Schokkend om te ervaren dat politie onwaarheid spreekt' ei I Nixon in India Publiek in eerste plaats oorzaak van V alkenburg-rellen9 Tweeërlei reden voor buitenlandse trip AZIË-REIS NIXON VOERT TOT GESPREK MET DE RUSSEN ,ten aanzien van mij werkt 'omgekeerde klassejustitie- SIHANOEK WIL AFTREDEN Moeder van tien iaar bitterkoekjes JAMIN Zoveelste district West-Irian stemt vóór Indonesië REGERINGZ0EKT0PL0SSINGV00R VERNIETIGING CHEMISCHE AFVAL Controle op lozen in zee laat nog wel verstek gaan Augustus start met nieuwe warmtegolf VOOR JEUGD IS ER NIETS TE BELEVEN wSSySïï/™1"'!? «e'"?!*" De dood op de weg Radio-ooroendienst ANWB VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA DODELIJK ONGEVAL GSCHORSTE RECHTER w.ti d»i üir l:s bs« li HAARLEM (GPD) .Normaal gesproken zou het niet tot een rechtsvervolging mogen komen. Maar ik houd er natuurlijk wel reke ning mee dat door het feit dat ik rechter ben er ten aanzien van mij een omgekeerde klassejustitie werkt. Men is tegenwoordig als de dood om maar de indruk te maken, dat men iemand van z'n eigen groepje anders behandelt dan een ander. Dat drukt zwaar, het is zelfs de hele oorsprong van mijn zaak. Kijk op een gegeven moment ligt er een rechter in de sloot, dat is iets anders. Als ik een loodgieter was ge weest dan was er niets gebeurd. Dan had men gezegd: ,het is een on geluk, veroorzaakt door het schandalige wegdek'. Nu waren er juist die meer dan ongelukkige zaken in Amsterdam geweest, die van die officier van justitie en die kantonrechter. Nou ja, misschien dat de Haarlemse politie gemeend heeft te moeten laten zien dat ze dergelij ke varkentjes ook wel kan wassen'. lang heeft geduurd. ,Ik dacht', zegt hij, .over twee maanden zal het wel zijn be keken. Niemand heeft gedacht dat het een meer-jaren-affa:re zou worden. Ik heb goede hoop dat het in september is afgelopen, dat ik dan buiten vervol ging wordt gesteld en de strafrechter er niet meer aan te pas za! komen'. Mr R. denkt er niet aan het echtpaar Lammers smartegeld te betalen, waar om de raadsman van de ouders mr B. J. J. Schwanebeck, had gevraagd. Naar zijn mening heeft hij voldoende belang stelling getoond door aanwezig te zijn bij de begrafenis en de requiem-mis van Henk Lammers. Ook had hij bloemen gestuurd. .Ik ben zelf gedupeerd door dat de verzekering hangende het onder zoek de waarde van mijn auto niet heeft bepaald', verklaart hij. Hoe zou u als rechter over uw eigen zaak oordelen? ,Het is maar goed, dat Dit zegt de 60-jarige Haarlemse rech ter mr H. G. R., die ervan wordt be- jchuldigü op 21 februari 1968 de dood no de 18-jarige Henk Lammers uit HOle^m te hebben veroorzaakt, toen Mi onder invloed van één of meer gla- m .Bloody Mary' (tomatensap met wodka) zijn auto bestuurde. Een ern- stiee beschuldiging, die volgens de rech ter kant noch wal raakt. .VVianf, zo ttrt hij, ,het staat helemaal niet vast dat Ik die jongen heb geraakt. Nie mand heeft het gezien. Het is best mo gelijk dat die jongen al langer in de sloot heett gelegen'. Do bewijzen, die de Haagse officier van justitie, nu- A. W. Rosingh in handen zijn volgens de jurist niet meer dan "tegenstrijdige politieverklaringen'. Ook het feit dat er op het wrak van Èjn auto verfsporen van de bromfiets Ein aangetroffen. Waarom niet? .Bij G onderzoek is men op een wonder- vjüe manier te werk gegaan". Pjdens de afgelopen anderhalf jaar is en mr R, het ene bezwaarschrift na andere ingediend. Twee werden door i'de Haagse rechtbank verworpen. Met zijn derde, dat de intrekking van zijn n,bewijs betrof, had hij succes. Ter wijl het bezwaarschrift tegen de dag- ■vaardigmg op 1 september voor het ge rechtshof dient, mag de rechter weer autorijden. Over het waarom zegt