Extra motorsurveillance RW 58 De tijd van gaan is gekomen voor kapitein Flandria XVI Domburgse molen was een punt van discussie in de raad 4 Na 19 jaar Antwerpen- Vlissingen vice-versa ,VREDERUST' VIERT GO-JARIG BESTAAN MET TERREINFEEST Vlissinger na ongeval op eigen kracht naar huis Manegebouwplan haalde het niet Charles de Wolff concerteert in Vlissingen EENJARIGE DAGOPLEIDING VOOR SECRETARESSE IN TERNEUZEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 AUGUSTUS PENSIOEN VOOR A. C. VAN EETVELDT VLISSINGEN .Er is een tijd van komen en van gaan; de tijd van gaan is nu gekomen'. Dat geldt dan de heer A. C. van Eetveldt, be ter bekend als de kapitein van de Flandria XVI. Hij is een tevreden man die het jammer vindt dat hij ,zijn' boot achter moet laten, maar die er ook vrede mee kan hebben dat hij aan een eervol pensioen toe Negentien jaar lang heeft hij seizoen na seizoen, dag in, dag uit, de Flan dria zestien veilig van Antwerpen naar Vlissingen en weer terug ge loodst. Hij moei er nu mee gaan stoppen want op 10 oktober viert ka pitein Van Eetveldt zijn vijfenzes tigste verjaardag. .En dat is een dag. waarop je afscheid moet nemen van een verantwoordelijke functie', zegt de kapitein die misschien nog wel zou kunnen en willen blijven bij de rederij Flandria. maar die dan toch de verantwoordelijkheid voor wat nog steeds .zijn boot en zijn boot alleen' is, in andermans handen zou moeten leg gen Zo is de wet. En zo is dus ook de beslissing van Van Eetveldt, hij zet een punt achter zijn loopbaan aan boord. Misschien zal dat in september en okto ber toch nog een punt-komma blijken te zijn als er een beroep op hem gedaan wordt voor een extra- of voor een bij zondere vaart. T raditie De vaart van de Flandria XVI en haar kaprieön is een traditie geworden. De vriendelijke Vlaming wordt hartelijk begroet door de .vaste' boulevard- en havenbezoekers. .Ut ben zo'n halve Vlissinger geworden hé, ik heb vroeger ook veel op Neder land gevaren op sleepboten, en nu ben ik net zo veel in Vlissingen als in Ant werpen! Terwijl de Fiandria rustig en werkeloos op het water in de Koopmans haven ligt te wachten tot haar kapitein het sein tot vertrekken zal geven, zwer men de Belgische toeristen uit over de stad. De heer Van Eetveldt houdt zich na de gezamenlijke maaltijd van het personeel met mooi weer bezig met de vele kennissen die hij in al die jaren in Vrissingen heeft gekregen; hij maakt overal een praatje en slaat vis in. Over zijn bezoeken aan Vlissingen; ,Ik ken erg veel mensen hier, maa.r alleen oppervlakkig. Veel mensen kennen mij ook alleen vanaf het stuurhuis. Vroeger stonden de mensen rijen dik op de boulevard als wij de haven uit gingen. Die kwamen elke avond weer kii"ken of het goed sing. Of het nu te wijten is aan de televis: die de mensen meer kijksensatie vei schaft of aan de kunde van de kapi tein die het schip nog nooit een schram metje deed oplopen, tegenwoordig is de belangstelling voor de afvaarten niet zo overweldigend meer.' Vlaggeschip Rederij Flandria begon na de oorlog met rondvaarten met gehuurde boten tot ti 1951 het vlaggescnip de Flandria XVI' van stapel kwam. Vóór de oorlog hield de Flandria-rederij al boottochten naar Vlissingen. Men meerde indertijd aan een ponton in de buitenhaven, daarna werden de passa giers naar de binnenstad vervoerd. Dat was een vrij omslachtige methode en toen de plannen voor een nieuwe boot in 1950 er waren is er speciaal met de 'naven van Vlissingen rekening gehouden .Het is niet zo simpel met een vrij gro te boot deze haven in te manoeuvreren, maar het kan met zijn