Zeeuwse kust liep dit weekend aardig vol. Philips stopt kernonderzoek Gemeente Rilland wil molen kopen 2 zeeum Veel dagverkeer in de Westhoek ALMANAK Onderhoud is dan gegarandeerd Z0MERMIST VERLAMT VEER Binnenvaarders zorgen voor een invasie op strand van Veerse Meer Bestuurster van bromfiets kreeg ernstig letsel Brommers, fruit en koplampen in Oud- Vossemeer gestolen NU ZEELAND MOEST WORDEN LOSGELATEN VIJF GEWONDEN BIJ ONGELUKKEN OP ZEEUWSE (RECREATIE) WEGEN MARIETJE MINDERH0UD WAS 27 MANNEN TE ERG IN WESTKAPELLE Para's sprongen in Koudekerkse luchtruim Veel belangstelling voor navigatietocll op Veerse Meer FRANSMAN MOEST IN ZWEMBROEK VAAR POLITIE HET WEER IN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 1(JL| BIJ INTOCHT FLINKE FILES OP RIJKSWEG 58 MIDDELBURG De bouwvakva kantie heeft Zeeland liet afgelopen weekeinde aardig doen vollopen. Dat was aan alles te merkenaan de drukte op een aanvoerroute als rijksweg 58, waar overbelasting zaterdag voor filevorming zorgde en aan de verblijfsaecommodatie die gretig aftrek vond. ,We zitten met een vol huis', concludeerde de Zeeuwse WV-directeur J. P. de Regt gisteravond. Overigens kon de nieuwe losgeko men stroom vakantiegangers zonder moeilijkheden worden opgevangen. Geen taferelen dus dit jaar zoals van de politie een beroep bp de bed- nefooi waren gekomen in hun eigen auto de nacht door moesten brengen en er zelfs na de geluidsinstallatie van de politie een beroep op de bed den capaciteit van burgers moest worden gedaan. Wel werd er gebruik gemaakt van bij de VW geregi streerde particuliere adressen: "de venbliijfsaooomimodatie die achter de hand wordt gehouden a.ls de beroeps- adressen niemand meer kunnen heb ben. Op de campings onmiddellijk aan de kust kon er bijna geen man meer bij. Men was dan ook genood zaakt uit te wijken naar de meer landinwaarts gelegen campings. Rijksweg 58 krreag zaterdagmorgen en in de vroege midldaig zoveel verkeer te ver werken daa het met name stagneerde tussen Vlakëbrug en Goes. Opvallend was de stroom die zondagmorgen los kwam. Dat waren allemaal vakantie gangers, die gewacht hadden tot de grootste drukte achter de rug was. Vooral oosterburen waren in de meerder heid. Aan het veer Zijpe-Anma Jacoba- polder wenden zaterdag wachttijden ge registreerd bussen de twee en twee en een half uur. De dagjesmensenterugtocht begon zon dag vanwege de bewolking al vrij vroeg, zodat de drukte wat werd uitgesmeerd over een langere periode. De rijkspoli tie moest rond zes uur ,even bijregelen' maJbij Kruiniingen, waan het verkeer dat zich uitsplitste op de dubbele rijbaan wat moeite met het invoegen had op de plaats waar rijksweg 58 weer twee- baams wordt. Het veer Zijpe Anna-Jaco- bapolder gaf zondag aanleiding tot wachtti jden van omstreeks een uur. SCHOUWEN Dat Schouwen-Duivelaud een bijzon der druk vakantieweekend tegemoet AUTO SCHEPT BROMFIETS: MEISJE LICHT GEWOND RETRANOHBMBNT De bromfietser mej. M. de B. uat Breskens is vrijdag avond lichtgewond toen ze op het rij wielpad van de provinciale weg onder Retramchement werd geschept door een auto, bestuurd door W. N. uit Sluis. Bij een inhaalmanoeuvre raakte hij van de weg en kwam op het rijwielpad. BROMFIETSER GEWOND BIJ REMMANOEUVRE SLUIS De bromfietser F. B. uit Aardemburg moest in het ziekenhuis van Oostburg worden behandeld voor verwondingen die hij vrijdag opliep in Skiis. (B. sloeg met zijn brommer over de kop toen hij op de Beestenmarkt moest remmen voor een van rechts ko mende auto). Leeuwse