i Voorvechter vakfotografie Helder: ,'t Is welletjes' Asfaltprofiel voor slechte wegen MAN MET MEER DAN ÉÉN FUNCTIE ACHTER DE RUG Ruige berentocht' en badrit voor vakantiegangers Oriëntatieritten in komende weken Wedstrijden voor kinderen in Goes-Zuid RAAD HOEK VERWERKTE STROOM BEGROTINGSWIJZIGINGEN PROVINCIALS 1 S EUWS 8 COB WNT DINSDAG 22 JUL11$ RUSTPUNT MIDDELBURG JUIDDELBURG xvees Helder als bekend Zeeuws fotograaf, Kees Hel der als ambitieus en progres sief verenigingsman in zijn vak. Twintig jaar bestuurslid van de Eerste Nederlandse fotovakschool in Den Haag en dan nog eens dertien jaar voorzitterschap er achteraan. Lid van examencommissies. Met de jaren groeide het aan tal functies. De climax van zijn carrière zag hij min of meer groeien in de oprichting van de fotonijverheidsschool. Helder wierp zich namelijk op als één van de grondleg gers van de mentale basis voor deze school voor foto grafie en fototechniek. Deze oorspronkelijke basis ziet Kees Helder dit jaar nog in steen veranderen, waarmee zijn initiatief na jarenlange planning en voorbereiding eindelijk werkelijkheid wordt. Het gebouw zal de kroon op al zijn arbeid ten behoeve van de Nederlandse fotogra fie zijn. Conclasie: Helder's leven was volgepropt met rechtstreekse en zijdelingse betrokkenheid bij de beoefening van de fotografie. Zijn beginpunt lag in Middelburg; het is nu na wat omzwervin gen ook zijn rlstpunt ge worden. Voorvechter van de vak- ,Tk heb er op mijn vierentach- I tigste ma.ar eens een streep onder gezet. Het is welletjes ge weest, Tja. dat wil dus zeggen, dat ik weer ambteloos-burger ben. Maar het geeft me in ellk geval een gevoel van voldoening, dat ik kan zeggen, dat ik op mijn ouwe dag toch iets bereikt heb. Het heeft wel veertig jaar tijd ge kost -want er was nóóit ergens geld voor het was wat je noemt vechten tegen de bierkaai. Nu lig- fen de zaken gelukkig anders en unnen we bij het ministerie rustig aankloppen. Het heeft het volste vertrouwen gekregen in de ontwikkelingen in het fotografie- onderwijs. Daar ben ik echt blij, mee, dat dit nu eindelijk zo is. Daarom kan ik zeggen, dat ik, dat we iets bereikt hebben'. Kees Helder vertelt hoe de leidraad, waarlangs pogingen tot een betere opleiding in de fo- tografie werden ondernomen, ten slotte kronkelde naar het volsla/- gen resultaat, een nieuw te bou wen school. .Deze nijverheids school die nu tot stand is geko men, zal nergens in Europa te vin den zijn. Ze is beslist uniek. Je leunt deze school vergelijken met een mts, waaraan bovendien een afdeling op hts-niveau is verbon den. Ook is het mogelijk weten schappelijk fotografische studies te volgen; er is een aparte afde ling voor. Het is een school die alle kansen geeft nieuwe wegen in de fotografie te zoeken. Er kunnen daar straks goede vakbe kwame fotografen gekweekt wor den. Dat kan je momenteel nog niet altijd zeggen. Met alle res pect voor de kwaliteit! van som mige foto's, die je hier en daar in tijdschriften of kranten aan treft. Maar als je aan de andere kant kijkt naar wat ze nu nog knoeien op examens....wat een rot sooi. ze proberen gewoon maar!! Daar kan ik als voorzitter van de examencommissie echt wel over meepraten'. Helder doelt op de trieste eind- balans, die de eerste Neder landse fotovakschool elk jaar moet opmaken: velen slagen, maar ook velen mislukken, deze Haagse