Terneuzens overslagbedrijf wil schepen over Scheur' helpen Grotere keuken en koelruimte dorpshuis Wemeldinge: f70.000 M Sombere geluiden voor veehouders Bijlig 4 Berechting diefstal eende-eieren geen zachtzekookt eitje Amerikaansen maakten excursie door Zeeland Orgelconcert in Vrouwenpolder door Charles de Wolff Vlissinger (17) en vriend (16) hielden strooptocht naar Parijs CMMC vergaderde te Zierikzee KINDEREN KWIJT OP WEEKMARKT IN MIDDELBURG EXAMENS STERK RENNERSVELD ZATERDAG IN WIELERKOERS WEMELDINGE INSTRUCTIEBAD TERNEUZEN: SEPTEMBER KLAAR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S/RIJDAG 11 JULI 1960 '(RIJDAC MIDDELBURG Op de zitting van de politierechter is donder dag gevist naar de herkomst van enkele eende-eieren. Dat was no dig om na te gaan of W. M. K, uit Nieuw-Vossemeer zich bij het ra pen van eende-eiei-en in Zierikzee aan diefstal van gemeente-eigen dommen had schuldig gemaakt. De gemeente laat in de gracht namelijk een aantal tamme een den rondzwemmen en eieren van deze eenden behoren dus ook tot het gemeentebezit. Maar wat bleekde eende-eieren waren gro ter dan normaal zodat de moge lijkheid niet werd uitgesloten dat het hier om een produkt ging dat afkomstig was van een kruising tussen een tamme en een wilde eend. Ja, en wanneer houdt dan het gemeente-eigendom op? De officier van justitie achtte de dief stal niet bewezen. Wel de over treding van de jachtwet. Daar voor eiste hij 25 boete. Politie rechter mr W. P. van Solinge koos eieren voor zijn geld: hij zag er niets strafbaars meer inzitten en sprak de man vrij. K. voelde zich door - deze maatregel waardoor zijn strafblad blanco kon blijven weer kiplekker Raad gaf garantie 25.000 voor straatverbetering WEMELDINGE Het dorpshuis van Wemeldinge zal binnenkort worden voorzien van een grotere keuken en de berg- en koelruimte zal worden uitgebreid. De kosten voor deze verbouwing bedragen 70.000,De gemeenteraad van Wemeldinge heeft donderdag avond garantie verleend voor een eventueel liquidatietekort van de stichting .Dorpshuis Wemeldinge'. Die garantie was nodig om het de stichting mogelijk te maken een geldlening van 70.000,- op te ne men bij de coöperatieve raiffeisen- bank in Wemeldinge. Burgemeester O. N. F. van Sas: ,Het dorpshuis voorziet in een grote be hoefte. Er is alleen een groot gebrek en dat is de accommodatie van de keuken en de koelruimte'. Zonder meer stelde de raad zich achter het voorstel tot verlenen van garantie en ook de wijziging van do begro ting van de stichting, dorpshuis werd goedgekeurd. Om de Prinses Julian astraat en de Prins Bernhardstraat te herstraten gaf de raad een krediet van 25.000. Het kre diet zal worden besteed in samenhang met een bedrag van 12.000, van de dienst van 1968, nodig voor verbetering van gedeelten van de Prinses Beafcrix- weg én de Molenstraat. De raad ging akkoord met het formele voorstel de nieuwe gymnastiekzaal en het overdekt instructiebad de naam .Sportcentrur* burgemeester Van Sas' te geven. I raad is zelf met dat voorstel geko men, toen de eerste paal voor het com- I JUDJ poort meen het n roing Koepi niet I j tweei fiiimi ,llC 2 mevr Vijf bestuursleden namen afscheid ZIERIKZEE Er zal in de naaste toe komst in Nederland minder melk, maar meer vlees geproduceerd moeten wor den. Voorts zullen er uit melk nog meer produkten gewonnen moeten worden. Tot deze conclusie kwam de secretar ris van de Zeeuwse melkfederatie, de heer C. Zee woensdag, toen hij in het .Huis van Nassau' te Zierikzee over de EEG met zijn zuivelproblemen en de hiervan sprak tijdens de