CARDIN ZORGDE MET MINI'S EN MAXI'S VOOR EEN GOED SLOT Slecht jaar voor toeristenindustrie N t o Avontuurtje' viel niet in goede aarde Drs. Weinreb won kort geding Vapona-strip kan schadeliik zijn SLECHT WEER IN HET OOSTEN BEJAARDENHUIS IN BEROERING DOOR ONTSLAG VAN DIRECTRICE Defensie betaalt ver giro of bank Man (76) schoot buurvrouw kogeltje door het hoofd Rotterdammers in de rug gestoken Paus sprak met Nigerianen Minister De Block: aardgas-export niet verder stimuleren ZAAK-KENNED1 WORDT N1E1 HEROPEND Zomer blijft, maai kans op onweei Jtfiscersld PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ?<tV- ZATERDAG 2 A^.J TELEURSTELLENDE PARIJSE MODEMARATHON PARIJS (GPD) Frankrijk mag dan nog geen maanreizigers heb ben, de helblonde echtgenote van president Pompidou zal haar gasten deze winter gehuld in futuristische maxi-jurken van Pierre Cardin als een vorstin van Venus in het Elysee ontvangen. Mevrouw Pom pidou kwam gisteren even van vakantie terug om vlak voor Cardins officiële presentatie, tijdens een ijlings georganiseerd privéshowtje, zijn belangrijkste creaties te zien. Op do laatste dag- van de Parijse modema rathon wist Cardin niet Givenchy nog op het nippertje de naam van de Franse hoofdstad als modecent.ru reld te treden. Cardin had zelfs zoveel ideeën voor de winter, dat hij afgezien van zijn bontmantels, ruim 300 model len, voor bijna. 1 miljoen gulden maakte. Maar bij lanceerde dan ook drie modes, voor jonge meisjes, voor twens en voor de niet meer zo jeugdige vrouw. Car din bood keus uit 25 centimeter lange, met wollen maillots en coltruien ge combineerde minii-okken en pakjes met de zoom een handbreedte boven de knie, waarover maximantels werden gedragen. Tenslotte maxi-jurken met de zoom zo'n 20 centimeter boven de grond. ,We gaan een nieuwe tijd tegemoet waarin de vrouw, voor alles, vrouwelijk en comfortabel gekleed wil gaan', zei Cardin vooi-dat zijn show gistermiddag begon. In overeenstemming Met bleke, op de maan geïnspireer de, pasteltinten en schroefdraadach. ti'ge doorstiiksels langs" kragen, zo men en manchetten probeerde hij zijn oreatfes in. overeenstemming te brengen met het Amerikaanse ruim tevaartsucces. Subtielere vondsten dan zijn astro- nautenpakken van een paar jaar ge leden. zijn nu bijna niet meer in zijn collectie te zien. Cardin was tot dusver de enige Parijse couturier die voor de winter consequent een lijn lanceerde. Een etagelijn om precies te zijn. Zijn tweedmantelpak jes waren vrij breed bij de schouders, vrij smal in de taille en liepen bij de zoom weer wijder uit. De daarbij ge combineerde rokken waren gerend. witte maillots gecombineerde vestenen- sembles van tweed. Ter afwisseling lan ceerde hij ook korte mouwloze jurkjes met schroefdraadstiksel garneringen langs de armsgaten, ronde halzen en Maar Cardins beste, vondst in het spor. tieve genre waren ongetwijfeld zijn jurkjes bestaande uit rode, groene, zwar te en okergele korte, gerende rokjes met een onder de taille uitgespaard geometrisch motief, waaraan een wit te kabeltrui met capuchon was uitge breid. Er kwamen maar enkele broekpakken in de collectie voor en die bestonden uit tuniekjasjes met geplisseerde, vrij nauwe pantalons. Net als bij vrijwel alle Parijse coutu riers was er bij Cardins cockJtaWkleding vrijwel geen doorkijkblouse meer te be kennen. Cardin besloot zijn collectie met een schier eindeloze reeleg voor treffelijke avondjaponnen met ronde halzen, mouwloos, of met lange mou wen, gemaakt van zwart fluweel of schitterend, veelkleurig goudlamé. De mannen legt Cardin de komende win. ter aa.n de ketting. Aa.n een zware bre de, vrij nauwe zilveren ketting, die Cardin zijn dressman ter vervanging van de stropdas over zwarte