school werkt met een schrifte lijke cursus, waarvoor jaarlijks anderhalve ton wordt uitgetrok ken om de lessen zo ,up to date' mogelijk te vernieuwen. ,Als af sluiting van het cursusjaar is er een week praktijk aan de lessen gekoppeld', zegt de heer Helder. Het nodige materiaal en de on misbare apparatuur krijgt de school regelmatig tegen sterk ge reduceerde prijzen en zelfs voor niets door fabrieken toegeleverd. Deze voordeeltjes zijn niet in de .laatste plaats te danken aan de activiteit en het relatleweik van Kees Helder. .Zonder opscheppen, maar ik. kreeg jaarlijks zo'n tien duizend gulden aan materiaalen apparatuur bij fabrieken los. De directeur van één der fabrieken mag ik als een soort vriend be schouwen. We ontmoetten elkaar vrij regelmatig'. Dit kapitaal aan gebrulks- en verb ruilesmaterialen wordt dan gebruikt door tweeën twintig leerkrachten ,ze heb ben met allemaal een full time job aan de school' een maxi mum tweehonderdentwintig leer lingen. Terwijl hij over zijn goeie vriend .Gevaert' praat, laat hij een pennig zien, waarop staat .Lieven Gevaert 1868-1936'. Heelder: ,Deze penning wordt één keer per jaar aan de beste foto graaf op vaktechnisch gebied uit gereikt. Hit ben de enige in Neder land. die zo'n penning bezit'. Niet zonder trots mag hij deze opmer king maken, want Kees Helder was in vroegere jaren een goed bekendstaande fotograaf, zeker in Zeeland. .Tegenwoordig Lift de fo tografie op een heel ander peil. Ik pas met mijn vroegere werk niet meer in deze tijd. Ail leen het prentenkabinet wil nog wel wat van mijn werken hebben, omdat ze een oude periode vertegen woordigen. Ik fotografeerde veel landschappen, maar het meeste deed ik todh aan portretfotogra fie. Een zekere bekendheid heb ik hier ook wel mee verworven er werd werk van mij op ten toonstellingen dn Canada en Ame rika gehangen'. Over fotografie nu heel! Kees Helder zich een geheel eigen mening gevormd. ,Het is te genwoordig allemaal een beetje té realistisch. De mensen kunnen of niet? Maar goed; met leerde norden. Ook met sex in cm teerd worden, ok met sex in de fotografie. Tot op zekere hoogte kan ik sex op een foto tolereren, maar het moet niet te grof nor- den. Dan is de pret er af. Het gaat om de naakte feiten zelf. Ja, dat is de juiste beeldspraak om de naakte feiten zelf. Ga je die .naakte feiten' benadrukken, dan vind ik het werk ronduit grof'. Te kan in zekere zin van fo- tJ to grafie zeggen, dat het al tijd een zoeken naar nieuwe vor men blijft. Net als in de schilder kunst. Alles is daarbij gepermit teerd. Alleen moet je als foto graaf natuurlijk niet van je foto een schilderstuk proberen te ma ken, dat is geen fotografie meer. Ik moet zeggen: het zoeken naar nieuwe vormen ds heel anders dan vroeger. Alles staat veel meer zwart-wit tegenover elkaar, de tussentinten zijn weggevallen'. Ook voor de keiharde actuele plaat, die niets van de werke lijkheid verbloemt, heeft oud-fo- ograaf Helder een goed woord: ,Ik heb alle waardering voor de tograaf Helder een goed woord: ment een goeie plaat in de ac tuele sfeer weet te maken. Maar in zo'n geval kun je een foto pas ,goed' noemen, wanneer die ook precies op het juiste moment werd gemaakt'. Naar aanleiding van de winnende foto op de laatste ten toonstelling .Worldpress Photo', een man op de valreep van de doodi, zegt Kees Helder: ,Die fo to