le- (Slot van pagina 1) heer Simenel denkt toch ook aan schepen bestemd voor Gent, Terneu- zen, Vlissingen en later waarschijn lijk ook de Sloehaven. Zoals bekend, houdt ,OVET'. zich a) ruim 12 jaar bezig met 'overslagwer- ken in de havens en de rede van Terneuzen. Ook nu het kanaal naai- Gent bevaarbaar is gemaakt voor schepen tot 50.000 en volgend jaar tot 60.000 ton. Met name de .Mineral Gent' (speciaal gebouwd voor het kanaal Terneuzen-Gent) komt regel matig afgeladen met 66.000 ton erts, bestemd voor de hoogoven .Sidmar' te Zelzate, op de rede van Terneu zen. Daar wordt het ertsschip 16.000 ton lichter gemaakt met behulp van de OVET-kranen. waarna het met 50.000 ton doorvaart naar Zelzate. Zodra het kanaal op 1,3.50 meter diepte is gebracht (waaraan men nu volop bezig is) kaD de .Mineral Gent' met 58.000 tot 60.000 ton erts naar de staalfabriek varen. Kritisch van gemeenten, enz. Maar er is sinds het havenplan .Snijders' werd gelan ceerd, niets meer aan de insteekha- vens gedaan dan wat baggerwerk aan de Zevenaarshaven. Het gevolg is dat we nu vele jaren achterop zijn geraakt," aldus de heer Simenel, die zelf deel uitmaakt van hst bestuu: van d-e vereniging ,Haveribelangen Terneuzen'. Wat moet er nu op korte termijn gel>euren ,Naar mijn persoonlijke mening moet men nu maar meteen beginnen met het graven van een in- steekhaven, voor alle schepen die de sluis kunnen passeren. Een haven dus, die 13'/2 meter diep wordt. Anderen den ken in de eerste plaats aan ver lenging van de zuidelijke kanaallia- ven. Maar het havenschap zal daar over te zijner tijd moeten beslissen. Een feit is dat we de plannen van 1962 (Snijders-plannen) hadden moe ten realiseren, dan hadden we die in- stekkhaven(s) tegelijk met het - ruimde kanaal in gebruik kunnen nemen. Nu duurt het zeker nog jaren eer er iets bruikbaars zal zijn gerea liseerd', aldus de lieer Simenel. Kortgeleden, tijdens de ingebruik name van de nieuwe grijperkraan (één van de grootste ter wereld) heeft de heer Simenel zich nogal kritisch uitgelaten over de accom modatie van de haven van Terneuzen. In een nadere toelichting wil de OVET-directeur wel kwijt dat daaraan letterlijk alles mankeert. Hij noemt het bedroevend dat Neder land 20 procent of 70 miljoen gulden van de kosten van verruiming van het kanaal voor zijn rekening heeft genomen en met pijn-en-moeite een paar ton heeft gestoken in het wat dieper maken van de Zevenaarhaven. Dat. betekend dat er nu met enige moeite schepen kunnen meren met een diepgang tot 31 voet, hetgeen ongeveer overeenkomt met een afge laden schip tot ongeveer 22.000 ton. .Onvoldoende', meent de heer Sime nel, die dan wijst op het feit dat ,OVET' jarenlang schepen - fosfaat van 20.000 tot 30.000 ton op de rede van Terneuzen heeft gelost. ,Een zeer aantrekkelijk contract, dat ons 500.000 ton overslag per jaar be zorgde, hetgeen ongeveer overeen komt met bijna 25 procent van de gehele havenactiviteit van Terneu zen', zo vervolgt de heer Simenel. ,OVET' is dat contract kwijtge raakt onmiddellijk na. de officiële opening van het verruimde kanaal. Die fosfaatschepen varen nu door naar Gent, omdat Terneuzen ze geen. havenaccommodatie kan aanbieden. In dat verband rijst onmiddellijk de vraag of Terneuzen die schepen had kunnen behouden, terwijl ze toch zonder meer kunnen doorvaren naar Gent. De heer Simenel lacht en noemt dan weer één van die gevallen die het lichten, overslaan, cargadoren van schepen en alles wat daarmee nauw verband houdt, zo ondoorgron delijk doen lijken. Zeer recent arriveerde op de rede van