PERSONEEL AVIOLANDA VREEST OPHEFFING REPARATIE-BEDRIJF lintwoord premier De Jong doet daverende dingen Melkprijs minstens een cent omhoog ai Franse wapens voor Israël ori? Aviolanda zou 400 werknemers zonder werk zetten mttomrisdrecht nv jlimmuchtvaart as )rec(iu verbazing in paramaribo St-Bernard-pas geblokkeerd SCHOLIEREN EINDHOVEN BEZETTEN OIRSCHOTSE HEI ONGEVALLEN NU BELANGRIJKSTE DOODSOORZAAK BIJ JONGEREN Bij ouderen: kanker en Hart en vaatziekten Reactie Den Uyl: ongeloofwaardig' melk (Relingen bloemen ikattetongen puur (eikeblaadjes pastilles produktschap zuivel: MINISTERIE ZOU FIAT WILLEN GEVEN JAMIN HIPPE OPA BROMT HALF EUROPA DOOR De dood op de weg Ifoe is het mogelijk. geüait>; mlaq. MfflAO 28 AUGUSTUS 1960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVERTENTIE) ,-riqT HOOGERHEIDE (GPD) Onder het personeel van I bedrijf met de daaraan verbonden re- „ifcl/Hii 1 paratie-opdrachten zou de werkgelegen- .^ijotuigbouwbedrijf Aviolanda NV in Woensdrecht bestaat grote beid bij Aviolanda woensdrecht met 1TO. .^nistheid over de toekomst van het bedrijf. Het voortbestaan van 1 zeker ln0 ^rbeidsniaatsen doen toene- "e'iGos ^vijf jaar oude reparatiebedrijf voor burgervliegtuigen is in de ,men sinds de militaire vliegbasis per 1 oktober van het vorig m gesloten. Het aan- en afvliegen van reparatievliegtuigen voor inda via de basis wordt'nog slechts door één man bij goede omstandigheden en ten koste van veel geld begeleid. (uternemingsraad van Aviolanda f, EUdreeht, die vreest dat liet bedrijf IV LWer bruikbaar blijft als repara- URtL |,eeft zich inmiddels tot de 3 Eden in de metaalindustrie ge- ,J Sluiting als reparatiebedrijf zou «Hik een verlies van werkgelegen - betekenen voor 400 van de thans iiterknemers. I" staat te lezen in Sint-Eloy, het Ja van de gelijknamige katholieke albewerkersbond, dat donderdag is diaen. Het blad schrijft verder dat epmemingsraad vindt dat allereerst fSwbasis Woensdrecht moet wor- oKneesteld voor de burgerlucht- de lij f.'n-aarvoor ook de Aero Woens- ■Wfcj yy (gevormd door Aviolanda gemeenten Bergen op Zoom en Usddeeht) met grote kracht ijvert, lesbedrjjf van de KLM heeft grote belangstelling omdat Schiphol voor het lessen met vliegtui gen veel te druk is geworden. Kosten is miljoen Voordat de KLM op Woensdrecht kan gaan lessen, moet echter de bestaande startbaan worden verlengd en verzwaard. Hiermee is een bedrag van 18 miljoen gulden gemoeid. Het minis terie van verkeer en waterstaat heeft in middels laten weten het allemaal best te vinden als het geld maar door be langhebbenden op tafel wordt gebracht. zeker 150 arbeidsplaatsen doen toene men. Als daarbij ook nog rekening wordt gehouden met de werknemers die het lesbedrijf van de KLM nodig heeft en het aantal dat vereist zou zijn om een burgerluchthaven Woensdrecht te bemannen, dan gaat de keuze in feite tussen de tweehonderd of vijftienhon derd arbeidsplaatsen', zo citeert Sint- Eloy de ondernemingsraad. In dat verband wordt ook gewezen op de moeilijke werkgelegenheidssituatie, die in de nabije toekomst in het zuid door het wegvallen in hetshrdlschrdlu westelijke grensgebied kan ontstaan door het wegvallen van het werk van de grensbeambten. hefe gezes4 dran" rlenea telde ees Het blad schrijft dat de ondernemings raad zich dan ook afvraagt waarom iin dit geval het geld door belanghebbenden op tafel moet worden gebracht, terwijl nieuwe zeehavens wel met overheids geld kunnen worden gefinancierd. ,Is de overheid wel voldoende doordrongen van de belangen die in dit gebied spelen?' zo vraagt de ondernemingsraad zich af' en verder ,de komst van het KLM les- ijd m; igsfnrita ZO la. -Anm': iele tai hij ta stcrkii geen p (Slot van pagina 1) maatregel niet In opdracht van ki kabinet