Sloe-industrie niet verder noordelijker Nieuwe vleugel Werfkampen' Rilland: al 2 maanden leeg 8EB Scholieren in Terneuzen praten over mammoetwet Pu fol breng! 2 TACHTIG BEDDENMAAR GEEN ,KB' Burgemeester Jobse: bureaucratie' Raad Borssele een Onrendabel Bejaarde man (83) gedood bij verkeersongeluk Brochure op komst STATENWAARDERING VOOR NOTA RUIMTELIJKE ORDENING VAN GS Structuurplannen: Situatie goed' GEEN ISOLATIE VAN BORSSELE leeuwse ALMANAK Borssele GEEN SPRAKE VAN SLUITING C0KESFABRIEK TE SLUISKIL Omvangrijk Dode bij aanrijding te IJzendijke BRADERIE MIDDELBURG-ZUID VAN START P»! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1869 RILLAND-BATH Sinds half jnli staat een geheel nieuwe vleu gel van het verpleegtehuis Huize De Werfkampen' voor demente bejaarden in Rilland-Bath leeg. Een kleine twee maanden geleden kwam het nieuwe gedeelte met in het totaal 80 bedden klaar. Er is een wachtlijst van 100 bejaarden, waarvan er 80 zouden kunnen wor den opgenomen, maar er is geen aanwijzing van het rijk, dat de vleugel inderdaad voor opname van die patiënten kan worden be nut. Volgens burgemeester J. Job- se van Rilland-Bath is er een ko ninklijk besluit nodig, waarin ivordt vastgesteld, dat Huize De Werfkampen' niet zoals nu het ge val Is 53 patiënten mag opnemen, maar 133. ,Een staaltje van bu reaucratie', meent burgemeester Jobse. Het tehuis van geestelijk gestoorde be jaarden in Roland-Bath kwam in fe bruari 1967 klaar. De patiënten uit Zeeland en West-Brabant zijn onderge bracht in het oude klooster, 'waar voor heen capuncijner monniken woonden en dat daarna is overgenomen door de stichting Sint-Martinus in Den Bosch. Duidelijk werd, dat er aan een tehuis als dit een zeer grote behoefte was. In het huis wonen bejaarden, die niet in aanmerking komen voor opname in een gewoon bejaardenhuis en evenmin voor een inrichting ais bijvoorbeeld .Vrede rust'. De stichting St-Martinus besloot, ge zien de grote nood, die er op dit ter rein heerste, een nieuwe vleugel aan het klooster te bouwen en die vleugel is er gekomen. In het oudste deel van het huis wonen de bejaarden, in het nieuwe deel nog niet. De bedden zijn leeg en de vleugel staat onrendabel. De directrice, zuster AL van Mourik: .Dat het onrendabel is, dat weegt voor ons niet het zwaarste. Maar er zijn zoveel mensen, die er heel hard aan toe zijn om geholpen te worden en we nu nog niet kunnen helpen'. Burgemeester J. Jobss: ,Het is alleen maar, dat er in het vorige koninklijk bij BORSSELE De gemeenteraad van Borssele komt donderdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer bespre king van de concentratie in de vlees keuringsdiensten, subsidie paedagogisch centrum, verkoop gedurende De West- êndse week, wijziging straatnamen, ver koop grondstrookjes in de Westerschel- destraat en pensioenverordening voor de wethouders. (ADVERTENTIE) Wij gaan met VAKANTIE van 15 t/m 22 september. OPTICIEN St-Jacobsstraat 14, Vlissingen besluit een cijfertje moet worden ver anderd: 53 moet 133 worden'. De nieuwe vleugel is gebouwd in drie lagen. De zalen en Immers op de begane grond zullen worden bewoond door" zit tende patiënten en door bejaarden die het bed moeten houden. Er zijn daar 30 bedden. Op de eerste etage komen lopende patiënten te wonen. Er zijn vijfpersoonskamer3 en voor elke drie kamers is er een huiskamer voor 15 personen. Dan zijn op de tweede ver dieping 12 twee-persoonskamers. De stichting St-Martinus is rooms-ka- tholiek maar dat betekent niet, dat in het tehuis geen mensen ra andere confessie worden opgenomen. Ook het personeel is .oecumenisch', zoals zuster Van Mourik duidelijk maakt. Bij het bureau van geestelijke volksge zondheid waren donderdag geen per sonen bereikbaar voor commentaar. Op de foto: lege bedden in de splinternieu we vleugel van Huize De Werfkampen' in Rilland (Foto PZC). OP RIJKSSCHOLENGEMEENSCHAP: Leraren