Terneuzen het Joegoslavische schip .SISAK' met 40.000 ton kolen uit Amerika en bestemd voor Noord- Frankrijk In de ,put' (rede) van Terneuzen werd er 13.500 ton kolen uitgehaald, waarna de .SISAK' naa de Zevenaarhaven voer waar de rest van de kolen werd gelost. Vraa= waarom vaart zo'n schip niet rechl streeks naar een Noord-Franse haven of naar Gent, Antwoord van ,OVET': ,Wij lossen het sneller en, goedkoper Puii.t, uit. Maar dat bewijst zonneklaar dat Terneuzen wel degelijk ligplaats en alle andere accommodatie nodig heeft voor alle schepen die het ver ruimde kanaal kunnen bevaren, dus tot 60.000 ton. En dat door het ont breken daarvan grote zeeschenen doorvaren naar Gent, terwijl Neder land tientallen miljoenen guldens heeft bijgedragen aan de verruiming het kanaal. Havenschap „Men draait nu al jaren rond in het bekende kringetje. Rijkswaterstaat wacht op het havenschap, het ha venschap wacht op de herindeling WONDERFUL EXPERIENCE' VLISSINGEN De dertien Ame rikaanse meisjes beginnen zich al helemaal thuis te voelen in Zee land'. Dat zei de leidster van de groep, mejuffrouw S. Keiler, woensdagmiddag in een kort toe spraakje in de ontvangzaal van het Middelburgse stadhuis, waar het gezelschap namens b en w of ficieel door de heer H. Moor werd ontvangen. Bij die gelegenheid werd ook het stadhuis bezichtigd De heer M. Moor vertelde de Amerikaan se meisjes, zoals bekend voor 'n paar we ken in Zeeland in' het kader van ,The ex periment in international living', een en ander over de historie van de stab, en over de toekomst, van Zeeland. Een. in structieve film illustreerde zijn verhaal. De meisjes maakten na de ontvangst op het Middelburgse stadhuis per bus een tocht door Zeeland. In gezelschap van de broer of zuster van de Neder landse gastgezinnen werd een bezoek ge bracht aan Yerseke, waar wethouder C. Pekaar toelichting gaf bij de bezichti ging van het kreeftenpark en wat ver telde over de oester- en mosselcultuur. Het gezelschap reed vervolgens naa.r Zierikzee, waar in .Mondragon' een kof fiemaaltijd werd genoten. Om kwart voor negen waren dé .experimenters' te rug in Middelburg, waar men nog het abdijcomplex bezichtigde en een bezoek bracht aan het klank- en lichtspel. Een wonderful experience', zo kwalificeer den de Amerikaanse gasten hun eerste .Zeeland-trip.' VROUWENPOLDER - Aanstaande maandag concerteert in de gereformeer de kerk aan de Schoolstraat Charles de Wolff. Het is een concert met een traditie. De musicus die onder meer de Nederlandse Bachvereniging en het Noordelijk Philharmonisch orkest diri geert heeft grote bekendheid. Het pro- Slechts met heel nauwkeurig ge- manoeuvreer kan een 40.000 tons schip zoals hier de Joegoslaaf ,Sisalc'1 de Zevenaarhaven van Ter neuzen binnen worden gesleept. Maar dan moet op de rede van Terneuzen eerst een derde deel van delading wordenovergesla gen in lichters. Een toestand die men in Terneuzense havenkringen teleurstellend noemt ómdat immers de nieuwe zeesluis en het kanaal berekend zijn op schepen van 50.000 ton en in 1970 zelfs 60.000 ton. VLISSINGEN— Twee jongens, J. C. H. D. uit Vlissingen (17 jaar) en H. S. B. (16 jaar), die 27 juni uit een tehuis voor werkende jongeren te Delft wa ren gevlucht, hebben een week vakan tie (onwettig) gehouden waarbij ze al stelend in hun onderhoud voorzagen. Nadat ze bij de politie te Delft (waar ze voor andere onwettige zaken moes ten komen) op 27 juni waren geweest zijn ze niet naar het tehuis gegaan maar al liftende naar Vlissini trokken. Via Vlissingen ging 1 Sluis waar ze in een magazijn van een