Alléén kamperende jongelui zijn in Zeeland niet welkom BILT Tip kassier leidde tot aanhouding van bankovervallei Goede raad' voor Duitse toeristen in Cadzand 2 Hasjiesj in Retranchement: politie houdt 2 jongens aan HAVEN VAN HOOFDPLAAT GESLOTEN MIDDELBURGSE ZAAK SNEL TOT KLAARHEID Vlissinger legt bekentenis af Politie wiiijji dieven tan visnetten xeems Z1ERIKZEESE MOSSELEN OFFICIEUS DOOR DE MAAG Directeur Luxor Bergen op Zoom overleden ALMANAK ACTIE LEVERT POSITIEVE RESULTATEN OP VERWACH' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 1 AUGUSRg, ANWB DREIGT BONDSCAMPINGS MET SCHRAPPEN VAN DE ERKENNING MIDDELBURG Jongelui die in Zeeland de vakantie komen doorbrengen ondervinden steeds meer moeilijkheden bij het zoeken naar een plaatsje voor het opslaan van hun tenten. In de Schouwse Westhoek en op Walcheren weigeren verschillende campings alleen kamperende jongelui. Er zijn zelfs officiële ANWB-kampeerter- reinen, die de jeugd de toegang ontzeggen. De heer Van der Weyde, chef afdeling kamperen en verblijfsrecreatie van de ANWB in Den Haag heeft meegedeeld dat dezer dagen is besloten om ,stante pede de erkenning als bondskampeerplaats in te trekken wanneer zo maar zonder meer jongelui worden geweigerd'. Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen heeft vlak voor de aanvang- van de bouwvakva kantie nog in 'n stencil aan onge veer 50 eigenaren en exploitanten van campings een dringend beroep gedaan op hun welwillendheid bij de opname van individueel kam perende jongeren. Citaat uit het stencil: .Voor de tactiek van een aantal uwer om geen jeugd zonder toestemming van ouders of begeleiders op te nemen kunnen wij geen waarde ring opbrengen. Een jongeman of een jong meisje zonder ouders of begeleiders op vakantie is toeh niet altijd een slechte jongen of een slecht meisje. Hoe zou u het vinden als de jongelui uit de Westhoek die op vakantie gaan elders in het land of in het bui tenland domweg zouden worden geweigerd op een camping waar zij zouden willen kamperen. Mis schien uw eigen kinderen wel. Nee wij zijn van mening dat u daar mee een slechte naam gaat kwe ken voor ons recreatiegebied.' al dus b en w van Westerschouwen. Zij stellen verder dat bijna alle campings in het gebied van deze gemeente geschikt zijn om er een aeel van het terrein te bestem men voor de kamperende jeugd. Op dat gedeelte zal dan waar schijnlijk wat extra toezicht no dig zijn, maar daar bent u nu een maal kampeerbedrijf voor!' .Als u', zo zeggen b en w in het schrij ven aan de kampeerterreanhouders hij de aanmelding voor de jonge lui de kampeerregels duidelijk kenbaar maakt en men verklaart zich daaraan te zullen houden dan moet u naar onze mening de jon gelui opnemen. Misdragen zij zich dan kent u geen pardon en dan verwijdert u ze de andere dag onder intrekking van hun kampeerkaart die dan bij ons of bij de politie kan worden ingele verd onder opgave van misdragin gen', aldus b en w. Zij vestigen er voorts de aan dacht op, dat de gemeente de in dividueel kamperende jongelui die hun beklag komen doen op het gemeentehuis niet kan helpen, doodeenvoudig omdat noch de WV, noch de gemeente beschikt over een eigen kampeerterrein. En tot slot heeft liet college nog één wenk voor de campinghouders: .Vergeet niet dat de jeugd van vandaag binnen enkele jaren uw klanten zijn als een gezin'. Enkele reacties van jongelui Een Bergen op Zoomse stu dent, die zijn overmatige vrije tijd financieel aantrekkelijk maakt door de helpende hand te bieden in de exploitatie van een horecabedrijf te Westkapelle: ,Je wordt van het kastje naar de muur gestuurd. Bij zes