Nu méér aandacht voor Zeeuwsch-Vlaanderen in jaarprogramma ZVU Leidenaren verdienen geld in Kapelle voor sociëteit NA INGEBRUIKNAME ZUIDL ANDTHEATER TERNEUZEN JUBILEUM PROGRAMMA Presidente afd. Vlissingen UW overleden EXAMENS VEEL INTERESSE REGIONALE BIJEENKOMSTEN VREDESWEEK Muziekweek Breskens ZVU-V00RZITTER H.M.STRATING: VISIE EN VERBEELDING NODIG' Show Modehuis Meijer te Middelburg GEDEKTE TINTEN, GERAFFINEERD LIJNENSPEL VOOR WINTER '6 Mosselexport naar Frankrijk begonnen JONGEN (12) NA ONGELUK OVERLEDEN Ladderbreuk in Goes GLAZENWASSER STORT ACHTTIEN METER OMLAAG EIGENAAR VAN SEXWINKEL TERNEUZEN GAAT VRIJUIT PROVINCfAlE ZEEUWSS COURANT WOENSDAG 3 SEPTEMBER:» Z0MIWS MIDDELBURG Hot programma 1969-1970 van de Zeeuwse Volks Uni versiteit heet .jubileumprogramma'. Dat betekent overigens niet. dat liet programma weelt van de jubileum- voorstellingen speciale voorstellin gen de ZVU gaat het 25e seizoen in zullen nog nader worden aan gekondigd. Gedacht wordt aan extra middagprogramma's voor bijvoor beeld bejaardencentra. Het enige op vallende verschil met de programme ring uit vorige jaren is de grote in vloed die het in gebruik nemen van het nieuwe .Zuidiandtheater" in Ter- neuzen op dit jaarprogram heeft ge had. Terneuzen heeft ditmaal 21 avondvoorstellingen tegenover 10 vo rig jaar. Voor de andere plaatsen in Zeeland, is het programma naar het aantal en de aard van de voorstel lingen praktisch ongewijzigd geble ven, waarbij als bijzonderheid mag gelden dat Zeeland na een jaar af wezigheid wee. ballet mag zien; het Nederlands Dans Theater komt in Middelburg en Terneuzen, het Scapi- nob3llet in Oostburg. Het ZVU-seizoen wordt dit jaar ge opend met een concert door het Rot terdams Philharmonisch Orkest in de Maria Magdalenakerk te Goes op dinsdag 23 september (half acht). Het Radio Philharmonisch Orkest zal zal onder leiding staa.n van Edo de Waart en in hét Vierde Pianocon cert van Beethoven solistische me dewerking krijgen van Stanley Hoog land. Op dezelfde avond gaat in Oostburg .Driemaal Andermaal' het nieuwe cabaretprogramma van Pons Jansen. De rest van het programma heeft we zeiden het al eerder het gewone Muziek The National Youth Theatre brengt zaterdag 27 september een bijzonde re voorstelling van ,A Midsummer- nights dream'. Deze voorstelling, be doeld voor de boogste klassen van de middelbare scholen, is nu reeds uitverkocht (Middelburg). Ook in Middelburg, tweemaal het Nieuw Rotterdams Toneel, op maan dag 20 oktober met .De eenzame weg" van Schnitzler en op maandag 19 januari. Éénmaal de Haagse Come- die (maandag 17 november), één maal .Theater' (met ,Oom Wanja' van Tsjechow) op maandag 16 fe bruari, eenmaal ae Nederlandse Co- medie (maandag 6 april) en twee maal Centrum (25 maart en 22 mei). De Koninklijke Nederlandse Schouw burg komt maandag 1 december met .Driekoningenavond' in Terneuzen en éénmaal solotoneel door Rob Gè^ raerds (donderdag 13 november in Tholen) en twee lezingen door Be rend Boudewijn in Goes en Oostburg (onder voorbehoud). gen en vrijdag 30 30 januari in Goes, nioedelijk t .Driemaal Ander- jachthaven STOFFELIJK OVERSCHOT VANPH. TENEOOSTER UIT WATER OPGEHAALD VEERE De rijkspolitie te water uit Wenieldinge heeft dinsdagmiddag het stoffelijk overschot van de beeldhouwer Ph. ten Klooster uit Veere uit het Veer- se Meer opgehaald. Hij is vorige week zondag verdronken. De bemanning van de RE" 64 zag het stoffelijk overschot drijven ongeveer een kilometer van de m... - -"ter ver_ de Fons Jansen met maal' dinsdag 23 september in Oost-1 stoffelijk overschot is overgebracht naar 'ourg. 24 september in Middelburg en het lijkenhuisje op de begraafplaats van 25 september ;n Zierikzee. dinsdag! Veere. 