lisje Voordat zaterdagavond, de wed strijd Middelbarg-FÖ Twente be gon, werd afscheid genomen van Wim Groenevjegen, de, zoals on ze sportredactie het fraai for muleerde, architect' van het elf tal. De sportredactie beweegt zich dan op het terrein van de bouw kunst, maar dat is niet zo erg. Bij hef afscheid vjos er een ge schenk voor Wim, bloemen voor z'n vrouw en een cadeau naar keu ze voor zoontje Roland. Voorzit ter Sim ons e van de VV Middel burg bood het aan. ,Wat wil je Ronald, een boterham of een ijsje Het ventje wou, natuurlijk een ijsje. De heer Simonse voerde het kereltje persoonlijk aan de hand mee in de richting van een ijsco karretje. Maar als het nu eens een zeer eigengereid jongetje was ge weest, dat op een boterham stond Wat ons intrigeert is, had de heer Simons op dat moment een boterham in de zak, om aan dit verlangen te voldoen? Want er zijn op het veld geen boterham- karretjes. Wij menen van niet. De Middelburg-voorzitter droeg sen welgesneden kostuum, waar in een boterham erg ontsierend zou hébben gestaan. Hij specu leerde er dus op, dat Roland een ijsje zou kiezen. Wel, Mj had het bij het rechte eind. Maar het had sen fiasco kunnen vjorden. Vélen zullen nu zeggen: de uit- ilag werd een fiasco. Ook dat is yijuist. Met die 0-6 score is de vC Twente erg goed weggeko- nen. Het is een elftal van betaal de krachten, aangekocht tot in de uithoeken van Europa, vjaarin ook nog wel eens een verdwaal de Twentenaar voorkomt, die toe vallig nog geen verlokkelijker aam- tb od heeft gekregen. Het elftal van Middelburg bestaat louter uit liefhebbers. Er speelt een postbo de in, die vanmorgen weer druk werken in Middelburgse bussen Iaat glijden en een aanstaand on derwijzer, die per rijwiel de plaat selijke kweekschool bezoekt. A.ls men in deze verhouding gaat bil jarten geeft men de minder be dreven tegenstander een aantal punten voor. Bij voetbal is dat ongebruikelijk. Men zal de regle menten moeten wijzingen. ging, was zaterdag niet alleen te merken aan het drukke inkomend verkeer via de Grevelingendam, een belangrijke graadmeter was ook het veer Anna-Jacobapolder-Zijpe. Er vormden zich bij Anna-Jaeobapolder flinke files die tot tegen twee uur zaterdagmiddag soms 2,5 uur wacht tijd veroorzaakten. Maar niet alleen zaterdag, vooral zon dag' kreeg de Scliouwse Westhoek bui tengewoon veel verkeer te verwerken. Er reden bijzonder veel dagjesmensen rond, waaronder veel uit de randstad, die de route naar Zeeland via de Hei- nenoordtunnel eens wilden proberen. In de Schouwse Westhoek werd zelfs ge sproken van topdrukte: er waren zo veel auto's zondag, dat de politie toe stond, dat er werd geparkeerd op de bermen van de wegen met parkeerver boden, de weg naar de vuurtoren van Haamstede stond aan beide zijden tjok vol met auto's. Flinke drukte was er ook op de reerea- tiepunten op Noord-Beveland: .Delta Marina', de jachthaven Kamperland. Co- lajnsp'laat, ,De Banjaard", het Veerse Meer. De Zeelandbnug noteerde auto scores, die hoger lagen dan vorig jaar. Vrijdag 6000 auto's (5000 vorig jaar), zaterdag 7500 stuks (6600) en zondag 6000 (6000). Uiteraard had ook de Walcher.se kust geen reden tot klagen wat de drukte betreft: de files auto's in de bermen van de wegen Lussen Zoutelande en Westkapelle bijvoorbeeld maakte zondag wel duidelijk, dat het strand flink in trek was. ZEEUWSCH-VLAANDEREN De bouwvakkers hebben in Zeeuwseh- Vlaanderen niet voor een record- drukte op de wegen gezorgd. ,Wo hadden er wel op gerekend, maar