Speiersverlies en problemen bij derde klassers Negen elftallen in zuiver Zeeuwse-vierde-klas Betere competitie-opbouw in het zaterdagvoetbal van de afdeling ZEEUWS BADMINTON MOET IN BREEDTE GROEIEN 27 UC% jfflfltó 28 AUGUSTUS 1 PRÖVtNCÏXtE ZEEUWSE COURANT De Meester (Rillandia) rvo Bakker (AZVVJ Lobbezo (Krabbendijk< HetAxelse .A.Z.V.V.' komt vrijwel met hetzelfde elf- ui uit van vorig seizoen. Desondanks spreekt se- cretans Ko Bakker van een zwaar verlies, wanneer hij het heeft over het vertrek van hun eminente doelverdediger A. Flipse, die enkele seizoenen de grote steun in de verdediging is geweest, maar die nu voor De Meeuwen zal gaan spelen. Trainer Stehouwer zal de definitieve ploeg nog moeten sa menstellen waarbij hij keus heeft uit twee keepers n.l. Van Mourik en Wieland. Voorts staan op de nominatie F. van de Broeke, M. van Alten, C. Hamelink, I. Hartog, M. Zegers, P. Haak, W. Bakker, W. de Vlieger, J. Kempe, W. Lensen, A. Wieland, M.de Feijter, L. de Groote en F. Witte. De training wordt uitstekend bezocht en-ondanks de weinig hoopgevende resultaten in de oefenwedstrijden be- haald-ziet Ko Bakker een veilige plaats in de mid denmoot toch wel binnen bereik. Hij ziet.in het rou leersysteem, waarbij dus nu van 13 spelers gebruik mag worden gemaakt, wel enige mogelijkheid om dat nu uit een wat'grotere groep van gelijkwaar- digen kan worden geput. De voetbalvereniging .Krabbendijke', zo juist ge promoveerd naar de derde klas, zit met een ver schrikkelijk probleem. Men heeft namelijk niet de beschikking over een veld. Het huidige terrein is omgeploegd om tot verbetering te kunnen komen. De vraag is nu wanneer het weer bespeelbaar zal zijn. Men zal nu noodgedwongen voorlopig maar alleen uitwedstrijden kunnen spelen, dan wel thuis wedstrijden vastgesteld op het veld van de tegen partij. Dat is uiteraard een groot nadeel. Men hoopt nu maar dat het eerste in de tweede helft van sep tember op het veld kan worden toegelaten. Van KNVB-zijde heeft men medewerking toegezegd. Gelukkig ligt het gerestaureerde veld er momenteel goed bij. Men hoopt In Krabbendijke na deze zor- gentijd wat betere vooruitzichten te krijgen. In de gemeente Krabbendijke zal het wel niet meer lukken maar voor de te creëren gemeente Reimerswaal ligt er toch een taak om Krabbendijke aan een tweede veld te helpen. Vrijwel overal heeft men meer dan één speelveld ter beschikking en hoe funest het roofbouw plegen op één veld voor 6 elf tallen kan zijn is nu overduidelijk'gebleken. Ge lukkig was er ook een optimistisch geluid te be luisteren n.l. over de verlichting, waarvan men al heel veel plezier heeft gehad. Krabbendijke zal het zonder A. Paauwe moeten doen. Daarentegen is de van Patrijzen overgekomen Van Eijkeren wellicht een bruikbare kracht. Er wordt, volgens een vast trainingsplan, tweemaal per week flink getraind door de uit de volgende spelers bestaande selec- tiegroep, waaruit straks het definitieve elftal zal moeten worden gekozen. A. J. Kriekaard, J. A. Kriekaard, C. Kriekaard, J. van de Parel, J. Breker, C. Huiskens, J. Poortvliet, P. Jobse, H. Geense, C. Hoogesteger, M. Oostdijk, S. de Kok, P. van Koe- veringe, I. Vogelaar, J. van Zweden, Chr. van Eijke ren, J. van de Vrede en A. van Oosten. Mede gezien de terreinmoeilijkheden is momenteel geen peil te trekken op de mogelijkheden in de derde klas. Trainer J. C. Meesters van .Rillandia' zal het dit seizoen zonder -Oostdijk en Kousemaker moeten stellen. Eerstgenoemde kreeg overschrijving naar Arnemuiden en voor laatstgenoemde, die onder wijzer is in