mr Rosingh. dat dit werd toegestaan aan gezien de zaak al zo lang speelt. Over Set dossier wilde de aanklager geen biizonderheden vertellen aangezien dit Eet gebruikelijk is, terwijl de zaak nog sub judice (onder de rechter) is. ,Eén, niet meer' Mr R. weet zich de gebeurtenissen van de 21ste februari nog precies te herinneren: nadat hij tot 's mid dags vier uur op de rechtbank ge- tmeen had gehoord, liet hij de band van zijn wagen in een garage con troleren. Daarna het bezoek aan een bejaarde weduwe in Heemstede. Zij dronk een glas jenever, hij een glas Bloody Mary*. .Eén, niet meer". Daarna een voorzichtige rit over de bseeuwde ,van de'familie ben ft de slip-expert' Zuiderhout- •;m waar de auto in een slip raak- ti tegen een boom botste en ver volgens in de bermsloot terecht kwam. Geen woord over het feit, dat zijn auto de bromfietser meenam'. Da verbalisanten roken na het ongeval een dranklucht. De artsen van de Ma- riastichting, waarheen de bestuurder vervoerd werd, deelden zij mee dat er 'n rechter onder invloed in aantocht was. Volgens mr R. hebben de artsen daar na echter niets gemerkt. De bloed- soef toonde 2 uur na het ongeval een ilcohol-promillage van ruim één aan. Maar ook daarvoor heeft hij een ex cuus: ,Ec had die dag veel medicijnen, waaronder Luminal, gebruikt', Ei het technisch onderzoek bleek, dat ha' hnkerachterwiel van de auto glad tos. Dit werd vier maanden na het ver baal door de rechter bestreden. De auto was Inmiddels naar een sloophande-laar gegaan. Na een dagenlang onderzoek zou de auto in IJmuiden nog in de oude staat terug zijn gevonden. Met de gladde achterband. Nochtans meent de rechter dat do banden zijn verwisseld. Door de agenten? ,Die gladde band zat er in elk geval niet onder' zegt hij, Het is geen gehcun dat deze beschuldiging, die ove rigens door de lustitie als ongemoti- veerd werd aangemerkt bij de Haar- lczse politie kwaad bloed heeft gezet. Da verklaring van mr R. staat hier lynrecht tegenover die van de twee po- 10 (A*.... 1 Over de behandeling, die hij van de aan klager kreeg is hij al evenmin te spre ken. Hij stapte naar hem toé met de stukken, waarmee hij het verbaal wilde weerleggen. ,De officier wilde ze ech ter niet zien, want hij had zijn beslis sing al genomen. Hij zei dat de mensen met moeten denken dat juristen die za ken maar onder elkaar af doen. Als rechter wil je behandeld worden als leder ander. Dat is niet gebeurd'. Meer-jaren-aflaire Evenals de verontwaardigde ouders va.n het slachtoffer, die vrezen dat mr R. er uiteindelijk met een milde straf af komt, meent de rechter dat de zaak veel te NIEUW DELHI (RTR, AFP) President Nixon en de Indiase pre mier, Indira Gandhi, hebben don derdag lYo uur gesproken over manieren om de oorlog in Vietnam te beëindigen, over Aziatische vei ligheidsvraagstukken en over In- dia's vrees voor hervatting van de Amerikaanse wapen leveranties aan Pakistan. Andere onderwerpen, die tijdens het on derhoud in het presidentiële palels Rasj- Bhavan werden behandeld, Chinese dreiging, regionale samenwerking en geboortebeperking. De besprekingen verliepen in een ,open, vriendelijke en begrijpende sfeeri. De perssecretaris van het Witte Huis. Ronald Ziegler. zei dat president Nixon mevrouw Gandhi neeft ingelicht over de nieuwe Aziatische politiek, die hij op deze reis introduceert. Een zonnige foto van het konink lijk paar, prinses Irene, prinses Margriet en Pieter van Vollenlio- ve, die met vakantie zijn in hun Italiaanse buiten fle gelukkige olifant.' Als staatshoofd van Cambodja PNOM PENH (RTR) Prins Noro dom Sihanoek heeft de nationale vei dering van Cambodja meegedeeld hij voornemens is zijn functie van staatshoofd over te dragen aan een