen voor de aanleg van de weg 57, de dammenweg tussen Brielle en de dam door het Brouwershavense Gat. In het zuiden van het land zijn ln dit kader 5 miljoen geraamd voor dc aanleg van een gedeelte tussen de Volkerakdam en Dlr.teloord .van de Zoomweg. In Zeeland zo blijkt uit dè'memorie vanfóelfchting bij de begroting van verkeer en water staat zal een bedfag van 800..J300 worden befeteed aan het uitvoeren van plaatselijk? verbeteringen aan verschillende wegen en wegvakken EXAMENS De heer C. G. van dei' Eyk uit Vlissin- gen slaagde aan de economische hoge school te Rotterdam voor hel. prop. examen 4anJpas!a VERKEER EN WATERSTAAT: Behoud van Uw tanden VOORTZETTING ACCOMMODATIE DEN HAAG Het rijk wil via (le begroting van verkeer en wa terstaat een bedrag van 10 miljoen in de verdere industrië le accommodatie van het Sloe gebied. Dat bedrag is nodig om de op gang gebrachte werken en de verdere inrichting van terreinen voor bestaande en nieuwe vestigingen voort te zetten. Het gaat hier om een financiering hij wijze van voor schot, zolang het havenschap Vlissingen nog niet functio neert. De laatste jaren is een post voor hel; Sloegebied op de begroting van ver keer en waterstaat een telkens terug kerend verschijnsel geweest. Met de bedragen, daarvoor uitgetrokken, zijn «le haven gegraven, de gronden opge hoogd en is een openbare los- en laadkade in uitvoering genomen. Bij dat bedrag van 10 miljoen is inbe grepen een subsidie van 300.000 ten laste van de begroting van economi sche zaken voor deze los- en laadka- Nu de verbeteringswerken voor liet ka naal Gent-Terneuzen zo goed als af gerond zi jn as er op de .begroting van verkeer en waterstaat wat dit betreft meer ruimte gekomen. Was er vorig begrotingsjaar nog een bedrag van 50 miljoen voor dit doel nodig, voor 1970 kon deze post wor den teruggebracht tot 25 miljoen. Van deze som zal 3 miljoen worden aangewend voor de afwerking van de sluizen en de voorhavens met toebe horen te Terneuzen en 22 miljoen voor verdere verrekening van de door België in de jaren 1965-1968 voorge- fina/ncieerde uitgaven boven de in de begrotingen van die jaren opgenomen sommen van 50 miljoen per jaar. Het varend materieel van de rijkswater staat in Zeeland komt ook in cijfers op de begroting van verkeer en wa terstaat voor. Zo wordt een bedrag van ƒ400.000 uitgetrokken voor de afbouw van een zeewaardig parouil- levaartuig voor de rijkshavendienst le Vlissïngen voor diensten in df mond van de Westersehelde. Dan staat er nog een bedrag va.n 1,5 miljoen voor de lbouw van een direc tievaartuig voor de afslultingswcrk- zaa.mheden in het Brouwershavense Gat en in de Oosterschelde, voor de voortzetting van de bouw van meet- vaarluigen Ier vervanging van de verouderde meetschepen van de del tadienst en voor de bouw van een riviermeestervaartuig ten behoeve van het toezicht op de scheepvaart op het oostelijk deel van de Wester sehelde en in het bijzonder van en naar Hansvveert. NA 50 JAAR VAN PLANNEN MAKEN TERNEUZEN Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen heeft dinsdagmorgen nabij het oostelijk bolwerk de eerste paal in de grond gedreven voor het nieuwe stadhuis. Men had het de geheel in het wit gestoken eerste burger van Terneuzen niet al te moeilijk gemaakt, want alleen al een lichte druk op een handel, joeg de forse paal aanvankelijk met decime ters tegelijk de zachte aarde in. De fundering voor het stadhuis zal worden uitgevoerd in een zogenaamd systeem >Franlö', waarvoor in totaal 172 palen nodig zijn. Het Nederlandse Aannemings bedrijf voorheen H. F. Boerema, die het project bouwt naar een ontwerp van het architectenbureau Van der Broek en Bakema, heeft voor de realisatie daarvan 400 werkbare da gen uitgetrokken, hetgeen neerkomt op