Protestvergadering van kunstenaars werd een uiterst kalme samenspraak Vuilnisbelt in Hoek wordt wellicht gesloten De Paulinapolder 4 MAAR, ACTIE DUURT VOORT NA FELLE BRAND Gestolen tankauto in Goes gevonden MINISTER ZIET NOG GEEN REDEN VOOR INGRIJPEN BOERENGAT ONDER HOOGSPANNING De Pannekoeken aten pannekoeken KATHOLIEKE POLITIEBOND VIERT 5O-JARIG BESTAAN Goese marktbewoners willen van fietsen en brommers af E PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG tO SEPTEMBER 1$ MR DR MES:VERGADERINGEN ZEEUWSE CULTURELE RAAD ZIJN VOORTAAN OPENBAAR' MIDDELBURG Terwijl in Amster dam heel wat sterke armen nodig wa ren om de BBK-ers van him museumbe- zettingsplannen af te houden, bleef dins dagmiddag in Middelburg de woestijn- karabijn in het foedraal: er stond zelfs geen agent op de uitkijk tijdens de pro testvergadering van de actiegroep Zee land van de Beroepsvereniging Beel dende Kunstenaars. De vergadering verliep en wie zal er op voorbereid zijn geweest vol gens de lijnen van de samenspraak. Directe aanleiding daartoe was de aan wezigheid van zoveel .autoriteiten", diie bereid waren nmiddellijk in te gaan op wait vanachter de kunst enaarstafel werd gezegd. De actiekant van de zaal was eerder pover bezit: van de ongeveer 100 belangstellenden kwam maar een zeer beperkt percentage (officieel) in aanmerking voor de aanduiding .beel dende kunstenaars' hetgeen door de wél aanwezigen betiteld werd als een zeer jammerlijke omstandigheid. Twee borden met de tekst ,De vergade ring van de BBK-Zeeland kan in dit ge bouw niet doorgaan vanwege de te be nauwde ruimten en de te Smalle Gange' werden even na twee uur de aan vangstijd van de vergadering met vaste hand verwijderd voor het gebouw van de stichting Zeeland op de deftige Dam. Plaats van handeling was nu het ge bouw .De Schakel' waar in een voor zitterloze vergadering met een uiterst kalm verloop de eerste (Zeeuwse) scha- keltjes werden gelegd tussen kunstenaar en autoriteit en waar de standpunten niet zó verschrikkelijk ver uiteen ble ken te liggen dat een krachtdadige re volte meteen en ter plaatse kansen moest krijgen. De plaats van de voorzitter was gereserveerd voor een uiterst stroef kijkend Borstbeeld, met grijze baard erg veel lijkend oo een overigens aan zienlijk minder stroeve heer A. L. Borst, directeur van de Zeeuwse Culturele Raad, die zijn betrekkingen met de ,rest van het land' er voor deze middag graag aan had gegeven. Het schrale afgeknaagde brood- korstje voor de voorzitter duidde op de benarde situatie van de kunstenaars, die hoewel weinig in getal, duidelijk heb ben proberen te maken waar het hun lemaal om ging. Aan de andere bant van de tafel zfigen we onder anderen de echte A. L. Borst, mr dr A. J. J. 11. Mes, voorzitter van de ZCR, mevrouw E. J. van den Broec- ke-de Man, lid van het dagelijks bestuur, •L den Hoedl, secretaris ran de Zeeuwse Jeugdraad en de Zeeuwse Sportraad. Dr P. K. van Daalen. directeur van het Zeeuws Musenm, PvdA-statenlid J. Sten- vert. Marianne Geertse, vertegenwoor digster van de FJG-Zeeland en voorts géén leden van de overige statenfracties, géén leden van gs en behalve mevrouw Van den Broeclie, de heer Mes. beeld houwer Peter de Jong en dr Van Daa len, géén leden van de Zeeuwse Cultu rele Raad. Wel erg veel belangstellenden, onder wie de Amerikaanse schrijver Ron Boyce. Actiemakers George Degenhart en Geert van Pastenhout begonnen met een kor te uiteenzetting