FUNCTIONELE COMMISSIES IN GELDERMALSEN SUCCES VVZB Goes: begin met centrale verkoop zonder veilingklok Lezers schrijven PvdA-plari voor het nieuwe Oostburg Raad delegeert bevoegdheden PADVINDERS KAMPEREN OUDERWETS TE RENESSl Plan van het Centraal Bureau Lange termijn OPENBARE LAGERE SCHOOL BURGH SAMEN MET DIE VAN HAAMSTEDE SPORTTERREIN WISSENKERKE KRIJGT ER EEN OEFENVELD BIJ ■sa Binnenschepen gestrand en vlotgetrokken bij Ter neuzen 4 pRovmcraiE zeeuwse courant ZATERDAG 20 JULI ugg (Van een onzer redacteuren) GELDERMALSEN, VLISSINGEN De streekfederatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Partij van de Arbeid heeft zich met het oog op de aanstaande herindeling van de gemeenten in dit gebied be zonnen op de bestuurbaarheid van met name de nieuwe gemeente Oostburg. Deze gemeente omvat tien kernen en telt ongeveer 18.000 inwoners. Om nu het contact tussen bestuurder en bestuurde zo klein mogelijk te houden heeft de streekfederatie van de PvdA geko zen voor het instellen van zogeheten functionele commissies, daarmee in eerste instantie de wijkraden afwijzend. In verschillende discussie bijeenkomsten zijn de voor- en nadelen van functionele commissies breedvoerig uitgemeten. De werkgroep, die een nota over de be stuurbaarheid van de nieuwe gemeente Oostburg opstelde, achtte het niet raadzaam om wijkraden in te stellen. Deze zouden slechts een voortzetting van de oude gemeenteraden maar dan zonder een enkele rële bevoegdheid betekenen. In ieder geval zou met het instellen van wijkraden een effectief bestuur niet worden bevorderd en bovendien zouden beslissingen genomen door het gemeentebe stuur voor de bevolking van de verschillende kernen niet worden be grepen. In een groot aantal gevallen immers zal de mening van de wijkraad slechts met moeite terug te vinden zijn in het uiteindelijke raadsbesluit. Daardoor is de kans groot, dat de afstand tussen ge meentebestuur en kiezers zeer groot wordt. ziet wel wat m een sportveldencom- plex-annex kampeerterrein. Dat kam peerterrein zou het sportveldencom- plex volgt s hein financieel gezond kunnen houden. Om zijn plannen te verwezenlijken zouden er eigenlijk hearings moeten worden gehouden; ,De communicatie komt nu maai' van één kant. We zouden op de een of andere marnier te weten moeten komen hoe de bevolking hier tegen over staat. Voor een dergelijk sport veldencomplex zou dan ook een func tionele commissie moeten worden in gesteld met goed afgepaalde bevoegd heden, Een dergelijke commissie zot de openbaarheid moeten opzoeken. Openbaar Wat die openbaarheid betreft: de vergaderingen van de functionele commissies in Geldermalsen zijn voor een ieder toegankelijk. Dat daar van niet zo'n druk gebruik wordt ge maakt is een tweede. Raadslid J. Th. B. Oonk (pvda) vindt, dat er wel iets kan worden verbeterd: .We moeten proberen bij beslissingen meer men sen te betrekken. Zowel voorat' als achteraf. De leden van de commissies en dat geldt uiteraard ook voor de raadsleden moeten zich doorlopend afvragen hoe hun woorden zullen overkomen. Dikwijls ligt een mis verstand niet wan'de toehoorder, maar aan de spreker.' De heer Oonk is ei' zich wel van bewust, dat het enorm veel tijd zal kosten om veel mensen te betrekken bij de vraag stukken, die in de verschillende com missies worden besproken. Toch vindt hij het een dwingende eis, dat getracht wordt het publiek in staat te stellen gemotiveerd te kie zen. En dat kan volgens hem alleen als er een goede informatie is. Ken gemeenten. Zo hopen we Lc voor komen, dat we onvoorbereid zijn als de herindeling' een feit wordt.' Voor een dorpsraad of wijkraad ziet me vrouw Van der Wall wel mogelijk heden. Een di rgelijke raad kan bij voorbeeld adviezen geven