ritsslui- tlngpakken liet dragen. Maar mannen, die Cardins mode op de voet wilden volgen kunnen het deze winter zonder een nieuw colbertje doen. Wanneer ze hun diubbelknoopsjasje voortaan met omhooggeslagen bovenste reverpunt dragen. In Ambassadeur' Cardin liet zijn 1.000 gasten zijn col lectie niet in zijn eigen, met groene moireezijde behangen modehuis zien, maar nodigde hen uit in het 19e eeuwse jugendstiltheater .Ambassadeur' vlak bij de .Place de la Concorde'. Toen de show eenmaal- was begonnen stonden er wel tien Rolls Royces voor de deur, de fraaiste compleet met televisie, koel. kast, telefoon en een tijgervel als plaid, was van Voque-fotograaf Baron Arnoud de Rosnayt. kuit vallende creaties van een dergelij ke mouwinzet waren voorzien. Ook al kwamen enkele jurkjes niet kortere mouwtjes in zijn op ere 1955-mode ge baseerde collectie voor. Van Givenchy hoeft u deze winter niet naar de kapper, want hij liet vrijwel al zjjn mannequins veloursdophoedjes bij zijn korte en lange, nauw-aan ge sloten, dubbelknoops mantels en mantel pakjes dragen. Bij de rokken legde Givenchy dit keer met de plooien het accent op het achterpand. Een wat ge vaarlijk experiment. Gaf Givenchy voor overdag de voorkeur aan pastelblauw, groen, gifgroen, hel blauw en fuchslaroze, voor 's avonds koos hij meer zwarte stoffen en kleu. rige jaquards. De avondjurken bij Gi venchy waren vrijwel allemaal voorzien van een v-vormig rugdécolleté en mocht u soms in zijn warenhuis tegen een zwartfluwelen haan-bandje aanlopen, laat het dan niet liggen, want bij Givenchy is het een onmisbaar accessoir bij de avondkleding. Givenchy Vrolijke chique, zoals die in de afge lopen dagen nog bij maar weinig Parijse courturiers was te zien, liet Hubert Givenchy gisteren, showen, zijn ruim 70-jarige leermeester Ba- lenciaga behoorde tot zijn eregasten zijn pas opgeknapte modehuis vol gezette lynxen, tijgers en panters. Ook voor Givenchy was de aantrekkings kracht van het oerwoud blijkbaar zo sterk, dat hij niet van tijger- en pan- terbont kon afblijven. Voor klanten voor wie dit bijzonder kostbare bont wat te duur uitkomt, maakte Givenchy simpele jurkjes met uitgeknipte mouwtjes mest dit bontpatroon gedessineerde jersey's. Hubert Givenchy, die Audrey Hepburn onder zijn klanten telt, kan nog maar steeds niet genoeg van vleermuismou wen krijgen. Vandaar dat vrijwel al zijn tot iets boven de knie of op de HAARLEM (ANP) De president van de Haarlemse rechtbank, nir F. P. E. Bloemarts, heeft vrijdagmiddag drs F. Weinreb in het. gelijk gesteld in het korte geding, dat deze aanhangig had gemaakt; tegen mevrouw J. K wakkei- steln-de Snayer uit Heemstede, Haar is door dit vonnis verboden, zich in beledigende zin uit te laten 'over ei ser en bij overtreding zal zij een dwang som van duizend gulden per keer moe ten betalen. In zijn vonnis heeft de pre sident overwogen, dat alleen de vraag behandeld moet worden of de door me vrouw Kwakkelstein geschreven inge zonden brief in de Haagse Post van enkele weken geleden, waarin zij on der meer schreef da,t drs Weinreb een schizofrene figuur was, beledigend is. Hij beantwoordde die vraag bevestjgend, en was van mening, dat het verweer van gedaagde, dat in het algemeen be lang gehandeld zou zijn, niet Juist was. Wel zal zij gewichtige redenen hebben om zich over eiser uit laten, maar recht tot pïnblikatie op een zodanige wijze ails hiér is geschied, heeft zij niet. Daar het niet onmogelijk is, dat me vrouw Kwakkelstein zal doorgaan met publikatie, achtte de president het van belang een dwangsom op te leggen bij eventuele overtreding. Namens drs Weinreb, die naar het buitenland is ge vlucht omdat ei- wegens het ondergaan van een gevangenisstraf een