7 oktober in Terneuzen, donderdag 9 oktober in Vlissingen. VTjïSSENQEN In dt nacht vam maan- huis te Vlissingen overleden. Mevrouw Minneboo was maandag net 59 jaar geworden. Zij was vele jaren lid van Se unie van vrouwelijke vrijwilligers en van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. Sinds 7 apri 11967 was zij presidente van de afdeling Vilssn- gen van de UW. Na een rouwdienst in de Parochiekerk van O.L. Vrouw te Vlissingen zater dag 5 september om half elf wordt de overledene om half twaalf op het r-k- kerkhof ter aarde besteld. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam s'aagde voor het doctoraal examen psy chologie mevrouw H. G. I. Oorneiisse- Koksma te Marken. Films Cabaret Veel cabaret ditmaal. ,Das Kom- raödchen'. dinsdag 7 oktober in Mid delburg. ,Les frères Jacques' raj dag 7 november in Middelburg, Ramses Shaffy en Liesbeth List woensdag 7 januari in Terneuzen. Voorts Lia Dorana donderdag 12 maart in Tho len en Seth Gaaikema vrjjdag 21 november te Zierikzee. Rients Gratama komt dinsdag 30 september in ,De Halle' te Axel met .Vingertjes in de pap', in Kortgene op 14 november en in het Holland huis te Scherpenlsse op vrijdag 24 oktober. Sieto Hoving brengt .Tin gel Tangel' maandag 16 februari in Teraeuzen en dinsdag 14 april in AxeL Paul van Vliet en PePijn: dins- dit jaar af in het City Theater te Middelburg: woenèdag 8 oktober .Dutchman' van Harvey; woensdag 5 november .Rebellion' van Kobay- aski; woensdag 19 november .Perso na" van Bergman: woensdag 11 fe bruari .Bullitt' van Yates; woensdag! 4 maart ,Mon amour mon amour' van Lelouch; woensdag 8 april .The inci dent' van Peerce: woensdag 13 mei; .The Goldrush' van Chaplin en woens dag 3 juni ,The Boston Strangler' van Fleischer. Tot slot nog enkele .bijzondere' eve nementen: vrijdag 14 november een concert door het Belgisch klarinet kwartet in de N h kerk van Water landberkje; vrijdag 17 oktober het Tsjechisch folkloristisch ensemble ,Broln' in Terneuzen: maandag 301"iJVi" maart de operette ,Im weissen Rössl' I door Die Haghespeli Kerken als waarheidscentra Ter voorbereiding en informatie GOES-TERNEUZEN De in ,De Ves te' te Goes gehouden eerste regionale bijeenkomst (.vredesmarkt') te voorbe- •iiling van de interkerkelijke vredes- eek is een succes geworden. Deze k - i avond was de eerste in een reeks van 1 vier, waar men informatie ban krijgen i op het plaatselijke vlak, in school, Vera Beths (viool) en Stanley Hoog land (piano) concerteren donderdag 18 december in ,De Halle' te AxeL waar voorts op dinsdag 24 fe bruari eem concert wordt gegeven door het Nederlands Kamerorkest teert het Amsterdams Philharmo nisch Orkest (Kunstmaandorkest) on der leiding van Anton Kersjes met Bella Davidovitch als planosoliste. Hetzelfde orkest komt vrijdag 31 ok tober naar Middelburg met de cellist Mïkos Perenyi. Zaterdag 27 decem ber is er in de hal van het stadhuis het Kerstconcert door Frans Brüg- gen. blokfluit en Gustav Leonhardt Klavecimbel. De Zagreber Solisten en dat is wel een bijzonder programmapunt komen vrijdag 6 februari in de Con certzaal niet werken van Boyce, Vi valdi. Rameau, Fortner, Papandopulo en Mozart. Vrijdag 17 apri! is er een concert van het Radio blazersensemble en het Rotterdams Philharmonisch Or kest besluit het Middelburgs seïzoeD op vrijdag 29 mei. Oostburg krijgt vrijdag 21 december een concert (Ledeltheater) door het