was genomen en dat het bbinet er ook niet van in kennis 'ta gesteld. Minister-president De Jag was .ontzet en boos', toen dat het kabinet net was inge- öt, aldus werd verder in Den Haag gnomen. Pas dinsdagavond had de «mier van de maatregel gehoord, sist een journalist ernaar had ge- asgd. Vragen Ij i Den Uyl had gevraagd of liet is dat voorbereidingen getroffen ■nor de versterking van de Neder ig troepen in Suriname, of het waar Ei de secretaris-generaal ran het uii= brie van defensie de commandant Ide marechaussee gevraagd had een ■dement voor uitzending in gereed ste brengen en of de regering wil 'en of deze maatregelen in haar btzijn genomen. i laatste niet het geval was tot b stappen geeft het de regering dan *-'"ng zo vroeg hij. Voorts wilde de n Uyl van de regering de verze- pg dat zij in de bestaande situatie kaam het grensgeschil tussen S urina len Guyana geen Nederlandse mili- fQ naar Suriname zal zenden. Escairon antwoord heeft de minister-prest over de bestemming van het esca- dat bij voorkeur op basis van vrij- Md moet worden samengesteld, het volgende gezegd: ,in tegen- met het gestelde in bedoelde [die van de commandant aan de nmmandant-redactie) is het esca- waarvan het personeel zijn norma- blijft vervullen, tot het njoment de regering tot uitzending zou ...i, niet in liet bijzonder bestemd eventuele uitzending naar Surina- loch voor alle VN-koninkrijkstaken, in de defensienota 1968'. die VN- en koninkrijkstaken werd ivolgende in het antwoord gezegd: .deze nota inzake het NAVO- en het iebeleid 1968 is een overzicht van de militaire eenheden, Nederland beschikbaar worden ia ten behoeve van vredesoperaties B Verenigde Naties. Als een van a fdragen is genoemd .een detache- Koninklijke Marechaussee (uit etend voor politietaken". In dezelfde buis onder het hoofd ,de verdediging g Suriname en de Nederlandse Antïl- M^^'d' dat voor de beveiligings- Ih® Suriname in hoofdzaak larid- pfltraehten zijn aangewezen, de troe- /Sipacht Suriname, welke Lroepen- op korte termijn kan worden ver- Me door vlooteenheden, compag- <ir ji5rin'(l's en eenheden van do f «ünklijke Landmacht', aldus de minis- -! K-president. to volgde de mededeling dat kortge- wefd nagegaan hoe het was ge net de mogelijkheid om op korte i eenheden van de Koninklijke - t "aussee voor de genoemde taken -s BK?iSdtlng te stellen. Daarbij was -,r dat niet alle vereiste maatre- cm waren genomen. Vragen.... PARAMARIBO Op vrijdag 24 okto ber gaan de Surinamers hun nieuwe staten kiezen, nadat ruim drie weken daarvoor, op 1 oktober, de kandidaat stelling heeft plaatsgehad. En voor het eerst in de Surinaamse geschiedenis zul len de stembureaus meteen na de stem ming de stembiljetten gaan turven. Vroe ger bleven do bussen met stembiljetten namelijk vaak eerst een nacht op de politiebureaus staan, maar dat heeft zoveel verdwenen bussen en duistere stembusuitslagen opgeleverd, dat men besloten heeft om nu onmiddellijk na het stemmen te gaan tellen tot het laatste biljet. Men hoopt bovendien te stemmen zonder de aanwezigheid van de Nederlandse marechaussees, die door de secretaris-generaal van defensie .als technisch ambtelijke voorzorgsmaatre gel' voor transport gereed worden ge houden. Voor Suriname kwam het bericht van .troepenzendingen' volkomen onver wacht. Minister-president May werd door een journalist telefonisch van het nieuws op de hoogte gébracht en ver santi üsipraq %2u\izS-a.i ufiz qup apraept om een dergelijke maatregel had ver zocht. Ook de commandant van de troe penmacht in Suriname, kolonel C. Voor ren. wist van mets. Hij verklaarde ech ter wel te vermoeden dart men in Neder land verwachtte dat er om versterking zou kunnen worden gevraagd. En om dan geen tijd te verliezen zou men in Den