winkel een damestas stalen met onge veer honderdveertig gulden aan Ne derlandse en Belgische valuta. Met dit geld financierden ze een liftreis' Parijs. Na een paar dagen .vakantie' ging het weer op huis aan. Op de terugweg na men ze in Brugge wederrechtelijk een bromfiets mee. Omdat een Belgische brommer doorgaans niet van het in Ne derland vereiste verzekeringsplaaitje is voorzien, werd in Breskens een andere bromfiets van een dergelijk plaatje ont daan, In Vlissingen zetten de jongelui hun vakantie nog even voort. ïn de consumpitietent aan de kanovijver in het Nollebos ontvreemden ze voor ongeveer iden aan snoepgoed en limona- een werkkeet aan de Lange Zelke moest het ontgelden. Hieruit na men ze enkele jassen mee. Deze kleren bevielen hun blijkbaar niet zo erg, zo dat ze even later een poging tot in braak bij Kreymtoorg ondernamen, even wel tevergeefs. De nacht brachten de jongens voor- de rest door ïn een. strandhuisje (nadat ze hem hadden opengebroken) bij de Nolle. De volgende dag ging het weer rich ting Delft. De reis ging echter niet zo snel, zodat ze de volgende nacht in een school te Goes doorbrachten. Hier werd alleen wat koffie ge bruikt. "Wel hebben ze nog naar geld gezocht, maar vanwege de vakantie-s was hier geen cent t:e vinden. Op hun volgende reisdag begaf hun voer tuig het in Bergen op Zoom. De brom mer werd aan de kant van de weg ge deponeerd en de jongelui trachtten hun weg al liftende voort te zetten. Dit ging blijkbaar niet zo heel erg vlot, want na enige tijd kregen ze honger en dorst, die ze respectievelijk stilden en lesten in een supermarkt. Na het eten wi'l men wel eens een 'rokertje opsteken en dus werden een aantal pakjes siga retten en shag ivederrechterlijk vaai ei- f enaar verwisseld. Iet, waren er echter zo veel, dat ze een koffer nodig hadden. Nu stond in deze supermarkt toevallig een heel inool exemplaar tentoongesteld. Bij een po ging, dit apparaat mee te nemen wer den de jongens door de eigenaar van de zaak ontdekt. Eén van de jongens, die gegrepen werd, sloeg de eigenaar neer. Na dit incident ging het weer verder in de richting Delft, waar ze zich respec tievelijk maandag en dinsdag bij de po litie aangaven. B. wordt vandaag voor de officier justitie te Den Haag geleid. De Vlissin ger wordt bij de Middelburg""- MIDDELBURG Alsof ze zojuist al leen maar ergens haar paraplu had la ten staan: zo nuchter meldde een va kantiegangster zich op het PZC-kan- oor met de vraag of ze even de politie mocht bellen omdat ze haar 2 en een half jaar oud zoontje op de markt in het straatgewoel was kwijtgeraakt. Een ander telefoontje leerde de politie even later, dat het kind op de Turfkaai was aangetroffen en liefderijk door een café houder in huis was genomen in afwach ting van de komst van moeder. De poli tie bemiddelde donderdag in nog twee gevallen om kwijtgelopen kinderen op te sporen. Vooral op de marktdagen heeft men het er druk mee. Vorige week waren het er vijf. De politie houdt er nog een nasleep van over want de mees te ouders vergeten na het terugvinden van liun kind de politie te melden, dat men niet verder hoeft te zoeken... binnenkort nieuw te aanvaarden werk kring, en de heer H. Visscher als per soneelslid. Tot nieuwe leden van de raad van commissarissen werden gekozen de lieer C. Hendrikse, Ouwerkerk, C. P. Flikweert, Nieuwerkerk eh J. de Jon ge, Bruinisse. Tot lid van de kascorn- missie werd de heer Van den Bosse uit Kerkwerve benoemd. Voorts werden er nog een aantal diploma's uitgereikt voor het leveren van kwaliteitsmelk in 196S. plex in mei werd geslagen. Besloten werd de weg onder langs de Nieuwen- dijk, voor zover gelegen binnen de be bouwde kom, gesloten te verklaren voor motorrijtuigen en bromfietsen. Voor wie de afsluiting onoverkomelijke beswaren oplevert zal ontheffing worden verleend! In antwoord op een vraag die de heer num M. Zuidwegt (pvda) eerder had gesteld, deelde de burgemeester Van Sas aan - het begin van de vergadering mee, dat ?