liet verkeer kwam echt niet uit bo ven dat van een zomers weekend plus de vrijdagse drukte.' aldus een zegs man van de verkeersgroep Terneu- zen van de rijkspolitie. Tocb zitten de meeste kampeerterreinen aan de. kust vol, met uitzondering van die in een enkele gemeente, zoals Bres kens, waar men nog best wat gasten kan gebruiken ondanks het feit dat ook Zeeuws-Vlaamse top is ook dit jaar Cad- zand en omgeving, waar de bouwvak kers voor een belangrijke versteviging van het toch al aanwezige contingent zomergasten zorgde. Andere trekpleis ters: Sluis en -luist, De Braakman en de dijken langs de Westersehelde. Bij de veerdiiensten heeft het personeel vrij wel niebs van extradnukte gemerkt. ,Een normaal weekend, Weliswaar val len de vrachtwagens af en komen er per sonenauto's voor in de plaats, maar bui tensporig druk is het niet geweest'. Al dus een van de mensen van het veer Kruiningen-Perkpoldea-. IN 1963 GERESTAUREERD RILLAND-BATH B en w van Ril- land-Bath hebben de raad voorgesteld de korenmolen aan de Molendreef aan te kopen. In 1963 gaf de gemeente 35.000 uit als aandeel in de restau ratiekosten van de molen. Daarbij werd bepaald, dat de molenaar, de heer C. A. van Weele, zich verplichtte na het herstel het onderhoud niet te verwaar lozen. Het valt de eigenaar echter zwaar aan deze onderhoudsverplichting te vol doen, weshalve h en w thans hebben voorgesteld de molen van de heer Van Weele over te nemen voor een bedrag 4000, aangevuld met een bedrag 875 voor de omliggende (350 m2) gTond. Een regelmatig onderhoud en in standhouding van de molen Ls dan ver zekerd. Het voorstel komt aan de or de in de vergadering van dinsdagavond 29 juli. Op de agenda voor deze raadsvergade ring staat verder een voorstel tot het doen van een verzoek om ontheffing van do verplichting tot het vaststellen van een bebouwde kom, Ingevolge de Boswet. Het voordeel van het vaststel len van 'n bebouwde kom is, dat eigena ren van houtopstanden, gelegen in die bouwde kom, vrij zijn hun houtop standen te vellen. In afwijking hiervan zijn de eigenaren, wanneer geen bebouw de kom is vastgesteld, verplicht mede deling te doen aan de directeur van het Staatsbosbeheer van het voornemen om houtopstanden te vellen. Deze ver plichting geldt te allen tijde voor eige naren van houtopstanden gelegen bui ten de bebouwde kom. De gemeenteraad heeft namelijk niet de bevoegdheid om ook buiten de bebouwde kom regelen te stellen. Wanneer tot het vellen van houtopstanden isovergegaan, rust op ie eigenaren de verplichting om binnen en tijdvak van drie jaar na de vel ling van een houtopstand te herbeplan- ten. .Aangezien in de kom der gemeen te nagenoeg geen houtopstanden aan wezig zijn die onder de bepalingen van voornoemde wet vallen', zo schrijven b en w de raad, ,mede gelet op. het feit dat de aanwezige 'houtopstand mog vrij jonge aanplant is, waardoor in de naas te toekomst niet te verwachten is dat tot velling zal worden overgegaan, ge ven wij U in overweging gedeputeerde staten te verzoeken ontheffing te ver lenen van de in de eerste alinea ge noemde verplichting' Andere voorstellen, die in de vergade ring van dinsdagavond de raadsbij- eenkomst begint om half acht aan de orde komen zijn die tot het a schaffen van een spuit- en sproeicom- bina/tie voor een meer efficiënte on- kruidbestrijding (kosten, ca ƒ2000), de aanschaf van een motorgazonmaaier 620) en de aanschaf van een sten cilmachine (ƒ675), beide voor de chris telijk nationale school. VLISSINGEN