Tholen, gingen de reismoeilijkheden te zwaar wegen en hij verwisselde het Rillandia-shirt voor dat van Tholense Boys. Er zijn echter enkele veelbelovende jeugdspelers beschikbaar gekomen en al met al ziet de Rillandia- trainer de naaste toekomst allerminst somber In. Hij meent dat men in de top zal kunnen meedraaien en het elftal dat daarvoor zal moeten zorgen zal uit de volgende selectiegroep moeten worden samenge steld. A. Schout, J. van de Griek, A. Bruijnooge, F. Akkerman, J. Weststrate, C. Jongejan, M. Deur- lo, P. Koster, W. en H. Lobbezoo, H. van Iwaarden, C. van Pul, M. Verrijzer, P. Wiskerke, C. Rommers en L. den Boer. Rillandia beschikt over prima velden, maar helaas is het wachten nog steeds op een nieuw kleed lokaal. Hoog op het verlanglijstje van trainer Mees ters staat bovendien een verlichtingsinstallatie ge noteerd. Die is dringend nodig om de redelijk goed bezochte training te houden. De opkomst zou onge twijfeld uitstekend kunnen worden genoemd ware het niet dat enkele spelers wegens militaire dienst en studieredenen verstek moeten laten gaan. Bij .Terneuzense Boys' heeft er een trainerswisse ling plaats gehad. Oefenmeester J. P. Franken zal als opvolger van M. Walraven gaan optreden. Er zal volgens een ander trainingsschema worden ge werkt, aldus de energieke voorzitter Leen de Jonge. Kampioensaspiraties heeft hij zeker niet, al hoopt hij uiteraard dat het elftal dat straks de Boys-kleu ren gaat verdedigen, zijn wat pessimistische ver wachtingen zal gaan logenstraffen. In dat elftal zal Fr. Bakker, die naar Terneuzen is gegaan, en de naar België vertrokken H. Sütterland niet zijn op genomen. Mogelijk zal er voor D. de Smet, die van Terneuzen overkwam, wel een plaats worden ge ruimd. Concurrentie voor de plaats onder de lat is er genoeg. Men heeft keuze uit de doelverdedlgers A. Hamelink, J. Sturm en D. Passeniers. Voor veld- speler in het eerste komen in aanmerking C. Schoonakker, C. Meijer, M. Hamelink, A. Buijze, D. de Smet, J. de Jonge, L. van Dixhoom, S. den Deurwaarder, L Dieleman, P. Simons, D. de Kubber, J. Geense, J. Jonkman en P. Rooae. De keuze van voorhoedespelers blijft nog wat beperkt Voorzitter De Jonge bleek gelukkig met de toto resultaten van zijn vereniging. De vereniging waar in men lang om principiële redenen afzijdig bleef, blijkt hiervan nu een goed en dankbaar gebruik te maken. Negen Zeeuwse elftallen, uitkomende in de 4e klas Bvan de zaterdagcompetitie van de K.N.V.B. gaan op 30 augustus a.s., een week eerder dus dan hun collega's van het zondagvoetbal, met de afwerking van hun competitie beginnen. Chrislandia en Seolto spelen nu i.n de 4e klas A. Krabbendijke is door zijn promotie naar de derde klas niet van de partij. De plaats wordt ingenomen door Yerseke, dat- na een eenjarig verblijf in de derde klas - de weg terug is moeten gaan. Als nieuweling begroeten wij in deze zuiver Zeeuwse klas het uit de afdeling Noord Brabant gepromoveerde W.H.S. uit St. Annaland. Bij .Kapelle' zal J. Vermaire waarschijnlijk niet meer van de partij zijn, omdat hij zich uitsluitend met de training wil gaan bezighouden. Veel wijziging i6 er in de samenstelling van het elftal van vorig seizoen niet te verwachten. M. Hundersmarck zal de plaats onder de lat weer gaan innemen. Voorts zullen De Schipper, Westerlaken, Eversdijk, Dubbelman, N. en A. Zegers, C. Vermaire, Schipper, Rooze en Kloet weer wel van de partij zijn, terwijl D. van Zweden, Nijsse en Rulssen als bruikbare reserve krachten achter de hand worden gehouden. Bij .Kloetinge' kan trainer Wim Groenewegen putten