is echt wel goed t e noemen. Op het moment, dat die soldaat zijn schot lost, moet je als fotograaf ook je schot lossen. Alleen dat laatste schot is gelukkig minder gevaarlijk'. Automatisch, komt de heer Hel der op het onderwerp .vrede' terecht, waarvan hij zegt: ,Ik heb dit aspect nooit in mijn vak tot uiting gebracht. In elk ge val niet bewust. Of het onbewust in mijn werk leeft, durf ik niet te beweren'. Wel wil hij proberen met dia's en foto's, die hij tijdens trips door Israël maakte, in le zingen iets van de inhoud van de bijbel op de mensheid over'te bren gen. Het is een laatste weg die Hel der graag nog wil inslaan. .Op grond van ae bijbel komen we, op de manier zoals we nu leven, aan een crisis toe. Daarom hoop Ik, als ik de kans krijg, van de winter lezingen te houden. Het zal me niet makkelijk vallen. Het is trouwens ook helemaal niet mijn bedoeling te preken. Ik wil aleen mijn steentje bijdragen door te proberen met overbren ging van menseijke gedachten de toestand van nu terug te bren gen tot de toestand^ die de bijbel ons voorhoudt'. Kees Helder doet zijn stappen naast de fotografie niet uit vrees voor een tweede zondvloed, maar omdat hij door de jaren te veel in het leven heeft .gestaan en weet dat daarin te koop is. ,Ik verwacht geen verwoesting van de wereld....'. VW-lampionoptocht Zelden waren ei- zoveel mensen c, de been in Wesbkapelle als bij de op vrijdagavond gehouden lampionop tocht georganiseerd door de VW- Westkapelle. Voorop gegaan door de muziekvereniging OKK liepen dui zenden mensen, waaronder honder den kinderen met lampdons, in de stoet mee Hoewel het tempo waarin gemarcheerd werd voor de kleuters wel eens wat moeilijkheden ople verde werd de route door de meesten toch tot het einde volbra.cht. Na afloop speelde de muziekvereni ging nog een aantal liedjes op het marktplein. Een daverend applaus was de dank der aanwezigen. De VW-Westka.pell e heeft met dit eve nement wederom de harten gestolen van duizenden vakantiegangers. Wedstrijd in maken van zandfiguren De VW Westkapelle organiseerde op het badstrand een wedstrijd in zand figuren maken, waarvoor veel belang stelling bestond. De jury, gevormd door een Nederlandse leraar, een Duitse vakantiegaste en de badman hadden een moeilijke taak. De prijzen werden ge wonnen voor: 1 De reus en klein duim pje, 52 punten: 2 Mijnheer den Uil, 48 pnt; 3 Apollo project, 47 pnt; 4 't Wa pen van Westkapelle, 46 pnt; 5 Spaar varken, 43 pnt; 6 Molen, 41 pnt; 7 Pi- ratenschip, 39 pnt; 8 Flipper, 38 pnt; 9 Schip. 37 pnt; 10 Krokodil. 36 pnt. Aan het eind van de wedstrijd' reikte de secretaris van de VW, de heer A. FIETSEN IN RENESSE GESTOLEN RENESSE Zaterdagnacht werden uit het schuurtje van de heer Verboom te Renesse 5 fietsen gestolen, die la.ter al le vernield door de politie werden terug gevonden. Ze waren, na gesloopt te zijn, de na de aangifte direct een onderzoek in. Er bleken nog enige kleinigheden te zijn verdwenen. Zo was een zak draadnagels kwijt. Later vond men de spijkers. Ze lagen her en der verspreid over de moestuin van de heer Verboom. Van politiezijde deelde men ons mee dat het hier vermoedelijk een plaatse lijke wraakneming betreft. Men denkt dat men hier met dezelfde persoon te doen heeft, die enige weken geleden 8 strandcabines van de heer J. Berrevoets vernielde (n Geen voorrang verleend Zaterdag