FC TWENTE TEVREDEN OVER ZIJN ZEEUWSE OEFENTRIP Middelburg tot nu toe sterkste tegenstander Goes ging na de hervatting goed gegroepeerd in aanval AFSCHEID WIM .SPORTIEF WAS GROENWEGEN: JE VOORBEELD' SPECTACULAIRE EERSTE HELFT TRAINERS RIJVERS EN KOHN DEDEN MEE Fris van de lever U«AMIMG 28 JULI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT vnDDBLBDBG/GOES Het grote FC Twente is over zijn twee- ilnnes bezoek aan Zeeland tijdens een forse serie oefenwedstrijden f"°i „uerlei clubs in liet westen en zuiden van Nederland bijzonder tevreden. Zaterdagavond had het drievoudig landskampioen Mid- Jlplbure als tegenstander en won in een spectaculaire wedstrijd met uitstekende eerste helft van de groen-witten, met 6-0. Zondag- nvnnd was de Zeeuwse derdeklasser Goes de sparringpartner van Sa oostelijke eliteclub, die nu met 7-0 won. De Ganzestadploeg gaf met nnme na de hervatting, toen overigens het tempo wel was lager L, in Middelburg lag, keurig partij en wist met vaak levendig ge- „ppeerd voetbal de eredivisieploegdefensie herhaaldelijk in moei- Hiklieden te brengen. ,We hebben tegen de Zeeuwse clubs bijzondei iMik gespeeld', verzekerde Twente-trainer Kees Rijvers, .vooral ratèrdifavond was de eerste helft in Middelburg van goed gehalte', nie avond was trainer Rijvers dan ook voor het eerst tevreden over zijn in één jaar beroemd geworden pupillen. Middelburg had volgens hem tot nu toe het beste party gegeven van de clubs waartegen de Twentenaren speelden en het bracht de oostelijken zelfs in grote moeilijkheden. Het was voor Middelburg en Goes bepaald geen schande met forse cijfers door Twente te worden verslagen, ook niet voor de drie voudige landskampioen, omdat er nu eenmaal een enorm verschil is nissen eredivisie en zelfs aniateurtop. En won Twente zelfs niet met >-1 van Europcupfinalist Ajax, won datzelfde Ajax twee jaar terug liet. met 9-0 van NEC en moest Vitesse in de bekerwedstrijd niet net 9-0 PSV de eer laten? Assistenttraincr Spitz Kohn verzekerde: Als wij niet met 6-0 kunnen winnen dan moeten we niet in dc •jredivïsie spelen. We zijn hier gekomen om te voetballen, om doel punten te maken, we hebben ons zeker in Middelburg voor honderd procent ingezet, vooral ook omdat voor rust Middelburg dat door zyn spelopvatting mogelijk maakte'. De Middelburgers zelf ervoeren dat grote verlies ook niet als een blamage. .Twente en al die andere eredivïsieploegen pakken de beste spelers, die ze kunnen krijgen, trainen dat de stukken er afvliegen en wy doen het jnren met de spelers, die wc 'hebben', merkte Mid delburgaanvoerder Anton Schoenmakers op. Piet Lindenberg, de op de tribune zat en de samenstelling van het team aan Albert Middelburgse trainer, die zaterdag na zyn vakantie nog .incognito' Vogel had overgelaten, vond het verlies evenmin een schande. .Zelfs il hen je nu amateurkampioen, je weet dat Twente stukken beter is'. Voorzitter Salle Simons Voegde er aan toe: .We wisten, dat wc met flinke cyfers zouden verliezen, toen we lang voordat we Iands- 'taminen werden de uitnodiging voor deze trainingswedstryd aan namen. Maar het is een hele eer om tegen Twente te kunnen spelen'. Toeh was Middelburg na de 7-0 nederlaag tegen NAC lichtelijk ge schrokken. Het trad zaterdagavond vastberaden zijn tegenstander tactisch beter speelde dan «Ie Bredase ploeg drie dagen tevoren. tegemoet. Het trok zich op aan Twente, dat een klas sneller en «jok Middelburg gaf dus zo goed party, dat Rijvers na afloop voor het eerst tevreden was. Dat