Zegam maakte 50.000ste aardgasaansluiting Besmetting water Oosterschelde was niet nodig geweest Minister ,1betreurt' weigeren jongelui Zeeuwse campings Baalhoekkanaal en watersport 2 MIJLPAAL' IN CADZAND Firma VERUNDE Oudste inwoner van Wissenkerke wordt 102 jaar Zeeuwse blinden maakten vaartocht GOESE VERKEERSBRIGADIERTJES GEÏNSTALLEERD ALMANAK M.L.Remery40jaar bij NV Zuidchemie Glasproduktie in Sas van Gent blijft ongewijzigd Raad 's-Heerenhoek over richtlijnen voor herindeling EXAMEN Busje tegen aanhangwagen 'S-HEER-ABTSKERKE HULDIGDE HOOFD DER SCHOOL P. DEURLOO Lampionoptocht van de schoolkinderen Veel belangstelling bij begrafenis van arts W. Klunhaar Re PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 SEPTEMBER EINDDOEL IS 70.000 CADZAND De NV Zegam heeft maandagmorgen haar 50.000ste aardgasklant genoteerd: mevrouw A. A. Brevet-Cruson uit de Ma- riastraat in Cadzand. Het bereiken van deze mijlpaal was voor de Ze- gamdirectie aanleiding in het ge meentehuis van Cadzand een klei ne ceremonie op touw te zetten, waarbij mevrouw Brevet een (aard)gashaard kreeg aangebo den. Zegam directeur ir T. Bogerd had bovendien een cadeau van de Gasunie: één jaar gratis stoken. Dit laatste vanwege het feit dat Cadzand hemelsbreed gemeen het verst verwijderd is van de aard gasbron in Slochteren. Do uitbouw van het Zeeuwse gas net is bij de totstandkoming van de SO.tlOOste aansluiting nog lang niet voltooid. Er wordt, zo zei de heer Boogerd, nog op veel plaatsen ge werkt. Op korte termijn zullen o. a. Eewedorp, Kortgene, St-Annaland, Melis kerke, Sehoondijke en Koe wacht worden aangesloten. Eind 1970 zal Schouwen-Duiveland van aardgas worden voorzien. In de zak van Zuid-Beveland rekent nien nog op 2000 aansluitingen in elf kernen. Omstreeks 1971 hoopt de Zegam de 60.000ste aansluiting in te schrijven, waarna de 70.000ste niet onbereikbaar ver meer afligt. leidde later tot een nog verder samen-1 gaan op het gebied van de energievoor ziening in Zeeland. Aandeelhouders van Zegam en PZEM besloten eind vorigLr jaar tot het oprichten van een in Neder- Namens liet genieentebesti tand uniek energiebedrijf. De heer Bo- zand 1)0011 burgemeester Leenhouts gerd bracht in dit verband een eresa- bromv Brevet bloemen aan. De met bloe- luut aan gedeputeerde A. J. Kaland, "ien versierde gasmeter van mevrouw die hij de grote promotor van de revet was kort daarvoor al binnenge- Zeeuwse energiemaatschappij noemde. j dragen. .We vonden het een beetje gek om zo'n versierde gasmeter bij u binnen Cad^and te Eelten'' a'('us de ',eer Bogerd. In Cadzand. waar de Zegam giste ren begon met het maken van 200 huisaanslultingen, besloot de raad op 20 december 1968 tot de Zegam toe te treden. Burgemeester J. A. Leen houts vertelde, dat een enquête op 15 mei 1967 al had uitgewezen dat er in Cadzand-dorp 84 en in Cad- zand-bad 70 gegadigden voor een aardgasaansluiting waren. In juni van dit jaar besloot de gemeente raad ook de ringdijken aan te laten sluiten. Er werden in totaal 265 aan sluitingen gegarandeerd. Eind vorige week werd de druk in de inmiddels klaargekomen hoofd- en dienstleidin gen ingeregeld. Met het ombouwen van de gastoestellen werd gisteren, iegelijk met liet maken van de huis- aansluitingen, begonnen. Cad- f ADVERTENTIE) Alle gasleidingen in Cadzand zijn geïnstalleerd door de Terneuzen Havenstraat 8, tel. 01150-2176 luchtbehandeling, Doel Het maken van 70.000 aansluitingen heeft de Zegam zich in eerste instantie als doel gesteld. De heer Bogerd refe reerde in dit