DAT ZOIETS KAN VOOR ZULKE PRIJZEN Kopen bij de Spar is sparen bij de koop nu meer dan ooit! «uur,. j;„®AG 28 AUGUSTUS 1969 I m n gé na^uurlijk weer bij de SPAR: "g q 9~§Ê V ®Café Noir pak 95 Vruchtenwijn kambozen/bessen -|86 Tennistoernooi Hulster Ambacht' Bespreking over schooltoets in Oostburg PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 hoe is t mogelijk Oogsttoevnooi 1 Schoondijke augustus 1969 hield dc S.' I' Hoofdplaat I; 2. Ure; Biervliet 1: 4. Sehoondijlae Kermis Kloosterzande Onder ongunstige weersomstandigheden ,-erd dit weekeind in de Noordstraat te Kloostenzande de jaarlijkse kermis gehouden. Als attracties waren dit maal aanwezig, een schiettent, terwijl werkplaats van de smid De Jonge als dansgelegenheid was ingericht. Ver waren er bij de cafê's nog enkele fooógschletingen georganiseerd. Wedvlucht KAPELLE De concoursbond Zuid- Beveland bracht het afgelopen weekend 1011 duiven in concours voor een wedvlucht vanuit Orleans.k De eerst aankomende duif behaalde een snelheid van 1044,71 meter per minuut. De uitslagen zijn: 1-2 L. Paauwe, Krabbend!jke; 3. C. J. Zegers, Biezelinge; 4. P. I. Butler, Biezellnge; 5. H. van de Veelte, Kvab- bendij'ke; 6. A. de Leeuw, Hansweert; 7. F. Dommanchet, Hansweert: 8. me vrouw Huissen, Goes; 9. M. Pieterse, Wemeldinge en 10. P. Heidens, Kraib- bendijke. Ad Duijcfyer 3e te Bonheiden Drie en dertig amateurs verschenen aan de start voor de 110 km wegwed strijd te Bonheiden in België. De Axel- se amateur Ad Duijcker wist daarbij de derde plaats te bezetten. Winnaar werd de Belg F. Yerbegen uit Pulle ln de tijd Kan 3 uur en 47 minuten. Uitstapje naar Gent Zaterdag maakte het personeel van de dienst Gemeentewerken te Oostburg met de dames een uitstapje naar Gent. Onder bijzonder slechte weersomstandig heden vertrok men 's morgens met eigen vervoer, om na aankomst in Gent, waar het inmiddels droog weer was, eerst een bezoek te brengen aan het stadhuis. Na bezichtiging van dit bouwwerk ging het gezelschap naar de plantentuin van de Universiteit, waar ae kassen met de tropische plantan zeer de aandacht trok ken. Na de maaltijd werd de St. Ba af»- Niek Faas 3e In de Belgische plaats Maria-Aalten na men 27 nieuwelingen deel aan een 50 km wegwedstrijd. De Belg P. Lannos won de" koers in een tijd van 1 uur en 15 minuten. Niék Faas uit Terneuzen bezette de derde plaats. kerk bezichtigd, waar behalve de prach tige schilderijen de kerkschatten veel bewondering kregen. Tot slot werd een bezoek gebracht aan het Museum voor Volkskunde. Ook Oostburgs burgemees ter, «te heer J. L. van Leeuwen maakt» dit geslaagd uitstapje mee. HULST De sfcryd om het clubkam pioenschap 1969 van de tennisclub .Hul ster Ambacht' heeft ondanks het regen achtige weer. een normaal verloop ge had. Ondanks de hinderlijk slechte staat de banen en de harde wind werd een vrij hoog spelpeil bereikt. Onder grote belangstelling werd de fi nale van het heren-enkelspel gespeld tussen de heren J. L. Deltour en A. Rot tier. Aangezien beide spelers een voor keur hebben voor aanvallend spel resul- terde dit onmiddellijk in spectaculaire terde dit onmiddellijk in spectaculair en flitsend spel aan het net. J. L. Del tour hanteerde zyn sterke fore-hand drives en versnelde het spel door scherp geplaatste volleys. Aanvankelijk moest A. Rottier zich nog verdedigen met lobs en geriskeerde passings doch naar mate de strijd vorderde nam hy het initiatief enigszins over en ontspon zich een boei ende strijd. .T. L. Del tour, die de eerste set met 6-3 had gewonnen, liet zich niet verrassen toen Rottier na een 5-3 achterstand sterk terug kwam. Na en kele fraaie rally's besloot hij de tweede set met 6-4 en mocht zich clubkam- pioennoemen. In het damts-enkelspel ontspon zich een enerverende stryd tussen de gerouti neerde en technisch zeer begaafde me juffrouw M. de Boy. die een abonnement had op deze clubtitel en mevrouw R. Naessens-Freyser, die hiertegenover een gevarieerde en harde aanval stelde. Vooral de gsprelde aanvallen ontregel den het spel van M. de Boy, die ver geefs alles in het werk stelde om de bakens te verzetten. Na een urenlange en slopende strijd kon mevrouw Naes sens-Freyser de gelukwensen van haar voorbeeldig sportieve en tot het laatste punt strijdende tegenstandster M. de Bov in ontvangst nemen. Setstanden 6-4, 6-2. De herendubbel werd zoals bekend een familie-aangelegenheid. De hern J. L. en D. Dltour namen het met succes op un broers A. en B. Deltour. Via 6-4 mochten eerstgenoemden, waarbij J. L. Deltour opnieuw excel leerde. na een sterk gespeelde derde set de bekers in ontvangst