Industrieterrein Goes krijgt vervolg Loslopende hond kost bromfietser boete van f 20 In Zeeland nog minstens 15.000 huiszwaluwnesten 9 JUTRECHTS NAJAARSBEUR BOERENLEENBANK PHILIPPINE VIERDE 50-JARIG BESTAAN Oprichters stonden persoonlijk garant STICHTING ,UIT BOVEN ZESTIG' MET EERSTE NAJAARSPROGRAMMA Groei Herstel in geheel Nederland üQfiDERDAQ 4 SEPTEMBER 1000 PROVINCIALE ZEEUWSE COÖlXNT (ADVERTENTIE) OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN: VAKBEURS VERLICHTING i. werkdagen van.9-18 uur maandag 1. dinsdag 2 en woensdag 3,sept. zondag 31 aug. van 10-18 uur ook van 19-22 uur voordelige trein-toegangbiljetten op de stations verkrijgbaar GEBRUIKSGOEDEREN VAKBEURZEN INTER DECOR bernhahdhaL-marukehal VERLICHTING margriethal Achter de televisietoren in Goes begint zich lang zaam de nieuwe woonwijk Goese Polder af te tekenen. De eerste woningen worden in series neergezet. Een eerste serie van 40, een tweede van 70 en een derde van 40, waarvoor on langs toestemming is gekomen. In de Goese Polder 85 hectare bouwgrond zullen in de loop van de komende jaren een 2500 woningen worden gebouwd. Men is van start gegaan met series woningwetwoningen, maar er zal ook in de premiesector hrnnen worden gebouwd. Inmiddels zitten de daken al op de huizen. (Luchtfoto Wim Riemens.) Erfpachtlasten in las van Gent omhoog 5 vAN GEN"* De gemeente Sas 72 tot heeft een aantal erfpachters j1- Km een te grond per circulaire onder ■aandarht gebracht, dat het mogelijk de gemeente de grond die men in «Nit heeft in eigendom over te ne- ja. Voor het bepalen van de koop- Is men uitgegaan va,n een gemid- van 1.28,00 per m2. Hierop wor- w vier dlfferentiatieifactoren toege- namelijk de wegbreedte, de bebou- en het gebruik. Verder een factor «voor alle percelen hetzelfde is. De ^Wên tesamen brengen de grondprijs waarop men weer een korting -nadering brengt in verband met de resterende termijn waarvoor de jju in erfpacht is afgestaan. B en w de erfpachters er op dat een ®®o6geven prijs over enkele maanden rneer haalbaar is. Zij delen de ^pachters met dezelfde circulaire mede "na afloop vam het erfpachtsrecht «tengag van dat recht t'en allen tijde tprincipe mogelijk is, maar alleen te- g een nieuw vast te stellen canon; *m Deze za.l vele malen hoger Mg- j™ «8 dé oude prijs. (B en w: .Wij zou- u gevallen icunnen noemen die nu cent per vierkante meter betalen, ;??„r straks 1.04 tot 1.30 schuldig wn zijn), b en W adviseert de aan rol 60 erfpachters hun akte te rjP'egen om voor hun de nodige con- -"3 -e kunnen trekken. Bromfiets botste tegen auto I^L^uistraat te Yerselce kwam de JSfl® F' St. met zijn bromfiets in "iet een passerende auto, jMi,,, «c Jongen een vrij ernstige ^iavontl opliep. Wegens het ontbre- n doktershulp werd door mevr. èwJ® met naar auto naar het .St,-Johanna' te Goes ver- wond werd verzorgd. sitori0 er2°elf bleek opname noorl- 2ÏÏ*in verband met een hersen- fea automobilist trof in deze schuld. Afscheid van Visbeek te Kats ^•„""..yr'jdag aanstaande wordt in stom!»"Zeelandhuis te Kats afscheid ih Vim. van en mevrouw Visbeek. s^tg^ad in de hèrvormde ge- ua"et echtpaar een receptie - om 8 uur 's avonds begint. Voorlichting over groente- en fruit Dinsdagmiddag en -avond zijn In het Ledeltheater te Oostburg voorlichtings bijeenkomsten gehouden