een periode van twee jaar. Bij de sobere plechtigheid waren behalve vertegenwoordigers van architecten bureau aannemers, bouwers en oud burgemeester mr Teilegen alleen aanwezig zij, die direct bij het stad huis zullen worden betrokken, na melijk het college van b en w, «le verschillende diensthoofden en vrij wel alle leden van de raad. In een korte toespraak wees burge meester Aschoff er op dat volgens de gemeente-archieven, ln 1920 voor het eerst werd gesproken over de noodzaak van «en nieuw stadhuis. Dat is dus bijna een halve eeuw geleden. Aanvankelijk gingen de ge dachten uit naar de bomvrije kazer ne in de Nleuwatraiat maar dat ge bouw bleek toch met helemaal te voldoen. Kort na de tweede wereld oorlog namen de nieuwbouvplarmen een wat meer exacte vorm aan, maar het ontbrak toen gewoon aan de geldmiddelen om de bouw te kun nen realiseren. Eerst in de zestiger jaren konden er spijkers met kop pen worden geslagen, in 1962 werd een voorlopig ontwerp vervaardigd waarna op 23 april 1964 de archi tecten Van den Broek en Bakema opdracht kregen het project beste- dingsgereed te maken. Op 26 juni van ait jaar besloot de raad van Terneuzen tot onderhandse aanbeste ding van het stadhuis. Inmiddels was het geraamde bedrag voor bouw- en inrichtingskosten opgeilo pen tot zeven en een half miljoen gulden. Voorrang ,Het heeft lang geduurd', aldus bur gemeester Aschoff, die er evenwel aan toevoegde dat Amsterdam nog twee jaar langer over de plannen voor een nieuw stadhuis heeft ge daan. In Terneuzen was een nieuw stadhuis ook erg noodzakelijk ge worden in alle opzichten maar het gemeentebestuur was steeds van oordeel dat diverse an dere voorzieningen voor de bevol king voorrang behoefden. Over de stern gestegen bouw- en inrichtings kosten zei burgemeester Aschoff dat dat niet alleen een zaak was van alleen hogere lonen en prijzen, maar ook omdat de gemeente Terneuzen steeds groter wordt. Met nadruk stelde hij dat bij het ontwerpen van de plannen meer gedacht is aan een huis voor de gemeenschap dan aan een monumentaal gebouw. Namens hot architectenbureau sprak ia- D. Paul, die zich verheug de over het fait dat het stadhuis- ontwerp in Terneuzen veel weerklank heeft gevonden. Het ontwerp is voor al bepaald door de bijzondere plaats aan de WesterseheldedijkHet ge bouw wordt een halve schroefvormi ge ruimte, opklimmend in twee flan ken met halve vesrdieplngshoogLe. Op de begane grond vindt men de afdelingen voor bevolking, sociale dienst en kas-afdeling, kortom afde lingen die veel contact met de be volking zullen hebben. Daar kunnen ook culturele activiteiten worden uitgevoerd. De afdeling voor burge meester en wethouders heeft «en uit draging naar heit noorden met zicht over de dijk naar de Westersehelde. Verdiepingen De overige afdelingen ontwikkelen zich telkens een halve verdieping ho ger. to de kern zijn liften en vele dienstruimten zoals archieven. Boven op deze kern bevindt zich een soort burgerzaal met aanslui tend Lei-ras vanwaar uitzicht over de Westersehelde royaal mogelijk is. Ook deze ruimte kan in de eerder genoemde culturele activiteiten wor den betrokken. De buitenomtrek van het gdbouw Is ongeveer 60 bij 60 meter. Het hoogste punt van stadhuis zal 30 meter boven het aan grenzende straatpeil en 25 meter boven de kruin van de dijk uitste ken. Er is bedrijfsruimte voor 110 arbeidsplaatsen met een reserve van 50 plaateen. GOES Huigje Geluk, Trinet van St., Corry Stoutjesdïjk, Jenny Cysouw, ii Her fruitainbassadrices uit Goes, liji dinsdag hun gulle tocht langs een na. tal Zeeuwse zieken- en bejaardentehd zen begonnen. Het eerste bezoek van het frulttanv tet gold ziekenhuis St-Joanna in Gos, Daarna gingen de vier charmante lingen van de vakschool voor meis;a naar huize .Maria