re- gentsehaptsraad. Hij blijft aan als lei der van de regerende nationale beweging, Sangkoem. Voorts liet hij weten dat premier Dech Penn Noeth binnenkort om ge zondheidsredenen aftreedt. Er zal een speciaal congres worden bijeengeroe pen ,om te praten over de vorming van een regering die geheel verant woordelijk is jegens natie en ge schiedenis voor het financiële en mo netaire beleid'. De 46-jarige prins, die sinds 1941 ach tereenvolgens koning, premier en staats hoofd is geweest, zei dat de zeer moei lijke financiële positie van het land ve le jaren lang de uiterste zuinigheid zal eisen. Hij weet deze toestand onder meer aan .droogte, ontbladering door Amerlcaanse vliegtuigen en smokkela rij'. Als de nieuwe regering er niet In igt orde op zaken te stellen, aldus prins, zal de San gko emp ar tij ge noodzaakt zijn zich te ontbinden. Dat zou de weg openen voor een partijen- regering of een militaire dictatuur. In beide gevallen zou Cambodja 4n de ar men van Amerika worden gedreven, waarbij onafhankelijkheid en neutrali. teit verloren zouden gaan'. Datzelfde zou trouwens gebeuren als de communis tische activiteit aanhoudt, aangezien het land dan op financiële en muitaiire hulp van Amerika aangewezen zou zijn om als natie te blijven bestaan. De toe komst van Cambodja, zo besloot prins Norodom Sihanoek, zal afhangen van de houding van de Aziatische commu nisten. je dat niet hoeft te doen. Dc ben er nog niet aan toe om aan de rechtzitting te denken, omdat ik vind dat die er niet zou moeten komen' Vervroegd pensioen Heeft u nu de behoefte weer als rech ter te fungeren? ,Ja, ik heb altijd met veel liefde het werk gedaan. Dit is niet meer dan een vervroegd pensioen'. Als liter in Haarlem? ,Ja, want dat ben f ADVERTENTIE) 250 gram van 90 voor 80 niet te geloven voor die prijs! BLAK (ANP) De 120 leden van de raadgevende vergadering in het regent schap Tjendrawasin In West-Irian heb ben zich donderdag eenstemmig uitge sproken voor Indonesië. Voordat de ver gadering bijeenkwam, waren bijna vijf tig personen in preventieve hechtenis gesteld. De bijeenkomst werd bijgewoond door de Indonesische ministers van buiten landse zaken, voorlichting en binnen landse zaken, alsmede door de speciale afgezant van VN-secretaris-generaal Thant, dr Ortiz Sanz. en de in Djakarta zetelende ambassadeurs van Australië, Nieuw-Zeeland. West-Duitsland en Bir ma. In Djajapoera, het laatste van de acht gebieden die aan de zogenoemde ,daad van vrije keuze' deelnemen, zal op twee augustus een uitspraak wor den gedaan. Bedrijven spreken van noodsituatie ROTTERDAM (GPD) Chemi sche bedrijven in Nederland er West-Duitsland kunnen naar alle waarschijnlijkheid binnenkort hun chemische afval, dat bij honder den tonnen opgestapeld ligt, weer kwijt. Op regeringsniveau wordt in allerijl gezocht naar de mogelijk heid van een tussenoplossing voor het vernietigen van deze afvalstof fen. Deze oplossing zou dan moe ten bestaan uit het teruggeven van de vergunning aan het che misch afval reinigingsbedrijf te Amsterdam. Dit bedrijf zal dan waarschijnlijk op een andere plaats weer met zijn acti viteiten beginnen. Deze onderneming, die het afval van bijna alle Nederland- sche chemische industriën en van een lot aantal Duitse fabrieken vernie- ,-rro.bde, raakte per 1 juli haar vergun- WASHINGTON (RTR) Een meisje njng kwijt, vanwege de ontoelaatbare van tien jaar heeft dinsdag in het Alex- binder (luchtverontreiniging, hevig la- h«* io- waai door expjosies). - andriaziekenhuis in Washington het le ven geschonken aan een zoon van onge veer vijf pond. Moeder en kind maken het goed, aldus is donderdag meegedeeld. Zij is een van de jongste moeders in de wereld. Volgens het Amerikaanse medische