over be stemmingsplannen, onderwijszaken, leefbaarheid, een dergelijke raad kan een eigen budget krijgen voor bij voorbeeld dorpsverfraaiing: .De men sen kijken zelf toe, dat het in hun dorp geen troep wordt. Uiteraard blijft een dorpsraad meer een ge- sprekscentrum dan een bestuurscen trum.' Ook wethouder Jansen heeft nog geen uitgesproken mening: .Zal die nieuwe gemeente werkelijk kun nen uitgroeien tot een eenheid? We moeten in ieder geval doongaam met de functionele commissies. Ik. weet niet of dat per dorp geregeld zou moeten worden.. Ik zie wel een ge vaar in die dorpsraden, namelijk, dat de aandacht wordt afgeleid van de De gewestelijke federatie van de PvdA in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is vam mening, dat dit met het in stellen van functionele commissies veel kleiner is. Door middel van der gelijke commissies, die een verorde nende bevoegdheid kunnen krijgen, kan aldus de streekfederatie van de PvdA een stap worden gezet op weg naar een beter functioneren van de democratie. Als de Partij van de Arbeid in liet nieuwe Oostburg het pleit om de functionele commissies wint, zal er een periode van experimenteren aan breken. Men kan daarbij niet of nauwelijks profiteren van elders op gedane ervaringen, omdat, om welke reden dan ook, functionele commis sies op dit ogenblik zeldzaam zijn'. Bij de Vereniging van Nederlandse Genieenten was er slechts één ge meente bekend, waar de gemeente raad initiatieven in deze richting liad genomen. Sinds enkele jaren werkt men in het Betuwse Geldermalsen met functionele commissies. Bejaarden VLIEGVELD EN MINIATUUR' In uw blad van donderdag, 10 juli schreef u, dat de lieer H. P. Huys- man, directeur van liet Veerse Meer heeft verklaard, dat hij zijn hart vasthoudt voor het vliegveld Midden- Zeeland. De heer Huysman ziet de straaljagers reeds gierend van de betonnen start baan opstijgen. Te zijner gerust stelling moge dienen, dat, beginnende voorjaar 1970, het vliegveld Midden- Zeeland zal bestaan uit een goede grasbaan van 800 m, alleen geschikt voor particuliere en zaken-vliegtui gen en een klein passagiersvliegtuig, dat hopelijk een vaste dienst, zal gaan onderhouden, terwijl het vlieg veld tevens ter beschikking staat voor sport- en .zweefvliegers. Het valt te betwijfelen of daar ooit gerealiseerd zal worden de aanleg van lange verharde banen en kost bare apparatuur. (Alles bijeen een kwestie van vele miljoenen), zodat straalvliegtuigen e d naar Midden- Zeeland zouden kunnen komen. Waar ons la.nd behoefte aan heeft is een aantal kleine vliegvelden, maar niet aan lange betonnen start banen voor .gierende straalvliegtui gen'. Mag ik verder al-s voorzitter van de Stichting .Miniatuur Walcheren' ook nog het volgende in de publikatïe brengen. De administrateur van Mi niatuur Walcheren, de heer Van de Graaf, heeft bij een gesprek met een der redacteuren van de PZC naar vo ren gebracht, de wenselijkheid om de jeugd, die met ouders of begeleiders de miniatuur bezoekt, beter op te vangen en meer te bieden, bijv. door naast of bij de Miniatuur een speel tuin ter beschikking te stellen. Hier over verder fantaserend, verklaarde de heer v. d. Graaf, dat het mooiste zou zijn een groot recreatie-centrum voor de jeugd te maken, bijv. in de vorm van de Efteling, daarbij noem de hij als aantrekkelijke plaats bijv. Ter Hooge. Om alle ongerustheid en verontwaardiging bij voorbaat weg te nemen, moge dienen dal: de heer v. d. Graaf voor zichzelf sprak en hardop filosofeerde over dit onder werp, maar dat het bestuur va.n de Stichting .Miniatuur Walcheren' geenszins voornemens is en dit ook nog nimmer in haar bestuursvergade ringen ter tafel heeft gebracht, om te trachten op Ter Hooge of