VAN LACHTEROP WON VERRASSEND OMLOOP ZEEUWSCH- VLAANDEREN WIELERPLOEG DRINGT NAAR VOREN AXELSE ARBITER GEMOLESTEERD Duyndam won vlakke Beneluxronde Eede Zeeuw Han Westerweel: le zege bij amateurs Wielrennen in Zeeland naar het tweede plan Afwachting Terneuzen Afwachting Oostburg 7 Anti-climax AMSTERDAMMER WON OMDAT UITSLAGEN ROTTERDAMMER VERKEERD REED Niets meer PECHVOGEL UNICUM IN PLOEGENSTRIJD JOS VAN BEERS NAAR DE PROFS MERCKX VOOR DRIE WEKEN UITGESCHAKELD onnv Hun izen Rucohen MAANDAG 15 SEPTEMBER 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze sportredacteur) TERNEÜZEN/OOSTBURG - Verrassen der kon het niet in de zesde Omloop van Zeeuwsch-VlaanderenAmsterdammer Freddy van Laehterop met zyn 28 jaren al in de herfst van zijn wielerloopbaan stormde zaterdag niet alleen met jeugdige élan naar de zege in de eerste etappe (162 km door Midden- en Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren met start en finish in Terneuzen) maar werd zowaar zondag ook winnaar van het eindklassement door zich in de tweede rit (145 km door Westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren met start en finish in Oostburg) in de voorste linies te handhaven. En dat was dan voor de insiders niet minder dan een sensatie! Laten we het Van Laehterop even zelf laten vertellen: ,Ja, ik ben nu al tien jaar amateur maar een grote wedstrijd had ik nog nooit gewonnen. Wel heb ik twee keer Warschau-Berlyn-Praag gereden en één keer de Ronde van Turkije'. Maar daarbij was hij vrijwel altijd de waterdrager van de Nederlandse kopmannen. Zijn grootste suc cessen waren dan ook dat hij zich weieens bij de eerste tien klasseerde'. kwam een hergroepering tot stand. Maar nog tijdens die hergroepei'ing raasden er weer renners weg: twaalf nu! Opmerkelijk: van die 12 waren er 9 die ook deel hadden uitgemaakt van de eerste kopgroep van 20 man. Die negen waren: Oosterbeek, Van de Kruijs, Legierse. Bravenboer (allen Smiths-Acifit), Westrus, Ger Harings, Wim Jansen, Van Beers en Van Laeh terop alleen éénlingen van verschillen de ploegen). Bij die negen kwamen dan nog de attente Theo van Poucke (zodat Trïco Noble ook 2 man in de eerste linie had), Arnold Voogd (ploegmakker van Van Laehterop) en Bob Kroonen, die evenals Han Wes terweel, de winnaar van de tweede oor de gelegenheids" ,t Bouwstoffen reed. Snel groeide de voorsprong van dit twaalftal: in Hoek 1.30 minuut, in Biervliet 2.10 minuut en aan de li- den. De ontknoping kent men: Van nish tenslotte 2 minuten en 55 secon- Poecke reed plat, kwam terug, had te weinig macht om in de slotfase met Bravenboer en Van Laehterop mee te gaan, Bravenboer reed verkeerd en Van Laehterop won. Han West er weel uit Sint-Ann-a ter Muiden, die zo verrassend de tweede etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen won, met zijn ploegleider Ben Mulder uit Middelburg. Ben Muiier: Jh ben er zeer tevreden over dat Trioo Noble hem wilde uitlenen aan de ploeg van Braai-Bouwstoffen'. (Foto PZO). ïaar bij die verrassing bleef het niet want wie (jlde zondagmiddag in Oost- _)urg als eerste over de streep, schreeuwend van blijdschap zelden hebben we een renner zo uitzinnig van vreugde zien winnen Wde wat dat dan? Niemand minder dan de 20-jarige timmerman Han Westerweel uit Sint- "»Anna ter Muiden bij Sluis, een streekfavorlet dus. Han, accepteerde zfjn to taal onverwachte overwinning als een uitstekende grap: .Wat? Of ik wel een eerder een grote wedstrijd gewonnen heb? Mensen, ik ben nu drie