verband aan een rapport, dat in 1964 in opdracht van het provin ciaal bestuur werd gemaakt en waarin de samenstellers concludeerden dat het bij een efficiënte opzet mogelijk zou zijn in de gehele provincie tot 80.000 aansluitingen te komen, inclusief 10.000 in Middelburg. In het jaar 1964 waren er in geheel Zeeland ruim 30.000 aan sluitingen. Door de Zegam, waarin het provinciaal bestuur en de bestaande be drijven gingen samenwerken, werd de ontsluiting van de z. g. witte gebieden krachtig ter hand genomen. In ae reeds op het gasnet aangesloten gebieden voer de men een op expansie gerichte poli tiek. De samenwerking in de Zegam WISSENKERKE Vandaag, dinsdag, viert de oudste inwoner van Wissen kerke, de heer J. Karreman zijn 102de verjaardag. De jarige woont in het be jaardentehuis .Vredestein' waar hij het grootste gedeelte van de dag het bed moet houden. Ondanks zijn doofheid waardoor lei en griffel er vaak aan te pas moeten komen is de heer Kar reman zeer trots op zijn hoge ouder dom. Van de zijde van familie en vrien den verwacht hij ter gelegenheid van zijn verjaardag veel belangstelling. (ADVERTENTIE) lefs bijzonders in brillen? Komt u eens kijken in onze col lectie, u ziet er meer. Ontdek het ook. OPTICIEN St-Jacobsstraat 14 Viissingen - Telefoon 2398 MINISTER LARDINOIS OP VRAGEN ALS GOES ZIJN PERSLEIDING HAD KUNNEN REALISEREN VLÏSSINGEN Drieënvijftig leden van de reisclub voor Zeeuwse blinden maakten maan dag 'n excursie. De reis ging naar Hoek van Holland met de trein om vandaar uit een boottocht terug uaar Vlïssingen te maken. Aan boord van «Je .Koningin VVilhel- mina', een passagiersschip van de Maat- I schappij Zeeland dat. :>p Engeland vaart, vertelde de heer J. Anten van de Maat schappij Zeeland over de oprichting on geschiedenis van de maatschappij en over het schip .Koningin Wilhelmina' zelf, dat in Viissingen zal blijven voor e en o n de rhoudsbeu r Het gezelschap was aa met de trein van 6.4-9 uur uit Viissingen vertrokken. De .Koningin Wilhelmina' voer omstreeks tien uur de haven van Hoek van Hol land uit. Bijna vijf en een half uur later kon men in de Buitenhaven Viissingen afmeren. Tijdens die uren op zee verzorgden soneelsleden in kleine groepjes rondlei dingen op het schip er. de heer Offrin- ga van de Nederlandse Spoorwegen ver telde een en ander over die plannen van de NS voor het tijdvak 1970-1975 met snellere breinen, meer stopplaatsen en dergelijke. Aan boord werd ook de lunch gebruikt. In Viissingen gingen de Zeeuwse blin den per bus naai- het Scheldek warti er waar de heer T. Koomans met zijn hammondorgel voor wat entertainment jde. De heer D. van Baaren ver maakte het gezelschap als conferencier met zijn voordrachten. Tenslotte dineer de men nog in het Scheidekwartier. De heer J. Viergever, staflid van het Rode reis die werd georganiseerd door de Kruis had de algehele leiding van deze heer D. F. Huijssen uit Wenneldinge, se cretaris van de reisclub. (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) De be. smetting van het water van de Oosterschelde had kunnen worden voorkomen, indien de gemeente Goes haar plannen tot aanleg van een persleiding naar de Wester- Leeuwse Wormen Op de scheiding van Veersemeer en Oosterschelde, bij het oude Katseveeris ook al weer ja ren geleden het morsige veer huis vertimmerd tot een propere verlofruimte, een sierraad voor het korecawezen. Het oude veerhuis was veel mooi ermaar omdat men zoiets altijd pas veel later beseft en men het pand op dit moment moet exploi teren hebben bekwame