waar dan ook, iets van dien aard te stichten. D. F. P. Hoegen (Daar bovenstaand ingezonden stuk in ons nummer van donderdag door enkele storende fouten moeilijk lees baar was geworden, plaatsen wij dit; nogmaals, red.). Geldemnalsen. mevrouw M. van der Wall-Duyvendak, vertelde, dat dit nooiit moeilijkheden gaif. De proef werd als geslaagd beschouwd en met een jaar verlengd. Het stich tingsbestuur werd uitgebreid met twee PvdA-raadsleden benoemd, om- voor raadsleden. In dit geval werden twe PvdA-raadsleden benoemd, om dat de kerken in- het stichtingsbe stuur toch reeds ruim waren verte genwoordigd en men wilde komen tot een zo breed mogelijke samenstelling. De PvdA heeft in Geldermalsen zes van de dertien raadszetels. Na de proef werd de stichting omgevormd tot een functionele commissie, inge volge artikel 61 lid la van de gemeen tewet. Dezelfde personen bleven er lid van, maai* hum positie veranderde in die zin, dat zij niet langer optra den als vertegenwoordigers van een of andere groepering. Dit heeft als voordeel, dat men minder gebonden is aan een groepsbelang en meer het accent .kan leggen op het algemeen belang. Wijkraden In Geldermalsen is men over het al of niet instellen van wijkraden nog niet uitgepraat. Jok voor de West- Betuvve staat er ecu gemeentelijke herindeling voor de deur. Hoogst waarschijnlijk zal deze tol gevolg hebben dat Geldermalsen dan deel zal uitmaken van een gemeente met 180.000 inwoners verdeeld over 12 kernen'. Burgemeester Van der Wall: ,We houden op het ogenblik de mogelijk heid van wijkraden open. We weten nog niet of we ze wel voldoende in houd kunnen geven. Op het ogenblik zijn-we bezig èen structuurnota op te stéllen, samen met Buurmalsen en Deil, twee bi.j de herindeling betrok- g-iuuc gciiie.c;u:i.c CII uau IIICJ middel -an zo'n raad zal g ten tegen gemeentebestuur. Toch zou ik wel op een of andere manier de geluiden uit de verschillende kernen willen horen.' Voelhoorns In de gemeente Geldermalsen heeft men in ieder geval goede ervaringen met functionele raden. Blijkens re acties van mensen, die er dicht hij het vuur zitten, heeft het bepaald voordelen, als de leden van de func tionele commissies geen afgevaardig de zijn van bepaalde verenigingen of andere groepering. Wat ook reeds naar voren kwam tijdens gespreks- a-vonden in West,-Zeeuwseli-Vlaande ren over de PvdA-nota hoe be trek je zoveel mogelijk mensen bij het werk van de functionele commis sies blijkt ook in Geldermalsen een probleem. Een probleem, dat vol gens de heer Oonk, in eerste instan tie moet woeden aangepakt door de commissieleden zelf: ,Het individuele lid heeft de taak om zijn voelhoorns uit te steken en als je dat goed doet, kost het enorm veel tijd.' REN ESSE Tussen de vele campings in Renesse, gevuld met in comfortabe le bungalowtenten verblijvende en op kokende toeristen, zijn vrijdagmid- zo'n 80 padvinders uit Engeland, Nederland en Duitsland neergestreken. Op terrein ,De Toekomst' aan de Hoo- gezoom hebben zij een kamp ingericht, dat zich in vrijwel alles duidelijk on derscheidt van de moderne campings. De enige overeenkomst is het grote aan tal tenten. De jongelui kamperen op dit terrein, waar dankzij een speciale vergunning alleen padvinders mogen kamperen, nog op de wijze die gebrui- Ongeval met veel schade KRUIN IN GENDonderdagmiddag omstreeks vijf uur gebeurde op de krui sing" Hoofdstraat-Oude Rijksweg te Kruiningen een verkeersongeval, waar bij twee auto's aanzienlijke schade op liepen. De aanrijding ontstond doordat mevrouw P. uit Kruiningen, die met haar wagen over de Hoofdstraat reed uit de richting centrum, géén voorrang verleende aan mejuffrouw M. uit Yer- seke, die met haar auto van rechts over die Oude Rijksweg