Limburgs Symphonie Orkest onder leiding van André Rieu met Jacques Ubaghs als klannetsolist. In Terneuzen concerteert donderdag 12 februari ,Musica da Camera' onder leiding van Ton Koopman en donder dag 19 maart is het de beurt van het Amsterdams Philharmonisch Orkest. In Tholen speelt het trio Jo Juda donderdag 22 januari in de hal van het stadhuis. Het Residentie Orkest onder leiding van Van Otterloo zal donderdag 19 maart in de Sint-Ja^ cobsherk concerteren: pïanosolïst George van Renesse (Mo zart). Het Amsterdams Philharmo nisch Orkest speelt vrijdag 3 okto ber in de Concertzaal te Zierikzee met als pianosolist Cahrles Tinslev (Beethoven) en voorts woensdag 21 januari het trio Jo Juda. De programma's voor zover vast gesteld vermelden werken van: Beethoven. Elgar, Berlioz. Dvorak. Ravel Mozart. Haydn, Sjostakoritch. Rossini, Von Weber, Wouter Paap Teiemapn, Pureell, Rimsky Korsa koff, Van Otterloo, Moessorgsky. Thomas. Sebelius en Glinka, weinig moderns dus. Toneel De grote brok van de voorstellingen wordt als vanouds opgeslokt door het toneel. De meeste voorstellingen zijn echter nog niet van een uitvoering voorzien, dit natuurlijk met het oog op de actualiteit van de premières. Ket ,eigen' gezelschap .Zuidelijk to neel Globe' neemt 12 van de 42 to- neelevenementen voor zijn rekening. (Axel, 24 maart; Gores 24 oktober, 8 december en 12 maart: Middelburg, 7 februari, 25 april; Oostburg, 13 fe bruari; Terneuzen, 23 oktober, 5 ja nuari; Vlissingen 11 november en 23 februari; Zierikzee 13 maart). Het gezelschap Johan Kaart brengt ,Po- tach en Perlemoer in textiel op 5 november in Axel, op 6 november in Terneuzen en op 7 november in Oost burg. Toneelgroep Studio brengt, drie pro- dukties uit de serie Hedendaags To neel in Middelburg (10 januari,. 14 maart en 2 mei). De vierde voorstel ling uit die reeks gaat op I mei in Terneuzen. Dat zal dan .Bestialité érotique' en ,Une tortue nommée Dos- toievskï' van Arrabal zijn. Bijzonder merkwaardig is het volgende: de serie van vier, die vroeger in Middelburg werd gespeeld is teruggebracht tot drie. Dit, naar we vernemen van de beer W. H. 1'. Meerkamp van Emb- <len, directeur van de SG'Z, op drin gend advies van de gemeente Mid delburg, die. de schouwburg subsidi eert- en er op heeft aangedrongen de vierde voorstelling te vervangen door wat traditioneler (oneel.' Als zo danig moei de (aanvullende) voor stelling van .Globe' op 7 februari worden gezien. De Nieuwe Komedie geeft één voor stelling, dinsdag 20 januari in Axel, een literaire show uit het, werk van Paul va-n Ostayen, De zogenaamde .vrije produktie ,Er zit een haar in mijn soep' komt vrijdag 3 oktober in Goe3 en vrijdag 14 november in Terneuzen. De toneelgroep .Proloog' komt dan maar met ëón avondvoor stelling verzorgen, donderdag 15 ja nuari in Goes met .Jeugdproces' van Manuel van Loggem. Het Maastricht se Groot. Limburgs Toneel komt drie maal: 9 april in Goes. 11 april in; Terneuzen (met .Gevallen als een; bom' van Heiier) en daartussen 10 april ;n Zierikzee. Ook driemaal I Zwart Theater, iets verder weg, uit Pra.ag: Axel, 21 november; Goes 8| november; Middelburg 22 november. I Ook Breskens krijgt dit jaar zijn deel van het algemeen pro gramma van de ZVU. De werkgroep West-Zeeuwsch- ITaanderen zal in samen werking met de Zeeuwse mu ziekschool in de periode van 12 tot en met 18 oktober een mu ziekweek houden in de ont spanningszaal van het verzor gingscentrum .Goedertijt' te Breskens. Gedurende 6 avonden of mid dagen zal worden geconcer teerd door een ensemble, be staande uit Erika Marx-Szige- ti; viool, Finv van der Smis- sen-Coesmans, klavecimbel en Abbie de Quant, dwarsfluit. De bedoeling is dat drie con certen worden gegeven voor verenigingen of groepen die hiervoor door het ZVU-bestuur benaderd zullen worden, daar naast 1 concert voor leerlin gen van de muziekschool. 