Haag nu al - maatregelen hebben MARTIGNY (RTR) De Sint-Ber- lard-pas, één van de belangrijkste weg- efbindingen tussen Zwitserland en Ita lië, is tengevolge van zware sneeuw val geblokkeerd, aldus Zwitserse auto- mobielorganisaties in Martigny. De I.V.A.: Instituut voor de Autohandel N.V., verbouwde zij'n ex-museumzalen grondig en... bouwt verder. Uitsluitend gebaseerd op het succes van zijn oud-leerlingen. Particulier initiatief, actie, sfeer, inte resse, samenspel, aangepast onder wijs naar maat (vier programma's op verschillend peil) doen véél. Van jongens mensen en vakmensen maken (soms topfiguren) eist méér: vorming, uitgekiende praktijkwerk- plaatsen, een toegewijde op elkaar in gespeelde staf. Wij streven er naar mensen af te leve ren met een behoorlijke algemene ont wikkeling, die goed met mensen kun nen omgaan .en naast hun vakkennis de liefhebberij opbrengen méér te wil len weten. i V a Hoe? Vraagt even gegevens. ,,v Daarna maakt U een afspraak en komt kijken. INSTITUUT VOOR DE AUTOHANDEL NV DRIEBERGEN HOGESTEEG 2A - TEL 03438-2780 HAARLEM (GPD) De drie be langrijkste doodsoorzaken die de levensverzekeringsmaatschap- Protest tegen uitbreiding militair oefenterrein ROERMOND (GPD) Duizen den leerlingen van de lagere en middelbare scholen in Eindhoven zullen dinsdag 9 september de Oir- schotse heide gaan bezetten uit protest tegen de voorgenomen uit breiding van het nwfair oefenter rein van 1210 tot 3000 ha. Het initiatief voor die bezetting is ge nomen door de redactie van het schoolblad Seniles' van de katho lieke academie voor onderwijzers en onderwijzeressen in Eindhoven De redactie wil van het protest een soort happening op de heide maken en daarna de schooljeugd er iets creatiefs laten doen. i het mi- in ook al tienduizenden Brabanders gepro testeerd door de petitie fNiks- AMX' te ondertekenen. De ge meenteraad van Eindhoven droeg maandagavond in een motie b en w op de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening te bewegen van de plannen tot uit breiding van het militair oefenter rein in de Eindhovense agglome ratie af te zien. Door de uitbreiding van het oe fenterrein dringen de militairen bijna binnen tot in de bebouw de kommen van Vessem en Oostel- beers. Die uitbreiding ondergraaft ook een aantal plannen op het gebied van de recreatie voor nu en de toekomst. Maar niet alleen gaat er een stuk groene gordel voor de recreatie van de Noord- Brahanders verloren, er worden ook strepen gehaald door uitbrei- dings- en wegenplannen en naar het zich laat aanzien zullen min stens tachtig landbouwbedrijven moeten plaatsmaken voor de in fanterie en de tanks. LEVENSVERZEKERINGSMAATSCHAPPIJEN: gen een ong.-vi,! de doodsoorzaak. In de groep 30 tot en met 39 jaar yerzokerlen was liet percentage ruim 34 waama het bij de hogere leeftijden verdere daling te z:en gaf. "Van alle uitkeringen die ge daan werden wegens overlijden van verzekerden beneden de 40 jaar nad biina de helft betrekking op dode lijke ongevallen. Har:- *n vaatziekten kv-r.men als doods oorzaak het meest voor b.j de 70 tot en met 79 larigen. Bij 62',-r procent van de overlijdensuitkeringen in deze leef tijdsgroep werd deze doodsoorzzaak ge- piien verleden jaar hebben gere-j registreerd. in alle leefttijdsgroe- tfJ J I pen en in het bijzonder oij de verzekerden van 40 jaar en ouder kwamen har:- en vaatziekten mei do delijke afloop veel voor. In de catego rie 40 tot en u'.?t 49 jaar voor 48.9 pet. 50 tot en met 59 iaar voor 51.4 procent. 60 to: en met 69 jaar 54.5 procent. 80 tot en met 89 jaar 59.5 procent hart en vaatz;ekten. In alle leeftijdsgroepen werd kanker eveneens a's eer vee! voorkomende doodsoorzaak geregistreerd, met een niek in )■- ieeft idên tossen 50 en 70 jaar. v.