GEND J Ze hdren bij elkaar extw Zager Evans snel naar topplaats Matig elpeewerk van Traffic Volmaakte Blind Faith en heel aardige Who Een half uur vroeger of later lossen kan geweldige verschillen geven ALLERLEI Wil V r ONZE I0P TIEN EngCltje' wild op WESTERN, JEAN MARAIS ALS GEHEIMAGENT EN DE ZOETE ZONDEN VAN SEXY SUZANNE SPORTVERDWAZING dynamische streek van Zeeland dynamische krant van Zeeland G ,5 AUGUSTUS 1969 ZEEUWSCH-VLAANDEREN jflZZ- H&B - 2AWG- BEAT-JAZZ.RftB 1 In the year 2525 (Zager Evans). 2 Saved by the bell ('Robin Gibb). 3 Give peace a chance (Plastic Ono Band). 4 Ma belle aniie (Tee-Set). 5 Honky tonk women (Rolling Stones). 6 Make me an island (Joe Dolan). 7 Venus (Shocking Blue). 8 Je t'aime moi non plus (Serge Gainsbourg Jane Birkin). 9 A way of life (Family Dogg). 10 In the ghetto (Elivs Presley). De spiksplintem euwe nou, nou s ng'le van het jao Zager Evans staat bovenaan. Sensationeel! Van 3 naar 1, 't kan niet beter. Op 2 nu Saved bv the bell (was 1) van Robin Gibb. Die jongen hsft het niet gemaakt. Jammer van die single hem, want't was best een zoet nummertje. De plastic Ono Band en Give peace a chance kelderde 2 naar 3, maar onze eigenste Tee-Set bakt ze ■bruin dit jaargetijde: Ma belle amie van 10 usr 4. Stijgertje, als we ons niet vergissen. Stones steeds op 5 en op 6 Joe Dolan met Make me an s'iDd. Single met kansen, zomerkansen. Shocking Venus zakten van 6 naar 7 en op 8, 't wordt g, staan nog steeds Jane Birkin en Serge Gsfasbourg en hun Je t'aime moi non plus. Fa tsj Dogg belandde met A way of life van 4 op Js op 10 In the ghetto oftewel Elvis Presley 'us 7). toe platen: Ruby, don't take your love to town rin Kenny Rodgers The First Edition, Nathalie (Dave), That's the way God planned it (Billy Pres ton), Cottonfields van de Beach Boys en James Brown met Mother Popcorn. NIEUWE ELPEES Traf/te is al een tijdje ter ziele, dat is algemeen be naar omdat er nog wat oude bandjes van deze groep in de kast lagen heeft Island gemeend hier nog maar eens een elpee uit te fabrieken. Dat is ion (Last Exif geworden: één kant studio-opnamen m één kant live. Tja, die live-nummers zitten niet io lekker in elkaar en dat ligt aan de opname. Er i» duidelijk met de balans geknoeid zodat je of de ding helemaal niet hoort of zo hard dat de overstemd wordt. Jammer als je weet dat het om toch wel erg goede nwmmers zoals bij- mrbeeld feelin allright? en Blind man'. Op de oudere kant van de plaat dus wat overgebleven Mio-opnamen. De twee beste nummers zijn file- iiated Goo' en Withering tree'. De rest is middel matig tot zwak. De algemene indruk die je van de- se langspeler krijgt is toch wel dat hij van een eind in elkaar is gegooid. Nee, dan kunnen Winwood- liefhebbers beter hun twintig piek besteden aan de elpee van Blind Faith (en niet Blind Face, zoals je hier en daar wel eens ziet staan). Deze super- groep van Eric Clapton, Stevie Winwood en Ginger Baker maakt werkelijk adembenemende muziek, die in geen enkel hokje valt te plaatsen. Technisch is deze muziek volmaakt: geen toon, geen akkoord is overbodig. Blind Faith is de eerste super-popgroep die wer kelijk boeiende muziek weet te maken. Dergelijke combinaties