jaar amateur en laat ik u nou vertellen dat dit mijn allereerste overwinning is bij de amateurs. Nog nooit heb ik gewonnen'. Van Laehterop die in het grote peloton met slechts 12 seconden achterstond op winnaar Westerweel als 2Ge over de streep was gegaan had toch wel een verklaring voor zyn succes zo laat in het seizoen: ,lk ben bouwvakker en ik werk hele dagen. Ik kan dns alleen maar *s avonds trainen. Daarom ben ik :t seizoen altijd goed in vorm want dan heb ik traning door de vele wedstrijden achter de rug*. Maar deze verklaring vaagt toch niet weg dat én het succes van Van Laehterop én het succes van Han Westerweel er te vens ook een bewijs voor is dal deze zesde Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen maar een matige bezetting had' boer weer op het juiste traject zat, had Van Laehterop 150 meter voor sprong. Bravenboer zette nog een wan- hoopsaanval L- maar Van Laehterop behield zijn voorsprong al slonk die tot circa vijftig meter. Maar niet alleen Wim Bravenboer was de grote veriiezer. Dat waren ook Jos van Beers i.i Theo van Poucke van de Zeeuwse wielerploeg Trico Noble. Beide keren finishten ze in de voor ste linies maar beide keren ook kwa men ze juist te kort voor de erepal men. Maar zij hadden twee uitsteken de excuses: in de eerste plaats misten ze voldoende steun (Kees Priem was door ziekte verhinderd en Ko de Vrie- ze, Peter Vonclc, Waldy van Cam- pen en Ab Klaaijssens misten op de eerste dag de alles beslissende ont snapping van de a.l eerder gesignaleer de kopgroep van 12 man) en in de 2e plaats kreeg Theo van Poucke enkele tientallen kilometers voor de eind streep zaterdag in de buurt van Sas van Gent een lekke band. Va.n Poucke verbaasde alle volgers door de indruk wekkende solo die hem weer in de kopgroep bracht. Maar later moest Van Poucke bekennen: ,Die achtervol ging heeft te vee! van mijn krachten gevergd. In de laatste kilometers had ik niet voldoende macht meer om met Bravenboer mee te gaan. Ik vloog, ik reed als een komeet. Als ik die lekke band niet gekregen had Aanzienlijk levendiger dan de rit van dag in de eerste etappe. Na tal vau zondag was het wapengekletter zater- opwindende schermutselingen ont stond er tussen Kloostenzande en Hengstdijk een 20 man sterke kop groep maat het peloton vocht fel te rug en onmiddellijk na Axel (80 km) m zijn .late vorm' had Freddy van Laehterop zijn succes ook te danken aan een brok verbluffend geluk. Men moet dan weten dat het team van Smiths-Acifit (ploegleider Piet Liebrechts) veruit de sterkste formaties was met renners als Peter van de Kruijs, Piet Legierse en Wim Bravenboer. En deze groep nu had za terdag niet minder dan vier vertegen woordigers in een kopgroep van 12 man die reeds halfkoers (na 80 km) ontstond. Dat scheen een uitgemaakte zaak: die vier konden de dienst ge makkelijk uitmaken en de winnaar leveren. Nu eens sprong de een van dit kwartet uit de kopgroep weg, dan weer de ander, vervolgens weel een derde, enzovoort, enzovoort. De concurrentie mocht, zich leeg rijden om al die aanvallen op te vangen. 