HET SUCCES VAN ORGANISATIE MIDDELBURG: EN STANDING Het zou toch te gek zijn als Vlissingen geen partij meer voor Middelburg is....! Harry Plompen heeft een grief ismanschap an de VCV wil naar gere sferen US»,, JSKC» JUSTUS ,969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 21 MIDDELBURG Harry Plompen heeft een grief! Harry Plompen is ■mtstemd! Nou, zeg maar gerust: Harry Plompen zou sommige voetbal clubs wel eens verwijten willen maken. Administrateur van de afdeling Zeeland van de KNVB is hij, een mededeling, waarmee we de open staande poorten van alle Zeeuwse voetbalvelden opentrappen, wan wie kent Harry- niet. Nu is Harry teveel gentlemen om met krachttermen ie gaan smijten, als hij het over ZIJN GRIEF heeft, maar je zou zwe ren hem te zien denken, al die lamlendigheid bij zoveel voetbalclubs Want Harry windt zich dan op. Omdat jan en alleman van de Zeeuwse voetbalclubs, van Sluis tot Vos- neer, van Clinge tot ZSC (Scharendijke-BUemeet), de heer Plompen kent, behoeft nauwelijks verteld te worden dat juist deze afdelingsadmi nistrateur het recht heeft ontstemd te worden over laksheid bij ver schillende clubs. Want Plompen zelf was in de Zeeuwse voetbalwereld immer een brok vitaliteit bruisend van activiteiten, ondanks hinderlijke zaken'als een hartvergrotlng (.kortademig maar na anderhalf jaar was liet over'), tbc, (.jaren in een sanatorium') ennu dan pijnlijke reuma We willen het U ook wel even van een ander laten horen. Want hij schrijft de heer G. Polderman (initiatiefnemer tot de oprichting var ROS) tn het jubileumnummer (40 jaar) van het clubblad van deze Sou burgse vereniging? Dit: ,Uit hoofde van mijn functie als secretaris vroeg ik een wedstrijd aan tegen Eiland-Boys die een schrikmager ventje in hun gelederen telde Na afloop bleek dat schriele kereltje zo weg te zijr van RCS dat nij zich onmiddellijk opgaf als lid van RCS. Later bleel ^■t dit onze grootste overwinning was die wij ooit behaalden, het schriel' kannetje was.... Harry Plompen. Als je dan na 40 jaar erevoorzitte bent van zo'n vereniging is er toch wel iets aan vooraf gegaan. Nog we bedankt Harry voor dc vele uren die wij samen in een prima verstand houding voor RCS hebben besteed', nogmaals, zo hoort U het ook een. ■an een ander sn toch heeft Harry Plompen (56) een griel, ook tegen RCS Look daa '*°u bet beter kunnen'). Hij kan het allemaal weten want niet alleen oj bet veld maan ook in de voetbalorganisatie heeft Plompen op vrljwe 'He plaatsen .gespeeld'. Uil het boven aangehaalde Polderman-citaat werd bet al duidelijk: Harry kwam ail zeer jong (16 jaar) bij RCS. En zeeo seer jong in het eerste: ,Piet Vaes en Piet Wanjen waren de voorberei ders en Ik de afmaker. Ek had gen schot maar ik kon heel hard sprinten en ze noemden mij ook de hazenwlndkip'. Ook werd hij onmiddellijk bij het bestuur van de Souburgse vereniging ingelijfd: secretaris en later zou hij (in de oorlogsjaren) voorzitter worden. Nu is hij dus al sinds jaar en da.g ere-voorzittei van de Souburgse voetballers. Saillant detail bij diit alles: Plompen woonde nooit in Souburg. Geboren in Vlissingen (Het Eiland), gewoond in het centrum van Vlissingen, in Middelburg en nu in een nieuwe buitenwijk van Arnemuiden. De ontstemming over de onwil van anderen wat voor de sport te doen wordt ook nog duidelijkei als men weet dat Harry Plompen (te begin nen in 1937) ook op provinciaal niveau nog al wat functies op zich nam: lid van de financiële commissie, Lid van de regiementencommissie m secretaris van de tc. Vooral die laatste functie zoog vrije tijd weg net een hoeveelheid en snelheid als de stroom in een nog juist niet afgesloten sluitgat: ,Ik maakte een heel controlesysteem voor de beoor deling van