BIJ 4e KLASSERS NOGAL WAT .VOETBALTRANSFERS' ZONDAGVOETBALLERS WILLEN AFDELING RUG TOEKEREN UIT NIET GOED VOOR ZIERIKZEE handbal in zeelanl koos voor zevenhand Noormannen zoeken het weer hoger op 28 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 A%. Steeds meer wordt het veldhandbal verdrongen door het (razend)snellere zaalhanbal. Op deze pagina daarover een bijdrage van onze medewerker. Voorts veel over tai van Zeeuwse voetbalclubs. De vierde klas H start weer met 12 elf tallen. IJzendijke en HVV'24 zijn eruit verdwenen en Noormannen en Zierikzee nemen de daardoor ontstane open plaatsen in. Bij deze 4e klasser waren er nog al wat voetbaltransfers. Trainer Walraven van BIERVLIET zal zijn eerste elftal samenstel len uit een uit 14 man bestaande selectie- groep, waarin ook de bekende Terneuzen- speler Piet Wissel en de ex Oostburg-speler J. Heule is opgenomen. Bovendien blijkt ook de Hoofdplaat-doelman J. Zegers een overstapje naar Biervliet te hebben ge nomen. Natuurlijk zal nog moeten blijken of deze aanwinsten ook inderdaad ver sterkingen zullen blijken. De laatste jaren speelde Biervliet steeds een toonaangevende rol maar de ploeg bleek op beslissende momenten toch te kwetsbaar. Als men dit kan ondervangen en door de wat grotere armslag die trainer Walraven nu heeft lijkt dit inderdaad mogelijk dan zal de West Zeeuws-Vla am se formatie ook nu weer hoge ogen kunnen gooien. Bij CLINGE zijn er nogal wat mutaties te ver wachten. W. Verschueren, die van Beerschot is teruggekomen. De Biock van Antwerp FC, Van Goethem van Steen en Merckx van Sluiskil zijn zonder meer krachten die goed zijn voor een vaste plaats in het eerste elftal. Door deze aan winsten zal Clinge, naar.het zich laat aanzien, dit jaar hogere ogen gaan gooien dan vorig jaar het geval is geweest en er moet zelfs reke ning mee worden gehouden dat men eindelijk weer eens in de ,top' kan gaan meedraaien. CORN BOYS uit Sas van Gent zit de laatste jaren teveel in de hoek waar de slagen vallen. De glorietijden van weleer liggen al veel te lang pt eindelijk wet wat minder zorg om degradatie te ontgaan te kunnen starten. Veel wijzigingen zijn er overi gens in de ploeg niet te verwachten. De uit Glanerbrug teruggekeerde J. Verbeek maakt weer een beste kans en voorts zal men het moe ten hebben van enkele jongeren die in de trai ningswedstrijden zullen moeten laten zien of ze al ,rijp' zijn voor het eerste. Bij HANSWEERTSE BOYS streeft men duidelijk naar verjonging al zal men uiteraard eventuele vervanging erg voorzichtig moeten hanteren. De oude kernploeg is vrijwel ongewijzigd ge handhaafd. De van Holland Sport overge schreven Maton staat uiteraard op de nominatie voor een plaats 'in het eerste elftal terwijl, zo als gezegd, ook enkele jongeren staan te dringen. Men hoopt in Boys-kringen dat men de overbrugging van oud naar jong langs lijnen van geleidelijkheid en zonder kleerscheuren zal kunnen uitvoeren. Voor KOEWACHT ziet het er niet al te best uit. Hun steunpilaar B Suy is vertrokken en ook Martens, die naar Amsterdam ging, zal moeilijk te vervangen blijken. Gelukkig is De Gronckel, die destijds naar RKFC (thans FC Bergen) ver trok weer-op zijn oude basis teruggekeerd en daardoor kan men mogelijk het verlies ietsje compenseren. Een plus-punt is de deelname met A-junioren aan de competitie, maar de grote moeilijkheid is om te proberen het plaatsje in de vierde klas te behouden totdat deze jongeren zijn doorgebroken. Trainer Franken van OOSTBURG is vervangen door De Vriend die al direct met enkele moei lijkheden wordt geconfronteerd. Speler Heule is namelijk naar Biervliet vertrokken, terwijl zowel Delnad als Ghijs, wegens een knieoperatie, ver stek