nemen. In ht dames-dubbelspel werden nauwe lijks risico's genomen zodat dit base line duel een groot aantal rally's te zien gaf. Technisch allemaal bijzonder knap. waarbij een serxice doorbraak telkens beslissend was voor de setwinst Daar krachtsverschil nauwelijks spra ke was won de combinatie die het meest slagvaat was. Het gemengd dubbelspel leverde de fed beeeerde bekr op voor J. L. Dltour, die ditmaal samen met zyn echtgenote me vrouw R. Deltour de combinatie me vrouw R. Naessens en de heer J. Schil- lemans na een aantrekkelijke finale met 6-2, 6-4 terug wees. Bij de heren-enkelfinale van de vetera nen kon de heer E. d'Hondt geruime tijd de aanvalskracht van de heer A. Broekmans weerstaan doch het gesprei de aanvalsspel van Broekmans kostte zoveel energie dat hij uiteindelijk met 6-2, 6-3 het moede hoofd moest buigen. Beide heren stonden in de finale heren- dubbel opnieuw tegenover elkaar, dit maal terzijde gstaan door de heren W. Cattoir en J. v. d. Heyden. Na een span nende, fel gespeelde en met leuke voor vallen doorspekte finale bleek de com binatie Broek mans-Cottoir ovr de mees te kwaliteit te beschikken en won met 6-4, 3-6, 6-3. Tijdens de feestavond wer den de prijzen uitgereikt. OOSTBURG In de aula van de katholieke scholengemeenschap ,St- Eloy' te Oostburg vond maandagmiddag een bijeenkomst plaats voor leiden van gemeentebesturen, besturen van scholen voor basis- - voortgezet onderwijs en de hoofden van die scholen. Deze bijeen komst, belegd door de beleidscommissie van de Stichting Schoolkeuze kinderen in het Deltagebied, was bedoeld als uit wisseling van ervaringen over en het komen tot verbeteringen van ds eerste schooltoets, die dit jaar op de diverse lagere scholen is ingevoerd. De heer J. A. van de Hengel uit Axel, die deze matig bezochte vergadering voorzat, gaf allereerst een algemeen overzicht over het hoe en wat van deze schooltest. HU deelde mee dat hierbij Ëebruik was gemaakt van de test uit indhoven, maar dat het in de bedoe ling ligt zo spoedig mogelijk met een eigen test te komen. Verder «teelde hij nog mee dat er in Zeeland van de 78 gemeenten 55 financieel meewerken aan de schooltoets. 3 gemeenten (Araemui- den, Axel en Zuiddorpe) hebben finan ciële medewerking geweigerd, terwijl er van 20 gemeenten nog geen beslissing is ontvangen. Van de 19 West-Brabant se gemeenten die in het rayon liggen doen er 5 mee. 5 hebben medewerking afgewezen en 9 moeten nog een beslis sing nemen. In het schooljaar 1967-1970 zullen er 3 tests worden genomen, de eerste eind september 1969, de volgende begin januari 1970 en die laatste eind maart. Voorts stelde de heer Van de Hengel dat de beleidscommissie door het houden van deze bijeenkomsten in de verschillende rayons uit reacties van het onderwijzend personeel wil trachten de weg te vinden hoe men in de toe komst verder moet gaan. Zowel uit de gehouden enquêtes onder de schoolhoof den als uit enkele reacties uit de ver gadering bleek dat de schooltoets niet alleen bij allen datgene had gebracht wat men er van had verwacht. Men stel de hierbij echter wel dat het een proef was geweest en dat hieraan nog verbe teringen kunnen worden aangebracht. Zo hadden enkele der aanwezigen deze schooltoets toch weer min of meer aan gevoeld als een soort examen, terwijl deze toch in de opzet juist het toe latingsexamen zou moeten doen ver geten. Weer anderen waren van mening dat de schooltoets niet op één dag moet worden gehouden, maar over meerdere dagen moet worden gespreid. Alhoewel er wel enkele aanwezigen nieft direct van overtuigd waren, was het overgrote deel toch wel van mening dat met het aanbrengen van verbeteringen men met de schooltoets zal moeten doorgaan. Sportlieden naar Rotterdam Een Oogtburgse groep sportlieden bracht zaterdag een bezoek aan Rotterdam, waar een vriendschappelijk treffen plaats vond met de Rotterdamse sport club ,De Meeuwenplaat'. Belialve spe lers van het Oostburgse le en 3e elftal gingen ook leden mee van de Oostburg se boldersclub ,Het Grote Gat'. Op het voetbalveld traden de bolders in het strijdperk tegen de Meeuwenplaat-vete ranen. Dezo ontmoeting werd met een waar doelpuntenfestijn met 9-6 door Oostburg gewonnen. Oostburg 3 speelde tegen De Meeuwenplaat 3. BU de rust was de stand 1-0 in het voordeel van de Rotterdammers. Vanwege de regen kon de tweede helft niet worden gespeeld!. Ooetburg 1 won tenslotte met 3-0 van Meeuwenplaat 1. Verder was er nog een bolwedstrijd. Ook hier toonden de Oostburgers zich de sterksten. De uit» ■lag werd 32-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 15