spelers. Er was een kaartsysteem van alle Zeeuwse voetbal- ers die op de voorgrono traden Streekcommissies hielpen ons daarbij' vlaai nelaas: in 1.944 ging dit RCS-organisatietalent voorlopig voor de ieeuwse voetbalsport verloren. Eerst twee jaar thuis en vervolgens twee ;aai in een sanatorium (Appelscha) moest Plompen afrekenen met de ;bc. In dal sanatorium was hij al snel voorzitter van de patiëntencon- actcommissie: .Iedereen dacht daar: wat doet die man veel. Maa ik ver beelde me dood. Ik wist een hele nieuwe radio-instalatie af te trog- reien. Lk hield radio-praatjes. Ik organiseerde een voetbaltoto en ik gal ■nmiddellijk na de kerkdienst de voetbaluitslagen'. Het is lang geleden •iaar de contacten zijn gebleven: nog geen twee maanden geleden bracht 3lompen met zijn vrouw een vakantie door in het zomerhuisje van prof Kraan, destijds geneesheer-directeur van Appelscha vppelscha (,ik kwam er terecht omdat er alleen daar nog plaats was') n het verre Groningen heeft te maken met het Zonneveld vlak naast Ie deur. Plompen: .In zo'n sanatorium ga je de sport anders zien. Je ztei iet dan met meer los van de moeilijkheden die gehandicapten hebben ■Vie kerngezond over een sportveld davert, staat er niet bij stil. Dat is :e begrijpen. Maar ik had nou toevallig in dat sanatorium gelegen 3n dan will je wat doen' Uit die gedachte groeide een snel aanwakke- ■ende charitatieve daad: Sport Steunt Zonneveld. Met Cor W'esterweel zette hij het samen op poten: ,We dachten eerst in termen van een paar honderd gulden. Maar het werden er duizenden. Ieder jaar meert Vijf jaar geleden gaf hij dit nuttige werk door aan anderen.... En nu is hij na jarenlang employe te zijn geweest van de Raad van Arbeid in Middelburg al weer enekele jaren administrateur van de afdeling Zeeland van de KNVB (93 olubs met een totaal van ruim 15.000 leden). Hij kent vrijwel al die clubs van haver tot gort. Hji weet ook dat er 208 seniorenelftallen In de afdeling spelen (117 op de zaterdag en 91 op de zondag). Hij weet ook dat er 210 juniorenelftallen zijn. En hij weet ook dat er (alleen voor de afdeling Zeeland dus) in het seizoen ieder weekeinde meer dan 200 wedstrijden gespeeld worden. .Welnu' zegt Harry dan, Jiet is dus duidelijk dat er dan ook ieder weekeinde 200 scheidsrechters nodig zijn'. En daar ligt dan levengroot (we openbaren het dan maar eindelijk) de oorzaak van zijn grieven, zijn ontstemming. De heer H L. Plompen praat er beheerst over: .Kijk, het bondsperso- leel wordt met bepaalde moelijkhedan geconfonteerd. moeilijkheden, die er niet zouden zijn als er iets meer activiteiten zouden zijn bij bepaalde verenigingsbesturen, de goeden niet te na gesproken. Ik heb er de jaar verslagen eens op na gelezen en al sinds de oprichting van de Zeeuwse Voetbalbond sukkelen we nu jaar in jaar uit met hetzelfde euvel: tekort aan scheidsrechters, tekort aan jeugdleiders, tekort aan kader'. Plompen, even geëmotioneerd: .Het ls toch te gek dat er voor pupillen- wedstrijden blj'na nooit een officiële scheidsrechter beschikbaar is en zelfs nooit voor de laagste klassen van de senioren De clubs zijn ver dicht de wedstrijden te laten doorgaan maar dan worden soms ondes- kundigen als arbiter de we. Ingestuurd. Het is zonder meer beschamend lat de clubs niet meer activiteiten ontwikkelen om scheidsrechers te werven. Mijn belangrijkste grief is dan ook dat de clubs niet eens Je moeite nemen hun leden attent te maken op de mogelijkheden om tot trbiter te worden opgeleid Je stuurt een club een circulaire maar bij ■ee! clubs wordt zo'n circulaire als een reclamefoldertje, alleen gelezen door een enkel bestuurslid, de prullenbak ingegooid. Hetzelfde geldt voor le opleiding voor trainers, voor