-aarb.j 34 nrocent van de uit keringen de verzekerde aan kanker was overleden. In de overige leeftijds groepen varieerde het percentage van 20 tót 31 met uitzondering van de leef tijdsgroep 20 tot en met 29 jaar waar deze doodsoorzaak bij 12 procent van de uitke ringen voorkwam en van de leeftijds groep 90 tot en met 99 jaar waar het percentage 11 was. gistreerd bij de uitkeringen die zij wegens overlijden van verzekerden deden, waren hart- en vaatziekten, kanker en ongevallen. Bijna 92 procent van de uitkeringen ge schiedde wegens overlijden door één van deze drie oorzaken. Bij bijna de helft van het aantal uit keringen dat gedaan werd bleek dat de oorzaak van het overlijden van de verzekerde gerekend moest worden tot de categorie hart- en vaatziekten. Kanker werd als doodsoorzaak geconstateerd bij 31 procent van de uitkeringen en on gevallen bij ruim 10 procent. Hat bureau voorlichting levensverzeke ring heeft bij de maatschappijen in ons Land een onderzoek ingesteld naar dit aspect van de overlijdensuitkerin gen. Bij dit onderzoek zijn kleine ver zekeringen buiten beschouwing geble ven. Gezien de beperktheid van het on derzoek mogen de uitkomsten niet ver- reken worden met de statistiek van doodsoorzaken onder de Nederlandse bevolking. Bovendien kam het beeld enigszins vertekend zijn doordat de re gistratie geschiedde per polis en niet per overledene. Veel 'mensen hebben namelijk meer dan één verzekering. Leeftijd Vooral bij ongevallen blijkt er sterk verband met de leeftijd te bestaan. Een beeld dat ook uit andere statis tieken op het gebied van doodsoor zaken naar voren komt. Uitkerin gen die gedaan werden wegens over lijden van personen tot 20 jaar had den voor 58 procent betrekking op ongevallen. In de leeftijdsgroep van 20 tot en met 29 jaar was zelfs bij ruim 64 procent van de uitkerim- kunnen Niet alleen voor de minister-president of voor kolonel Vooren, maar ook voor procureur-generaal mr. M. de Miranda was het verhaal volkomen nieuw. Het bericht kon volgens hem helemaal niet in verband gebracht worden met de komende verkiezingen in Suriname, om dat de politie volgens hem wel in staat was om eventuele ongeregeldheden het hoofd te bieden. DEN HAAG (GPD) De fractielei der van de Partij van de Arbeid in de tweede kamer. drs. J. M. den Uyl, heeft scherpe kritiek op de antwoorden van Premier De Jong op z(jn vragen over het gereedmaken van een speciaal de tachement marechaussee om eventueel in Suriname te kunnen worden ingezet. De heer Den Uyl noemde die antwoor den gisteravond zelfs in sommige op zichten ongeloofwaardig. Uit de antwoorden van de premier blijkr duidelijk, aldus de heer Den Uyl, dat inderdaad opdracht is gegeven troepen klaar te houden voor mogelijke inzet bij de grensconflicten tussen Su riname en Guyana. De PvdA-fractielel- der weigerde "dan ook aan te nemen dat het hier zou gaan om het normaal in paraat brengen van troepen met spe ciale taken, zoals minister-president De Jong in zijn vragenbeanbwoording stelt. ,De regering laat de vraag volstrekt onbeantwoord waarom juist nu een de tachement marechaussee moet worden ingeënt. Door deze onduidelijkheid draagt het kabinet bij tot het voort duren van de onrust over haar bedoe lingen met het eventuele uitzenden van troepen naar Suriname', meende de heer Den Uyl. De socialistische fractieleider kon nog geen antwoord geven op de vraag of nij in deze zaak nog nadere stappen zal ondernemen. STUDENTEN: AFGRIJZEN' LEIDEN (ANP) Naar aanleiding van berichten over voorbereidingen tor het zenden van marechaussees naar Surinam me hebben de vereniging Ons Suriname, de Surinaamse Studentenunie, de Suri naamse studentenvereniging Wagenin- gen en de Surinaamse Studentenvereni ging l'trecht een verklaring uitgegeven. Daarin