boot precies'. De Flandria werd op 21 april 1951 te water gelaten: mevrouw Craeybeckz. de echtgenote van de burgemeester van Antwerpen is de meter van het schip. In het .gulden boek' %-an de Flandria XVI staan de namen en handtekeningen van belangrijke persoonlijkheden uit binnen- en "buitenland die een vaart met de boot gemaakt hebben. Onder hen is velen malen koning Boudewijn van Bel gië. Met toch wel een vleugje trots vanl de overigens zeer bescheiden kapitein laat de heer Van Eetveldt de handteke ningen zien van koningin Elizabeth en prins Philip van Engeland, van de Negus van Abessinië. van 'le Sjah van Perzië. van koningin Fab'Ola, van de president van Argentinië en vaa veel andere meer of minder belangrijke personen. >e blauw-witte Flandria XVI is vlag jeschip af sinds de Flandria XX haar in trede heeft gedaan, maar kapitein Van Eetveldt vindt zijn schip .vanzelfspre kend het mooiste'. Hij zal de boot missen. .Gelukkig ga ik net na het seizoen weg. dan heb ik een hele' winter om aan gedachte te wennen. En verder zal ^haar' nog veel zien, mijn huis staat recht tegenover de aanlegsteiger van de Flandria-boten in Antwerpen'. Tot en met zondag 31 augustus zal ka- p.tein Van Eetveldt nog elke dag (be halve vrijdags) in het stuurhuis van de Flandria XVI te vinden zijn. Dan zit het erop. Hij komt nog-wel eens terug in Vlissin gen: .O ja, in ieder geval nog eens met de boot, èn misschien eens met mijn zoon of met één van mijn twee dochters mee met de auto. En ik heb ook wel zin om nog eens in te gaan op een uitnodiging van één van de Vllssingse vissers om eens een nacht mee uit vissen te gaan, dat lijkt me erg fijn'. Vakantie Na de éênendertigste gaat hij met pen sioen. Wat er dan allemaal gaat bebeuren weet hij nog niet. Voor hobby's heeft hij vrijwel geen tijd gehad. Zijn tochten naar Vlissingen houden in 's-morgens om zeven uur opstaan en 's-avonds pas om half tien thuiskomen: .Dan blijft er niet zoveel meer over'. Hij krijgt wat meer tijd voor zijn vrouw. Zij is niet vaak mee geweest met de dagvaarten naar Vlissingen. Hii vertelt: ,na de oorlog waren er veel van die jon ge kapiteintjes en die namen graag hun vrouwen mee. met het gevolg dat er wat minder goed opgeiet werrl dan an ders. Dat kan natuurlijk niet. omdat je de verantwoording draagt voor soms een paar honderd man (g steren 218 passa giers. maar het schip iieeft een capaci teit voor achthonderd mensen: de di rectie laat overigens tegenwoordig maar vijfhonderd mensen op één boot tegelijk toe .Toen is er een reglement gekomen da,t de vrouwen wel moe mochten, maai niet in de stuurhut. Ui vind dat de ba zen wel gelijk hadden. Hoe dan ook, als hij straks, zondag avond de éênendertigste thuiskomt, ko men de plannen voor een vakantie mét zijn vrouw op tafel: het wordt waar schijnlijk een Rijnreis met een fijne bcot van Rotterdam naar Basel en weer terug'. Kapitein Van Eetveldt wil het varen ook eens van een andere kant bekijken. Een echte landrot zal hij wel niet meer worden. Foto: kapitein A. C. van Eetveldt aan boord van .zijn' Flandria XVI', voor de laatste maand. NIEUW LAND Een inwoner uit Vlis singen is dinsdag op eigen gelegenheid met een bekkenfractuur van Nieuw- land naar zijn woonplaats teruggere den. Van zijn huisadres uit moest hij echter" per ambulance naar het zieken huis worden overgebracht. S. raakte, met hoge snelheid rijdend op de Binnen dijk in Nieuwland uit de bocht. Hij trapte door zijn rem. Daarbij kantelde de wagen en kwam onder aan de dijk in verticale stand tot stilstand. James Grieve weer op de veilingen KAPELLE Het nog niet zo