van de bedoelingen van het telegram dat vorige week aan de gs is verzonden en dat leverde meteen eén inventarisatie van de grieven op. Beleid Punt één: ,het absoluut ontbreken van een cultuurbeleid in Zeeland en het niet hebben van inspraak in culturele raad en commissies.' Degenhart: ,We willen, nee. we moeten als beeldende kunste naars in de sub-commissie voor beelden de kunsten. Dat is niet meer dan lo gisch. We stellen het ons zó voor, dat onze vertegenwoordigers dan ook ver antwoording schuldig zijn aan de ach terban van de kunstenaars die ze ver tegenwoordigen. Op dit moment ont breekt elke vorm van communicatie. We weten niets. We weten niet eens hoe zo'n commissie wordt samengesteld. Hoogst waarschijnlijk door coöptatie en voor spraak. We hebben ook geen flauw Idee van wat er in die culturele raad alle maal gebeurt en daarom weten we ei genlijk ook nog niet eens of het alle maal wel zo zinvol is om in deze om standigheden met dit soort geheime po litiek in het geeft niet welke commis sie te gaan zitten. Wie zegt daar eens wat van.' Mr dr Mes, nog altijd scherpjes gesle pen.: ,fk wordt wel uitgedaagd, als voor zitter van de ZCR.' Degenhart: .O, bent u dat. Zo weinig zijn we nou geïnfor meerd.' Mes: ,TJ bad het kunnen weten. Als ik dan even mag, zeg ik u meteen dat ik vind dat u gelijk hebt. Ik zeg dat niet om de boot af te houden of om gewoon aardig te zijn. Het is eenvoudig zo. De samenstelling van de ZCR dient zo spoe dig mogelijk te veranderen. Niet over lijf jaar maar met ingang van volgend jaar. Ik geef toe dat we wat zijn blijven doorsudderen op de beginselen van de oude culturele adviesraad. Maar ik kan u nu al zeggen dat de eerstvolgende vergadering van de culturele raad (8 oktober) waarschijnlijk openbaar zal zijn. Ook de publieke tribune mag spre ken. Kom dan en zeg wat u te zeggen hebt. Ik vind bovendien dat u zich niet tevreden moet stellen met vertegenwoor digers in de sub-commissie alléén. Er moet een beeldende kunstenaar in het dageljjks bestuur komen. Daar hebt in de praktjjk toch veel meer aan'. Mevrouw Van deu Broecke: ,U ver baast me eigenlijk wel een beetje. Dit is namelijk de eerste keer dat de kunste naars zich laten horen. Vroeger hebben we moeten bedelen om één vertegen woordiger van de kunstenaars in de cul turele raad. Dat ging dan met moeite en was het meestal nog een bestuurs- .«u niet kunstenaar van de stichting Zeeuwse beeldende kunstenaars. U laat zich voor het eerst horen. U weet niet wie we zijn, wij weten niet wie u bent. Ik zou u willen zeggen sta eens op en maak u bekend. Wij hebben in de ZCR in de staten al jaren geleden gevoch ten voor hetzelfde wat u nu vraagt. Dat was nog in de tijd dat het woord cul tureel nauwelijks genoemd mocht wor den.' Punt twee: .de afwezigheid van een dui delijk museumbeleid en het ontbreken van een permanente tentoonstellings ruimte in Zeeland, daar het Zeeuws Mu seum daaraan niet voldoet'. Van Fastenhoul: .Er is sprake van een nota tentoonstellingsbeleid. En (lie wordt dan maar vrolijk onder de tafel gehou den, ,Voor Intern beraad',. Wij wensen inzage van een inspraak 4n de opstel ling van dit soort nota's'. Mes: ,Ja zo'n nota doet, vooral als ze geheim is. veel vermoeden maar zegt in wezen eigenlijk alleen maar dat we met die arme vijfhonderd gulden per expositie niets kunnen doem Er is geen goede ruimte. We hebben een organi sator, een vaste man, voor dit soort dingen