*r„ de Zegam en de PZEM inderdaad achter aaL zijn .met de rekeningen. De rekeningen zullen nu echter niet ineens snel ach ter elkaar worden verstuurd, maar men wil langzaam de achterstand inhalen. In In antwoord op 'n vraag, die de heer M, J. J. Dekker stelde burgemeester Van Sas, dat besprekingen met Kapelle over de samenvoeging van de gemeenten nu definitief zullen worden gevoerd TVe om de overgang zo soepel mogelijk te laten plaatsvinden. Want Koep< j ffonir de po meen' je bee zier d boren I Ik we getje inrrm; aam ili inormi iO ^-vjiavaiuo^ „v .-'niet I 1 o Duits de heer C. Lïevense, verbonden nog e aan de hervormde school 't Zand te Mid- I eens1 dellburg. Aan de vrije universiteit te Amsterdam slaagde voor het kandidaats-examen in de rechtsgeleerdheid de heer M. J. D, van de Guclite te Goes. Be Aan de technische hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het examen propa- deutisöh civiel-ingenaeur: D. E. M. van j Beusekom, Vlissingen; J. Flipse Goes, j J. C. Geluk Noordigouwe; V. F. E. R, Gijsel Sluiskil: J. Lindenberg Vlissingen; I F. Lous Westkapelle; W. A. Roose Kou- IDDEL dekerke: J. G. Voorhoeve Ovezande; G. m van J. Woudenberg Middelburg. idrijver 69 aan Voor het examen propadeutisch schei- fiode i kundig ingenieur slaagden J. Tramper h bet 's-Gravenpolder; W. van Vossen St- It volle Maartensdijk. aerport (t de s Voor het doctoraal examen scheikundig (helft ingenieur slaagden C. L, Ringoot, St- lus een Jansteen en voor net propadeutisch exa- j men bouwkundig ingenieur slaagde L, J, Sinke te Vlissingen. Jo Jaarverslag denvergadering van de coöperatiev» melk- en melkproduktencentrale O] Schouwen en Duiveland. In zijn wat sombere schets zei de heer Zee, dat het niet eenvoudig zal zijn om de veehouder de prijs te geven die no dig is om de welvaartsstijging op te vangen. Volgens hem is de middenstand en boerenstand nog altijd sterk ver deeld. Het zijn juist de grote concerns die maar één gebod kennen: verdelen en heersen. Van groot belang achtte hl; daarom temeer dat er allerwege ge tracht wordt om samen te werken. Heel wat cijfermateriaal haalde de heer Zee in zijn betoog naar voren. Zo zei hij, dat het melkverbruik in ons land nog steeds daalt als gevolg van andere voedmgs- en drinkgewoonten. Deze daling bedraagt ongeveer 1 tot 2 procent per jaar. Wat de boteroverschotfcen betreft zei hij, dat de voorraden onrustbarend groot wor den. Op 1 juni 1967 bedroeg deze in de EEG-landen 170 miljoen kilo. Een jaar later was dat 271 miljoen kilo en een maand geleden bedroeg ze zelfs 364 mil joen kilo. Volgens de heer Zee kan Ne derland van de margarinefabrikanten veel leren, omdat zij zich aanpassen aan de gegeven omstandigheden. ,We weten wel hoe het moet. maar we doen het niet'. Onuitvoerbaar achtte hij de voor genomen contingentering van de mel'k- produktie per bedrijf- In ons land gaat er 92 procent van de melkproduktie rechtstreeks van de boer naar de fabriek m tegenstelling tot an dere landen, waar men nog de vrije be schikking heeft en een gedeelte of vrij verkoopt of bewerkt. Aangaande de slachtpremies zag hij Voorlopig door de EEG nog geen maatregelen genomen, omdat