lang aan de gang zijnde appelseizoen, heeft dins dag een aanvulling gekregen met het ras James Grieve, ^p de Zeeuwse veilin gen was er op de eerste dag dat deze appel mocht worden aangevoerd een flink aanbod. Voor de grove maten kwa men er noteringen uit de bus tussen 40 tot 50 cent voor klas I terwijl Mas II het met enkele centen lager moest stel len. De James Grieve beh-oort tot het beste zomerras. Het is een appel die zeer goed van smaak is en door de con sument gewild. De eerstkomende veer- j tien dagen zal er een ruini aanbod van I James Grieve blijven. Vrouw kreeg kopje' van paard: zware hersenschudding BURGH Bij het naar de weide bren gen van één van de paarden van de .De Sehouwse Manege' te Burgh, kreeg mevrouw Flohïl (die samen met haar man de manege runt) het hoofd van het paard nog al hard tegen haar kin aan. Tengevolge hiervan lag zij enige tijd bewusteloos. Toen zij weer bij kennis kwam. sleepte zij zich naar het Katen- drechts Volkshuis waar men een dok ter waarschuwde. Mevrouw Flohil moest per ambulance naar het Rode Kruis-zie- kenhuis te Zierikzee worden overge bracht. Zij bleek een zware hersen schudding te hebben opgelopen. Soeelplastiek .Kinderzorg' vandaag in gebruik MIDDELBURG Op rijf uur vanmid dag., woensdag, woedt- op het terrein van Kinderzorg aan de Veersesingpl in Middelburg een speelplastiek onthuld. De Middelburgse beeldhouwer Nico van den Boezem heeft dit speelplastiek ver vaardigd. Direct na de ingebruikstel ling zal aan de psychiater dr B. Pfael- tzer. die na twintig jaar Kinderzorg te hebben geholpen thans met pensioen gaat. een afscheidsreceptie worden aan geboden. Op de laatste jaarvergadering van de Vereniging Kinderzörg werd dr Pfaeltzer ai dank gebracht voor zijn vele werkzaamheden voor Kinderzorg. De bewoners van Kinderzorg zullen van middag bovendien kunnen meedoen aan een ballonwedstrijd. Aankoop door gemeente niet verantwoord een nog op gang te brengen actie, onder de bewoners en vaste vakantie gangers zal worden getracht deze zaak wat meer op te warmen. Om eerst de resultaten af te wachten werd besloten het voorstel nog nm.DTmr. r» i. i aan te hOUdeh. DOMBURG ,De toekomst van tie ko renmolen Weltevreden in Domburg ziet De raad had verder een forse kluif aan er zorgelijk uit. De gemeente aelit het de zaak van het plan om in het plan- niet verantwoord om op voorstel van de Duinweg-West in Oostkapelle een ma- eigenaar over te gaan tot aankoop van nege te laten bouwen. De situering was de molen. Dat hetekent met koop en gedacht bij Huis ter Duine. Daarvoor restauratie mee dat we er een ton voor zou een wijziging van het bestemmings- moeten neertellen. Die financiële conse- plan noodzakelijk zijn, maar de meerder- quenties kunnen we niet dragen', zo zei heid van de raad voelde er niets burgemeester F. G. Sprenger in een na- B en w stelden zich op het standpunt dere toelichting. 3 en w kwamen er daarmee echter niet /anaf. ,We moeten verder kijken dan: we kopen niet', zo verklaarde het raads lid mevrouw M. Vaandrager - 't Hof 'gb). Zij vond het dan ook een onbe- redigende oplossing en vreesde dat Domburg straks tegen een bouwval zit aan te kijken. Op vragen van de heer A. Don (pvda) deelde de voorzitter mee dat er van de vereniging ,De Hollandse molen' geen bijdrage van enige impor tantie is te verwachten. In een nadere toelichting zette de voorzitter uiteen, dat ondanks een subsidiëring van rijks wege er nog altijd een fors bedrag voor rekening van de gemeente zal blijven. Financiering van dit project zou aan de andere kant weer de realisering van cle verenigingsgebouwplannen