1 concert speciaal voor ouders met kinderen en 1 vrij con cert. In het algemeen zal ge makkelijk in het gehoor lig gende muziek worden gespeeld, terwijl vooraf door een deskun dige een korte toelichting za.l worden gegeven. Tijdens de koffiepauze kunnen vragen worden gesteld aan de musici. Omdat het zaaltje ten hoogste tachtig bezoekers kan bevatten, zulien de concerten een intiem karakter dragen. De prijs wordt uiterst laag 2,- per concert gehouden. april een soul- en pop-imisic-show met ,de beste groepen' (beide in Ter neuzen). MIDDELBURG Vijfentwintig jaar ZVU geven de voorzitter, ds H. M. S tra ting, aanleiding het jaarprogramma van een speciaal ,Ten geleide' te voorzien. De heer Strating zegt daarin onder meer: .Zij heeft haar taak 25 jaren verricht. 25 jaren, die misschien in de geschie denis van de mensen tot de meest beslissende behoren en die voor ons gevoel meer veranderingen teweeg brachten dan ooit tevoren. Ook in de provincie is er op het terrein van de samenleving ontzaglijk veel gebeurd, er illu stratie citeer ik het begin van het eerste prospectus, dat de Zeeuwse Volks universiteit in februari 1945 uitgaf: ,L. S. Door het in het leven roepen der Zeeuwsche Volksuniversiteit, waarvan dezer dagen de Stichtingsakte is verleden, meenden ondergeteekenden in een door vele hunner pvovinciegenooten gevoelde dringende behoefte te hebben voor zien. Immers, vooral in den loop der laatste jaren zijn tal van geestesstroo- rrungen, welke elder's zeer intensief konden worden beleefd, vrijwel ongemerkt aan ons, in onze afgelegen hoek, voorbijgegaan. Vooral de maatschappelijk minder bedeelden kwamen daarbij aanzienlijk tekort: immers vooral zij mis ten veelal iedere gelegenheid om elders hun kennis en inzichten te gaan ver rijken. De oprichters der ZVU hebben dan ook in de eerste plaats aan hen ge dacht, toen zij hun plannen om in Middelburg een centrum op te richten, van waaruit de moderne geestesstroomingen ook voor de bevolking van Zeeland direct bereikbaar zouden worden gemaakt, concreter vorm gaven.' U ziet, met welke idealen men is begonnen. Bij hat lezen van bovenstaand citaat konden wij een glimlach niet onderdrukken, omdat wij tegelijk nog in de oren hebben het beruchte scheldwoord, dat on3 werd toegeroepen, toen wij op 17 maart van dit jaar de bekende voorstelling van de .Spaanse Braban der' bezochten. Het toont tegelijk aan, welke stormen het scheepje beeft moeten trotseren, terwijl bovendien de onzekerheid omtrent de toekomst, die eveneens behoort tot de vaste bagage van een moderne particuliere organisatie, ons duidelijk maakt, dat het allemaal ,niet zo eenvoudig* is. Maar met hoeveel inzet is er gewerkt. De namen van hen. die de organisatie sterk hebben gemaakt staan voor ons. zij, die reeds niet meer tot de levenden behoren: een Bayens. een De Jonge. En daarnaast de anderen van het eerste uur: mevrouw De Vink, mevrouw Van der Hoog, mr. Adriaanse en prof. Bou- Onz© provincie is niet meer ,een afgelegen hoek' maar J,i,gt in liet hart van West-Europa en wij hebben oen provinciaal bestuur, dat zicli dat bewust Is. Dat betekent, dat ook de functie en de doelstelling va.n een Zeeuwse Volks- universïeteit geen statische zaak is,, maar moet worden bepaald