Experimenters' hielden excursie naar uitersten Oplichter maakt 9 slachtoffers LUZERNEDROGERIJEN IN GROTE MOEILIJKHEDEN ,Schelde-promenade' in 1974 gereed BURGEMEESTER, KLOMPEN, GODSDIENST Judy Steiner: ,In Amerika leven we losser van elkaar' Verschillen Gestolen bromfiets wederom gestolen MINISTER LARDINOIS BEPERKT GEBRUIK LANDBOUWVERGIFTEN Kandidaat-notaris G. F. Giele, Terneuzen, notaris in Goes Bestuursvergadering Zeeuwse CBTB BRESKENS VIERDE ,DAG VAfi HET KIND' MET VREDESBRIEF Jubileumschieüni voor R. Begheijn te Terneuzen v r :(]- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 JULI 1 De derde local-trip' door Zeeland bracht woensdag dertien Amerikaanse meisjes van ,The experiment in inter national living', die sinds 1 juli in verschillende Zeeuwse gezinnen als toegevoegd kind zijn opgenomen, met uiter sten in aanraking. Van de Vlissingse burgemeester ging het naar de Nieuwlandse klompenfabriek, van de klom- penfabriek ging het via een Middelubrgse .Chinees' naar een zangdienst van de Pink stergemeente in Vlissingen. Tussen, vóór en na de excursie- punten bestond er volop gelegen heid te praten over persoonlijke belevenissen na de laatste geza menlijke excursie. Het luchtige ge praat werd 's avonds in 't jeugd huis van de Pinkstergemeente om gebouwd tot een serieuze discus sie over godsdienst en geloof. Sommige meisjes, en ook hun Hol landse vriendinnen die ook van de partij waren, zaten tijdens deze discussie met meer schoeisel aan de benen dan normaal. Het waren de vers gedraaide of beschilderde klompen, die zij een paar uur te voren in de klompenfabriek van de gebroeders De Klerk zo uit het handje gekocht hadden. De .experimenters' zagen van heel dichtbij hoe precies die houten schoenen hun vormen aannemen. Aandachtig keken de Amerikaan se tienermeisjes naar drie machi nes die in weinig minuten een achtste gedeelte van een forse 'boomsühijf tot een klomp fabri ceerden. Terwijl de spaandertjes hout rond hun oren vlogen, knip ten de meisjes hun rolfilms voL Uit de belangstelling van de Ame- rilcaansen voor het ontstaan van de klomp viel op te maken, dat dit programmapunt, uitgekozen door de Souiburgse organisatrice van alle trips, mevrouw Catharine Kooman-Liebers, in goede aarde viel. Dit bleek ook het geval te zijn met de offic.ële ontvangst op het Vlissingse stadhuis door burge meester drs D. Roemers. Als zelf standige gastheer leidde hij de •groep meisjes, na haar in een zaal tje welkom te hebben geheten, in de gemeentelijke vertrekken en gangen rond. Kennelijk amuseer de de burgemeester zich met het gezelschap, want hij bleef tot de laatste minuut. Voor zover de tijd het toeliet raakte hij in gesprek met Sylvia Keiler, de verantwoor delijke leidster van de groep. De drie weken, die de experimen ters' nu In Zeeland zijn, hebben gemaakt dat ze al aardig inge burgerd zijn. Maar wennen zuilen ze nooit aan de Nederlandse leef wijze: er bestaan namelijk nogal wat verschillen tussen het Neder landse en het Amerikaanse gezins leven, tenminste zo denken Judy Steiner, Ann Wromser en Cindy Lydon er over en met hen waar schijnlijk ook de anderen. Judy Steiner: .Het is opmerke lijk, maar in Holland kan je veel meer van een hecht familieleven spreken dan bij ons in Amerika. We leven veel losser van elkaar, je zoekt en vindt je eigen omge ving door de vrienden die je kiest. Zoals ik hier meemaak, dat de kinderen veel met bet hele gezin optrekken, komt in Amerika vrij wel niet voor. Het zou mij trou wens ook niet liggen, maar ik vind het fijn, da.t ik deze manier van leven toch eens van nabij heb kunnen meemaken. Weet je, wat ik ook zo typisch vind, dat de mensen hier zomaar bij elkaar binnenvallen, zomaar bij elkaar op visite gaan. Bij ons gebeurt dat allemaal ,na wederzijdse afspraken