timmerlie den zich vastgebeten in de visie van een inventief architect, zodat ,een aantrekkelijke ruimte is ont staan, die voldoet aan alle heden daagse eisen.' Maar het oude veerhuis was toch veel mooier. Het had hel karakter van een intens verwaarloosde sta tionswachtkamer der derde klas se, hoewel dat beeld niet hele maal compleet is want voor een volledige sfeertje hoort er nog enige druilerige regen bij en natte, glimmende rails in het vale licht van een enkele, door de wind. be- wogen lamp, die men vergeten heeft uit te draaien de laatste trein is al lang weg. In het oude veerhuis schijnt uien, ten behoeve van de sportvisseri), ook wormen te hebben gesleten. Met de stationswachtkamer zijn de wormen verdwenen. De nieu we eigenaar heeft ze niet op de spijskaart gezet. Maar er zijn al tijd mensen, die in hel verleden leven. Jlebt u wormen1' vroeg zo'n man. De exploitant zond hem een blik, die men met enige reserve zeer neutraal zou kunnen noemen. ,Zie ik er dan zo bela,bberrd sttt' SAS VAN GENT Maandagmiddag herdacht de NV Zuidchemie te Sas van Gent dochteronderneming van Péchiney in Frankrijk het veertigjarig dienstju- b:!eum van haar commercieel onderdi recteur M. L. Remery uit Sas van Gent. Aanvankelijk in dienst van de NV Nieu we Nederlandse maatschappij tot ver vaardiging van glas werd de heer Re mery gedeeltelijk belast met de verkool van de NV Zuidchemie in 1953. In 1961 werd hij onderdirecteur van de NV Zuidchemie. Ter gelegenheid van dit 40-jarig jubi leum recipieerde de heer Remery maan dagmiddag in hotel Centraal te Sas van Gent: er bestond veel belangstelling voor de receptie. Zo was onder anderen uit Aken overgekomen drs P. A. Neeteson, oud-algemeen directeur van de NV Glas fabriek en thans nog directeur van de NV Zuidchemie. Tevens was de heer H. F. Kok, directeur van de NV Glas fabriek aanwezig. Er waren veel verte genwoordigingen van alle chemische be drijven, zoals onder meer Mecon, en Al batros. Uit Parijs was een afgevaardig de van Péchiney en van SilvaJloc en het IMC. Verder gaven burgemeester R. A. J. den Boer en het voltallig col lege van b en w van Sas va.n Gent acte de presence, die hun felicitaties kwamen aanbieden evenals vele verte genwoordigers van de plaatselijke in dustrieën, vrienden en bekenden. SAS VAN GENT De produktie van autoruiten zal in de Spiegelglasfabrïek te Sas van Gent normaal doorgang heb ben. Dit ter verduidelijking van het za terdag jl gepubliceerde ANP-bericht uit Kerkrede over de investering van honderd miljoen Duitse marken voor de bouw van een nieuwe fabriek te Herzo- genrath, juist over de Duits-Nederlandse grens. Uit dit bericht zou namelijk ten onrechte geconcludeerd kunnen worden, dat de produktie in Sas van Gent wordt stop gezet. De aangekondigde investering is niet, zoals in het bericht stond, voor de bouw van een glasfabriek die autoruiten zal produceren, doch voor een fabriek die de grondstoffen voor autoruiten, nl zo genaamd ,float-glas' zal vervaardigen. 's-HEERENHOEK De gemeenteraad van 's-Heerenhoek behandelt in de ver gadering van woensdagavond 3 septem ber onaer meer een voorstel om een richtplan voor de indeling van de nieuwe recreatie te laten maken door het Cen traal Adviesbureau voor organisatie, do cumentatie, registratuur en personeels beheer van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. De gemeenten, die bij de herindeling zijn betrokken heb ben met dit bureau contact opgenomen. Men wil richtlijnen hebben voor de over gang. De kosten bedragen ƒ2.500,— voor