nodig. De heer Van Daalen kan tenslotte ook geen wonderen doen'. Getiuige-deskundige Van Daalen: .Pre cies. Ik stel u voor eens een nota sa men te stellen en die in de brieven bus van de ZOR te stoppen. Daarin zegt u dan wat u aan ruimte wilt hebben en waar u d'e ruimte wilt heb ben. Wij moeten hoe vreemd dat misschien ook moge klinken de Vlees hal huren van de gemeente Middelburg. Mes: .Tegen een te hoog bedrag'. Van Daalen: ,Als u daar verandering in wilt hebben of u wilt in Middel burg andere ruimte dan die beperkte van het museum en die te grote van de Vleeshal dan m-oet u eens een nota. samenstellen en die in de brievenbus van het stadhuis stoppen'. Van Daalen: ,Ik denk voor de rest van de provincie ook aan vrijkomende raad- Van Daalen: ,Ik ben hier ook de tolk van de heer Van Schagen die daelit dat hjj wel te doof zou zijn om alles te kun nen volgen. Hij heeft gezegd, kijk als dat wolkenkrabberhotel in Domburg er nu komt en dat zal wel eens gebeuren, dan moeten we de bovenste verdieping opoison voor ateliers en expositieruim te. In zo'n gebouw kan toch een goede communicatie ontstaan tussen kunste naar en publiek. Ik voel daar ook wel voor'. Mes: ,In het algemeen kun je zeggen dat alles vastzit op .te weinig gèïd'. Dat autonoom Zeeuws Cultuurfonds als voorzien in de de Cultuurnota zal daar voor de enige oplossing kunnen bie den". Subsidie Degenhart.: ,Ik vind dat we ook eens af moeten van (lat subsidiëren van ten toonstelling alleen. Ik vind dat we veel meer gebaat zijn bij overheidsaankopen, aankopen voor alle mensen (lus en niet alleen voor kapitaalkrachtigen. Middelburgkunstenaarsprotest. Vlnr (op de rug gezien) Jan Haas George Degenhart, Geert van Fas- tenhoutDick van Biemen, Her man Goètheer, Hans Heeren en Toine Mes. Vlnr (en face) mr. dr. A. -J. J. M. Mes. mevrouw Van den Broecke-de Man en Marian ne Geertse-van Egdom. (Foto PZC) Tenslotte punt drie: .het onbevredigend functioneren van de beeldende kunste- naarsregeling. Degenhart: 4>e regeling fungeert in Zeeland extra-slecht en gaat zeker niet volgens het boekje*. Van Daalen: (lid van de regionale com missie): Ik heb In de stellingen van mijn proefschrift in 1956 al beweerd dat deze regeling niet goed functioneert en blijkbaar niet goed functioneren kan' Van Fastenhout: ,De leden hier in Zee land zitten gewoon te lang en hebben geen enkele verantwoordingsplicht en afstand meer. Men doet maar wat. De actiegroep wil op zo kort mogelijke termijn een gesprek met de regionale van Daalen: .Dan kan ik u mededelen 1 commissie' dat er van mij een voorat el is uitge gaan dat een hernieuwd aankoopbeleid bepleit. Maar ook dan zitten we weer niet een beperkt budget. Ik wil een com missie, internationaal georiënteerd, die zioh met die aankopen -al bezighouden'. Schilder Hans Heeren: ,Als die com missie dan ook verantwoording schul dig is en geen persoonlijke hobbies uit gaat leven, ga ik akkoord, anders niet'. Mes: .Ook in de ZOR is opnieuw ge pleit voor een aankoopbeleid, naast de bestaande subsidieregelingen'. Waarna met'dr. Van Daalen volijverig gewerkt werd aan een principe-afspraak Die kwam pr en daarmee was het of ieder gezegd had wat gelegd moest worden. Dat leek en bleek ook de be doeling: nog lang niet moe en ook niet uiterst voldaan keerde ieder huiswaarts. Het protest lean zich voortzetten op 8 oktober, als de naar alle waar schijnlijkheid eerste openbare ver gadering van de Zeeuwse C-ulturele