Loena-15 vormt geen gevaar SECRETARIS BIJT IN HAND VAN WETHOUDER J Fraude met uitvoer voor 400 miljoen Curasao bereidt zich voor op de verkiezingen WILD-WEST IN BELGISCH dorpje burgemeester in gevang na het lichten van gemeentekas artsen geven definitie van de dood REDELIJK ZOMERWEER ■H Drie Rotterdamse zeilers vermist VALSE POSTZEGEL MAANLANDING Opsporingsdienst PTT zoekt dader ziekenfonds verzekering weduwen Heyerdahl weer aan boord .Ra' Zeiler Zijdenbos veilig in Engeland nixon wil bestrijding overbevolking Wilpse boerenzoon ontslagen van rechtsvervolging STEEDS MEER DODEN IN VERKEER Dochter kreeg nier van moeder kersenbonbons D AMBTENAREN KRIJGEN DE ÉÉN PROCENT ZATERDAG 19 JULI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze correspondent) ALKEN-HASSELT Complete wild-westtaferelen hebben zich deze treek afgespeeld in Alken, een plaatsje van 8050 inwoners nabij Hasselt Heel het dorp staat daar in rep en roer. Gemeentesecreta ris G. Stulens beet wethouder dr Vesters in zijn hand tijdens 'n wor- jartij in het gemeentehuis. De wehouder, een arts, sloeg de se- cretaris een boventand los toen deze vertrouwelijke documenten niet uit handen wilde geven. Burgemeester R. Wijngaerts werd deze week ontheven uit zijn functie omdat hij er met 700.000 francs uit de gemeentekas vandoor is ge gaan. Hij zit opgesloten in de gevangenis. Wethouder Vesters is in middels ook als bestuursfunctionaris afgezet omdat hij de plaatelijke ziekenkas voor 10.000 francs heeft opgelicht. Het ontbrekende geld is inmiddels weer .bijgepast'. in de hand beet, opdat hi] de papieren wel moest latem vallen. Tijdens dit ge vecht op het gemeentehuis heeft de woesteling me ook nog een voortand losgeslagen. Ik heb de rijkswacht inge schakeld. De BOB van Tongeren heeft de zaak nu in onderzoek.' De uit zijn functie ontheven wethou der Vesters liet gistermiddag via zijn echtgenote weten dat hij liever geen commentaar geeft op deze zoals zijn vrouw zei .lachwekkende en hondse geschiedenis. In het dorp wordt al ge noeg: schande gesproken.' De 8050 inwoners van Alken worden nu voorlopig bestuurd door «le overgebleven wethouder Robben en secretaris Stulens. ,We redden de zaak wel,' schertste de ze laatste gistermiddag aan de telefoon. Tr'V dj wethouder heeft in diverse straten iffiï tn .p PM"" van Alken borijes met op- iï SXen laten plaatsen: te lcoop. ra il S bond.' Dan volgde hot adres van - t gemeentesecrearis. De borden vvaar- !LE ae Inwoners riclr krom lacl.taa rito Inmiddels op last tan de rijkswacht wmiiderd. De gemeentesecretaris heeft m klacht ingediend hij de rijkswacht gouverneur dr 1. Hoppe wegens mis. Heling en poging tot verduistering vin documenten. Al!«D3 gemeentesecretaris G. Stulens (tófristermiddag4k ben hier derti; Ltar ^cretaris, maar zoiets is me nog nooit overkomen. Het is hier de laatste «ren, dat is genoegzaam bekend een Sum van jewelste. De burgemeester is 11 juli definitief ontslagen. Hij heeft zestien maanden met aftrek van acht maanden gekregen omdat hij het ge meentekrediet en een fonds voor wezen heeft opgelicht.' Warboel in Alken heerst al jarenlang een po litieke warboel. Raadsleden wissel den voortdurend van partij en frac tie zodat de meerderheid in minder heid overging en omgekeerd. Om de ze reden moesten de dorpelingen een paar jaar geleden tweemaal naar de stembus. De twee %veöhouders "OT1 MADRID (REUTER) Neurologen en ar :s' hersenspecialistcn hebben op het eerste 1 internationale symposium over orgaan- transplantaties, dnt donderdag in Madrid aterj geëindigd, overeenstemming bereikt lld°!3 over een definitie van de dood. Dit is tuss vooral van belang bij harttransplanta- at,« t t- incla De dood is door deze specialisten om schreven als de onherroepelijke ,bio- can elektrische