in Amerika (Al Kooper, Steve Stills plus Moby GrapeDave Crosby, Steve Stills en Graham Nash; Mike Bloomfield plus Al Kooper) kwamen nooit verder dan technisch goede maar ver der totaal nietszeggende pingelmuziek, die uitge smeerd in ellenlange nummers op onbetaalbare dub- belelpees wordt aangetroffen. Maar goed, Blind Faith gaat het hélemaal maken. Voordat de lang speler uit was waren er in Amerika al meer dan een miljoen exemplaren besteld. Dubbélelpees zijn de laatste tijd het statussymbool geworden in de pop-wereld. Voor veertig gulden kun je zo'n ding aanschaffen om. dan meestal tot de conclusie te komen dat de eerste plaat nog wel gaat, maar dat deel twee huilen met de pet is. Er zijn eigenlijk maar twee dubbelalbums die hun geld dubbel en dwars waard zijn. Allereerst natuur lijk de Beatle-dubbel en dan de onlangs verschenen pop-opera? Tommy van The Who. Tommy is het levenswerk van solo-gitarist Pete Townsend en na vijf lange jaren van zwoegen ligt het resultaat in een werkelijk sublieme hoes bij de platenhandelaar. Het is het verhaal van een jongen die doof, blind en stom alleen op de wereld staat, mooie en minder mooie indrukken opdoet maar zich vrij voelt, free of reality', zoals de Who het zingen. Af en toe zijn de nummers wel erg zwaar met symboliek geladen, maar storend is dat niet. JAZZ - R*B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B TBCRG Ledeltheater, 20 uur: rte zonden van sexy Suzanne, Tent Nieuwstraat, 20 I ZATERDAG 16 AUGUSTUS ÏESKENS Haven, 15 uur: «wemwedstrijd. OOSTBlRc. Banen Grote Gat, tu-irikeizersbolluig. E~theater, 20 uur: De zoete zon- «•^ansexy Suzanne, 18 jaar. fcj^ZEN - De Sluis. 14 uur: i -« J,9 uur= toestandje. .Oflc^DAG 17 AUGUSTUS WSTBLRg - Ledeltheater. 14 uur; geheim agent met de stalen vuis- Ib J^]aar' 16-30 en 20 uur: De zoe- zonaen van sexy Suzanne, 18 jaar. SPZEN Zwembad, 10 uur: gontaoetlng Zeeland. Brabant en .14.30 uur: Een paar dollars Wifng0-',.,14 J'aar. 17 en 20 uur: wild op liefde. 14 jaar. OOSTOr NPAG 18 augustus Sr n?R u i Ledeltheater, 20 Kten!lfj£ agerit met de stalen IJ'S®® Luxor. 20 uur: Een ïw dollars voor Django, 14 jaar. oosÖ?AG 19 augustus to nL Ledeltheater, 20 aSent de stalen ïfj!®' Luxor. 20 uur: Een Wripvtfn V°°r D^g0' 14 JaaT AG 20 AUGUSTUS HwenffSLfür GaaiP®f^veide «bleten handboog- BIERVUet Braakmanpolder, 14 uur: rondleiding onder leiding van de boswachter*. OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur: De geheim agent met de stalen vuisten, 14 jaar. TERNEUZEN De Sluis, 14.30 en 19 uur: toestandje. DONDERDAG 21 AUGUSTUS BRESKENS Handelshaven, 19.30 uur: afvaart showboot. CADZAND Boulevard. 19.30 uur: start avondwandeltocht Rode Kruis. OOSTBURG Banen Grote Gat, 19.30 uur: propagandawedstrijd krul- bollen. TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG Sint-Baafskerk, 10-12 en 13-17 uur: tentoonstelling werken kunstkring Xeno. Niet op zondag. ANTWERPEN Middelheimpank: 10e Biënnale voor de beeldhouwkunst. SLUIS Raadhuiskelder: tentoon stelling schilderijen van Omer van Vosselen. Dagelijks geopend van 10- 18 uur. TERNEUZEN Watertoren: ten toonstelling werken van Miraz. Da gelijks geopend van 1018 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te: tentoonstelling werken Frans Cox. unica van de .Porceleyne Fles' en werken van Marja van Putten en jonge kunstenaars. Dagelijks geopend 9-18 uur. Zondags van 14-18 uur. ZAAMSLAG Atelier De Hoogte: tentoonstelling werken Pieter de Bodt. Alleen geopend op zondag van 14-18 uur. Atelier Het Poontje: tentoonstel ling werken Ara Rroonder. Alleen geopend op zaterdag en zondag. Schieting BRUGGE Groeningemuseum: tentoonstelling Anonieme Vlaamse Primitieven'. Dagelijks geopend van 10-18 uur. 's Avonds van 20-22 uur, niet op dins dag. HULST Burgerzaal stadhuis: ten toonstelling werken Paul de Bruyne. Geopend dagelijks van 9-12 en 14-17 uur. Zondags van 14-18 uur. Boekhandel Van Geyt: tentoonstel ling oude kaarten van Zeeland en Vlaanderen. Dagelijks geopend van 9-12 en 13-18 uur, Niet op zondag. OOSTBURG Burgerzaal raadhuis; tentoonstelling werken Zeeuwse kun- op zaterdag en zondag. RETRANCHEMENT Galerie Mauringh: tentoonstelling werken he dendaagse kunstenaars. Dagelijks ge opend van 11-21 uur. SINT - ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis: tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbroek. Dagelijks geopend. Aan de schieting hij R. te Kloosterzan.de naanen 63 schutters deel. De uitslag luidde: wip I: hoge- vogel: G. Pauwels; eerste zij vogel: R. v. Kruijssen; tweede zijvogel: ver loot. Wip II: hogevogel: J. Pauwels; eerste zijvogel: R. v. Kruijssen; twee de zijvogel: J. de Waal: extra zijvogel: J. Bogaert. Grootste aantal kleine vo gels (6 stuks): J. Sponselee. Aan de schieting bij L. Claessens te Lamswaarde namen 45 schutters deel. De uitslag luidde: Hogevogel: P. Claessens, Hengstdijk; extra hogevogel: P. Claessens, Hengst dijk; eerste zijvogel P. Bogaert, Wij- ohen; tweede zijvogel: P. Vermeulen, St-Jansteen De beker voor 3 vogels was voor R. v. Esbroeck te Lamswaarde. Het grootste .tantal kleine vogels werd geschoten door P. Schelfhout uit Kruis polder n. 1. 5 stuks. Aan een andere schdeting bij M. Claes sens te Lamswaarde namen 49 schut ters deel. De uitslag luidde: Hogevogel: J. Sohelfhout. Kruispolder; eerste zijvogel: P. Roelands. Lamswaar de; tweede zijvogel: J. v. Dijk, Bosch- lelie: grootste aantal (4 Waterschoot, Hengstdijk. CERNEUZEN-OOSTBURG Na een opzienbarende roofoverval op het kantoor van de Prescott Mijnmaat- schappij lijkt de bende die hieraan debet was, volkomen verdwenen te zijn. Er worden beloningen uitge loofd en .premiejager' Reagan gaat aan het werk om de dieven in de kraag te vatten. Hij ontdekt dat Jim Norton, leider van de overval lers, en een zekere Freeman er met het geld vandoor zijn gegaan, waar door de andere twee bendeleden, Sam en Buck, achter het net vissen. Rea- gan schakelt bij zijn onderzoek ook Trevor Norton, Jim's broer, in. Tre vor woont in Montana, waar op dat moment gevechten aan de gang zijn tussen landbouwers en veefokkers. In de strijd sneuvelt een sheriff. veert in het stadje Miles City, waar op dat moment net een nieuwe she riff wordt verwacht. De bevolking ziet Reagan aan voor de man in kwestie en onze held laat het maar zo. Als een van de inwoners het be drog ontdekt kost dat Reagan bijna zijn leven, maar de burgemeester, tevreden