jeugdtrainers, voor kadercursussen. En ik ben ervan overtuigd dat er voldoende kandidaten zouden zijn als iedere club werkelijk aan werving van kandidaten zou doen. Alleen: de mensen .veten het niet. Niemand vertelt het hun. En dat neem ik de clubbestu ren kwalijk, meer dan kwalijk, nogmaals de goeden niet te na gespro ken'. Landskampioen Middelburg start dit seizoen toch weer als favoriet van de eerste klas E. Maar in Vlissingen zegt men al :,Het zou toch te gek zijn als de VCV geen partij meer is voor de Middelburgers'. Meer over deze twee Zeeuwse topploegen van het amateurvoetbal op deze pagina. Ook een interview met een ontstemde (maar dat is hij zelden) Harry Plompen, administrateur van de afdeling Zeeland van de KNVB. ijn regcj anwezij JDELBURG Het is niet altijd koek en ei bij felburg, maar de strubbelingen die er zijn wor- geruisloos opgelost door bestuur, trainer en Sirs. Daardoor, door een goede geest van vriend- 3p én omdat Middelburg qua organisatie en iding weet hoe het ten eerste zijn eigen zaken :t regelen en ten tweede hoe het zijn tegenstan- lendevele officials tegemoet moet treden, is succes voor de groen-witte vereniging al heel «ren verzekerd. K hoofd van deze succesrijke vereniging staat voor- sal Simonse. Desgevraagd deelt hij ons mee: ,Ik }J jaar op m'n 14e lid van Middelburg geworden en al 37 jaar onafgebroken een functie, waarvan bijna iar voorzitter1, er direct trots aan toevoegend: ,Ik ben 3 üi het jaar, waarin Middelburg opgericht werd'. c"er Simonse zit op een post, hij is ook lid van de frirgadering, die wel eens afgunst opwekt. De aard rijn beroep le luitenant bij de OOMA Middelburg in linuilstratieve vakken brengt zonder twijfel mee, dat ©overwicht heeft en dat hij door houding en manier ::lreden indruk wekt. Behalve een goed voorzitter van vyjrg welbespraakt, een man met een gedegen oor- s iemand, die in ,Den Haag" (KNVB) hoog genoteerd :-:s hij een vriendelijk man, waarvan zijn minderen IOCMA zeggen dat hij de jongere generatie begrijpt... zal zich uiteraard nooit zo over zijn persoon uitla ai.' aan de andere kant ziet hij zichzelf niet als een üa£. .Neen', zegt hij, ,ik probeer voor de vereniging k? de stad het beste te doen'. Eerlijk voegt hij eraan ïa daarbij maken we natuurlijk allemaal fouten. Maar i zie, dat het de verkeerde kant opga, dan beslis ik, zo en niet anders is', ar Piet Lindenberg zegt hierover: ,Ik zie hem lnder- i een potentaat. Hij leidt de vereniging op de juis te manier. Hij trekt met iedereen op, maar als het nodig is, neemt hij de beslissingen zoals hij denkt dat ze goed zijn. dan is hij een soort dictator, maar ook juist daarom is de vereniging Middelburg zo sterk'. In meerdere gevallen zijn de beslissingen van voorzitter of bestuur zeker niet in goede aarde gevallen bij verschillende spelers. Maar in de meeste gevallen kreeg het bestuur het ge lijk aar zijn zijde, van diezelfde spelers. Voorzitter Simonse vindt altijd belangrijk: .Informatie geven'. Voor een goed beleid is een goede organisatie priimair bij Middelburg. ,Je moet', aldus de voorzitter, ,een bestuur heb ben van verstandige mensen, die niet om allerlei futilitei ten weglopen daar kan ik niet tegen je moet mensen hebben, die elkaar begrijpen, die aanvaarden en die argumen teren en je moet een stel goed commissies hebben. En wat een heel belangrijke factor is: je moet informatie geven aan je werkende leden. Velen draaien er zo makkelijk omheen en dan ben je gauw een flapdrol'. Zeer belangrijk vindt de Middelburg-voorzitter, dat de trainer de verantwoordelijkheid heeft voor de opstelling van het eerste elftal. Trainer Lindeniberg: .Het is een voordeel bij Middelburg, dat je in dit opzioht niet op de vingers getikt wordt. AI