wordt onder meer gezegd, dat .Surinaamse arbeiders an studenten in Nederland 'met afgrijzen kennis hebben genomen van de geheime voorbereiding tot het zenden van een extra detache ment ni.i. c. fiuussee i-io! Suriname. Ge let op de herhaaldelijk afgelegde ver klaringen van de Nediirlano.se regering da>t het grensgeschil tussen Suriname en Guyana op vreedzame wijze gere geld moet worden en dat er geen Neder landse troepen naar het grensgebied zul len worden gestuurd, is duidelijk dat de ze geheime voorbereidingen inet geheel andere bedoelingen worden uitgevoerd.' .De aanwezigheid van Nederlandse troe pen in Suriname heeft niets te maken met de verdediging tegen eventuele bui tenlandse vijanden. De Nederlandse mi litairen zijn .n Surinam* gelegerd om voor Nederland ongewenste ontwikke- ïngen de kop in re drukken, anders ge zegd om liet Surinaamse volk in be dwang te houden. Het is een ieder dui delijk dat de plannen om marechaussees naar Suriname te zender, aan de voor avond van de verkiezingen een doelbe wuste poging is door paniek te zaaien onder de bevolking de verkiezingen te beïnvloeden in een voor Nederland guns tige richting. Het Surinaamse volk kan niet langer duiden dal op deze oud-ko loniale wijze beslissingen worden geno men die zijn toekomst treffen.' Premier beval KWF- collecte aan DEN HAAG (ANP) De minister-pre sident, de heer P. J. S. de Jong, heeft woensdagavond via de televisie de col lecte voor het Koningin VVilhelmina- fonds ten behoeve van de financiering van het kankeronderzoek aanbevolen. Hij zei dat de voortzetting van het kt ke'rondenzoek voor Nederland van grote betekenis is. Van elke vier Nederlanders sterft er één aan kanker, aldus de pre mier. Voor het kankeronderzoek is zeer veel geld nodig. De overheid neemt daarvoor éen deel "Voor haar rekening. Het Ko ningin Wilhelmmafonds keert ieder jaar ruim vijf miljoen gulden uit. De collecte die nu wordt gehouden is een van de belangrijkste bronnen van inkomsten van het fonds. Vorig jaar bracht de col lecte twee en een half miljoen gulden op, dat is twintig cenit van elke inwo ner van Nederland. De premier vroeg het Nederlandse volk de collectanten ook dit jaar weer met een open hart en een open beurs tegemoet te treden. GELE MUTSJES VOOR AKENSE SCHOLIERTJES AKEN (GPD) Meer dan 2600 Akense scholiertjes, die dit jaar voor het eerst naar school gaan krijgen gele mutsen aangeboden van het gemeentebestuur van Aken. Men is daartoe overgegaan In samenwerking met de politie.. De kinderen krijgen tevens een boekwerkje aangeboden, waarin de voornaamste verkeersregels In beeld zijn gebracht. De gemeente Aken heeft de helft van de aanschafkosten van muts jes betaald. De mutsjes moeten automobilisten erop attent maken dat ze voorzichtig moeten rij den. De ouders van de kinderen is gevraagd streng toe te zien dat de kinderen de mutsjes ook (ADVERTENTIE) chocolade vandaag ISO gram van 124 voor 109 niet te geloven voor die prijs! RIJSWIJK (ANP) Bij het mi nisterie van economische zaken bestaat de bereidheid er aan mee te werken dat er zo snel mogelijk een .matige prijsverhoging' komt voor consumptiemelk en verschil lende consumptiemelkprodukten. De bedoeling is binnen enkele we ken te komen tot een verhoging met één cent per liter voor verpak te en losse consumptiemelk. Melk in kartonverpakking zal hiervan uitgezonderd worden. Voor ver schillende consumptiemelkproduk ten wordt aan een daarmee over komende verhoging gedacht. In de bestuursvergadering van -het pro- duktschap voor zuivel is woensdagmor gen meegedeeld dat dit is gebleken tij dens een onderhoud dat hei produkt- schap vorige week met de directeur- -eneraal van de prijzen heeft gehad, iet bestuur besloot een brief aan de minister van economische