over zijn diensten, benoemt hem dan maar officieel tot politie man. In Miles City ontdekt Reagan dat Trevor in werkelijkheid Jim Nor ton is. Samen trekken ze op tegen de veefokkers en de bendeleider sterft. In arren moede ontfermt Rea gan zich dan maar over zijn dochter Sally, waarmee de vrede getekend lijkt te zijn. Aldus het achtergrond je van de Italiaanse western ,Een paar dollars van Django', een van de twee films die in Luxor Teraeu- zen draaien. Toegang: 14 jaar. .Engeltje, wild op liefde', nummer 2, was al eerder te zien in Oostburg. De film behandelt de ervaringen van een plattelandse juffrouw uit het dorpje Bamberg die in München wel eens wat liefdeservaring wil op doen. Dat lijkt aanvankelijk niet best te lukken, maar uiteindelijk vindt ze toch de mannen die haar in deze be hulpzaam zijn. Toegang: 14 jaar. In villa Hollywood aan de Franse kust denkt een bende een plan uit om een Afrikaanse emir om zeep te helpen en zodoende de (onderaardse) zaken in dat werelddeel te beheersen. Geheimagent Antoine weet in de bende te infiltreren en zelfs enkele opdrachten uit te voeren, om het vertrouwen te winnen van Matras, die het zaakje leidt. Het brein van de bende wordt gevormd door een zekere professor Wogner, die een dodende straal heeft uitge vonden, waarmee hij de trein waarin de emir reist wil laten verongeluk ken. Antoine schakelt op tijd zijn collega's van de geheime dienst in en de aanslag wordt voorkomen. Wie zin heeft kan het allemaal be kijken in ,De geheim agent met de stalen vuisten' (Ledeltheater, Oost burg). Jean Marais hangt de stoere jongen uit. Toegang: 14 jaar. Veel bloot in ,De zoete zonden van sexy Suzanne' (eveneens Ledel) met Pascale Petit en Terry Torday. De herbergierster Suzanne weet tijdens de Napoleontische bezetting haar zaak in het Duitse plaatsje Giessen tot een belangrijke verzetshaard te maken. Ze verleidt met behulp van kamermeisjes en ander vrouwe lijk schoon ae Franse bezetters en draagt daardoor op charmante wijze bij tot de bevrijding van Giessen. Toe gang: 18 jaar. Elke liefhebber met enige jaren ervaring kan wekelijks bij benadering de tiid van aankomst, berekenen. Windkracht en windrichting en de gegevens via de radio over het weer op de ganse vhichtlijn zijn meestal voldoende om het ge middelde zeer nauwkeurig te voorspellen. Groot was dan ook i op Clermont de verwondering, dat de duiven zolang wegbleven. Elkeen verwachtte minstens een vlucht van over de 1500 m.p.m. ge middeld, doch het resultaat was heel wat lager en op diverse plaatsen duurde de prijskamp bovendien ab normaal lang. Zo was de prijskamp van meer dan 500 duiven in Koe wacht pas na een uur gesloten. De reden? Normaliter moesten de Zeeuwse duiven gelost worden om 5.30 uur, doch ondaks het feit, dat de Belgische begeleiders doorgaven dat er om 6.30 gelost was bleven de Zeeuwse duiven tot 7.30 in de mand. De Franse convoyeurs te Clermont begonnen reeds om 6.20 uur onder weer. Het verslag van de Belgische controleurs ter plaatse spreekt in de ze zeer duidelijke taal. Deze controle werd verricht door o. a. Zenon Ver- donck uit Melden en de heer Heijlens uit Gent. Tot 6.40 uur verliep het los sen zonder hindernissen, doch