kwam. Niemand liep letsel op. kelijk was, voor liet massa-tenten toe risme een grote vlucht nam. ,Alle jon gens koken zelf, uitsluitend op hout vuur', aldus de kampleider, hopman P. L. van Waveren uit Burgh. Het kamp, dat de naam ,Jamborally 1969' draagt, wordt gevormd door een groep padvinders uit Hatfield (Enge land), een kleinere groep uiit Harrow (Engeland), een groep uit Rutlinghau- sen (Duitsland) en de mr Balckergroep uit Zierikzee. Deze laatste groep ltwam tijdens een bezoek aan Hatfield in con tact met de Engelsen. Daaruit ont stond het lcampeerplan voor dit jaar. Toen later ook nog het voornemen--a dc HaiTow-groep cn de Duitsers. samen in Zeeland te gaan kamperee bekend werd. besloot men gezamenl:'< een groter kamp in te richten. Gedura. de ae eerste week zal men excursla maken naar onder meer Rotterdam. Op het programma staat verder val sport en met hoog water zal er eva. bueel gezwommen worden; Verder ie a een wandeltocht naar Scharendijke u het pi-ogramma. opgenomen, Dinsdu. middag worden de padvinders op la stadhuis van Zierikzee ontvangen. (Foto: PZC) Delegeren Men i-s daair begonnen met ean func tionele commissie voor het bejaar dencentrum. Voorheen bestond er eem organisatorisch primitief opge zette sctichting voor bejaardenzorg, die uit de oorlog dateerde. Vier jaar geleden gingen de gemeente en de. stichting (overwegend een Neder lands hervormde aangelegenheid) sa menwerken in een bouwcommissie voor een nieuw te bouwen bejaar dencentrum. De gemeente bouwde en de autonome stichting kreeg voor een periode van drie jaar als lastJiebster de exploita tie opgedragen. De eigen fondsen ble ven daarbij onaangeroerd. Bij een aantal zaken zoals de benoeming van een directie was er samen spel bussen de stichting en het ge meentebestuur. De burgemeester van Het gemeentebestuur van Geldermal sen is wel van mening, dat functione le commissies met scherp afgepaalde bevoegdheden, zeer zinvol zijn. De bejaardenzorgcommissie is er een voorbeeld van. Wethouder J. G. Jan sen is met zijn burgemeester van me ning, dat er gedelegeerd zal moeten worden om eèn goed bestuur moge lijk te maken. Maar ook in Gelder malsen weet men nog niet zeker of functionele commissies wel overal ge- scliikt voor zijn. Ze zijn dat in ieder geval wel als be heerscommissie. Dat is onder meer het geval bij het dorpshuis van het tot ae gemeente Geldermalsen beho rende dorpje Meteren (1100 inwo ners). De gemeenteraad stelde een bestuur samen uit de bevolking. Ook daar koos men de mensen op grond van hun deskundigheid en pas in tweede instantie werd gelet op zaken als levensbeschouwelijke achter grond. Hoewel in Meteren de verhou dingen lang niet gemakkelijk liggen de bereidheid tot samenwerking tussen de vrij grote groep behorend tot de gereformeerde bond in de her vormde kerk en de overige inwoners is niet groot kwam het bestuur toch van de grond. Ook een door dit bestuur georganiseerde inzamelings actie werd een succes. Er kwam een ton binnen en daarmee kon de ver bouwing van een schoolgebouw tot dorpshuis worden gefinamcieerd. De door de gemeenteraad benoemde functionele commissie voert het be heer. De leden van deze en andere functionele commissies worden voor vier jaar (tot de volgende gemeen teraadsverkiezingen) benoemd. Me vrouw Van der Wall tekent hierbij nog wel aan, dat de belangrijkste be leidszaak. namelijk de begroting en de rekening, ter beoordeling van de gemeenteraad blijft. Momenteel werkt het gemeentebestuur van het 7800 tellende Geldermalsen aan de totstandkoming van een sociaal-me disch centrum. Hiervoor heeft men een stichtingsvorm gekozen. Dit was voor de hand liggend, omdat in Gel dermalsen sleohts één kruisvereni ging werkzaam