verleende de bestuurder van een Duitse wagen, die. komende uit de richting Renesse(dorp), de Hoogen- boomlaan wilde inslaan, geen voorrang aan de uit de richting Haamstede ko mende bromfietser P. uit Eindhoven. Er volgde een frontale botsing, waar bij de bromfiets volkomen werd ver nield. De bromfietser kon, na door een art3 te zijn behandeld, naar zijn cam ping terugkeren. Waarschuwing uit. Iedere niet-winnaar kreeg een troostprijs. Het was een prachtige mid dag. die door de vakantiegangers bij zonder werd gewaardeerd. Zomeravomiitilte in Zoutelande Woensdagavond wordt van 8-9 uur in de hervormde kerk te Zoutelande een zo- meravondst)lte gehouden. Het muzikale| gedeelte omvat orgelmuziek en zang. De mezzo-sopraan mevrouw Suze Maas- Rotte zingt .Jésus, unser Trost und Leben' en .Bist du bei mir' van J. S. Ba.ch, Sei nu still van J. W. Franck en .Gij bad op enen berg alleen' van Catha- rlna van Rennes. De organist RAnus Jobse speelt .Ach v/as soil ich Siinder machen van Johann PachelbelT en ..Drei S&tige aus dem Pastorale' van J. S. Bach. De heer H. J. Schoenmaker houdt een meditatie over .Haastige spoed'. ri ijkspoliti' ie rijkspolitie in Renesse wil leder waarschuwen zijn of haar voertuig niet -- een onbeheerde of onverlichte plaats te zetten. Herhaaldelijk gebeurt het namelijk dat deze voertuigen door vandalen beschadigd, gesloopt of gesto len worden. Geslaagde wandeltocht /rijdagavond organiseerde de WV Vooruit uit Renesse een wandeltocht van 15 km, die langs de fraaiste plek jes leidde. Tweeëntachtig deelnemers liepen deze route. Dat er flink werd doorgelopen bewijst de tijd van aan komst namelijk 8.45. terwijl men om 6.30 was gestart. Na afloop ontvin gen de deelnemers een vaantje. Op 4 augustus wordt weer een tocht georga niseerd. Ook dan zal de route 15 km bedragen. De route zal echter gewij zigd zijn. VALKENISSE De naam H. H. To- mesen garandeert op de camping Vos altijd wel een organisatie van festijnen voor vakantiegangers. Voor vandaag, dinsdag, staat er weeir een zogenaamde .ruige beren tocht' op het programma. Het is een oriëntatie-voettocht voor kin deren van 7 tot 14 jaar. Medewerking aan het festijn verlenen de VW Zoute lande, de wagenverhuurders en vele an deren op de camping.- Aan de tocht is oolc een strand figurenwedstrijd verbon den. 's Avonds om half acht worden op het terrein van Vos de prijzen uitge reikt. Voor de ouderen is er de dertien de badrit te Zoutelande. Dit evenement vindt plaats op 30 juli. Medewerking verleent de MAC-Sch'eldegouwen en de VW. Burgemeester H. Koevoets reikt de prijzen uit. Start en finish zijn aan de Bosweg te Zoutelande bij de par keerplaats. Oim twee uur vertrekt 's middags de eerste deelnemer, 's Avonds om half ne gen vindt, in café Juliana te Biggeker- ke de prijsuitreiking plaats. De lengte van de route bedraagt ongeveer 45 km. VLISSINGEN De MAC ,De Zeeu wen' organiseert de komende weken nog verschillende oriëntatieritten en badrit- ten. De eerstvolgende rit is de badrit te Domburg op 23 juli. Een week later - 30 juli is er in Vlissingen opnieuw een ,De Ruytemt', waarvoor vanaf 19 uur kan worden ingeschreven aan de zij-ingang van hotel .Britannia'. De rit begint om half acht. Op 4 augustus wordt in Domburg weer een badrit organiseerd, waarvoor kan worden geschreven evenals op 23 juli vanaf 19 uur op de parkeerplaats Jan