de problematiek te groot is. Tenslotte stond hij nog stil bij de melk- -rijs voor het komende jaar, waarvan ,ij meende, dat deze wat lager zal ko men te liggen, bij de concurrentie van de frisdranken en bier en het aantal verkooppunten van consumptiemelkpro- dukte-n dat volgens hem door een wijzi ging in de vestigingswet eerder toe - dan af zal nemen." In het jaarverslag wordt aangetekend, dat de rundveestapel op Schouwen en Duiveland bij de mei telling in 1968 8470 stuks bedroeg, verdeeld over 500 bedrijven. Het aantal melk- en kalfs- koeien bedroeg 2883 en was ten opzich te van het jaar daarvoor iets toegeno men. Het aantal bedrijven nam iets af. Op ruim 200 bedrijven wordt machinaal gemolken. In 1968 werd door de CMMC aan de melkunie Rotterdam, afdeling- De exploitatierekening sloot met eer nadelig saldo van 2711,85, welk be drag ten laste is gebracht van de leden rekening. De begroting voor dit jaar is sluitend verkregen met een geraamd batig slot van 2350. Afscheid onplatc WEMELDINGE De eerste wieier- Maar hoewel de ploegen van Trico faat. E koers die Wemeldinge ïn zijn na-oor- Noble uit Aardenburg en Clarijs uil een i logse geschiedenis beleeft wordt di- Goes vrijwel compleet aan de start freveei reet een spektakelstuk. Want het nog zullen komen, is sen Zeeuwse over- Stal, jonge (pas in maart opgerichte) wie- winning nog lang niet zeker. Waal b oude lercomité van dit dorp heeft voor een ook van huiten Zeeland komen vela I indrukwekkende bezetting gezorgd: 80 favorieten. Om er enkele te noemen: I amateurs onder wie vele favorieten. Akkermans. Breur, Bravenboer, Die- Zaterdagmiddag half drie zal burge- penveen, Van Dongen, Rudi en Win meester C. N. F. van Sas dit enor- Liebrechts, Legierse, Solaro en Ouwer- me peloton wegschieten voor een race kerk. Kortom: er zijn ook voldoendeHSjf over 108 km (35 ronden). .vreemde' favorieten voor de bloemen en de zoen van de plaatselijke 6clione Onder de deelnemers zijn alle Zeeuw- Greet Scheffers. j se favorieten. Na zijn prestaties in De route ziet er als voilgt uit: Weste-Bi het voorseizoen mag Wim Evertse udt Mjke Kanaalwej-, Nieuwedijk, Sno»BHS Zierikzee als eerste genoemd worden, dijk, Bietweg, Noordelijke Achterweg, In het .afgelopen weekeinde won hij Hoogeweg, Dorpsstraat Wühelimla»" f nog twee wedstrijden: een criterium straat, Daniëlstraat, Prinses Beatrix-1 in Breskens en in België. Van de an- weg, Prinses Julianastraat, Prins j V dere Zeeuwse deelnemers noemen we: Bernhardstraat en Westelijke Kanaal-1 kees Priem uit Goes, Theo van Poecke weg. Het comité ontving veel mede- (JRGH uit Koewacht, Ko Tolhoek, Peter werking van het gemeentebestuur. Zo>n, 19, Vonck, Ko de Vrieze en Frans Kis- stelde de gemeente zich garant voor; broed ner. een tekort tot 500. J)ES - a. Het bestuur van de CMMC kreeg een geheel ander gezicht omdat er niet min der dan vijf bestuursleden, hetzij, om ge zondheidsredenen dan wel door bedrijfs beëindiging aftraden. In de vacature D. Eveleens uit Zierikzee werd tot voorzit ter gekozen de heer A. F. Schoof uit Oosterland. In de vacatures G. A. Kloet, Zierikzee, A. J. Hage. Zierikzee, A. F. Schoof, Oosterland en M. de Ronde, Bruinisse kwamen als bestuursleden C. P. Beije, Haamstede, M. de Boer, Zie rikzee, G. L. Beuzenberg, Haamstede en G. C. de Jonge, Zierikzee. De heren Eveleens, Kloet en Hage heb ben 21 jaar (vanaf de oprichting) zitting in het dagelijks bestuur gehad. Voor het vele dat zij m het belang van de coöperatie hebben gedaan, werden ze door de heer Schoof hartelijk bedankt onder aanbieding van