stilte van de hersenen'. Wan- neer echter andere organen van een an' potentiële donor blijven functioneren, c sis moet een wachttijd van 24 uur ir. acht 'S u worden genomen gedurende welke om S M de dertig minuten proeven moeten wor- iuwa öen gedaan alvorens de donor dood ksa worden verklaard. De neurologen stelden ook een lijst van DtlPl klinische symptomen van de dood op. die ook bij de donorpatiënten aanwezig moeten zijn. Hieronder vallen: de on mogelijkheid om zelfstandig adem te halen, het ontbrexen van reflexen en veranderingen in de pupillen en de De theologen op het symposium wens ten meer zekerheid over het moment van het intreden van de dood. Zij wil den een internationaal statuut,'1 dat een definitie over de dood zou moeten op stellen. De aanwezige juristen slaagden er niet in een definitie over de dood op te stellen. (Van onze weerkundige medewer ker) Redelijk zomerweer lijkt ons de beste typering van het juliweer tijdens het weekeinde. De baro meter staat nog hoog maar het hogedrulcgebied dat deze stand veroorzaakt trekt langzaam via Frankrijk naar het oosten. In middels trekt, een depressie van enige betekenis langs Schotland naar het noordoosten. In de eers te plaats zal de zuidwesten wind wat toenemen maar er blijft daar bij zachte, en vrij vochtige lucht naar ons land stromen. De mid- dagtemperatuur blijft in de kust gebieden rond de 20 graden schom melen, landinwaarts tot 22 a 21) graden. Af en toe is er wat zon maar vandaag ook bewolking doordat wellicht het weekeinde twee zwakke fronten zullen pas seren. Het is waarschijnlijk dat de regen die hiermee samenhangt ten noorden van de Wadden blijft, in ieder geval ook voor de komen de dagen nog geen neerslag van betekenis. Zoals al opgemerkt: een redelijk zomerweekeinde. het dorp vertrouwen verder de secre taris niet omdat zoals ze zeggen deze tendentieuze notulen maakt van de raadsvergaderingen'. Daaro ver zegt secretaris Stulens: ,dat is gelogen. De heren maken er steeds n ongelooflijke jamboel van. Geen mens die op papier die nonsens kan bij houden.' ,Gij rekel' Waarom beet de secretaris wethouder (dokter) Vesters in zijn hand? Stulens: ,ik zal dat rap vertellen. Kijk de man moet niet denken dat hij met mij kan sollen. Hij wilde me in het gemeente huis een dossier afhandig maken dat betrekking had op onze afgezette bur gemeester. Ik zei toen hij op m'n kamer verscheen: ge moogt niet stelen. Wend u voor inlichtingen r vinciaal bestuur in al poppekast genoeg.' .Vesters nam dat niet. Hij zei: ga uit d'n weg, gij rekel. Ik zal u. Hij grltste voor mijn neus de papieren weg. Er ont stond een worsteling waarbij ilc hem AMBTENAREN ZIEN LANDING NIET UIT DEN HAAG (ANP) Naar thans uit een mededeling van het hoofdbastuur van de bij het ambtenarencentrum aan gesloten departementsbond in Den Haag blijkt, heeft de centrale commissie van deze bond donderdag tijdens liaar ver gadering een voorstel getlaan aan de staatssecretaris van binnenlandse zaken om het overheidspersoneel maandag tot 10.00 uur in de gelegenheid te stellen de maanlanding van de Amerikaanse astronauten op de televisie gade te slaan. Het voorstel werd door geen der andere centrales gesteund op grond waarvi de staatssecretaris het voorstel niet overweging nam. ROTTERDAM (GPD) Niemand heeft tot nu toe iets gehoord of gezien van de zeilboot Zeejonker', waarmee drie Rotterdammers, de 3I-jarige L. Krijgs man, de 18-jarige Jacobus Kleiberg en de 17-jarige Rudie van der Waal op 5 LIMA (AFP) Uit protest tegen de juli vanuit Hoek van Holland zijn ver- ralaanreis heeft een Jehova getuige, de Trokken voor een r>" 44-jarige Justo Chavez Calderon uit Li- ver. ZELFMOORD UIT PROTEST TEGEN MAANREIZEN Haags postkantoor ontdekt: ma, zelfmoord gepleegd. Door hun ruim tereizen