'En ten- sltte kon dat niet meer:' tussen Sas van Gent en Terneuzen ging Wim Bravenboer er alleen van door. Alleen Freddy van Laehterop haakte attent nog juist aan. Maar Freddy was leeg, cleed geen me ter kop en kon niets anders doen dan zich in de zuigkracht van Bravenboer laten meetrekken. Het was zo duide lijk dat Freddy van zijn Amstel-bnas Herman Krolt opdracht kree: .Fred dy. je doet niets meer, nu straks ook niet. mee sprinten voor de zege'. En Freddy later: .Natuurlijk had Braven boer gewonnen, want ik kon niel meer'. Maar wat gebeurde? Bij het binnenkomen van Terneuzen reed Bra- lenboer plotsklaps verkeerd. Freddy niet. Toen de Rotterdammer Bravcn- In onderstaande uitslagen van de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de bonificaties verwerkt (60 seconden voor de le plaats, 50 voor de 2e, 40 voor de 3e, 30 voor de 4e, 20 voor de 5e en 10 voor de 6e plaats). De uitslagen luiden: 1. F. van Laehterop 3.52.07, 2. W. Bra venboer 3.52,22, 3. B. Kroonen 3.52.56, 4. G. Harings 3.53.14, 5. P. Legierse 3.53.24, 6. J. van Beers 3.53.42 7. L. Westrus 3.54.13, 8. A. Voogt 3.54.13, 9. Th. van Poucke 3.54.13, 10. W. Jansen 3.54.13, 11. P. v. d. Kruvs 3.54.13, 12. J. Oosterbeek 3.54.13, 13'. J. Aldershof 3.56.02, 14. P. van Katwijk 3.56.02, 15. G. Wesselius 3.56.02, 16. W. van Cam- pen 3.56.02, 17. H. Gorter 3.56.02. IS. J. Westerweele 3.56.18, 19. A. Klavssen 3.56.26, 20. R. Ferket 3.56.30, 29. C. v. d. Berg 3.56.30, 4S. A. Kuzee 4.17.4S, 49. T. Milhvard 4.19.31, 59. J. Moelker 4.30.01. 1. J. Westerweele 3.13.58, 2. J. van Beers 3.14.08, 3. P. Legierse 3.14.18, 4. A. Duycker 3.14.28, 5. H. Perfors 3.14.38, 6. J. Cornellissen 3.14.48, 7. A, Voogt 3.14.58, 8. Th. van Poucke 3.15.10, 9. W. Bravenboer, 10. J. van Patvvijk, 11. G. Harings, 12. L. Westrus, 13. A. Slings, 14. M. Bertou, 15. T. v. de Knaap, 16. C. v. d. Bei-g, 17. N. Bakker, 18. Morritz, 19. D. Aardooin, 20. J. van Driel, 26. F. van Laehterop, 27. B. Kroonen (allen zelfde tijd), 34. J. Moelker 3.17.55, 36. A. Klayssen 3.17.55, 40. A. Kuzee 3.20.37. Algemeen klassement: 1. F. van Laehterop 707.17, 2. W. Bra venboer 707.32, 3. P. Legierse 7,07.42, 4. J. van Beers 7.07.50, 5. B. Kronen 7.08.06, 6. G. Harings 7.08.24, J. A. Voogt 7.09.11, 8. T. van Poucke 7.09.23, 9. L. Westrus 7.09.23, 10. P. v. d. Kruys 7.09.23, 12. J. Westerweele 7.10.16, 12. H. Perfors 7.11.08, 14. P. van Katwijk 7.11.12, 15. A. Duylcer 7.11.17, 16. M Bertou 7.11.40, 17. N. Bakker 7.11.40. 18. T. Damen 7.11.40, 19. C. v. d. Berg 7.11.40. 20. C. Moritz 7.11.40, 32. A Klaysen 7.14.21, 30. W. van Campen 7.30.06, 41. A. Kuzee 7.38.06, 42. W. Kerkhof 7.39.45, 46. J. Moelker 7.47.56. Nog nooit was de winnaar van de eerste etappe in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ook de eindwin naar geworden. Met die wetenschap als basis namen de volgers aan dat er grootscheepse aanvallen op de lei derspositie van Van Laehterop zou den komen zondag in de tweede etappe vooral van de zijde van Smiths-Acifit die met vooral Bravenboer en Legierse sterke favorieten had. Maar die "twee de etappe werd een anticlimax. Tot rings (1.07 achterstand op Van Laeh terop in het algemeen klassement) probeerde het maar het was niet meer dan een wanhoopsdaad: in de buurt van Watei'landkerkje begon hij aan een 45 km laange solo. Tenslotte zwoegde hij naar een voorsprong van ruim anderhalve minuut. Eerst sprong Ad Klayssens alleen naar hem toe in de buurt van Hoofdplaat maar de voorsprong van Harings was toen al geslonken tot minder dan een halve minuut. Tussen Breskens en Groede, 20 km voor de finish in Oostburg, capituleerden Harings en Klayssens, In de slotfase raasden zeven renners nog uit het peloton. Westerweel was de eerste die met lichte voorsprong de straten van Oostburg bereikte. Hij bleef onbereikbaar voor Jos van Beers die als tweede over de streep ging. Twaalf seconden later won Theo van