Vetpotjes branden bij graf van Jan Palach Ondanks voorlopige regeling: situatie in Ulster gespannen Getuigen beschuldigen politie van knoeierijen in verbaal Honderdjarige Zaankanter gaat kamperen in Turkije Politieauto reed meisje (11) aan in Rijswijk wendt zich tot advocaat DAF DOET MEER VEILIGHEID IN DE MODELLEN VAN 1970 P.P.R. Limburg: ,laat drie van Breda vrij' HEERLEN (GPD) Het Limburgse provinciale bestuur van de PPR beeft zich in een telegram, gericht aan de PPR-leden van de eerste en tweede ka mer, voorstander getoond van vrijla ting van de drie oorlogsmisdadigers, die in Breda zijn opgesloten. Na 25 jaar kan men deze vrijlating alleen nog maar ironisch een daad van christelijke vergeving noemen. In dit geval is langer gevangen houden zin loos, of het moest zijn ter bevrediging van wraak- en haatgevoelens. Daarop kan men echter geen. nieuwe en meer humane samemleving bouwen', aldus de PPR-L/imburg. hij ook de leiding over van .Het Rotter- damsch Tooneer, welk gezelschap in 1923 werd samengevoegd met ,Het Hof- stadtooneel'. Veertien seizoenen bespeel de Cor van der Lugt Melsert met het .Vereenigd Rotterdamsch-Hofstad-Too- neel' de koninklijke schouwburg in Den Haag. In 1937 zegde hij het contract op. Een jaar later formeerde hij een gezelschap onder de naam ,Het Nederlandsche Too- neel', waarmee hij op verzoek van de gemeente Amsterdam tot in 1941 heeft gespeeld in de Amsterdamse stads schouwburg. In 1949 trad hij definitief uit de actieve toneelkunst en -leiding terug, en begon hij met het schrijven .■r.n I fesr getuigen zeggen de te hard rij- lite'e auto niet I getuigen zeggen de te hard stede auto niet te liebbem gezien. K sokken agent heeft toe ge- is dat hij geen gebruik heeft ge- Bikt van de tweetanige hoorn en fün gebruik gemaakt heeft van het fcu-re zwaaihdht. it !j best mogelijk dat de agemt for van to crzorp) ompltit HAAG (GPD) Enkele •tuigen van een verkeersongeluk waar vrijdag 16 mei a u-jaiig meisje is aangereden oor een politieauto, zijn van me er is geknoeid in het pro- herbaal en wel zo, dat de zou uitvallen in het voor- •1 van de 21-jarige agent die op kt moment van de aanrijding ehter het stuur zat. De vader van et gewonde meisje stelt nu de tie aansprakelijk voor het on- eluk. Hij heeft een advocaat in Ie arm genomen. unrijding vond plaats op de boek i do Generaal Spoorlaan en de Steen- pnlelaan in Rijswijk. De 11-jarige alia de Bruin.zou onvoorzichtig zijn löjesloken en is door de snelrijdende lo geraakt. Zij liep zeer ernstig her- iklsel op. bleef drie weken buiten sals en verloor een deel van haar ge- ifco. Ze uerd pas twee weken ge in uit het ziekenhuis ontslagen. Commentaar Rljswijkse politie zag onmiddellijk ernst van de zaak in en terstond na «beurde heeft de politie de justitie de gang van zaken op de hoogte seld', zegt hoofdcommissaris T ktz. Adjudant J. S. Gijzen, een pold- m met grote ervaring en een Kiitige staat van dienst, werd met onderzoek belast'. wees uit dat de ouders meisje hadden teruggestuurd makel, omdat zij zich had vi let doen van een boodschap. :wat gespannen zou het kiinid door i licht zijn overgestoken, s wachtende voetgangers hebben «zien en hebben nog getracht het l iegen te houden', aldus de hoafd- rlsïaris. politiewagen met een 21-jarige agent ie het stuur zou hebben gereden «i snelheid van taohtig tot hon- hlometer per uur. De agent ver- de dat hij een auto achtervolgde, ■rfer reed dan de maximaal toege- vijftig- kilometer. meel daarmee een overtreding heeft ge pleegd, maar de vraag blijft of dat een strafbare overtreding is', aldus zijn di recte chef, hoofdinspecteur A. Viskil .Als de politie uitrukt en hard rijdt, moeten hoorn en licht worden gebruikt. Bij de dagelijkse controle op het te hard