de landskampioenen na rust liet tempo niet meer konden volgen had iedereen verwacht. Toch bleven ze sportier partij geven. Dat deed de dag er na ook Goes en de Goesenarer. komt «Je eer toe, dat ze na de rust ondanks het hoge tempo, dat «Ie lichtelijk enige stoom arblazende Twentenaren hen oplegden, konden volgen, niet instortten maar integendeel herhaaldelijk op de Twente- helft verschenen. En daar moesten de oostelijke verdedigers soms zelfs aan de noodrem trekken... Het was, zo klonk door uit de woorden van de Twentespelers, toch nog heel wat anders dan «Ie wedstrijd tegen het pas naar de tweede, klas gepromoveerde Lra- "oal ging .liggen', zoals dat heet. En daaruit mag men dan de bantse Bavel. dat met het gehele elftal «Ie hele wedstrijd voor de kleine nederlaag (3-1), die de Brabanders moesten incasseren, concluderen. er in de 20e minuut met een eveneens onhoudbare knal 40 van en nadat Arie Delmotte in de 25e minuut Schrij vers gestrekt naar de linkerhoek had laten zweven, stortte Middelburg in de 37e en 38e minuut compleet in elkaar. Eerst scoorde Notten, daarna Pïrard. En But had zich helemaal niet hoeven te schamen als hij ook nog een bijna onzichtbare» schuiver van Phalplatz had laten voorbijgaan. Maar de Middel burgse doelman kreeg de bal op won derbaarlijke wijze naast zijn doel! MIDDELBURG Kees Rijvers, de Twentetrainer, gaf het zelf toe. Zonder enige fantasie te hoeven gebruiken kunnen we dan ook stellen, dat Middelburg zaterdag avond de eerste helft tegen FC Twente met 0-0 had kunnen af sluiten. Als de eredivisieploeg niet de hulp van Vrouwe-Fortuna had gekregen met twee sofdoel- punten, zou Middelburg die dub- belblanke stand inderdaad be reikt hebben. Maar ondanks die gelukkige 2-0 voorsprong lever de Middelburg - Twente een boei ende eerste helft op met spectacu lair voetbal, van beide kanten tactisch uitstekend gegroepeer de aanvallen, techniek van de bo venste plank, tientallen mirakels harde schoten en fabelachtige reddingen van beide keepers, Johnny But van Middelburg en Wim Schrijvers van FC Twente. Buts vingers tintelden na afloop in de kleedkamer nog, toen hij opmerkte: ,Ik heb nog nooit zo veel schoten op mijn doel gehad. En hard!' Van zijn collega Schrij vers kreeg But na afloop een compliment voor de wijze, waarop hij de schutters van de oostelijke ploeg van meer dan zes treffers, die ze nu scoorden, had afgehou den. Middelburgs succes kwam vooral omdat het nu in tegenstel ling tot afgelopen woensdag te gen NAC wél greep op het mid denveld kon uitoefenen en omdat het nu veel gegroepeerder voet balde. En het kwam ook omdat Wim Groenewegen (woensdag niet van de partij) in zijn af- scheidswedstrijd voor rust bijna de evenknie van de Twentenaren was. Groot was de bewondering: van Twen tetrainer Kees Ryvers en zyn elite groep voor het tegenspel, dat Middel burg zaterdagavond in de eerste helft bood. ,We proberen', zo verzekerde een vergenoegde voorzitter Salie Simonse, .altijd te voetballen'. Oymddellyk ver beterde Twente hulptrainer Spitz Kohn: .Proberen te voetballen?' Middelburg voetbalt zoals het moet, snel, gegroe peerd en rustig'. De Middelburgers hadden dan ook de grootste bewondering voor Pahlplatz en met name ook voor de centrumver dedigers Drost en Jeuring. En voor de spectaculaire aankoop van de Twente naren, de Hongaar Nagy. overgenomen van Standard Luik, die Dick van Dijk evenaart in schutterscapaciteiten, «Jaar bij een feilloze techniek en balbehande ling bezit en met zijn rushes