genootschap is de jongste moe der geweest Lina Medina uit Peru, die in 1939, toen zij vijf jaar en zeven maanden oud was, een zoon kreeg. Over een definitieve oplossing met be trekking tot de vernietiging van che mische afvalstoffen is nog niets met ze kerheid te zeggen. De industrieën vin den, dat de rijksoverheid mogelijkihe- vernietiging van hun afval moeten zorg- ,J on?e!ai' Twijfelt de rechter, die ln 19 jaar naar eigen schatting zo'n 400 drank- aalten in Haarlem behandelde en daarbij volgens insiders forse straf fen uitdeelde, aan de eerlijkheid van de agenten? ,Ja, want er zijn fou ten gemaakt. Als rechter pleeg je veel vertrouwen te hebben in de po- tltie. Juist daarom is het zeer schok kend nu te merken hoe die jongelui In staat zijn iets te zeggen wat niet waar is'. Mr R. vindt het in dit verband zeer juttig ook eens de andere kant te heb- ten gezien. Het heeft hem getroffen, nat dc mensen en ook collega's nu een "egnjpend welwillende houding hebben meenomen, want .natuurlijk ben je de verdachte en daarom moet je smoesjes zitten te verkopen' ADVERTENTIE) dragen. Intussen hoopt het afval zich op. Bij diverse bedrijven spreekt men reeds van een noodsituatie. Voor de ohemisehe Industriën in Rot terdam en de Europoort zijn de pro blemen minder groot, omdat in 1972 het afvalvernietLgingsbedrijf Rijn mond de werkzaamheden begint. Tot dit tijdstip zouden de fabrieken hun afval moeten bewaren. Voor diverse bedrijven heeft dit tot gevolg, dat er opslagruimten voor het afval ge creëerd moeten worden. De Roteb (reinigings, ontsmettings, transport en brandweerdienst van de gemeente Rotterdam) krijgt regelma tig verzoeken binnen van ohemisehe in dustriën om afval te vernietigingen. CXmdat de apparatuur van de Roteb hier echter niet op bereikend is moeten deze verzoeken van de hand worden gewezen. lee Ondertussen is men ook begonnen met het lozen van chemisch afval op zee. Het Rotterdamse scheepvaartbedrijf Lehnkering doet dit onder meer met vloeibaar afval van Bayer uit Lever- kiissen op een door de rijkswaterstaat aangewezen plaats in de Noordzee. Ook wordt afval in vaten op zee dumpt. De afdeling gevaarlijke stoffen van de Rotterdamse havendienst ziet op deze vorm van afvalvernietiglng scherp toe. Ails de inhoud van de vaten op de lijst met gevaarlijke stoffen staat moet zij geméld worden. Het is geen .ge heim, dat dit niet altijd wordt gedaan. Schadelijke afvalsstoffen kunnen uit open geroeste vaten komen, het biolo gisch evenwicht op sommige plaatsen in zee ernstig verstoren. Bovendien heb ben vissers vaak veel last van de vaten. Zij krijgen ze in hun netten. (Van onze weerkundige medewer ker). GPD Augustus, zoals vandaag zal blijken, "houdt niet van halve maatregelen, maar start dit week einde met een warmtegolfje. EL genlïjk is dit het oude warmte golfje van dinsdag jongstleden, dat boven Duitsland, na een kort op de plaats rust te hebben ge maakt, nu terugkomt. Groningen en Twente kregen gis termiddag al zon waarbij het kwik tot 25 graden steeg. In Oldenburg 28. Bremen 30, Hamburg 32 gra den. Het is deze warme lucht, die nu bezig is met een noord-oosten wind verder over ons land naar het zuid-westen uit te stromen. Z-owel za terdag als zondag is daar. bij in het grootste deel "van ons land weer een tropische tempera tuur van 30 graden of hoger te verwachten. De kans op een ver spreid warmte-onweer is niet uit gesloten, maar blijft klein. De zomer doet ons na zoveel regen zomers dit keer versteld taan door haar grote stabiliteit. POLITIE EN GEMEENTEBESTUUR: VALKENBURG (GPD) - Gedu- rende enkele achtereenvolgende avonden is het in Valkenburg, Limburgs belangrijkste toeristen plaats, zeer onrustig geweest Jon- geluid, van wie het