de jaren, dat ik bij de vereniging werk, en dat is ail vijftien jaar, maak ik m'n eigen selectie. Ik heb de volle vrijheid en dat is beslist niet overal zo'. Slechts één keer in al die jaren heeft het bestuur ingegrepen, toen men het niet eens was met de opstelling van een speler In het eerste team. Lindenberg heeft toen gezegd: .Jullie zijn de werkge vers, maar als jullie er anders over denken moeten jullie zelf wel duidelijk maken waarom die speler er niet inhoort' .Het is bij Middelburg inderdaad niet altijd koek en ei', ver zekert Lindenberg. ,Ik heb een moeilijk karakter, maar laten we blij zijn, dat we het niet altijd met elkaar eens zijn, want in een vereniging waar ieder het met ieder eens is. is hel evenmin goed. Overigens, er komen nooit grote conflicten voor". De goede onderlinge verhoudingen bij Middelburg wer ken wel degelijk door in het eerste elftall dat toch immers vooral de laatste jaren het meest op de voorgrond treedt. Het team staat als één man achter elkaar, de spelers hebben veel voor elkaar over en ze kunnen veel incasseren, VLISSINGEN ,Het is toch te gek dat er in een stad als Vlissingen geen sterke eersteklasser zou kunnen be staan. En het zou helemaal te gek zijn als Vlissingen geen partij meer voor Middelburg zou zijn. Let wel: ik mis gun de Middelburgers al hun kampioen schappen niet. Integendeel: ik bewonder dat enorm. Maar we moeten met z'n al len zorgen dat er een sterk Vlissingen komt met dezelfde kampioenskansen'... Aan het woord is de man die terugkwam: de nu 51-jarige Bram de Smit die zich acht jaar geleden liet scheiden van de VCV na wat in terne strubbelingen (.maar dat is verleden tijd'). Bram de Smit heeft allerminst de pre tentie van een wondertrainer die Vlissingen even tot favoriet van de eenste klas maakt: .Denk niet dat tk de zaak alleen kan verbe teren. Ik kom er alleen aan meehelpen', hield hij het bestuur voor. In een gesprek legt hij er ook sterk de nadruk op dat hij nu niet de enige trainer van de VCV Is maar dat ook de 38- jarige Piet Westrate en de 33-jarige Jo de Waal oefen-meesters zijn. Hoewel de prestaties van Vlissingen In de laatste jaren duidelijlc terugliepen, kon men vooral tc-leden zeer optimistische geluiden ho ren verkondigen over de toekomst: ,We hebben veel talentvolle jeugdspelers' heette het vaak. Maar ook dat kan wel eens tot minder goede beslissingen leiden. Bram de Smit daarover: .Experimenten kunnen natuurlijk- goed zijn. Trainers en tc-leden zijn er als het mis blijft gaan wel eens toe gedwongen. Maar om een voorbeeld te noemen: ik vind dat Adje Siere- veld te vroeg in het eerste werd opgesteld. Op het moment dat hij kwam was hij nog niet fy siek sterk genoeg voor dit voetbal.' Bram de Smit, eens met Timmei Leijnse het aanvais- gevaar van de vroegere VMssingse club De Zeeuwen, ziet het niet als een bezwaar dat hij er al acht jaar ,uit' is. (In die acht jaar was hij trouwens technisch adviseur van het Zeeuw se elftal). Maar hij volgde niet zoals bij voorbeeld Middelburg-trainer Piet Lindenberg onlangs nog wel applicatiecursussen op het KNVB-sportcentrum in Zeist waar alle nieuwe ontwikkelingen, alle moderne opvattingen van de voetbalsport met de cursisten worden door genomen. Bram de Smit, de enige trainer in Zeeland met een A-diploma: ,Ik zie dat niet als een nood zaak. De techniek, koppen, dribbelen, stoppen van de bal, leren een man af te stoppen of een man te passeren, blijft altijd hetzelfde. Tak- tisoh is er natuurlijk veel veranderd In de loop der tijden. Maar dat ts bekend.' Eén ding is zeker: de inzet van Vlissingen in de nieuwe competitie zal niet gering zijn. Ten eerste worden Je drie trainers gedreven door een enorm idealisme. De wil om Vlissingen uit de