en bevestigingen. Dit doen we niet omdat we zo vormelijk zijn, -muur omdat ;edereen zeer persoonlijk leeft. We zoeken allemaal onze vriendenkring eu gezelligheid. Terwijl Judy Steiner dit voor haar opvallend verschijnsel uitlegde, bracht de bus de .experimenters' naar VHssingen, waar een. gedeel te van een dienst in de Pinkster gemeente, bestaande uit zang en muziek, zou worden bijgewoond. Wat vreemd 'kelken de mees ten even later, tegen deze zangdienst aan, niet vanwege de taalbarrière want die werd tijdens de dienst door één van de zusters van de Pinkstergemeente met vlotte ver talingen opgevangen, maar het bekend zijn met deze orde gelovi gen en. de grote uitbundigheid tij dens de dienst speelden een rol. In het jeugdhuis werd na de dienst een sprankelt je licht op het gods- beleven van de Pimkstenm ertsen geworpen, want de Amerikaanse meisjes konden allerlei vragen sbeiien met betrekking op de gods dienst in. zijn algemeenheid en op de religeuze richting van de Pink stergemeente in hef bijzonder. Op prettige wijze ontpopte het vraag en antwoordspel zich later op de avond meer en meer als een leven dige discussie, die als laatste ui terste van deze excursie de ex perimenten .een innerlijke voldoe ning kon meegeven. RENESSE De rijkspolitie van Re- nesse heeft dinsdagmiddag twee jongens uit Vught gearresteerd op verdenking van diefstal van een bromfiets. W. L. van O. en F. Th. M. P. (beiden 18 jaar) waren ieder per bromfiets naar het strand te Renesse gegaan en had'den de voertuigen onderaan de duinen gestald. Bij terugkeer bleek één van de brom fietsen gestolen. Beide jongens deden toen aangifte van diefstal van deze bromfiets. Kennelijk was dat al eens eerder gebeurd, want bij navraag bleek het de rijkspolitie van Renesse, dat juist vain die bromfiets in Vught aan gifte van diefstal was gedaan. Dat was reden genoeg om de twee jongens over te laten brengen naar het politiebureau in Vught. Na roofvogelsterfte in Zeeland Interdepartementaal overleg gaande het najaar 1968 met name land zal de minister van landbouw visserij nadere wettelijke maatrege- treffen tot beperking van het braik in de landbouw van bepaalde rnische middelen bij de bestrijding van Bijzondere voorliefde voor transistors en fototoestellen MIDDELBURG Oplichtingspraktijken van een zich Van de Ven noemende man hebben in Middelburg en Vlissingen totaal negen slachtoffers gemaakt. De man schijnt een bij zondere voorliefde te hebben voor transistorradio's en fo totoestellen van een waarde tussen de 250 en 400. Stee vast geeft hij een adres op in Middelburg (Noordstraat 127) met de melding later te komen betalen. Bij onderzoek is gebleken dat het adres niet bestaat... De. man hangt, bij zijn bezoek een zielig verhaal op, praat over een ondergane maagoperatie en wekt daarmee zowel medelijden aLs vertrouwen. Dat heeft waarschijnlijk de zakenmensen zo vrijgevig gemaakt. De geschatte leeftijd van de man is 35 tot 40 jaar. Hij is ongeveer 1.75 meter lang, heeft blond rossig haar, heeft last van voorhoofds- kaalheid. De man heeft grijs-blauwe diepliggende ogen. Zijn ge zicht wordt ontsierd door een wondje aan de kin. Ter grootte van een dubbeltje, zo meldde de politie. De man spreekt rnet een Brabants accent. Opvallend zou ook zijn de geel-bruine huidskleur van de lin ker wrjs- en middelvinger, dit als gevolg van veel roken. De poli tie verzoekt degenen die inlichtingen kunnen geven zich te willen melden. De praktijken van de man zijn geregistreerd in de eerste dagen van deze week. De politie in Vlissingen meent te maken te hebben met een oude bekende, die er een gewoonte van maakte allerlei voorwerpen aJs schroeven, moeren en zelfs glas op te eten, met het doel in het ziekenhuis te komen In plaats van in de gevangenis. Voor dit