merendeel de nachten in de open lucht door breng, hebben uit verveling rellet jes uitgelokt, waarbij vernielingen werden aangericht aan auto's Dins dagavond werden dertien en woens dagavond dertig jongeren gear resteerd. Een aantal van hen zal wegens vandalisme vandaag voor de rechter moeten verschenen. Anderen zijn door de politie op de trein gezet. Aan hun vakantie in Valkenburg is op deze wijze voor tijdig een eind gekomen. De ongeregeldheden, die in de binnen stad ontstonden, vinden vooral hun oor zaak in de verveling die de grote groe pen jongens en meisjes die in Valken-1 burg en omstreken hun vakantie door brengen, plaagt. De meeste exploitanten van. horecabedrijven in de Zuid-Lim burgse pretstad zijn het er over eens dat het amusement in Valkenburg voor namelijk is afgestemd op de oudere ge neratie. ,We nadden eerder om de ta fel moeten gaan zitten', zegt de heer Papp.ers, eigenaar van hotel Bellevue en jeugdcafé .Het Witte Paard', twee eta blissementen waar de haard van de on geregeldheden gezocht moet worden. .Br was "een soort rondetafelconferentie tus sen hoteleigenaars, jeugdcafê-exploitan- ten, gemeentebestuur en politie gepland, maar dat gesprek is om de een of an dere reden in het water gevallen'. Lastig publiek' De heer Pappers heeft geen goed woord over voor het oudere publiek dat van de relletjes niets wil mis sen en ze zelfs als een soort amu sement beschouwt. ,Ze drommen te zamen en willen niets missen van het rumoer. Begon de politie ook maar eens met het verwijderen van het toegestroomde publiek; als dat er niet was zouden de jongelui mis schien niet eens zo'n rotzooi trap pen'. e meeste toeristen trekken zich wei nig van de relletjes aan. Ze weten dat het tijdens de bouwvakvakantie gewoon lijk onrustig is m Valkenburg en ze houden er rekening mee- Ook de politie en het gemeentebestuur wijt de rellen voornamelijk aan het publiek. Loco-burgemeester E, Schoon- brood zegt ervan: ,de grootste schuldi gen zijn de honderden kijkers geweest, J^e tweede buitenlandse reis van presi dent Nixon in het eerste halve jaar van zijn ambtstermijn schijnt om tweeërlei re den te zijn ondernomen. De een is, dat na zijn bezoeken in West-Europa en nu na zijn reis door Azië, het perspectief afge rond zal zijn om te komen tot een gesprek met de Sow jet-Unie. De andere reden is, dat de president, nu Amerika de eerste stappen heeft ondernomen om zich los te worstelen uit het moeras van de oor log in Vietnam, bezig is om een nieuw be leid ten aanzien van Azië te ontwikkelen voor de naoorlogse periode Wat het eerste betreft, is niet onopgemerkt ge van7"n0uirsu Toan eün mwonei bleven dat de Sowjet.Unie geen haast schijnt te da»?/ 'ia^nle stad San Remo dezermaken met het vaststellen VLR.7.KKEKING dazen T h r' al ziin mLe, zÜn vijfjarig zoontje de openingsronde van de bilaterale gesprekken 5 dat over een wederzijdse vermindering van het sbra- de regering van Thailand- ,De Verenigde_Staten rtnS»ftgen? IÏ'to "m 2S£f voor iTS tegtoche wapenarsenaal. In Washington wordt ge- Joofi Ure ori<*eveea> 900 000 lilden -meeiile-errl rln.!: dtt nieit eerder bekend zal ziir Moskou terugkeert. Dat wil zeggen, nadat het Kremlin het effect van deze buitenlandse reis van de Amerikaanse president heeft kunnen ana lyseren. De Russische leiders zullen in hun ana lyse ongetwijfeld bijzondere aandacht schenken ian Nixons bezoek aan Roemenië, de eerste keei dat een Amerikaans staatshoofd zich in een van Ie landen van het zogenaamde oostblok laat zien De Russen zullen ook proberen te bepalen, aai de hand van de uitspraken van de Amerikaan se president, hoe het toekomstige beleid van Washington zich in Azië zal gaan ontwikkelen wanneer het Vietnamese drama eenmaal