in de war kunnen sturen en dat vond de voorzitter onverantwoord. In de raad kwam overigens wel het idee naar voren te trachten via fondsvorming toch nog wat te kunnen doen om de mo len in redelijke staat te houden. Daarbij werd doorgeborduurd op de reactie van burgemeester Sprenger na afloop van een lampionoptocht toen hij bij het zien van een miniatuurmolen in de optocht vele. toeschouwers uitnodigde gelden bij een te brengen zodat de vergadering zou kunnen besluiten tot aankoop van cle molen. Uit de rapportage van de eerste bur ger bleek dat het niet storm heeft gelopen. Er kwam een gift binnen van een tientje. En ook kreeg de waarde van een spaarbankboekje (van ƒ44,30) deze bestemming. Via VLISSINGEN Vrijdagavond 13 au-j gustus wordt in de Sint-Jacobskerk te I Vlissingen het tweede 7,om era vond con cert gehouden. De organist Charles de Woüf 7,al een vijftal werken uitvoeren. Op "net programma staat een prelud;um van D. Buxtehude. een kO'-aaifantasie over .Wachet auf. ruft uns die Stimme' van M. Reger. een triosonate nr 5 van J. S Bach." twee koraal voorspelen van J. S. Bach en tenslotte een fantasie en fuga van J. S. Bach. Oharles de Wolff is niet alleen bekend als organist, hij is ook dirigent van het Noordelijk Phiiharmonisch Orkest tp Groningen en als dirigent van de Bach- vereniging. Het tweede zomeravondcon-1 eert begint om acht uur. Het oorspronkelijke tweede zomeravond concert met Francine Fregeres. sopraan, en Marieke Kok. orge". dat aanvankelijk od 1 augustus zou worden gehouden, is uitgesteld tot 30 augustus omdat er 1 augustus al een concert in de gerefor meerde kerk te Vlissingen gepland bleek. Opheffing provinciale schoonheidscommissie MIDDELBURG GS stellen provin ciale staten voor in te trekken een verordening, die de instelling van eenj provinciale Zeeuwse sehooöheidscom-mis-1 sie regelt. Dat intrekken moet gebeuren per 1 januari 1970. Volgens GS is dui- delijk gebleken dat men er in gemeen telijke kring de voorkeur aan geeft het1 welstandstoezicht zelf te organiseren. GS hebben voorts geen reden aan te nemen dat niet alle gemeenten hierin j op korte termijn zullen kunnen voor-j zien. Een bouwcommissie is nu niet meer nodig omdat alles al in de wet is I geregeld. HALSTEREN In verband met de viering van het zestigjarige bestaan' van het psychiatrisch ziekenhuis Vre derust te Halsteren wordt donderdag aanstaande op liet terrein van bet zie kenhuis een .terreinfeest' gegeven. Het programma van deze festiviteiten is als volgt: Om half negen gaan de genodigden der muzikale geleide van .Euphonia' naar paviljoen XL waar wat muziek voor die genen ten gehore wordt gebracht, die niet vervoerd kunnen worden. Van half tien tot half elf kunnen de verpleegden aan allerlei spelen deelne men. Na elke wedstrijd worden de prij zen direct uitgereikt. Men kan zich bij de start opgeven. Tussen half elf en elf uur wordt er koffie geschonken j waarbij een traktatie behoort. Van elf uur tot kwart voor twaalf zijn er vijf- k amp spel en voor iedereen. Nadat Euphonia enkele nurnimers bij paviljoen. X heeft gespeeld is het ochtendpro gramma afgelopen. Het programma wordt om één uur voortgezet met het uitreiken van bal lonnen aan de kinderen tot en met 1-2 jaar. Om half twee gaat de hele stoet achter Euphonia aan naar het voetbalveld waar om twee uur het sein loslaten' wordt gegeven. Tussen kwart over twee en half vier worden de vijfkampspelen voortgezet. Van de hieruit voortvloeiende vermoei enissen kan men tussen half vier en vier uur onder het genot van een kopje koffie even uitrusten. Om kwart over vijf