uit een flinke groep spelers, waaronder de van Middelburg overgekomen Houtekamer en de ex- Goesspeler J. Hollestelle. Voorts zijn in de selectie opgenomen Sonke, De Vrieze, Van Keulen, De Marco, Korstanje, Van de Linde, C. Hollestelle, Bouman, Hoofdman, Hilleman, Koole, Cobben, A. en J. Jongeman, de Regt en J. Luijk. Het moet mogelijk uit deze groep een elftal samen te stellen dat in deze klas een toonaangevende rol kan spelen. ,Hoek' is een van de nieuwelingen In dit gezelschap. Vorig seizoen behaalde men met grote overmacht het kampioenschap van de afdeling Zeeland en aangezien vrijwel met dezelfde ploeg aan de strijd in deze klas zal worden deelgenomen, valt te ver wachten dat een plaats In de middenmoot van de ranglijst binnen bereik zal zijn. Er wordt aldus secretaris A. L. de Groote, tweemaal per week hard getraind. Het elftal waarmee aan de competitie zal worden deelgenomen zal vrij zeker als volgt zijn samengesteld: Pladdet, Jansen, Huissen, Kramer, J. 't Gilde, De Putten, Van Driel, De Koeijer, Kiel, P. 't Gilde en De Feijter met Remijnsen, De Blaeij en Van Vugt als zeer bruikbare reserves achter de hand. Secretaris Kees van Waarde van Nieuwland niet geen al te optimistische geluid horen en terecht menen wij. Weliswaar mag de overkomst van Ko de Ridder van Arnemuiden als een aanwinst worden gezien, maar of het zal opwegen tegen het verlies van hun goalgetter Jaap Knuijt, die wegens verhuizing naar Koudekerke voor VCK zal uit komen, staat toch te bezien. Bovendien is ook Henk van Waarde ermee gestopt. Ook het vertrek van trainer Albert Vogel is een nadeel en het zal voor diens opvolger zeker geen gemakkelijke taak wor den. Verdere mutaties In de nog jonge ploeg zijn' niet te verwachten al lijkt de opstelling, door enkele verschuivingen, wel te worden gewijzigd. Het ge brek aan voldoende verlichting op het oefenveld, waarop 3 senioren- en 2 Junioren-elftallen moeten worden getraind, wordt als een ernstige belem mering in de ontplooiing van de prestaties gevoeld. In .Smerdiek' zijn weliswaar wat wijzigingen te ver wachten, maar de oude kern blijft toch wel ge handhaafd en men gaat dan ook vol goede moed van start. De grootste krachtproef is mogelijk al de eerste competitiewedstrijd, wanneer men in Kloe tinge op bezoek moet. In de verdediging zal Kloet de plaats van de we gens een knieletsel voorlopig uitgeschakelde Bout moeten innemen. Het streven naar verjonging komt zowel in de halflinie als in de voorhoede tot uit drukking. De veelbelovende Nico van Houdt gaat de plaats van Knuist ln de halflinie innemen terwijl de 18-jarige Nagelkerke een plaatsje in de voor hoede zal krijgen. Met doelman Bijl als betrouw baar sluitstuk, C. v. d. Hoek als prima verdediger en M. J. van Houdt als architect van de aanval is er zeker alle reden om met de Smerdiek-voor- nemens ernstig rekening te houden. De samenstelling van het eerste elftal van nieuwe ling W.H.S., opgericht in 1931 maar nu pas voor de. eerste maal tot de KNVB doorgedrongen, is nog niet precies bekend. Maar secretaris J. Quist wil best kwijt, dat geen drastische wijzigingen zijn te verwachten in het elftal dat vorig seizoen met grote overmacht (tien punten voorsprong op het eveneens gepromoveerde Beatrix) de kampioens titel in de wacht sleepte. Het elftal zal uit de volgende selectiegroep moeten worden gekozen. Van Dijke, Dljkema, Den Engels man, Keur, Moerland. J., P. en W. Mosselman, keeper J. Ouist, Scherpenisse, Van Horssen, De Witte, Vroegop en Rijnberg. .Wissenkerke' heeft in het afgelopen seizoen vrij wisselvallig