is afge wikkeld. In Amerika heerst op diiit punt ech ter nu misschien wel evenveel verwarring als ir Moskou. rijdens zijn korte bezoek aan het Amerikaan se basiseiland Guam zei president Nixon in jen officieuze toespraak in een officiersclub, dai net nieuwe Amerikaanse beleid van de Aziatisch landen een grotere mate van zelfstandigheid zoi vergen, dat de Verenigde Saten militair alleer hulp zouden bieden wanneer er sprake is var ■en nucleaire dreiging en dat Azië voor het overi ge zelf garant moest staan ln geval van aanval en van buitenaf, of van binnenuit. Maar enkele dagen later verzekerde de president rijn gastheer in Bangkok, koning Boemipol en zullen zich met trots aan de zijde van Thailand opstellen tegen diegenen die het van buitenaf loop uit dat dit niet betekende dat Amerika bereid zou zijn om In dat geval troepen naar Thailand te sturen en hij voegde daar aan toe, dat Thailand daar ook niet om had gevraagd. De vraag is wat president Nixon dan wel be doeld heeft en het antwoord daarop is minder gemakkelijk te geven, dan de conclusie dat dc oresident zich nog geen vastomlijnd beeld heeft gevormd van de nieuwe rol die Amerika in Azië zal moeten spelen. Aan de ene kant heeft de oresident al eerder bekend gemaakt dat de Ver- rnigde Staten niet langer een soort .wereldpolitie- Lgent' willen zijn en zich in toenemende mari .vil wijden aan zijn eigen grote binnelandse pro- ilemen, maar aan de andere kant heeft de Ameri- WERELDGEBEUREN die onlangs van een inspectietocht aan Vietnam terugkeerde, was van mening dat de terugtrek king van de Amerikaanse troepen een langzaam en la.ngdurlg proces zou zijn. Verder moet president Nixon zich afgevraagd hebben welk effect een nieuwe politiek van ninimale aanwezigheid zou hebben op zulke lan den als de Phillippijnen, .Tapan, en Indonesië, ^resident Markos van de Phillippijnen heeft na iet bezoek van Nixon. blijkbaar geïrriteerd doorj liens plannen, opgemerkt dat wanneer hij van' Amerika bepaalde verzekringen niet kan krijgen,! lij zich tot Moskou zou wenden. Nu moet er veel zilt water door de Phillippijnse zee vloeien, voordat het zover komt, maar dit dreige ment duidt tin ieder geval aan dat wat in Azië iet meest gevreesd wordt, is niet. de Sow jet. •'Jnie, maar het China van Mao Tse Toeng. VALKENBURG Woensdag nacht is het. in het Limburgse Val kenburg iveer tot botsingen tus sen de opgeschoten jeugd en de politie gekomen. Op de foto \cordt een van de arrestanten door een paar stevige politiemannen afge voerd. ,;evat op de bekende punten. Die I jongens die zijn opgepakt, zouden zon der dit publiek geen lust tot herrie- schoppen hebben gehad'. De heer Schoonbrood acht het moei lijk dit soort Incidenten te voorkomen. Hel enige wat men kan doen is trach ten de rust zoveel mogelijk te handha ven. Op de horeca-exploitanten is een beroep gedaan daaraan zo goed als dat kan mee te werken. ongeval bij Olst een vrouw en twee kin deren om het leven gekomen. Mevrouw J. L Wiers (38) uit Olst, was met haar twee geadopteerde Griekse kwam daardoor op de linkerweghelft en botste frontaal tegen een vracht- verblijf in Moskou niets had gezien. Het jarige O. uit Wijhe. De vrouw en de beide kinderen waren op slag dood. De bestuurder van de vrachtwagen werd licht gewond. LOCHBM (ANP) Op de rijksweg Lochem-Zutphen is donderdagmiddag 'n personenauto na een inhaalmanoeuvre op de linker weghelft terechtgekomen en frontaal tegen een tegenligger ge botst. De bestuurder van deze tegen ligger, de 31-jarige G. Lambera uit Nord- horn (Did.), was op slag dood. Twee in zittenden werden ernstig gewond. Zij zijn opgenomen in een ziekenhuis in Lochem. STEENWUK (ANP) In de buurt schap Beukers nabij Giethoorn is don