door enkele stafleden van het produktschap voor groenten en fruit. Door middel van praatjes, dia's en films werden het be lang en de menu-mogelijkheden vam groenten en fruit duidelijk gemaakt. Voeseldeskundigen gaven de nodige toe lichting. In de pauze was er gelegen heid tot het proeven van een .groenten- shack'. Deze bijeenkomsten werden goed bezocht. Zoals bekend worden deze "oor- liohtingsdagen door geheel Zeeuwsch- Viaanderen verzorgd door de gezamen lijke vrouwenverenigingen, de groenten- en fruithandel en het produktschap. Veel veranderingen PHILIPPINE Bestuur en directie de boerenleenbank in Philippine hebben dinsdagmiddag en -avond of feestelijke wjjze het 50-jarig bestaan van "Ie bank herdacht. Dat gebeurde in restaurant Wiskerke, waar voorzitter J. S. Kind directeur P. Cornell's iets vertelden o' de ontwikkeling van de hank en waar later een receptie plaatsvond, waar velen persoonlijk gelukwensen kwamen aan bieden. Eerder op de dag waren de beide nog in leven zjjnde oprichters van de bank, de lieren L. van Vooren en C. Bombeleïjn, onderscheiden met de ere medaille van de centrale coöperatieve bank in Eindhoven. De boerenleenbank in Philippine heeft in de halve eeuw van haar be staan een geweldige ontwikkeling doorgemaakt. De oorspronkelijke op richters stonden nog met eigen bezit Zeeuwse bejaardentochten geoolgd door landelijk werk Ds H. M. Strating lid van bestuur VLISSINGEN De stichting ,Uit ho ven zestig' (U'60), die beoogt de recrea tieve verzorging voor mensen hoven (lo 60 jaar, individueel of in groepsver band, heelt het eerste najaarsprogram- ma uitgegeven. In het stichtingsbestuur heeft zitting ds II. M.. Strating. direc teur van het maatschappelijk opbouw werk van de hervormde kerk in Zee land en wika L. A. C. van Gin kei, til de stichting ten dienste van garant en liepen dus een persoonlijk risico. De bank was opgezet als een vereniging. Omdat alleen de kassier bezoldigd werd, waren de kosten bij zonder laag. Voorzitter Kind vertelde, dat de oprichting van de bank vooral een gevolg was van het feit, dat de bestaande banken niet konden of wil den voorzien in de behoefte aan kre dieten. Hoewel kredietverlening aan de land bouw nog steeds een belangrijke plaats inneemt, is de. taak van de hank veel meer omvattend geworden. .Door de groeiende krediet.behoefte van de land bouw moesten ook niet-agrariërs de weg naar onze bank worden gewezen', zo zei de heer Kind, ,mede daardoor groeiden we uit tot een bank in de ruimste zin van het woord'. Hij zei, dat de middelen van de 600 bij de centrale bank in Eind hoven aangesloten boerenleenbanken in 1945 .slechts' 000 miljoen bedroeg, In 1968 was dat bedrag gestegen tot ƒ5 miljard. Jaarvergadering schaakvereniging Vlissingen VLISSINGEN Maandagavond kwam de schaakvereniging Vlissingen' in jaar vergadering bijeen. Voorzitter J. A. Smits noemde in zijn openingswoord de resultaten van de beide teams, welke de naam Vlissingen A en B dragen, en feli citeerde deze teams met de behaalde re sultaten. De persoonlijke resultaten van Jaap Blom, jeugdkampioen, M. Wise, snelschaakkampioen en A. Mast, eerste- klassekampioen noemde hij eveneens ver heugend, en moedigde deze schakers aan om op de ingeslagen weg voort te gaan. Nadat de jaarverslagen van secretaris en penningmeester onder