houden vandaag ook extra-vergadering TERNEUZEN - Leerlingen van de rijksscholengemeenschap Petrus Hondius in Terneuzen zullen van- ig, vrijdag, tijdens het 4e lesuur met de leraren discussiëren over moeilijkheden die zich voordoen bij het functioneren van de mam moetwet op havo-scholen en scho len voor vwo, een zaak die al we kenlang in de belangstelling staat. ADVERTENTIE 'n Goed idee- Lunch of diner in Zierikzee llölisserie 't PooiT.liuys (Uw gastheer, A. Duynstec) HAVENPLEIN 7 Ta fel reservering «1110 - 2584 Herdenking bij monument voor Franse piloot SLUISKIL Bij liet herdenkingsmo nument voor de Franse piloot Erwini Boudry, die op 17 september 1944 bo ven Sluiskil werd neergeschoten, wordt volgende week woensdag een herden kingsplechtigheid gehouden. Deze plechtigheid, die om half twee be gint. wordt bijgewoond door onder an deren vertegenwoordigers van liet Sluis-1 kilse gemeentebestuur, door de heer H. J. Colsen (de initiatiefnemer voor dit monument Lussen Sluiskil en Terneuzen aan de west-zijde van het kanaal), door vertegenwoordigers var de fanfares van Axel en Sluiskil, tie Franse consul in Terneuzen, de heer Thomaes en waar schijnlijk door de vader van de veron gelukte piloot, die men per auto wil ophalen. Verder worden de plechtig heden bijgewoond door alle leerlingen van de Sluiskilse lagere scholen. Burge meester J. C. Ascnoff van Terneuzen opent de plechtigheden. Hierna wordt het Franse volkslied gespeeld door kele leden van de fanfares van Axel en Sluiskil. Na het leggen van kransen wordt het Nederlandse volkslied ge speeld. De plechtigheid duurt ongeveer een half uur. Motorschip met pech Bij een verkeersongeluk op, hnilPIl hl Tl TIPT! UPs/cGflf incïale weg onder Absdale (ge- ,(ULUI UUUlL.ll HULST de provinciale meente St-Jansteen) is donderdagmid dag de 83-jarige A. Bouderïngli uit St- Jansteen om het leven gekomen. De man stak met zijn fiets aan de liand de rijbaan over. Hij werd aangereden door een personenauto bestuurd door M. \V. uit Hulst die met grote snel heid uit de richting Axel naderde. De bejaarde man was op slag dood. Hij was niet gehuwd. GS VERZEKEREN STATEN HANSWEERT Donderdagmiddag kreeg het Belgische motorschip .Herve- land' varende op de Westerschelde bij Hansweert te kampen met machine- schade, waardoor de sleepboot ,En Avant 15' en het bergingsvaartuig Tijgërhaai het vaartuig, dat met 1200 ton zand op weg was naar België, de haven van Hansweert binnengesleept, waar het zal worden gerepareerd. MIDDELBURG Het beleid van gs van Zeeland is er op gericht de uitbreiding van de zeehaven- industriegebieden in liet Sloe in noordelijke richting te beperken tot de thans aangegeven grenzen, zo verzekert het college naar aan leiding van vragen, die de commis sie voor de ruimtelijke ordening uit de staten heeft gesteld over de ontwerp-uitwerking van de zoge naamde artikel 4-lijn van het streekplan Midden-Zeeland, waar bij gs terreinen een industriële be- stemming (binnen het kader van het streekplan) kunnen geven als daaraan behoefte is. Dit beleid steunt enerzijds op de plano logische noodzaak afstand te bewaren lot de woongebieden van Middelburg en Vlissingen, anderzijds zijn ook zuiver economische factoren in het geding, na- Verzoend Een lezeres uit Souburg was zo vriendelijk om een uitvoerig ver- ela-g te zenden van het bezoek van haar vierjarige kleindochtertje aan Breskens. Het meisje logeer de bij een tante met wie ze elke middag naar het strand trok. Ze genoot vooral van het water. Tot op een middag een zware eb- stroom voor een lelijke conflict situatie zorgde. Ze mocht niet in zee en leg zo'n kleuter dan de ge varen van de eb maar eens uit. ^41 het water loopt nu weg' leg de ze uit, in een wankele poging de zaak te sussen. Het meisje verwerkte de medede ling traag, maar veronderstelde tenslotte een passende vergelij king: Trekken ze de stop err dan uit?' Haar tante