door visie en verbeeldingskracht. Bovendien; zij is niet meer alleen op haar terrein. Het begrip .samenwerking' Is een van haar slagzinnen geworden, maar de oorspronkelijke bedoeling: .dienst aan de Zeeuwse samenleving* is nog voluit aanwezig. Het is vanuit deze opdracht, dat dit jaarprogramma moet worden gezien. Het huidige bestuur is zich bewust, dat er op deze wijze veel van de ZVU ge vraagd wordt, doch spreekt zijn bereidheid uit op dit terrein de Zeeuwse sa menleving op een eerlijke wijze te dienen.' WE.MELDINGK .Het is vreselijk gezellig, we hebben erg veel pret mei elkaar', vertelt de 20-jarige Leide- naar P. Rijntjes. Met vijf andere kna pen, allen lid van het al jaren be staande .Leidsch Studenten Corps', houdt hij op camping Linda' in We nieldinge toezicht op een tachtigtal jongelieden, die in een eonservenfa- briek in Kapelle werken. Die jongens werken daar niet voor hun lol, ze doen het omdat ze ook lid willen worden van het Leidsch Stu denten Corps. Omdat daar nu een maal wat tegenover moet staan, zijn ze verplicht eerst een weekje geld te verdienen. Dat geld wordt gebruikt voor verbeteringen aan de sociëteit van het corps, Minerva. .Ze verdienen dus eigenlijk voor zichzelf', verduide- lijks voorman Rijntjes onder het ge not van een biertje. Rijntjes en zijn vijf vrienden werken zelf niet in <ie fabriek. Zjj bemoeien zieh met de huishoudelijke gang van gesteld. De leiding heeft ook beslist, waar ze gingen werken, want overal ln Nederland wordt nu geld verdiend door Minerva. De week in Wenieldin ge wordt doorgebracht in tenten. Er is een grote tent, waarin de werkers slapen en er zijn twee kleinere voor leiding en bagage. Eén werkende aan komende student heeft zijn eigen tentje meegebracht. Dit bewijs v?n individualisme past niet in het denk patroon van de ervaren corpsleden. .Vandaag of morgen is die tent weg', grapt de leider. Het verblijf in Wenieldinge is ook bedoeld als kennismakingsweek. .Jammer genoeg is er weinig tijd om te praten. Als er soms iemand wak- .1 de beurt. San heten de Iingen in Leiden groenen. Volgens oud en in de meeste plaatsen over leefd gebruik worden ze dan kaal e schoren. De groenen weten zo duid. lijk hun plaats. Hoewel Rijntjes be seft, dat het traditioneel ontgroenen vooral buiten het Leidsch Studenten Corps als een omstreden ritueel wordt beschouwd, geeft hij toe het werk niet zonder enthousiasme te zullen doen. Iri Wemeldinge zullen volgende week overigens weer studenten kamperen, ditmaal een ploeg uit Rotterdam, ook al een plaats, waar men van afschaf fing van de groentijd niet wil weten. Met een gepast jolige uitdrukking op het gelaat, waren de heren stu denten bereid te poseren voor een foto, voor de gelegenheid ouderejaars en groenen zo maar door el knar. (foto PZC) Vanavond, woensdag, komt de vrede3- niankt naar jeugdigebouw P.ro R- de De Jongestraat in Temeuze derdagavond is het materiaal in het r-k parochiecentrum aan de Mosselstraat m Zierikzee en vrijdagavond is de beurt aan Middelburg, in" net vrijzinnig her vormde centrum De Schakel aan de Bachtensteene. De regionale bijeenkoms ten wonden georganiseerd door de pro vinciale werkgroep vredesweek van de Zeeuwse contactgroep jeugd en oecume ne. Leden van. deze werkgroep zijn of elke avond aanwezig. In Goes verwet komde werkgroepvoorzitter D. E Hiensch de omstreeks vijftig belangstel lenden, afkomstig van uiit vooral onder wijskringen, scholieren, leden van het humanistisch verbond en van enkele kerken. De heer Hiensch wees erop dat de vredesweek een zaak is, die langzaan