grandioze nationale prijsvraag win een aPwasautomaat margriet begroet een nieuwe tijd de tijd van zwijgen io voorbij 28 mapgriet zoekt een miljoen lastige ouders wat doet de koning wetenschap vanhetjaar voor ons kind? 2000 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1$ Als U deze leuke prijsvraag weet op te lossen, hoeft U nóóit meer de vaat te doen. Dan neemt één van de honderd Philips afwasautomaten (win kelprijs 998,-) dat nare werk van U over. In onze spiksplinternieuwe rubriek Margriet Idee kunt U lezen, dat de hele vaat van één jaar U twee maan den kost. Daarom geeft Margriet U ook de kans straks per jaar twee maanden meer tijd te hebben. Hoe? Eenvoudig door twee gemakkelijke pro blemen op te lossen. Opgave I: Maak van tien warhoofden weer bekende en beroemde mensen Schuif de onderkant van de gezichten van tien bekende mensen zó, dat ze bij de goede boven kanten terechtkomen. Dan vormen de eerste letters van de voornamen samen een woord dat op Mar griet van toepassing is. Opgepast dus: de bovenste helften op hun plaats laten, anders vormen de eerste letters van de voornamen een Russisch woord waar geen afwasautomaat mee te winnen valt. Opgave II: Tel uit de vaat en... win! Wij vragen U te schatten of te berekenen, hoeveel stuks vaat het gemiddelde Nederlandse gezin per jaar af te wassen heeft. Beslist geen onmogelijke opgave want: raadt bijna niemand het getal dan gaan de afwasautomaten gewoon naar de honderd inzendsters die er het dichtst bij komen. En na tuurlijk helpen wij U een eind op weg. U krijgt genoeg gegevens, zodat U met'n gerust hart en een fikse kans op de prijs aan de gang kunt gaan. Tips om ie winnen Onder „het gemiddelde Nederlandse gezin" ver staan we een gezin bestaande uit vader, moeder, grote zoon van 15 jaar en een dochtertje van tien jaar. Vaat is alles wat in verband staat met eten en drinken en moet worden afgewassen, leder apart voorwerp telt als één stuk Een kop en schotel telt dus voor twee stuks, net zoals een deksel met pan. Aarzelt U bij bepaalde bereke ningen tussen twee getallen, kies dan altijd het hoogste getal. U vergeet eerder iets, dan dat U te veel rekent. Algemene voorwaarden Aan deze prijsvraag mag iedereen meedoen. Per gezin mag niet meer dan één oplossing worden ingestuurd. De door Margriets huishoudkundigen samen met de vaatwasdeskundigen van Philips bepaalde goede oplossing is gedeponeerd bij notaris mr. J. J. E. Stuyt, Keizersgracht te Amster dam. Deze uitslag is bindend en er kan niet over worden gecorrespondeerd. De honderd wasauto maten gaan naar degenen, die het juiste woord vinden en het juiste getal berekenen of er het dichtst bijkomen. I het juiste woord: II het juiste aantal: ingestuurd door: naam plaats noteer mij als MARGRIET-abonnee noteer mij niet als MARGRIET-abonnee ik ben al MARGRIET-abonnee (één hokje zwart maken) pz Hoe insturen Alle inzenders dingen mee naar de prijzen - ook niet-abonnees! Knip de bon uit en stuur hem in gesloten envelop vóór 27 september '69 naar: WIN EEN AFWASAUTOMAAT, antwoordnummer 3987,' Amsterdam. (Plak geen postzegel - die betaait MARGRIET). Win trac Wijl mijt Bum fcet Grar fel dans tUA Hellin «erg 1 ('OES «n Jaren reeds zijn weten schappelijke onderzoekers bezig met het welzijn van het kind. Het resultaat van hun werk gaat te vaak schuil achtereen sluier van onbegrijpelijke woorden. Maar MARGRIET meent dat vooral U, als ouders op de hoogte moet zijn, en maakt moeilijke zaken leesbaar. Willem Alexander de Par mantige zal onze koning zijn in het jaar 2000. Maar wat is de zin van de taak die hem wacht? Hoe zal de wereld eruit zien waarin zijn troon staat? Hoe ziet de wereld in dat magische jaar 2000 eruit? Boeiende vragen krijgen 'n indringend antwoord. een miljoen lastige ouders om tezamen de regering dui delijk te maken dat er meer geld moet vrijkomen voor het onderwijs, leder kind dezelfde kans. Minder grote klassen. Meer leerkrachten. Betere informatie van de ouders. Jawel, parlement en regering zijn er vóór. Maar er gebeurt niets. Of kunnen wij - ouders - politieke par tijen en regering misschien samen duidelijk maken dat er nu iets moet gebeuren? Wij hebben de maan bereikt, de aardse grenzen overschreden. Niemand twijfelt er meer aan dat technische prestaties de grenzen van ons voorstellingsvermogen steeds verder zullen verleggen. Maar als het gaat om de verhouding tussen man en vrouw, zijn we hulpeloos. Het succes van een huwelijk valt niet te berekenen, zoals de baan van een raket. De gevolgen ervan blijken uit de echtscheidingscijfers en dat is nog maar een deel van het pro bleem. De tijd van zwijgen over deze za ken is voorbij. MARGRIET neemt samen met U de uitdaging aan te zoeken naar een huwelijksvorm, waarin beide part ners oprecht gelukkig kunnen zijn. Dit is ongetwijfeld het belangrijkste dat MAR GRIET U te bieden heeft in het komende seizoen. Een nieuwe gedachte, 'n nieuwe rubriek: MARGRIET voor man en vrouw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 28