vond tenslotte een be vredigende oplossing: het water stroomde nu naar Vlissingen, dan konden de kindertjes daar ook zwemmen. Geheel verzoend verliet ze het water, een genereus gebaar naar ie kindertjes aan de overkant. In een bijzondere lerarenvergadering willen de docenten van de Terneuzense rijksscholengemeenschap 's middags on derling de problemen bespreken. ,Wat weer niet wil zeggen dat wij zonder meer tegen de hele mammoetwet als zodanig zijn', zegt conrector E. G. Wil deboer. Hij dislancieert zich van een stencil dat de afgeiopen dagen is ver spreid onder de leerlingen en waarin tegen vandaag wordt opgeroepen tot een schoolstaking. Leraren en leerlingen zouden perma nent moeten discussiëren over de moei lijkheden rond de mammoetwet. ,De le raren hebben nu landelijk besloten om op 12 september een nationale staak- dag te houden. Het rijk heeft echter met vage argumenten gedreigd tegen maatregelen te treffen. De leraren (ook van onze school) aarzelen nu om deze actie en masse door te voeren. Aange zien de school in de eerste plaats voor de leerlingen is willen we nu de leraren in hun rechtvaardige strijd (voor ons) steunen en stimuleren', aldus het .vlug schrift'. ,Dit stencil is opgesteld door een oud-leerling en een leerling. Het ging bepaald niet uit van de school', stelt de heer Wildeboer, die verder ver telde al een gesprek met een van de initiatiefnemers te hebben gehad. Die jongen deed het allemaal met de beste bedoelingen overigens'. Volgens de con rector waren er" binnen de school al voor het verspreiden van de folder plan nen om te discussiëren over de mam moetwet. .Daarn wilden we echter lie ver geen ruchtbaarheid geven'. Overi gens is het wel de bedoeling, dat de leer lingen, die 's middags eerder naar huis mogen, een mededeling van de leraren mee krijgen, waarop zij de redenen van hun extra-vergadering uiteenzetten. Brieven De havo en atheneum afdeling van het Terneuzense .ZeldenrustcoJlege' zal in nauw overleg met het christelijk ly ceum voor Zeeland uit Goes brieven over de mammoetwet stnren aan de vas te commissie voor onderwijs uit de tweede kamer, de raad van leraren en de vereniging van leraren bij het chris telijk vwo en havo. ,We overwegen nog om eventueel met leerlingen en ouders in discussie te tre den of ouders een brief te sturen', aldus rector A. van Dijk, die nog opmerkt dat er tnjdens een vergadering op woens dag verschillende leraren voor een sta king voelden. ,We meenden zover echter niet te moeten gaan, vooral ten opzichte van de leerlingen', vindt hij. De ma.vo- afdeling van het Zeldenrustcollege doet niet aan de actie mee. De heer Van Dijk: .er waren wel leraren bij onze bespreking, maar de knelpunten in de toepassing van de mammoetwet concen treren zich toch in hoofdzaak op havo en atheneum'. Bij informatie bleek, dat de rijksscholengemeenschap Koningin Wilhelmina in Oostburg in dit stadium nog niet voor acties voelt. Hetzelfde geldt voor de rk scholengemeenschap Sint-Eloy daar en de rk Sint-Jansenius- scholengemeenschap in Hulst. MIDDELBURG De commissie voor de ruimtelijke ordening uit de Zeeuwse sta ten heeft met voldoening kennis geno men van de nota, waarin gs een aantal mogelijkheden voorstellen om zowel de bevolking ais de staten meer inspraak en informatie te geven bij de voorberei ding van streekplannen. Naar aanlei ding van de door de commissie gestelde vragen betogen gs, dat verschillende ge meentebesturen vooral van de gro tere gemeenten momenteel bezig zijn aan do voorbereiding van structuurplan nen volgens de nieuwe wetgeving op de ruimtelijke ordening. Zo heeft ouder an dere Veere een si ructuurplan-nieuwe- stïjl vastgesteld. G-s wijzen de staten er op. dat het col lege geen structuurplan van de gemeen ten kan afdwingen: in voorkomende ge vallen wordt er naar gestreefd de ge meenten van de noodzaak te overtuigen. .Wij hebben', aldus het