van toen af veranderde het weer in zeer ongunstige zin en de duiven gelost tussen 6.40 uur en 7.10 uur hadden een zeer slecht vertrek en bleven in grote groepen boven de lo-ssingsplaats rond cirkelen. Toen deze controleurs na 7.25 uur in de richting Pont St-Maxense begaven waren zij ver plicht met grote lichten te rijden vanwege de mist en bovendien had den zij over een afstand van mins tens 25 km regen. En in die tijd wer den de Zeeuwse duiven gelost. We vragen ons af of op de lossingsplaats der Nederlandse duiven, welke slechts een 400 tal meters van die der Bel gen verwijderd is, ander weer heers te dan daar. Typisch is, dat de Belgische uitsla gen in deze zeer duidelijke taal spre kend: De prijskampen waarvan het lossingsuur rond 6.30 viel, verliepen zeer vlot en konden na 10 minuten gesloten worden, die van rond 7.00 los. stonden net als in Zeeland van 30 tot 45 minuten open. VZV Hogeweg te Hoofdplaat met 250 jonge duiven. 1ste 1431m.. P. Pijcke 1; Scherbeijn en Zn 2; A. de Hamer 3; C. Synesael 4; J. Geer- naert 5: C. Synesaele-R 6; Wabeke en Zn 7; E. Temmerman 8: A de Wever 9: Wabeke 10. Met 9 oude duiven 1ste 1386 m. R. Baecke 1-3; W. Temmerman 2. Nieuw leven te Koewacht met 547 jonge duiven. 1ste 1396 m. L. Belaërt 1; M. van Hove 2; J. de Block en Zn 3: F. Roegiest 4; W. Verbiest 5: P. de Waele 6; H. Au- denaerde 7; R. van Hyfte 8-9; Ch Suy 10. duiven. 1ste 1365 m. J. Magnus 1-8-9; W. de Jonge 2; J. Lecluyze 3; Poucke Magnus 4; Gebr. Dobbelaere 5; V. -d. Linde-du Puy 6; P. Pladdet 7A. Janssen 10. Met 65 oude duiven. 1ste 1398 m. P. de Winne 1; P. Kladdet 2-7; A. de Boever e ij; H. de Dobbelaere 4-5; Boevere 3; H. de Dobbelaere 4. 5: Blomme en Co 6; A. Pijcke 8; J. Boeije 9, 10. Vanuit Tours met 8 duiven. 1ste 15.32 uur: Dingemanse en Zn 1; J. Mang- nus 2, 3. Eindstand zesdaagse jonge duiven. 1. W. de Jonge- C. Temmerman 158 punten. 2. B. Provoost- v. d. Linde du Puy 145 punten op 2 ronden. 3. Poucke Magnus-W Dhuysserinck 143 punten. 4. J. Lecluyze - J. Dinge manse 137 punten, overigen op 3 en meer ronden. P. V. De Herleving te Kloosterzande met 387 jonge duiven. 1ste 1333 m. A. de Rooy 1: E. de Cock 2: W. Lou- rensen 3; A. Colpaert 4; R. Mahu 5-8: P. Verschuren 6; R. Hendriks 7; Jo de Kor t 9; A. Vervaet 10; C. C. Hulst met 564 jonge duiven. 1ste 1401 m. doch de laatste prijs werd ook gewonnen aan 1061 m. Fr. de Witte 1; Jo Kuycks 2-8: J. v.d. Laan 3 J. Weemaes 4; J. Pieters 5; H. Berkelmans 6; Eug. Verstrae- ten 7; Aug. van Helsland 9; A. de Maagt 10. lste 1370 meter per minuut laattse 1232 m. A. Touraois 1; J. Henne- keij 2.3; C. Jansen 4. 8; J. Pijcke 5; J. de Zwart 6; P. de Hullu 7; D. van Houte 9, 10. Met 20 oude dui ven. lste 1364 meter per minuut laatste 1182 m. M. Verherbrugge 1. 6, 7; J. Pijcke 2; H. Calon 3; C. van Acker 4, 5. Jong maar moedig te Driwegen met 8 oude duiven, lste 10.31 uur laatste prijswinnende duif 10.50 uur. J. Boer man 1. 3; A. de Meijer 2. Met 31 jonge duiven, lste 1228 meter laat ste 1206 m. Aug. Janssen 1. 7; A. de Meijer 2; C. Babijn 3; Klaeijssen Koraelis 4; J. Boerman 5, 6: A. En gels 8; J. Lippens 9. 