mengen Amerikanen en Rus sen zich in God's zaken, liad hij voor zijn dood zijn familie gezegd. (Slot van pagina 1) dat opnamen gemaakt zullen wor den van het ogenblik dat Armstrong de ladder afdaalt en de maan be treedt. De camera ziet eruit als een primitief gevaarte en lijkt het meest op een langwerp'ge trommel met naar binnen aflopende zijkanten, die gemaakt zijn van blinkend chroom om het zonlicht te weerkaatsen. Spe ciale lenzen zullen opnamen moge lijk maken gedurende de maannacht, zelfs wanneer het blote oog nau welijks iets meer kan onderscheiden, Televisie In een tweede televisie-uitzending, en kele uren voordat zij donderdagavond aan hun slaap begonnen, lieten de as tronauten spectaculaire beelden zien van het instrumentarium van de Apollocap- sule. Daarbij was er een opname van de ingebouwde computer, die zijn gege vens op een verlicht paneel toont. Cap sulepiloot Michael Collins demonstreer de het gebruik van de provisiekast, waarin de in plastic zakken verpakte maaltijden waren geborgen. Uit zijn toelichting bleek dat de astronauten de beschikking hebben over warm water om hun soepen mee aan te lengen. Er zijn nu nog c:en punten gedurende de rest van de reis waar een beslissing genomen kan worden om de onderne ming af te gelasten. Wanneer gedurende de tijd dat ae kever om de maan cirkelt, besloten wordt om terug te keren, zou °p het tljfctip de kever weer vastgekoppeld worden aan de Apollo-capsule en mee terugge nomen worden naar een baan om de aarde. ersteek naar Do- DEN HAAG (GPD) Bij het sorteren de post op het districts-postkan- Het drietal zou daar op 8 juli zijn aan- toor aan "de Rijswijkseweg te Den Haag gekomen, om een dag later naar Folk- vnjdagmorgen drte brieven en een stone door te varen. Het schip had op prentbriefkaart ontdekt, die gefran- 15 juli in Hoek van Holland moeten k^^d zijn met een valse postzegel. De terugkeren. Sinds hun vertrek is van lichtblauwe zegel is 3,5 maal 2,o cm. de drie zeilers geen teken van leven groot en geeft een voorstelling van de ontvangen. De politie, die een signals- landing op de ment van het drietal heeft verspreid, S®1. vreest dat het schip is verongelukt. Zij acht de kans uitgesloten, dat de zeil- ooot in de richting van de Scandinavi sche landen is afgedreven. De tekst op de ze- Neilerland 25 c. en .Lunar Modale Apollo 11 moon july Aangezien bet kennelijk een sluitze- gel is, levert een en ander een strafbaar feit op. De opsporingsdienst van de PTT, die al in een bepaalde richting denkt wat de maker betreft, heeft de zaak in onderzoek. Vrijdagmorgen waren uit andere post- districten in Nederland nog geen mel dingen binnen gekomen over het vin den van dergelijke zegels. Het huidige DEN HAAG (ANP) De minister van geval lijkt veel op hetgeen bij het huwe- soeiale zaken en volksgezondheid, B.Jkjk van prinses Beatrix en prins Claus Roolvink. is bereid zodanige maatrege- gebeurde. De Haagse graficus J. C. W ,iot i ;aa,„n i«iifi ontwiero en drukte toen een speciale len te treffen, Cat vanaf 1 januari 1970 ontwerp en druate toen een speciale ook die weduwen, die in het genot zijn huwehjkszegel en plakte deze op en- een weduwen pensioen en wier eeht-|kele brieven. Zwijgers overlijden verplicht verzekerd" waren, onder de ver plichte ziekenfondsverzekering worden gebracht. De ziekenfondsraad is hiervan reeds in kennis gesteld, zo zegt de minister in antwoord op vragen van het tweede- kaïmeriid mr T. J. A. M. van Lier (pvda). Het perscorps dat zieli in Houston heeft verzameld, heeft de astronauten de bijnaam gegeven wan de Calvin Coolid- ge-bemanning. Cabin Cooüilge was een president van ile Verenigde Staten die zijn grootste bekendheid dankt aan zijn zwijgzaamheid. De astronauten maken dan ook de in druk niet over veel spraakwater te be- OSLO (RTR) Thor Heverdahl en schikken. De enige die gedurende de zijn zes bemanningsleden zijn laatste televisie-uitzending van 35 mi-1 aan boord gegaan van de gehavende pa- nuten iets zei, was Michael Collins, en pyrusboot JRa', op enkel nonderden ki- hij moest nog enkele malen door het be mande ruimtevaartcentrum wa.miit Houston om commentaar gevraagd wor. lometers van de Kleine Antillen. De ,ra'-bemarming was donderdag op een volgboot overgestapt uit angst, dat de papyrusboot zou zinken. 