Tooropplein. De zesde augustus is er de VVV .Vikingrit' te Westkapelle, waarvoor vanaf 19 uur bij de Delta bakkerijen kan worden ingeschreven. Op 'het badstrand te Oostikapelle or ganiseerde de VW ,Mooi Oostkapelle' een wedstrijd ln fortembouw en schat graven. Hiervoor was zeer veel deel- Alleen al voor de fortenbouw 74 Gedachteloos doorgereden Zondagochtend had op de splitsing Zee- anemoonweg-Jan van Renesseweg te Renesse een aanrijding plaats, waar bij nogal wat schade te noteren viel. Mej. R. P. uiit Zierikzee, reed. nog onder de indruk van het feit dat even tevoren enkele kinderen tegen haar wagen wa ren gelopen, gedachteloos en na nog voor de stopstreep gestopt te hébben, de voorrangskruising op. Juist naderde daar de automibilist V. L. uit Abcou de, die nog sterk remde, maar een bot sing niet meer kon voorkomen. De lin- kervoomjde van zijn wagen werd ver nield. De wagen van mej. R. P. liep laksdhade op. Nieuwe wagen vernield kei geparkeerd stond, door een andere wagen geramd. De nieuwe wagen, werd aan de voorkant geheel vernield. Ook de wagen die erop was gereden, was zwaar beschadigd. De bestuurder hier van had de stilstaande auto te laat op gemerkt. Weggelopen meisjes in Axel terecht Vrijdagnacht heeft de Axelse rijkspoli tie in Axel twee minderjarige meisjes aangehouden. Beide meisjes bleken uit de omgeving van het Belgische Sint- Ni klaas te komen. Huiselijke omstan digheden waren er de oorzaak van dat zij de ouderlijke woning hadden verla ten. De Axelse politie bood de meis jes een onderdak om ze de andere dag aan de Belgische politie over te geven. Axelaar botste tegen auto In de Noordstraat te Axel is in de nacht van vrijdag op zaterdag de Axel se De M. met zijn personenauto inge reden op de geparkeerd staande uto van 1 zijn stadgenoot P. V. om vervol gens tegen de voordeur van het win kelpand van A. H. tot stilstand te ko men. Beide auto's alsook de deur wer den beschadigd. Belfort verlicht Het Sluisse Belfort is in de avonduren weer verlicht. De jaarlijkse verlichting van het stadhuis is thans enige we ken eerder begonnen dan gewoonlijk. De uitslag hiervoor was: le prijs: fort 1 groep Arienne Annot; 2e prijs: fort IV groep Marie Louisse le Bree; 3e prijs: fort VI groep Jaap d. Laan; 4e. prijs: fort III groep Henk Beeker; 5e prijs: fort II groep Arne HeinJkes: 6e prijs: fort V groep Jeroen Pasgier. Autobotsing te Renesse Zondagochtend ontstond veel schade, toen de heer W. van G. met zijn auto vanaf het parkeerterrein bij ,De Ark' te Renesse pardoes tegen de auto van de heer M. van E. uit Roosendaal reed. Gehinderd door een aantal voetgangers, die hem gedeeltelijk het gezicht op de, weg ontnamen, was de heer Van G. toch doorgereden. Na de botsing spoot het koelwater uit de- auto van Van G. Zijn wagen werd het zwaarst bescha- De politie was snel ter plaatse. GOES In de komende weken kunnen de kinderen, die in Goe.s-7.nid wonen enkele dagen meedoen aan een aantal wedstrijden, die de wijkvereniging Locs-Zuid in oprichting liee.ft georgani seerd voor de "vakantie-vierende jengd. De activiteiten starten donderdag 21 juli met step wedstrijden voor kinderen tussen de 5 en 8 jaar en met wedstrij den ringsteken oi> de fiets. Het is de eerste keer. dat no wij leveren i ging zich oj» deze manier inspant om in de vakan tiedagen van schoolgaande kinderen wat afwisseling te