soort, gevalletjes zou de man al achttien keer z|)n geopereerd. plantesrïekten en ïnsekfenplagen. Het is de bedoelin g van'minister ir P. J. Larddnols het reeds bestaande verbod voor het toepassen van de gechloreerde koolwaterstoffen Aldrin, Dieldrin en Heptachloor bij de voorjaarsuitzaai van granen en peulvruchten uit te breiden tot de in de. rest van het jaar uit te zaaien granen. Het ligt voorts in het voornemen ook het gebruik van methyl- kwilwertoi ndi ngen als onfcsm etters van zaaigranen vanaf de herfst 1969 niet meer toe te staan. Om te kunnen vol doen aan strenge nationale en interna.- tionale keuringsnormen met betrekking tot schimmelziekten als stuif brand en steenbrand, zal echter, hangende het on derzoek naar vervangende middelen, een uitzondering worden gemaakt voor zaai zaad, dat bestemd is voor vermeerdering. Uit het door de werkgroep .vogels en zoogdieren' van de TNO-commissie .Ne venwerking bestrijdingsmiddelen' inge stelde onderzoek is gebleken, dat ont sm ettingsrniddeien voor zaaizaad inder daad een rol hebben gespeeld bij de sterfte van roofvogels in de herfst van 1968. Andere factoren, zoals de late zaai a.ls gevolg van ongunstige weers omstandigheden en het toepassen van nieuwe zaaitechndeke.il, hebben het on gunstige effect waarschijnlijk nog ver groot. Aldus minister Lardinois in zijn antwoord op de in verband met de vo gelsterfte gestelde vragen van de leden der tweede kamer Va.n der Leis, mejuf frouw Baren/dregt en Wiebenga. De minister van landbouw en visserij, die er ernstig naar streeft voor liet gé bruik van bestrijdingsmiddelen in land en tuinbouw een beleid te voeren dat recht, doet wedervaren aan de daarbij betrokken soms tegenstrijdige be langen van de landbouw en de natuur, kondigt tenslotte aan, dat interdepar tementaal overleg gaande is over een aantal wijzigingen in «Ie bestrijdings middelenwet ten einde de terughoudend heid bij de toelaiiing van bestrijdings middelen waar nodig en verantwoord nog te versterken. KANTONRECHTER MIDDELBURG Boete voor drukken valse bankbiljetten MIDDELBURG W. H. uit Middel burg' wilde op 10 mei zijn drukpers la ten proefdraaien met groene inkt. Daar toe moest iets groens" worden gedrukt. H. kopieëerde daarom een aantal bil jetten van vijfgulden. Zoiets is verbo den, want men mag geen bankbiljet namaken. Men mag dergelijke nage maakte biljetten zeker niet verspreiden. Toch is dit gebeurd, want H. was zo slordig de valse biljeitten niet oninid- delijk te vernietigen. Woensdagmorgen, moest hij zich hier voor verantwoorden voor de Middel burgse kantonrechter mi: Nouwen. Of ficier van justitie mr Ch. W. Mouton was ervan overtuigd, dat de verdachte geen kwade bedoelingen heeft gehad. Maar wait hij deed was fout, dus acht te de officier een boete van 25 gulden op zijn plaats. De kantonrechter was het daarmee eens. De kantonrechter heeft tijdens dezelf de zitting een aantal berijders van on- deugelijke voertuigen moeten bestraffen. C. P. H. uit V'lissinigen (20), was door de politie gesnapt, toen hij begin mei in Middelburg een a.uto bestuurde, waar van onder meer de remmen en de stuur inrichting niet meer naar behoren func tioneerden. Toen een. politieman een proefritje met het voertuig maakte, bleek ook de leuning van de bestiuur- derssto? tieman terover. ,Ik heb die auto alleen gekocht omdat er een goede motor inzat', verweerde de verdachte zich. ,Dan had u hem moe ten laten slepen', vond de kantonrech ter. De officier eiste in totaal 225 gul den boete en drie maanden ontzegging, met een proeftijd van twee jaar voor waardelijk. P. L. M. (24) uit Nieiiw- dorp reed in Vlissingen tegen de lamp met een auto waarvan, de remmen en de stuurinrichting gebrekkig bleken te wer ken. Hij kreeg conform de eis 175 'gul den boete. Daarbij