opsporings bevel is uibgevaa.rdigd, had de Haar lemse advocaat mr X H. van Wijk, het korte geding aanhagig gemaakt. Maan dag is dit door de president van de Haarlemse rechtbank behandeld, waar bij de Haagse advocaat nir I. E. Hes, die namens mevrouw Kwakkelstein op trad, tot de conclusie kwam dat de eis moest worden afgewezen. DÉN HAAG (ANP) 1 Cretans van sociale zaken en volksge zondheid is van oordeel, dat, er een vrij grote waarschijnlijkheid bestaat dat de Vapona-strip onder verschillende om standigheden schadelijk is voor de ge zondheid. Dit blijkt uit het antwoord, dat de mi nister van economische zaken, mede na mens. de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, heeft gege ven op vragen, gesteld door de tweede- kamerleden Van der Lek en Wiebenga (beiden van de PSP), over de dichloor- vos bevattende Vaponastrip, waarvoor nog steeds reclame wordt gemaakt. Shell-chemie is in beroep gegaan tegen de etiketteringsvoorschriften, welke bij de toelating van dit bestrijdingsmiddel zijn gesteld. .Aangezien Shell-chemie hangende haar beroep wettelijk gerech tigd. is van de bestaande verpakking ge bruik te maken en in aanmerking geno men dat de overheid bij dit beroep pai-- t:j is. menen beide bewindslieden, dat het in afwachting van de afweging in beroep der wederzijdse argumenten voor hen niet mogelijk is tegen de handelwij ze van Shell-chemie te reageren', aldus het antwoord. De staatssecretaris heeft toegezegd een snelle afwikkeling van het beroep te zullen bevorderen. (Slot van pagina 1) ter hoog stond, bleef het op andere plaatsen kurkdroog. Zo viel in Val kenburg geen druppel. Dichte regengordijnen, overstroomde wegen en gaten in het wegdek ont wrichtten het verkeer. De afrit van de autoweg bij hét ziekenhuis in Heerlen was in een kwartier tij'd veranderd in een snel stromende beek waar wagens slippend en zigzaggend heen manoeu vreerden. De brandweerdiensten van Heerlen en Maastricht kwamen mensen en materiaal tekort om te voldoen aan het. grote aantal aanvragen om onder gelopen kelders leeg te pompen. Of dik ke lagen modder weg te spuiten, die als vette souvenirs achterbleven na het noodweer. PARIJS Wollen gabardine mantels bedrukt, met. een tijger- bontdessin namen ook bij Given chy een belangrijke plaats in. Nieuwe uitgave van verzameld werk Erasmus DEN HAAG (ANP) Op de eerste dag van bet Erasmuscongres dat van 27 tot en met 29 oetohcr te Rotterdam wordt gehouden zal aan koningin Ju liana het eerste deel worden aangebo den van een tekstkritische uitgave der Opera Omnia vail Erasmus. Een internationale groep geleerden, de .Conseil International pour l'edition des Oeuvres Complètes d'Erasme', heeft al enige jaren onafgebroken gewerkt aan de totstandkoming van deze nieuwe kri tische en geannoteerde uitgave. De eer ste voorstellen voor deze unieke uitga ve werden in 1960 in Rotterdam gedaan door het historisch genootschap .Rotero- damum'. Het is thans voor de derde nia, verschenen voor het eerst in 1538, toen .Erasmus' brieven in het eerste deel werden afgedrukt. De zg. Leidse editie werd in de jaren 1703 tot 1707 in tien boekdelen gepubliceerd. De thans verschijnende Rotterdamse editie za.l worden samengesteld overeenkomstig de richtlijnen, die Erasmus zelf_ voor tot 800 pagina's bedragen. MOSKOU (AFP) .Rode Ster" het or gaan van het Russische leger heeft vrij dag het overlijden gemeld van de 50. jarige generaal Vassili Radtchou-k. De doodsoorzaak van de generaal en. de functie die hij bekleedde zijn niet aan gegeven. Zijn levensbeschrijving zegt, dat hiij een specialist was op het ge bied van de artillerie en een toegevoeg de functie bekleedde bij een commando van het luchtafweer. IDENTITEITSBEWIJS VOOR HERINVOERING CARAVAN