begint door te wei-ken, de belangstelling was aanvankelijk gering, maar die stijgt voortdurend. De kerken houden zich ge organiseerd sinds enkele jaren bezig met de vrede, en de ermee verwante zaken. De vredeskrant 1969 formuleert hun taak daarbij aldus: ,Het is de taak van de kerken om als .waarheidscentra' te gaan fungeren. Opdat het keiharde ge weld van het keiharde egoïsme niet meer met de .mantel der eigenliefde' be dekt wordt. Vóór alles is deze ophelde ring vereist. Om dan tot vernieuwing van onze organisaties, onze handelsover eenkomsten, onze taakverdeling in de wereld te komen.' Op de regionale bijeenkomsten kan men materiaal bekijken, dat is beschikbaar gesteld door diverse ambassades, door net interkerkelijk vredesberaad, de Sja- loomgroep, de katholieke werkende jon geren, Nederlandse organisatie voor in ternationale bijstand, Novuib, Unicef (het kinderfonds van de Verenigde Na ties). Er wordt gedraaid de film .Homo homini' over menselijke verhoudingen, een film, die in opdracht van de Wereld raad van kerken werd vervaardigd, en er wordt een filmstrook gedraaid over het vredesweekthema. Er is bovendien een uitgebreide boekentafel. Activiteiten In verschillende plaatsen is men al be zig met de organisatie van activiteiten voor de komende vredesweek (21 tot 28 september). Zoals reeds bekend 'ls in Goes op zaterdag 27 september een pro vinciale manifestatie, waair onder ande re zullen optreden het studentencabaret .Neerlands hoop in bange dagen' van Freek de Jonge, oud-leenling van het christelijk lyceum, de zanger Dimitri van Toorn en waar een forum zal dis cussiëren over de verhouding rijke- ar me landen. Zeeuwse beeldende kunste naars houden er een kunstmarkt. In Vlissingen bestaan plannen op de za terdagen 20 en 27 september met. een vredeskraam op de markt te komen staan, de boekenhandelaren zullen die dagen hun etalages aanpassen aan het vredesweekthema. Op zondag 21 septem ber is er om zeven uur een interkerke lijke jeugdbijeenkomst van de raad van keiken in de Sint-Jacobskerk, waar al lerlei materiaal wordt uitgestald. Zon dag 28 september is er in de Petrus- kerk aa.n de Pau! Krugerstraat een slot- "*-'-~st in het kader van de vredesweek. BRUINISSE (ANP) In de mossel export is deze week de verzending naar Parijs begonnen. Frankrijk heeft thans de grenzen onbeperkt opengezet voor de Nederlandse mosselen. Meestal gebeurt dat niet voordat de eigen Franse voor raad grotendeels verwerkt is. Voor de Nederlandse mosselkwekers betekent dit dat alles wat leveren kan thans ook aan de levering deelneemt. Vele kwekers worden echter nog steeds gehandicapt door de mosselzaadyal op de voor de consumptie gereed staande mosselper celen, waardoor de consumptiemosselen versM'kQien en afsterven. MIDDELBURG Met een van de vele tricot jurkjes die modehuis Meijer in Middelburg dit seizoen gaat brengen werd de show najaar en winter 1969-1970 in de zaak aan de Lange Delft geopend. Hot was een wit-groen jurkje met een soepele lijn. Combinatie van dergelijke Meuren wa ren er wel meer, maar beslist niet over heersend. Modehuis Meijer heeft het voor deze winter in de modieuze gedek te tinten en meer geraffineerd stiksel- en lijnenspel gezocht. Een voorbeeld van die kleurencombina ties: er was een wollen jersey japon met kasjmirpatroon. Aan de voorz.jde was de japon vrij druk, aan de achter zijde kreeg de crème unifcleur de na druk een geraffineerd japonnetje. Tunielcpakken waren er lifiet zoveel: twee sbuks, een druk gekleurd exern- liaar voor de kleine (en jeugdige) maat