campings werden we doorgestuurd. En dat ging dan onder het mom van .we zijn vol' of .alleen gezinnen'. Er wordt hier gewoon geen rekening- gehouden met de jeugd. Ze doen net of die er niet is. Het lijkt net of de ene gemeente probeert ons naar de andere af te sctoui- enkele weken geleden in de storm aan flarden ging, niet eens in de caravan '-an htm ouders die op een andere camping stond. ,Geen jongelui alléén hier, werd er te gen hen gezegd. Een Vlissings meisje: ,Het is een trieste vertoning als je ziet hoe jonge kampeerders het.slacht offer worden van sommige auto ritair optredende campingbazen. Als je gezicht hen toevallig niet aanstaat lig je er al uit. En dan moet je maar ergens anders zien onder dak te komen. De grootste .Bij een controle 's-nachts om viet- uur bleek dat er jongens en meisjes bij elkaar in een tent sliepen en ook verbleven er meer in tenten dan was opgegeven. En daar moet ik wel wat aan doen. want ik heb me ook aan de voor schriften te houden'. .Er is', zegt de heer Van der Wey de van de ANWB in een nadere toelichting .in 1967 een enquête gehouden door de Nederlandse Uampeerraad. Deze enquête toon de. aan dat dertig procent van de kampeerterreinen in ons land zich wenste aan te dienen als ge zinsterrein. Gelukkig waren dit over het algemeen kleinere ter reinen maar toch is het een be angstigende ontwikkeling. De meeste campinghouders kie zen volgens de heer Van der Wey de al te zeer de weg van de min ste weerstand. Die redeneren in de geest van: ik verdien meer aam gezinnen en die aanwezigtheid van jongelui geeft alleen maar soesa. Door deze ontwikkeling is de individueel trekkende jeugd Lussen wal en schip gevallen, zo stelt de ANWB-commentator. Omdat men deze ontwikkeling al botsingen van de opvattingen tus sen jongelui en ouderen. De heer Van der Weyde meent dan ook dat een mogelijke oplossing van het probleem is te vinden in de creatie van eenvoudig ingerichte terreinen die overigens wel aan alle sanitaire eisen voldoen voor de meer sportieve kampeer der die de natuur zoekt en voor de jongeren. We zullen in ieder geval binnen eem paar jaar tot een oplossing moeten komen, zo stelt de heer Van der Weyde. die met het besluit van ANWB-zijde dui delijk wil maken dat het demon streren van een persoonlijke wil lekeur door de campinghouders door het zonder meer weigeren van jongelui niet door deze in stelling wordt getolereerd. Sous-chef de Haan van de afde ling bondsinstellingen van de ANWB meent, dat het dreigement met intrekking van de officiële erkenning wel duidelijk effect kan sorteren. Vele exploitanten be schouwen het als een eer om de ze erkenning te hebben. Het geeft de kampeerder een vertrouwd ge voel want dat betekent voor hen dat het terrein voldoet aan rede lijke eisen. Voorts verspeelt men met intrekking van de erkenning een propaganda in binnen en bui tenland. De naam van de cam ping wordt geschnaot uit binnen- en buitenlandse gidsen! De nota inzake de ontwikkeling van de openluchtrecreatie in Zee land die het provinciaal bestuur als leidraad zou kunnen dienen bij het uitstippelen van het toe komstige beleid rept met geen en kel woord over te treffen speci fieke voorzieningen voor de ieugd waar het het kamperen door jon gelui aangaat. Er wordt alleen op gemerkt aat het kamperen in Zee land een grote plaats inneemt en dat er veel recreanten zijn in de leeftijd van 16-21 jaar. Verder wordt er gesteld dat de Zeeuwse kust ten aanzien van de alleen- reizende jeugd waarschijnlijk in toenemende mate concurrentie zal ondervinden van de goedkope va kantie-arrangementen naar het buitenland. Afkeuring