zaken te stu ren waarin het onverkort vast houdt aam zijn in april gegeven advies dat reeds te beginnen in die maand een verhoging met 3,25 cent per liter consumptiemelk nodig zou zijn geweest. Ook echter als rekening gehouden wordt met de bij economische zaken bestaan de opvatting over een aantal in dis cussie zijnde factoren (onder meer het al of niet doorberekenen van loonsver hogingen) zo zal het produktschap er in zijn brief bijschrijven, zal de prijsver hoging tenminste twee cent per liter moeten bedragen terwijl zo snel moge lijk zal moeten worden beslist over een verdere prijsverhoging. Over het voornemen van economische zaken melk in papierverpakking van de verhoging uit te sluiten was men in het produktschapsbestuur aller minst tevreden. De heer Gulickx (ka tholieke landarbeiders) voorspelde dat er bedrijven zullen zijn die hun productielijn voor deze verpakking zullen stopzetten. Men was in het bestuur van mening dat economische zaken om tot deze verhoging te ko men een .politieke calculatie' moet hébben gemaakt. Woensdagmiddag besprak het produkt schapsbestuur in zijn besloten verga dering een concept-rapport over de om vang van de consumptiemélkverkoop te- fen stuntprijzen. Staatssecretaris Van on van economische zaken heeft om dit rapport gevraagd, vandaar dat men het niet in de openbaarheid wil bren gen voor de bewindsman het ontvan gen heeft. De rr--- positdef advies gevoegd over een minimum prijsregeling voor consump tiemelk. Andere ziekten Andere doodsoorzaken die in het onder zoek waren betrokken, zoals suiker ziekte, maag- en darmzweren. nïerziek- tuberculose en longontsteking wer den maar in geringe mate geconsta teerd. NA KLEINE AANRIJDINC ARTS RUDT IN ENSCHEDE MET 100 SM PER UUR FIETSENDE VROUW DOOD ENSCHEDE (GPD) Op de Gronau sostraat in Enschede is gistermiddag oen uit do binnenstad komende wiel- rljdster, de 37-jarige mevrouw J. S. Wildschut - Uithof, door een haar aeh- teropkomendo auto geschept en dodelijk gewond. Met groei snelheid had de automobi list. de arts dr. J. van der M. over de Gronausestraat gereden. Ooggetuigen schatten die snelheid op minstens 100 km per uur. Waarom de arts zo snel heeft gereden is niet geheel bekend. Wel is uit het onderzoek komen vast te staan dat hij even te veren op da boulevard een aan riding heeft gehad waarbij het evenwel bij materiële "scha de is gebleven. Mogelijk is de arts toen in paniek geraakt en is snel weggereden. Hij raakte de vrouw zodanig dat zij ter plaatse overleed. De auto sleurde de fiets vervolgens over een afstand van meer dan 100 meter mee, onbe stuurbaar geworden, zigzagde hij over de weg, zwenkte naar links, botste met grote kracht tegen een daar in trottoir staande boom. draaide nog weer eens een slag om en kwam op een on bebouwd terrein tussen woningen tot stilstand. De bestuurder, door de bot sing zelf ernstig gewond, zat zodan.g klem in de vólkomen vernielde auto dat men hem er n'.eJ kon uithalen. De politie riep daarom de hulp in van de' Enschedese brandweer om het slachtof fer te bevrijden, waarna men hem naar het ziekenhuis Ziekenzorg kon bren gen. Foto: de vernielde fiets t GEEN VLIEGTUIGEN PARIJS (AP) Frankrijk heeft de levering van wapens en reserve onderdelen aan Israël hervat, zo is in Parijs vernomen, maar de Fransen zijn nog niet bereid om de 50 vliegtuigen vrij te geven, die Is raël onmisbaar acht voor zijn vei ligheid. Ondanks sterke druk van de Franse vliegtuigindustrie en van enkele leden van zijn kabinet is Pompidou nog steeds niet bereid de Mirages te leveren, zo werd vernomen. Op zijn eerste presidentiële persconfe rentie op 10 juli gaf Pompidou te ken nen dat Frankrijk wellicht zijn poli-! tiek zou herzien, al was het alleen maar om terug te keren tot wat