dankzegging waren goedgekeurd, stelde de voorzitter het punt meespelen in de sporttoto aan de orde. De vereniging was unaniem van oordeel da.t hieraan deelgenomen moet worden en tijdens deze vergadering ga ven zich vele totoïsten op. Er zal nu iemand gezocht moeten worden, die deze totoformulieren moet uitreiken en inzamelen. Het bestuur zal hierin trach ten te voorzien. Het bestuur werd bij monde van de heer J. Jansen dank gebracht voor het vele werk dat in het afgelopen seizoen heeft ge- ji. De bestuursverkiezing leverde n problemen op, alleen dat de heer P. Antheunisse wegens gezondheidsre denen zijn functie en lidmaatschap moest iggen. Spontaan stelde de vergade ring voor aan deze functionaris het ere lidmaatschap van de club aan te bieden, als dank voor de bijna 25 jaar dat hij als commissaris van de vereniging voor het materiaal zorgde. De voorzitter bracht hem dank voor al hetgene dat hij In deze 25 jaar voor de club heeft verricht en bood zijn zoon David, een boekebon aan, met het ver zoek deze aan zijn vader te overhandi gen. Namens zijn vader dankte hij het bestuur en leden voor deze spontane hul diging. De heer P. Langedijk blijft wel in het bestuur, maar zijn functie van pennig- meester wordt overgenomen door de heer j A. Vijfhuizen uit Souburg. De wintercompetitie was een succes eni de opkomst was beter dan voorgaande jaren. De heren A. de Ridder en P. Lan gedijk werden dank gebracht voor het vele werk wat zij voor deze competitie deden. Maandag aanstaande begint de nieuwe wintercompetitie. De heer J. Guérand werd clubkampioen, en mocht uit handen van de voorzitter de wisselbeker ontvangen en een boeke bon. De heer F. M- van Eekhout, kreeg eveneens een boekebon, voor de tweede Dlaats. De troostprijs - een taart - die verloot werd onaer die leden, die 75 procent van het aantal ronden gespeeld hebben, ging naar de heer A. de Ridder. Als wedstrijdleiders voor Vlissingen L H en m, zullen resp. fungeren de heren J. Guérand, C. J- de Mol en J. v. d. Maden. De heer J. Guérand bracht verslag uit van het jeugdschaken in Vlissingen. Een 20 jongens en meisjes zijn nog steeds iedere maandagavond present van 18.30 tot 19.30 uur, om zich te bekwamen in schaken. Dit oefenen zal het komend seizoen weer doorgaan, nu onder leiding van de heren J. Guérand en M. Wise. Verder deelde Guérand mede, dat hij één dezer dagen schaakles gaat ge ven aan de hoogste klassen van de Vlis- singse schoolvereniging, welk school als eerste lagere school in Vlissingen, met dit bjjvak start. Na de rondvraag gingen 16 schakers, erdeeld in 4 groepen van 4 over tot de gongwedstrjjd. De finalisten waren M. Wise, 3 uit 3: J. Guérand. 3 uit 3; A. Mast, 3 uit 3 en M. Stam, 2 uit 2. Winnaar werd M. Wise, 2. J. Guérand, 3. A, Mast en 4. M. Stam- KANTONGERECHT TERNEUZEN ,ZO'N BEEST KUNNEN WE NIET VERVOLGEN' ingeleverd bij de rijksdienst voor het wegverkeer. .De verkoop was ge sloten op de automarkt in Utrecht', vertelde M. ,De man betaalde con tant en hij zei tegen mij: laten we straks de papieren nog even in orde maken bij een kopje koffie. Maar hij kwam niet meer opdagen, met het ge- - jniet volg dat ik zijn naam en z TERNEUZEN ,Het spijt me maar het wetboek van strafrecht biedt geen mogelijkheden om een hond te vervolgen', zei een meelevende kanton-1 .Op deze