is, namelijk Het Groene Kruis, Hoewei, aldus me vrouw Van der Wall, het gemeente bestuur meer voelde voor een ge meentelijke commissie, heeft men de ze vorm gekozen omdat slechts op die wijze voldoende subsidie kan worden verkregen. In het stichtings bestuur zijn wel zoveel mogelijk ca tegorieën vertegenwoordigd: kraam zorg) gezinszorg, bejaardemverk en twee raadsleden. Wellicht kan dit uitgroeien tot een complete gemeen telijke geneeskundige dienst, aldus is de wens van het gemeentebestuur. Dat, zou dus een overschakeling van stichting naar gemeentelijke com missie inhouden. De plannen voor een algemeen maatschappelijk centrum staan op stapel. Het college van b en w beeft de raad al om namen ge vraagd van mensen, die in de func tionele commissie voor dit centrum, zittingzouden kunnen nemen. Des kundigheid Mevrouw Van der Wall: ,We stellen voorop, dat de mensen op grond van hun deskundigheid worden gekozen. We hebben die nameu met opzet aan de raad gevraagd om tot een zo breed mogelijke samenstelling te komen.' Het bedoelde algemeen maatschappe lijk centrum zou aan zeer uiteenlo pende zaken toneel, jeugd, muziek, gez e 11 i gh ei d s ve re n i gi, n ge n plaats moeten bieden. De heer Van Manen, directeur van Ascot in Meteren, is ook betrokken bij de pogingen om het gemeentebe leid zo democratisch mogelijk te doen verlopen. Naar zijn mening weten nog te weinig mensen wat eigenlijk de bedoeling is van al die commissies en daardoor maakt men nog onvol doende gebruik van de mogelijkhe den, die worden geboden. Als voor zitter van de voetbalvereniging Me teren is hij nauw betrokken bij de uitbreidingsplannen voor Meteren, omdat het sportveld plaats moet ma ken voor huizen. De heer Van Manen CONCENTRATIE FRUIT AANBOD VIA NV GOES De veilingsvereniging Zuid-Beveland' te Goes heeft be sloten in het komende seizoen mee te doen aan een begin van centra le verkoop van het fruit buiten de veilingklok om. De vergadering toonde zich bereid fruit ter be schikking te stellen van een nv, die als dochteronderneming van het Centraal Bureau van Tuin bouwveilingen is opgericht Deze nv zal het fruit, dat de telers ter beschikking stellen, verkopen. Men wil zo een centralisatie van het aanbod bewerken. Overigens zullen, nu de algemene ledenverga dering heeft besloten tot deelna me aan het nieuwe systeem, de te lers individueel moeten uitmaken of en met welke hoeveelheden zij zullen meedoen aan de vorming van een centraal aanbod. Het bestuur van de VVZB gaf vrij dagavond als belangrijkste motive ring om deel te nemen aan de plan nen van het Centraal Bureau, dat men via het nieuwe systeem super markten zal kunnen bedienen van grote hoeveelheden fruit en dat ex portmogelijkheden kunnen worden be nut, die men nu door het versnipper de aanbod voorbij moet laten gaan. Overigens zal door verkoop van een deel van het fruit buiten de veilingklok om, het aanbod op de veiling zelf min der worden, waardoor kans op betere prijzen bestaat. Het voorstel om de plannen voor veran dering va.n de afzetstructuur voor hard fruit te verwezenlijken werd door vei lingdirecteur drs D. J. A. Butijn gelten- merkt als een .minimum-voorstel'. De voorzitter van de veilingvereniging, de heer J. Kakebeeke had al eerder duide lijk gemaakt, dat het bestuur van de VVZB zelf verdergaande plannen heeft gehad. Men kwam toch met het voorstel, omdat men versnippering van het aan bod wil voorkomen. Aanleiding om de afzetstructuur te wij zigen is de omstandigheid, dat in Frank rijk, Italië en Duitsland fruit wordt aan geboden tegen een vaste prijs, hoewel het systeem elders verschilt van dat wat men hier v/il invoeren. De veilingdireeteur zette uiteen, dat men van plan is buiten de veilingklok om te