brengen. Er worden straaltekenwedstrijden gehouden, er wordt gefietst, gewandeld en gevoet bald. I>e Goe.se raad gaf in de laatste vergadering voor al deze vakantievi de een subsidie van 500. En dan zijn er enkele zaken in Goes, die voor ballonnen en lampior.Den zorgen zonder da! da*. :è's hoeft te kosten. De leiding berust b. het boa tuur van ac wijtoveroniging en bij ae ouders, aan wie wordt gevraagd zo nu en dan eens te komen 'nelpen om de. zaak draaiende te houden. De wljkverenigir.g in Goes- Zu.J heeft nu een honderd ieden. Tot dusver richtte uien zich met name op activiteiten binnen. Het gedetailleerde programma voor de kinderen ziet er zo u;t: 24 juk 's middags 3-5 uur ste.pwedstri. don voor kinderen var. 5-S jaur op het schoolplein van do ols Bellefleur aan de Bessestraat. 's avonds 7-9 uur ring steken op de flets aan de Parallelstraat var. de Beukenstraat. Verzane.en b'j de kieutersiihoo! Beukenstraat-Wilgestraat. 26 ju-., 's middags 3-5 uur straatteken- wedstri.id voor k aderen van 5-10 jaar. 's avonds 7-9 uur stra-attekenwedstrijd voor kinderen van 10-15 jaar. Beide evenementen op de rolschaatsbaan aar de Poelweg. 29 ju!. 's middags van 3-5 uur schat graven. kinderen 5-12 jaar. Schepje .meebrengen. Verzamelen Beukonstraat- hoek Popuiierenstraat. 's Avonds is er een propagandawandcltoch'. voor kin deren en volwassenen van 5 en 10 km. Inschrijfgeld kinderen tot 14 jaar 1.40, 14 jaar en ouder 1.90. Ieder ontvangt een" medaille. Start 7 uur vanaf garage Adria aan de Marconistraat. 31 juli 's middags van 3-5 uur vlieger wedstrijd voor kinderen van 5-12 jaar. Verzamelen om 3 uur bij de chr. ulo aan de Beukenstraat. Mooiste zelfge maakte vlieger een extra pri js, 's avonds behendighei dswedstrijden op de fiets van 7-9 uur, leeftijd 10-15 jaar. Brede gedeelte Va.n Goghstraat. 2 augustus 's middags van 3-5 uur di verse b ehend i gli eidsw© ds trij den voor kinderen van 5-12 jaar. Verzamelen ijs baan (plantaoenstrook). Na afloop bal lonrace. Het kind waarvan de ballon het verst komt krijgt naderhand de prijs thuis, 's Avonds 8 uur een lam pionoptocht door Goes-Zuid, na afloop kampvuur. Plaats van samenkomst wordt nog nader bekend gemaakt. Ie der kind moet zijn eigen lampion mee brengen. 13 augustus 's avonds 7 uur finale jeugdvoetbal op het terrein bij de ijs baan. Begi in van duinbrand Zaterdagmiddag brak brand uit in de duinen nabij camping Wilhelminahoeve te Renesse. Daar het geheel zich aan vankelijk nogal ernstig liet aanzien, waarschuwde men de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Ijverige bad gasten hadden toen het vuur reeds on- ler controle, zodat de brandweerlieden niet in actie 'behoefden te komen. Het achteloos wegwerpen van een hra.nden- waarschfj van het brandje geweest Mede voor bouw kleuterschool Gemeente trad toe tot IZA HOEK De raad der gemeente Heok kreeg in de vrijdagavond gehouden raadsvergadering een lawine van be grotingswijzigingen te verwerken. Het betrof onder meer de bouw van éénklassige kleuterschool in het be stemmingsplan ,Hoek-l 966'. wan een bedrag van f 254.039 word uitge trokken, bet veranderen van de water- oorziening voor do lokalen en toilet- en van de christelijke school aan de Dr Leenhoutsstraat, het aanleggen verwarming in deze christelijke lagere school, het verbeteren en reconstrueren van straten en wegen en voorts diverse