De zomermist, die zich in de loop van zondag met name langs de Zeeuwse kust al aftekende, is in de avonduren op sommige plaatsen aan zienlijk dikker geworden. Ze hinderde soms het verkeer, en nam de boten op de veerdienst Vlissingen - Breskens eni ge tijd uit de roulatie. Om vijf voor tien voer de eerste boot van Vlissin- gen niet uit, omdat het zicht te be perkt was geworden. Wel stond toen vast,dat men in ieder geval om half één een ,sti! water'-rels zou maken, ook als het zicht slecht zou blijven. VROUWENPOLDER Tot gro te verwondering en teleurstelling van honderden toeristen en dagjes mensen blijkt sedert zaterdag de oever van 'het Veerse-Meerstrand aan de afsluitdam bij Vróuwenpol der grotendeels ingenomen te zijn door een twintigtal grote binnen vaartschepen. waarvan de eige naars met hun familieleden hier een goedkope vakantie komen doorbrengen. Men vaart eenvou dig het schip niet de kop op het strand, waarbij een stevige ladder zorgt voor de' verbinding met de vaste wal. Dit strandje, dat zich om zijn veiligheid, de afwezigheid van stookolie, kwallen etc. in een steeds grotere belangstelling van gezinnen met kinderen mag ver heugen, geeft normaal aan de be zoekers een fraai uitzicht op het Veerse Meer met zijn bedrijvigheid van zeil- en motorjachten. Nu dit uitzicht voor het grootste is weg genomen en ook de- gelegenheid tot baden en zwemmen door de schippers drastisch is beperkt, zien veel toeristen zich gedwongen, het volle zeestrand aan de andere zijde van de dam op te zoeken. Ook de eigenaars en huurders van strand huisjes ter plaatse, alsmede de vele gasten van de nabijgelegen camping die van dit strand ge bruik maken, steken hun misnoe gen over deze gang van zaken niet onder stoelen of banken. Er wordt overwogen, om via een handteke ningenactie verbetering in de hui dige situatie te brengen, temeer daar bij afwezigheid van afval emmers, die overal elders wel hun nuttige functie vervullen, het Veerse-Meerstrand zienderogen vervuild. Tevens is men bevreesd, dat na het vertrek van de sche pen op verschillende plaatsen langs de oever gevaarlijke diepten zullen zijn ontstaan, die pas na verloop van enige weken weer zul len zijn dichtgeslibd. MIDDELBURG Op d'e splitsing Le- liëndaaLseweg - Nooraiweg verleende de bestuurster 'van een bromfiets, mevr. P. P. S. uit Middelburg zondagmiddag rond twee uur geen voorrang aan een op het fietspad van de voorrangsweg rijdende J. van S. uit Viissimgen. Me vrouw P. moest bij de aanrijding die toen ontstond, met vrij ernstig hoofd letsel in het Gasthuis worden opgeno men. ROG VAN 15 KG AAN DE HAAK GOES De Goesenaar L. V. Santuz deed zondag een zware vangst onder de wal van Stave nis- se: hij Ving een rog van vijftien kilo. De operatie .rog' werd vanaf liet visvaartuig ,De NoordsteR, ge legen op de Vondelingen/plaat in de Oosterschelde, uitgevoerd. Met assistentie van de heer J. J. van der Plassen uit Goes slaagde de heer Santuz er na veel moeite in de vis op het droge te krijgen. OUD-VOSSEMEER De rijkspolitie op Tholen heeft zaterdag twee jonge lui L. (20) en K. (17) aangehouden, die ervan worden verdacht een brom fiets en bromfietsonderdelen plus een vreemd. De vermiste artikelen werden zaterdag teruggevonden in een leeg staand huis in Oud-Vossemeer. De jon gelui hebben de diefstallen voor het grootste deel bekend. Vrijdagavond al werd er bij de rijks politie aangifte gedaan van de vermis sing van een brommer en van brom fietsonderdelen als een kODlampset. Jongelui van