geschenken. Een presentje was er ook voor de heer De Ronde, die 10 jaar in het bestuur heeft gezeten. De scheldende voorzitter, de heer Eveleens sprak, een opwekking om toch vooral de organisatie te blij ven steunen, vooral nu er enorme ver anderingen op stapel stapel staan,. Hij wees er nog op, dat vooral de politiek van de EEG kronkelend en zonderling is. Hij riep in zijn afscheidswoord op tot binding en samenwerking. Afscheids woorden kwamen er voorts nog van de heer C. Zee, namens de Zeeuwse melk federatie, P. H. Trouwborst, Melkunie Rotterdam, ir W. L. Harmsen, rijks- veeteeltconsulent, die ook afscheid van de afdeling nam ln verband met een TERNEUZEN Tussen lialf en eind september zal het nieuwe instructie- bad aan de Bellamystraat te Terneu zen officieel in gebruik worden geno men. Aanvankelijk had men de ope ning op 15 september gepland, maar er is een kleine vertraging op getreden, waarvan men niet zeker weet of hij nog zal kunnen worden De bodemoppervlakte 1 bedraagt 8 bij 25 meter Vie het bad zal openen Iet definitief vast. van het bad meter. De bodem van het bad is gedeeltelijk beweeg baar, zodat het bad zowel voor kleine als grotere kinderen geschikt ge maakt kan worden. Voorts zijn er ruime kleedaccommodaties en onder andere ook doorloopdouches. Overdag in ieder geval tijdens de school- uren is het bad hoofdzakelijk be- r™,UIJ stemd voor schoolzwemmen. Buiten P'«£e die tijden zal ook het publiek van hel F bad gebruik kunnen maken. De tola- P11™!! le kosten van het bad zullen rond de F «el 1,25 miljoen gulden liggen. geshal (Foto PZC) pens Na een langdurig lijden is onze vriend, de heer W. J. POLDERMAN overleden. Zijn collegialiteit zullen we ons steeds blijven herinneren. Personeel H.F.M. Vitrite Middelburg, 9 juli 1969 Heden werd, na een moedig gedragen lijden, van ons weggenomen, mijn lieve vrouw en onze zorg zame moeder, behuwdmoeder en oma, WILHELMINA DINA VINK geboren De Nijs op de leeftijd van 68 jaar. Vlissingen: B. Vink BergeD op Zoom: M. A. Zuidhoorn-Vink P. L. Zuidhoorn Dick, Wilna Vlissingen, 10 juli 1969. Paul Krugerstraat 228. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 14 juli des namiddags 13.15 uur in het wijkge- bouw van het Oranje-Groene Kruis, Bonedijke- straat 155, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 14.10 uur op de algemene be- grraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in bovengenoemd wljkgebouw. Heden overleed ons aller sympathiek lid onzer vereniging, de heer C. SINKE op de leeftijd van 68 jaar. Vlissingen, 8 juli 1969. Het bestuur der biljartvereniging A.B.C. Vlissingen. Heden is van ons heengegaan mijn lieve man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader LEONARDUS DE CONINCK op de leeftijd van 65 jaar. Goes: J. T. de Coninck-de Vries H. I, Ambacht: L. J. de Coninck J. M. de Coninck-Prevo Rotterdam: J. A. A. de Coninck M. J, de Coninck-Marijs Goes: A. D. de Coninck NoordwijkD. E. dc Coninck En kleinkinderen Goes, 10 juli 1969, Nachtegaallaan 73. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 14 juli 1969 om 1.4.00 uur op de algemene begraafplaats te Goes. felt 1 p hed< INT -A Heden is van ons heengegaan, na een zeer gedul dig gedragen lijden, onze innig geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw WILHELMINA DINA VINK geboren De Nys Schoondijke: M. VV. de Nijs-Pleijte KapelleD. M, van Cruysingen-de Nijs H. M. van Cruysingen Cadzand: J. A. de Nijs Cadzand: S. S. de Nijs-Bron Cadzand: G. C. de Nijs-vaii Exter Jan, Christianne

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4