zullen moeten laten gaan. Daar komt nog bij dat secretaris/speler Van Pamelen, die naar Goes gaat verhuizen, ook als verloren moet worden beschouwd. Dat betekent trouwens ook organisatorisch een gevoelige aderlating. Het eerste elftal zal moeten worden samenge steld uit de volgende groep: P. Versluis, J. v. d Velde, J. Verplanke, A. Tas, K. van Weelden, P. v. d. Bekke, Chr. Franken, P. de Koning, W. Vermaire, H. de Graaf, A. van Beest en de van Groede overgekomen L. Wille. Voorts heeft men dan nog J. de Vries, J. Berlet, J. Oosterbaan en P. Leenhouts achter de hand. Desondanks rekent men op een plaats in de middenmoot van de ranglijst. Het dit jaar jubilerende R.C.S. heeft vorig sei zoen op de valreep de titel aan zijn neus voor bij zien gaan. Men zal nu zeker opnieuw willen trachten om HVV'24 op de voet te volgen. Als de stootkracht van de voorhoede wat kan wor den opgevoerd zit er een redelijke kans in dat de Souburgers weer een goede gooi naar de titel gaan doen Men hoopt nu dat de komst van Kees de Nooijer, die na enkele jaren voor Zeeland Sport te zijn uitgekomen naar R.C.S. is teruggekeerd, de vuurkracht wat kan opvoeren. Mogelijk zal ook W. Debbaut, vroeger vaak maichwinnaar, weer een plaatsje ingeruimd krijgen. Men hoopt nu maar dat Leen Vader zijn voornemen om er nu (al) mee te stoppen zal opschorten. Hij speelt daarvoor nog te goed en is zeker nog een zeer bruikbare kracht. Een verlies is het niet meer spelen van Mesman, die wegens studie niet beschikbaar zal zijn. Er is een kansje dat Bouma de gelederen weer komt versterken. Al met al niet veel mutaties en trainer Henk Ver sluis kan met enige gerustheid de bui afwachten. Voor RENESSE zijn er vrij zeker geen wijzi gingen in de ploeg te_ verwachten. De mannen uit de Westhoek hebben irouv/ens met deze ploeg vorig jaar niet slecht geboerd. Behalve de vaste groep van vorig seizoen zijn ook de jeugdspelers Quist en Westdorp bij de selectie, maar of ze al ,rijp' zullen zijn om de plaats der ouderen in te nemen, staat nog te bezien. Als gevolg van het seizoenwerk komt er in de zo mermaanden van trainen en het spelen van oefenwedstrijden niet zoveel terecht en mede daarom verwacht men het, vooral in het begin van het seizoen, lastig te zullen krijgen. Bij SLUISKIL is er niet veel veranderd. Speler Merckx vroeg en kreeg overschrijving naar Clinge, maar verdere wijzigingen zijn er niet te verwachten. Secretaris Van Hijfte heeft goede verwachtingen omdat de training zeer goed wordt bezocht. Naar zijn mening zijn de presta ties van het eerste elftal vorig seizoen wat onder de maat gebleven door de wat ongunstige pro gramma-indeling. Aan het eind van het seizoen waren er alleen nog maar uitwedstrijden' te spelen en dat drukte de animo en de prestaties. ,We gokken nu op een plaats in de middenmoot en alles wat we hoger eindigen is meegenomen' aldus de heer Van Hijfte. WALCHEREN zal het zonder trainer De Vriend moeten stellen. Om financiële redenen heeft men het contract met hem niet verlengd en dat werpt problemen op. Hoewel er geen spelers zijn vertrokken, bestaat de kans dat één van hun prominente krachten zich met de training zal gaan belasten, maar dat zou dan wellicht tevens betekenen dat hij voor de ploeg, als speler, verloren zou zijn. Vast staat wel dat het Wal- cheren-elftal weer een zeer jonge ploeg zal zijn. De vorig jaar opgedane ervaring heeft geleerd dat men op de goede weg is. Het elftal zal uit eindelijk moeten worden gekozen uit de vol gende spelers: J. Menhere, Ebert, Bossaert, Bel- froid, Van Oosterhout, de gebr. van de Broek, Van 't Westende, Telleman, Wissekerke, Rottier, Hogerheide, Poortvliet, Bielok, Dirksen en De Ridder. VOSMEER is de enige