derdagmiddag de 23-jarige Klaas Olden- kamp uit Meppel bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zijn aanstaande schoonvader, de 61- jarlge J. N-.jmeijer uit Hoogeveen, i3 in zorgwekkende toestand naar een zie kenhuis te Zwolle overgebracht. Door nog onverklaarbare wijze is de auto op de linker weghelft gekomen en botste werden. Beide auto's werden totaal nield. Daar de slachtoffers geen enkel papier bij zich hadden, heeft het lang geduurd voor hun namen bekend wa ren. INCIDENT IN GEVANGENKAMP OP BIAK BLAK (ANP) Bij een bloedig inci dent in een gevangenkamp op Biak l# een Indonesische militair om het leven betrouwbare kringen hebben negen Pa poea-gevangenen verwondingen opgelo pen. Van enige van hen zou de toe stand kritiek zijn. Het mcident deed zich woensdagmiddag voor. toen Indonesische militairen tien Papoea's, die juist per vliegtuig uit het opstandige gebied van de Wisselmeren naar Biak waren overgebracht, meena men naar het marinekamp waar al bijna 200 politieke gevangenen worden vastgehouden. Eij het kamp gekomen begonnen de Indonesiërs om een of an dere r-eden de tien Papoea's, die met touwen aan eikaar waren gebonden, te mishandelen. Toen de militairen met hun gevangenen het kamp binnenkwamen, werden zij echter door ongeveer S0 daar vrij rond lopende gedetineerden met stenen en stokken aangevallen. De Indonesiërs maakten gebruik van hun vuurwapens, waardoor na 20 minuten de strijd was geëindigd. De volgendepersonen worden venzocht contact op te nemen met de radio-Op- roepdienst van do ANWB in Den Haag, telefoon 070-814381. npecinlëeïcl, dat dM niet eerder hekend zal zijn toi.dal de Russische ambassadeur in de Verenigde zouden willen bedreigen, of van binnenuit'. Ro- Saten, Anatoly Dobrynln, op 10 augustus uil nald Ziegler, Nixons perssecretaris, legde na af. -:anse regering bepaalde verplichtingen, juisl it izië, die het niet zonder kleerscheuren kan nege- en. Hoe minimaal de president Amerika's re a Azië ook wil laten worden, Washington heef 4:ch nu eenmaal ingegraven met Tsjang-Kai Tsjelc op Taiwan, en het kan al evenmin zijr Aanwezigheid opgeven in Zuid-Korea, waar vol gens berichten juist de laatste maanden toene mende infiltraties uit het noorden plaatsvinden Verder moet nog duidelijk worden hoe snel Amerika zich uit Vietnam kan terugtrekken, zonder gezichtsverlies en zonder het Zuidvietna- mese regime als een kaartenhuis in elkaar te laten storten. Chef-staf generaal Earle Wheeler. De Jieer J. Bressers uit Gemert. met grij ze Ford Taun-js bestel, kenteken VS" 4S. vermoedelijk verblijvende oo cam ping in Zoutelande. Renesse of Capelie. neer en mevrouw B. Holla uit Sint- lat is dan ook m:s.+.:h,e-. I- '.vs i- president s'ixon op deze reis opdoe*, namelijk dat een Aziatische politiek, hoe minimaal ook, zal neer- comen op een verstandhouding, zo Aet een af- a u(t ■praak. met de Russische regeringsleiders. China I Jansteea." mërb!auwe"vw'kevê^odel s de werkelijke Aziatische macht en dc Sowjet- 1300. kenteken DF 19-47. vermoedelijk Jnie en de Verenigde Staten zijn de natuurlijke verblijvende in hotels of pensions ergens begrenzingen van die macht. in Luxemburg. Herr und Frau Jean und Irma Flevry aus Hoe lang de oorlog in Vietnam ook nog zal duren, i Clarent. Schweiz, mit blauwem VW dat getormenteerde land is in wezen al niet be-1 Kennzeïchennummer VD 14 3100, ver- langrijk mem- wanneer het gaat om de formule- auf einem Camping ingendwo lrt ring van een nieuwe AziaBsclie politie!. En voor IJzen„ln m EKMingtateen, ie politiek .s het essentieel, dat Washington enimet treiIL vermoedelijk verwijvende Moskou graag weten wat zij aan elkaar hebben.I Zuid-Holland of Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 3