gespeeld. Men had toen nogal wat met blessures te kampen. Dat desondanks een redelijke eindklassering werd bereikt wettigt de veronder stelling, dat de club van De Meulenberg's ook in het komende seizoen weer goed zal meedraaien. Er zijn hoegenaamd geen wijzigingen in de ploeg te verwachten al sukkelt men steeds met de wisse lende diensten van enkele in het elftal spelende politiemensen. Het oude bestuur met een jonge geest is terecht trots op de prima accomodatie. De kerngezonde vereniging kan bogen op een uit stekend geredigeerd clubblad dat door 4 jongens wordt verzorgd. Men is in Wissenkerke, aldus penningmeester Meulenberg, zeker niet van plan te degraderen al gelooft hij ook niet In de mogelijk heid van een kampioenschap. Bij het pas naar de KNVB gepromoveerde Veere lijkt de serieuze aanpak van bestuur en trainer ïn de prestaties te gaan doorwerken. Secretaris/ speler Jobse meent op grond hiervan een redelijke plaats op de ranglijst te mogen verwachten, waarbij hij meent dat de kans op een plaats In de bovenste helft juist iets groter Is te achten dan in de onder ste. Natuurlijk betekent het vertrek van Harlnck naar Goes een der ernstige lating maar nu De Meester terug is uit Zuid Afrika en wellicht ook de van Middelburg overgekomen Polderman een plaatsje in het eerste elftal kan veroveren, lijkt de ploeg niets of weinig aan kracht te hebben ingeboet. Het elftal zal v/orden samengesteld uit de 20 geselecteerde spelers, waaronder enkele jeugdige krachten. De eis van trainer Cas Hubregtse om 2 maal in de week te trainen, een eis waar het bestuur volledig achter staat, Is een waarborg dat men niet onvoor bereid de eerste stappen In de KNVB zal zetten. .Yerseke' speelde in de derde klas zeker niet slecht maar gebrek aan produktiviteit was de oorzaak van het uiteindelijk falen met als gevolg degradatie. Men is nu aan een verjonging begonnen en hoopt op een redelijke plaats op de ranglijst Het elftal zal uit de volgende spelers worden gekozen: P. Hoebeke, Sanderse, Schardus, Stobbelaar, M. de Wee, Luteyn, Boone, Van Anrooij, Kosten, Snoep, Van der Endt, Christiaansen, Hartoog en Van Ast. Als men erin zou slagen de schotvaardigheid van de voorhoede op te voeren mag verwacht worden dat Yerseke een geduchte tegenstander zal blijken. Gelijk met de zaterdagvoetballers ïn de K.N.V.B. gaan ook de spelers van de zaterdagcompetitie in de afdeling Zeeland op 30 augustus van start. Voor het eerst is er nu ook een 4e klas, wenselijk ge worden om in de toekomst tot een betere compe titie-opbouw te kunnen komen. Naast één eerste klas wordt begonnen met 2 tweede, 2 derde en 6 vierde klassen. Het ligt in de bedoeling in het daarop volgend seizoen het aantal derde klassen met één uit te breiden. Door verdere uitbouw, bij verdere toename van het aantal ploegen, wil men tot een formule 1-2-4-8 zien te komen. In de eerste klas gaan 10 standaardelftallen, de strijd om de titel aanbinden. Het valt te verwachten, dat de twee in deze klas opgenomen reserve-teams, t.w. Arne muiden 2 en De Meeuwen 2, niet voor promotie in aanmerking komen. Bij .Bevelanders' zal, met uitzondering van de plaats onder de lat, weinig wijziging in de samen stelling van het elftal plaatsvinden. De vervanging van keeper Sandee door Kouwer zal, naar men aan neemt, geen verzwakking betekenen. Bij ,s-Heer Arendskerke' staat tegenover het vertrek van Ko Baaijens naar Suriname de terugkeer van spil Been hakker. Dat weegt wel tegen elkaar op. Verdere mutaties zijn er met. De training onder leiding van Jo Jansen gaat uitstekend en begint nu