gaan verkopen op korte en op lange termijn. Op korte termijn verkopen be tekent, dat de teler een kwantum fruit ter verkoop aanbied aan de nv, waarbij hij zich verbindt binnen 14 dagen te le veren, De teler kan in dat geval zelf een minimumprijs vaststellen. De heer Bu tijn wees er op dat men het risico loopt, dat die prijs niet door de nv kan worcfen gemaakt, waarna de teler liet fruit te rugkrijgt om het alsnog te laten veilen. Op lange termijn gaan verkopen vla de nv betekent, dat men zich over een periode van meer dan drie we ken en dat kan een heel seizoen zijn verbindt om te leveren aan de nv, die het fruit verkoopt, Dan kun nen de telers geen .minimumprijs vaststellen, maar er wórdt uitgegaan van de middenprijs, die op de veiling in de periode van verkoop is ge maakt, waarbij minimaal één cent ■wordt opgeteld en maximaal drie eent. Om de telers te garanderen, dat hij de middenprqs, die op de veiling werd gemaakt plus een cent inder daad krijgt, wordt een fonds ge sticht, waarin geld komt via heffin gen op het verhandeld produkt. De heer Butijn maakte duidelijk, dat een van de grootste exporteurs in Nederland al interesse heeft getoond voor het nieu we systeem. Het ging in dit geval om een exporteur, die tot dusver geen fruit verkocht, maar sla, tomaten en kom kommers. Zijn bedrijf is ingesteld op het verhande len van grote hoeveelheden en tot dus ver was het aanbod van hard fruit te veel verspreid om die grote hoeveelhe den te kunnen kopen. Verder zijn er de supermarkten, die enkele weken voor zij met een produkt op de markt komen wil len weten, wat de inkoopprijs is en die dus volgens het systeem van verkoop op korte termijn kunnen werken. Eén van de leden va.n de vereniging tij dens de algemene vergadering: ,Als je op een verzadigde markt komt, moet je geen grote verwachtingen hebben. Maar het gaat er om, dat je beurt, wat er te beuren valt. En ik geloof, dat we dat niet altijd hebben gedaan. We moeten op deze manier gaan werken'. Aan liet begin van de vergadering stelde de heer Kakebeeke dat de slechte finan ciële resultaten in de fruitteelt hun weer slag hebben gavonden in de veilingom- zet, die over ±968-1969 ten opzichte van het jaar daarvoor met een miljoen gul den daalde. De veilingvoorzitter weer er op, dat de loonkosten weliswaar maar met 1000,zijn gestegen, maar dat dat toch aangeeft dat kennelijk een eind Is gekomen aan de mogelijkheden om de loonkosten door mechanisatie te druk ken. Belangrijke investeringen hoeven niet te worden gedaan. De samenwer king tussen de Zeeuwse veilingen gaat door, ook nu de fusievoorstellen zijn af- Raad Westerschouwen Parkeergeld op haventerrein HAAMSTEDE De gemeenteraad van Wcsterschouwen heeft vrijdagavond be sloten liet aantal openbare lagere scho- de gemeente met één te vermin- De School van Burgh zal wor den samengevoegd met die van Haam stede, met dien verstande, dat de nieu- 'e school voortaan gevestigd zal zijn liet gebouw van de Beatrixschool ie Haamstede, Voorlopig zullen echter nog een aantal klassen moeten worden on dergebracht in het gebouw van Burgh, omdat, men in Haamstede nog niet ge noeg ruimte heeft. De directe aanleiding voor het samen voegen was het vertrek van een. school hoofd naar Zierikzee. Als gevolg daar van kon de al eerder gewenste samen voeging geschieden, zonder dat er ie mand behoefde te worden ontslagen. De nieuwe school wordt een vijfmans- school. De vroegere scholen waren bei de driemans-scholen. Gevreesd moest echter worden, dat één dei' scholen bin nen niet al te lange tijd wegens het te ruglopen van het aantal leerlingen een tweemans-school zou worden. (prot. clir.) merkte wel op, dat ,al samenvoegen voor sommigen wel eens pijn doet'. Zijn