overtredingen zijn we in Ze' rechter mr, C. J. M. van Hees, dins-1 land bijzonder fei', aldus de officie: dagochtend tegen de bromfietser E. F. V.oit Boschkapelle. V. stond voor het hekje van het Temeuzense kantonge recht, omdat liij op 29 juni op de Cam- pensedijk onder Vogelwaarde tegen de achterkant van een auto was aangere den. ,Het komt allemaal door een los lopende hond', legde de Boschkapelle- naar bij herhaling uit. ,Ik reed veertig meter achter de auto toen het beest de weg overstak. De wagen remde even, trok op, maar stopte opnieuw toen de hond voor de tweede keer de weg over- stak. Ik moest toen op zoveel dingen letten dat ik even niet uitkeek'. Mr. Van Hees herinnerde V. eraan dat er in de verklaring die hij na de bot ing tegenover de politie aflegde ner- ;ens sprake was van een hond. Boven- lien zou de man 25 km in plaats van 15 (zoals hij beweerde) hebben gere den. .Maar goed, als we die 15 aan houden dan betekent dat, gezien uw afstand tot de wagen, dat u ruimschoots de tijd had om te reageren. U reed 4 meter per seconde, laten we een halve schrikseconde in rekening brengen, die kost u dan precies 2 meter'. De officier van justitie mr. H. Sprey zei in zijn requisitoir, dat de brom fietser geweigerd zou hebben om zijn naam en zijn verzekering op te geven aan de bestuurder van de wagen. Hij eiste een boete van 40,-, de kanton rechter rondde het bedrag af op 20. .Maar die loslopende hond heeft het van justitie. ,Het is voorgekomen da" er een jachtopziener ondersteboven werd gereden door een wagen waarvan iets mis was met de pap.éren. De eigenaar kun je nooit meer achterhalen op d:e manier. Hij eiste 100. maar mr. Van Hees wilde zover niet gaan, vooral nie: nadat M. onderstreepte dat hij stads kort in de branche zat en er bepaald geen sprake was van opzet. Aan dr 50 voorwaardelijk zit een proeftijd vast van 2 jaar. Slechte auto De Temeuzenaar I'. W. reed 30 april op de weg over de Oostsluis in zijn woonplaats met een ondeugdelijke auto tegen een voor hem rijdende wagen. De handrem was niet in orde en Jangsbalken' hadden dermate te lijden van roestvorming, dat ze gaten ver toonden. Voor de botsing voerde IV. als verzachtende omstandigheid aan dat de dame die de auto voor hem be stuurde plotseling wus gaan rammen. Mr. Van Hees vonniste 30 voor de aanrijding, 5 voor de rem en 70 voor het chassis. De eisen waren resp, 50,-, 10,- en 90,-. A. A. ds J. uit Gouda (,een vrij slor dige weggebruiker', constateerde de of ficier, wijzend op de J's strafregister- kreeg conform de eis eea boe'.' van 60 met 3 maanden ontze? De groei van de bank in Philippine hield met dat landelijk cijfer verhoudingsge wijs gelijke tred. Tn 1956 passeerden de toevertrouwde middelen de' 1 miljoen, In 1967 was dat al 4 miljoen en binnen kort verwacht men de 5 miljoen te passeren. Directeur-kassier Cornells ver telde als saillante bijzonderheid, dat er de eerste jaren geen brandkast nodig was omdat er toch nooit geld in kas was. Wel werden in toenemende mate kredie ten verstrekt. Dit jaar begaf de bank zich ook op het terrein van de verkoop van Vakantiereizen. Er is hiervoor een samenwerking tot stand gebracht met hotelplan. Bij de viering van het jubileum werden bestuur en directie van diverse zijden gefeliciteerd. Dat gebeurde ondermeer door burgemeester