zijn vruchten af te werpen. Men krijgt door de wat bredere basis een wat grotere concurrentiestrijd om in het eerste te komen en is daardoor minder kwetsbaar. .Helnkenszand' doet, na zijn succesvol kampioen schap, zijn intrede in de eerste klas en men doet dat vol goede moed. Daar is reden toe, want de terugkeer van Kees de Mol, die na een jaar Luctor- tijd. weer bij Heinkenszand is teruggekeerd, is zonder meer een versterking. Voor het overige zal het elftal worden samengesteld uit de ploeg van geselecteerden (de kampioensploeg van vorig sei zoen) aangevuld met enkele jongeren, aldus onze zegsman de heer P. Meulpolder, die een plaats in de middenmoot bereikbaar acht. Secretaris J. bij de Vaate van Mevo verwacht wei nig verandering In de samenstelling van de ploeg. Voor F. v. d. Oude die voor Bruse Boys gaat spelen, moet er uiteraard wel een vervanger komen. Dat zal moeten worden opgevangen uit eigen re serves en mogelijk zal toch wel een beroep op de jeugd moeten worden gedaan. .Middelburg' komt ook weer met zijn zaterdagelftal in de eerste klas uit. Met uitzondering van de nood zakelijke vervanging van Houtekamer (naar Kloe tinge) en Polderman (naar Veere) is weinig veran dering in de opstelling te verwachten. Ook .Nieuw- dorp' zal dit seizoen in de eerste klas uitkomen. Nu De Jager en Kees de Kok niet meer van de partij zullen zijn, zullen de opengevallen plaatsen moeten worden aangevuld uit de jonge reserves. Men verwacht niet dat dit tot verzwakking van het geheel zal leiden en een redelijke eindrangschik king acht men in deze klas binnen bereik. Bij .V.C.K.' wordt het elftal van vorig seizoen als uitgangspunt genomen maar nu de ex-Nieuwlander Jaap Knuijt, die nu in Koudekerke woont, de VCK kleuren gaat verdedigen mag worden aangenomen dat hij de vuurkracht van de aanval wat zal weten op te voeren. De Koudekerkseploeg, met zijn sterke defensie, zou nu wel eens een greep naar de macht kunnen doen. Vorig jaar werd de ploeg door pech achtervolgd en voorzitter P. Flipse hoopt daarvoor in elk geval gespaard te worden. Voor zitter A. P. Schouwenaar van de kerngezonde en nog steeds groeiende vereniging .Wemeldinge' zegt dat geen spelers weg gingen, maar er ook niemand is bijgekomen en dat men dus het elftal van vorig jaar als basis neemt. Maar toch liggen de kaarten nu wel even anders. Vorig jaar heeft men er name lijk naar gestreefd om het tweede «Tftal kampioen te maken om daardoor een betere aansluiting met het eerste te verkrijgen. Dat Is volledig geslaagd. Men zal nu zeker het accent meer op het eerste gaan leggen en dat zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat er grotere concurrentiestrijd zal komen in de strijd om een plaatsje in het eerste. Er is een aantal jongeren, dat zeker bereid en in staat zal zijn om een sportieve aanval te doen op de plaats van de ouderen en dat kan het geheel alleen maar ten goede komen. Het uit de 4e klas van de KNVB gedegradeerde .Wolfaartsdijk' zal onder leiding van hun nieuwe trainer J. Bruins, moeten gaan proberen om het verloren gegane terrein te herwinnen. Er is geen enkele speler vertrokken maar er hebben zich ook geen krachten van buiten gemeld. Met het oude elftal als uitgangspunt zal men wel naar enige verjongen gaar streven, aldus secretaris Ruisaard, maar in de oefenwedstrijden moest alles nog wor den uitgebalanceerd waarbij de jongeren hun plaats waar zullen maken. Dat zijn dan de Jeugdspelers Eggebeen, Van Loo en De Blaey alsmede de tweede elftalspeler J. van de Vrede. Aan een voorspelling waagde men zich niet. Bij .Zeeland