10. Steeds sneller te IJzendijke met 85 oude duiven, lste 1392 meter van uit Olermont. L. de Jaeger 1, 8: Th. Gruson 2, 5; G. de Boevere 3, 6; J. Claeijs 4: M. Notscliaele 7; H. Steen- aert 9; A. Calon 10. Met 23 jonge duiven, lste 1406 meter per minuut. E. van de Wies 1; A. Noteboom 2; H. Hamelinck 3. 8: Em. de Jaeger 4; M. Rodts 5; A. Haverbeker 6; Fl. Aerssens 7; Th. Gruson 9: Putter en Zn 10. Vanuit Bergerac lster 12.23 uur. R. Thomaes 1: I. van de Slikke 2; W. van de Slikke 3. De Snelvliegers te Oostburg van uit Clermont met 60 oude duiven, lste 1416 m. Mevr. Risseeuw 1, 7; J. Bakker 2; A. Simpelaar 3, 8; M. Krijger 4; L. Verhei je 5: A. Wil- lems 6, 9: A. S-.mpelaar 8: W. van Unene 10. Met 198 jonge duiven, lste 1376 meter per minuut. J. Verkeste 1. 4; J. van de Walle 2; M. Krijger 3; P. de Waele 5; J. Bakker 6; L. Verheije 7; P. Barra 8; A. Risseuw Jr 9; A. van Hyfte 10. Postduivenhoudersvereniging De ge trouwe duif te Cadzand met 159 duiven, lste 1431 meter. I. porreij 1; G. Schrier 2, 6; W. Goossen 3; J. Louweret 4; P. Goossen 5; A. Dui- ninck 7, 9; A. Vasseur 8; J. Pleijte 10. Met 11 oude duiven, lste 1444 meter per minuut. L Porreij 1, 3; A. de Putter 2; J. de Meij 4. Strijd in vrede te Groede met 179 jonge duiven, lster 1439 meter. T. de Buck 1, 2: D. Ekkebus 3; L. van de Wege 4; A. Merelaar 5: G. Du- sarduyn 6, 8; L. van de Wege 7; Ch. Ras 9; O. Ekkebus 10. Met 21 oude duiven, lste 1411 meter per minuut. D. Ekkebus 1. 5: A. Merelaar 2, 7; W. Vinje 3: J. Merk 4; C. van de Wege 6. De Eendracht te Terneuzen met 392 jonge duiven, lste 1408 m laatste 1196 m. R. Bentz ten Hoor 1: L. Koch en Zn 2; H. Koch en Zn 3; J. de Graaf 4: A. de Meijer 5: A. Butler 6: M. Soomers 7; C. Oppeneer en Zn 8; P. Pladdet 9; A. Faas 10. Voor de nationale concoursen, welke de laatste jaren toch al vee! aan prestige hebben verloren de zoveel ste slag. Wanneer echter een nationaalcon- cours-organiserend orgaan zich niet aan de reglementen houdt of houden moet zou het al heel gek gaan lopen. i niet naar willekeur van Met 59 oude duiven, lste 1378 m. L. Koch en Zn 1, 4; A. Bril 2 ,5; G. van Houdt 3, 7; L. Koch en Zn 4: R. Bentz ten Hoor 6. 10; J. v. d. Graaf 8, 9. Recht voor Allen te Sluis, lste 1432 meter per minuut, laatste 1276 me ter per minuut. C. v. d. Walle 1, 6; A. de Smit 2; J. van Ommen 3: F. Kaesstecker 4: M. v. d. Bussche 5, 7, 8: C. v. d. Walle 6: M. Baert 9; J. v. d. Lijcke 10. Door A. Buys uit Ebten, bestuurslid van de ZNB is de kwestie Limoges, welke wij reeds in dit blad aanhan gig maakten ter tafel gebracht en tevens werd de rayonindeling op de nationale vlucht vanuit Pau aan veel kritiek onderworpen. Beide nationale concoursen zullen daarom nog wel een staartje krijgen. De wore indeling. We hopen tevens, dat de reglemen ten, welke betrekking hebben op de neutralisatie thans naar aanleiding van Barcelona ook eens herzien wor den. Het is toch al te gek. dat een duif de enigste in Nederland, welke ver buiten de neutralisatieperiode op za terdagavond geconstateerd wordt op zondagmorgen 6.05 uur door een du:f te Boaegraven geklopt kan worden. De snelheid is blijkbaar berekend aan 600 meter per minuut en dat is een dusdanige onmogelijke snelheid, dat een duifj dan amper in de hicht kan blijven. Uitslag provinciaal concours vanuit Bergerac met 457 duiven: J. Louwe ret, Cadzand 1; C. Koks, Goes 2; .T. de Jonge. Zierikzee 3: J. Poleij. Ka- pelle 4; M. Minnaard, Kra'obendijke 5: J. Philipse, Yerseke 6; C. Rijk. Ovezar.de J, Wille. Z-uidzande S. 9: J. Elegeert, Koewacht 10: P. de Smit, Sluis 11; A. Faas, Terneuzen 12. 