gevarenzone te trekken is opmerkelijk ster ker. En de tweede wekt <üt idealisme of zeg maar gewoon: deze zeer sterke clubliefde bijzonder aanstekelijk op de selectlegroep. Die selectiegroep grotendeels dezelfde gezichten als vorig seizoen. Bram de Smit: ,Acht jaar gele den waren bijvoorbeeld Lilipaly en Kees Stroo er ook al bij en spelers als Wim en Sjaak de Waal en Joop Marijs kende lk toen al bij de jeugd.' Vlissings nieuwe trainers zijn er bij zonder mee ingenomen dat Wim de Waal toch voor de VCV blijft spelen. Aanvankelijk zou hij naar de randstad vertrekken maar hij werkt nu als computerprogrammeur bij de Schelde, Hoe zijn de taken nu verdeeld? Vanzelfspre kend: Bram de Smit traint de A-sélectie van circa dertig spelers waaruit het eerste en twee de elftal wordt gerecruteerd. Jo de Waal heeft een niet geringe opdracht: training van alle overige seniorenelftallen (ook de zaterdagvoet- ballers. De geselecteerde ieugd wordt week ia week uit onderhanden genomen door Piet West- strate. (De Smit: ,Ook de namen van Rini Daane. Wim Hendrikse en Tony Hendrikse mogen wel genoemd worden. Zij trainen de rest van de jeugd'). Deze nieuwe aanpak zal natuurlijk niet op slag tot topprestaties leiden. Maar bang voor hét nieuwe seizoen zijn de Vlissingse trainers toch niet. Bram de Smit: ,We hebben ook het voordeel dat de clubs hier praktisch niet wor den afgeroomd door het betaalde voetbal. Daarmee hebben onze Brabantse tegenstanders wel te kampen En dat begint daar veel vroe ger dan de meeste mensen hier weten. We za gen bijvoorbeeld in het tweede elftal van De Speohten een jong voetballertje spelen dat ons opviel. Het bestuur vertelde ons dat die jeugd speler al voor het nieuwe seizoen was gecon tracteerd door PSV, nog voor hij dus in het eerste van De Spechten had gespeeld.' Vlissin gen vreest het nieuwe seizoen dus niet. Het bouwt nu met harde trainingen aan zijn toe komst. Het trio De Smit-Weststrate-De Waal en de spelers zijn bereid er hard voor te vech ten. iIXGEN Het drleman- dat de VC Vlissingen tere sferen wil stuwen rif een succesrijke ear th de voetbalsport ach- rug en nu met de VCV it ook nog voor de boeg. Dl DE SMIT Tlmmel Leijnse was Bram Sit (51) het gevreesde rvan de toenmalige Vlis- club De Zeeuwen. De ,We hadden toen in de iger jaren een uitstekende Frans Beekhuizen, oud- van DFC en een van de li trainers van de militaire liilera'. De Smit, toen ook Wtntvol timmerman, stop- 1951 met voetballen, be- ::or oefenmeester te stu- serd opgeroepen om zijn -2 te tonen in het Feije- feadion, was bij de 40 ge- Ken uit 144 kandidaten. «P dezelfde cursus met bij- wW Kees Rijvers (in loven 1 dag per week kandldaat-oefenmeestei .rd tenslotte zeer snel issfenmeester A. Daar- vertelt De Smit: ,We ïn examen doen in het ?Isch Stadion in Amster- Andere kandidaten waren wteeld Leen Vente en i Smit. Kaufman en Van Uï waren de examinators. Rn dag theoretisch exa- ^Daarna moesten we de öijd Zwaluwen-Rode Dui- ipalyseren. Ik weet de 'og: geef een be- van het magische en het stopperspilsys- i waren 27 kandidaten, jaagden met zijn vijven' *r De Smit, die nu in de vongids heilgymnastiek en "achter zijn naam heeft i.aun cu die onder ir.ee-r wem op de medische afdeling van ie NV koninklijke maatschap pij De Schelde, sloeg voor het laatst als professionele tim merman een spijker op de kop ,Nu knutsel ik nog wel eens' zegt hij. Voor Bram de Smit blijven er overigens bij de VCV ook nog heel wat spijkers met koppen te slaan. PIET WESTSTRATE Het meest verbazingwekkende aan trainer Piet Weststrate (38) is dat z(jn bewegingen buiten het voetbalveld vaak de snelheid hebben van een ver traagde film. Maar eenmaal binnen de lijnen kon hij, ge wapend met een uitstekende