de Fransen noemen .het1 selectieve wapenembargo', dat tot 3 januari van kraciit was. BEVEWTJK (GPD) .Mijn klein zoon zit op het Pius X college en daar noemen ze mij de hippe opa', aldus de 76-jarige F. PI». Braun. die enkele dagen geleden terug is geko men van éen vakantietrip naar Bel gië en Frankrijk, een trip van ruim 1.700 km die hij op de bromfiets aflegde. De heer Braun zegt een van de eerste Beverwijkers te zijn die op een brom- plaatsje in België, nabij Gent, waar hij van 1909 tot 1911 op de techni sche school zat. Jaarlijks gaat hij naar dit plaatsje toe om er een re- unie bij te wonen en zijn vrienden te bezoeken. In 1967 besloot de heer Braun wat ver vrouwen volgens de heer Braun, lang niet zo knap zijn als in Nederland. In de oorlog van 1914-1918 heeft de heer Braun onderdak verleend aan een Belgische familie uit Liar. ,Dat is een van de oorzaken waar om ik ieder jaar weer naar België toega. Bovendien heb ik veel kennis sen in Limburg en België wonen, die ik aiïeonaal ga bezoeken", aldus de heer Braun, die zeer vitaal is en dagelijks nog assisteert in de zaak van zijn schoonzoon- In 1967 en 1968 ging de heer Braun met een bromfiets op pad, die ai meer dan 15 jaar pud was. Jk heb mijn brommer al "die jaren gehad, zonder dat er ook maar iets aan ■mankeerde. Dit jaar besloot ik toch maar een nieuwe te kopen, maar het oude beestje doet het nog pri ma. Ik heb op die oude brommer ruim 65.000 km afgelegd en dat hoop ik met die nieuwe weer te doen'. .Overal waar ik kom, zelfs aan de grens, waar toch duizenden mensen passe ren. kennen ze mij. De mensen roe pen dan: daar heb je die Bever- wijker weer, die naar Parijs gaat. Anderen denken: ,daar gaat weer zo'n oude nozem', zegt de heer Braun glimlachend. TOKIO A1P) De bevolking van Tokio, de grootste stad ter wereld, was op 1 augustus 11.455.376 personen, al dus het bureau voor de statistiek. DONGEN (ANP) Een verkeers ongeval op de gemeenteweg te Don gen heeft 'woensdagmorgen aan de 78- jarige weduwe C. van Boxel-Leemans het leven gekost. Ze stak mee haar rij wiel de weg over op het moment dat een personenauto naderde uit de rich ting Kaatsheuvel. De bestuurder van de auto kon. gezien de korte afstand, een aanrijding met voorkomen. Het slachtoffer was op slag dood. De ge meenteweg te Dongen een uitvals weg naar Kaatsheuvel. Weg en rijwiel pad zijn van elkaar gescheiden door bomen. Dit is het tweede ernstige ver keersongeval dat binnen een wéék op deze weg plaats vond. 0 ENSCHEDE (ANP) Woensdag middag is de 46-;arige mevrouw J. S. Wiidsehut-Uithoff bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. Zij werd Ód de fiets aangereden door een auto, die eerder een lichte aanrijding had ver oorzaakt en daarna met grote snelheid was door gereden. Mevrouw Wildschut- was op slag dood. Haar fiets werd nog ongeveer hónderd meter op de bum per meegesleurd, waarna de auto te gen een boom reed en in een tuin tot stilstand kwam. De bestuurder werd daarbij ernstig gewond. De brandweer moest hem uitzagen. Hij is in een zie kenhuis ir. Enschede opgenomen. LAAG KEPPEL (ANP) De heer J. van Nleuwenhuijzen uit Nijmegen is woensdagmiddag kort na vier uur om het leven gekomen toen zijn auto ver ongelukte on de rijksweg Doeiinehem- Doesburg onder Laag Keppel. Het ongeluk gebeurde bij de afrit naar Hummeio, waarbij de heer Van Nieu- •.venhuizen geen voorrang werd verleend door een automoblist, die de rijksweg kwam oprijden. Bij een poging van het slachtoffer een botsing te vermijden kwam hij in een slip ëh botste hij te gen een andere auto. De heer Van Nieuwenhuizen overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. A IJVRRTBNTiB) Waf is die Spar vandaag iceer voordelig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 3