'ADVERTENTIE EERSTE MAANLANDING Uit muntgoud geslagen, dus dubbel waardevol! 21,6 krt. goud, poli fond mat reliëf Oplage Afmeting Gewicht Prijs 18,5 mm. 3,7 gram f 39,50 22,5 mm. 6.5 gram f 59, 750 st. 30 mm. 13 gram f125,— 100 st. 50 mm. 50 gram f450, 50 st. 50 mm. 90 gram f760, genummerd, met waarborgccrtificaat in luxe etui. Zilver, 30 mm. f 16,25 50 mm. f 34,50 Brons, 50 mm. f 9,75 Prijzen inclusief B.T.W. Direkt leverbaar via uw leverancier Belangrijk: Vraag uw leverancier naar de folder met 4 nieuwe penningen: Ecibte Maanlanding. President Nixon, 5e Eeuwfeest Geboorte Erasmus, Eeuwfeest Geboorte Gandhi. KoninkliJkeBegeer Voorschoten VLAARDINGEN (GPD) De eerste Nederlandse rond-de-wereld-zeiler, de Vlaardingse kastelein Bertus Zij denbos (62) is met zijn jacht Santa Maria veilig de haven van Falmouth aan de Engelse zuidkust binnengelo pen. Hiermee is een eind gekomen aan de dagenlange onzekerheid omtrent het lot van de drie koppen tellende beman ning van het elf meter lange zeiljacht, waarover sinds het vertrek van de Azoren ongeveer drie weken gele den niets meer was vernomen. We reldzeiler R. Zijdenbos, die drie jaar over zijn reis heeft gedaan en veilig door tal van levensgevaarlijke situaties is gekomen, wordt volgende week za te: uag in Vlaardingen verwacht. Hij maakt de reis van Engeland naar Hoek van Holland via de Belgische haven Oostende. Iets dergelijks deed zich voor bij het zilveren huwelijksfeest van koningin Ju liana en prins Bern hard. De lithograaf J. V. uit Oss kreeg toen opdracht een zegel te ontwerpen voor het zilveren huwelijksfeest van zijn schoonouders. Een van de zegels plakte hij op een brief, die in Engeland werd gepost. Deze brief werd normaal aff' stempeld en in Nederland bezorgd. Foto: de brief met de valse post- WASHINGTON (RTR) In een bij zondere boodschap aan het congres beeft de Amerikaanse president Nixon vrij- dag gepleit voor een verhoogde Inspan ning van de VS in de strijd tegen de overbevolking in de wereld. Deze Amerikaanse hulp zc worden gegeven in de vorm van voor lichting over geboortenbeperking en gro tere leveranties van levensmiddelen. Wat Amerika zelf betreft stelt president Nixon voor gratis hulp te verlenen bfj de geboortenregellng aan vijf miljoen vrouwen met lage inkomens. De Ame rikaanse bevolking zal waarschijnlijk stijgen van 200 miljoen tot 300 miljoen in het jaar 2000. ZUTPHEN (ANP) De rechtbank In Zutphen heeft vrijdagmorgen de :'.4-jarl- ge landbouwer H. .J uit WHp ontslagen van rechtsvervolging en opname in een krankzinnigeninrichting gelast. De eis was: ontslag van rechtsvervolging, ter beschikkingstelling van de regering en opname in een krankzinnigeninrichting, wegens drievoudige moord en poging tot dood'iag. Bezeten van het waanidee, dat zijn ou ders de boerderij wilden verkopen, die hij meende te zullen krijgen, vermoord de J op 20 februari van dit Jaar zijn vader, zijn moeder en zijn broer. Eén buurvrouw takelde hij vreselijk toe. hoe wel hij haar man op het oog had. om dat die ook met de ve-koop van de boer derij te maken zou hebben. GENEVE (REUTER) Het aantal doden door verkeersonge lukken zal binnen niet al te lange tijd 150.000 per jaar bedragen, als dit aantal inmiddels al niet is be reikt. Dit is vrijdag