over het hele veld ongrijpbaar was. De grootste lof kreeg Middelburg van trainer Kees Rijvers. ,Yoor het eerst tijdens «leze serie oefenwedstrijden ben ik tevreden over Twente', verzekerde hy. En waarom dan wel, wilden we uiteraard graag weten nadat Twente al met 42 van le divisieploeg DFC gewonnen had, met 9U van de derde klasser Internos en met 3I van de pas naar de 2e klas gepromoveerde Brabantse ploeg Bavel. ,\Vel', zei Ry vers, .Middelburg speelde voor rust beter dan DFC, in Middelburg ontmoet te Twente de zwaarste tegenstand, kreeg ook een ploeg tegenover zich waartegen het in staat werd gesteld te voetballen, en dat vind ik zeer belangrijk voor rust zijn wc regel matig in moeilijkheden geweest'. Tenvijl op handtekeningen Jagende' Middelburgse junioi'en op Rijvers en zijn mannen afstoven voegde de Twen tetrainer er nog aan toe: .Wat werkt die kleine hard, die blijft lopen', daar bij doelend op Sjaalc Boera, en hij was ook vol lof over Johnny But: ,Die heeft er zeker een goal of drie, vier uitgehou den'. PUIKE PARTIJ Holland Sportmanager Dirk Nijs als Middelburg een leuke wedstrijd speelt is-ie er bij had eveneens genoten. Na afloop verzekerde hij: .Een puike partij voetbal, ook van Middelburg zijde' en later proefde Nijs nog in ge dachten na van deze voortreffelijke voetbaldis: ,Voor rust vooral een heer lijke party voetbal'. FC Twente ging snel en gedecideerd ten aanval en But moest reeds in de eerste 4 minuten keiharde knallen van Ten Donkelaar en Achterberg over de lat ranselen. Middelburg trok zich on middellijk aan het spel van de ooste lijke elitegroep op en het kreeg in de 5e ruinuut zelfs de fraaiste kans op de openingstreffer. Een fraaie door Groenewegen en Pentury opgezette aanval besloot Hendrlkse met een da verend schot, dat rakelings over de lat suisde. In de 8e minuut joeg Middelburg de Twentenaren weer terug naar het ei gen doelgebied en weer was het Hen- drikse, die een actie van Delmotte en Pentury met een schot rakelings naast afrondde. Nadat Drost But op de proef gesteld had. ontwikkelde Bert Pentury weer één van zijn onstuitbare rushes, waaruit ook hij net naast het doel van Schrijvers knalde. Allengs drongen de Twentenaren Mid delburg terug, omdat Drost, Van Iers- sel en Achterberg een stevige greep op het middenveld kregen, hoewel Groenewegen, Delmotte en de overal aanwezige Boera daar maar heel moei lijk verdreven konden worden. In de 25e minuut (even nadat Leo van Lle- re door Kees Leynse was vervangen) kwam er vandaar uit weer zo'n ge vaarlijke tegenstoot van de groen-wit ten: Bert Pentury en Wim Groenewe gen zetten de actie op en Arie Delmot te knalde rakelings naast. Daarom was het jammer, dat Twente, profiterend van een blunder van But, via Pahlplatz de leiding nam in de 28e minuut. De Middelburg keeper kreeg al in de volgende minuut gelegenheid zich grandioos te revancheren, toen hij een hard schot van Kick van der Vall, over de lat stopte. Direct er na was Middelburg weer weg en nu toonde Pentury de kwaliteiten van Schrijvers MIDDELBURG Doelman But van Middelburg kreeg zaterdagavond veel applaus voor fabuleuze reddingen op schoten van Twente-aanvallers. Hier hangt hij weer in de lucht om opluch ting te brengen: Foto PZC) APPLAUS GOES Twente-aanvaller Rook in actie tegen de Goese verdedigers, die hemmaar weinig vrijheid lieten. (Foto PZC) GOES Trainer Cas Hubregtse van Goes liep na afloop van de oefenwedstrijd, die zyn ploeg zon dagavond tegen FC Twente speelde, als een tevreden man