Poucke de sprint van het peloton Voor het eerst had de winnaar van de eerste etappe de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen gewonnen. ST. HILAIKE du HARCOUET (GPD) -7 .Ik ben toch nog tweede geworden. Die Engelsman was iets vlotter. Ik liep Wel in maar liet was te kort'. Henl; Benjamins, de stoere houtbewerker uit hel Drentse Hollandschcveld, keek aan 'le finish van de derde etappe van dc Ronde van ilc Toekomst van Cherbourg naar St. Ililaire du Harcouet ondanks zijn tweede plaats achter de Engelman Rollison niet. teleurgesteld. De Neder landse ploeg had, dit in tegenstelling tot dc tweede etappe van zaterdag van Ia Fertc Muce naar Cherbourg reden lot vreugde. Zaterdag sliepen de Nederlanders in de langste etappe in. Ze misten de slag .volkomen. Zaterdagavond en zondag- worgen schudde ploegleider Joop Mid- oelink zijn jongens wakker. Het was werken. II in de .mistige' eerste kilometers ont snapte Pier Hoekstra. H(j kreeg met de Fransman Duchemin, die zaterdag de gele trui van de Zweed Petterson had overgenomen, en de Belg Van de Wiele :en voorsprong van 50 seconden. Na 40 kilometer werd het strijdlustige trio in gelopen en toen reeds na 50 küometei werd de etappe, en misschien ook wel de negende Ronde van de Toekomst besli3t. Het peloton brak in twee groepen en het voorste deel verdween in het inmid dels regenachtige Normandië. In dc kopgroep zalen vier Nederlanders: Joop Zoetemelk, Jan Spetgens, Fedor den Hertog en Henk Benjamins. Drie nationale Fransen, twee Spanjaarden, een Deen, drie Belgen, een Roemeen, een Zwitser, drie Engelsen, twee Tsje chen, twee regionale Fransen, een Pool en een Zweed. Deze groep nam zelfs een sn-ote vwavone. Maar de etappe was lang. Toch geloofde Middelinlc ln een ontsnapping. ,Ik zie ze nooit meer terug', zei hij. En Middelinlc kreeg ge lijk. Met een voorsprong van vier mi nuten arriveerde inmiddels geslonken kopgroep aan de finish. Het werd een Engelse aangelegenheid. Rollinson won en de Brit Brian Jolly, winnaar van dc Ronde van Schotland, werd de nieuwe drager van de gele trui. Uitslag tweede etappe Ronde van de Toekomst: 1 Besnard (Fra.. Centraal) 229 km in 5 uur, 29 min., 10 sec. (met bon 5.28.50), 2 Jolly (G-Br) 5.29.10 (met bon 5.29.05, 3 Maes (Belg.), 4 Duchemin (Fra.), 5 Dixneuf (Fra., West). 6 Hoekstra (Ned.) 5.29.20. 16 Den Hei-tog (Ned.), 32 De Koning (Ned.) en 35 Oosterhof (Ned.) 5.29.56. De uitslag van de rit van Cherbourg naar St. Hilaire. 192 km. is: 1 Rollinson (G-Br) 192 km in 4 uur, 38 min en 5 sec. met bonificatie 4:27.45), 2 Benja mins (Ned.) 4.38.05 (met bonificatie 4.37.55). 3 Delepine (Fra.) 4.3S.05, (met bonificatie 4.3S.OO). 4 Labus Tsj. SI.), 5 Petterson l.Zw), 9 Spetgens (Ned.) 10 Jolly (G-Br), 13 Zoetemelk iNed.). Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1 Jolly (G-Br.) 12 uur, 31 min. en 33 sec., 2 Testier (Fra., West) 12.31.37, 3 Zoetemelk (Ned.) 12.31.38. 4 Rollinson (G-Br.) 12.31.57, 5 Crapez (Belg.) 12.31.5S. 6 Van de Vijver (Belg.) 12.32.15, 12 Benjamin op 2.31, 18 Spetgens op 3.12, 24 Den Hertog op 1.19, 2S Oosterhof op 4.47. Het alegemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1 Nederland 38.12.36. 2 België 38.14.29, 3 Frankrijk (West) 38.17,30. 