eveneens een voor waardelijke ontzegging van drie maan den, met twee jaar proeftijd. De offi cier had eenzelfde ontzegging onvoor waardelijk geëist. De brommer, waarmee A. J. K. (20) uit Middelburg in handen van de poli tie viel. voldee.d op vrijwel geen enkel punt aan de eisen der wet. Bovendien was de tweewieler niet verzekerd. K. kreeg 100 gulden boete en raakte zijn brommer kwijt. De officier had ook d'e brommer willen afnemen, maar vroeg daarnaast 125 gulden boete. TEPJNEUZEN De heer G. F. Giele, kandidaat-notaris im Terneuzen, is bij komd-nlkTijk besluit van 15 juli benoemd tot notaris in Goes. Hij volgt notairis W. Hamelynck op, dae 1 januari met pensioen ging.,De heer Giele is 39 jaar. Hij werd schoren in Beverwijk, door liep in Hulst de middelbare school en deed in 1954 zijn notariële examens. Na het vervullen van zijn dienstplicht werkte hij van 1956 tot 1961 als kan didaat-notaris in Den Haag. Sinds 1961 is h'ij in dezelfde functie verbomden aan het kantoor van notaris K. J. Ho-vang in Terneuzen. De heer Giele is gehuwd en heeft 4 kinderen. In Terneuzen heeft hii een aantal functies m h«-t ver enigingsleven. Zo maakt hij deel uit van de Nederlandse tafelronde, afdeling Zeeuwsdh-Vlaandeiren., hij was mede-op richter en is secretaris van d'e Tem-eu- zense stichting Jeuigdveiikeenstiuin, voor zitter van de commssiie van advies van de algemene bijstandwet, lid van de com missie van bezwaarschriften van de a-1- geime.n bijstandwet en bestuurslid van het open bejaardeniwerk. De heer Giele zal zijn functie in Goes uiterlijk 15 sep tember aanvaarden. Weinig belangstelling voor landbouwonderwijs ,Geen beslissing nemen is. politiek gezien wel een beslissing nemen, namelijk de beslissing laten zoals het is. In vele gevallen kan dit voor bepaalde groepen betekenen: economisch laten doodbloeden. Juist op het terrein van het EEG- landbouwbeleid wordt veel te veel op de lange baan geschoven', al dus de mening van het hoofdbe stuur van de Zeeuwse CBTB in zijn laatstgehouden bestuursver gadering. Het bestuur besloot mot Idem aan ie dringen op het nemen van snelle be slissingen. In liet bijzonder wil zij dit toespitsen op een EEG-regcling voor de kleine akkerbouwprodiikten (vlas, gras zaad, luzerne enz.). Het is een publiek geheim, dat een regeling voor deze pro dukten al jaren kant en klaar in -de Brusselse" bureauladen ligt. Doch er komt maar niets uit. Het is met name ook voor de Nederlandse akkerbouw van groot belang, dat zij ten spoedigste weet waar zij aan toe is. Vooral voor produkten als vlas ca luzerne is de si tuatie dramatisch. Het bestuur besloot dan ook het schrijven van de luzerne (en «ras)-drogers over de uitzonderlijk moeilijke situatie,, waarin zij verkeren, te ondersteunen. Reecls van aif 1962 hebben, de georga niseerde gras- en luzernedrogerijen zich in tientallen brieven, telegrammen eu gesprekken tot de minister vam land bouw en de Europese commissie ge wend. De maatregelen waarom iverd verzocht bleven uit. I-Iet overgrote deel vam de drogerijen wei-ken momenteel met zulke grote verliezen, dat wanneer er niet snel maatregelen .genomen wor den de -meeste drogerijen zuilen moeten worden opgeheven. (Verzocht is o.a, o-m i-mporhbeperkingen uit derde lamden). Daar veel van deze drogerijen op coöpe ratieve basis zijn opgezet zullen met deze sluitingen w-eer véle agrariërs door het tenietgaan van het ledenkapitaal fi nancieel worden getroffen. Andere produkten Daarnaast zal de grond, die nu wordt beteeld met luzerne toch eigens anders voor gebruikt moeten worden. De toch al overvolle aardappel- en suikermarkt zal dan onder nog grotere druk komen te staan. Het bestuur acht een snelle beslissing voor deze kleine lamdlbouwprodukten dam ook van enorm groot belang: eo snel mogelijk eém