A. P. van Ootegliem.' deze wijze op reis. De stichting, die; die namens het gemeentebestuur foto's gevestigd is in Veip. werkt voorde reis-aanbood van het oude en het nieuwe enkele reis- bankgebouw Felicitaties werden verder allemaal op zijn geweten', hield V. tot De J. was 5 juli. komend uit de ""f laatste moment vel. dam in Sas van Gent, tegen de ech- Een boete van 100 waarvan ƒ50 teritant van een op ac rijksweg rijder. - voorwaardelijk kreeg de autohande- de personenwagen'gebotst. Als u naa- laar D. XL uit Sluisk:; ornaat hij het; rechts was uitgeweken, zoals u beweer kentekenbewijs van een door hem. dan hadden we sporen moeten vind»- doorverkochte wagen niet tijdig had in de zachte berm. De: is niet het ge val", zei mr. Spreij tegen de automobi list C. L. uit Boschkapelle. Op de dij!-: van de kleine Hengstpolder had b. een tegenligger de sloot in gehdper door onvoldoende rechts te houden. I.. bestreed dit, maar de afwezigheid va- sporen in de uiterst rechter berm maak te duidelijk, dat hij kennelijk minde: goed rechts hield dan hij zelf aannam liet Sn de andere bern Maandoverzicht Nutsspaarbank VLISSINGEN In augustus legden 41.754 rekeninghouders van de Vlis- stagse Nutsspaarbank gezamenlijk ƒ6.718.649,98 in. waarmee het eindte- goed op ƒ69.420.460,53 kwam. Aan te rugbetalingen werd 5.899.2S2 afge schreven. Gespecificeerd per kantoor waren de bedragen als volgt: hoofdkan toor (inclusief bijkantoren Bonedrjke- straat en Paauwenburginleg 4.392.733.88, terugbet. 3.782.427,56, tegoed ƒ42.276.968,07; bijkantoor Sou burg: inleg 513.354,85, terugbetaald ƒ454.800,45, tegoed ƒ5.522.020,85; bij kantoor Goes: inleg 1.174.147,22, te rugbetaald 1.135.193,06, tegoed ƒ14.083.260,65: bijkantoor Wolphaarts- dijk: inleg 198.824.67, terugbetaald ƒ154.285,31, tegoed ƒ2.450.658,17; bij kantoor N.-Beveland: inleg 5.732,31, terugbet. 7.308.97, tegoed 383.315,38: bijkantoor Kapelle: inleg ƒ110.336,72, terugbet ƒ81.942,07, tegoed ƒ1.145.693. terugbetaald 81.942,07, tegoed ƒ1.145.693.81; bijkantoor Axel: inleg 46.701,84. terugbetaald 40.781,07, tegoed ƒ531.670,55: bijkantoor Terneu- zen: inleg 276.543,49. terugbetaald 242.543,51, tegoed 2.851.123.05. De wel stille getuigen na. Boete: "ƒ40, "con form de eis. W. A. van P. uit Terneuzen moest 7,5* betalen omdat hij met zijn brommer c; het voetpad van de Temeuzense zeedijk was gereden. .En er ligt een rijwiel pad ook', constateerde mr. Van Hees De officier had 10 gevorderd. Snelheidsovertrders waren er ook, tij dens de zitting van dinsdag. Mevrouv J. E. M de K uit Sint Jansteen wer.l beboet met ƒ50 (conform de eis), om dat ze 13 juli in de Wilhelminastraa in Sint Jansteen met een snelheid van 70 km had gereden. H. E. B. uit Roosen daal scoorde 19 juni op de Kanaalka de in Axel niet minder dan 84 km Het leverde hem 60 boete on en daa-- mee ging er ƒ25 af van de eis. D" Antwerpenaar P. wilde de ƒ75 boet die hem voor een snelheldsovertredin: in de Gentsestraat van Kapellebrug wa ren opgelegd, liefst in Belgisch eeld betaler.. En dat allemaal omdat P.' snelheidsmeter 85 km aanwees toen hij Kappelbrug passeerde. De officier eiste 90 in harde Nederlandse guldens. bureaus en de stichting recreatiecen tra. Als doe) is geformuleerd: .Mensen boven de leeftijd van 60 jaar te stimu leren en in de gelegenheid te