meegedeeld door de wereldgezondheidsorgani satie. In sommige landen zijn dertig procent van de verkeersdoden Jongelui tussen de 15 en 25 Jaar. Deze groep wordt sterk beïnvloed door reclame, waarin .de nadruk wordt gelegd op snelheid bij het verkeer en de indruk wordt ge wekt dat het rijden met hoge snelheid verbonden is met seksueel succes en mannelijkheid.' De wereldgezondheidsor ganisatie stelt voor door inschakeling van de massa-media de invloed van der gelijke reclame tegen te gaan. Ook moe ten de fabriekanten van bedwelmende middelen de gebruikers waarschuwen als mocht blijken dat nieuwe middelen de rijvaardigheid beïnvloeden. Volgens de beschikbare gegevens zijn gebruiker» van bedwelmende middelen waarschijn lijk echter niet meer bij verkeersonge lukken betrokken dan andere mensen. Ook is gebleken dat dove mensen min der ongelukken hebben dan de goed ho rende weggebruikers. Naar verhouding komen bij mensen, die in de eevange- nis hebben gezeten of met financiële problemen zitten meer ongelukken voor. ENSCHEDE (GPD) Grote vreugde heerste vrijdag in het gezin Knol Ban de Asterstraat in het Vriezenveense dorpje Westerharp. De 14-jarige Jan- nie is vanmiddag na een geslaagde nier transplantatie weer thuis gekomen. N» jaren sukkelen, ziekenhuis in en zieken huis uit. gaat zij nu een zonnige toe komst tegemoet, dankzij de artsen die haar behandelden, maar vooral dank zij haar moeder. Mevr. H. Knol-Gerrits (37) was name lijk de donor. Moeder en dochter heb ben nu beiden één nier. Op 23 juni ging zij weer naar het I/eids ziekenhuis, waar zij tegelijk met haar dochter op de ope ratietafel kwam te li veen. De opera tie duurde vier en half uur. Mevrouw Knol kon kort daarna alweer naar hui* toe. Jannie kwam vrijdag thuis. EUROPESE PARLEMENT OVER EEG BRUSSEL (ANP) In de EEG is met uitvoerrestituties voor landbouwprodukten fraude gepleegd tot een bedrag van ruim 400 miljoen gulden, zo is verklaard op e envergadering van een Europese Parlementscommissie in Brussel. De Duitse christen-democratische afgevaardigde Aichner betoogde bij een bespreking van verslagen over de financiële controle voor 1967, dat frau des van deze omvang de gehele gemeenschappelijke financiëring van de landbouwpolitiek in gevaar brengt. vandaag 110 'gram van, 159 voor 13? niet te geloven vioor dié prijst rip Evr" B>'unsdon Kreeg her- l"!e' hfr man en bood hen? ver hit113 te koaP aan. biedt?611??1 tek?0P 1 tweedehands) wie kran'Vnw. ,me dde e6n kaart in haar Oo.Inlichtingen binnen', wooriku ®rzoe,!en °m inlichtingen ant- Sf™trrofw Bruns*>n. dat haar tenaar wL ^5 jaar oude burgeramb- maar 7iet J w°rdt wat ouder, gritf v'°8 ®oed ult- en heeft geen is maafL emand deed eon bod-THet zou een bcri ™Pw geweest'> zei ze -Ik ter wereld in voor„ &een Seld (Van onze correspondent in Curasao) pr zijn op korte termijn geen nieuwe uit barstingen op Curacao te venvachten, niet omdat er sprake zou zijn van een verbeterd sociaal of politiek klimaat, maar omdat de eenheid onder de vakbonden op het ogenblik ver te zoeken is. Een algeme ne staking behoort voorlopig tot de onmogelijkheden naar het schijnt. Daarbij komt dan nog dat de Antilliaanse regering begin deze week een dreigende staking bij de Mijnmaatschappij Curacao wist te voor komen door de afkondiging van een .af koelingsperiode' van dertig dagen. De vak bond van de mijnwerkers, de .United Mi ners Union of Curacao' (UMUC), legde zich neer bij een gedeeltelijke tegemoetko ming in haar eisen en gelastte de sta king af. De aanvankelijke samenwerking tussen de vak bonden is goeddeels verdwenen nu de politieke part'jen om het hardst dingen naar de guns: van vakbondsleiders. Want Curasao begint zich r te bereiden op het verkiezingsspel. De kaar ten liggen op tafel; de kandidatenlijsten