rijden, wordt dat echter algemeen achterwege gelaten. Zou je bij deze con trole zwaailicht en tweetonige hoorn moeten gebruiken, dan zou de controle wel afgeschaft kunnen worden'. In het proces-verbaal staat dat het ven- keer in de richting van Wateringen nor maal doorgang vond. De getuigen zeg gen boos: ,er was geen verkeer, die poü- rie-auto was de enige auto die wij voor bij hebben zien rijden'. Enkelen zijn boos omdat zij hun afge legde verklaringen naderhand niet heb ben kunnen doorlezen en ondertekenen. Hoofdcommissaris Schultz tilt daar niet zwaar aan. .De twee kroongetuigen, die werkelijk hébben gezien wat er is beurd, hebben hun verklaringen wel vu- dartekend'. Enkele getuigen, die eerst iets hoorden en daarna kelten en die de aanrijding dus niet heibben ziem gebeu ren, zijn voor alle zekerheid gehoord, om het proces-verbaal zo volledig moge lijk te maken, aldus de politie. Auto uieg In het proces-verbaal wordt geen mel ding gemaakt van liet feit dat de bij de botsing gehavende politiewagen di rect na de botsing is weggehaald en on geveer een half uur later is terugge- Hoofdinspecteur Viskil zegt daarover: De betrokken agent had een glassplin ter in het oog gekregen. Inspecteur Van Brakel, die door een passerende politie wagen op de plaats van het ongeluk was afgezet, bracht de agent zo spoe dig mogelijk naar een ziekenhuis. Om dat de auto. waarmee hij was gekomen, al was doorgereden en omdat er op dat moment geen andere wagen beschikbaar was, gebruikte hij de gedeukte politie auto'. De zaak is nu in handen van de substi tuut-officier van justitie, mr R. J. Beer. De officier ontving hete dikke proces verbaal, waarin duidelijk staat dat vier getuigen verklaren dat Sandra door rood licht overstak en waarin drie ge tuigen het tegendeel beweren. Sandra wordt verdacht van het negeren van een rood licht en het in gevaar brengen van het verkeer. De officier liet weten dat Sandra niet zal worden vervolgd, omdat ze jonger is dan twaalf jaar. Of tegen de betrokken agent een strafveiwolging zal worden ingesteld, is nog niet beslist BOUT EN MOER WAREN OORZAAK HOOFDPIJN SYDNEY (RTR) Chirurgen hebben uit het voorhoofd v an de 48-jarige Hen ry Hughes een bout en een vleugel moer verwijderd, die tussen zijn linker oog en zijn neus diep in zijn voorhoofd waren gedrongen nadat liij twee we ken geleden bij een verkeersongeluk betrokken was geweest. Hughes klaagde over hoofdpijn en rönt genfoto's toonden de aanwezigheid van een boutje en een vleugelmoer aan. EINDHOVEN (GPD) Daf heeft voor het modellenjaar 1970 geen ingrijpende wijzigingen op het programma staan, wat het uiterlijk van de wagens betreft. Wel zijn er een aantal detail wijzigingen, die vooral op het gebied van de passieve veiligheid betrekking hebben. De zit van de stoelen werd wat verbeterd, de rugleuningen kregen een extra stootvulling aan de bovenzijde: de 44 en 55 modellen kregen een veilïgheidsstuuriiirichting, een onbreekbare achteruitkijkspiegel, een in de stuurkolom verzonken èhokeknop en contactslot, verzonken portiergre pen, groene meterverlichting, contactslot met flexibele knop, en nog een aantal van deze bij een onverhoopt ongeval .verzachtende omstandigheden'. Tegen meer prijs zijn die stoelen met tot slaapstand verstelbare rugleu ning en stofbekleding leverbaar. Deze stoelen zijn standaard op de Daf- 55 coupé. Laatstgenoemd model is van 1970 ook uitgerust met een elek trische raitensproeier en achteruttrijlichten. De Daf-33 kreeg voor het nieuwe jaar een nieuw .meubilair', gelijk aan dat van de 44-55 modellen. Door de achterbank 3 centimeter omlaag te brengen, ontstond meer hoofdruimte voor de achterbank passagier. Het meetpaneel werd voorzien van antl-reflexringen en voor het overige wer