goede regeling, of als dit er beslist niet in zit, laat dit dan ook geargumenteerd em snel weten, opdat dan de drogers hum consequenties kun nen trekken en verder kapitaalverlies voorkomen kan worden. Bedrijfsuitkomsten De kritische woorden van de CBTB- voorzitter G. J. de Jager over de fi nanciële uilkomsten van de Zeeuwse agrarische ondernemers, uitgesproken in zijn openingswoord tijdens de Zomer Toogdag, kwamen eveneens uitvoerig in het bestuur ter sprake. Uit het rapport over de gemiddelde be- drijfsuibkomsben voor agrarische bedrij ven, dat door de afdeling voorlichting vam de CBTB was samengesteld, bleek duidelijk dat ook de Zeeuwse landbouw m-et zeer grote problemen te kampen heeft. Het bestuur besloot dit rapport aan bevoegde instanties door te zen den en t-e gebruiken als gespraksbasis bij onderhandelingen. In de besprelrim- gen romd dit rapport bleek, dat het be stuur van -de Zeeuwse OBTB er zich heel ken. deze instrumenten onvoldoende of Le traag te werken'. Het bestuur droeg haar afdeling voorlichting en secretari aat op de oorzaken van het niet goed functioneren te analyseren en met even tuele voorstellen tot verbeteren te ko- zodat dan hiervoor kan worden gepleit. ging vam de prijzen voor de produkten is op tie lossen. Het bestuur is er ook vam overtuigd, dat vele structurele maatre gelen genomen moeten word-em. Wat dit rapport echter heel duidelijk aangeeft is, dat heel veel ondernemers in sociale nood verkeren. Hier past snelle hulp. ,Wïj iheibben in Nederland een aamtal in strumenten om deze hiuilp t-e verlenen, zo als de bijstandswet, de groepsregeling vbor zelfstandigen en het ontwikkelings: sanei'imigsfondB. Im de prakrijk blij- (Slot van pagina 1) Plan Het bestem mmgsplan .Serlippenspol- der' waai-van de appartementen deel uitmaken is door de Terneu- zense raad 27 februari van dit jaar vastgesteld. Het omvat de bouw van 2200 woningen. Daarvan zijn er in tussen 500 klaar. Aan het plan heeft steeds de gedachte ten grondslag ge legen dat Terneuzen vanuit de diep te als het ware trapsgewijs uitge breid zou moeten worden naar de oostelijke Schelde-oever. De firma. Van der Poel bouwt in het plan mo menteel ook nog 54 eengezinswonin gen en 2 bungalows. Bovendien ko men er dit jaar nog eens 45 eenge zinswoningen in aanbouw, Deze bouwprojecten zijn gesitueerd in de omgeving van de oostelijke ver lenging van de Van der Waalsstraat en de Churchdllaan. Het doortrek ken van de Zuidlandsbraat naai' Ser- lippensstraat en de weg naar Othene is gedeeltelijk klaar. De omliggende straten zijn gereed of in aanleg. Door middel van zandpalen past men in deze buurt op uitgebreide schaal grondverbetering boe. Voor een be langrijk gedeelte gei-eel is het stam- riool 'lango de Ohuixtiillaan en de westelijke baan van deze laan. Met dat laatste werk werd ook het ter rein voor het hotel-restaurant ont sloten. Het overstortriool ter hoogte van de Ghurchilla-an heeft de ge meente aanbesteed. Het aanleggen van zijwegen en parkeerplaatsen voor de flatbouw langs de Scheldedijk is in verre staat van voorbereiding. Fruitteelt Met zeer veel instemming nam liet be stuur kennis van het rapport met aan beveling van de werkgroep toekomst perspectief Nederlandse fruitteelt van de 3 centrale landbouworganisaties en de NFO. Het bestuur wit de in dit rapport op genomen voorstellen om te koimem tot verbetering vam harte ondersteunen. Ook onderstreepte het bestuur het gro te belang, dat de proef voor Nederland vam een centrale verkoop van het fruit buiten de veilingiklok om doorgang te laten vinden. Zij wil de fruittelex-s dan ook op wekken hieraan mee te doen. De lieer Van Kempen gaf een overzicht van de stand van de oogst 1969. Hoewel ook in Nederland eem weinig schurft op de appels zit, blijkt dat men er dit