techniek, vaak ineens bijzonder veel haast krijgen. Hij speel- ae jaar in, jaar uit in het eei ste team van de VCV, maakte kampioenschappen mee, was een vaste keus voor het Zeeuw se elftal en speelde in 1954 ook nog in de zuidelijke selectie (let wel: betaald voetbal was er toen nog niet). Piet West strate. gemeentelijk ambtenaar op de afdeling interne zaken, was eerder trainer van Bres- kens er. Seclandia. Hij bezit een C-diploma. JO DE WAAL Zelfs toen ik eens in het twee de van Vlissingen speelde werd ik toch opgesteld in het Zeeuws elftal', zegt Jo de Waal (33) en hjj illustreert hiermee duidelijk zijn allerwege erkende voetbaltalenten. Ook hij speel de ettelijke keren voor het De drie oefenmeesters van de VC Vlissingen: Bram de Smit; Piet Weststrate en Jo de Waal (vlnr). (Foto PZC Zeeuws elftal. Hij sloeg in zijn actieve tijd nauwelijks een wed strijd over. Ook de zaterdag middagclub Kloetinge wilde Jo dc Waal (D-diploma) we! als trainer hebben. Jo koos echter voor Vlissingen en Kloe tinge koos toen voor Wim Groenewegen. Jo de Waal. evenals trouwens Piet West strate, jarenlang aanvoerder van het eerste van Vlisingen, houdt zich bij de PZEM be zig met meet- en regeltechniek. Bij de training van de VCV-ers trouwens min of meer ook. hetgeen als één der grote verdiensten van trainer Lindenberg aangemerkt mag worden. ,In de vijftien jaar, dat ik trainer ben is er nog nooit iemand geschorst en daarvoor is de trai ner verantwoordelijk', aldus Lindenberg. Een ■ling mist deze trainer bij Middelburg, namelijk een clubhuis. Zijn voorzitter is het over de vorm ervan niet met hem eens, maar de trainer vindt het onder meer be langrijk voor besprekingen met alle spelers, ook en vooral met junioren. Over de jeugd zegt Lindenberg: ,Het is belang rijk, dat je van onder af begint. Neem bijvoorbeeld de pupil len van 10 tot 12 jaar. Ze spelen gemiddeld per seizoen 10 wedstrijden, gelukkig is het aantal in het afgelopen seizoen opgevoerd tot 18 wedstrijden, maar ze moeten er zeker 30 spelen. Neem de A-junioren. Die spelen 14 wedstrijden. Veel te weinig. Ze moeten er minstens 30 spelen al was het 40, dat kunnen ze hebben. Jammer genoeg krijgen ze door gebrek aan velden vee', te weinig gelegenheid om te sporten'. KNV B-officials en scheidsrechter komen graag bij Middel burg. Zegt sectievoorzitter van het amateurvoetbal Joop van Marie in zijn felicitatie ter gelegenheid van het derde landskampioenschap in het clubblad: ,Ik heb het genoegen gehad Middelburg van iets meer nabij te leren kennen. Het woordje .genoegen is oprecht gemeend en hier dan ook vol komen op zijn plaats, omdat tk Middelburg heb ervaren als een goed geleide, spontane vriendenclub met een eerste elftal, dat uitstekend voetbal paart aan een grote dosis sportiviteit. Een vereniging ook, bij wie een .buitenstaander' zoals ik me wil noemen op een gastvrije wijze wordt opgevangen en al snel het gevoel krijgt bij de club te behoren'. Vier maal het afdelingskampioenschap en driemaal de landstitel behaien kan volgens Van Marle .alleen met een club en met een elftal, die in al'.e opzichten compleet zijn'. De tijd zal komen, dat de sucessen van het eerste elftal uitblijven, dat overkomt zelfs Ajax of Fcijenoord. Maar zeker is, dat bestuur en trainer achter die eerstelingen blijven staan. Er zal geen zondebok gezocht worden voor die slech tere resultaten. Dan juist zullen goede organisatie, clubgeest, standing en sportiviteit hun vruchten moeten afwerpen. Dan eerst zal, om met voorzitter Simonse te besluiten, blijken hoe sterk en gezond de vereniging Middelburg is. Sal Simonse, grossier in kampioenschappen, in een door de fotograaf opgelegde pose.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 21