college, ,niet de indruk, dat op het punit van de struc tuurplannen de situatie op het ogenblik te wensen overlaat.' Het is de bedoeling van gs een brochu re over een ontwerpstreëkplan op zeer ruime schaal te verspreiden, zo delen zij de commissie r o nice. De gedeputeerden willen de commissie! advie termijn als een fatale ziet dat de staten na het verstrijken niet meer bevoegd zouden zijn het streek plan vast te stellen ên ook hebben gs de minister verzocht om als hij de termijn fataal vindt te willen be vorderen. dat de termijn wordt verlengd, hetgeen bij wetswijziging zal moeten gebeuren. ..jelijk de kostbare voorzieningen voor sluizen, die noodzakelijk worden als liet havenbekken in noordelijke richting wordt uitgebreid. Zeeuwse slagers- vakbeurs in Goes GOES Dinsdag 16. woensdag 17 en donderdag 18 september wordt in de schouwburg .Juliana' in Goes de Zeeuw se vakbeurs voor de slagerij gehouden. s een expositie van slagerijbenodigd heden en er is een vleesshow. De beurs is geopend van 2 uur 's middags tot 10 's avonds. (ADVERTENTIE) .in de huid gezondheid en zuiverheid Burgemeester Eekhout legde krans op massagraf BRESKENS Donderdagmorgen heeft burgemeester J. A. Eekhout van Bres kens een krans gelegd namens de ge meente op het massagraf van de slacht- -"ers van het bombardement op Bres- op 11 september 1944. Deze jaar- s terugkerende sobere plechtigheid wnd 's morgens om half tien plaats. Directie: Valse geruchten' stelling van het voorontwerp) als bij de vaststelling van het definitieve ontwerp. Bij dit laatste ontwerp zullen de reac ties van gemeenten en andere instanties aan de orde komen. Na de publikatpe van het definitieve ontwerp kunnen .of ficiële' bezwaarschriften worden inge bracht. Gs verklaren zich bereid na te gaan of in de periode tussen het adv van de provinciale planologische co missie en het doen van het voorstel nog commissie-overleg kan worden ingepast. Gs streven er naar bij elke herziening we va-stslelling van een streek plan de pers zo ruim mogelijk te iufor-j dé woordvoerder kan men w meren. Een door de staten gevraagde producenten in hel Ruhrgebied en in Engeland zijn er oorzaak van dat elders persexcursie acht het; college voorshands de marktprijzen gunstig liggen en er met name veel vraag is naar staal bij de niet noodzakelijk. hoogovens en bij het dichterbij gelegen staalbedrijf van Sidmar (Zelzate). De Indien wordt Overgegaan tot de in de nota heer Commandeur wees daarbij op cle nauwe contacten die de cokesfabriek heeft omschreven werkwijze zal cle wettelijke met Sidmar. ,En als het daar regent druppelt het bij ons', aldus de Sluiskilse termijn van 6 maanden tekort blijken te personeelschef die er In dat verband verder op wees dat er op het moment meer zijn zodra er zich maar enige compli- vraag is naar cokes dan anders. Ook bij het gewestelijk arbeidsbureau te Tcr- catie van betekenis zou voordoen. Gs neuzen en bij de vertegenwoordigers van vakbonden bleek niets bekend over een hebben de minister gevraagd of hij de voorgenomen sluiting van het bedrijf of inkrimping van het personeelsbestand. SLUISKIL üe steeds hardnekkiger wordende geruchten als zou de coke slab riek te Sluiskil ol' een deel daarvan, per 1 oktober aanstaan de. worden gesloten, worden door de directie van dat bedrijf tegenge sproken. Valse geruchten, die volkomen uit de lucht zyn gegrepen', zo zei ons donderdag de lieer J. L. Commandeur, personeelschef van het Sluiskilse bedrijf. Op hel ogenblik werken er vierhonderd mensen op de cokesfabriek en volgens meer gebruiken. Moeilijkheden bij de staal- Borssele komt niet !n een geïsoleer de positie door de aanleg van het in dustrieterrein, dat dwars door da Monsterweg, de aanvoerweg naar da gemeente, komt. Dat delen gs ver der mee, Gs verzekeren, dat aan het blijvend bestaan van een goede ver- binding met Borssele ruime aandacht zal worden geschonken. Van