Zeeuwse ploeg die in de vierde klas G zal uitkomen. Secretaris A. Ver hees heeft er overigens een niet te zwaar hoofd in Er wordt natuurlijk wel gestreefd naar ver jonging van de ploeg, maar uitgangspunt zal toch wel zijn dat met dezelfde formatie gestart zal worden als waarmee vorig seizoen in de competitie werd uitgekomen. Dat zullen dus zijn doelman Vader en voorts K. Hommel, D. Hom mel, Heijboer, W. van Dijke, Potappel, Timmer man, Lindhout, Verrijen en A. Hommel. Op de wachtlijst' staan dan nog F. van Dijke, Duine, B. Hommel en Steijns. Al met al mag van de Zeeuwen in dit Brabantse milieu een goede prestatie worden verwacht. Op 7 september gaat een dozijn afdelingsclubs de voet balcompetitie in de eerste klas van de KNVB afdeling Zeeland beginnen met als inzet het kampioenschap met de daaraan verbonden promotie naar de 4e klas van de KNVB. IJzendijke heeft het afgelopen seizoen zij'n plaats daarin moeten prijsgeven en Noormannen promoveerde. Philippine doet zijn intrede in de eerste klas ten koste van Patrijzen. Het is altijd bijzonder lastig een voorspelling te geven en zeker bij kleinere clubs. Het aantrekken of verliezen van één of twee prominente krachten leidt daar namelijk vaak tot veel ingrij pender krachtsverschil dan bij grotere clubs, die immers ge makkelijk een greep kunnen doen in hun reserves. Desondanks wagen wij het erop om D.F.S., Domburg en Zeelandia als serieuze kampioensgegadigden te tippen. Afgaande op de prestaties van vorig seizoen leek ook AARDEN BURG weer tot de kanshebbers gerekend te mogen worden Maar nu volgens secretaris Klooté zowel Hermie als De Smet, wegens studie, niet meer beschikbaar zullen zijn en ook voor de naar België vertrokken Creijf een vervanger moet komen, ziet het er niet naar uit, dat de groen-zwarfen dit seizoen tot de serieuze kampioensgegadigden gerekend moeten worden. Aan de jongeren, t.w. Verstraete, Charité en Lootens, die als vervangers voor het verdwenen trio gaan optreden, wil men het graag overlaten om de wat pessimistische vooruitzichten te logenstraffen. Bij D.F.S. zijn, aldus secretaris Braam, geen ingrijpende wijzi gingen in de samenstelling van de ploeg te verwachten. Vrij zeker zal men in dezelfde opstelling aan de competitie gaan deelnemen, waarbij in noodgevallen een beroep op de jeugdige Van der Klooster kan worden gedaan. Gezien de serieuze aan pak van de training en de resultaten in de oefenpartijen ver wacht de D.F.S.-secretaris dat een plaats bij de bovenste 4 bin nen bereik moet zijn. Secretaris Provoost van DOMBURG meent dat zijn elftal, on danks het vertrek van Van de Berge naar Zeelandia en het niel meer beschikbaar zijn van Maranus, weinig aan kracht zal in boeten. De opengevallen plaatsen, waarvoor gelukkig een aan tal gelijkwaardige krachten beschikbaar is èn het wegvallen van de grote rivaal, buurman Noormannen, wettigt toch wel de veronderstelling dat Domburg ook dit seizoen weer een hartig woordje kan meespreken Bij HOOFDPLAAT blijft de zaak bij het oude. Geen enkele speler kwam de gelederen versterken, maar er viel er ook geen enkele af. ,We mikken op een plaatsje in de veilige midden moot' aldus secretaris Martens. Anders is het gesteld met HULSTERLOO dat in De Nijs (ex HVV'24) en de van Clinge overgekomen Willaert aanwinsten heeft die een plaats in het eerste toekomen. Er zijn geen spelers vertrokken en met de vorig jaar opgedane ervaring en wat minder pech meent secretaris Blommaert op een betere eind rangschikking te mogen rekenen. Bi] LEWEDORPSE BOYS verwacht men weinig verandering Wel stopt De Baar ermee. De aanvulling of verandering zal uit hel 2e elftal moeten komen en aldus onze zegsman de heer G. Geijs de spelers zullen