DEN HAAG (ANP) Bij de weder invoering in ons land van bijvoorbeeld caravans en bagage-aanhangwagens moet, indien daarbij aanspraak wordt gemaakt op vrijstelling van belasting, worden aangetoond, dat die voertuigen eerder uit het vrije verkeer in Neder land zijn uitgevoerd. Om deze aanto. ning te vergemakkelijken, is met; in gang van 1 maart jongstleden de moge lijkheid in het leven geroepen, hiervoor een ambtelijk afgegeven identiteits bewijs over te leggen. Hier is, naar de mening van staatssecretaris Grapper- haus (fin.) geen sprake van de invoe ring van nieuwe, met, name het vakan tieverkeer hinderende voorschriften. Het overleggen van het identiteitsbe wijs is geen vereiste, De herkomst van de voertuigen uit ons land mag bij wederinvoering ook op andere wijze worden aangetoond, bijvoorbeeld aan de hand van een factuur, die betrekking heeft op de aankoop van het voertuig. De staatssecretaris heeft dit de tweede kamer meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen. Verontwaardiging over gedrag bestuur HEEMSKERK fGl'D) Een kwestie, die al maandenlang speelt in het bejaardentehuis St.-Agnes te Heemskerk, lijkt met het ontslag van de directrice, dat donderdag definitief werd, nog niet te zijn opgelost. Er heerst al enige tijd een gespannen sfeer in het bejaardentehuis, nadat bet; bestuur tweee staffunctionarissen had ontslagen. Zowel de inwoners als het personeel en de kinderen van de bejaarden zijn verontwaardigd over de wijze waarop het bestuur te werk is gegaan. De directrice beeft daarna ook ontslag gewaagd en gekregen. Dit leidde tot nog meer moeilijkheden, waarop men als enige uitweg zag de vorming van een commissie van goede diensten onder leiding van burgemeester H. Nieien. De beide andere leden waren wethouder P. de Graaf en de heer C. dé Bruijn, inspecteur van de bejaardenzorg in Noord-Holland. De commissie heeft een geheim advies uitgebracht aan het bestuur, dat daarna een verklaring heeft afgelegd tegenover de bejaarden en personeel, waaruit bleek dat het ontslag van de directrice definitief was. Zij was woensdag al vertrokken naar Breda, ofschoon ha,ar ontslag pas op- 1 no vember ingaat. De rust is nu echter nog niet in het tehuis teruggekeerd, vooral omdat de twee eerder ontslagen staffunctionarissen terug zullen komen. De al gemene bond van ambtenaren zal zich tegen het ontslag van de directrice verzetten. Intussen heeft de onenigheid ook voor de inwoners van het te huis nare gevolgen. Verscheidene personeelsleden hebben ontslag genomen, zodat het tehuis met enige moeite draaiende gehouden moet worden. Tot dat in de vacature van de directrice zal zijn voorzien, zal het bestuur de dagelijkse leiding van het tehuis waarnemen. MESTVEE SLACHTOFFER VAN DE WARMTE HEERLEN fGPD) Het aanhouden de tropenweer heeft de laatste, weken een grote slachting aangericht onder de veestapel op niestbedrijven. In Limburg en Brabant sneuvelden de afgelopen we ken gemiddeld 1.500 varkens, kalveren en kuikens per dag. Op de chemische bedrijven van Noordbrajbantse Christelijke Bond (NOB) in Son, waar de kadavers wor den gedestrueerd wordt momenteel on der hoogspanning gewerkt. De versterk te ophaaldiensten maken honderden ex tra ritten, de chauffeurs vele overuren om stankoverlast binnen de perken te houden. DEN HAAG (GPD) Met ingang var september zal het ministerie van defen sie de wedde aan al het niet; dienst plichtige militaire personeel ook per bank of giro gaan uitbetalen, zoals dit reeds lang voor het burgerperso neel het geval is. Een verschil is. dat het burgerperso- gen. De militairen krijgen deze moge lijkheid niet. Het ministerie wild de maandelijkse geldtransporten naar tal loze over het gehele land verspreide onderdelen zoveel mogelijk beperken. Bovendien vermindert de bank- of giro overschrijving, die door de computer kan worden uitgevoerd, het administra tieve werk. De dienstplichtigen op de eerste oefening krijgen hun wedde con tant, tenzij zij zelf om overschrijving vragen. 