stellen tot hel genieten van óf deelnemen aan re creatieve en-of culturele toeristische ontspanning, zowel m het binnenland als in het buitenland, welke aansluit bij hun mogelijkheden en wensen'. Even als bij de "door net provinciaal bureau van de hei vormde kerk in Zeeland ge organiseerde reizen voor oudere perso nen. gaan met de U'60-reizen bejaar- tel «nM ,ler berken. I De stichting is vorig jaar opgericht. Op Het ligt in de bedoeling va.n de stich- provlnciaal"'niveau in Zeeland werden|t;ng contact t.e zoeken met hotel-, pen al vier jaar geleden initiatieven geno- «ion en andere logiesverstrekkende ha men door speciale aan bejaarden aange paste reizen. De laatste van dit seizoen met 31 deelnemers naar Zwitserland is momenteel aan de gang. Zoals men weet kwam in Zeeland het initiatief van het hei vorm d maatschappelijk werk voor reizen naar België, Duitsland en Zwitserland met begeleiding van een verpleegster en beja/wJenhelpsters. Me de naar aanleiding van dit Zeeuwse werk is de stichting U'60 in het leven drijven die ouderen willen ontvangen eventueel reducties 'villen geven in voor- en naseizoen. Op het reisprogramma van U'60 staan voor dit najaar tochten naar onder an dere Spanje (Torremollnos), de Luxem burgse Ardennen, Sauerlana (Did), Ti- rol. "Parijs, maar ook een kerstweek aan de Veluwezoom en een vakantie in Ap pelscha. E-r zijn zowel vlieg- als auto- busreizen. uitgesproken door pastoor R. Buijsse en door drs J. C. Oosterwaal, afdelings directeur van de centrale coöperatieve bank Eindhoven. Namens de winkeliers vereniging in Philippine voerde do heer O. van den Hemel het woord. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan biedt de boerenleenbank in Philippine de schooljeugd vandaag, woensdag, poppen kastvoorstellingen aan Vanavond is er in het dorpshuis .De Meerpaal' een ca baretprogramma. Het personeel van de bank bood het bestuur dinsdag een schil derij aan als wandversiering voor de spreekkamer in het bankgebouw. ADVERTENTIE) Bronchiletten Hoestdrank in tabletvorm. f 1~ Uit een driejarig onderzoek naar het voorkomen van de huiszwaluw in Nederland, geor ganiseerd door het contactor gaan voor vogclstudie van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging (KNNV), is gebleken dat deze populaire vogelsoort de laatste jaren weer als broedvogel toe neemt of beter gezegd: zich weer aan het herstellen is van de afname die volgens de na tuurkenner dr Jac. P. Thijsse in zijn boek ,Het Vogeljaar' reeds vóór 1940 gaande was. Het her stel is vooral in Zeeland opval lend; waarbij de zuivere zee lucht (veel insecten) en de ste vige kleigrond een grote rol spelen. In W. en O. Zeeuwsch-Vlaanderen is de soort bijzondei" talrijk. De heer M. v. Doeselaar uit Axel telde enkele grote kolonies (1500 nesten) en de Keer H. Enkelaar uit Oostburg on derzocht geheel West Zeeuwsch- Vlaanderen waarbij niet minder dan Zeer grote kolonies De huiszwaluw (staalblauwe vleu gels, witte stuit) bouwt zijn nest van klei onder overstekende dakranden, goten en dergelijke. Altijd aan de buitenkant. Zowel solitair, als gezel lig op een kluwe bij elkaar die kun nen uit groeien tot zéér grote zoge naamde Jiolonies'. d:e in Zeeland tot de grootsten van Nederland behoren! Hieronder een greep uit het cijfer materiaal met vermelding van het aantal nesten nu en in 1967 toen met het onderzoek we Adres.en woonplaats: 1969 1967 Kehkkring 2, Nieuwerkerk 22 Molenweg 4, Heinkenszand 84 35 Frederikap, Rilland-Bath 115 104 Hoofdweg 66, P.i!land-Ba.th 130 ±110 Oostzeedijk 6, Colijnsplaat 110 80 Zuidlangeweg IA. Kats ±80 23 Lageweg 10. A.