spreekt dr C. R. J. van Luijt het slotwoord nadat hij de prijzen heeft uit gereikt. Hierna gaat men achter de mu ziek aan naar huis. De koeik is dan echter nog met op. Om streeks half acht 's avonds wordt het programma voortgezet. In het onstpan- ningsgebouw worden dan namelijk de muziekkorpsen ontvangen. die het avondprogramma vullen. Om acht uur begint een show en taptoe waaraan "net majoretten-tamboer en pijperkc .Juliana' uit Middelburg en het muziek korps .Onda' uit Middelburg hun mede werking verlenen. Onder leiding van bei de korpsen wordt na de taptoe een lam pion- en fakkeloptocht over het ter rein gemaakt. Laatste zomer avondconcert EMM De muziekvereniging EMM te Sercos- kerke geeft in Grijpskerke het laatste zomeravondconcert op zaterdag 16 au gustus. Bij gunstig weer wordt er om kwart voor negen een lampionoptocht geöiouden. Het concert begint om acht uur. EXAMEN De heer W. P. Adriaanse, werkzaam op de gemeenteseeretrie te Ellewoutudijk slaagde 11 augustus aan de rijksuniver siteit te Utrecht voor de acte staatsin richting M.O. Voor de akte LO Duits slaagde de heer J. de Nijs uit Hulst. In Arnhem slaagde voor adjunct-com mies bij de rijksbelastingen de heer F. C. G. Stroobaixl uit Hulst. Dieren in nood' wil subsidie van de provincie MIDDELBURG Het bestuur van de Zeeuwse vereniging tot bescherming van dieren .Dieren in nood' te Middelburg heeft aan provinciale staten een subsi die beschikbaar te stellen. Gedeputeer de staten stellen voor op bet verzoek af wijzend te beschikken. De vereniging beheert een asiei te Mid delburg en heeft een inspecteur in dienst. De kosten van deze functionaris belie pen in 1968 wegens loon 3.068 en we gens vervoerskosten 1.676. Naar het oordeel van het bestuur moet het loon- bedrag als .bedroevend weinig worden 'aangemerkt. Aangezien echter geen middelen voorhanden zijn om dit bedrag flink te verhogen heef: men een beroep op provinciale staten gedaan. dat de plaats waarop de particulier zicli de realisering van een manege heeft ge dacht veel te klein is.- Een alternatief had men echter niet. Wethouder Wisse Actie Auto van dijk in sloot Middelburg MIDDELBURG Op een binnendijk, op de grens van Middelburg en Arne- muiden is dinsdagmiddag ongeveer kwart over twee een personenauto, be stuurd door L. S. uit Vlissingen, Wan de dijk geraakt. Het voertuig kantelde en kwam bijna verticaal in een sloot te recht. Toen de Middelburgse politie bij de auto arriveerde was er niemand te bekennen. De Middelburgers waren verwittigd door de rijkspolitie van Amemuiden, die eer telefoontje van een onbekende had ge kregen. Een half uur later trof de Mid delburgse politie wei een bestuurder er. enkele kennissen bij de auto aan. L verklaarde dat hij door de rem had trapt bij het naderen '"an een kruispunt en dat hij in paniek-was geraakt er uit. de bocht was geslipt. Het betrof be woners van het woonwagenkamp in. Vlissingen. Eén van de inzittenden, me juffrouw C. S. (IS jaar) zou volgens dit gezelschap gewond zijn. Maar men had haar wel niet een andere auto naar het kamp in Vlissingen vervoerd. In het kamp werd medische hulp ingeroepen. Op medisch advies werd het meisje voor onderzoek naar het ziekenhuis overge bracht. vond echter dat dit particuliere foto» zoveel mogelijk gesteund diende 1?""" den. Wethouder De Hollander taote-t uit een ander vaatje. v ,Een manege zo dicht bij de ito, van het strand kunnen we nlelM ben. DaL geeft veel te veel sim? heid*. Het was de wethouder ooi; kend dat er momenteel een i- gaande is om gedaan le krW -: de paarden niet meer bij Oostt,-,"-. op het strand mogen