18: C. Hermes. Lewedorp 13; H. v. d. Hemel. Philippine 14; R. de Cock, Stoppeldijk 15; H. Wijnacker. Pauluspolder 16; A Duininck, Cad zand 17: J. Kools. Cadzand 19; F. Maijs, Zierikzee 20. Provinciaal concours vanuit Bor deaux bond van zaterdagvliegers 488 oude duiven: M. Oudeman. Wemel- dinge 1: K. Verhage, Goes 2; J. Zuvd- weg, Yerseke 3. 6: J. Roelse. West- kapelle 4; C. Daaue, Middelburg o: Hoek van de Roost. Middelburg 7: L. Vermeij, St-Philipsiand 8; A. Lieven- se, Westkapelle 9; H. de Feijter, Z aamslag 10. Provinciale uitslag Neuvilles bond van zaterdagvliegers. Met 3191 jon ge duiven: Ph. Steketee. Brumisse 1: M. Minnaard, Yerseke 2, 3, 8, 9: E. Minnaard. Yerseke 4; M. de Koeijer, Yerseke 5; H. de 6: Jac. Neels, Ye Jagt, Yerseke 10. Concoursbond Zuid-Beveland met 1768 jonge duiven vanuit Clermont, lste 1398 meter per minuut, laatste 1054 meter per minuut: P. van Leeu wen, Goes 1; Viola, Goes 2; H. Streek, 's-Heer-Arendskerke 3, 4. 15; A. Hazen. Lewedorp 5: L. Traas, Goes 6; P. v. h. Westeinde, Le*.v-=- dorp 7. 9; D. Wagenaar, Kapelle S: G. Brouwer, Goes 10, 12, 13: Gebr. Mange, Sehore 11; J. Wouterse, Kwa- dendamme 14. Belgenland Als men de geruchten wil geloven die in België circuleren, dan heeft men daar kortgeleden ter nauwernood weer een koningskwestie' weten te voorko men, althans een kioestie die het koningshuis had kun nen beroerenHet moet allemaal begonnen zijn met Merckx u weet wél het fenomeen dat in de loop van dit jaar onge veer alle wielerwedstrijden heeft gewonnen, die er te win nen waren, inclusief de Tour de France. Even werd de zegereeks van de Belg onderbroken, namelijk in Italië waar hij de Giro als het ware ,in-zijn-zak' had maar waar in hij werd beschuldigd van het innemen van (verboden) stimulerende middelen. Hel mag als bekend worden ver ondersteld dat Merckx naar huis werd gestuurd en dat een Italiaaan de Giro won. Vrijwel heel België kwam daartegen in opstand, elke Belg weigerde te geloven dat Merckx had geslikt?, Belgische ministers pleegden overleg met hun Italiaanse collega's, kortom het scheelde niet veel of onze zuiderburen waren aan hun zoveelste mobilisatie begon nen. Koning Boudewijn vond dat allemaal een beetje ver velend, tenslotte is z'n knappe schoonzuster ook van Ita liaanse afkomst en hij wilde daar in Laeken weer geen gedonder in de glazen'. Vandaar dat hij de ultra-super- velonaut Merckx onmiddellijk na de Tour op de thee (of een pils) uitnodigde, hetgeen de anti-Italiaanse gevoelens weer wat bedaarde. Maar helemaal uit de v:ereld is de kwestie toch nog niet. Juist deze weken is namelijk ge bleken dat tal van Belgen hun voorgenomen vakantie naar Italië hebben geannuleerd alleen maar omdat hun Eddy Merckx daar ten onrechte sou zijn verdacht van het slik ken van doping. Over sportverdwazing gesproken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 21