verschillende plaatsen op Tholen kwamen i bij een dansavond voor de wielerronde van Oud-Vosse meer zaterdag tot de ontdekking dat er aan hun brommer was geknoeid. Zaterdagmorgen bleek, dat er in schuur tjes in Oud-Vossemeer was ingebroken, waarbij bromfietsonderdelen eveneens het doelwit waren. Ook kwamen meldingen van baldadigheid binnen. Een Oudvossemeerse groenteboer kwam tot de ontdekking, dat uit zijn maga zijn een tiental bisten fruit verdwenen waren. Bij het onderzoex, dat de rijkspolitie instelde, wei-den de ontvreemde artike len en kisten teruggevonden in een oud. leegstaand huis aan de Ring' te Oud- Vossemeer. Uit de verhoren van de aan gehouden jongelui werd duidelijk; dat ook enltelé gevallen van baldadigheid in het verleden op hun rekening kan worden geschreven. Aanrijding Zondagmorgen om half elf ontstond op het Raadhuisplein te Oostburg een aan rijding tussen twee personenauto's. De Belg W. A. P. S. uit Eeklo was achter uit vanaf een parkeerstrook gereden en wilde juist vooruit wegrijden toen hij recihts werd ingehaald door J. C. F. uit Temeuzen. Bij de aanrijding liepen bei de auto's schade op. Alle inzittenden kwamen met de schrik vrij. Twee auto's in botsing Om half tien zondagmorgen kwamen op het kruispunt Buitenkist in de ge meente Groede twee auto's met elkaar in botsing. De heer T. C. de B. uit Eeklo (B) kwam over rijksweg 58 uit de richting Schoondijke. Op het kruis punt ivilde hij link-saï naar Groede rij den. Hij sorteerde te laat voor op df uitrijstrook. Op het moment dat hij linksaf sloeg werd hij links ingehaald door G. J. van de K. uit Bergel en Rodenrijs. Beide auto's liepen Dij de botsing materiële schade op. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Collecte De collecte in Lamswaarde gehouden voor de missie van pater Colsen bracht 480 op. TELEURSTELLENDE ERVARING MET BOUW KERNCENTRALES EINDHOVEN (GPD) Philips heeft bevestigd, dat drie tot vier weken geleden besloten is de ont wikkeling van splijtstofelementen voor kernreactoren geleidelijk aan stop te zetten. De reden daarvoor is, aldus de woordvoerder, dat er- geen thuismarkt voor deze produk- ten meer is na de teleurstellende ervaringen bij de bouw van kern centrales in Nederland. Philips doelt daarbij op de gang van zaken rondom de centrale Dodewaard, maar voornamelijk op Zeeland, waar de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits maatschappij met Siemens in zee is gegaan voor de bouw van een kerncen trale. Met Rijn-Schelde en de Verenigde Ma chinefabrieken (VMF) zit Philips in de Neratoo-m groep, die samen met de Britse onderneming ,Westinghouse' of ferte voor de Zeeuwse centrale had gemaakt. De prijs lag, naar de menin; van de Provinciale Zeeuwse Elektrici teitsmaatschappij, te hoog en Siemens kreeg de opdracht. Dit concern ging niet verder dan toezegging, dat ,76 procent van de toe levering van onderdelen door de Neder landse industrie zou kunnen geschieden. Aan dit percentage wordt inmiddels ook getwijfeld, gezien de nieuwe af spraken die Riijn-Schelde en de VMF daarover dezer dagen met Siemens heb ben moeten maken. Teruggetrokken Philips heeft srich voor de toeleverantie gelicel terug getrokken, omdat dit be drijf er niets voor voelt ten opzichte van Siemens een ondergeschikte rol te spelen. Inmiddels heeft Rijn-Schelde wel een order voor turbines van Sie- Aantal ongevallen bleef vrij beperkt IN MIDDELBURG, AARDENBURG EN KLOETINGE VLISSINGEN Het aantal verkeers ongevallen, dat zicli dit weekend op de Zeeuwse