Raad wordt gehouden. GOES Op het terrein van de voor malige gasfabriek aan de Wesbhaven- dijk te Goes is dinsdagmorgen een tank auto teruggevonden, die in de nacht van 5 op 6 september in Amsterdam was gestolen. De wagen, eigendom van de Rotterdamse Tankauto Transport NV was geladen met Russische vetzuren. De :n was onbeschadigd. De erfpachtcanons te l]zendij\e DEN HAAG (GPD) Hel gemeente- iK-stuur van IJzendijke zal ernstig aan dacht schenken aan het rapport, dat zal worden uitgebracht door de commissie van deskundigen, die is ingesteld door! s .werkgroep erfpachten' tegen de bij palingen van de percelen door een slichting, die in opdracht van de ge meente heeft hersehat. De erfpach ters hebben inmiddels een .werkgroep erfpachten' ingesteld, die een eigen commissie van deskundigen heeft be noemd. HOEK De gemeente Hoek gaat particuliere vuilnisbelt in de kan polder sluiten, als na onderzoek zou blijken dat de eigenaar de brandveilig heidsvoorschriften niet in acht heeft ge nomen. Vorige week deed er zich op de belt een felle brand voor, waarbij vaten explodeerden en een enorme rookontwik keling ontstond. .Daarbij kwam rook van plastic vrij en die is giftig. Hoewel Lit met vooruit wil lopen op het onder zoek, dacht ik toch dat hier voorschrif ten zijn verwaarloosd', zei waarnemgnd- burgemeester J. van der Peijl dinsdag avond tijdens de raadsvergadering. Het raadslid M. de Putter (pvda) stelde de helt aan de orde in de rondvraag. Als bewoners van huizen in Boeren gat vinden dat ze op de een of andere ma nier schade hebben van die hoogspan ningsleiding of dat hun huizen daardoor minder waard worden, dan moet dat geclaimd kunnen worden bij de PZEM'. antwoordde de heer Van der Peijl op opmerkingen van de heer De Putter over de aanleg van een hooigspanndngs- leiding naar de zoetwater-fabriek boven de huizen van Boerenkat. ,Is dat niet gevaarlijk, wanneer zo'n ka.bel breekt? Cn krijgen de mensen geen storingen op radio en tv?' De voorzitter antwoord de dat er oorspronkelijk een ander tra cé voor de leiding was geopperd. ,Dat zou echter langs onze mooie kreken moeten lopen en daartegen rezen tij dens de hearings over deze zaak bezwa ren. Maar een tracé uitkiezen levert al tijd moeilijkheden op, daar valt niet aan te ontkomen. Overigens vertelden de deskundigen van de PZEM dat de leiding tussen de huizen loopt en dat er dus geen directe gevaren zijn. Storin gen doen zich niet voor' zonder drastische' verhoging erfpachtscanon in IJ^ndijke. DaaroniV6rflogmg van erfpachtscanons kan - acht minister Beernink (an binnenland-1 zeker 6wa^neer die' verhoging een dras se zaken het ondernemen van stappen ljgch karakter heeft door de daarvan zijnerzijds niet opportuun uitgaande opwaartse druk op het prijs- Mimster Beernink zegt niveau de rust op het prijzenfront in- mens zijn ambtgenoot van economische derdaad ongunstig beïnvloeden, name- zaken. m antwoord op vragen van de ,,,k a,,e |eva])|n waarin deze verho_ Een voorst(. ?png een kostenfactor van betekenis "5|-|'»ron leveren voor diverse bedrijfseconomi activiteiten, zo geeft minister Beernink De Putter en D. J Tollenaar (sgp). Zij stelden dat automobilisten, als ze aan '.eden van de tweede kamer drs W. Dusardijn en mr R. J. Nelissen (beiden kvp). U:t het ingestelde onderzoek is ge- bieken. aldus minister Beernink, dat het misnoegen van de erfpachters in hoofdzaak voortvloeit uit de naar hun mening onredelijke hoge