werken in de Lovenpolder. De raad had er geen enkel bezwaar te gen om toe te treden tot de interimre geling ziektekosten ambtenaren (IZA) Er werd medewerking verleend aan de christelijke school op de Knol inzake het aanschaffen van nieuwe methoden voor het lees- en natuurkunde onder wijs. De raad ging akkoord met de ver koop van percelen grond aan A. Corne lls te Hoofdplaat, aan Leenhouts' aan nemingsbedrijf n<v te Terneuzen en aan architectenbureau Bakker te Dordrecht. Het krediet in rekening courant bij de coöperatieve Boerenleenbank te Terneu zen werd verhoogd tot ƒ1.000.000. Waarnemend burgemeester .T. v. d. Peijl merkte op dat de gemeente Hoek in het lopende jaar al voor meer dan een miljoen heeft uitgetrokken voor scho lenbouw en tevens ;s er ruim een mil joen begroot voor kapibaalswerken. waar hoofdzakelijk het bouwrijp maken van gronden onder moet worden ver staan. De heer v d Peijl zei dat men gauw geneigd is om deze' grote uitgaven in verband te brengen met de naderen de herindeling, maar dat is allerminst het geval Wat bijvoorbeeld de schol betreft zijn verbeteringen en nieuwbouw absoluut noodzakelijk. In de rondvraag 'n formeer de de heer J. Leunis (pvda) mar de riolering op Boerenga.t. Naar aanleiding daarvan merkte h'urgemees- v d Peijl oo dat het tamelijk veel voorkomt dat de bewoners zelf een leï- dinkje leggen van hun huis naar het riool, zonder daarover in overleg te tre- Veneco neemt Schellekens' Confectiebedrijf over MIDDELBURG (ANP) De Veneco' (De zoals bekend in het begin van 1969 een fusie heeft aangegaan met de eon-j feetie-indiistrie Joh. van der Werff en Co NV te Oudenbosch heeft; tlians in! het kader van een verdere aanvulling van het bestaande productiepakket Schellekens' confectiebedrijf te Aalst (N-Br) overgenomen, evenwel niet de-i lend in de resultaten van het uu be-j staando concern over 1969, wel in die over 1979. De vakbonden, en het; personeel van Schellekens, dat uit 260 leden bestaat,! zijn ingelicht over het voornemen van; de Veneco om liet bedrijf in ongewijzig- j orm tc continueren. den met de gemeente. De burgemeester zei dat dit nare zaken zoals verstoppin gen tot gevolg zou kunnen hebben, zo dat h.ij het op prijs zou stellen wan neer deze mensen zich zouden melden, zodat de opzichter deze zaken kan ko men controleren. Met betrekking tot een vraag van de heer M. de Putter (pvda) zei de heer v d Peijl dat er over de aanleg van het zwembad nog geen zinnig woord is te zeggen, alhoewel de bevolking soms al me' stellige overtui ging de plaats meent te leunnen aan dulden waar het zwembad komt. ,Maar zelfs dat weten we nog niet met zeker heid', zei de burgemeester. Wa.t betreft de aanleg van tennisbanen hopen b en w vandaag of morgen met een plan op tafel te komen. Slot van pagina 1 treffende wegen ruggen met klin kers te zien zijn met aan de kan ten asfalt. Die ldinkerruggen kun nen variëren: sonis kan er één me ter rug zijn, soms drie nieter, en in andere gevallen zal het wegdek geheel uitgevuld zijn met asfaltbe tonmengsel. In 1970 gaat er als de middelen tenminste bescliikbaar zijn opnieuw een laag asfalt over de betreffende wogen, het jaar daar op kan mot een nieuwe asfaltlaag de reconstructie voor een aantal ja ren definitief een feilt zijn. ,We doen', zegt vvegschapsvoorzitter Dregmans, ,met het geld wat we kunnen doen, maar dit