partijgenoot L. C. Hoo- gerhuis voelde nog niet direct voor nieuwbouw bij de Beatrixschool in I-Iaamstede. Dit onderwerp, zo maakte burgemeester H. P. Everwijn duidelijk komt later pas aan de orde. Het samenvoegen van dc scholen zal op den duur kostenbesparend werken. In het begin zal het echter geld kosten, dat merkte de raad vrijdagavond al. toen men een voorstel voor de aanschaf van leermiddelen tot een bedrag van bij- 16.000 gulden goedkeurde. Westerschouwen zal in liet vervolg ook parkeergeld heffen op het haventer rein. Hier wordt vooral in het seizoen steeds meer geparkeerd door sportvis sers. De burgemeester deelde dit mee aan het slot van de vergadering. Tijdens de rondvraag pleitte raadslid J. S. Hendrikse voor meer controle op de kampeerplaatsen. Hij wees vooral op zijns inziens onsociale toestanden op sommige terreinen, waar vakantie gangers verblijven in oude autobussen en directiewagens. Naar aanleiding van een vraag van dit raadslid deelde bur gemeester mee, dat het vrijwel niet mo gelijk is te controleren, of op campings niet het maximaal toegestane aantal personen wordt overschreden, mi' wordt dan ook gedacht de vergunningen in de toekomst niet meer'te koppelen aan een toegestaan aantal personen, maar aan het maximum aantal plaatsen. Raad nam principebesluit Bestemmingsplan reeds ontworpen WISSENKERKE —Het sportterrein van Wissenkèrlte wordt uitgebreid met ee.n oefenterrein. De raad nam Iiiertoe vrijdag een principe-besluit. Dit terrein komt te liggen aan de oostzijde van het sportterrein en is momenteel eigendom van de lieer M. Z. Verhage. Voor dit oefenterrein is een bestemmingsplan ontworpen en met het vooroverleg L reeds begonnen. Om te voorkomen dat de grond voor andere doeleinden zou worden gebruikt nam de raad een voor- bereidingsbesluit. In deze vergadering werd tevens de ge meente rekening over 1967 vastgesteld. De gewone dienst had aan inkomsten gaven 2.142.85 2.199.669,71 en aan uit gaven ƒ2.142,851,22. De inkomsten van de ka.pifcaaldienst waren 4.805.381,69 en de uitgaven 4.779.731,62. Aan het be-jaardeneomitte Wissen- Icerke werd een jaarlijkse subsidie van 200 toegekend. Dit geld is bestemd voor het werk onder de bejaarden, zoals het organiseren van uitstap jes en de maandelijkse bijeenkom sten. Een jaarlijkse bijdrage van 25 per leerling werd toegekend aan de bos bouw- en cultuurtechnische school te Arnhem. De middenstandsvereniging te Wissenkerke en Geersdijk werd bedacht met een eenmalige subsidie van 250 in verband met de organisatie van ac tiviteiten van diverse toeristenattrac ties. De heer A. van der Maas (sgp) werd geacht te hebben tegengestemd. Dc heer A. P. Koole merkte in dit ver band op dat de organisatie van dergelijk ke evenementen meer op het werkter rein van de plaatselijke WV lagen. Wethouder G. Leen der tse wees er ech ter op dat er geen plaatselijk bestuur van de WV is. Aa.n de heer J, van Ar- kel werd een strook grond, grenzend aan zijn woning in de Beatrixsbraat ver kocht voor ƒ1350. De woning Midden straat 33 werd door de gemeente aan gekocht voor 3500 van de fa. Sirike- Komejan. Een eerder verzoek van de firma om de woning als zomerwoning te mogen verkopen werd afgewezen. De "oning zal worden verhuurd aan rne- rouw J. de Smit-de Jonge nadat er enkele noodzakelijke verbeteringen zijn aangebracht. I)e raad besloot adhesie te betuigen aan een motie van de gemeenteraad van Rijssen waarin aan de minister voor volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning wordt gevraagd maatregelen te treffen om het mogelijk voor de ge meenten te maker kostprijs in rekening gens de motie is de situatie nu zo ds', de gemeenten dikwijls nooileedwon^a de slechtste terreinen voor de woning