Sport' komt men met een op papier sterkere ploeg dan die welke vorig jaar in de com petitie speelde. Men verwacht dan ook ditmaal wat dichter bij de top te kunnen meedraaien. Men heeft keus uit de volgende groep: Damen, De Best, Marijs, Pronk, R. en C. de Rijke, A. en K. Theune, Schroevers, v. d. Kraan, Kuiper, Fleurbaay en Crucq. De reserve elftallen van De Meeuwen en Arnemui den, die deze klas completeren, zijn vanzelfspre kend nogal aan wisselende opsteilingen onderhevig door het afstaan van spelers aan het eerste. De Arnemuiden-ploeg gooide vorig jaar hoge ogen; die van De Meeuwen moest met een zeer beschei den rol genoegen nemen, na het jaar daarvoor de titel te hebben behaald. Wel een bewijs van kwets baarheid van dergelijke elftallen die misschien zelf3 niet thuis horen in eenzelfde klas met louter stand aard-elftallen. Momenteel is er echter (nog) geen andere mogelijkheid. Ook de onmogelijkheid om te promoveren is onbevredigend maar wellicht weet men ook hiervoor in de naaste toekomst bij de KNVB een oplossing te vinden. MIDDELBURG Het Isolement, hoegenaamd geen trainingsmoge lijkheden, te weinig toernooien en het verlies van Jonge talentvolle spelers en speelsters, die elders in Nederland gaan studeren of werk zoeken. Dat zijn de voornaamste knelpunten, waar de afdeling Zeeland (van het district Zuid) van de Nederlandse badmintonbond tegenop moet boksen. Het Zeeuwse afdelingsbestuur laat die moeilijkheden ove rigens niet zomaar over zich heengaan. De hardwerkende 35-jarige secretaris A. Verbeek, administrateur van bouv/bedrijf de Delta te Middelburg, verzekert: ,Als afdelingsbestuur zien we het zo, dal we moeten toewerken naar een zo breed mogelijke deelneming aar de competitie, dat er meer toernooien moeten worden georgani seerd, zodat er uit die bredere groep meer topmensen naar vorer komen, die dan hoe dan ook een training moeten krijgen.' De groei in de breedte heeft in het afgelopen seizoen waarin Zeeland voor het eerst als zelfstandige badmlntonafdellng optrad .We zijn er ruimschoots tevreden over,' verzekerde secretaris Ver beek behoorlijk zijn beslag gekregen. Er was een relatief sterke stijging van het aantal competitieteams (en dus spelers) van tien tot zeventien. Er bij kwamen: Matador Vlissingen, Astroiden Sou burg, Swift Koudekerke (met een stel jeugdteams) Rillandia Smas hers uit Rilland-Bath, dat één jaar stilgelegen had, Fifteenth Point (met 2 teams) uit Middelburg, terwijl Avanti Middelburg groeide van twee tot vier teams en Jong Ambon uit Vlissingen er een twee de team bijkreeg. En nog voordat het nieuwe seizoen begint heeft de groei zich door gezet: aanmeldingen voor de nieuwe competitie kwamen er uit Nieuwdorp, Koudekerke (Swift met seniorenteam) en Goes. In de Ganzestad is er via de medewerking van de sportambtenaar en de verbeterde accommodatie iets gebeurd. Secretaris Verbeek: .Ge lukkig, want op het moment, dat er sporthal is moet Je een club hebben.' Voorts is het afdelingsbestuur bezig geweest contacten te leggen In Zeeuwsch-Vlaanderent In Terneuzen (waar ook een sporthal komt) wordt volop gespeeld. In het najaar zal het contact hervat worden. De geisoleerde ligging is iets, waar het afdelingsbestuur sterk mee tobt. ,Het Is', zo stelt de neer Verbeek, .steeds hetzelfde competitiestramien. je moet steeds tegen dezelfde spelers en speelsters uitkomen. Voordat de competitie begint kun Je bij wijze van spreken ai een stand opmaken, hoewel daar nu wel verande ring in komt.' In verband met de isolatie staat de training. ,Er zijn', aldus de heei Verbeek, .te