komen. Hr'-f- personeel moet 's morgens 6; p* opscheppen om het strand vj enigszins begaanbaar te maks. verklaarde de wethouder, die wist dat het vaak gebeurt dat'aJ ruiters kinderen schrik aanüpi door hun paard door plasjes te fe' waarin de kinderen net zitten tea len. De heer Coppoolse zei met zozeer te; maneges te zijn, maar wel tegen fe, in een landhuizenterrein geplande t- nege. De heer Wondergem dacht e: si zo over. Dit raadslid en ook de Nieuwenhuyzen waren niet tevrece over het door de stedebouwkundk? deze zaak uitgebrachte advies. ,Hr:i- er zich met een Jantje van Leiden rö - gemaakt', zo zei de heer Van NieuS huyzen. De heer Don verdedigd» plan tot op het laatste moments noemde de manege een sieraad vort; recreatiepakket. Realisering ter fci vond hij juist daarom aanbevelerrajJ dig omdat daardoor kan worden ito komen dat de ruiters met de paard? i ïjp te zeer op de grote weg komen. Deia 5,1 besloot uiteindelijk met zeven tegena Als eerste in Zeeland Havo-diploma als basis TERNEUZEN Het Nederlands Han- delsinstlbuut te Ten-neuzen zal als eerste in Zeeland een dagopleiding voor secre taressen geven. Tot nu was Tilburg de dichtstbijzijnde plaats waar een dergelijke cursus kon worden gevolgd. De directeur in Terneu- zen, de heer A. M. van Liaere, zei dins dagavond dat "men reeds volgende weck wil beginnen. Men heeft al een vijfentwintigtal aan vragen om inlichtingen gehad. De op zet van de cursus is eenjarig. Van de gegadigden voor deze opleiding wordt: een havo-diploma geëist. Daarnaast zijn er nog de opleidingen voor afdelingsse cretaresse en receptioniste, waarvoor In beide gevallen een mavo-diploma als mi- ninmum wordt gesteld. Niet alleen wordt men opgeleid in de theoretische kant van het secretaresseschap, maar ook moet men twee dagen in de week (dins dag en donderdag) praktijkervaring op doen. Hiervoor z:jn diverse bedrijven Ui en om Terneuzen aangeschreven. De heer Van La ere wil de mogelijk heid niet uitsluiten dat een meisje dat vele uren praktijkervaring heeft opgedaan in een bepaald bedrijf, na het behalen van haar diploma bij datzelfde bedrijf voor vast wordt aangesteld. De theoretische vakken omvatten Ne derlandse handelscorrespondentie en handelskennis. Engelse conversatie en correspondentie, Duitse conversatie en correspondentie, Franse conversatie er correspondentie, typen (brieven, formu lieren, staatwerk, faktuurwerk, enz.), stenografie (handelsbrieven 130 letter grepen per mi-muit), kant'oortechniek (kennis van diverse kaTiiboormachines en dergelijke) ten algemene vorming, waar in begrepen maatschappijleer, schoon- heidsverzorging, lezingen, pei-sconferen ties, telefoneren, enzovoorts. Als docen ten zullen optreden de heer Van Laere (handelswetenschappen en kantoorop- leiding). E. G. Wildeboer (Nederlands en maatschappijleer), C. de Bliek (Neder lands), G. J. Verbmgge (stenografie) A. van de Ende (Frans), C. A. van Rijn (Engels), F. J. M. van de Stam (Duits), en mevrouw M. C. van Vuuren (licha melijke verzorging). Het lesgeld be- Lerarenvergadering In de dinsdagavond gehouden leraren vergadering, die ook bijgewoond werd dooi- enkele genodigden, werd enige tijd druk gediscussieerd over de vraag of men meisjes met havo en mavo-oplei ding al dan niet een gelijke kans moest geven om het secretaresse-diploma te halen. Meisjes met mavo-opleiding kun nen nu niet verder komen dan het di ploma voor afdelingssecretaresse. Voor al de heer Van de Énde toonde zich ee.D groot voorstander van het geven van ge lijke kansen. Aanvankelijk werd hij hierin gesteund door de heer Van Rijn, maar toen