wegen als gevolg van de vakantiedrukte heelt voorgedaan is be perkt gebleven. Wel waren er enkele ongelukken van vrij ernstige aard waarbij enkel gewonden vielen. Ook waren er verschillende bettingbotsink- jes, waarvan de gevolgen voor zover bekend niet ernstig waren en be perkt bleven tot enige blikschade. Op de kruising Breeweg - Koninginne- laan-te Middelburg verleende de auto mobilist H. van de W- uit Veere zater dagmiddag omstreeks vijf uur geen voorrang aan een Vlissing.se autobe stuurder J. C. L, Bij de aanrijding werd de echtgenote van Van de W. gewond, WESTKAPELLE Voor een talrijk publiek, van mensen in Walcherse kle derdracht. tot bontgeklede vakantiegan gers hebben zaterdag op de markt in Westkapelle 29 ringrïjders een spannen de strijd geleverd. Onder die ringlijders één meisje: Marietje van de bekende ringrijdersfamilie Minderhoud uit West kapelle, die 27 mannen te erg was. Zij eindigde als derde met de mooie score van 18 ringen uit twintig beurten en won de beker van VYV-voorzltter dok ter Huygens. Bart Koets werd eerste met 19 ringen na een spannende kamp met .J. Nijholt, die eveneens 19 ringen had gestoken. Koets ging met de beker van burgemeester Bulder naar huis, Nijholt won de beker van de fa Minder houd. Jongste deelnemer in deze door de WV Westkapelle georganiseerde ringrijderij was ook al een Minderhoud, de dertien jarige Adrl, die op een pony altijd nog tot zeven ringen kwam. Honderden toe schouwers zagen een sportieve strijd. De eerste keer werd er gejonast, toen de 25ste ring werd gestoken, waarvoor de. VW een extra prijs beschikbaar had gesteld. Tot groot plezier van de groep toeschouwers, die steeds groeide naar mate de wedstrijd vorderde. Toen rlngrijdster en ringrïjders de twin tig beurten hadden volgemaakt, moest er gekampt worden. Eerst door drie ringlijders en Marietje Minderhoud, die allen 18 keer raak hadden gestoken., Marietje was ook deze kleine groep van prominenten te erg. Zij ging met de wisselbeker, verbonden aan de derde plaats, naar huis. De kamp was zo spannend, dat tenslotte, omdat niemand miste, op een kleine ring moest worden gereden. Dokter Huygens, voorzitter van de VW Westkapelle, reikte na afloop de prijzen uit. De secretaris van de VVV, de heer A. Huibregtse, tevens microfonist, had aan het begin van de wedstrijd een in leidend woord gesproken. De heer Sand- stra reikte de pollepel uit en voor de jongste deelnemer, Adri Minderhoud, was er een medaille. De volledige uitslag was: 1. Bart Koets, 19 ringen; 2. J. Nijholt, 19 r; 3. Marietje Minderhoud, 18 r; 4. A. Reymerse, 18 r; 5. C. Houterman, 18 r; 6. R. Koets, 18 r; 7. P. van Maldegem, 17 r; 8. P. van Sluijs, 16 r; 9 J„ Reijmerse, 15 r; 10 P. Poppe, 15 a-; 11. J. de Kroo, 14 r; 12. J. Cevaal, 14 r; 13. A. Brasser, 14 r; 14. H. van IJzeren, 14 r; 15. J. Provoost Jz, 13 r; 16. J. Provoost Az, 13 r: 17. W. Provoost Az, 13 r; 18. J. S. Lous, 12 r; 19. L. Boogaard, 11 r; 20. W. Murk, 10 r; 21. A. Provoost Jz jr, 10 r; 22. A. Brasser sr 10 r; 23. W. van Sluijs, 10 r; 24. A. Provoost sr, 9 r; 25. P. Reymerse, 8 r; 26. A. Minderhoud1, 7 r; 27. J. La.