de eerste fase en ƒ10.000,voor de tweede fase. B en w stellen voor mee te doen en, omgeslagen naar het hui dige inwonertal, de kosten voor rekening van de gemeente te nemen. Verder zijn er enkele voorstellen tot het aangaan van grondtransacties en er is een voor stel het sluitingsuur voor café'? van 23 op 24 uur te brengen, dit naar aan leiding van een verzoek van de heer C. de Winter, caféhouder te 's-Heerenheok. Tot dusver waren de café's van 1 mei tot 31 augustus open tot 24 uur en ver der tot 23 uur. De vergadering begint 's avonds om half acht. schelde reeds liad kunnen realise ren. De bestekken voor de bouw van deze leiding zij'n echter pas in de loop van het voorjaar gereed gekomen. Aldus antwoordt minister Lardinois van landbouw en visserij mede na mens zijn ambtgenoot van verkeer en waterstaat op vragen van de tweede-kamerleden ir D. S. Tuynman (wd), J. A. van Bennekom (arp), C. F. van der Peijl (chu) en drs W. R. V. Dusardijn (kvp) betreffende de verontreiniging van de Ooster en Westerschelde door afvalwater. De minister, die bevestigt, dat de ope ning van het mosselseizoen, die was vastgesteld op 16 juni 1969 doch als ge volg van de besmetting tot 14 Juli 1969 moest worden uitgesteld, deelt verder mede, dat de gemeente Goes inmiddels, daarbij gesteund door gedeputeerde sta ten van Zeeland, bij het ministerie van verkeer en waterstaat een aanvraag heeft ingediend voor een rijksbijdrage in de op 7 miljoen gulden geraamde kosten van de persleiding. Ten aanzien van de maatregelen die getroffen zijn, deelt de minister mede, dat het gemeentebestuur van Goes, na dat door de directie van de visserijen de oorzaak van de besmetting was op gespoord en na het advies van het rijks instituut voor zuivering van afvalwater te hebben ingewonnen, opdracht heeft verstrekt tot net plaatsen van een chlo- reringsinstallatie. Verwacht wordt, dat herhaling van de besmetting na inge bruikneming van deze installatie kan worden voorkomen. De minister zegt mei. te beschikken over gegevens ter bepaling van de scha de voor het bedrijfsleven als gevolg van de besmetting. Maar blijkt de getroffen maatregel zoal3 wordt verwacht doeltreffend, dan behoeft deze. schade niet groot te zijn. is zijr- indruk Vorige week slaagde te Voorschoten Wim van Dijke te Kerkwerve voor het praktisch examen .monteur motorvoer- juigen'. Het examen werd afgenomen door de stichting vakopleiding voor het automobielbedrijf te Voorschoten. De heer J. J. Bejjc uit Oosterland be haalde dezer dagen te 's-Gravenhage het diploma gasfitter. AFSCHEID BURGEMEESTER VAN BRUINISSE BRUINISSE In een buitengewone vergadering zal de gemeenteraad van Bruinisse zaterdag 13 september af scheid nemen van burgemeester C. H. van de Linde, die zoals bekend met in gang van 16 september is benoemd tot burgemeester van Nieuwerkerk aan de IJ8sel. Deze bijeenkomst begint 's mid dags om twee uur. GOES Veertig Goese verkeersbri gadiertjes zaten maandag in het stadhuis voor burgemeester F. G. A. Huber om officieel te worden geïin- staleerd. Het was voor de tiende keer dat. oen dergelijke jeugdige .verkeers- sectie door de beer Joh. Borrie na een gedegen opleiding op de prak tijk werd losgelaten. Bij deze gele genheid waren ooit inspecteur J. L. de Have van de Goese politie en de hoofden der scholen in de buurt waarvan de verkeersbrigadiertjes zullen opereren, aanwezig. Zij zullen dit schools eizoen hun me deleerlingen van de vier scholen aan de Bergweg te Goes over de drukke oversteekplaatsen helpen. In een kort woord