4 Engeland 3S.18.54, 5 Frank rijk 38.19.17. (Van onze sportredacteur ,Ao>i kwantiteit geen gebrek maar aan voldoende kwaliteit ontbreekt het'.... Met die woorden velde Arjaan de Schipper uit Kapelle, lid van de sport- commissie van de KNWU, het vonnis over de in het afgelopen weekeinde verreden zesde Omloop van Zeeuwsch- VIoanderen en hij doelde daarbij trou- wens tegelijkertijd ook op de reeds in juni verreden Ronde van Midden- Zeeland. Zonder twijfel: de heer De Schipper heeft gelijk. Tussen de grote wedstrijden van stad tot stad in Ne derland (de zogenaamde klassiekers) zijn deze twee grote Zeeuwse wieier- evenementen naar het tweede plan ge degradeerd. Daar zijn natuurlijk verschillende oor zaken voor aan te wijzen. Daar lipt in de eerste plaats het feit dat én 'de Ronde van Midden-Zeeland én de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen een meerdaagse wedstrijd is. Dat meer daagse wedstrijden niet het predikaat klassieker' mogen dragen doet in dit verband weinig ter zake maar wel is het belangrijk dat een meerdaagse wedstrijd niet mag worden gehouden in het drukke seizoen: niet in het grootste gedeelte van juni, niet in juli en niet 'in augustus. Dat houdt in dat deze Zeeuwse evenementen ditmaal op een wat ongelegen moment kwa- Daar staat, echter tegenover dat de grote sponsors (de grote firma's die in ruil voor een fikse dosis reclame de wedstrijd financieel steunen) steeds minder gretig hun medewerking ver lenen aan êéndnagse evenementen om dat het reclame-effect dat in zo'n wed strijd wordt uitgestraald niet als vol doende wordt gezien. Anders gezegd: de organisatoren van deze evenemen ten krijgen het steeds moeilijker om de zaak ,rond' te krijgen. Inmiddels zijn er verschillende nieuwe plannen. Om er enkele te noemen: le Arjaan de Schipper wil trachten een grote internationale tijdrit voor ploe gen te realiseren in Zeeland op een gunstig tijdstip (bijvoorbeeld enkele weken voor de wereldkampioenschap pen): 3e liet. s'aat nu al bijna vast dat de Ronde van Midden-Zeeland vol gend jaar geen meerdaagse evenement zal zijn (men wil bijvoorbeeld één gro te wedstrijd, een klassieker, en daar naast andere evenementen); Se het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen streeft voor vol gend. jaar naar een vierdaags evene ment: in de hoop veel steun van spon sors te krijgen). In dit stadium is alles nog in vage ne velen gehuld. Niemand weet precies wat het tvordt. Maar dat er iets moet gebeuren staat vast. Arjaan de Schip per, die met hart en ziel verknocht h aan de Zeeuwsewielersnort, ziet mei enige droefenis de ontwikkeling van de laatste jaren in Zeeland aan: ,Aan de ene kant is het verheugend daf bij voorbeeld een sponsor als Trico Noble zoveel voor de Zeeuwse renners doet maar aan de andere kant is er toch ook het feit dat er weinig aan de jeugd wordt gedaan'. Arjaan de Schipper wil daarom een discussie op gang brengen met alle partijen die met het wel en wee van de Zeeuwse wielersnort betrokken zijn: de organisatiecomités van de twee grote Zee uwe ronden, de Zeeuwse Middelkamp' en vanzelf prekend tegenwoordigers van de KNWXJ. dan sponsors, de Zeeuwse wielerclub ,Theo van Stee, voorzitter vau .Theo Middel kamp'. is daar bijvoorbeeld ook een voorstander van. Maar Zeelands tóp- jurylid, Wim Jeremiasse uit Heinkens- zand ziet. daarentegen moeilijkheden (Er zijn in de Zeeuwse wielerwereld zoveel, controversen, zoveel tegenstel lingen, zoveel, oude, nooit uitgepraten conflicten, dat. discussie toch weer zandt in verwijten over en weeri. Onze mening: zo Langzamerhand, ivordt het tijd die controversen, al. die con flicten, al die ongezonde rivaliteit (bij voorbeeld tussen groepen van aan deze en gene zijde van de West, er schelde) te