het op een uiteindelijke be slissing aankwam, herzag deze zijn standpunt, wat hij overigens zelf wel inconsequent noemde. Ook werd nog aandacht besteed aan de vraag of er voor de meisjes die liet di ploma behalen wel plaatsingsmogelijk heden zijn. Alhoewel ook op dit punt de meningen verdeeld waren, meende de lieer Van Laere dat men 7-icli daarover geen zorgen behoefde te maken. kende, dat op de door de initiatieiijj PI gedachte plaats geen manege men. De raad besloot voorts de vermakö heidsbelasting af te schaffen. Jient;10 het niet billijk om voor de ene gmg wel en voor de andere vereife- geen vermakelijkheidsbelasting ie W fen. Een minderheid in de raad ni het nogal drastisch. De lieren Do VI» Don en Hoefkens voelden meer vort standpunt om alleen verenigingen subsidies krijgen vrijheid van verai lijkheidsbelasting toe te bedelen. als bioscoopvoorstellingen, dansiv:j en de jaarlijkse motorcross wilden rs sen als de heer Don wel degelijke zien met een vermakelijkheidsbokiö heffing. Het voorstel tot een als intrekking van de vermakelijkh-f; lasting haalde het met de hakke: de sloot: met zes tegen vier sic:; werd het minderheidsvoorstel van w aanvaard. Het vaststellen van weer een nfei gemeenschappelijke regeling dood Ij heer Wondergem verzuchten' dat -iE hard op weg is weer een nieuwe tel stuurslaag te creëren met al die rejöl gen in gemeenschappelijk verban! U sloten werd tot aankoop van het fc Duinweg 27 te Oostkapelle. Dat ss overzichtelijkheid van de hoek va Paulus Hollestraat bevorderen, luil Don was de enige die tegen stemde. W raad nam twee verkeersmaatregels;* werd een parkeerverbod ingesteld ur de Westweg en voorts werd besloten van alle Du in wegsplitsingen voorra splitsingen te maken. Geen bromfietsti Een voorstel van de heer J. A. fc mond le Domburg om een partei d bod voor bromfietsers in te stetefjj de Markt, de Zuidstraat en straat en eventueel verder nog zende straten, dit speciaal gedur-ui zomermaanden. De klacht van l! Suurmond wordt volgens de hurgsv- ter niet door vele andere gedekt ki., besloot de brief dan ook alleen nfj kennisgeving nan te nemen. Extra dienst In de kerk van de gereformeerd; meente te Westkapebe wordt MC tl avond (Donderdag 14 augustuil e ik extra dienst gehouden, waarin dsKff^ van Nieuwerkerk voorgaat De begint om half acht. ASSISTENTIE VAN ORANJE MOTOREN UIT DRIEBERGEN GROTERE PREVENTIE ONGELUKKEN VERWACHT MIDDELBURG De Ver- keersgroep Middelburg van de rijkspolitie krijgt met ingang van volgende week dinsdag 's morgens tien uur assistentie van vier man motorpolitie van de motor surveillance groep uit Driebergen. Totaal zullen dan zeven man motorpolitie, waar bij dus de MSG'ers op hun oran- jewitte kuipmotoren, het tra ject Middelburg-Bergen op Zoom onder controle houden. Het Bevelandse en Walchersc deel van rijksweg 58 is daarmee liet derde weggedeelte in ons land, waar de motor surveillance groep wordt in gezet ter assistentie voor een veili ge verkeer. Het betekent dat be halve de drie motoren van de ver- keersgroep .Middelburg, die. al zo'n 8 tot 4000 km per maand per mo tor op rw 58 maken, 's morgens twee man op de oranje motoren extra zullen meesurveilleren en 's middags vier van deze lieden. De verkeerspo litie hoopt daarmee dit gevaarlijke stuk weg, waar voortdurend tal van ongelukken plaatsvinden, ook met dodelijke afloop, in de hand te krij- gen. Initiatief Al lang is het huidige aantal perso neelsleden en het materieel van de verkeersgroep niet voldoende voor een adequate surveillance op het stuk rijksweg. Wol kwamen er in (le tussentijd jong personeel en