den ook in het 33-model een aantal passieve veiligheidsvoorzieningen ge troffen. In alle modellen werd de tank van de ruitensproeier vergroot tot ander halve liter. tot 1917 speelde hij bij ,Die Haghespe- lers' in de residentie onder leiding van Eduard Verkade. Toen dit gezelschap ophield te bestaam richtte Cor van der Lugt Melsert in 1917 met een deel van de medewerkers van ,Die Haghespelera .Het Hofstad toon eel' op. In 1920 nam PRAAG (GPD) Bij het graf van Jan Palach op het kerkhof in Praag staan 24 vetpotjes te branden. Het waait, af en toe gaat er een uit. Telkens zijn er mensen om ze aan te steken. Op het graf ligt geen steen. Het is overladen met bloemen, meest eenvoudige bossen gladiolen en goudsbloemen in gewone pot ten, Naast het graf staan augurken- potten met water klaar. Oude vrouwen in zwarte kleren ma ken een kruis met wat aarde die zij van het graf nemen. Zij blijven niet lang en gedragen zich gelaten en afwezig, als geregelde be zoekers. Een klein meisje zet twee takken half uitgebloeide wilde rozen naast het graf. Zij speelt wat met het vuur in de vetpotjes. Een nog jonge invalide vrouw komt met een nieuw vetpotje, het zijn er nu vijfentwintig. Mensen praten zacht, er is niets toeristisch aan dit bloemenmonument Jan Palach kijkt ons aan. Een gröte .jeugdfoto' en een kleine foto van la ter datum in een goedkoop lijstje, zo zal hij geweest zijn voor zijn protestdaad. Hij was eenentwintig jaar. Een oude man brengt een nieuw vet potje, zesentwintig. Het waait; de in 't zwart geklede vrouw, die jong is maar oud lijkt, steekt vetpotjes opnieuw aan. Vijf verse anjers in vijf kleuren worden neergezet door een dikke vrouw, sokjes in open schoenen. Ik dacht dat er sensatie zou zijn, er is niets dan wat waxinepitjes, gewone bloemen, twee foto's mis schien meegenomen van het buffet. Een brief uit Holland in een plastic zakje wappert aan het kruis aan het hoofdeind van het graf. Boven op het kruis een in zilverpapier ver pakte krans van 25 cm. Doorsnee, Zo als wij die met Kerstmis aan de boom hangen. Hier zit géén chocola de in. De Tsjechische vlag heeft dezelfde kleuren als de Nederlandse. De vlakverdeling is anders. .Van het voeteneind van Palach staat een koperen gedenkplaatje met een militair met helm op, in relief en de woorden: .Svoboda nad zivot'. Svo- boda is een veelgebruikt woord. Het betekent .vrijheid'. Een tram. Lijn zestien, rammelt hard en meedogenloos voorbij achter de kerkhofmuur. Een rammelende stilte, een beangstigende svoboda. De vrouw van de anjers spreekt mij in het Tsjechisch aan. Ik denk dat zij mij vraagt waar ik vandaag komt Ik reageer aanvankelijk half-Engcls lialf-Duits. Zij blijft Tsjechisch spre ken, ik praat Nederlands. Ze komt van veertig kilometer ver om het graf te bezoeken. Ze tikt, als wij elkaar niets meer te zeggen hebben, tegen mijn arm, e-n zegt ,no, no' wat jaja betekent en loopt verder naar de uitgang van het kerkhof. VERWARRING ROND POSITIE B-SPECIALS Hf1,/0?'' M» b",d «O» 'io ™- wje die ae auto veroorzaakte. De dood op de weg CRTEIUTELD (GPD) Do 32-jarige nemer P. F. de Ruiter uit Soest is «agavoml bij een verkeersongeluk S Hessenweg in Achterveld om het «i'gekomen. De auto die hij be etle boorde zich in de werkruimte ou'l boerderijtje aan de Hes- bewoond door de familie Van town bac! do aut°p op een afstand mni i.meter van llet huis, twee be- bermpaaltjes geraaid. De poli- ll.aa7me.emt dat het slachtoffer Sic?» snelheid heeft gereden, ver- w Pe Ruiter daardoor de macht Z«ei stuur heeft verloren. Via het bnwL erni' waar de wagen op linkerzij kantelde, is de auto met hi™i,esCT de ziigev<?1 van het huis do .