waardebe- Afscheid mejuffrouw Quaak van zondagsschool Zondagmiddag nam mejuffrouw Ineke Quaak afscheid van de Nederlands her vormde zondagsschool .Maranatha' te Borssele waar zij vier jaar als onder wijzeres werkzaam is geweest. Zij werd met hartelijke woorden toege sproken door mejuffrouw De Smid. Haar ontslag houdt verband met haar huwelijk en haar verhuizing naar Drie wegen, waar zij ook aan net zondags schoolwerk gaat deelnemen Zuidkant de Juiianaslraat Slot van pagina 1 streekplan West-Zeeuwsch-VIaande- ren nodig zijn Bij een eventuele Indijking van de Mosselbanken de concessie daar voor is zoals bekend aangevraagd is het de bedoeling een dijk te leg gen van het haventje in de Paulina- polder naar de westelijke dijk van de Nieuw-Neuzenpolder. De huidige zeedijk tussen de Paulinahaven en de Braakman wordt daardoor gede- de zuidkant hun wagen neerzetten, ge dwongen worden de straat over te ste ken om bij huizenrij en trottoir te ko men, Verder moet het doorgaande ver keer te dicht langs de stoep rijden, aardoor gevaa.r kan ontstaan voor voet gangers. Hoewel wethouder J. D. A. Haak (wd) antwoordde, dat men par keren aan de stoepkant wilde vermijden om spelende kinderen geen kans te ge ven onopgemerkt bij de wagens te ko men, toonde het college zich toch be reid om het parkeerverbod te verleggen van noord- naar zuidkant. De raad ging akkoord met een voor stel om met 10.deel te nemen in het stichtingskapitaal van de stichting dag verblijf voor geestelijk gehandicapten in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, De heer Van der Peijl was bijzonder blij dat het dagverblijf er nu komt. Andere agendapunten die vlot werden afgewerkt: De verkoop van grond in exploitatieplan .Lovenpolder' aan archi tectenbureau Bakker uit Dordrecht, het aankopen van een stuk grond in de Lo venpolder voor het realisering van het ■r gedeelte, het verhuren van grond aan.de stichting voor club- en buurthuis werk in Terneuzen (de grond waar het clubhuis van de .Hoekse Rakkers' op staat), het verlenen van medewerking aan de vereniging voor christelijk on- erwljs aan de KNOL voor de aanschaf van hand en arb ei dm a, teri aal en het ko pen van een stuk van de kreek en een poldersloot ln de Lovenspolcler van het waterschap ,De Verenigde Braakman polders'. NTJKERK In Nijkerk aten de Pan nekoeken in het hervormd verenigings gebouw De Schakel stapels panriekoe- ken. Het gaat hier 0111 de faniilivereni- van de familie Pannekoek, die in werd opgericht en in Nijkerk een reünie hield. Vertegenwoordigers van de verschillende takken (Asperse tak, Gelderse tak, Zeeuwse tak enzovoorts) waren hierbij vertegenwoordigd. Als vanzelfsprekend moesten op deze reünie enkele pannekoeken «orden ver orberd. De voorzitter van de familievereniging, initiatiefnemer Jacob Pannekoek, open de de vergadering met een vuistslag op tafel en las de presentielijst voor. De middag werd besteed aan het be zichtigen van Nijkerk. Eerst ging men naar de regentenkamer van het burger weeshuis. In de raadzaal van het stad huis wei-den de wandschilderingen over de zeevaart bezichtigd. Tot slbt werd de hei-vormde kerk met een bezoek ver eerd. Tijdens de bezichtiging van de kerk bespeelde de organist het 18e eeuwse orgel. Na de thee werden dia's vertoond over oud-Nijkerk waaronder zich een afbeelding van het Pannekoek- huis bevond. Tot slot van de reünie werd het sluizencomplex bij de verbin ding met Flevoland bezocht. Vandaar kon men de plek zaen waar de restan ten van het kasteel Hulkenstein in het water zijn verzonken. Bij ,Het Amipt van Neijkerk', een voormalige herberg uit 1703 met het wapen van de Nij- kerkse ambtsjonkers (waartoe ook de Pannekoeken behoorden) boven de deur nam Jacob Pannekoek afscheid van de reünisten en zei te hopen elkaar over drie jaar weer te zien. Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat vrijdag [september vijftig jaar. Dit feit is voor de bond reden om leest te vieren. De af- deling telt op dit moment 43 leden en drie buitengewone leden (gepensioneer den). De bond werd ln maart 1919 op gericht. Omdat men de lustrums echter altijd op of om Sint-Mïcaelsdag viert wordt het jubileumsfeest pas in septem ber gehouden. De initiatiefnemers b(j de oprichting waren de veldwachters Van Laer uit Graauw en Langcdam en Martinet uit Hengstdijk. Tijdens de op richtingsvergadering gaven zich 18 le den op. Hiervan kwamen er twee uit West-Zeeuwsch-Vla anderen en zestien uit Oost-Zeeuwsch-VIaanderenDe bond kreeg toen de naam van deling Hulst en omstreken. Reeds in het begin van haar oprichting trad de bond in de openbaarheid. Een deputatie werd toen door de commissaris der koningin in Zeeland ontvangen in verband met wensen van de bond aan gaande de salariëring. In 1921 werd de naam van de bond gewijzigd in afdeling Zeeland'. In 1942, tijdens de tweede we reldoorlog, werd de bond op,gelieven door de bezetters. In 1945 werden in Zeeland drie afdelingen opgericht: Goes en om streken, West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Initiatiefne mers tot de oprichting van deze drie afdelingen waren toen de heren Wou ters, posteommamdant te Stoppeldijk, Martinet en Troost. De heroprichting van de afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren vond plaats op 29 november 1945. Dit 50-jarig bestaan (,het Abraham zien', zoals burgemeester P. J. Molt- hotCf van Hulst in het voorwoord van het programmablad voor de viering zei') zal op gepaste wijze worden gevierd. Van half vier tot vijf uur zal het bestuur in ,de Koning van Engeland' te Hulst een receptie hou den. Van half zes tot half zeven wordt eens in de Koning van Engeland Z feestvergadering gehouden, terwijl 'Zt Basiliek te Kuist een plechtige er ristieviering om half zeven begint pastoor H. van Leemput (gearteliika viseur van de bond) als celibram h geert. De feestliturgle wordt gehofe door de hoofd-aalmoezenier D, F huijzen. Het gemengd koor Slnt'-u, lia uit Sint-Jansteen verzorgt de Giï goriaanse gezangen. Van acht uur w kwart over tien gaan de leden met hï echtgenotes dineren terwijl ma' het dit* nog wat wordt gedanst. GOES Negen bewoners rond de flw, Markt in Goes hebben het Goese n. meentebestuur dringend verzocht mal regelen te nemen tegen de zogauw langparkeerders, die met fietsen brommers ite troitloirs rond de nurtj voor voetgangers vaak onbegaan)™ maken. In onze kramt verklaarde de inspan* van de Goese gemeentepolitie, J. Rave, enige weken geleden gea lossing te weten voor dit probleem. L mairicibbewoners geven in hum brief to»" dat het een lastig probleem is, na- zij verzoeken b en w toch ernsti» ra- een oplossing te zoeken. J .Niet alleen de omwoneneden, maar, het publiek ondervindt lasf. aldus gradeerd :ui binnendijk, maar gezien de onzekerheid rond de inpoldering van de Mosselbanken is bij het pro vinciaal bestuur niettemin een plan plus kostenraming