vergeten. Zo langzamerhand wordt het tijd samen om de tafel te gaan zitten. Arjaan de Schipper: (We moe ten al in oktober met die discussiebi j eenkomsten beginnen'. Inderdaad: dat is nodig om vast te stellen welke sti mulansen de Zeeuwse wielersport no dig heeft en ook om de juiste evene menten en de juiste data voor die eve nementen te bepalen. Schaalvergroting 'zeg maar: een intensieve samenwer king om van fusies nog maar te zwij gen) kan ook de Zeeuwse wielersnort 'gezonder maken. NISPEN De Axel se scheids rechter Lucien Roelandt is na afloop van de wedstrijd NSV (Nispen)WVO (Oosterhout) gemolesteerd. De wedstrijd werd ontsierd door vele overtredin gen, waartegen scheidsrechter Roelandt onverbiddelijk optrad. De moeilijkheden begonnen vijf minuten voor het einde eigenlyk pas goed, toen NSV op 10 kwam. Over dit doelpunt ont stond nogal wat onenigheid, daar de WVO-spelers protes teerden wegens vermeend bui- tenspeL De wedstrijd kreeg een romme lig vervolg, temeer toen de scheidsrechter even later niet Inging op een door de Ooster- houters geconstateerde overre ding, welke voigens hen een strafschop had moeten opleve ren. Spelers, en vooral suppor ters, raakten hierdoor zo verhit, dat scheidsrechter Roelandt na allooi) van de wedstrijd werd gemolesteerd. Ondanks het feit, dal de trainer en grensrechter van WVO de arbiter in bescher ming trachtten te nemen, kon niet worden voorkomen, dat hij geslagen en geschopt werd. De neer Roelandt moest zich in de kleedkamer onder behandeling van de NSV-verzorger stellen wegens een pijnlijke blessure in de buikstreek. WVO-supporters die bij de in gang van het NSV-terrein de scheidsrechter stonden op te wachten, werden door de politie verwijderd. Scheidsrechter Roelandt heeft eer. aanklacht ingediend bij de politie en zal vcor de KNVB een rapport opmaken van het ge beurde. VAN LACHTEROP eerste grote zege... TERNEUZEN Kees van Dongen uit Oosterhout heeft zaterdag de af- wachtlngswedstrijd voor amateurs van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren gewonnen. Met Jan Oerlemans en Piet Franken ging Van Dongen al snel aan de haal en op de meet was hij de snelste. Ook voor adspiranten was er in Terneuzen een afwachtings- wedstrijd en deze werd gewonnen door Jack Smeets uit Prinsenbeek, die zijn 25e overwinning behaalde. Het was een vrij vlakke wedstrijd, die uit mondde in een massaspurt. Uitslag amateurs: 1 Kees van Don gen, Oudenbosch, 80 kilometer in 2 uur en 1 minuut; 2 Jan Oerlemans, Tilburg; 3 Piet Franken, Oosterhout: 4 Ad van Overveld, Zegge; 5 Tonnie Parte, Klundert: 6 Jan Rijnvos. Hoe ve; 7 Cor de Boer, Heenvliet; 8 Piet Maas, Heerle; 9 Jan Huijps Ossen- drecht 10 Leen van de W;iel Breda 11 Rudi Lammens IJzendijke 12 Ber- TUS Swings, Alblasserdam; 13 Wim van Rees, Den Haag; 14 Rien Jonge- neele, Oudenbosch; 15 Charles de Smit Hoofdplaat. Uitslag adspiranten: 1 Jack Smeets, Prinsenbeek; 2 Toon Dekkers, Uden- hout; 3 Sjaak Hamelink, Terneuzen; 4 Jack van Dijk, Ulvenhout; 5 Jan Selders, Roosendaal; 6 Andre Kraus, Oudenibosch; 7 Ad van Treijen, Lepel straat; 8 Jos Vreogrij, Oudenbosch 9 Gino Schauw. Middelburg10 Tino Schauw, Middelburg. WIM BRAVENBOER ...verkeerd gereden... TERNEUZEN De Engelsman Tonny Mihvard werd zaterdag in dè Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen uitgeroepen tot de pechvogel: bij de ravitaillering bij de doorkomst in Terneuzen kwam hij in botsing met een ploegleïderswagen en viel. Een spontane collecte bracht ƒ175 op