naar de kleedkamer. .Ik vind, dat deze derdeklasser zich goed tegen deze prachtige club heeft ge weerd. Vooral in de tweede heil hebben we met goed gegroepeeri voetbal partij gegeven. En als j- dan weet, dat we nog maar ec: week oefenen'. Het was zc Twente's tempo mocht dan be duidend lager liggen dan tijden: de eerste- wedstrijd tegen Middel burg, het was toch nog zo bedui dend snel, dat de Goese verdc- d'gers liepen te puffen. Maar het moet gezegd: ze bleven sportief en uitstekend standhouden. Dat Twente lichtelijk stoom af wilde blazen, met name in de tweede helft, blijkt onder meer uit het feit, dat de ruim 3000 kijkers in Goes nog eens konden genieten van de nog in ruime mate aanwezige technische capacitei ten van Twentetrainer Kees Rijvers, die dc laatste 45 minuten tezamen met '.s'sistcnttrainer Kohn, in het Twente- eam meespeelde. Overigens wen Owente er amper zwakker door... Z lebben uiteraard geen conditie Rij .-ers loopt met een fors buikje rond - maar de foefjes van het vak zijn no in ruime mate aanwezig. Twente verscheen bijna op vol' kerkte in het veld: alleen de aan .vinsten Rooks op links. Blotenbeif Notten en Pirard werden in de basis opstelling duchtig aan de tand ge voeld waardoor .Teuring, Ten Donke laar, Van der Vall en eventjes de Hon gaar Nagy mochten rusten. Ook Goe: verscheen met d'e zo goed als zeken conipstitiesamenstelling in het veld. De Zeeuwen schiepen zicli zelfs «le eer ste kansen, via de voortreffelijk op het middenvekl opererende aanvoerder Antoine Debbnut en linkcrvleugelaan- valler Ad Liimain, die enkele keren tot groot genoegen van de Goes-sup- porters persoonlijke duels met de Twentenaren won en in de beginfase twee maal rakelings naast knalde. Maar na die beginfase moesten de Goesenaren toch terug en omdat ze een te afwachtende houding aannamen bleef Twente onophoudelijk komen. Reeds na 5 minuten ward de attent keepende Lucas Waisappy verrast loor een schot van dc weer als een vervelivind door de linies rennend- l'heo Pahlplatz. ijf minuten later werd liet op spe acnlaire wijze 2-0 voor de oostelijker Ta wat geharrewar voor liet Goesdoc .reeg «le pas voor Bloten'oerg ingr allen Nagy «le hal op «Ie schoen, pa; eerde keeper Waisappy met een lian -.■hol. dat de in het doel staande ver lediger Nico Krjjger met een mach ige snoeksprong naast «le paal sloeg. Scheidsrechter Polfliet kon niets an- ie.rs beslissen: strafschop, die door Vagy zelf beheerst ingeschoten werd. Vijf minuten later knalde Rooks num mer drie in de touwen, maar in liet volgende half uur gaf de Goese defen- Nog hoger steeg de glans van «le Twentedoelman toen hij in de 31e min. een verschrikkelijk hard omhoogklim mend schot van Groenewegen met een miraculeuze zweefsprong over de lat ranselde. Hij kreeg er een donderend applaus ook, ook van mede- en tegen spelers, een beloning, die 5 minuten later ook But kreeg toen hjj op bijna identieke wijze een knal van Epï Drost verwerkte. Men kan hieruit al conclu deren: het was in dat eerste half uur een spectakelstuk van de eerste orde. In de 40e minuut had Twente nogmaals vrouwe Fortuna nodig om op 2—0 te komen. In plaats van dat Juul Vogel, die Tobi Coppejans (met vakantie) uitstekend in het centrum verving, met een omhaal de bal uit het doelgebied werkte, speelde hij de bal terug op But. tenvijl Blotenberg vlak naast het doel stond. Die had toen geen moeite i e scoren Het was niet verwonderlijk, dat de 'weede helft zich grotendeels op het Middelburgse velddeel afspeelde. De