ter Weel'. Din;d«- middag werden Bergzicht en Ter Valcf» met de komst van. het viertal verblijd. Huigje,. Trinet, Corry en Jenny zetten hun fruit-weggeeftocht vandaag (woens dag) voort ln Vijvervreugd, Middelburg Ipenoord en Zonneveld in Oostkapello en Welgelegen in Serooskerke. Dond::- dag staan onder meer bezoeken 3n instellingen op Schouwen-Duiveland het programma. Op de foto: Uitdeling van fruit ln hua Maria ter Weel. VLISSÏNGEN De Vlissüigse jiulitis heeft de 28-jarige Duitser D. P. F. S. aangehouden op verdenking van ilirl- stal. Hij zou onder meer 1700 plilw aan vakantiegeld vnn de familie F. r" de Anjelierenlaan hebben gestolen, li een mejuffrouw W. P. uit Vlissïngen m hij een geldkistje met 950 gulden l> hóud hebben ontvreemd. Aanleiding tot de aanhouding van was de diefstal van het geldkistje. Me juffrouw P. deed op 29 augustus aan gifte van de vermissing en gaf als ver moedelijke dader S. op, met wie zll bi- vriend was geweest. De man, die bij cu in aanbouw zijnde fabriek in Vlissingta; had gewerkt, was echter verdwenen Vrijdag deelde mejuffrouw P. de poll'! I< mee, dat de Duitser haar had gelei®- t hèerd dat hij zou komen. Dë pob wachtte S. bij het station op. De ai ontkende aanvankelijk de diefstal tb het geldkistje, maar later bekende 5J. De politie verdenkt hem ook van arisi diefstallen in Vlissingen. Het brieï hier de diefstallen bij de familie P. t,; de Anjelierenlaan en bij de familie Eti! de Ridderspoorlaan (buit 350). Jto- dag werd met behulp van de politiebod Jonny van de rijkspolitie uit Klootlnp een sorteel'proef gedaan met een voet- werp. dat bij de inbraak bij de famlllt P. was achtergelaten, waarbij de her S. aanwees. AGRESSIEVE BROERSIN ZAAMSLAG SPEELDEN EIGEN RECHTER ZAAMSLAG De rijkspolitie te Zaan- slag heelt een proces-verbaal op- gemnpakt togen de gebroeders F. en ft «le P. (lie zondag in de brandgang' aft- ter hun woning de Terneuzenaar A. II niet een gummiknuppel hebben af£<- ranseld en hem gedreigd hebben rod een mes te bewerken. H. die een dochtertje van drie jaar b] zich had wilde door ae brandgang Mi- de woning van zijn broer. Dat hem belet "door de gebroeders De P. i-\ hem aanvielen en. toen hij op de gw- met een gummistok bewerkten Na een vechtpartij, waarbij K. ver,vol dingen en gescheurde kleding oplltj wist het slachtoffer de wioning van zij broer t-e bereiken, Volgens de vljb- politie te Zaamslag is de helft van w brandgang aangelegd op grond vanDk P. die nu anderen verb:edit daarvan brulk te maken. Dit is evencea» volgens de politie onjuist omd3t 4t andere bewoners het recht van riWif hebben, hetgeen door De P wordt te- twist. Van de mishandeling Js proc#- verbaal opgemaakt. RUSTIG WEEK Veranderlijk bewolkt niet enkele lobaw buien en in de ochtend plaatselijk niisl- Zwakke tot matige wind uil oostelijk richtingen. Ongeveer dezelfde tempers- turen als gisteren. De vooruitzichten voor donderdag vrijdag: ïgen fJ gemiddeH temperaturen Weeroverziehtcn in cijfers over Nederland: Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 7: min. temp: tot 5 graden boven normaal; temp.: 1 tot 5 graden boven normri: kans op een droge periode van minsteö 12 uur: 95 procent; kans op een gelief droog etmaal: 70 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 4 tot .11; min. temp-'- omstreeks normaal; max. temp,: va» ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; leans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 prnuenL: kans o? een geheel droog etmaal: 90 procczt- Normalen voor 18 tot 22 sept: J Respectievelijk min. temp. en max teiP Den Helder Eelde De Bilt Vlissingen Vliegveld Zuid-Limburg ZON EN MAAN 18 september Zon op 06.19 onder 18-« Maan op 14.55 onder 21.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2