de zijde van de staten werd ge vraagd of de mogelijkheid bestaat, da de agrarische bedrijven, die moeten ver dwijnen. een compensatie kunnen via- den door verplaatsing naar gronden 13 bijvoorbeeld het Noordsloe. Gs verzeke ren: Zover als in ons vermogen ligt zullen wij bevorderen, dat bij de onder handelingen met de gerechtvaardigi)! wensen van de belanghebbenden reke ning wordt gehouden. De uitgifte va; gronden in het Noordsloe is een zaai van de Domeinen.' Gs verzekeren de staten, dat de behoef te aan percelen industrieterrein zo om vangrijk is, dut de uitwerking van d; artikel 4-lijn noodzakelijk is. De era- ring leert volgens het college, dat voor vestigingen in een zeehavengebied regel grote le rreinoppcr vlakten woi gevraagd. Bovendien is liet noodzakelijk voor een effectief acquisitiebeleid keuzemogelijkheden te bescliikken. Het ligt niet in het voornemen van gs - mede gelet op de m het streekph* neergelegde gedachten de eouisk- koming van een achterwaartse sciicrj- vaartverblnding naar het Veerse Mei- te bevorderen. Volgens het college kaa er niet aan ontkomen worden, dat eei deel van de Quarlespolder (85 ha) aas- getast wordt, omdat in verband ms d; aanleg van een loswal in het noorfe;- telfijk deel van het Sloeliavehbekkes een voldoende diep aclutefiliiggend indu strieterrein moet komen om het volle dige rendement te verkrijgen van hei daar aanwezige diepe vaarwater. In verhand met het feit, dat nikte moet worden gereserveerd voor pi nieuwe insteeldiaven kunnen gs sW tegemoet, komen aan de wens van te- sele 0111 het industrieterrein aan d? oostkant van der kern van de gemes te meer oostwaarts te verschuiven. Do geprojecteerde industrialisatie tel noorden van de Westeindschedijfc m Driewegen, waartegen hel gemeente bestuur van deze gemeente beziram heelt, is noodzakelijk om ruimte tori- serveren voor een eerste fase van ei tweede ïnsteekliaven. Middelburg wees er op. dat door&K- schuiving van het mdustriegeWiia noordelijke richting tot gevolsr zalfc- ben. dat de afstand van de Sloe-bb- trieën tot de woonwijken van 'Mi- burg nog slechts enkele kilometersi bedragen. Dat brengt een zekere te- ontrusling teweeg In verband met Lr- der en luchtverontreiniging. Gs vere ren dit bij cle verdere uitwerking a detaillering van het industriegebied a gemeentelijke bestemmtagisptennon tv der In beschouwing te zullen nemen, IJZENDIJKE Do 62-jarige nievroiw G. de Ryckc-Baddiiig uit Schaarste!; (B.) is donderdagmiddag gedood bjjRt Sportfondsenbad in raad Vlissingen VLISSINGEN De NV Sportfondsen- bad te Vlissingen heeft weer een ver zoek Ingediend btf de gemeente Vlissin gen tot net garanderen van de tijdige be taling van rente en aflossing van een tweede geldlening, groot 1.050.000,-. Dit is het resterende gedeelte van de to taal benodigde financieringsmiddelen 2.150.000,-) voor de stichtingskosten van het zwembadcomplex aan de Pre sident Rooseveltlaan. B en w stellen de raad voor te besluiten de garantie te verlenen. B EN W CL1NGE WORDEN GEHOORD DOOR VASTE EERSTEKAMER-COMMISSIE OLINGE Burgemeester en wethou ders van Clinge worden op 20 Septem ber to Hulst gehoord door de vaste commissie van binnenlandse zaken uit de eerste kamer. Het college van 1» en \v zal dan de bestaansmogelijkheden van Olinge verdedigen. Dat zei donderdagavond burgemeester P. V. M. Vercauteren, van Clinge, naar aanleiding van vragen van het raadslid A. van aer Kelen (lijst Willaert) tij dens de raadsvergadering. B en w van Clinge hebben schrijven aan de voorzitter van de sta ten generaal gewezen op het feit dat de gemeenten Aardenburg en Sluis zelf standig zijn gebleven in de herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen terwijl Clin ge, dat aldus het schrijven, .gelet op de gunstige financiële positie (een wit te raaf vergeleken bij andere gemeen ten) en de gunstige toekomstmogelijk heden vanwege de ligging