„vel stortte in. PDl\' ?odom had de werkruimte Uliü Wmi®uteii tevoren veriaten. wikomsT,Weircl 0ndev Puin bedolven en aai Platgedrukt. Het slachtoffer w£ c°k!rs' hct wTak it-DÖ u«l 5fig1J« «ANP) - Do 17-jarlge j'üji; t dinsda^o vna ^t Stolwijk Ki r" °n(,er de gemeente C mend iJUL00r, ccn hem tegemoetko- KCf?:hePt Va" de fiets linm 011 lnJ met zijn brom- &»ïï£,ïï5[. P'p. ts Gemaft.^d-!ater ln een ziekenhuis P life z,Jn verwondingen •4®? I (Door onze speciale correspondent) DUBLIN In de Ierse repubHek is iedereen het erover eens, dat de voorlopige regeling inzake Ulster wat een verbetering van de toe stand aangaat, maar een mager begin en een klein stapje voor waarts is. Politiek gesproken is de versterking van de band tussen Noord-Ierland en Engeland voor de republikeinse Ieren eigenlijk een stap achteruit. Het algemene pa rool is vooral niet juichen, maar afwachten hoe de praktijk in de eerstkomende weken zal uitvallen. Er is een sprankje hoop, maar meer beslist niet. Jack Lynch, de premier van de Ierse republiek, blijft overigens vasthouden aan zijn eis, de Britse troepen terug te trekken en te vervangen door een vredescontingent van de Verenigde Naties. Niemand gelooft echter, dat er iets van dit VN-denkbeeld terechtkomt, eenvoudig omdat En geland in dit stadium zich niet kan veroorloven Noord-Ierland in prin cipe op te geven. Wilson en Chichester-Clark besloten tot slechts een voorzichtige, tijdelijke maat regel, hoewel de Britse verklaring ten De noordelijke katholieke leiders erken nen schorvoetend, dat de ernstig zieke patiënt Ulster eerst met intensieve zorg moet worden opgekweekt, voordat er ies aan zijn verdere toekomst kan wor den gedaan. Zij blijven echter zweren by de huns inziens enige remedie: een diepe chirurgische ingreep in de vorm van de Ierse verdeling, die in 1921 slechts als een tijdelijke maatregel was B-spccials' inderdaad zullen ligieuze tegenstellingen aanwakkerde en daardoor de overweldigende meerderheid in het parlement behield, werd de schei ding permanent en vor de Orangisten zelfs een geloofsartikel. Ondanks alles is dit nu nog eens nadrukkelijk door de Britse regering onderschreven. Natuurlijk kon Wilson, indien hij dat gewild had, de stoel niet onder Chiches ter-Clark wegtrekken, met het risico een nog grotere chaos te veroorzaken. Zo lang de Unionisten d« lakens uitdelen, het volkomen kunstmatige Stormont-ka- binet blijft voortbestaan en de speciale reserve-politie, de B-specials' niet wordt opghaven, geloven de katholieken van noord en zuid nauwelijks in een wer kelijke ommekeer. Het kwam gisteren voor hen dan ook als een diepe schok toen de Noordierse. vice-premier Brian Faulkner, het intelligentste, bekwaam ste en meest ambitieuze lid van de Stor- montregering, zijn interpretatie ga.f van de in Londen gemaakte afspraak. Wilson had grote verwachtingen gewekt door te verklaren dat de B-specials zul len .wegebben'. Uit Faulkners woorden Wilson had ernstige verwarring ge sticht, doordat hij voor de televisie met de voor hem gebruikelijke ratelende snelheid niet genoeg duidelijk had ge maakt, dat de 3-specjals' slechts uit da woelige centra zouden worden verwij derd en dat hun eventuele ontwapening aan de militaire bevelhebber zal worden overgelaten. Faulkner verklaarde thans nadrukkelijk, dat er geen sprake van is dat de B-specials van het toneel zullen verdwijnen. Zolang de .B-specials' :n functie blijven, zullen de angst en het wantrouwen onder de kathol.eken ech ter niet verdwijnen. Ook op de buiten wegen, waar zij controle blijven uitoe fenen, kunnen de schietgrage reservis ten de oorzaak van veel ellende zijn. van is, zoals velen woorden m sprake celijk rneen- Twcc zusjes, die °P dc «ets plotseling ken, Jin 5®!