voor deze Engelsman. VAN DER VLEUTEN WON IN BRASSCHAAT BRASSCHAAT (ANP) De Neder lander Jos van der Vleuten is zater dag winnaar geworden van de wed strijd voor profs, die voorafgaat aan de grote prijs van Brasschaat. Hij ontsnapte arie ronden voor het einde en bouwde een voorsprong van 20 sec op. De uitslag is: 1. Van der Vleuten (Ned), de 110 km m 2 uur, 36 minu ten en 15 sec; 2. De Schoenmaker (Belg) op 20 sec; 3. Van Roosbroeck' (Belg) op 40 sec; 4. Buckacki (Nedi;1 5. Wuytack (Belg); 6. Hellemans (Belg); 7. Willekens (Belg); S. Vanj Katwijk (Ned); 9. Vreijaen (Belg);| 10. Boonen (Belg); 15. Van der Ftaasj (Belg); 17. Haast (Ned); 23. Van Gin-j neken (Ned): 24. Cornelisse (Nedl: 25. Swanevcld (Ned), allen op 40 sec. OOSTBURG Ton van de Spiegel uit Voorburg ontsnapte zondag in Oostburg in de eerste fase van de af- wachtingsweöstrijd van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, in de beginfase samen met Hanson. Lemmers en Pe ter Re mijn. Toine van de Bunder, Hen- nie G:jzei. Wim de Waal en Jan d9 Vos voegden zich later bij dit viertaL Van de Spiegel won de spurt gemak kelijk, voor Van de Bunder. De uit stag luidt: 1 Ton van de SpiegeL, Voorburg, 70 kilometer in 1 uur en 39 minuten: 2 Toine van de Bunder. LJzendijke; 3 Peter Remijn, Goes; 4 Hennie Gijzel. He,kant: 5 Wim de Waal. Axel: 6 Frank Hanson, Vlaar- dkieen: 7 Henk Lammers, Rotterdam; 8 Jan de Vos. Zaamslag: 9 Rinus Re- mïin Kwadendamme; IC Jan van Ros- sum. Den Haag: 11 Ger St-Nicolaas, 's-Gravendeel; 12 N. Rietveld. Rotter dam: 13 Henk Brinkman. Rotterdam; 14 Kees Sl-Nicolaas, 's-Gravendeelj 15 Danker Smallegange, EOewouts- ddjk. OOSTBURG In een unicum eindigde de. ploegentijdrit van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zondagmorgen van Terneuzen naar Oostburg over 36 km: de ploegen van Smiths-Acifit en Amstel eindigden precies in dezelf de tijd (31.49). Caballero werd derde (32.55) en Braat Bouwstoffen verras send vierde (32.56). Het totale ploegenklassement (in clusief de twee etappes) werd gewon nen door Smiths-Acifit (21.58.16). De 3 Caballero 22.04.29; 4 Trico -Noble 22.05.25. voor de Zeeuwse ploeg van Trico No ble tekende zondagmorgen in Oostburg een profcontract voor Caballero. Voor Van Beers, die de beide etappes van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren, in de voorste knies streed was er toch nog een troostprijs: hij werd winnaar van het puntenklassement voor Piet Legierse uit Den Haag en Wim Bravenboer uit Rotterdam. EEDE j-eo Duyndam heeft zondag met een twee kilometer lange solo de achttiende Beneluxronde te Eede winnend afgesloten. Het was de zoveelste teleurstelling voor de toeschouwers, die hadden gehoopt op een spannende eindsprint om de eerste plaats Er werd uiteraard nog wel gespurt om de tweede plaats, maar door het gedrang, dat ontstond zodra Leo Duyndam over de meet was, ging hiervan vee' verloren. Peter Post zorgde in de zestiende en de zeventiende ronde van deze wedstrijd over vijftig ronden (totaal 135 ki lometer) vour de beslissende ontsnapping, Tóen namelijk ging de man uit Amstelveen, die vorige week nog de zesdaagse van Londen op zijn indruk kende erelijst, schreef, op jacht naar Gé van de Wirden, Daan Holst en de Belg Romain Pauwels, die een voorsprong van een halve minuut op het peloton hadden. Peter Kisner unt Heikant ging met Post mee. In eerste instantie mis lukte de achtervolgingpoging var Post, maai- hij had wel het sein voor alge mene onrust gegeven. Evert