tussen het aanzienlijk groeiende naven- en indus triegebied van Antwerpen en het in dustriegebied en havengebied langs het kanaal Terneuzen - Gent en de toekom stige Ligging aan bet Baalhoek kanaal plan' meer reden bad dan Aardenburg en Sluis om zelfstandig te blijven, air zelfstandige gemeente niet blijft voort bestaan. Naar aanleiding van deze feiten spro ken b en w in cle brief uit dat nui. .vertrouwen in de rechtseenheid ;in hot Nederlands staatsbeste» ten zeerste is schokt', omdat, aldus de brief, in deze estic .met twee maten is genieten'. Men doet aan de eerste kamer als cor rigerende instantie het beroep de door de tweede kamer genomen beslissing niet .klakkeloos over te nemen'. MIDDELBURG Burgemeester mr J. Drjjbcr heeft zicli donderdagmorgen niet hei doorknippen van een lint een weg gebaand naar de braderie ,Zuid '69* een middenstandsmanifestatie in de nieuwe Middelburgse woonwijk. Drie dagen lang t en met zaterdagavond - is de grote van het winkelcentrum Welsinge een soort overdekte markt, met rijen kraam pjes voor de etalages. Een tent naast het centrum vormt een verlengstuk van de kramenrij. Er zijn vele branches ver tegenwoordigd. Er hangt een knusse sfeer. De burgemeester wees in zijn woord onder meer op de functie die het winkelcentrum heeft voor de samenle ving in Middelburg-Zuid. Zoals bekend wordt de braderie gehouden ter gelegen heid van het éénjarig bestaan van .Wel singe'. En liet zal niet bij die ene keer blijven. Want organisator Daalhuizen en die veel andere enthousiaste medewer kers zijn vastberaden om op dit inge slagen pad verder te gaan. Er was een verheugende belangstelling van de zijde van de middenstandsorganisaties in de stad. De heer E. Terwey, een van de werkers van het eerste uur, heette de ge nodigden welkom. De kinderen weten nu ooi; dat liet braderie is. Er werd gisteren al onder meer een paint-in gehouden, een geslaagd kliederfestijn. Vanavond vrijdag worden de winnaars van de schil derwedstrijd bekendgemaakt. Vanavond vindt ook de verkiezing plaats van een .miss-zuid'. Morgen zaterdag staan er opnieuw diverse activiteiten op hel pro gramma. De braderie wordt afgesloten met een dansfestijn met medewerking van de Variations uit Vlissingen. Ook de - "'-vereniging ,Zuid' haakt in op de Jeriefeestelijkheden. Dat gebeurt met een puzzclrit. (Foto PZC) Nóg langere zonnebloem KAPELLE Hel signaleren van een lange zonnebloem in Zeeuwsch-Vlaanderen is kenne lijk het begin van een nieuwe on- nebloem-actie'. De heer M. de Schipper uit KapéUe deed mel ding van een buitengewoon uit de kluiten gewassen plant: in zijn tuin staal een zonnebloem van 'i,50 meter lengte. af slaan door een tegenligger 'in deflri gegrepen. Haar man die de wagen In stuurde werd licht gewond. Mevrouwt Rycke werd bij de botsing naar buitfi geslingerd. Zij overleed een uur n» - ongeluk in het Antoniusziekenhuis U Oostburg. Bij de aanrijding kwam de Belgischeari terecht tegen een personenwagen juist voor do stopstreep stond te watt- ten. De bestuurder hiervan liep g® letsel op. De tegenligger werd bestuuri door E, W, uit Aardenburg. Ook K kwam met de schrik vrij. Volgens ooKJ- tuigen ontstond het ongeluk doordat Belgische automobilist plotseling der voor te sorteren het kruis overstak. f ADVERTENTIE) HET WEER IN EUROPA Belgrado zwaar bewolkt, Genêve onbewolkt, Grenoble onbewolkt, Helsinki geheel bewolkt, Kopenhagen mist, Lissabon regen, Luxemburg onbewolkt, Madrid onbewolkt, Malaga onbewolkt, Mallorca onbewolkt, München onbewolkt. Oslo geheel bewolkt, Parijs onbewolkt. Rome zwaar bewolkt, licht bewolkt. WARM WEER Drong weer inet zonnige perioden^ wegend matige wind tussen z_uidoo>^ zuidwest. Warm weer, maar in de dag aan <le kust van Holland en uf*- enige afkoeling bij wind van zee. ZON EN MAAN 13 september Zon op 06.1,1 onder ia Maan op 08.01 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2