- bruyere, 4 ir; 28. W. Maljaairs, 3 r; 29. M. Sandatra, 3 r. (Foto PZC) Zij liep een hersenschudding op. De wa gens werden zwaar beschadigd. CADZAND W. B. en mej. T. C. uit Aardenburg zijn gewond opgenomen in het Oostburgse Sint-Antoniuszleken- huis. nadat ze met hun wagen in een sloot naast de Ringdijk tussen Cadzand en Cadzand-haven waren gereden. De Belgische automobilist A. V. uit Eeklo, die- zich aehter de wagen van het twee tal bevond, raakte eveneens van de weg. Hij kwam met zijn wagen in een korenveld terecht. Het ongeluk ge beurde vrijdagnacht omstreeks 12 uur. De auto van B. is totaal vernield, V. kon de reis later vervolgen. SCHOONDLJKE Vijf wagens zijn zondagmorgen beschadigd bij een ket tingbotsing op de rijksweg 1 onder Sohoondijke. De ootsing ontstond toen L. T. uit Sint-Niklaas (B), rijdend in de richting van Schoondijke. plotseling moest remmen, waarna hij werd aange reden door W. S. uit Sint-Niklaas, aie in dezelfe file zat. Bij het ongeluk waren verder H. J. C. uit het Franse Linselles, R. P. D. uit Roubaix (F) en T. de B. uit Hamme (B) betrokken. Het verkeer ondervond enige tijd hin der van de aanrijding. Bij Schoondij ke ontstond een file. Bij. twee ongelukken, die zich dit week end hebben voorgedaan binnen de grens van de gemeente Kloetinge, zijn twee personen gewond geraakt. Zaterdagmiddag werd op de Kapelse- weg de motorrijder G. M. de L. uit Yerseke gewond, toen hij uit de bocht vloog en tegen een in een uitrit staan de trekker reed. ITij moest met een gebroken enkel naar het Bergzlcht- zi ekenhuis in Goes worden gebracht. Zondagavond werd op de Noordelijk de bromfietser - A. J. T. uit Kapelle ge wond. Hij reed op de dijk linies door de bocht, tegen een tegemoetkomende Belgische personenauto, bestuurd door G. D. uit Brussel. Hij werd met ver wondingen aan hoofd en benen naar het St-Joanna-ziekenhuis in Goes vervoerd. KOUDEKERKE Honderden blikken richtten zich zaterdagavond omhoog, toen drie leden van de Hilversum Re pa raclub Icarus' (bekend van de televisie reportage valsehermspringcn op de vliegbasis Gilze-Rijenhun sprong liet Koudekerkse luchtruim maakten. Do parachutisten moesten precies op een stuk weiland aan de Breeweg neer komen. Voordag de eerste para -zich uit liet vliegtuigje stortte, dropte de para leider op tweeduizend voet hoogte een zogenaamde streamer', een lange sliert crèpepapier met daaraan een lokje hout, zodat de windrichting en -sterkte kon worden bekeken. Eén van de Icarus-mannen gaf vanaf moeder aairde de toeschouwers tekst en uitleg bij het parachute-springen, on derwal de eerste parachutist tussen he mel en aarde zweefde. Eenmaal op de grond gaf de para de .speaker' de bood schap door, dat de overige springers tijdens hun ,lift-down.' hun valscherm dusdanig zouden besturen, dat zo ieder een verschillende hoek van het weiland als doel zouden treffen. Toen de kleine stippen, afsprongen op een hoogte van drieduizend voet, steeds meer de"vormen van parachutisten aan namen, vertelde de .speaker' welke ma noeuvres zij met hun bestuurbare val schermen konden en moesten maken om tot een perfecte landing op een bepaal de plaats te kunnen geraken. In de lucht staken de para's rookbommen af, waar door het publiek nauwgezet de stuur- riohtingen en draaiingen kon volgen. De sprongen werden door de Icarus-leden met meer dan één type valscherm uit gevoerd. mens gekregen, maar er y.ljn ai drachten voor onderdelen naar Dsi. land gegaan zoals die voor hot - lingsvat van de kernreactor voor stoomgeneratoren. In Nederland is het optimisme om 76 procent nog te halen, ondanks iW zekeringen van Siemens, niet ere In het hele Zeeuwse spel, dat eroo richt was het Franse aluminiumfcfii Péehiny tegen zo laag mogelijke gietarieven een plaats in het sioe te bieden, heeft minister De k, geprobeerd de Nederlandse indik, nog te bezorgen wat eruit te halen Philips is thans