zijn ingediend; de machtsstrijd kan beginnen. Ex- bokskampioen Papa Godet, de leider van de Cu- ragaose havenarbeiders, die tijdens de rellen van 30 mei door de politie werd neergeschoten, heeft in Venezuela tegenover radio- en televisiever slaggevers gezegd, dat als Ciro Kroon en zijn democratische partij de verkiezingen op 5 sep tember winnen,, er geen vrede zal zijn op Cu rasao. .Wij zullen in een overwinning van Kroon niet berusten', aldus Godet, die met zijn dreigen de taal hier wel enige deining veroorzaakte. In verband, met de aanstaande verkiezingen is van groot belang, dat de grootse plannen van de oppositionele partijen, door een soort van een heidsfront te formeren, nu reeds zijn stukgesla gen. De eenheid van de eerste dagen na 30 mei sneuvelde op een punt, waarop hier al zoveel pogingen tot samenwerking zijn stuk gelopen: iedere partijvoorzitter eiste voor zich de leiders plaats op. Aanvankelijk zijn cr nog pogingen on dernomen om een .onpartijdige' figuur te vinden, die als leider van het te vormen eenheidsfront zou willen optreden. Er was echter geen enkele capabele Antilliaan zonder politieke binding te vinden, die zich op dit moment in het politieke gewoel wilde wagen. Ditzelfde geluid hebben we ook al gehoord bij de formatie van de huidige imterbn-regering.Dat er geen vooraanstaande An- tillianen in dit tijdelijke kabinet zouden willen zitten, stond bijvoorbaat al vast. Degenen on der hen, die tot nu buiten de politiek waren ge bleven, voelden er onder de huidige omstandig heden niets voor in partijpolitieke machinaties verstrikt te raken. Van sommige kandidaat-mi nisters is trouwens bekend, dat zij een porte feuille hebben geweigerd, omdat formateur Sproc- Icel hen geen garantie kon geven, dat er iets gedaan zou worden aan het zo langzamerhand berucht geworden gesol met het stemmen bij vol macht. hebben. Deze ambtenaren-ministers hebben geen in het regeringsblad ,La Prensa' gepubliceerd, behoefte aa» ruzie met gewezeo toekomstige Hö „eemdf dlt teel chefs, wanneer zij na de verkiezingen weer zullen zijn teruggekeerd tot hun oude status van overheidsdienaar. Het kabinet karakteriseert zichzelf misschien nog wel Tiet beste in de re geringsverklaring, Na de eerste twee punten, die handelen over rust, orde en vrije verkiezingen, beginnen alle volgende paragrafen met: ,De re gering zal nietHet volmachtensysteem zal echter ook weer een rol spelen bij de aanstaande idezingsfront gemeld: .Frente Obrero y Libera- HAARSTUKJE IN BRAND: ECHTPAAR GEWOND LEEUWARDEN (GPD) - Een echt paar uit Amsterdam heeft donderdag avond om 11 uur op Terschelling ern- jstige brandwonden opgelopen, doordat Ihun tent in brand vloog. Het waren de heer Th. Gest en zijn echtgenote G. Gest-van Kast er en, die op het paspoort terrein in Hoorn kampeerden. De heer Gest was bezig geweest zijn haarstukje schoon te maken met een vluchtige stof, toen een kaars werd aangestoken. Er volgde een ontploffing, waarbij de tent in brand vloog. Het vierjarig dochtertje van de familie Gest. die in een slaapzak ln de tent lag, liep geen verwondingen op. De heer en i-met-ambities-naar-hogerop rich haasten om 1 mevrouw Gest werden per helikopter de lijst van de Democratische Partij te onderte- 'van de luchtmacht naar het Sint-Bo- kenen. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld ook voor men- H°sP,taal sen d:e een lening hebben 'of wensen bij de ft'm t'ie; Volkskredietbank. Geheel onverwachts heeft zich op het laatste moment nog een arbeiderspartij aan het ver kiezingsfront gemeld: .Frente Obrero y Libera- verkiezingen. Ex-premier Kroon zei hierover in c,-on mej. ^arbeiders- en bevrijdingsfront Leeuwarden over- aren twee vluchten voor nodig, om tien over elf werd eerst de heei Gesi overgevlogen. Om twaalf uur kwam de helikopter voor de tweede keer in Leeuwarden aan. De helikopter, die werd gevlogen door kapitein de laatste statenvergadering, die hij als regerings- 30 mei'). Lijstaanvoerder is de reeds in dit arti- leider biiwoonde: .De Democratische Partii heeft ke, ter sprake gebrachte Papa Godet. Nummer 3 op de lijst staat Stanley Brown-, eveneens leider bijwoonde: ,De Democratische Partij heeft zoveel trouwe aanhangers, die de volmachten op- balen van hun zieke en afwezige familieleden, dat wij evenveel volmachten verwachten als voor been'. van de Democratische Partij mogen we op maken, dat bij een overwinning van deze partij, regering-Kroon min of meer in de oude sa- Huiskes, landde bij het hospitaal bij het schijnwerperLicht van de brand weerwagens van de vliegbasis, die naai de landingsstnp waren gekomen. Het dochtertje van de familie Gest werd vannacht bij andere vakantiegangers revolutionaire nguur, die deze week ïOl lVa jaar ondergebracht en is gisteren naar huis is veroordeeld in verband met de rol die hij heeft I vertrokken, gespeeld voor en tijdens de rellen. Een andere arbeiderspartij, die zou hebben kunnen rekenen op de steun van de vakbonden, heeft zijn geboor tedatum niet mogen halen. Deels omdat er vak bonden waren, die zich niet mee politiek wilde nlaten. deels omdat sommige vakbondsleiders al jnenstélling zal taftorm Een uitzondering Mndi hadden met bl5taal,de, poimeke daarop vormt ex-minister Bikker. De kritiek, d:e - - - al Jarenlang bestond op zijn nogal onstuimige privé-leven is nu blijkbaar ook tot de partij door gedrongen. Zijn naam komt tenminst in geen en kel stuk meer voor. Het merendeel van de zeven partijen. De URA (Union Reformista Antilliano). een partij met D'66-allures, had reeds enkele vakbondsleiders in zijn gelederen opgenomen, ter wijl van de leiders van de vakbond van Shell- arbeiders reeds lang bekend was, dat hun sym- oppositiepartijen zai waarschijnlijk de verkie- pathie uitgmg naar de Democratische Partij. Het z.ngsdag niet eens halen Zij zullen struikelen huidige interim-kabinet heeft tot taak vrije en over de .handtekeningenclausule' in het kiesre- seheime verkiezingen te organiserei glement. Er is tegen deze handtekeningenclausule kan aan de handtekeningen- en al meerdere malen geprotesteerd. Indien alle lijs ten volgetakend worden is daarna van 3500 personen bekend hoe zij zullen gaan stemmen. Dit kan nooit de bedoeling zijn geweest van een wet, waarin wordt gesproken over geheime 1 ambtenar ministers van dit ogenblik moesten dus wel weer komen uit de rijen van hogere die allen wel een politiek verleden kwestie weinig doen. Het wijzigén van de kii wet is immers het werk van de staten en daarin aeeft de Democratische Partij de meerderheid. Dat betekent in de praktijk, dat er niets gebeurt. Die Antillianen, die gewiegerd hebben in het in- kiezingen. Bovendien brengt deze zaak allerlei terim-kabinet zitting' te nemen, omdat zij niet vreemde uitwassen met zich mee. De lijsten met de garantie kregen dat de kieswet op deze pun- handtekeningen (naam en adres van de onderte- ten zou worden gewijzigd, hebben het waarschijn- ltenaar) liggen voor ieder ter inzage en worden lijk wel bij het rechte eind gehad. DEN HAAG ("GPD) —Het kabi net heeft vrijdagmorgen besloten een duurtetoeslag van 1 procent met een minimum van 110 en een maximum van 260 te verle nen aan het overheidspersoneel. Peildatum voor de berekening is 1 september de toeslag zal zo spoedig mogelijk daarna worden uitbetaald. De gepensioneerden krijgen eveneens 1 procent. In het georganiseerd overleg voor ambte narenzaken werd donderdag geen overeenstemming bereikt over een duurtetoeslag, zodat het kabinet moest beslissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 3