ingediend om de-I ze dijk te verzwaren. Als de inpol dering van de Mosselbanken wel doorgaat, zal het bedrag op de reke ning voor DOW Chemical in minde ring worden gebracht. Ook de dijk van de Braakman zelf hoeft dan niet meer te worden verhoogd, wat een tweede kostenbesparing oplevert. Met grote droefheid ge ven wij kennis, dat nog plotseling van ons is heengegaan, onze lieve vader, groot- en over grootvader op de leeftyd van 84 jaar. Wemeldlnge: A. W. Wiskerke A. Wiskerke- Wemelsfelder Kapel le: P. C. Wisse-Wiskerke F. Wisse Klein- en achter kleinkinderen Kapalle, 8 sepl. 1969 Bejaardentehuis .Pomona' De teraardebestelling zal DV plaatshebben op vrijdag 12 september 1969, om 14.00 uur, van uit de aula op de al gemene begraafplaats te Kapelle Na slechts vijf dagen in ons bezit te zijn ge weest, nam God van ons weg, ons lieve JAAPJE P. Geschiere M. Geschiere- van Keulen Iko Serooskerke. 9 september 1969, Vroonstraat 14. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, na een geduldig gedragen lij den, onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRTAAN HOUTMAN sedert 25 januari 1947 weduwnaar van Cornelia Jacoba Potter, in de gezegende ouder dom van ruim 88 jaar. Zijn diep bedroefde kinderen. Vijfhuizen: W. van Koeveringe- Houtman G. van Koeveringe Vlissingen: A. J. Houtman M. Houtman- Ossenwaarde Kruinïngen J. A. Houtman T. Houtman-Klap Den Helder: M. Houtman Waarde: L. J. Kole-Houtman J. Kole Kruinïngen: L. C. Slevense- Houtman D. Stevense Klein- en achterklein kinderen Kruinïngen, 8 sept. '69 Zouteweg 29 (post Hansweert) De begrafenis zal plaatshebhen op donder dag 11 sept. '69 om 14.30 uur, op de algemene be graafplaats te Schore, vanuit het verenigings gebouw te Schore. Verzoeke geen bloemen Heden ging onverwacht van ons heen, onze ileve moeder, behuwdmoeder en oma SUZAN NA JANNA KERPESTEIN- RISSEEUW weduwe van H. L. Kerpestein, in de ouderdom van 70 jaar. Middelburg: H. A. Deuling- Schiemann J. J. Deuling Breda: M. C. Ploum- Kerpestein J. M. Ploum Bussum: J. M. Kerpestein J. Kerpestein-Happé Vlissingen: ir J. B. Kerpestein T. C. Kerpestein- van Essen Kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen, 8 sept. 1969 Pr. Fr. Hendriklaan 2 Correspondentieadres: Hooghout 42, Breda De overleden is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 12 september om 14.15 uur op de alge mene begraafplaats. Vertrek van huis om 14.00 uur. Na afloop ge legenheid tot condole ren in de aula op de be graafplaats. Geen bloemen, geen toespraken. Heden overleed te Nij megen, onze schoon zuster en tante ADRIAN A DDS'A LAMA IX weduwe van H. Verborg, ruim 68 jaar oud. Namens de familie, A. Lamain-Meeuse Wolphaartsdijk, 8 september 1969, Prins Bernhardstr. 43. Heden is zeer onver wacht van ons heenge gaan, onze lieve, zorg zame man en vader op de leeftijd van 46 jaar. E. van der Weele- Goedbloed John Leo Rudy Carla De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 12 september. Vertrek Irislaan 24 des namiddags 13 uur. Ge legenheid tot condole ren na de begrafenis in de aula van de begraaf plaats. Aan huis liever geen bezoek. Heden nam de Here tot Zich, mijn geliefde man, onze vader, behuwd- en grootvader WILLEM VAN DULLEMEN in de ouderdom van 84 jaar. Goes: J. P. van Dullemen-Feleus Rotterdam: I. J. E. van Dullemen Ph. M, van Dullemen-Allen Carolyn Willem Goes, 9 september 1969, Jacob Valckeslraat 17. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 12 september 1969. om 13.00 uur. op de algemene begraafplaats. Op maandag 8 september overleed, zacht en kalm, onze beste zwager ANTON LEENDERT DUYNIIOUWER op de leeftijd van 76 jaar. Goes: D. Zandee C. Zandee-van Noord Goes: A. Zandee-Trimpe Goes: J. Zandee J. H. Zandee-op 't Hof Goes: F. Zandce-Hannck Klundert: Joh. Zandee M. Zandce-Ottevanger Goes, 8 september 1969. In plaats van kaarten. Heden overleed in het ziekenhuis ,St-Joanna' te Goes, zacht en kalm, mijn innig geliefde echtgeno te, zuster, schoonzuster en tante, mevrouw JACOMINA VAN NIEUWENHUIJZEN echtgenote van Josephus Godschalk, in de ouderdom van 56 jaar. J. Godschalk Familie Van Nieuwenhuijzen Familie Godschalk 's-Gravenpolder, 9 september 1969 Fortrapastraat 8 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 12 sep tember 1969, om 2 uur, vanuit het verenigings gebouw. geliefde zuster, schoonzus- Heden overleed on ter, tante en nicht JOHANNA PIEPER weduwe van Willem Verspuy van Rietschoten, in de ouderdom van 80 jaar. C. van Fraassen-Pieper M. van Fraassen C. Pieper-van Koeveringe C. Pieper-Boone Neven en nichten Waarde, 9 september 1969. Rouwbezoek en correspondentieadres: F. van Fraassen-Pieper, Dorpsstraat 28, Waarde De begrafenis zal DV plaatsvinden op vrijdag 12 september om 14.15 uur op de algemene begraaf plaats te Krabbendijke. Vertrek vanuit het herv. centrum te Waarde om 14.00 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden ging van ons heen, onze lieve moeder et grootmoeder MARIA ADRIAN A JOHANNA LECLEBCQ weduwe van dr A. Snethlage, in de ouderdom van 79 jaar. Castricum: W. van den Ende-Snethlage Wassenaar: A. G. van der Sluis-Snethlage J. J. van der Sluis Diepenveen: W. Snethlage G. Snethlage-Verschoor Kaapstad: F. Meerburg-Snethlage .T. Meerburg En kleinkinderen Schoorl, 9 september 1969. Correspondentieadres: Schout by nacht Doormanlaan 9, Wassenaar. De crematie zal plaatsvinden te Westerveld, op donderdag 11 september om 13.00 uur. Heden nam God tot Zich onze innig geliefde moe der, behuwdmoeder, grootmoeder en huisgenote CLAZINA BOSMAN, geboren Vnn der Struyf, in de ouderdom van 84 jaar. Middelburg: M. A. Bosman F. D. Bosman-van Rossen 's-Gravenzande: J. Bosman H. A. Bosman-Jelgersma Middelburg: Aad en Anneke Rijswijk (Z-H): Mevr. M. J. van Buren-Tlieil Rijswijk (Z-H), 7 september '1969 Wilhelminalaau 5. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 11 september 1969 om 3 2 uur op de algemene be graafplaats aan de Sir Winston Churchill-laan te Rijswijk. Vertrek vanaf Wilhelminalaan 5 om 11.45 uur. Geen bezoek - Geen bloemen - Geen toespraken. Enige kennisgeving. Heden overleed na een kortstondige ziekte, in de ouderdom van 88 jaar, onze lieve moeder MARIA MARGEKATHA KUYLMAN, weduwe van Johannes de Groot. Laren (N-H): J. de Groot L. S. de Groot-Koster 's-Gravenhage: P. A. de Groot M. E. de Groot-Dirkse Amsterdam: K, C. E. Lenstra-de Groot H. W. Lenstra Utrecht, 7 september 1969. Huize .Henriëtte Swellengrebel'. Burg. Fockema Andreaelaan 10 Corresp.-adres: Frans van Mierisstraat 244 lis. Amsterdams- De teraardebestelling geschiedt donderdag 11 sep tember 1969 om 11.30 uur op de begraafplaats .Brandenburg' aan de le Brandenburgerweg te De Bilt. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in huize .Henriëtte Swellengrebel'. Aanvang' 10.30 uur. lift' 'i,I ttUi 'Ui N Dili 1-A.N XVI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4