onrechtvaardigheid is het dat je uitsluitend bent aangewezen óp campings waarvan de inrichting spot met alle voorwaarden die er aan de hygiëne moeten worden gesteld'. Clandestien Weigering van jongelui maakt in de meeste gevallen de zaak alleen maar erger. Over terug naar huls gaan wordt niet gedacht. Men zoekt elders onderdak, probeert alsnog clandestien op de camping te komen of zoekt beschutting voor de nacht in een opengebroken strandhuisje. ,Met deze maatre gel wordt het vandalisme alleen maar in de hand gewerkt,' zo hoorden we van een vakantie ganger in Vrouwenpolder. Slechts enkele campingbeheer ders willen graag jongelui heb ben. Een ervan is exploitant A. Buibregtse van de camping ,'t Hoekje' in Westkapelle. ,Maar ik vind dat ze dan allemaal wat jongelui moeten nemen. Des te schandaliger is het wanneer een bondscamping jongelui die in het bezit zijn van een kampkaart ge woon weigeren. .Overigens heeft ook de heer Huibregtse enkele weken geleden een aantal jonge lui weggestuurd. Maar die zouden het er ook naar hebben gemaakt. jaren heeft zien aankomen is er al geruime tijd geleden een nota opgemaakt, waarbij men tot de conclusie kwam dat er kampeer terreinen voor jongelui moeten komen, analoog aan de jeugdher bergen. Daar is echter niets van terechtgekomen. De hele opzet bleek niet exploitabel te zijn. Het ministerie voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk wilde wel subsidie verlenen voor de stu die maar niet voor het netwerk van kampeerterreinen voor de jeugd. Daarbij kwam nog, zo vult de neer Van der Weyde aan, dat er oppositie kwam van terreinbe heerders, die het zagen als een stuk concurrentie. Waarom deze campings wel subsidie en wij niet, zo werd er gezegd. De heer Van der Weyde: .Achter af vragen wij ons af of het wel goed was geweest als het plan was verwezenlijkt. De jongeren moeten samen leren leven niet de ouderen. Wat ook nadelig werkt voor de jongelui is volgens de ANWB-chef de toenemende ver huur van vaste standplaatsen op campings, waardoor de capaci teit voor de gaande en komende man ook vermindert. Vroeger toen er nog niet zulke modern geoutilleerde campings be stonden als nu kwam het niét tot De heer M. de Hollander, voorzit ter afdeling Zeeland van de orga nisatie voor kamp- en vakantie- bestedingsbedrijven sprak gister avond tegenover ons zijn afkeu ring uit over het 'optreden van campinghouders die zonder meer jongelui weren. Wel zullen er naar zijn stellige overtuiging speciale voorzieningen moeten worden ge troffen voor de jongelui, want zo zegt hij; eigenlijk kun je jongelui moeilijk gebruiken op campings met gezinnen. Ze houden zich toch niet aan de orde en regels. Daar om pleit hij vurig voor de inrich ting van jeugdcampings. Al eer der heeft h j dit in Zeeuwse krin gen besproken maar bij die gele genheid zou zijn voorstel zijn af geketst. Als argument haalde men aan, dat men de jongelui daardoor al te zeer zou isoleren. ,Dat is helemaal niet zo', werpt de heer De Hollander tegen. ,Je geeft ze een gemeenschap waar ze zich thuis kunnen voelen en waar ze zich kunnen uitleven. Ik wou dat ik zelf nog eens in de gelegen heid kwam om een jeugd camping te besturen', zo voegt hij daa.r aan toe. Zeeuwse WV-directeur J. P. de Regt acht een .selectie aan de poort' evenmin juist. Het uit gangspunt moet zijniedereen toe laten, zo zegt hij. Toch heeft hij wel begrip voor de situatie waar in campingbeheerders verkeren. Zij moeten mensen, die vier we ken aan één stuk op een camping staan ook te vriend liouden. Want één ding is zeker: er zijn veel jongelui die provoceren'. CADZAND De