weinig toernooien, verschillende verenigingen ont plooien te weinig discipline om eens een uurtje op slagen te trainen, maar bovenal ontbreekt het Zeeland aan trainers.' Er zijn twee ClOS-mensen beschikbaar: Vlissingen W. Bos en Terneuzenaar J. W. Visser, die echter geen van beiden badminton als specialiteit hebben. Dat alles komt het peil uiteraard niet ten goede. De nationale bond kent instructieopleidingen', voor Zeeland is Tilburg de dichtstbijzijnde, maar omdat het volgens het Zeeuwse bestuur te tijdrovend en te kostbaar is zijn er in deze Brabantse stad nog geen Zeeuwse talenten gesignaleerd, hoewel die er vol gens de heer Verbeek wel voor in aanmerking komen. Niettemin probeert de afdeling Zeeland de trainingslacune zo goed mogelijk te ondervangen: in het afgelopen seizoen heeft de Vlissingse tra> ner Bos zes jeugdtrainingen gegeven, waarop 24 jongelui tussen de 13 en 18 jaar acte de presence gaven. Met name de badmintonclub Vlissingen en Avanti Middelburg heb ben te lijden gehad van het vertrek van jeugd. Voor Vlissingen heeft het zelfs catastrofale gevolgen gehad: verlies van teveel jongeren (onder andere de eerste teamspelers Eric Timmerman en Han Vervaat) heeft tot opheffing van de club geleid. Jozien Gasllle ging eveneens voor de Zeeuwse badmintonsport verloren, omdat ze voor Thyfoon ging spelen. Avanti verloor zijn talent Rudi Bish (hij verruilde machinistenoplei ding voor schip) en ook Adrie Phaff, die naar de hts Eindhoven vertrok. Da Middelburgss club w*rd wal;swesr versta-'kt tast da sterkste Jong Ambonspeler Martin Titiheru, die overschrijving aan vroeg, maar de heer Verbeek verwacht niettemin dat Avanti een zware dobber zal hebben om zich in de districtstweede klas (vorig seizoen vierde, "net jaar daarvoor kampioen) te handhaven. ,We moeten', zo schetst secretaris Verbeek deze situatie, .te veel op de ouderen terugvallen. De kern is te oud.' Het beeld van andere Zeeuwse clubs, dat secretaris Verbeek voor ogen had, kwam op de volgende situatie neer: Rillandia Smas hers draait goed, kwantitatief betekende de komst van de Astroiden en Fifteenth Point een aanwinst,Zierikzee kampt met het verlies van enkele prominente spelers. Zeeuws kampioen Jong Ambon (dat weliswaar geen jeugd opvangt) zal het ondanks het verlies van Martin Titiheru nog wel een tijd in de bovenste regionen rooien, enige angst is er voor Matador, dat van twee teams naar één terug gevallen is. Ook de Zuidnederlandse kampioenschappen hebben het afgelopen seizoen aangetoond, dat Zeeland door gebrek aan training achter- raakt. Alle deelnemers uit Zeeland werden in o'e voorronde uitge schakeld, terwijl men drie jaar geleden nog tot de halve finale kwam. Daarom naast een zo breed mogelijk deelneming aan de competitie: meer toernooien, dus meer wedstrijden. Naast het |aarlijkse Avanti- toernooi (a.s. seizoen voor de vierde maal) komt er na afloop van de aanstaande competitie een zeer belangrijk toernooi bij: voor het eerst v/orden namelijk in maart 1970 de Zeeuwse badminton kampioenschappen gehouden. En voorts wil de afdeling Zeeland proberen wat aan het scheidsrechtersprobleem te doen door een opleiding van de grond te krijgen. ,Nu de accommodaties steeds beter worden moet je met een zaal- sport als badminton nu je slag slaan. Het is in de eerstvolgende twee jaar er op of er onder, als Je tenminste een woordje wil mee spreken', zo besluit de heer Verbeek zijn relaas, waarin hij op de eerste plaats sterk de nadruk legde op da verbreding van de bad-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 27