eerst moeten bewijzen wie van hen voor ,he.t eerste' in aanmerking komt. Erg hoge ogen zal Lewe- dorpse Boys dus ook nu wel niet gooien. Dat geldt eveneens voor LUCTOR. Voorzitter Grim toonde zich allerminst optimistisch. Het overstapje van Cees Mol naar Hein- kenszand betekent een fikse aderlating, maar bovendien heeft Luctor een wat ,oud' elftal en moet zo zoetjesaan tot verjonging overgaan. Ook voor Luctor dus vrij zeker dit seizoen geen glansrol. Het pas naar de le klas gepromoveerde PHILIPPINE zal in vrij wel dezelfde samenstelling uitkomen als de ploeg waarmee vorig seizoen zo succesvol werd geopereerd. Het valt te ver wachten dat deze ploeg met zijn sterke verdediging en schot- vaardige voorhoede (doelcijfers in 16 wedstrijden 80-11) voor iedere tegenstander een lastige partij zal blijken. Voor het Goese ROBUR lijkt het een moeilijk seizoen te gaan v/orden. Twee eerste elftalspelers Schaier en Koene zullen niet meer van de partij zijn omdat ze overschrijving hebben aange vraagd naar Middelburg, terwijl J. Bruins niet meer beschikbaar zal zijn omdat hij als trainer gaat optreden. Nieuwe aanwinsten staan daar niet tegenover en dat houdt dus in, dat de Goese- naren een zware dobber zullen krijgen. Voor SCHOONDIJKE ziet het er wat hoopvoller uit. Behalve het vertrek van reservespeler Blaakman naar IJzendijke zijn er geen spelers vertrokken of bijgekomen. Men heeft, aldus voor zitter P. Cornelis, wel een keepersprobleem. Doelman Van de Broeke zit nog steeds in het gips en zijn uitstekende vervanger Van Heijst is ook niet meer beschikbaar. Men zal dus voor dit probleem een oplossing moeten vinden. Mogelijk kan die er komen door een veldspeler, met uitstekende keeperskwaliteiten, te bewegen de plaats onder de lat te gaan innemen. Dat zou dé oplossing zijn, omdat men zo zoetjesaan over uitstekende veldreserves gaat beschikken. Het ziet er dus echt wel naar uit, dat Schoondijke ook dit seizoen weer goed voor de dag zal komen en in de bovenste helft kan meedraaien. IJZENDIJKE lijkt het ook in deze klas niet gemakkelijk te zullen krijgen, omdat tegenover het voordeel van de van Schoondijke overgekomen speler Blaakman het grote nadeel staat van het niei meer beschikbaar zijn van Vermeuie, die niet meer speelt. Vast staat v/el, aldus secretaris Van de Wijnckel, dat men het elftal zal gaan verjongen. Helaas blijkt de keuze-mogelijkheid nog te beperkt om op korte termijn terugkeer naar de K.N.V.B. te mogen verwachten. ZEELANDIA heeft vorig seizoen op het laatste nippertje (door in de beslissingswedstrijd tegen Noormannen niet tot winst te komen) de boot gemist. Het ziet er wel naar uit, dat de hoofd stedelijke groen-zwarten opnieuw een greep naar de macht zullen gaan doen. Onder leiding van hun nieuwe trainer. Bram Carol, zal men ongetwijfeld al het mogelijke doen om hel voorbeeld van Noormannen te volgen. Men krijgt de beschik king over een aantal nieuwe spelers, t.w. Van de Berge, die van Domburg is teruggekomen. Net van Middelburg en Langemaire van Zeeland Sport. Bovendien staan zowel Kuijs als de weer teruggekomen Manuhuwa weer op de nominatie. Men huldigt aldus secretaris De Leeuw de stelregel dat pos na de oefencampagne tot de definitieve samenstelling van het elftal zal worden overgegaan. WESTKAPELLE Zenuwslopend was de race vorig seizoen tussen Noormannen uit Westka- pelle en Zeelandia uit Middelburg naar de vierde klas van de KNVB. Fascinerend ging het toe in de beslissende wedstrijd tussen deze twee rivalen. Tenslotte v/erd hef 11 en dat be tekende dat Noormannen promoveerde en Zee landia (nog) in de afdeling Zeeland moest blijven spelen In die 4e klas gaat Noormannen ook met veel optimisme van start, want