rijkspolitie van Cad zand lieeft woensdagmiddag op een kampeerterrein in Retranchement de 18-jarige L. G. C. van V. uit Tilburg en de 16-jarige A. C. M. van de W uit Bergen op Zoom aangehouden om dat zij een kleine hoeveelheid has jiesj bij zich hadden. De jongelui, gesloten op het groepsbureau var rijkspolitie in Aardenburg, zijn sinds donderdagmiddag weer op vrije voe ten. De hasjiesj is opgestuurd naar het ge rechtelijk laboratorium in Den Haag voor een nader onderzoek. De gear resteerde Brabanders waren woens dagmorgen in Retranchement gear riveerd. De Cadzandse rijkspolitie kwam vorige week al eerder in actie in verband met verdovende middelen. Er circu leerden toen geruchten dat er hasjiesj zou worden verkocht in een Cadzand se dancing. Daarvan zijn echter geen bewijzen gevonden. Volgens de officier van justitie in deze zaak, mr F. Sprey is er geen. spirake van een groep jongelui die zich met het roken of verspreiden van verdo vende middelen bezighoudt. ,Bij het onderzoek bleek daar althans niets van. Elk bewijs ontbreekt.' HOOFDPLAAT Het haventje van Hoofdplaat zal met ingang van van daag 1 augustus officieel voor de scheep vaart zijn gesloten. Met ingang van dezelfde datum zal ook liet havenlicht zijn gedoofd. Zoals reeds lang bekend, moet dit haventje het veld ruimen in verband met de deltawerken. Bovendien bleek het van betrekkelijk weinig belang meer voor de scheepvaart. Van de zijde van rijkswaterstaat ziet men ook het liefst zo weinig mogelijk onderbrekingen of inhammen in de zee wering. Voor de uitlozing bij de haven van Hoofdplaat zijn nieuwe voorzienin gen getroffen. De gemeente heeft nog enige tijd pogingen gedaan om het lie- vent je voor recreatieve doeleinden te behouden, maar is daarin niet geslaagd. Bovendien zou ook het opknappen van het haventje waarschijnlijk teveel geld hebben gekost. Ter compensatie van het verlies van de haven heeft het gemeen tebestuur sinds enige tijd een plan ont wonpen dat Hoofdplaat aantrekkelijk moet maken voor het tóerisme. Het be vat een kampeerterrein, zomerwoningen en een zwembad. Dat de haven officieel per 1 augustus voor de scheepvaart, die er overigens practisCh geen gebruik meer van maakte, wordt gesloten, wil niet zeggen dat de deltawerken dan ook met ingang van die datum daar aan vangen. De aannemer wil evenwel zijn handen vrij hebben, zodat hij daar kan beginnen, wanneer het hem het beste uitkomt. MIDDELBURG De bankoverval in Middelburg is opgelost. Gister middag om half vier lieeft de 38- jarïge Vlissingse zandstraler J. A. L. bekend vorige week dinsdag middag omstreeks drie uur de kas sier S. Klap van het Middelburg se raiffeisenbank-bijkantoren aan de Oostersclieldestraat onder be dreiging met een pistool 5700 af handig te hebben gemaakt. Van dit geld was niets meer over. L. zat dik in de schuld. Hij heeft het geld gebruikt om een deel van de ze schulden af te lossen. De kassier zelf heeft door zijn oplet tendheid bijgedragen tot de aanhou ding van de overvaller. Woensdag middag zag hij een auto rijden op de Koningsbrug in Middelburg. Hij meende daarin zijn overvaller te lier- kennen. Opname van het kenteken leidde bij nader onderzoek naar het adres van L. Hij kon 's avonds om tien uur in zijn woning worden gehouden. Aanvankelijk ontkende de man in aller lei toonaarden iets met de overval te maken te hebben. ,Het was een keihar de, hij gaf geen krimp.' zo vertelde pers contactman adjudant Lenselink ons gis teravond. Het verhoor duurde tot half in de nacht. Eerst bij de confrontatie gistermiddag met de getuigen gaf L. zich gewonnen. Zowel de kassier als een buurman, de