106-jarige in Maastricht MAASTRICHT (ANP) De heer H. van Dooren in Maastricht vandaag (zaterdag) 106 jaar. Hij is de oudste Nederlander. De heer Van Dooren, die nog steeds vi taal is, werd in Dordrecht gebo ren en riehtte in 1890 in Dcti Haag een modezaak op. Hij is nog steeds lid van een Haagse socië teit maar woont nu bij zijn 82-ja- rige schoonzoon hl Maastricht. HIJ i - inds 1939 weduwnaar. LEEUWARDEN (GPD) Een 76-ja- rige Leeuwarder, inwoner van een be jaardentehuis. schoot donderdagmiddag omstreeks half één zijn vroegere buur vrouw, de 72-jarige mevrouw M. Brou wer-van der Berg, in de Jain Lieven- straat te Leeuwarden een kogeltje door hel hoofd. De man verliet daarna de wo ning. Mevrouw Brouwer raakte bewusteloos. Toen zij weer bij Icwaim wist zij de bu ren te waarschuwen, die op hun beurt een dokter alarmeerden, in het Diaco- nessenhuis werd het kogeltje operatief verwijderd. De toestand van mevrouw Brouwer wend vrijdag goed genoemd. De bejaarde man, een weduwnaar, woonde jaren naast mevrouw Brouwer, die weduwe is. Herhaaldelijk had hij haar gevraagd of hij bij haar mocht in wonen, maar zijn buurvrouw weigerde steeds. Door toedoen van anderen werd de man toen in een bejaardentehuis ge plaatst. Donderdag kwam hij nog eens naar zijn oude adres. Weer vroeg hij mevrouw Brouwer of hij toch bij haar mocht in wonen en weer was het antwoord nee. Daarop trok de man een luchtdrukpis tool van vrij zwaar kaliber uit zijn bin nenzak, drukte de loop tegen de rech terslaap van mevrouw Brouwer en haal de de trekker over. Toen de vrouw viel vluchtte hij. In de loop van de middag werd hij aangehouden en ingesloten. PARIJS Pierre Cardin was de enige couturier die de afgelopen ioeek met zwier maxirokken voor deze winter roist te brengen. ROTTERDAM (ANP) In Rotterdam zijn donderdagnacht twee mensen neer gestoken. Verdacht van deze steekpar tijen is een 2.3-jarige loswerkman C. H. uit Rotterdam ingesloten. Om één uur donderdagnacht kwam in een café aan de Goudse Rijweg een man binnen, die op een barkruk plaats nam, Waf viel en vervolgens bleef lig gen. Hij bleek twee steekwonden in de rug te hebben, tiet slachtoffer, de 58- jarige G. van Buren, werd naar het Havenziekenhuis vervoerd, Terwijl de politie met het onderzoek bezig was, kwam bericht binnen dat in de directe omgeving, in de Jonker Fransstraat, andere man hevig bloedend uit rugwon den in eikaar was gezakt. Hek was de 56-jarige T. Schmidt, zonder beroep, ook uit Rotterdam, In het Dijkzigtzae- kenhuis is deze man aan een steekwond in de rug geopereerd, De aanwijzing; van de verdachte vond plaats door ca-, Ook buiten de kuststreek wordt een, fébezoekers. De nolitie heeft het onder-1 teruggang geconstateerd. Drs P. Heg-| zoek in deze zaak nog niet voltooid. I ren. directeur van de provinciale VVV (Slot van pagina 1) groot vraagteken bij de vraag of een goed naseizoen, zo dat al zou komen, nog iets kan redden. Mr T. Landheer, directeur van de Ha,ags- Schcveningse WV houdt zich op de vlakte. Zijn indruk is dat het niet zo slecht gaat, Het. dagbezoek is beter dan vorig jaar. De campings zijn vol, maar de grotere hotels hebben bedden te over vrij. Gunstige geluiden over de toestand op dit moment komen uit Noordwijk. VW-directeur R. A. Dekker zegt goede hoop te hebben dat de in het voorseizoen opgelopen achterstand weggewerkt kan worden. Zo goed als het nu 'gaat heeft hij h.et nog nooit meegemaakt, De af gelopen weekeinden hem hij zelfs