van mwiine b de know-how op het gehïcd' vu splijtstofelementen in eigen Uj niet rendabel kan worden genist nu ook Zeeland moest worden l» gelaten. GOES De eerste nachtelijko ntf. gatïetocht, die zaterdagavond doom. watersportvereniging Kamperland oii Veerse Meer werd gehouden, heelt deelnemers getrokken. Deze belanesl ling en het succesvolle verloop van ongewone watersportevenement i voor de organisatoren aanleiding overwegen in het vervolg jaarlijks fa dergelijke tocht uit te schrijven. De deelnemers startten zaterdagaw om half tien vanuit de jachthaw Kamperland. Veel toeschouwera wa op de been om de verlichte scheep motorboten, zeilboten met hulpmotor- speedboten uit te zien varen, fe half elf kwam er wat mist op zeto waardoor de parcourslichten moeite zichtbaar werden. Dit bleek geen e overkomenli jk probleem, want aüs df' nemers volbrachten de ruim 2 uur d. rende tocht. Om twee uur 's na&i werden onder grote belangstelling: restaurant ,H,et Veerse Meer' de rci zen uitgereikt. Algemeen winnaar w de heer Remijnse uit Kamperland Verschuren, Yerseke. 3 Van der Bis, Brasschaet. 4 Ponjee, Edegem, 5 Pagee, Middelburg. De heer De Vos c Breda won het speciale speedboot-Ma. semenit. KATS De in zwembroek ge hulde Fransman Gêrard Lepa uit Franqueville deed zondag® dag op het politiebureau te te aangifte van de diefstal van r. auto, een oranje Renault. TersrJ de heer Lepage bij de zeedijk» der Kats aan het zwemmen wasü de auto met al zijn kleren en bi- scheiden gestolen. Omdat hetea huurauto betrof, kon de Fransima niet het kenteken opgeven. Dj wagen behoort toe aan de heir Dariiël Angot te Sannois, Het ken- tekennummer van de auto bestaat uit een groep van vijf cijfers, ge volgd door twee letters en het dis. trictsnummer 95. Athene onbewolkt, Barcelona zwaar bewolkt, Beijgrado onbewolkt, Bordeaux onbewolkt, Brussel half bewolkt, Frankfort onweer, Helsinki licht bewolkt, Innsbruck onweer, Kopenhagen onbewolkt, Lissabon licht bewolkt, Locarno half bewolkt, Londen licht bewolkt, Luxemburg zwaar bewolkt, Madrid half bewolkt, Malaga onbewolkt, Mallorca zwaar bewolkt, Mühehen licht bewolkt, Nice onbewolkt, Oslo zwaar bewolkt,. Parijs onbewolkt, Rome geheel bewolkt, Stockholm onbewolkt, Weenen licht bewolkt, WARM WEEK, Droog, vrij zonnig en warm weer, nu" aanvankelijk hier cn daar mist, wegend zwakke wind. Vooruitzichten voor dinsdag cn i- dag: lagere temporaturen met voor" aanvankelijk kans op regen of omv«r Weersvooruitzichten in cijfers deld over Nederland: Voor dinsdag; aantal uren zon: 2 tot min. temp.: van 2 tot 6 graden nova normaal; max. temp.: van ongeveern» maal tot 3 graden boven normaal; kM- op een droge periode van minstens u uur: 60 procent; kans op een g®81 droog etmaal: 30 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 5 12; min. temp.: ongeveer normaal; uw- temp: van 0 tot 4 graden boven maa.1; kans op een droge periode va- minstens 12 uur: 90 procent; kans w een geheel droog etmaal: 70 procent- Normalen Voor 30 juli tot 3 augustus: min. temp. max. te# Den Helder 15 20 Eelde 12 21 De Bilt 13 22 Vllssingen 15 1 21 vliegveld Zd-Limb. 13 li STRAND VERWACHTING- Vandaag zomers strandweer. VrV rtj.,. nig. Matige zuidoostenwind. Tempera ren: 23 tot 25 graden. Zeewater- graden. Vooruitzichten: een pressie trekt met buien van Bngei» naar de Noordzee, hierdoor een it'sl verstoring van het zomerse weer. ZON EN MAAN 29 juli Zon op 04.57 onder Maan op 21.15 onder w»1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2