® W0S 'n Bergh oversta an De l° Leen personenauto over jaag» imi» ,van de twee. de vier- Mse Haar hlliP,sen' overleed Haar ^Je Maria (7) wen ter OPA KOENS IS DOL OP CAMPINGS EN MUSEA Met zoon en dochter op stap OOSTZANERWERF (GPD) Opa Koens gaat met va kantie. Kamperen in Turkije. Dit zou niet zo bijzonder zijn ware het niet dat de heer C. Koens in april van dit jaar de 100-jarige leeftijd bereik te. Velen zien er al op middel bare leeftijd tegenop in een auto te stappen, duizenden kilometers te rijden en te sla pen in een tentje. Opa Koens niet, die verheugt zich erop, zoals hij zich ieder jaar op zijn vakantie verheugt. Op de derde etage van een der veertien flats in de Molenwijk van Oostzanenverf zit de honderdja rige voor het raam als we hem bezoeken, aan de maaltijd. Vege tarisch. Niet meer uit principe, zoals vroeger, voor de eerste we reldoorlog. Nu dat op dokters advies Oppassen .Kijk, je kunt wel oud worden, maar dan moet je wel een beetje op jezelf passen". Niet drie keer per week in de goot liggen. Ik heb nooit gedronken, ik lust het niet en ik kan er niet tegen. Toen ik 35 jaar was rookte ik mijn laat ste sigaar. Opeens vind ik het ge woon niet lekker meer. Gek hè, ik lust ze niet, maar tot vandaag de dag snuif ik nog graag de rook op, het ruikt zo lekker'. De enige kwaal van de heer Koens is dat zijn ore-n hem niet meer zo best terzijde staan. Een witte lenop in het oor help nog wat, maar zacht praten is er niet hij. Alleen zijn dochter, mevrouw A. H. Koens (65) kan hij gemakke lijk volgen. Deze vult haar vader dan ook graag aan: .vader is zo vitaal. Vooral omdat hij zich zo sterk voor alles interesseert. De hele maanvlucht heeft hij op de voet gevolgd. Hij is er de hele nacht voor opgebleven'. Hij zelf: .Ja, machtig dat ik dat nog moe kon maken. Toen ik in dienst zat wisten we niet eens wat vlieg tuigen waren'. Over enkele weken (8 septem ber) stapt hij met zijn dochter en zoon L. Koens (50) in het Re nault je, tentje op liet dak, en gaat op weg naar Istanboel. Een exo tische stad voor velen maar voor opa Koens is het alsof hij naar Limburg gaat. Hij kent de weg, vorig jaar is hij er ook geweest. .En we bleven net zo lang weg totdat het geld op was, zo'n vier weken. Een keer liep dat in de soep. Toen hadden ze me gerold. 1.200 gulden kwijt, dat was ver velend'. Maar het is voor hem geen reden om niet meer te gaan. Wel nee, zolang liij liet nog kan blijft liij gaan. Tegen het slapen ln een tentje ziet hij niet op. .Toen ik 23 jaar was sliep ik veel in de buitenlucht, waarom nou niet in een tent?' stoel gaan zitten en dan vervee! ik me dood'. Want vervelen vind ae 100-jarige een nare zaak. Comfort Enig comfort nemen zoon en doch ter wel voor luin vader mee, na melijk een veldbed met enige dik ke platen schuimrubber. Vader op een luchtbed te laten slapen von den ze toch te gek. En een eigen stoel gaat ook mee. Tegen het reizen ziet hij niet op. .Waarom? Je zit toch gemakkelijk en ik kan op m'n gemak rondkijken. We ne men niet de hoofdwegen maar de kleine wegen, door Duitsland. Oostenrijk, Joegoslavië, Grieken land. Onderweg gaan we in hotel letjes. Maar als wre ergens een paar dagen blijven, gaat de tent omhoog. .Ik vind het helemaal niet leuk maar ik mag bij het opzetten geen haring aanraken .Ik moet in een Sedert 1947 leeft hij zonder echt genote. maar hij vermaakt zich uitstekend. Niet in de bejaarden club (.wat moet ik tussen al die oude mannetjes en vrouwtjes' maar op eigen houtje. Vaak gaat hij naar musea. Het rijles, het stedelijk, diverse galeries en alle maal lopend. ,Ja, ik loop uren door de stad. Wel op m'n dooie gemak hoor. Maar ik heb een abonne ment op de musea en Artis en dat moet 11c toch gebruiken. Opa Koens houdt het niet bij kij ken alleen. Zelf is hij een niet onverdienstelijk amateur-schilde-.