wat ma terieel bij, maar in feite was het nooit genoeg. Commissaris der ko ningin mr J. van Aartsen naim het. initiatief om in Den Maag te pleiten voor een stevige aanvulling van de surveillanee-mogelijWheden op rijks weg 58. Nu. na het drukke zomerseizoen, komt een aanvulling af. Dat wordt wel enigszins te laat ge acht, maar beter laat dan nooit, aldus vindt men bij de rijkspoli tie in Zeeland. Een oplossing met de motor surveillance groep bad men graag al eerder in Zeeland gezien, zoals die al werd uitge probeerd met MSG-teanis op liet Traject Hilversum - Aalsmeer ge slaagde proeven in 7.oiner en win ter wat betreft manschappen, materieel, kleding en dergelijke) en zoals later (ook na een ingrij pen van een commissaris der ko ningin, dr Kortmann, van Noord- Brhbanfc) zo'n team werd inge zet op de gevaarlijke driebaans- weg Breda - Tilburg. De surveillerende motoren van de Zeeuwse verkeersgroep en de MSG- moloren zullen nu in een duidelijk samenspel en na een uitvoerige informatie over de rijksweg 58 van Zeeuwse kant voor de Driebergena ren de hele rijksweg onder con trole houden. De MSG'ers staan wel onder direct commando van hun el- gen bevelhebber in Driebergen, maar ze werken op hetzelfde mobilofoon- nel als de Zeeuwse verkeerspolitie en staan daarmee uiteraard voortdu rend in contact, Evenals de gewone' motoristen zullen ooflc de orn/nje- Icii'ipmotorfoerijders zich concentreren op surveillance ten aanzien van de gedragsregels van de verkeersdeelne mers, "zoals daar zijn afstand hou den, voorrang verlenen, inhalen aan de rechterkant en het overschrijden van de witte stroom op het weg dek. ifig effect De MSG'ers. cU utmaken van de sectie bijzon !e. verkeerstaken van de rijkspolitie :i Driebergen, zullen in flitsende surveillance' met een speciale taktiek elkaar over lappende trajecten de rijksweg berijden. De fel oranjekleurige mo toren schijnen een gunstig effect uit Le oefenen pp het gedrag in het ver keer. Daarom verwacht men er ook in Zeeland een goede uitwerking van, Op de al bereden trajecten elders in ons land is het aantal ongevallen met ongeveer een kwart verminderd. Vooral met inhalen zouden automo bilisten voorzichtiger zijn geworden. Als de eerste teamleden van de MSG volgende week dinsdag tien uur vertrekken voor hun traject •iver de rijksweg, vertrekpunt is .De Caisson' in Knp'elle, waar Ij ook worden ondergebracht en hun kwartier krijgen, zullen ze wor den .nagewuifd' door de landelij ke commandant van de rijkspoli tie, generaal De Gast en door overste Van Thiol van de. Zeeuw se rijkspolitie. Hoelang de MSG-teams op de Zeeuw se rijksweg zullen blijven is niet be kend. De verwachting is. dat als het verkeer minder wordt, misschien ui december al, de mannen zullen worden teruggetrokken om in het voorjaar weer te worden ingezet. Het is overigens in de toekomst het plan om alle verkeersgroepen. dus ook de Zeeuwse, met deze opvallende motoren uit te rusten, Of zoals men het bij de rijkspolitie in Middelburg zegt: ',De tijd van de veldwachter achter de boom is vooribij. Ieder mag ons zien'. MIDDELBURG De gezichten van dc TROS-televimebonzen ston den gisteren zorgelijk. Alle voor bereidingen liepen gesmeerd. Muur men had vergeten enkele volwas sen regenbuien ,mt te kopen'. Dat zette een rem op list. normaal af werken van het repetitieprogram- vi a voor de rechtstreekse uit zen door was er echter non letterlijk en figuurlijk I repeteren. Uier een beeld W" I openluchtstudiohét Abawrt. I Middelburg, dat zeventig "m 1: in de lucht is. (ffolo tW- J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4