heer Nelissen, die vanaf zijn balkonnetje de overvaller zag weg rijden herkenden de man. Een derde ge tuige was een straatmaker die op de Poelendaeleweg had gezien dat de man de kentekens van de wagen verwisselde en snel richting Koudekerke wegreed. De valse kentekens had L. naar hij ver klaarde van een autowrak gesloopt. Het wapen waarmee de man de kassier dreigde was een luchtdrukpistool. Hij had de loop van het wapen wat inge kort om het echt te doen lijken. Op de Zeeiandbrug ontdeed L, 2ich i^., het wapen door het in de Oostag °De Vlissinger, die thans ni»t gehuwd is, zal wellicht vafc, aan de officier van justitie^ voorgeleid. De naam van t'. komt niet in de politie-dosaeql Na tip van jongen ZIERIKZEE Donder- lagavond zijn in Zierikzee de traditionele visserijda- gen begonnen. In stijl: niet mosselen eten. Op de Nieuwe Haven dromden tussen zeven en negen honderden liefhebbers langs de kramen om er een portie gekookte Zeeuwse mosselen te be machtigen. Dampende ketels vol mossels en koel schuimend gerstenat zorg den voor een Brnegeli- aans aandoend tafereel. Hei. draaiorgel ,Neptu- nus' zorgde niet vrolijke tonen voor de muzikale randversiering. Het waren de offücieuze eerste mosselen van het seizoen die in grote hoe veelheden verorberd wer den. Vandaag (vrijdag) zal de zeegod Neptunus het zeebanket officieel van de visgronden opdui ken en aanbieden aan de Zierikzeese mosselprinses tijdens de vlootschouw op de Oosterschelde. Maar op de kaai, vlakbij de Zierikzeese mosselvloot, konden de liefhebbers gisteren al wat aan de smaak wennen. Ook de verkoop van ongekookte mosselen, donderdagmid dag begonnen, was een groot succes. Afgaande op de hoeveelheid aie van eigenaar verwisselde, hebben bij een.groot aan. tal Zierikzeese gezinnen 's avonds dampende pan nen mossels op de tafel gestaan. Ook veel toeris ten waagden zich na des kundige voorlichting dooi de vissers aan het mos. selkookexperiinent. De aanzet van het nlos- bracht don,der- voorzitter van het feest, comité, kwamen voor de microfoon in korte vraag gesprekken met verslag gever Ben Smits. Deze gesprekjes worden van daag om half negen in programma met valtan- tietips uitgezonden. BERGEN OP ZOOM Donderdagmid dag is in zijn woning plotseling over leden de heer W. K. Banner, in leven directeur-eigenaar van de schouwburg Luxor te Bergen op Zoom. De heer Ben iner werd in 1912 in Tiel geboren. Hij be reikte de leeftijd van 58 jaar. In 1937 werd het Luxor-theater, toen nog bios coop alleen, overgenomen van de heer Van Gurp en in volgende jaren werd het bedrijf uitgebreid door aankoop van naastgelegen panden tot een groot schouwburggebouw met verschillende za len. De heer Benner heeft ook nog en kele periodes zitting gehad in de Ber gen op Zoomse gemeenteraad voor de KVP. De begrafenis is vastgesteld op elf uur. Zeeuwse Evenwicht In een Middelburgs gezin is de zestiende verjaardag van de oud ste dochter een markante fami liegebeurtenis geworden. Het is een bevallig meisje met een on verklaarbaar zwak voor rokjes en bloesjes. Iedere vorm van inkom sten wordt door haar onmiddel lijk omgezet in een rokje met bij behorende bloes. Een ongevaar lijke, eigenlijk wel innemende af- wijking. Het is tenslotte een vorm van investeren. En dat is, zelfs bij een lichte overbesteding, niet strafbaar. ,Wat vAl je nu eens van ons voor je verjaardag?' informeerde haar vader. flet liefst geld voor een rok en een bloes'. Er volgde een onderzoek. Haar vader zette er krachtig de schon en telde éénenveertig rokjes en en telde éénenveertig rokjes en drieënveertig bloesjes. ,Zou je zo'n meid niet'. Ze