niet alleen speelt dit team nu in een hogere klas, ook het decorum is verbeterd. Secretaris Cijsouw: ,We hebben een nieuwe kantine en ook een nieuwe geluids installatie. Bovendien hebben we er een se niorenelftal bij gekregen. We spelen nu met drie teams en we hebben bovendien zoveel A- en B-junioren, pupillen en adspiranten, dat er wel toekomstmuziek inzit'. Men weet het: Noormannen heeft in de per soon van Rob Moens een belangrijke topscorer. Maar ook Koen Minderhout is een vurige goal- getter. Secretaris Cijsouw: ,We hebben half- speler Rudie Steel van Axel er bij gekregen en dat komt goed uit, want we hadden juist een middenvelder nodig. De mogelijken' voor het eerste: Huib Balthazar, Noud Brasser, Jaap Gabriëlse (een van de ster ren: vaak spelend in selectie-elftallen), Jan Hui- bregtse, Daaf Jongepier, Rudie Steel, Frits Die- leman. Bram Roose, Hans Minderhout, Hans Gabriëlse (een veelbelovend A-junior), Koen Minderhout. Rob Moens, Hans Minderhout, Huib de Pagfer en Huib van Rooijen. In de vierde klas mag men terdege rekening houden met dit talentvolle gezelschap Zierikzee, een der Zeeuwse oud-gedienden in de voetbalsport (8 oktober 1919) zal doordat het in het afgelopen seizoen te Goes de beslissingswedstrijd tegen METO verloor, haar geluk in de 4e klas H moeten gaan beproeven. Ondanks het feit dat de rood-zwarten in het afgelopen seizoen moesten degraderen hebben zij toch de beschikking over een technisch aardig onder legd elftal. De Schouwenaren, die thuis alleen in S.C. Gastel en Dosko hun meerdere moesten erkennen, worstelen met een schijnbaar onoverkomelijk probleem om in hun uitwedstrijden ook de nodige punten te vergaren. Vorig seizoen werd alleer. uit van METO gewonnen en tegen Vogelwaarde gelijk gespeeld, wat hen uiteindelijk de kop heeft gekost. Voor de komende krachtproef in de 4e klas is de kern van het elftal gehand haafd. Wel heeft trainer Olijfhoek hierbij de beschikking ge kregen over een tweetal voormalige A-junioren Joop Krips er Adrie Kamp. Momenteel trainen het le- en 2e elftal gezamen lijk, wat men het gehele seizoen hoopt te kunnen volhouden V/el wordt er hierbij gestreefd een kern voor het le elftal ui te halen een speciale aandacht te geven. Een tweetal speler: van de vaste kern, Henk Hendrikse en Kees Dogger, zijn momen teel in militaire dienst v/aarvan eerstgenoemde eenmaal in dc 4 weken niet beschikbaar is. Ko Willemse, een der steunpilaren op het middenveld, die overschrijving naar Bruse Boys had aangevraagd en inmiddels had gekregen, heeft dit een dezer dagen weer geannuleerd, wat voor het elftal een welkome ver sterking betekent. Aanvoerder Jan van Beveren, die eerder te kennen had gegeven om zijn schoenen aan de wilgen te gaan hangen, heeft besloten er nog maar een seizoen bij te pakken. Ongelukkigerwijs werd de voorhoedespeler Henk Vermeulen j.l. zaterdag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Kapelle zodanig geblesseerd dat hij gedurende enige tijd niet beschik baar zal zijn. Tot nu toe speelde Zierikzee een drietal uit)- oefenwedstrijden. Van de 4e klasser Oud-Beijerland werd met 4-1 gewonnen, van Wissenkerke met 4-2 en tegen Kapelle werd met 4-4 gelijk gespeeld. Zondag jl. verloor Zierikzee de jubi leumwedstrijd tegen de amateurs van Feyenoord met 2-6. Dp 31 augustus zal het oefenprogramma worden afgesloten net een thuiswedstrijd tegen De Schutters. Hoewel men dit vel zal proberen gelooft voorzitter J. de Haan er persoonlijk ïiet in dat men er direct in zal slagen om het verloren gegane errein weer te heroveren. Hij hoopt op een plaats bij de Dovenste vier. Veel zal er afhangen welke prestaties de rood zwarten dit seizoen in hun uitwedstrijden gaan leveren. Als