vestigde burge meester Huber er de aandacht op, dat de heer Borrie in de afgelopen tien jaar in het totaal vierhonderd meisjes en jongens heeft opgeleid. x.ispecteui De Kav- sprak over de diensten, die de verkeersbrigadiertjes aan de schoolgemeenschap verlenen en die volgens" hem een war e ,hulp' zijn. Hij wees ook op de grote ver antwoordelijkheid, die z:j als .onbe zoldigde verkeersagenten' op zich na men. De heer Borrie wfees erop, dat de ouders moeten vertrouwen op deze vevantiwcprdielijkiheiid. In dit verband merkte hij op dat zij zeker geen risi co's zullen nemen, wanneer een auto of ander vervoermiddel ach niet op veilige afstand bevindt. De lieer P. J. W. van de Dries, één van de hoofden der schoien. ze: dat een prettige verstandhouding tussen de heer Borrie en de betrokken scho len bestaat en sprak daarom de hoop uit dat de kersverse verkeersbriga diertjes het hunne hiertoe zullen bijdragen. Na de toespraken brachten de keersbrigadiertjes een fnsdri:x:«_ op hun toekomstige arbeid a ti verkeer uit. Gemeenten moeten stappen nemen DEN HAAG (GPD) Gedurende het hoog seizoen is aan individueel reizende jongeren de toegang tot enkele kampeerterreinen op Schou wen en Walcheren geweigerd, hoe wel de terreinen niet geheel be zet waren. In diezelfde periode zijn op vele andere kampeerter reinen zowel jongeren als ouderen niet. toegelaten. De reden daarvan was daar dat de terreinen vol wa- ,Van een drastische beperking in de recreatiemogelijkheden van de jongeren kan dan ook niet gespro ken worden. Aldus minister Klompé op vragen van het socia listische tweede kamerlid, drs J. Van den Doel. De minister zegt niettemin he.t voorgevallene tie betreuren. Zij voegt hier echter, aan toe, dat de beheerder van een kampeerterrein naar zijn men ng daan-voor in aan merking komende gevallen vrij dient te staan d: toegang aan ge gadigden te weigeren. De minis ter acht het ju-si dat alle kam peerterreinen in beginsel aan al le categoriën kampeerders plaats bieden, zij het dan dat desgewenst Ser kampeerterrein een zekere ln- aling naar categorieën lpaats- windt. De minister acht het onjuist op te treden tegen de betrokken cam- plngexploitanter.. zoals door drs Van den Doel was gevraagd. Tn voorkomende gevallen zijn het naar haar mening de gemeenten bij wie immers de regeling van het kamperen berust die ter zake stappen ci-enen te nemen. Zo heef! dan ook dgemeente Wes- terschouwen zich tot de beheer ders va.n de kampeerterreinen ge wend met het verzoek de nodige kampeermogelijkheden voor alleen reizende jongeren te houden. Verder wijst de minister in dit verband op de activiteiten van de stichting de Nederlandse Kampeer- faad. Bij zijn adviezen aan ge meenten hanteert deze raad op vattingen en inzichten die met het beleid van dê minister geheel in m^-censtemmmg zijn. TERNEUZEN te. S en K. S. Sas van Gent, respectievelijk bestuur der en passagier van een busje, zijn maandagmiddag licht gewond bij een aanrijding met de aanhanger van een tractor, bestuurd door A. A. C. P. uit Terneuzen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Zandstraat met de ver bindingsweg. P. komend unit de richting Philippine, stoute om linksaf te slaan. Het busje, eveneens naderend uit Phi lippine. reed tegen de achterkant van dc aanhangwagen en kantelde enkele ke ren. Bestuurder en fcassagier hielden aan de botsing een p.inlijke rug over. Verder was er blikschade. Dierenasiel te Terneuzen zoekt moederhond TERNEUZEN Aan net dier» asiel te Terneuzen werden ima dagmiddag 2 misgeboren 