begreep, dat. het niet verder kon. Jk weet ook niet hoe het komt, maar goed, dan neem ik wel twee rokjes'. PAMFLETTEN WAARSCHUWEN TEGEN NIEUW AGRESSIEF MILITAIRISME CADZAND In het Zeeuwsvlaamsc toeristencentrum Cadzand zijn giste ren een driehonderdtal exemplaren verspreid van de folder .Herzlich willkommen für Sie', het eerste num mer van de rui ten wisse rpost.' De ondertitel Goede raadgevingen voor Duitse toeristen in Nederland' is meteen bepalend voor de Duitse in houd. En dat is de volgende: ,Van harte welkom bij uw vakantie in ons land. Wij wensen u mooi weer en veel zon aan het strand, in de duinen en het 1 bos; als u op de stadsterrassen uw glaasje bier of uw koffie drinkt; als u een rondvaart door de grachten en havens maakt en als u de oude ge bouwen, kerken en musea bewondert. Misschien zult u aan het eind van uw vakantie onze netheid, onze gast vrijheid en de bewezen vriendschap roemen. Maarmaar misschien heeft u ook wat anders meegemaakt: namelijk dat veel Nederlanders een beetje onthutst zijn als ze ontdekken dat u Duitser bent. U moet zich daarover niet verwonderen. Wij ver welkomen u hartelijk als burgers zonder uniform, maar velen herinne ren zidh als ze uw taal horen nog uw landgenoten düe op 10 mei in uniform ons land binnentrokken:, de binnenstad van Rotterdam ,ausra- dierten', 110.000 joodse medeburgers en vrienden in KZ's en vernietigings kampen stopten en vele tienduizen den deporteerden. U bent als burgers zonder uniform van harte welkom en u zult dat al tijd blijven, als - ja ais u er maar voor zorgt dat nooit meer Duitsers in, uniform de grenzen van hun bu ren met voeten treden. Als u er zich maar voor inzet dat niemand waar ook ter wereld, zich bang hoeft te maken voor een nieuw Chauvinistisch en agressief Duits militairisme. Wiij zijn er helaas niet van overtuigd, dat het gevaair voor een dergelijk Duits militarisme alleen maar een hersenschim is. Want. als we de aan vallen van uw generaals en officie ren en zelfs van uw bondskanselier op de zogenaamde .innerlijke leiding' lezen, ontstaat de indruk dat zij het leger in een agressief machtsappa raat willen veranderen. We zijn niet ook met grote zorg ver vuld over de weigering van de bonds regering om het atoomstop-verdrag te ondertekenen en over de grotë drang van Duitse ministers naar een .Duitse' respectievelijk .Europese' atoommacht. Wees zo vriendelijk om te bedenken dat andere volken dit nooit of te nim mer zullen dulden. Zij zullen dit ver hinderen en een Duitse, respectie velijk Duits beïnvloede atoommacht zonder pardon vernietigen. En u weet, net zo goed als wij, dat een eventuele atoom- of zelfs een bac- teorologisehe en chemische besmet ting niet bij landsgrenzen stopt. Wij zullen het in ua.t geval mede moeten tie uitgereikt aan de grens en ver der in de belangrijke toeristencentra in Nederland. We hebben 500 men sen aangeschreven die op hun beurt voor de verspreiding zorgen. Groteh- deels geschiedt dit op hun eigen verzoek. Want de actie wordt zeer positief gewaardeerd. De eerste 25 exempla ren zijn gratis, voor de rest bren gen we indien middelen aanwe zig vijf cent per exemplaar in rekening van de verzoeker. De jeugd reageert bijzonder instemmend. De kosten worden gedragen door de ini tiatiefnemers zelf. De drukker, die zelf in een concentratiekamp heeft gezeten, heeft tegen kostprijs ge werkt'. Duitsland Alles wat u en wij, na de catastrofe van de tweede wereldoorlog met veel pijn en moeite hebben opgebouwd zal dan tot op de fundamenten ver nietigd worden. Wij zijn er vast van overtuigd dat u in vrede wilt leven, werken en van uw