jaar in de andere EEG-landen vrij veel last van heeft. Landbouwonderwijs Het aainta-'l aanmeldingen voor het lager en middelbaar landbouwonderwijs is dit jaar zeer ■gering'. Ook in Zeeland zien wij een ongekende teruggang in het aantal aangiften voor de le jaars klassen. Enige weken geleden was de totaalaangifte van de 7 Ils-en In®], west slechts 56 leerlingen, dat js O deld 8 leerlingen per school'. Ook bij het middelbaar iaajk derwijs is deze teruggang <S3 merkbaar. Het bestuur van de is v-an mening, dat dit een im,T van het zgn .MansholteffectM echter deze achteruitgang van'he il l tal leerlingen niet negatief waa^S Enerzijds kam een geringe toeiocotfl jongeren de herstructurering fea landbouw over een aantal ia vergemakkelijken, anderzijds jongeren nu eerst de mavo of h-T daarna de middelbare of hoger bo-uws-ehool doorlopen en besuia™ over een veel bredere algemene M De flexibiliteit van beroepsoveml kan hierdoor worden bevorderd,Dslffl ze ontwikkeling de orgnnisr" schoolbesturen voor speciale p... plaatst is even-eens duidelijk. TeS] gadering werd verder mededelia» aaan, dat de aangifte voor de eins'I gere landbouwschool nog steeds j» wekligemd is. Benoemime Het Zeeuwse CBTB-bestuur b" haar voorzitter G. J. de 1 van de bestuurscommissie vi_. telijke raad voor het landbouwseln» heer A. Lorier uit Souburg werlr noemd tot opvolger van de heer p.p in de provinciale raad voor de recnur Als tuinbouw- en fruitteeltdeskuül in de sociale commissie van de geme lijke raad voor het landbouwschap voorgedragen de heer Van Kamea( Poortvliet, die dan de heer Schlpwtf opvolgen. Naar vertegenwoordigers van 9 landen Kinderen gaven inwoners rozen BRESKENS Ter gelegenheid vam de woensdag in Bveskens gehouden ,Dag 't kind' hebben ruim 400 jongens meisjes in het bejaardencentrum jGoedertijt' hun handtekening gezet op tien vellen papier, die naar de verte genwoordigers van de USA, de USSR, China, Engeland, Tsjécho-Slowakije, Is raël, Arabië, Biafra en Nigeria zullen worden gestuurd. Deze vellen papier bevatten een groet die opgesteld is in de eigen taal van het ontvangende lamd. Voorts wijzen deze .brieven' op wereld- verbomdenheid en op vrede voor allen. Ook koningin Juliana en prins Bern- hard krijgen een brief waarin over deze ,Dag van liet kind' zal worden verteld en over de activiteiten van liet inter kerkelijke reereatiewerk te Breskens, waarvan ook deze ,Dag van 't kind' is uitgegaan. Oip weg naar het Oranjepleim, waar kinderspelen werden gehouden, kwam d'e stoet kinderen langs liet gemeentehuis, waar de kinderen werden ontvangen door -de waarnemend burgemeester, wet houder W. C. v. d. Hooft. Voor het ge meentehuis zong de jeugd het bekende lied: .Ate alle 'kinderen op aarde hand im ham.d tezamen gaan. dam krijgt het leven veel meer waarde, breekt einde lijk de wede aan'. Na de kinderspelen op het Oranje- pleim kreeg iedereen een aantal ro zen, waarvan er elke bewoner van Breskens huis aan huis een werd aangeboden. Op een aan de roos vesbiigd strookje stomd te lezen: .Al le kinderen van Breskens en daar op vakantie wensen u wede en vreugde'. Avonds was er nog een verkleedpar tij en een lampion-optocht, die eindig de in de r-lc kerk. Oorspronkelijk had men naar de hervormde kerk willen gaan, -maar daarvoor werd geen toe stemming verleend. In de keuk zongen de kinderen een aantal liederen, bege leid dooi' een uit zestig ledeD bestaand jeu-gdkooT uit Biervliet en eei jte, eveneens uit Biervliet. graaf las een sprookje voor. A begin van deze dag van het kit den de jongens en meisjes om in ,{T dertijt' binnen, t-e mogen gaan sprietje moeten inleveren. I veel grassprietjes er uiteindelijk fe- waren-gekomen. Tot slot maakte is laan O. Gielliet woensdagavond »'j r-k kerk de prijswinnaars bek™ ■- waren er