'noti jes afgeleverd. Niet door een dü- venvriend die deze worp van zip huisdier niet meer kon venver ken, maar door een paar kinde ren die de hondjes, die nauwe lijks één of twee' dagen oud zijn, volkomen verlaten dn een weiland nabii het kerkhof te Terneuze» hadden aangetroffen. Hun ei. dacht werd getrokken door hü piepen vin de dierties. Vermoede lijk heeft iemand, die moeilijk de benaming dierenvriend kan dn. gen, ziclï op deze wijze van es teveel aan jonggebroed mills ontdoen. Bij het dierenasiel 11 Terneuzen zoekt men nu naar es moederhond die de beide joas diertjes kan zogen en zo dom; in leven kan houden. Men heelt momenteel al een moederhond ge- vondlen, maar 't is nog de vraag of zij de kleintjes wil adopters. Zij die over een moederhond In schikken kunnen zich wenden het dierenasiel te Terneuzen, 40 jaar bij het onderwijs toen nu 42 jaar zijn. ,Zo oud ben Ik had bo u in de hoogste klas tez I zitten. En ik had er willen Cz wat was er dan niet van mij tem: gekomen', zo vroeg hij zich onder te? hilariteit af. Na de officiële huldiging bulten, a was georganiseerd door de oudanxc- missie in samenwerking met het p meentebestuur, bood de gemeente te nen een receptie -aan. Op deze druïïi bijeenkomst kreeg de heer Dcurlwoi gelegenheid handen t.c schudden W kennissen en vooral leerlingen es •S-HEER-ABTSKERKE Op het plein van <le gloednieuwe openbare lagere school van 's-Heer Vhtskerke is maan dagavond de heer 1\ Deurloo, het hoofd van do school, gehuldigd, omdat hij 40 jaar bij het ondervijs werkzaam is. De huldiging begon eigenlijk al hij de. woning van de heer Deurloo. Daar weril liij even voor acht uur 's avonds met - zijn gezin afgehaald door lampionnen, leerlingen. Het spreekt vanzelf, dit dragende leerlingeljes en het miiziek-l vele b'oemen en geschenken «r- korps ,Ons Genoegen' uit Nisse. In optocht ging liet naar het school plein. waar vele belangstellenden al reikhalzend naar de iubilaris uitzagen. Onder de tonen van ,Ons Genoegen'"lie pen de schoolkinderen behaLve met lam pionnen ook met Jetterborden rond het gezin Deurloo. De iet terborden vorm den samen de tekst, die duidelijk maak te, waarom er feest werd gevierd: .On ze meester 40 jaar onderwijs'. Burgemeester jhr mr L P. Qu,u-les van Uffort sprak het schoolhoofd daarna ae. ,40 jaar leeft, u met het onclerwjis'. f clde de burgemeester vaat. ,40 jaar bent In dienst van de kinderen, die onder tussen groot zijn geworden. Waarom', I zo vroeg de burg?mecster zich af. .vie ren wij juist die 40 jaar. Waarom niet 40 jaar en een week? Dat is', beant woordde hij zichzelf, ,nu eenmaal men selijk, we houden van ronde getallen", De burgemeester prees de heer Deurloo voor het, vele werk, ilat liij extra heeft gedaan, zoals zijn activiteiten voor de sport;, de zang en de toneelvereniging. Jhr Quarles ren lifi'ort wees erop, dat er weer een feest in het vooruitzicht is: begin volgend jaar viert de heer Deurloo het feit, dat hij 30 jaar werk zaam is in 's-Heer-Ablskcrke. Gedurende die dertig jaar is hij hoofd der school geweest. De burgemeester berekende, dat de oudste leerlingen van Slot van pa 'na 1) creatieobjecten in Zeeuwsch-Vlaan- Hendrickx: ,De O thee n se kreek, komt midden in een Industriezone te Liggen, maar er is zes miljoen voor uitgetrokken. De kreek ,De Vogels' Ugt in de toekomst letterlijk onder de rook van een industriege bied bij Os&eni&se, maar er is een miljoen voor beschikbaar. Saeftinge blijft ongerept, maar daarvoor is geen geld'. Dat de watersport in het haventje van Paal