jaar ök- voor een derde'. Behalve op de 1 het reconstructiepla de volgende andere deel ten: de Koekoeltsweg tl tekerke en Meliskerke, de Potó tussen Veere en Vrouwenpolder^ gedeelte van de Babelweg te D:l kSiXM idere wegen en ii» ekoeksweg tussen .li Bnttinge, de Ter Poortewegtsd dekerke, de Molenweg te Mdiii- ke, een gedeelte van de. Siluotv to Middelburg en de Moerinrf een zijweg van de Schroewcg. Voorts zal ook de weg Seroosted die reeds op de Scheetwj GEBOREN JAN PAUL zoon van JAN DIRKSE CAROLA BROERS Haarlem, 21 juli 1969 Heden overleed onze geliefde behuwdzuster ELIZABETH KODDE weduwe van Jan Karei Mesu, in de ouderdom van bij na 76 jaar. Sint-Laurens: C. Mesu Bilthoven: dr Ir F. P. Mesu J. Mesu-Steenbergen Sint-Laurens: J. Maas Nieuw- en St Joosland: P. Mesu J. Mesu-de Klerk Oudelande, (Z.-B 20 juli 1969 Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer P. L. ABRAHAMSE erelid van het Groene Kruis te Vlissingen, die zeer vele jaren als bestuurslid aan onze vereniging zijn beste krachten heeft: gege ven. Het bestuur van het Groene Kruis te Vlissingen. Vlissingen, 18 juli 1969 Heden is, zacht en kalm, heengegaan in het zie kenhuis .Bergzicht' te Goes, onze lieve vrouw, moeder, behuwdmoeder en oma MARIA DE SCHIPPER echtgenote van P. Sandee, op de leeftijd van 74 jaar. Kapelle: P, Sandee Jac. J. Sandee C. S. Sandee - Eversdijk Marijke - Nauval Addie Jan J. Sandee D. P. Sandee - Wisse Annemarie Kapelle. 21 juli 1969 C. D. Vereekeplein 6 De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag aan staande om 2.00 uur op de algemene begraaf plaats te Kapelle, voorafgegaan door een rouw dienst in de aula om 1.30 uur, Heden werd, na een geduldig, gedragen lijden, van onze zjjde weggenomen, in de hoop des eeuwige levens, onze geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zus ter, behuwdzuster en tante PI ET E RN E LL A MARIA DIELEMAN echtgenote van Jacobus P. Pladdet, in de ouderdom van 76 jaar. Johannes 16 20b, J. P. Pladdet K. Pladdet M. Pladdet-Dees Jac. Pladdet M. M. Pladdet-de Blaeij Klein- en achterkleinkinderen Biervliet, 21 juli 1969 Paulinapolder 10 De begrafenis zal ,DV plaatshebben op donderdag 24 juli 1969, om 15.00 uur, op de algemene be graafplaats te Biervliet, ria voorafgaande rouw dienst in het Ned. herv. jeugdgebouw te Biervliet, aanvangende 14.00 uur. Geen bloemen. AARL m en ken 0 ,'ANTV 'i Bienn I GOES -(straat srell.r HULS €11 1' Paul iriDi Heden overleed, nog onverwacht, onze lie ve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder ELISABETH SANDIFORT weduwe van J. C. van Huizon, in de ouderdom van bijna 82 jaar. Vlissingen: A. Stroo Biggekerke: T. F. de Bruflne- van Huizen J. F. de Bruijne Vlissingen: J. van Huizen M. van Huizen-Melse C. Stouthamer- van Huizen J. Stouthamer E. Geluk-van Huizen J. Geluk J. W. de Wijze- van Huizen J. de Wijze J. C. van Huizen C. M. van Huizen- van Ham L. Siegers- van Hulzen A. Siegers W. van Huizen J. van Huizen- van As Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 21 juli 1969 Here. Segherslaan 258 De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 25 juli op de alge mene begraafplaats. Vertrek' van Here. Se gherslaan 258 om IJ-06 uur. vanZ Vlees; tentoc risso, I Zeeuw uur: Sitter Provi: ken h SINT malle Jos i ibrouc SLUI tento' VLIJ vrije

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4