men sen voor onderdak naar Hoofddorp en Aalsmeer moeten verwijzen. Ook hij zegt echter: .vee] hangt af van de twee de helft van augustus Bij de VVV in 7,and voort, waar direc teur J. Hugenholz wegens verblijf In het buitenland enkele dagen ontbreekt, gaat het minder goed. Het Is er slechts .tamelijk vol'. Limburg, die de gang van. zaken overi gens niet benauwend noemt, signaleert een lichte teruggang bij het aantal vakantiegangers uit eigen land en bij de langer dan een dag blijvende buitenlan ders, met name de Engelsen. Het dag- bezoek uit Duitsland en België vertoont geen achteruitgang. Opvallend noemt hij de minder geringe gulheid, waar mee de vakantiegangers met hun geld omspringen. Zijn indruk is rlat de meer luxe bedrijven het hierdoor moeilijk hebben. Somber Goed gaat het in Amsterdam. VW-di recteur B. Luyken ziet bepaald een toename van het aantal toeristen. Hoe groot dit is valt nog niet te zeggen. Hij maakt echter de kanttekening dat het nog de vraag is of de stijging van het aantal bezoekers, gezien de uitbreiding van het aanta] hotelbedden, ook rela tief gunstig za.l zijn. Horeca Binnenland Horeeaf-secretaris Konjngs ziet de toekomst voor een groot aantal be drijven in de Horeca-sector uiterma te somber in. Vooral veel kleinde familiebedrijven, die het van de va kantiegangers moeten hebben, ziet hij verdwijnen. Bij zijn bond zijn 1800 van de 33.000 bedrijven aange sloten. Deze 1300 nemen 25 procent van de totale omzet in de horeca- sector (vorig jaar ongeveer twee miljard gulden) voor hun rekening. Volgens een schatting, waarmee hij zegt er niet ver naast te zullen zitten, zuilen deze bedrijven bij een voortzetting van de ontwikkeling zoals deze tot toe is geweest, dit jaar ongeveer miljoen gulden minder omzetten dan vo rig jaar. Voor de gehele horeca-sector zou dit een omzetdaling van 240 mil joen gulden kunnen betekenen. Bij het nationaal bureau voor toerisme zegt adjuDCt-directeur N de Rooy: ,Wij hebben een moeilijke start gehad, ener zijds als gevolg van het koude voorjaar, anderzijds als gevolg van de btw, ge combineerd met het schokeffect va.n het inclusief maken van de 15 procent be- dieningsgeïd. Maai' voor hét trekken van conclusies 1s het nog te vroej Dienstbetoon Voor de toekomst acht. hij het van groot belang dat er goede wervingsacties ko men. ,We zijn wel duurder geworden, maar wij hebben een goed produkt. Dat moeten wij de mensen laten zien en wli moeten de mensen waar voor hun geld geven.' Een poging om via een wed strijd aantrekkelijke toeristische menu's voor een aantrekkelijke prijs (7.50 guil- Ook de VVV-clirecteuren doen dit. heren K. Rooyaard (Terschelling^ e Vet (Arnhem en Gelderland) plaatsen hierbij een belangrijke kanttekening: er is een mentaliteitsverandering nodig. De heer Vet: ,Ik ben niet paniekerig, maar ik heb er een hekel aan een put te dempen als het kalf al verdronken is Wij zitten op de grens van wat In het buitenland überhaupt nog verkoop baar is. Ais er niet op korte termijn veranderingen komen, voorzie ik een grote domper. Een totale mentaliteits verandering is noodzakelijk. De over heid moet hel toerisme meer inpassen in de totaliteit van het beleid. Men is zich onvoldoende bewust dat eena ver paupering van de toeristische bedrijfs tak ver daarbuiten doorwerkt. Ook in de horeca-wereld zelf is een mentaliteits verandering nodig. De laatste 25 jaar is hier in Nederland teveel de nadruk ge legd op de rechten en te weinig op de: plichten. Dienstbetoon wordt niet meer gezien als een deugd, maar als iets min derwaardigs. Willen wij kunnen concur reren dan is dienstbetoon als is het alleen maai' professioneel broodnodig. De tijd dat de gasten veel voor lief na men, 'omdat het hier