- Nog steeds. ,Hc maak alleen re- produkties van bekende meester werken. Als ik het zelf bedenk heb ik lang niet zulke goede re sultaten. Nu wel'. En inderdaad. In de flatwoning hangen zo'n stuk of tien werken van eigen hand. Landschappen, dorpjes, de Zaan. molens, stillevens. Op de ezel stond tijdens ons bezoek een schil derijtje met twee eenden in een sloot. ,Het is nog niet af hoor. kijk zo moet het worden', ver telt hij. wijzend naar het voor beeld. .Voor de vakantie maak ik het nog makkeluk af'. Tijdens de vakantie wordt er niet geschilderd, alleen rondgekeken en natuurlijk gewandeld. Heel rus tig, maar wel veel. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, vertelt de hoogbejaarde over een bergtocht die hij met zijn zoon maakte. ,Ja we gingen met de bus terug, want het werd te don ker. Anders hadden we de afda ling wel gemaakt ook'. Een kleine,vitale man. Nog goed in het haar. een bril heeft hij niet nodig. Snel loopt hij een beetje gebogen door de fiat. Hij is trots op zijn leeftijd. .Ik heb een zuster van 95 jaar maar die sukkelt nogal. Ik niet, nog niet'. Geen foto ."Maar een Toto wil hij niet in de krant hebben. .Niks boor. Die op hemelarij. En als ik dan op straat loop weten alle mensen wie ik ben. Nee hoor, als ze me niet kennen weten ze ook niet dat ik zo oud ben. En tenslotte is liet geen verdienste van me. Die kop van nip moet er niet in'. En de wens van een honderdjari ge hoor je te respecteren. Eer bied voor de ouderdom moet er zijn. Instemmend knikt opa Koens. Inderdaad, hij wil gerespecteerd worden en niet worden aangezien 3 Is een oude man die niet meer de ,B-specia!s' eisen. In de getroffen wijken van Belfast, waar he: groot ste aantal slachtoffers, zowel doden als gewonden, katholiek is en waar hele straten eenvoudig door het ra~ palje Ln puin zijn gelegd, alsmede in de Bogside van Londonderry, blijven bovendien de barricaden, die de toe gangen tot deze wijken versperren onverminderd gehandhaafd. Er is geen sprake van een terugkeer van het vertrouwen dat ondanks da aanwezigheid van Britse troepen moei lijk kan worden hersteld vooral nu de militante dommee Ian Paisley het afsehuwlijkste gebrul heeft aangeheven, dat hij ooit heeit laten boren. In Dublin is men geneigd hem en zijn naaste kornuiten ?,is schertsfiguren en bron van eindeloze vermakelijkheid te beschouwen. Ook wanneer hij, zoals thans, ziedend van drift verklaart, dat Wilson een werktuig :s van de paus, cf Ln ene geval van de Engere kardinaal Heenan, omdat de premier in zijn kies district afhankelijk" is van de Iers-ka tholieke stemmen. Men beseft hier ech ter ook, dat Paisley in de plaatsen, waar hij in de jongs"te Noord.erse ver kiezingen met eigen kandidaten uit kwam. overal minstens deri.g procent van de stemmen in de wacht heeft ge sleept. Voor Paisley beginnen de ponpen nu pas goed te dansen. Zijn gegii" over de .vijand' klinkt tot alle hoeken door. Gis teren legde hij een rieuwe oorlogsver klaring af, door met een protestantse opstand naar het voorbeeld van 1912 te dreigen, toen de .Ulster vrijwilligers* ais voorlopers van de. B-specials' in het geweer kwamen. Naar eigen verklaring is hij reeds met de organisatie van een soortgelijke beweging begonnen. Paislev en zijn tegenspeler d-: IRA die zich dinsdag belachelijk maakte door zich tot de voorlopige regering van geheel Ier land uit ce roepen zijn de extremis tische polen, die de zaken toesoitsen en de gematigden psychisch verpletteren. Uït dit alles blijkt, dat de spanning nauwelijks verminderd is. en dat de ge varen nog gToot zijn. In Dublin staat men dan ook sceptisch tegenover alle loffelijke pogingen van de Britse rege ring om een wijziging van Ulsters so cial e structuur te bewerkstelligen. DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7