vakantie wilt ge nieten. Dat willen wij ook. Duitsland is een erg mooi land. Het is uw vaderland, waar u van houdt, zoals wij van het onze houden. Net zo min als wij wil. wilt u dat uw va derland in een nieuwe oorlog ver woest wordt. U op de eerste plaats heeft het in de hand om chauvinisten en oorlogs- zuohtigen aan banden te leggen. Van harte welkom in ons land. Uw verontruste buren'. Ook Duitsland en de Duitse toeristen reageren positief op de actie van de heer Lems en zijn medestanders. .We hebben tot nu toe nog maar één negatieve reactie gehad. De rest is tegenovergesteld. De Duitse pers besteedt aan deze actie bijzonder veel aandacht. Er ziin al tweemaal tv-opnamen gemaakt'. .Zeker, we gaan hiermee door. Vol gende week verschijnt een nieuwe oplage. De actie van dit jaar .stopt in september. Dan zullen we ook enke le nieuwe uitgaven van de .ruiten- wasserpost' hebben uitgebracht, waarin we nog wat uitvoeriger en in meer positieve zin zullen ingaan op wat men in Duitsland denkt, zeigt en doet. We zullen ook reacties opne men en dan ook niet vergeten dat wij Nederlanders ook niet helemaal brandschoon zijn'. Cadzand is de enige Zeeuwse had plaats waar tot nu toe dergelijke pamfletten zijn verspreid. Vanuit Cadzand is ook de enige aanvraag gekomen. De heer Lems verwacht dat spoedig andere plaatsen zullen volgen: Als ik zie koe hard liet mo menteel gaat, vooral in het noorden, dan zal dat voor Zeeland, waar toch ook zeer veel Duitsers komen, wel niet lang meer uitblijven'. Privé Het pamflet vermeldt als contant- persoon de heer G. Lems te Wage- ningen. Deze zei ons onder meer dat achter deze pamflettering geen en kele Nederlandse organisatie staat. ,Het is lonter het. Intitiatief van privé-personen, mensen uit mijn kennissenkring die, evenals ik, ver ontrust zijn over allerlei verschijn selen in het na-oorlogso Duitsland. Er staat geen enkele partij of groe pering achter. Dat hebben we ook willen voorkomen: iedereen moet vrij zijn in zijn voor of tegen'. De actie duurt nu al tweeënhalve week. Onze eerste druk was 10.000 exemplaren. Daar zijn we nu door heen, We hebben zo in eerste tostan- Aardenburg contra Aardenburg AARDENBURG Als alles naar plan verloopt, dan zal de voetbal vereniging Aardenburg binnenkort een wedstrijd spelen tegen de voet balvereniging Aardenburg. Dit is minder eigenaardig, dan op liet eerste gezicht lijkt. De eerste voetbalvereniging Aardenburg representeert na melijk de Zeeuws-Vlaamse gemeente Aardenburg, terwijl de tweede ver eniging bestaat uit louter leden van de familie Aardenburg, te IJmuiden- Oost. Het idee voor de wedstrijd Aardenburg - Aardenburg ontstond toen men in Aardenburg bij toeval een Noordhollands dagblad in handen kreeg, waarin een bericht stond, dat' melding deed van een wedstrijd die door de familie Aardenburg met 6-4 was gewonnen. De voetbal vereniging te Aardenburg stuurde een felicitatiebriefje ter gelegenheid van deze overwinning en deed tevens het voorstel om eens tegen elkaai in het veld te treden. Van de familie Aardenburg lcwam daarop de sug gestie, om deze wedstrijd op zaterdag 23 augustus te doen plaats vinden. In Aardenburg ging men daarmee akkoord en in het antwoon werd gevraagd om een bevestiging dat men de familie op de bepaalde da; in Aardenburg kon verwachten. Die bevestiging heeft men tot nu toi helaas nog niet mogen ontvangen. Voor zover bekend, bestaat het elf tal van de familie Aardenburg uit acht broers, gecompleteerd dooi drie spelers die een meisje Aardenburg tot vrouw hebben gekozen, ol met andere woorden, drie zwagers. De leeftijden van de acht broers- liggen