goedkoop was, is voorbij'. KAMPALA (RTR) Paus Paulus heeft vrijdagavond in Kampala met de leider van de Nigeriaanse delegatie Anthony Enahoro, de vooruitzichten Dit is na afloop van de anderhalf durende bijeenkomst officieel bekend- lemaaikü. Ér is ook gesproken over de hulpverlening aan de oorlogsslachtof fers. De Biafnaanse afvaardiging, die volgens eerdere onbevestigde berichten aan de besprekingen in de nuntiatuur deelnam, is daarbij niet aanwezig ge weest. Naar verluidt heeft de Biafraan. se delegatie eerder op de avond apart een bezoek aan_ de paus gebracht. Gezaghebbende Vaticaanse kringen had den tevoren opgemerkt dat onderlinge animositeit bemiddeling van de paus tus sen Biafra en Nigeria bemoeilijkte. De Biafraanse delegaties onder leiding van Biafra's reizende ambassadeur in Oost- Afrika, Austine Okwoe, scheen niet re- presentief genoeg te zijn, aldus deze kringen. De paus vertrekt op de vastgestelde tijd vanavond om 7 uur uit Kam pala naar Rome. DEN HAAG (ANP) Minister L. de Biock (economische zaken) ziet geen aanleiding tot bepaalde stappen, ter ver dere stimulering van de export van aardgas. De minister heeft dit In de tweede kamer meegedeeld. Hij wijst er in antwoord op schriftelijke vragen op, dat de exporteurs van Neder lands aardgas voortdurend diligent zijn terzake van alle mogelijkheden om tot een vergroting van de aardgasexport; o a naar Duitsland, te komen. Tot op heden zijn met verschillende Westduitse gasmaatschappijen contracten gesloten, die voorzien in de levering van ongeveer 10,6 miljard kub. meter gas per jaar rond 1980. LEEUWARDER VROUW AAN OPGELOPEN BRAND WONDEN OVERLEDEN LEEUWARDEN (ANP) De 63-jarl- ge mevrouw N. van Wiek-van Dijken uit Leeuwarden is in het diaconessen- huis bezweken aan de zware brandwon den, die zij dinsdagmiddag bij de brand in een Leeuwarder pension had opgelo pen. Hoe de brand is ontstaan, is nog steeds niet duidelijk. Brandresten uit de ka mer van mevrouw Van Wiek zullen worden opgezonden naar het 'gerechte lijk laboratorium in Den Haag. BOSTON (RTR) De zaïk.w wordt niet heropend. Het van de staat Massachusetts vefc zich vrijdag niet bevoegd al®r onderzoek in te stellen naar t standiglieden waaronder de Mary-Jo Kopechne de dood dit onderzoek «'as gevraagd ivii, cier van justitie Edmund Düiis, ft! verwijten van kranten luid aaSK ken dat hij niet de nodige stam gedaan met name het gelasten vu lijkschouwing. Hij had de macht om de zaak nemen van de lagere officier van- tie, Walter Steele en politiechef LONE die beiden de zaak gesloten hél;"- klaard. De dood van de 28-jarièt ry-Jo is toegeschreven aan vei#- door ongeval. Pi 0 De Amerikaanse radio- en Ultt maatschappij CBS heeft een ooto bug in de. VS verricht waaraan® wassenen hebben deelgenomen. vraag of senator Edward Kennedy. - voor de democraten kandidaat ah «stn ten stellen voor de presidentaverkri in 1972. zei 40 procent ja en 51 r® neen. Op de vraag of hij dit ju 1976 of later zal doen zei 59 r® ja. 32 procent meende, dat de 53 in het geheel niet moet meedo-i procent meende dat de kansen vu ward Kennedy om democratisch^ dentskandidaat te worden in 1912 s ernstig geschaad' zijn. 45 procent a de, dat het niet zo'n vaart zal low 14 procent zei. dat Kennedy's kas> het geheel niet geschaad zijn te gebeurtenissen rondom de Mary-Jo Kopechne, jvond met e tiiinut voor brach' reis 11 Wilson presidi reis ei Jongen sproke inbegi Thalia fechtc Op de vraag, hoe zii de televisie»® Kennedy naar aanleiding van dei van Mary-Jo Kopechne vonden. 