Dolman, Harry Stcevens en Jan groep ontstaan met twaalf renners, Serpent! namen de rol van Post en waarvan de meesten tot mogelijke Kisner over. En achter dat drietal kandidaten voor de zege konden wor- kwamen Peter Post, Cor Schuuring den gerekend. en Gerard Koel. Ook Jan van Katwijk en Leo Duyndam waagden een sprong naar voren. In vier ronden was de zaak bekeken. Er was toen een kop- een half uur naar het ziekenhuis ia Oostburg worden gebracht, waar zijn verwondingen niet van ernstige aard bleken te zijn. Ook Guido Reybroeck één van de .groten' in deze Bene luxronde reed de wedstrijd niet uit. Hij miste de beslissende slag en stapte in'de 40e ronde af. De uitslag luidt: 1. Leo Duyndam, 135 km in 3 uur, 15 minuten en 22 seconden; op 100 meter 2. Jan van Katwijk; 3. Gerard Koel; 4. Harry Steevens; 5. Cor Schuuring; 6. Evert Dolman; 7. Jan Serpenti; 8. Gé van der Winden; 9. Romain Pau wels; 10. Daan Holst; 11. Peter Post; 12. Huub Harings (op anderhalve mi nuut); 13. René Pijnen; 14. M. Polans- ki; 15 Cees Zoontjes; ,16. Huub van Dorst; 17. Wim Dubois; 18. Henk Ho- gerheide; 19. F. Toortelboom en 20 Cees Haast. DUVNDAM Even leek het er op, dat de kopgroep te veel sterke mannen zou bevatten om een goede samenwerking mogelijk te maken. Die verwachting kwam niet uit en op enkele vrij onbetekende jach ten na konden de naar schatting vijf duizend toeschouwers alleen maar wachten op een mogelijk spannende eindspurt.... In de beginfase waren er uiteraard de in profkoersen gebruikelijke ontsnap pingen. maar het Zeeuws-Vlaamse en Vlaamse publiek liet zich hierdoor niet van de wijs brengen. Het publiek iet zich slechts horen toen streekfa- /orïet Wim Dubois in de tweede koers- telft uit het peloton wegsprong om de .•luchtersgroep, die toen een voor- prong van ruim een minuut had. te chterhalen. laar in het peloton wilden de Wïl- 'm Il-rijders niet het risico lopen, tat de kopgroep, die vijf ploeggeno ten telde, zou worden ingehaald iloor Jubois. Hetzelfde gold voor de ren- ïers van Caballero. want ooit die za- en met vijf man in de kopgroep. 'n het begin van de wedstrijd a. moest Bart Zoet uit Waarde de strijd sta-| ken met een gebroken zadel. Peter 1 Kisner staakte ae strijd in de periode, iat er volop gejaags werd. Hij ver liet met een lekke band het parcours. Leen de Groot viel uit na een vaipar-, tij. waarbij hij verwondingen aan'het gezicht en de rechterhand opliep. Om- 3at er deze keer geen EHBO aanwe zig was (comité-voorzitter Gijsel: ,Iki heb het aangevraagd, maar die moes ten naar de omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen') kon De Groot pas na BLOTS (ANP) De Blelgisehë wielrenner Eddy Merckx is per vlieg tuig uit Blois haar Brussel vervoera. De hersenschudding, die hij dinsdag bij een ongeluk tijdens een demyrace jpkep. is toch ernstiger dan he: zich lanv'ankehjk liet aanzien. De 24-jarige Tour de Fran e-.vnn.iar moe: nog drie weken in het ziekbed liggen. Merckx or> landruigen van koning Bou- lewijn "naar Brussel gevlogen "in een •.■.veemotorigv machine van de Belgi sche luchtmacht. R17CPHEN De Goese nieuweling Tonny Huijzen is in het afgelopen weekeinde derde geworden in eea koers in de Brabantse plaats Rucphen. Uit bet veld van 90 renners vormde zieh tenslotte een kopgroep van vijf mun. De Rotterdammer Zuiaweg werd eerste, Voesenek uit Prinsenbeek werd tweede, Huijzen derde, Van Hoek uit Dirksland vierde en Duizink uit Hal steren vijfde-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7