Kanshebbers voor de titel tipt men RCS, Sluiskil, Biervliet en mogelijk Walcheren. Gelijk bijna iedere tak van sport maakt men zich ook in de handbal wereld gereed voor het nieuwe sei zoen. Een seizoen waarover eind juli eigenlijk nog geen goed woord was te zeggen. Natuurlijk wel wat de hoogste klassen betreft, want daar hanteert het hoofdbestuur van het Ne derlands Handbal Verbond een strenge regel. Wat was n.l. het geval Het is niet van vandaag of gisteren dat vele handbalsters en handballers al leen maar zevenhandbal willen spelen. Enkele jaren al wordt op de bonds vergaderingen heftig gediscussieerd over het zonder meer opheffen van de veld-, beter vertaald, de elfhandbal- competïtie. Vooral in de afdelingen waren vele voorstanders te vinden, maar die stemmen gingen verloren in het grote koor van de topploegen die beslist elfhandbal wilden blijven spelen. Vorig jaar echter vroeg een vereniging, die jaren geleden tot de topploegen behoorde, terugtrekking van alle ploegen uit de veldhandbal- competitie. We doelen op het Eind- hovense „P.S.V." dat tijdens de zaal handbalcompetitie de roodwitte kleu ren met allure zag worden verdedigd, maar tijdens de veldhandbalperiode duidelijk de teruggang constateerde. Het spreekwoord wanneer één schaap over de dam is volgen er meer' werd eer aangedaan, want NILOC, één van de vaandeldragers van de Neder landse handbalwereld, richtte zich in een schrijven tot alle hoofd- en ovér- gangsklassers om hun mening te vra gen over het stoppen met elfhandbal. Er kwamen reakties, natuurlijk voor en tegen, want met dat euvel kampt men in de handbalwereld. Was iedereen het met iedereen eens, dan kon het bondsbestuur nog zo graag door wil len gaan, radicaal omschakelen zou den zij toch moeten om het niet op een paleisrevolutie te laten aankomen. De binnengekomen reakties deed het Nilocbestuur besluiten, mede door de drang van haar ledenvergadering, het bondsbestuur te verzoeken de teams terug te mogen trekken. Ook het be stuur van SWIFT uit Roermond, met een damesteam dat meermalen kam pioen van Nederland werd, dacht om te schakelen. Het bondsbestuur wei gerde echter dit seizoen toestemming te geven, terecht overigens ,met het reglement in de hand'. Gelukkig dat het reglement er is, want wat zou er terecht zijn gekomen van de hoofdklas wanneer zowel NILOC als SWIFT bij de dames zouden zijn verdwenen Waar zou men vervangende teams vandaan hebben moeten halen Uit de overgangsklassen waar het spel peil echter heel wat minder is en hoe zou men de automatische promotie hebben moeten regelen Het gaat niet door en het lijkt ons dat zowel de dames van NILOC als die van SWIFT nu zeker met tegenzin aan de veldhandbalcompefifie zullen begin nen. Maar kom, er zijn heel wat trainers die het veldhandbal een goede training vinden voor de zaalhandbal competitie. die veel meer in de pu blieke belangstelling staat. Van de Zeeuwse verenigingen vinden we slechts één team in de hoogste klas en wel de dames van WALCHE REN uit Vlissingen. Zowel in veld- als zaalhandbal komen zij uit in de hoofdklas en zij staan in Zeeland op een eenzame hoogte, die voorlopig nog wel onaangetast zal blijven. Competitieleider L. J. Nijsen uit Vlis singen, de rust zelve in een voor Zee land belangrijke periode, kon begin augustus eigenlijk nog niets zeggen. Vóór 1 augustus moesten de besturen van de Zeeuwse handbalverenigingen opgeven wat men wilde, maar omdat er nog al wat niet binnen waren, kon hij geen definitieve uitslag geven ,Het staat voor mij vast dat geen elf handbal meer zal worden gespeeld, want tot op heden is er slechts één vereniging die met een herenteam elf- handbal wil spelen en dat moeten er toch minstens