tussen de 25 en 46 jaar. Onder de drie zwagers bevindt zich de oud - international Piet v. d. Kuil. Zwager Joop Venus is keeper bij de voetbalvereniging .Stormvogels'. Coach van dit fameuze elftal is de 65-jarige moeder en schoonmoeder Aardenburg. VLISSINGEN De Vlissingse che is er in geslaagd de ri aan te laten houden die v dinsdag een nieuw en een ou„ go malen kor van net terrein.'vajï mijn te Vlissingen hadden ges schipper van de .Viïssingen-19 L. Mv deed toen aangifte van missing, die hein op een g gulden kwam te staan. Toen deze schipper de volgend»fo kleine jongen op het vismijntemjji trof. stuurde hij hem weg met meer) de opmerking: Je hebt hls- té maken. Ze hebben al een net m' gestolen.' De jongen antwoordde dat hij fe wist waar dat net was. Na bleek dat de jongen inderdaad den tipgever was. Hij zei dat een jÉt met een baard, die tijdelijk, in staande pand Groenewoua 7 bü| huisd, het net in zijn bezit mes ben. De recherche kwam er acta het hier om de 22-jarige fabffe der C. J. M. Th. A. uit Breda belli ze had tijdens zijn vakantie, dieb deeltelijk in de jeugdherberg lijk in het leegstaande huis L, bracht, een verloofd paar uit ft de 28-jarige arbeider A. D, en dij. rige A. J. M. N. leren kennen, h bar hadden zij een dergelijk ris; zien. Het plan kwam op om op gaan naar een zelfde .zoldervefe- Van de Vlissingse barhouder II i» men ze waar de netten te vuidear; zijn. Nadat ze de spullen van i> singen-19' hadden gestolen, hete het nieuwe net op een parkeert® de duinen in stukken gesneden, a zoek wees uit dat een stuk in Bni een stuk in Tilburg hing. Opia van de Vlissingse politie zijn dis lui da arna aangehouden en op tra naar Vlissingen gesteld waar a is overigens niet de eerste keer dik tuig van het terrein va,n de Vla* vismijn verdwijnt. Belgisch si met schade naar Hansweert HANSWEERT Door de lp? vaartuigen .Tijgerfhaad' en iri werd het 1200 ton metende en ïïd 'goed geladen Belgische rö' ,BRT 7'. dat op de Westers»i hoogte van Walsoorden schade te kampen 1 ven van Hansweert was van Duitsland juiucii mei o i kreeg, nasi rt gesleept D i onderweg si ADVERTENTIE RBfhediening HET WEER INE Barcelona onbewolkt. Belgrado half bewolkt. Berlijn zwaar bewolkt. Bordeaux onbewolkt, Brussel geheel bewolkt, Frankfort onweer, Genève half 'bewolkt, Grenoble onbewolkt, Helsinki onbewolkt. Innsbruck zwaar bewolkt. Kopenhagen onbewolkt, Lissabon onbewolkt, Locarno onweer. Londen licht bewolkt. Luxemburg onbewolkt, Madrid onbewolkt, Malaga onbewolkt, Mallorca licht bewolkt. Münclien zwaar bewolkt, Nice onbewolkt, Zllrich zwaar bewolkt. Parijs zwaar bewolkt. WARM ..«.ui en overwegend zonnig «ft met Uitzondering van het uiterst* den van het land enkele lokale m of onweersbuien. Zwakke tot 1 wind tussen noord en oost. Weersvooruitzichten in deld over Nederland. Voor zaterdag: Aantal uren MJ'j 13; Min. temp.: 0 tot 4 grade»', normaal; Max. temp.: 3 of meu den boven normaal; Kans op t' - periode van minstens 12 uur: cent; Kans op een geheel droog 80 pet. Voor zondag: Aantal uren zon: 6 tot 13; Min.j 0 tot 4 graden boven normasi. temp.: 3 of meer graden maal: Kans op een droge pew* minstens 12 uur: 95 pnoeent; een geheel droog etmaal: ski p> STRANDWEERSVERWACHTtf' (Van onze weerkundige medMJPJ Langzaam warmer Geleidelijk de wolkenvelden. Droog, b'J noordoosten wind. Langzaam J rner. In de middag temperature- tot 23 graden C.: zeewater 20PJ Vooruitzichten: Warmere lucl» vanuit Duitsland. Daardoor weekeinde gekenmerkt worden o» mers strandweer. 2 augustus Zon op Maan op ZON EN MAAN 05.03 22.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2