42 procent gezegd van gevoel® zijn, dat de rede bevredigend procent echter vond haar ontere (Van onze weerkundige medewe ker) GiPD Nadat gistermiddag, de van Duitsland binnengestw© de warmere lucht, in .een deel ra ons land weer 27 tot 30 grade werd gemeten, drong met de zei oostelijke hoogtewind warmt® weer van Duitsland en België fo nen. In Heerlen werd om uk uur gisteravond, na een mi bui met hagel, 33 in Vlissinga 20 mm regen gemeten, Dartlj koelde het acht tot tien gradö af. Het weekeinde blijft zomers, ros wat onstabiel. Dat houdt in; w vandaag en zondag op, ,enkt plaatsen in de middag of. ara een regen of onweersbui. De tw poratuur blijft op een zomers je en zal ook zondag in de- mets provincies nog tot boven de Si eraden stijgen. Door de wat vol tiger lucht, bij weinig wind,™ het wat drukkender. Het hojvj drukcentrum boven Zweden i|, juist iets te ver van ons verwil derd om de onweersstoringen juss buiten onze grenzen te houden. Bovvje pprobl fekur Nixon Vaart baard Ri da be Kerkelijke mutatie: bi NEDERLANDS HERVORMDE KW Beroepen te Egmond aan Zee, B, Min ]g te Neede. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te 's-fHeer Arendslceita L Overbeeke te Overdinkel. Aangctrö naar Veenwouden T. G, Sijtsema, ktï 1 daat te Groningen, die bedankte W Harkstede. Aangenomen maar Li© D. C. van Wijnen te Goedereede. GEREF. KERKEN Beroepen te Een-Veentouizen H. Wat te dampen (Did). Misverstand bij afhalen logee Afhaler ontpopte zich als minnaar ENSCHEDE (GPD) Een jongedame die een poosje in Almelo onbekend zijnde ging logeren bij een vrouwe lijke kennis in deze plaats heeft een nogal merkwaardig avontuur beleefd. De meisjes hadden de afspraak gemaakt dat de logé van liet sta tion zou worden geliaald door de vader van de gastvrouw. Toen de jongedame op het afge sproken uur het station uitkwam en een auto zag stoppen met een wat oudere man achter liet, stuur doen te hebben, lm die overtuiging iverd zij nog versterkt omdat de man vroeg óf het goed was met haar, daarop antwoordde zij: j a. het is prima. Uitnodigend werd daarna liet por tier voor haar geopend. De baga ge werd ingeladen en niets ver moedend nam zij plaats naast de bestuurder. Laatstgenoemde bleek op deze zachte zomeravond be lust op een uitje en trachtte met zijn passagiere amoureuze betrek kingen aan te knopen. De chauffeur was nogal doortas tend, in het Nijreesibos aangeko men stopte hij de wagen pakte de jongedame hij de schouders en wilde haar dichter naar zich toe trekken. Het meisje meende aan gerand t.e zullen worden, bedacht zich niet, begon te gillen, opa- de liet portier, sprong de wagsi 1 uit en vluchtte. I Bij een gezin aan (le Nijrcestd nam zij telefonisch contact op met depolitie. Zij zette de beif 1 situatie uiteen en vertelde dm haar bagage nog in de auto stom, 1 Onmiddellijk rukte een suryeiilM' f cewagen van de politie uit, h" meisje werd opgehaald waarna ge zamenlijk een speurtocht, werd 0®' dernomen naar de .onbekende min naar'. Nog maar nauwelijks was de p°' li tie uitgerukt of de gezochte man versoheen aan het bureau met a mededeling een heel raar avontuu; beleefd te hebben. In geuren en kleuren diste hij het verhaal aan de politiemannen, daarbij®' verhelend dat hij echt zin had p' had in e&n avontuurtje, Hij het bureau gegaan bi' niet wist wat met de eigen' d'om/men va-u u« moeben doen. Even later kecw ook de politiewagen met het mem je terug naar het bureau, guuiw wérd boen duidelijk dat ne- geheel op een misverstand benisr Het meisje zou door do yadw van haar kennis worden ffeii^" in oen lichtgekleurde VolkswM 1 De ,mdirnaar' csehlkto over P t' cies dezelfde wagen van dewm' kleur. Vandaar dat de jongwM' gemeend had met dc juiste p soom te doen te hebben. fl>en misverstand eenmaal Uit dc reld was geholpen aimtn dc P"", de taak op zich de jongedame kwestie veilig en wel af te ie rem bij de kennis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 30