jes, een chiquere uitvoering in zwart grijs en wit voor de wat oudere vrouw. Er werden bijzonder veel mantels ge showd. zowel in hel sportieve als in het gekledere genre. Eén van die mantels die de tongen op de show losmaakte was een blauw-bruin geruite tweed in maat 38. Overigens was er een min stens even grote ruit voor maat 46: een zeer sportieve, maar toeli echt niet slan ker makende mantel met heerljjk gro te zaken. De klassieke mantels waren' er ook, evenals een aantal bontmantels: van een korte nerts jas tot een lange persianer toe. Bewondering ook voor een vlot wit bontmamtl etje van konijn, dat gecombi neerd werd met een 'eenvoudig maar fraai marine jurkje. Bij het witte bont jasje werd een grappig mutsje gedra gen dat evenals alle andere hoeden af komstig was van maison Hou mes-le Oointre. De combinaties kostuums-hoeden waren nog getoond dat men heel goed een dien- goed op elkaar afgestemd. Er werd ook paarse hoed kan combineren met een zwart-.grijs-wit geruit mamtelkostuum. De jongste mannequin was Miariek, die met veel durf leuke jurkjes voor jonge meisjes showde; onder andere een mari ne blauw jurkje met lange mouwen, compleet met rode col. een rode baan midden voor rode manchetjes. Ook voor die hele jonge dames werd een (nylon-) bontmanteltje getoond. Bij de cocktailjurkjês onder andere een zwart jurkje met vleermuismouwtjes voor de kleine maten en een japon van diolen-loft in gebroken wit met een lu- rex- en pareltjèsgamerlng. Bij de foto: Een jeugdig helderrood manteltje met stiksels en een brede roy ale kraag. Daaronder werd een wit jurk je met korte mouwen en apparte srtik- selgiamering gedragen. (Foto PZC) SAS VAN GENT Dinsdag avond is in het Sint-Eiisabethzie- henhuis te Sluiskil het 12-jarige jongetje J. W. M. van den Driest uit Sas van Gent tengevolge van een verkeersongeluk overleden. •Het slachtoffertje stak 's middags om streeks kwart voor één per fiets de rijksweg Terneuzen-Sas van Gent over, waarbij hij geen voorrang verleende aa.n de personenauto, bestuurd door de heer J. van den B. uit Axel. In zorgwekken de toestand moest het jongetje per am bulance naar het ziekenhuis worden, worden overgebracht. Daar is het in het begin van de avond overleden. GOES Een Goese glazenwasser is dinsdagmorgen mei zeer ernstige ver wondingen overgebracht naar het St.- FransLseusgasthuia ln Rotterdam, na een val van 18 meter. De glazenwasser, de 19-jarige -J. A. de Wilde was met een collega, J. Kaaysteker (20) aan het werk aan «ie achterzijde van het Land bouwcentrum in Goes. Beiden bevonden zich op dezelfde ladder, die aan de dak rand van het gebouw hing. Rond kwart voor tien 's morgens brak de ladder. Wilde, die zich op J8 meter hoogte be vond stortte naar beneden en kwam ruggelings op het imperial van een ge parkeerde auto terecht. Kaaysteker was op 9 meteir hoogte aan het werk. Hij slaagde erin naar beneden te springen. Met ernstig rugletsel en twee gebroken ankels is Wildé naar het Rotterdamse gasthuis overgebracht. Zijn toestand is uiterst zorgelijk. K. is ter observatie opgenomen in het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes. De gla zenwassers stonden ln dienst vam de Goesenaar W. V. Volgens de politie lijkt het waarschijnlijk, dial metaal moeheid de oorziaia.k was van hef breken van d'e aluminium-ladder. De arbeids inspectie stelt eem nader onderzoek in. TERNEUZEN Er wordt geen w. volging ingesteld tegen de h«i P. J. M. Metz. eigenaar van «n bi shop aan de Schoolweg in Taw- zen. Wel blijft het proces-verba!p- handhaafd aat tegen hem wai