trwee. Zij kregen i* echt konijn. MOTIONS IN VLISSINGEN Badstrand toneel van veelzijdig optreden popgroups VLISSINGEN Een enthousiast beat- volkje bevond zich woensdagavond bim- de perken van het Badstrand Vlissingen-, w-aar de bekende Nederland- popgroep ,De Motions' optrad. Orga nisator van het festijn was het Vlis- actd-efoinds, im samemiweaiking met de afdeling Zeeland van Jeugd en Mu ziek'. Zeker 1500 liefhebbers en belang stellenden waren aanwezig, mogelijk zelfs 'n kleine 2000. Behalve de menigte bim/nen de oonheimtng, bevond zich er ook nog een menigte buiten, Naast de muziek bood het strand nog attracties genoeg om zich bezig te hou den. Het optreden van ,De Motions' werd ingeleid door een andere groep, ,C. C. Folkimg amd Blues Conporated' gehe ten. ,Rum mountain ohuck a little hill', ,1 don't care' en Wi n-sborough cotton hiiilil blues', het is slechts een onvolle dige greep uit het veelzijdige program ma dat door beide groepen werd gebo den. TERNEUZEN Zondag was hel Gasth feest bij de 81 jaar oude lianite Radio maatschappij ,De Westerschelde' til Schak neuzen ter gelegenheid van het gn. teliea, lid-maatschap van haar lid de hm Vischi Begheijn, die tevens sedert 47 jaslAbiijli cretaris em 34 jaar pennin-gnie«!;,l lichtst Ook is de jubilaris a.l 29 jaar secreloGebou penningmeester van de handboom; spreek schappij ,De Herleving' te Siuisa i HEM; voorts mede-oprichter v-an de Schotr Vlaamse sehuttersbond (in 1 sinds die tijd secre-taris-pe maal behaalde hij namelijk In 1943, 1954 en 1957. Bij! aanvang va.n de jubileumschietln?'" de jubilaris toegesmr"'-- zitter. E. Hofman, in het Ico-rt de verdiensten van d Begheijn voor ,De "VVesierschek bood hem namens het bestuur prachtige foto van hemzelf aan, op hij staat afgebeeld met pijl en Hij wenste hem toe dat hij nog jaren in staat zal zijn om de te hanteren. Voorts werd nog h"1 gevoerd door afgevaardigden maatschappijen te Aar Graauw, Westdorpe, Sluiskil pe, Koewacht en St-Jansteen, die jubilaris ook geschenken aanboden, als sigaren, pijlen, bloemen cn"A,4W Twee persoonlijke sprekers uit ke wensten de jubilaris nog- vele j!s|? en boden eveneens geschenken a:i laatste spreker, de heer A. v. d. PK?' bracht felicitaties over namens d;^z- Zeeuws-Vlaamse sehuttersbond en-ki; te de jubilaris voor de vele verdiE'1™1^ 1-ijke werkzaamheden die hij tot nu straat rt heeft venx* op de Vlaamse kampioenschappen mol ®:""y tallen en de provinciale wedslrij/i; t -17.30 de Dol 0 Van B De jubilaris dankte hierna het van ,De Westerschelde' voor de tos' de Zeeuws-Vlaamse sehuttersbond het mooie bloemstuk. Ook alle au» sprekers bracht bij dank voor dc fj sproken woorden en de geschenken. Jyrt" Aan de schieting namen niet nu»; „"g- dan 72 schutters deel, onder wie f 'N™ schutters uit België. Er waren bekers en dertig extra gjeldprijzen W schikbaar gesteld. De uitslag eerste hoogvogel en beken F. vnn t sum te Zuiddorpe. tweede hoogvogi beker: L. Kint te Kloosteraande, fl vogels: M, van Lent te Westdorx- Divert te Terneuzen, L. Hint t0 C1 RETR terzande en Van D-orselaar te steen, Kallen: PH. VAN Akker te W* dorpe en P. van Es-broek te Sluiskil De beker voor de meeste punten H naar O. M, Saeij te Sas van Gent 0 3 punten i beker F. vanfe."£t tweede hoogvogSH^ Kloosteraande,:;*?™ Veronica-show in Kloosterzande KLOOSTERZANDE In de aardap pelhal van M. Boogaert in Hoek en Bosch bij Kloosterzande worden zater dag 5000 jongelui verwacht voor -de ra dio Veronica drive-in show. De show is naar Kloosterzande gehaald door het carnavalscomité. Gp het progpamma staan het optreden van de groups The Sheiks, Distant and blues en de zange res Nancy Dee. Discjockeys van Vero nica presenteren het programma. 1 li 1:1^ "!-&

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4