wetwoningen moeter 1 Aan de lieer P. Bell ontslag gegeven als ad met zijn bi- tot hoofdcon-r noeming per 1 oktober mies A op het bureau u ciën van de provinciale griffie te delburg. Op eer -»—■»- - van de heer I. burgemeester P. Wisse dat in oktober het dorpshuis te nen. Na afloop maakte de raad een gemeente. Hierbij werden het in ast- bouw zijnde dorpshuis, het zwembad, verschillende straten in de daipsta var Wissekerke, de in aanbouw zljsfe bejaa.rdenwoningen te Geersdijk m di Schotsman-Ruiterplaat bezocht, lanid". ,En avant 15' Co-bi e' van sleepdienst Muller uit hebben vrijdagochtend bij hoog wal. twee Belgische binnenvaartschepen vlot- getrokken, die donderdagavond aan d! grond liepen ter hoogte van het haventje De Grietc bij Terneuzen. De r' Jacqueline 6' en ,Ria 27' (elk oni 1300 ton) zl.jm naar het staalbedrijf Sid- mar in Zelzate gesleept. Ze waren gela den met erts voor deze fabriek. De .Jaqueline' maakte water e pompen drijvend worden g 'Puia 2-7' is als gevolg van de stranding iets geplooid. Beide schepen hadden Ant werpen als thuishaven. EXAMENS De heer L. Fricofc uit Sas va.n Gent ii aan de katholieke universiteit te Nijme gen geslaagd voor het doctoraal «tam» rechten. De heer A. Vinek uit Sint-Jansteei slaagde te Amsterdam voor het exams psycho-bherapie. Heden ontsliep in volle vrede in het Sint-Antho- niusziekenhuis te Oostburg, na een korte, doch zeer ernstige ziekte, onze onvergetelijke zwager en oom, de heer ANTHONIE GEENSEN in cle ouderdom van 69 jaar. Dankbaar voor de vele vriendschap, die we van hem hebben mogen ondervinden, zullen we hem blijven gedenken. Yerseke: J. J. Rober M. Rober-van der Endt Vlissingen: P. H. Schmidt C. P. Schmidt-Robe- en kinderen Yeijaeke: W. Rober I. Rober-Mol en kinderen Yerseke: R. Meyer P. J. Meyer-Rober en kind Heden overleed, geheel onverwachts, mijn lieve man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader, broeder, zwager en oom ADRIAAN JOHANNES LUKTEN op de leeftijd van 64 jaar. Bergen op Zoorji: Th. J. Luijten-v. Gellekom Vlissingen: C. A. Luijten A. Luijten-Celi Dory en Annemarie P. J. Loekemeijer-Luijten De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 29 juli 1969 op de alg. begraafplaats te Vlissingen. Ver trek van het sterfhuis, Primulalaan 18, om 13.30 Heden is na een gedul dig gedragen lijden van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame vader, behuwd- en grootvader BARTHEL BOSSCHAART weduwnaar van Maria Knnistckcr, in de ouderdom van bij-, na 82 jaar. Arnemulden: A. Bosschaart J. J. S. Bosschaart- Polderman Bert Souburg: E. A. den Engels- man-Bosschaa rt J. den Engelsman Wim Souburg, 25 juli 1969 Baclitenpoorte 29. Correspondentieadres Poortugaalstraat 5. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 29 juli. Vertrek Baclitenpoorte' des middags 12 uur. Liever geen bezoek Heden overleed, nog geheel onverwachts, mijn beste huisgenoot ADRIAAN JOHANNES LUIJTEN op de leeftijd van 64 jaar. W. J. Kooman-Sinke Vlissingen, 25 juli 1969 Primulalaan 18 Heden overleed, na een langdurige ziekte, in het verpleegtehuis ,Ter Valclte' te Goes, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, me- WII-LEMINA VAN ELSACKER geboren Klippel, in de ouderdom van 85 jaar. St.-Philipsland: J. van Elsacker Middelburg: A. G. de Masier- van Elsacker A. de Masier Errnelo: G. J. Zwagemaker- van Elsacker M. J. Zwagemaker Domburg: A. J. van Elsacker C. van Elsacker- Schot En kleinkinderen Goes, 23 juli 1969 De begrafenis zal plaatsvinden heden, za terdag 26 juli op de al gemene begraafplaats te Goes om 12 uur, voorafgegaan door een rouwdienst te houden in de aula. Correspondentieadres: Adr. Lauwereïjszstr. 97, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4