-J. polder 121 73 Sluisvacht, Veere 33 ±15 Hulsterseweg 59. Axel 60 40 Woestijnstraat 1. CÜnge 105 65 Kruisstraat 3. Nw.-Namen 185 226 I 6 Turkelje, IJzendiike 100 28 Rijksweg 14A. Greece 105 53 Torenweg, Groede 115 57 't Heultje'. Schoondijke 171 141 Heille H 82, Sluis ISO 164 ,De Kraaghoeve', Zaamslag 235 170 Op één na zijn alle grote kolonies toegenomen. De vogels van Kruis straat 3 Nieuw-Vamen zijn vermoe delijk door verfwerkzaamhedr-n nan het hof verhuisd naar Woestijnstraat Clinge. die met een evcjigroot aan tal toenam. .De Kraaghoeve' Zaam slag is de allergrootste onder de reuzen en zelfs op gemaal ,Wort- man' te Lelystad na, de grootste .hniszwaluwvesting* ran Nederland! Dat er. vooral als er jongen zijn de huiszwaluw broedt tweemaal per jaar wel wat mest naar beneden valt laat zich raden... Een plank onder de nesten bevestigd vangt echter alles op, zodat het moedwillig afstoten van nesten, wat nogal eens in de bebouwing gebeurd, onnodig is. Zwaluwen zijn uiterst nuttige vogels, zij vangen miljoen en muggen. Hoewel er veel werk is verzet kon tot op heden toch nog niet meer dan plus minus 40 procent van onze provincie worden onderzocht, en al leen dit gedeelte bracht al ca 8.000 nesten aan het licht zodat een schat ting van ca 15.000 nesten beslis", niet te hoog schijnt. De enige streek d:e goed onderzocht is, is West Zeeuwsch-Vlaanderen gevolgd door Oost Zeeuwsch-Vlaanderen (Clinge. Nieuw-Namen, Axel, Zaamslag, éér, adres te Terneuzen en één adres ir. de gemeente St-Jansteen leverden ruim 1500 nesten op! Van de overige gemeenten is niets békend). Van Zuid-Beveland zijn twee adressen be kend uit Rilland-Bath, twee uit Hein kenszand en één udr Ellewoutsdijk, uit Noord-BeveLand alleen één opga ve uit Kats en Colijnsplaat zie boven uit Walcheren alleen Sluie- waehtershuisje Vccrc. gemeente Mid delburg en Vlissingen, van Schou wen alleen 23 nesten uit Nieuwer kerk en een vage mededeling dat er ergens op 't eiland de grootste kolo nie die 40 nesten telt is, van Tholer. niets en uit St-Phi-ipsland één boer derij. Als u dit in gedachte even in- tekend op ae plattegrond van Zee- Land, dan blijkt duidelijk dat er nog maar wehng onderzocht is. Aanvul lende gegevens zijn van harte wel kom. Het gaat beslist niet om grote concentraties. Ook één alleen ge bouwd nest telt mee en dat ook Hier vele kleintjes één grote maken bleek uit tellingen in de bebouwde kom van Axel. waar men met kleine beet jes tegelijk tot 406 nesten kwam, de grote kolonie's die nog eens een naar honderd nesten opleverden niet mee- ge-rekend. De heer H. Enkelaar, Helsïnldstraat 2 te Oostburg wil gaarne voor ge heel Zeeland als centrale .brievenbus' fungeren. Een lange brief Is niet nodig. Een simpel briefkaartje met uw gegevens is voldoende. Dat er naast duizendeu huiszwaluwen ook vrij veel gierzwaluwen en boeren zwaluwen waren bewijst, dat althans voor deze vogelsoorten, Zeeland toch (nog) ,het land is waar het leven goed is

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9