zes worden om er iets van te kunnen maken', aldus L. J Nijsen. Hij heeft gelijk gekregen, want loen de balans kon worden opgemaakt sleek hij slechts drie herenleams te lebben voor elfhandbal en men wist Jat de minderheid zich bij de meer derheid moest neerleggen. Over alle linies dus in de afdeling Zeeland zevenhandbal op het veld. Gevraagd naar de districtsklassen moest dhr. Nijsen hef anhvoo:- ledig schuldig blijven omdat dec; ten zijn opgegeven en er mand was die één en regelen. Wel was hem bekend toestemming was gevraagd handbal niet meer te spelen Olympus (dames distr. le klas),L, (heren distr. le klas) en dat de van Fortuna uit Bergen op Zom Walcheren uit Vlissingen even uit de boom wilden kijken. competitie elfhandbal voorde eerste klas niet meer aantrekkelijk wilden ook zij overschakelen zevenhandbal. Voor eifhandba' der meer spraken de heren van pus uit Vlissingen zich uit. Nu, terwijl er over twee weken! nen moet worden, is de verre van rond. Het blijkt dat in West-Brabant voorstanders zijn van elfhandb^, om als districts eerste klasdeo^ titie in te gaan, schijnt weinig a hebben. Het komt er op neen Brabanders de Zeeuwen adviser;- komende competitie maar «y ,thuis' te blijven met die afspr-4 wanneer men daar volledig tut naar zevenhandbal, opniew sproken zal worden over een di:h eerste klas. De Zeeuwse heren zullen dus i omgeving moeten draaien en let het afdelingsbestuur om voetbaltermen, EREDIVISIE, meren Met de eerste herenp': van de G.S.C. (Goese Sport natie) Walcheren, E.M.M., Fort.: Olympus is best tot een klas te i: en als voorbereiding voor zaalhandbalcompetitie kunnen spelen wedstrijden best vruchle werpen. Competitieleider Nijsen mag le niet klagen over het aantal balveldjes wat hij tot zijn bescM heeft. In Goes zou hij nog grae: meer velden hebben, maar dit via het afdelingsbestuur worcj vraagd, zullen wij zeker mede krijgen. Door het wegvallen van het elf- bal zullen er absoluut veel meet® handbalwedstrijden moeten w« gespeeld en kon hij vorig ja» wedstrijden laten spelen tussen re uur 's morgens en twee uur'sm&s deze competitie zullen de hand:: (sters) wel eens wat later in moeten komen, maar dal mod bezwaar zijn. Elke keer weef, na afloop van da: handbalcompetitie en vlak na da vang van het 2e gedeelte van de i handbalcompetitie is duidelijk led stateren dat het spelpeil op hal heel wat minder is dan in da Het veld leent zich nu niet zo: goed voor snelle break-ouls flitsende aanvallen en voor hel spelen van zevenhandbal. NILOC heeft zich daarom al gan; lijd geleden gewend tof hetgemae" bestuur van Amsterdam om thfo halfverharde velden waarop dei; venhandbal gespeeld zou kunnen1 den. In Duitsland is dit niels nfw* hoewel vooral de kans op onlvefe enz. veel groter zijn. Wijvrage1" daarom af of het zin zou heb»- het afdelingsbestuur eens rond neuzen in de provincie en ,1 bekijken hoeveel schoolpleinen. asphalt voorziene parkeerterre4 enz. er zijn. Het veldje aan da :-' menlaan in Vlissingen b,v. word" tensiof gebruikt, ook voor zever*1 bal en hoeveel van deze gW heden zouden er niet te red®T zijn Mocht door de slechte omstandigheden de competitie c- veld in gevaar komen, gemakke'.1* hef zijn als men op andere sPr legenheïd zou kunnen terug:' Trouwens zouden b.v. de here* niet liever op b.v. pleinen spe'i:-! op het veld Nog enkele dagen en de con# gaat van start. Het verdwijnen^ elfhandbal is voor Zeeland een j- r worden en de liefhebbers van idl? kunnen alleen nog maar in terecht om daar dan de eniger uit Zeeland, de Walcherende-fj zien ,elfhandballen'. Of met plezier zullen spelen, nil*1 deren ,zevenhandballen' laten"i - in het midden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 28