zo'n geweldige omvang kon krijgen, is voor een niet be langrijk deel te danken aan de acti viteiten van de watersportvereniging .Saeftanghe' zelf. Door het aanleg gen van een daim werd een spuikom aangelegd, waardoor het bijna dicht geslibde haventje weer bevaarbaar kon worden gemaakt. De vereniging plaatste nieuwe meerpalen, een kar wei waarbij oude telefoonpalen goe de diensten deden. Eén van de ge broeders Verwey, bekend als de ex ploitanten van Radio Veronica, was enkele jaren geleden bereid voor ei gen rekening in Paal een watersport- centrum te bouwen. Het plan werd. onder verwijzing naar de beslis sing uit 1991 getorpedeerd. Wette- In de tijhaven van Paal. liggen ■ruim zestig jachten. Van de mosselvissers die hier vroeger hun tlmishaven hadden, is er nog één over. min spendeerde Verwey enkele tien duizenden aan het uitbaggeren van de haven, een werk dat door de na tuur ongedaan werd gemaakt om dat hij. zoals de plaatselijke ken ners van de haven zeggen, geen spui kom maakte. De watersportvereniging cleed het, clandestien, wél. Het bleek een suc ces en het gaf de haven van Paal, waar vroeger de mosselhengsten binnenliepen, een nieuwe bestemming. MIDDELBURG Bijzonder groot was maandag de belangstelling hij ile be grafenis van de arts E. W. J. M. Klun haar, die in de nacht van woensdag op donderdag kwam te overlijden. Dokter Klunhaar was als specialist voorziek- ten van hart- en bloedvaten verlxtnden aan de ziekenhuizen St. Joseph en Be- thesda te Viissingen. Kapelaan F. Ha/verlbeeke droeg in de rk kerk Petrus en Paulus in Middel burg de requiem-nnis op. Na de liturgi sche plechtigheid begeleiden velen het stoffelijk overschot naar de laatste rust plaats. Op de algemene begraafplaats waren naast representanten van de di rectie en medische staf van de zieken huizen collega-artsen en deputaties van het verplegend personeel ook veel pa tiënten en oud-patiënten aanwezig. Aan de groeve werd het woord gevoerd door mej. Godesohalk en de heer Dert. De heer G. Klunhaar, Ibroer van dc overle dene. bedankte voor bet ondervonden medeleven. HET WEER IN Barcelona, geheel bewolkt Belgrado, licht bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Lissabon, onbewolkt. Locarno, half bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Malaga, licht bewolkt Maüorcn, zwaar bewolkt. Miinchen. zwaar bewolkt Xice, onbewolkt Parijs, licht bewolkt Rome. zwaar bewolkt Wenen, licht bewolkt 3 güc 3 fate Jjpifc Ti 21 gride- 21 palt! 23 gridt! 21 pdf 23 pte 27 ri* arsie 29 rilt WEINIG verandering Op de meeste plaatsen droog ntffj* wolkenvelden en af en toe »n. kc tot matige wind tussen noote'™ en noordoost. Weinig veranderlik temperatuur. Vooruitzichten voor woensdag en 4® derdag. Ovei ^SKSÜ^jfi! temperaturen onder normaal. Weersvooruitzichten in cijfers g»"- deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon. 7: min. temp: van ongeveer norniw- 3 graden onder normaal; njsx 0 lot 3 graden onder normaal; een droge periode van minsten» - 95 procent.; kans op een geneei - etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zo"' Ti 7; min. temp: van ongeveer tot 4 graden onder normaal: max van ongeveer normaal tot 4 pm der normaal; kans op een droge te van .minstens 12 uur: 95 pro"111' op een geheel droog etmaal: s» i ceht. m Normalen voor 3 tot 7 september pectievelijk min. temp. en max. W Den Helder Eelde De Bilt Viissingen Zuld-LTmbuig 12 ZON EN MAAN 3 september Zon op 05.54 Maan op 21.46 ondf onder U»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2