gemaakt in verband niet het eüatj van voorbehoedmiddelen. Dat ptau- de op 18 augustus. De gemeeiKpi- lltie van Terneuzen nam bij dlegeb genheid ook voor enkele liondetda guldens nan stimuleringsmiddfla, dia's, films, tijdschriften en boebi waaronder de NVSH riaties', die te koop is i: de boekhandel mee, om ze tel» sen aan de justitiële normen die Tf dit soort artikelen gelden. Als (4 cl er van justitie trad mr J. L. op. ,Tk hoorde van de heer Hubreglsea,s korpsohef van de Tenneuzense f litie vanmorgen dat mijn tijdscM- ten en boeken er volgens de juait'. net mee door kunnenaldus de bs: Metiz, die verder zed het verwoeds- lijk te vinden dat tegen liem nog ra proces-vertaal is opgemaakt wep' het etalereoi van voorbehoeduiL len. ,De nieuwe wet waarin helsfJ mag moet nog net in 't siaalsSsi verschijnen, een kwestie var. m'ö weken. Ik ben heel benieuwd ti deze rechtszaak zich ontwikkel?, Overigens moet de eigenaar van do5-- winkel nog een belangrijk deel nc de meegenomen zending retour lei;-! gen. Films en stimuleringsmiddel!! werden enkele dagen geleden s! I" rugibezongd. Het wachten is op di boaken en tijdschriften. Da heer Metz vertelde nog, het niet, één sexzaak te willen laten. Ei deze maand gaat hij een dergelijöl winkel openen in Vlissingen Sri liggen verder plannen voor fülill in Middelburg. Goes. Sluis er Hsk. fir Honderd twee jaar in Wissenkerke WISSENIKERKE lm het te' jaardencentrum .Vredestein' te Wissenkerke vierde de oudste in woner, de heer J. Karreman. dins dag zijn honderd tweede verjaar dag. De heer Karreman die dagen veelal in bed doorbreng', zat geruime tijd op en ontvtt! veel bezoek. In .Vredestein' sta pelden boeketten en fruittskH zich op. Een 80-jarige dame het dorp kwam zelfgebakken wa fels aanbieden e.n 's avonds ga' ook de echtgenote van de burge meester, mevrouw Wisse-Lam- mors acte de présence. Nog onverwachts nam de Here tot Zich, na een geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader WILLEM MEIJER echtgenoot van Suzanna Krijger, op de leeftijd van 41 jaar. Grijpskerke: S. Meijer-Krijger Anneke en Paul Arnemuiden: S. W. van Belzen-Meijer J. van Belzen Grijpskerke: Bart Meijer De teraardebestelling zal DV plaatshebben op vrijdag 5 september, om 12 uur, op de begraaf plaats te Grijpskerke. Na afloop van de teraardebestelling is er gele genheid tot condoleren in de kleine zaal van het dorpshuis, Geen bezoek aan huis. t Heden is geheel onverwacht, voorzien van de ge nademiddelen der H. Kerk. van ons heengegaan, mqn lieve vrouw, onze lieve dochter, behuwdzus ter en tante. ALIDA MARIA CORNELIA 51 EINDERINK echtgenote van Jan Minneboo, op de leeftijd van .58 jaar, Uit aller naam: J. Minneboo De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St-Josephziekeniiuis. Bezoektijden van 10-30- 11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De gezongen H. Mis van Requiem zal plaatsheb ben op zaterdag 6 september, om 11,30 uur in de parochiekerk van O.L, Vrouw te Vlissingen, Daarna zal de begrafenis plaatshebben op hut r-k kerkhof aldaar, om plm. 12.30 uur. Het personeel van de NV Jac. Rnk. Heinkenszand, geeft hierbij met verslagenheid kennis van het plotselinge overlijden van hun collega JOHANNES OTTE Heinkenszand, 1 september 1969. De directie van de NV Jac. Rijk, Heinkenszand. geeft hierbij met leedwezen kennis van het plot selinge overlijden ten gevolge van een verkeers ongeval, van hun gewaardeerde medewerker JOHANNES OTTE Heinkenszand, l september 1969. ïliOE) Rltl v blRli Vil

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4