conditie van de Twentenaren was door slaggevend en de oostelijken kregen vooral in het laatste half uur de kans om vanaf de 16 meterlijn hun keiharde schoten af te vuren. Middelburg bleef sportief verdedigen en gaf zo de ere divisieploeg kans zich volop uit te le ven. Bovendien waren de vervangers, die Rijvers het veld instuurde, van even goede kwaliteit als de spelers, die mochten rusten en dat was bij Mid delburg juist niet het geval. In de 15e minuut besloot Nagy een solo met een onhoudbaar schot, Van Iersel maakte MIDDELBURG Wim Groenewegen heeft zaterdagavond tegen FC Twen te zijn afscheidswedstrijd gespeeld, re den wellicht voor de groen-wïtten om hun scheidende architect, gedurende de eerste helft met een voortreffelijke partij voetbal te huldigen voor zijn ver diensten, al had Wim «laarin zelf ook een belangrijk aandeel. Voor de aan vang van de oefenpartij werd Groene wegen voor het front van 4000 ky kers en de teams in het zonnetje ge zet. Voorzitter Salle Simons zei: .Je bent altijd een voortreffelijk voetballer ge weest. technisch en tactisch begaafd en je was buitengewoon sportief. In de 23 jaar, dat je voetbalt, en daar van 17 jaar bij Middelburii, heb je nooit een waarschuwing gehad', laat staan een schorsing. Je was een voor beeld van sportiviteit'. De Maddelbiurgvoorzitter herinnerde er aan, dat de naam Groenewegen een bekende klank heeft in de vereniging. ,Toen je als 9-jarige bij ons begon was iedereen er van overtuigd, aat je een géboren voetballer was', verklaar de de heer Simonse. ,We gaan ;e nu no de missen. We hadden graag gezien, dat je nog twee jaar meegedaan had', aldus de" voorzitter van M.ide.burg die namens de vereniging een geschen kenbon aanbood, ter.vijl echtgenote Jo ke een ruiker bloemen kreeg. Het ap plaus, dat van de tribunes voor Wim naar het middenveld golfde, nam de vonm aan van een ovatie. Voorzitter Simonse kwam voor altijd ln de gunst bij 4-jarjge zoon Ronald van Wi.m en toke Groenewegen. .Ik heb je cadeautje vergeten', kreeg Ro nald te horen, .maar wat wü je kever, een boterham of een ijsje'.... Het werd uiteraard een .hele grote ijs". Ook Twente had voor een huldeblijk zezor.zd. v-.a aanvoerder De Vr.es bo- '•:n dé oostelijke spelers Wim Groene wegen een bloemstuk aan. sie. waarin Krijger, Jan de Roo en Piet de Kok zich uitstekend weerden, maai weinig vrijheid om in schietpositie te komen. Het lukte pas aan Nagy in d? 37e minuut om via een solo de scor naar 4-0 te tillen. •la rust liet Goes zyn afwachtend' iiouding,. die het in de eerste helf demonstreerde, varen en ging geregel' fris van de lever in de aanval. Gebre' .an snelheid en precisie by het afgc ven van de bal hield hen toen van gi aarlyker acties af. Eenmaal moe; vallerdoelnian Warringa \an Twen! elfs een fors eind uit zijn doel konie; oen Debbaut met een gave dicpti •ass Simon Harinek in de vrije ruim iracht. Met zijn voet kon Warring 'iet schot nog corner krijgen. De besl kans op een tegentreffer kreeg A. Lamain na een combinatie met Deb baut: hij schoot echter juist naasl Twente had overigens nog wel honger naar wat doelpunten en via «le goed en sclierpschietende Van Ierssel (twee maal) en daartussenin Kohn met een kopbal bereikten de Twentenaren de 7-0 eindstand. MIDDELBURG Een afscheidsge schenk van voorzitter Simonse voor Wim Groenewegen, die zijn laatste wedstrijd voor Middelburg speelde. Geheel links Wims echtgenote Joke en 4-jarige zoon Ronald. Foto PZC)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7